PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طراحی ساعت

Amin01
14-08-2008, 21:58
سلام دوستان ارجمند
می خواستم آموزش ساخت یک ساعت گرد رو برام بزارید
البته ساخت ساعت به نظر آسون میاد ولی وقتی جنبۀ ساعت واقعی رو داره کار یکم مشکل میشه!
راستش میخواستم یه عکس داخل این ساعت بزارم وبعد از چاپ بچسپونمش داخل ساعت دیواری حالا مشکلی که من دارم اینه که جای اعداد ساعت رو چطوری تعین کنم که بصورت کاملاً دقیق در بیاد یعنی رعایت فاصله ها بین اعداد تا کار درست از آب در بیاد
لطفاً راهنمایی کنید

داورزنی
14-08-2008, 22:51
امین عزیز، سلام عرض شد.
شما لطفا اول از همه فاصله بین اعداد ، طول و عرض ساعت رو اندازه بگیرید.( اگه به صورت دایره هست یک قطر رو )
بعد از اون در نرم افزار فتوشاپ به همون اندازه یک سند جدید ایجاد کنید و حتما اندازه رو به cm تبدیل کنید.
برای فاصله بین اعدا هم میتونید از ruler خود فتوشاپ استفاده کنید.
موفق باشید.
:11:

Amin01
15-08-2008, 08:33
سلام ممنون از راهنماییت دوست من
اول اگه ممکنه یکم راجع به ابزار ruler که در کجا قرار داره وطرز استفاده از اون رو توضیح بدین

دوم:اینکه بعد از طراحی، سند رو با چه خصوصیاتی ذخیره کنم مثلاً رزولوشن چقدر باشه یا سیستم رنگش چی باشه تا برای چاپ بهترین گزینه باشه؟؟؟
درضمن اندازه این تصویر22×22 cm هستش

Saeed kmss-D
15-08-2008, 10:41
سلام دوست عزيز...

در مورد سوال اول، با رفتن به منوي View 'گزينه Rulers رو انتخاب كن ( Ctrl+R ) تا فعال بشه.
به اين ترتيب در حاشيه بالا و سمت چپ يه خط كش قرار ميگيره.
الان اگه نشانگر ماوس رو در طرح مورد نظر تكون بدي دو علامت در بالا و سمت چپ شروع به حركت ميكنه كه با استفاده از اون ميتونيد خطوط و اندازه ها رو دقيق رسم كنيد.

البته تو شكلي مثل ساعت بهتر از Ruler گزينه Grid هستش كه در منوي View > Show قرار داره (Ctrl+' ).
واسه تنظيم اندازه ها و واحد هاي اونم بايد به منوي Edit > Preferences > Guicles. Grid & Slices مراجعه كنيد.

در مورد سوال دوم، خيلي مهم نيس براي اين موارد كه با چه فرمتي ذخيره بشه، همون Jpg كار شما رو راه ميندازه.
در مورد رزولشن هم بهتره از ابتدا يه رزولشن بالا در نظر بگيريد، اگه كار شما حساسه و جزئيات زياد داره.
مد رنگي كار هم بايد روي CMYK باشه، براي اين منظور به منوي Image > Mode رفته و گزينه CMYKColor رو انتخاب كنيد.

موفق باشيد♥♥♥

Amin01
18-08-2008, 08:45
ممنون از راهنمایی های بی دریغ شما ...

aram_nfs
18-08-2008, 18:15
یه راه واسه دقت بیشتر در ساخت ساعت

برای این کار با استفاده از شیپ ها یه خط ساده بکش و با دایره در حالت الاین مرکزی با هم قرار بده به شکلی که خط داره رو از وسط قطع کنه

بعد عدد 12 و 6 رو در مرکز خط در دو طرف قرار بده

خط رو انتخاب و ctrl+t رو بزن و به اندازه 30 درجه در جهتی حرکت عقربه های ساعت بگردون و اعداد 1 و 7 رو وارد کند در ابتدا و انتهای خط

.... به این ترتیب عمل کن تا تمامی ساعت ها رو وارد کنی و خط رو پاک کن و طرحی که دوست داری رو به بکگراند ساعتت بده

شاد باشی و آرام