PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل حروف فارسی در اسکریپت Login

berkut
14-08-2008, 15:22
دوستان سلام
من یک اسکریپت Login نوشتم. که از کاربر نام و نام خانوادگی و پسورد می خواد تا به کاربر اجازه ورود بده. این اسکریپت که به یک بانک اطلاعاتی Mysql تعامل داره با حروف انگلیسی مشکلی نداره.
اطلاعات به زبان فارسی کاربر را به طور آزمایشی از طریق phpmyadmin وارد Database کردم. ولی وقتی نام و نام خانوادگی و پسوردی که در Databse وارد کرده بودم را در فرم Login که درست کردم میزنم, وارد نمیشه و خوب میگه اطلاعات وارد شده صحیح نیست.
لازم به ذکره که Collocation یا همون charset بانک اطلاعاتی را از همون اول به utf-8 تغییر دادم و برای هر فیلد هم جداگانه انکودینگ را به حالت utf-8 گذاشتم ولی نمی دونم چرا کار نمیده.

ممکنه یک راهنمایی بفرمائید؟

ممنون :20:

hadi_joulaee
14-08-2008, 21:06
charset بانکت utf8 ولی برای fetch کردن اطلاعات و ران کردن query هات بعد از کانکت شدو و انتخاب دیتابیست این query رو اجرا کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته یادت باشه "ی" با "ي" فرق میکنه!
اینو فقط حواست باشه سوتی ندی.

berkut
18-08-2008, 22:22
شرمنده كه دير جواب دادم
خيلي ممنونم. مشكل حل شد. كارمون را راه انداختي...

راستي اين كه گفتيد: "ی" با "ي" فرق ميكنه. به نظر شما راهي نيست كه بشه درستش كرد. منظورم يك چيزي تو مايه اسكريپت سازمان سنجش هستش. جوري كه وقتي كاربر حرف "ي" را تايپ مي كنه توي همه كامپيوترها به يك شكل باشه...

eAmin
19-08-2008, 09:48
شرمنده كه دير جواب دادم
خيلي ممنونم. مشكل حل شد. كارمون را راه انداختي...

راستي اين كه گفتيد: "ی" با "ي" فرق ميكنه. به نظر شما راهي نيست كه بشه درستش كرد. منظورم يك چيزي تو مايه اسكريپت سازمان سنجش هستش. جوري كه وقتي كاربر حرف "ي" را تايپ مي كنه توي همه كامپيوترها به يك شكل باشه...
سلام.

تنها راهی که به فکر من می رسه، اینه که اطلاعات وارد شده رو بخونی و با استفاده از str_replace اون کلمه "ي" رو با این "ی" جایگزینش کنی.

hadi_joulaee
19-08-2008, 21:18
این مشکل utf خیلی منو اذیت کرد، تا اینکه آخر تونستم تو یه فاروم مشکلم رو حل کنم.
خدا پدرو مادر اونی که به من این روش رو گفت واسش نگه داره

در مورد کاراکتر "ی" باید این کد رو استفاده کنی:

TemplateMonster
19-08-2008, 23:00
فقط ي نيست، ک هم هست.
کد جاوااسکرپيتي که بتونه سمت کاربر حروف «ي» و «ک» رو تصحيح کنه نداريد؟

eAmin
20-08-2008, 10:03
فقط ي نيست، ک هم هست.
کد جاوااسکرپيتي که بتونه سمت کاربر حروف «ي» و «ک» رو تصحيح کنه نداريد؟
سلام.

بهتره از یک زبان سرور ساید استفاده کنید، چون در غیر اینصورت، امکان غیر فعال بودن جاوااسکریپت پیش می یاد، و اون کد مربطوطه عمل نمی کنه.

berkut
20-08-2008, 12:28
از همه دوستان به خاطر راهكاري كه دادن ممنونم. بسيار كمك كرد.

فكر مي كنيد چند تا كاراكتر داريم كه مي تونن در كامپيوتر هاي مختلف مشكل ساز بشن؟

Bill Gates
26-08-2008, 01:39
سلام امین جان تو ویندوز چی ؟ تو ویندوز نمیدونی باید چیکارش کنیم؟ ک و ی بیچارم کرده :31::44::45:

eAmin
26-08-2008, 09:46
سلام امین جان تو ویندوز چی ؟ تو ویندوز نمیدونی باید چیکارش کنیم؟ ک و ی بیچارم کرده :31::44::45:
سلام.

منحرف کردن تاپیک تو کارمون نبود!!!

بهتره از اهل فن بپرسید!

پ.ن: من media center دارم، توش این مشکل بر طرف شده.