PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام مرورگر اينترنتي را انتخاب میکنید ؟

Jalal
13-08-2008, 12:07
سلام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

انتخاب بهترین مرورگر از نظر شما

لطفا در نظرسنجی شرکت کنید

توجه : این نظر سنجی صرفا شخصی بوده تا معلوم بشه پر استفاده ترین نرمافزار در میان کاربران کدوم هست .

موفق باشین

Kaptian Black
28-10-2008, 21:29
من با سه تاش هم کار کردم (Fire Fox - Opera - IE ) ولی درنهایت Fire Fox رو انتخاب کردم
opera یه جوریه و بعضی سایت ها مشکل داره امکانتش هم جالب نیست
IE هم سرعت و امنیتش نسبت به این دوتا کمه
Fire Fox هم سرعتش خوبه هم امنیتش هم امکانتش

vahid_civil
28-10-2008, 22:37
opera به خاطر سرعتش. ( انتخاب اول )

firefox به خاطر امکانتش.

golmohammadi
06-11-2008, 23:29
فقط اپرا
به خاطر دلايل زير
1 - سرعت زياد در باز كردن صفحات وب
2- داشتن دانلود منيجر نسبتا خوب كه آدمو از نصب بقيه دانلودمنيجرها تا يه حدي خلاص ميكنه
3- سيو كردن تمامي صفحات باز شده قبلي
4- مولتي تب بسيار خوب (يه عكس ميذارم تا منظورمو متوجه بشين)

reza2pars
24-11-2008, 17:41
اپرا .بخاطر استفاده از cach برای لود عکسها و بالطبع سرعت بالایی که بخاطر استفاده از این روش داره

gog2000
15-12-2008, 13:32
مرورگر مسلما

موزيلا

داراي محيط گرافيكي زيبا
اپن سورس بودن وتغيير خيلي از موارد به دلخواه
تفاوت نسخه هاي قديمي با جديد و به قولي پيشرفت روز به روز ان

rayansama
03-01-2009, 11:59
بسیاری از کارشناسان مرورگر موزیلا فایرفاکس را بسیار برتر از مرورگر قدیمی و معروف اینترنت اکسپلورر میدانند. این کارشناسان 20 دلیل گویا و روشن را برای این انتخاب خود ذکر میکنند. ما نیز این نظریه را به شما پیشنهاد میکنیم. در این ترفند قصد داریم 20 دلیل برای استفاده از فایرفاکس به جای اینترنت اکسپلورر را به شما معرفی کنیم ، شاید شما نیز به این مرورگر روی آوردید!

1. امنيت : يكي از مهمترين نكات بارز اين مرورگر امنيت بسيار بالاتر فاير فاكس نسبت به IE مي باشد . بدين معني كه با استفاده از فاير فاكس شما بسيار كمتر مورد حملات ويروسي قرار مي گيريد .
2. سرعت : دومين گزينه برتري FF ( فايرفاكس ) نسبت به IE سرعت بالاتر اين مرورگر مي باشد . بدين معني كه صفحات اينترنتي بسيار سريعتر در اين مرورگر بارگذاري مي شوند و براي اكثر ما كه از اينترنت هايي با سرعت پايين استفاده مي كنيم مزيت بسيار جالبي مي باشد .
3. امكان Tab Browser: در فايرفاكس پنجره هاي جديد در يك تب (در داخل همان پنجره ) بازگشايي مي شوند و اين عمل باعث مي شود كه اولا محيط Taskbar ويندوز شلوغ نشود و دوم دسترسي سريعتر به سايتهاي موجود در تب مي باشد ، البته به تازگي IE هم در نسخه ۷ از مرورگر خود كه البته هنوز بتا است ، اين قابليت را اضافه كرده است … ولي اين كجا و آن كجا !
4. دسترسي هميشگي به موتورهاي جستجو : در FF ( همون فاير فاكس ديگه … ) شما به راحتي مي توانيد در موتورهاي جستجو معروف از قبيل گوگل ، ياهو ، آمازون ، اي بي ، انسور و ديگر موتورهاي جستجو ، به جستجو بپردازيد بدون اينكه نيازي به تايپ آدرس موتور جستجو باشد . امكاني كه در IE وجود ندارد .
5. امكان Import از مرورگر هاي ديگر : فاير فاكس همچنين مي تواند اطلاعاتي از قبيل : History و كوكي ها و پسوردها و اطلاعاتي كه در فرمها وارد كرده ايد (در مرورگر هاي ديگر ) را Import كند .
6. ذخيره سريع صفحات لود شده به طور كامل : در IE، حتما برايتان پيش آمده كه مثلا وارد سايتي شده ايد و وقتي قصد ذخيره آن صفحه را داريد ، يا بايد خيلي منتظر شويد تا صفحه ذخيره شود و يا اينكه پيغامي را خواهيد ديد كه مبني بر اين است كه شما نمي توانيد اين صفحه را ذخيره كنيد . و دومين مشكل هم عدم ذخيره كامل سايتها مي باشد بدين معني كه مثلا اگر در صفحه اي ، يك يا چند فايل فلش موجود باشد ، پس از ذخيره صفحه مشاهده خواهيد كرد كه فلشها ذخيره نشده اند و در اينگونه موارد مي بايستي از نرم افزارهاي جانبي براي اينكار استفاده كنيد …… اما در مقابل مرورگر فاير فاكس اولا تمامي صفحات را ذخيره ميكند ( آن هم به طور كامل يعني همراه با تمامي تصاوير و حتي فلشهاي به كار رفته ) و ثانياً اگر صفحه به طور كامل لود شده باشد ، بدون لحظه اي تامل صفحه ذخيره مي شود و ديگر خبري از يك پنجره ذخيره كه بايد مدتي براي آن در اينترنت اكسپلولر منتظر مي شديد نيست !
7. افزايش توانايي هاي برنامه با نصب پلاگينها : از ديگر مزيتهايي كه FF نسبت به IE دارد امكان نصب پلاگينها مي باشد . بدين معني كه شما مي توانيد با نصب پلاگينها قابليتهاي فايرفاكس را افزايش دهيد . كه بعدا حتما در مورد پلاگينهاي آن صحبت خواهيم كرد .
8. دارا بودن فايل منيجر : از ديگر مزيتهاي FF نسبت به IE دارا بودن فايل منيجر مي باشد كه شما را در دانلود هرچه بهتر و سريعتر فايلها ياري مي كند .
9. استفاده از كليدهاي ميانبر بيشتر : يكي از مواردي كه كاربران حرفه اي بسيار از آن استفاده مي كنند كليدهاي ميانبر مي باشد كه كار با اينترنت را سريعتر و لذت بخش تر مي كند و البته در فايرفاكس اين كليدها بسيار بيشتر مي باشند . از جمله : شما در IE مثلا براي تايپ سايتي هايي كه داراي دامين دات كام هستند كافي بود نام سايت را نوشته و كليدهاي تركيبي Ctrl+Enter را بزنيد ولي براي سايتهاي دات نت و همچنين دات ارگ فكري نشده است ولي در FF مي توانيد براي سايتهاي دات نت كليدهاي تركيبي Shift+Enter و براي سايتهاي دات ارگ كليدهاي Ctrl+Shift+Enter را بزنيد ، و يا مي توانيد براي ذخيره يك صفحه كليدهاي Ctrl+S را بزنيد و يا براي دسترسي به سرس صفحه نمايش داده شده كليدهاي Ctrl+U را بزنيد و بسياري ديگر از كليدهاي ميانبر ديگر . لازم به ذكر است تمامي كليدهاي ميانبر در IE نيز در فايرفاكس انجام پذيرند .
10. قابليت Bookmark : در مورد Bookmark قبلا در سايت توضيحات مفصلي را همراه با عكس داده بوديم ، ولي به طور خلاصه مي شه گفت : دسترسي به عنوان آخرين مطالب سايتها ، بدون نياز به مراجعه مكرر به سايت براي باخبر شدن آپديت آن سايت .
11. مديريت بسيار كاملتر بر روي علاقه مندي ها يا همان Favorites : شما مي توانيد ليست سايتهاي مورد علاقه خود رو در IE به راحتي اضافه كنيد ولي مثلااگه يه روز بخواهيد ويندوزتون رو عوض كنيد خواهيد ديد كه تمامي علاقه مندي هاتون نيز پاك ميشه ولي در فاير فاكس ميشه اونها را به راحتي ذخيره كرد و بعدا مجددا وارد مرورگر كرد .
12. امكان حذف كوكي ها و ليست سايتهاي مرور شده : شما درFF تنها با فشردن چند كليد تركيبي Ctrl+Shift+Del به راحتي قادر به پاكسازي مرور اينترنتي خود خواهيد بود ، كاري كه در IE از طريق منوها و با چند عمل مختلف انجام مي گيرد .
13. تغيير ظاهر فاير فاكس : شما حتي مي توانيد در FF شكل ظاهري مرورگر را تغيير دهيد ( يا به قول خودمون تغيير پوسته ) . اين هم يكي ديگر از مزيتهاي FF نسبت به IE .
14. جستجوي دقيقتر : در IE شما با فشردن كليدهاي تركيبي Ctrl+F ميتوانستيد به جستجو در متون به كار رفته در صفحه بپردازيد ولي اولا مكان قرار گيري پنجره Find نامناسب بود و جستجو با آن كمي وقت گير مي بود و لي در FF علاوه بر قرار گيري اين پنجره در مكاني بسيار عالي ، شما مي توانيد كليه موارد يافت شده را هاي لايت (Highligh) كنيد در كار جستجو را بسيار راحت تر مي كند .
15. جستجوي سريع بدون نياز به تايپ كلمه : شما در FF مي توانيد عبارتي را با ماوس انتخاب ( يا همان هاي لايت ) كرده و سپس يك كليك راست كنيد خواهيد ديد كه گزينه اي در منوي كليك راست وجود دارد با عنوان Search Web For Test كه البته به جاي كلمه Test عبارت هاي لايت شده شما قرار دارد و تنها با كليك برروي اين گزينه مي توانيد نتايج جستجو را در سايت گوگل مشاهده كنيد .
16. مديريت بسياركاملتر بر روي فريمها : در FF در صفحاتي كه از فريم استفاده شده باشد ، شما قادر خواهيد بود كه مثلا تنها فريم را مشاهده كنيد و يا تنها فريم را ذخيره كنيد و يا سورس فريم را ببينيد و كارهاي مختلف ديگري كه مي توانيد بر روي فريمها انجام دهيد .
17. تبديل قالب سايتها مناسب براي فارسي زبانان : شما همچنين مي توانيد بسياري از سايتها را مطابق با استاندارد فارسي از راست به چپ كنيد . يعني تصور كنيد در قسمت Yahoo Mail ، تمامي منوها در سمت چپ قرار دارند ولي طبق استاندارد فارسي منوها مي بايست در سمت راست قرار داشته باشند ، شما كافي است در فاير فاكس يك كليك راست كنيد و گزينه Switch Page Direction را انتخاب نماييد . خواهيد ديد كه تمامي منو هاي موجود در سمت چپ به سمت راست منتقل شده اند . اين عمل در بسياري از سايتها جواب قابل قبولي را مي دهد كه در نوع خود بي نظير است .
18. حذف اتوماتيك پنجره هاي تبليغاتي : فاير فاكس همچنين به صورت اتوماتيك پنجره هاي تبلغاتي را مي بندد كه اين مورد يكي از مشكلات اساسي كاربران IE ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مي باشد ولي فاير فاكس به راحتي اين مشكل را حل كرده است .
19. جستجو در سايت گوگل بدون تايپ كردن كلمه : شما مي توانيد در FF يك كلمه را با كمك ماوس انتخاب (هاي لايت) كرده و سپس كليك راست نماييد . مشاهده خواهيد كرد كه گزينه اي با عنوان Search the web for X اضافه ميشود كه البته به جاي حرف X كلمه اي كه انتخاب كرده ايد مشاده مي گردد و شما با كليك بر روي اين گزينه مي توانيد نتايج جستجو را در سايت گوگل ، بدون تايپ كردن حتي يك حرف ، مشاهده كنيد ! .
20. نمايش آخريم مراجعات : علاوه بر داراي بودن History ، همچنين شما مي توانيد در فاير فاكس ، آخرين ۱۰ سايت بازديد شده را تنها با يك كليك مشاده نماييد .

پس از اين ۲۰ دليل قانع كننده براي تعويض مرورگر خود از IE به FF ، مي بايست يك نمره ۲۰ هم به فاير فاكس داد !، آيا هنوز هم مايل به استفاده از اينترنت اكسپلولر هستيد ؟!

s_paliz
07-01-2009, 14:22
Fire Fox به خاطر سرعت، زیبایی، قدرت، کمال و البته GNU/GPL داشتن.

Luxe
18-01-2009, 14:28
فایر فاکس سرعت لود عالی + افزونه های مناسب!!!

این ماکروسافت که فکر میکنه همه دنیا ماله اونه هرچی اونا درست کنن بقیه باید پیروی کنن.

nighson
22-01-2009, 23:00
اپرا و فایرفاکس فعلا در صدر جدولند. اما هر کدومشون جای خودشون رو دارند.
من معمولا از فایرفاکس استفاده می کنم. اما تا وقتی که آخرین ورژن اپرا توی کامپیوترم نصب نباشه آرامش ندارم.
اوپرا خیلی باحاله . اما انعطاف پذیر نیست.
فایرفاکس انعطاف پذیره . اما بیش از حد . خیلی هو باگ داره .
ساپورت فایرفاکس بیشتره .
ساپورت اپرا تخصصی تر .
اگر دقت کنین امکان مقایسه ی این دوتا نیست. آدم دیوانه می شه .

mohamad90
15-02-2009, 11:30
منم opera چون سرعتش بالاهست و ویژگی خوبی که داره هم اینه که در باز کردن صفحات اول نوشته ها رو نمایش میده
بعد کم کم عکس ها رو از کیفیت کم به زیاد نمایش میده .

sia-saketi
19-02-2009, 23:47
اولین مرورگری که از ویژگی TAB استفاده کرد Opera بود...
اولین مرورگری که از ویژگی Speed Dial استفاده کرد Opera بود...
اولین مرورگری که قابلیت دانلود فایل های Torrent رو از طریق خود مرورگر داره و داشته Opera هست...
اولین............................. فقط OPERA

piroooz
05-03-2009, 14:38
IE را که اصلا حرفش را نزن این مرورگر بیشتر در کشور های اروپایی که از سرعت بالایی برخوردار هستند کاربرد داره ولی در حال حاضر firefox بخاطر سرعت و امکانات بهترین مرورگر هستش جالب که بگم این مرورگر یکی از بیشترین نرم افزارهای دانلود شده در سال 2009 هست (طبق اعلام خود google با 70 میلیون دانلود ) Opera سرعتش خیلی خوب ولی پشتیبانی خوبی نداره

tarfand08
28-03-2009, 02:22
نظر بندرو بخواید opera در بالا آوردن عکس عالیه اگه سایتی گرافیکی داشتید پیشنهاد میکنم با opera بازش کنید.

DrXoX
09-05-2009, 18:56
سلام

از نظر من

تو یه تاپیک دیگه هم گفتم

1- برای امکانات زیاد و کاربر پسند و اکستنشن های بسیار ( تقریبا برای هر کاری یک اکستنشن)==> فایرفاکس
2-برای سرعت ==> Safari
3-برای امکانات همراه با مشکل با بعضی از سایت ها==> Opera
4-برای سرعت در حد اپسیلون ( خیلی کم) و اشغال رم ==>فقط IE

موفق باشید

Sedabezan
10-07-2009, 11:23
هیچ شکی ندارم که اپرا بهترین و پر سرعت ترینه .من هم فایرفاکس 3.5 رو امتحان کردم هم سفری 4.0 رو و هم اپرا 10 ورژن جدیدش رو باید بگم که اپرا پرسرعت ترینه و اپرا 10 در تست Acid3 نمره 100/100 رو گرفته در حالی که فایرفاکس نمره 83/100 رو گرفته!!!

mehdi1368
27-07-2009, 01:57
سلام
به نظر من تو ایران مرورگری بهترینه که بتونه از پس این سرعت کم بربیاد!
مرورگرهای زیادی رو تست کردم ولی خداییش Opera تو سرعت کم, بینظیره!
از دوستان عزیز بخاطر این نظرسنجی های مفید تشکر میکنم:11:
موفق باشید.:40:

hompoil
31-07-2009, 17:21
به نظرمن اشغالترین مرورگر IE هستش به دلیل سرعت بسیارکم و اگه زیاد بهش فشار بیاری هنگ میکنه
بهترین مرورگرو نمیشه انتخاب کرد هر مرورگری مزایا ومعایب خودشو داره مثلا opera واسه دانلود عالیه یا chorme سرعتش خوبه ولی در کل من فایرفاکس میپسندم هم امکانات خوب وسرعت و سازگاری بهتری داره

hfj
09-03-2010, 17:17
فایرفاکس زبان برنامه نویسی Java و Html رو به خوبی ساپورت نمی کنه. من یه زمانی عاشق فایرفاکس بودم، ولی بعد از اینکه دیدم سایت ها رو درست باز نمی کنه، دوباره رفتم سراغ Internet Explorer :20:

omid.pari
21-11-2010, 18:53
سلام بر دوستان
من به صورت ترکیبی و پوششی از دو مرورگر اپرا و فایرفاکس استفاده میکنم.
فایرفاکس به دلیل add-on هاش که واقعا خیلی به درد خورن
اپرا به دلیل سرعت بالایه سیو کردن صفحات و عکس ها و مدیریت دانلود بهتر و هر از گاهی توربوش هم به درد میکنه و همچنین دست یافتن سریع به تنظیمات مانند فعال یا غیر فعال کردن جاوااسکریپت و همچنین سبک بودن نرم افزار
قبلا از گوگل کروم هم استفاده میکردم ولی زیاد حال نداد دیگه استفتده نمیکنم.
اینترنت اکسپلور 9 هم تو کامپیوتر من جواب نمیده یعنی ارور میده که ویندوز7 رو آپدیت کن.

fujin
26-12-2010, 15:00
لطفا مرورگر گوگل کروم هم اضافه کنید ...
من اول فایرفاکس به دلیل سرعت خوب و امکانات بی نظیرش انتخاب میکنم .. فقط اینو بگم که کم مونده با فای فاکس آب میوه گرفت ...
و در درجه دوم گوگل کروم که واقعا مرور گر سبک و راحتی هستش و کم کم داره به قدرت فایرفاکس میرسه ولی فکر نکنم به این زودی ها برسه ...
من در نت بوک ضیفم از کروم و در کامپیوتر نسبتا قوی از فایفاکس استفاده میکنم

roteal2007
24-01-2011, 16:36
Opera به خاطر سرعت وحشتناکش+سبکی + اینترفیس جذابش

CD-RW
09-02-2011, 14:14
من خودم شخصا از اوپرا استفاده میکنم. چرا؟!
همین تازگی ها توی اوپرا لینک ثبت نام کردم که خیلی امتیازهای دیگه بهم داده علاوه بر اونهایی که از قبل دوستان گفته اند
1- میتونم بوک مارک ها و صفحه Speed Dial و یادداشت هام رو توی سایت ثبت کنم تا دیگه مشکل عوض شدن سیستم عامل یا حتی سیستم رو نداشته باشم.
2- میشه این اطلاعات ثبت شده رو روی گوشی موبایل هم داشت. یعنی من یک صفحه خاص رو از روی سیستم توی لیست بوک مارک اضافه می کنم و بعد با گوشی موبایل به اون صفحه دسترسی مستقیم داشته باشم.

امکان کلیک دکمه وسط موس هم خیلی کارآمد طراحی شده فقط کافیه روی لینک به قول معروف میدل کلیک کنیم تا اون لینک توی صفحه آخر باز بشه ( این هنوز اولشه ). روی خود تب بی نیاز از باز کردن تب کافیه میدل کلیک بشه تا تب رو ببنده( خب تا حالا که چیز جدیدی نداشته) ولی اگر روی مرز بین تب و صفحه اصلی میدل کلیک بشه واکنش جالب تری رو میتونید ببینید.

CD-RW
09-02-2011, 14:32
چند نکته مهم رو فراموش کردم
1- اوپرا به شدت محافظ حریم خصوصیه. مثلا اگر با یک سایت ممنوع شده روبرو بشم. صفحه (( مشترک گرامی ... )) میخواد اطلاعات خصوصی من رو داشته باشه ولی اوپرا این اجازه رو نمیده ( شاید توی مرورگر های دیگه هم باشه ولی از وقتی یادم میاد اوپرا این طوری بوده).
2- باز هم به شدت محافظ حریم خصوصیه. اگر مثلا بخوام یک ایمیل رو کنترل کنم یا مثلا یک جستجوی خاص رو توی کافی نت یا محل کار یا یه محل عمومی انجام بدم کافیه به جای تب معمولی از Private Tab استفاده کنم تا سوابق جستجو، کلمه های رمز، اشتراک ها و ... حتی فایل هایی که کش شده با بستن تب کاملا ناپدید بشه.( من خودم وقتی پشت یک سیستم جدید میشینم اول میرم سراغ فایل هایی که مرورگر کش کرده تا ببینم طرف چی کاره است - به عبارتی فضولی میکنم ) در ضمن هیچ تنظیم خاصی نداره.
3- تازه من تا حالا توی اوپرا " باگ " ندیدم.
4- در ضمن در بافر کردن صفحات هم خیلی تخصصی عمل کرده. ( مواظب جیب امثال منه که با GPRS ایرانسل کانکت میشه ) مثلا اگر یک صفحه به صورت ناقص لود بشه ( مثلا ایمیل هایی که عکسهای فراوان دارند ) کافیه دوباره صفحه رو Refresh کنی. دیگه عکسها و محتوایی که قبلا دانلود کرده رو نمیخونه و میگرده دنبال دانلود های ناقص و اونها رو دوباره میخونه
5- حالا مثلا فکر کن یه صفحه ای رو باز کردی حسابی بالا و پایینش کردی و ناخودآگاه این صفحه بسته بشه. اگه اوپرا داشته باشی فقط کافیه Ctrl+Z ( که همون Undo معروف هست ) رو فشار بدی.

----- این بود تجربیات شخصی من از اوپرا-------
من خیلی تخصصی با مرورگرهای دیگه کار نمیکنم. شاید چند تا از این ویژگی ها رو توی سایر مرورگر ها هم داشته باشه. خوشحال میشم همه اینها با امکانات جدید رو توی چیزی غیر از اوپرا ببینم

دوستان اگر طرفداری میکنند بهتره که دلیلش رو هم بگند. هدف ارتقای سطح استفاده از این نرم افزارهاست. اگه با موضوعی جدید روبرو میشید بهتره همه رو در جریان بذارید تا همه با دلیل انتخاب کنند.

hamidzaeri
15-02-2011, 01:02
opera 11 خیلی خوب شده یه چرخی باش زدیم، خیلی باحاله، حتی از افزونه هم ساپورت می کنه تو نسخه 11 ولی تازه اول راهه یه مدت بگذره و فایرفاکس نتونه برسه بهش و اپرا هم افزونه های بیشتری واسش بیاد، منتقل میشم به اپرا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

wordist
19-02-2011, 10:47
سلام

تاپيك پاكسازي شد

دو مرورگر Google Chrome و Apple Safari هم اضافه شد

دوستان خواهشا قبل از زدن هرگونه پست قوانين اين بخش رو مطالعه و رعايت كنن

قوانین بخش نظر سنجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درصورت عدم رعايت قوانين، كاربر مربوطه اخطار خواهد گرفت

eragorn
27-02-2011, 02:43
مزایایی کهCD-RW عزیز گفتن کاملا درسته
بهترین امکانی که از اپرا دیدم و تو بقیه نیست RSS مخصوص خود اپراست که با هر دفعه رفتن تو مرورگر بهت یادآوری میکنه
تازه کلی امکانات داره که کشف نشدس فقط نمیدونم چرا بعضی سایت ها با اپرا همکاری نمیکنن (فکر کنم میخوان روشو کم کنن )
مثل یاهو که میگه بروسر شناخته نشد لطفا از این مرورگر ها استفاده کنید .........
اما از لحاظ سرعت و امنیت گوگل کروم تازه کار حرف اول رو میزنه
حتما پیشنهاد میکنم امتحان کنید و خودتون قضاوت کنید.
موفق باشید

Sayam
11-03-2011, 00:03
IE برای افراد Dial up خیلی خیلی سرعتش پایینه...
من Firefox استفاده میکنم اما با تعاریفی که تو اینجا از Opera خوندم؛ حتما به زودی می گیرمش...

king-d
15-03-2011, 10:17
چیزی که خیلی برای من مهمه ، اینه بک آپ داشته باشم از سایت هام ( بوکمارک ) که موزیلا فوق العاده است

افزونه های خیلی خوبی داره که من خیلی ازش راضی هستم

هم با اپرا و هم با کورم کار کردم ، هیچ کدوم به فایر فاکس نمیرسه

Sayam
10-04-2011, 10:21
من همین دیروز Opera نصب کردم... نسبت به فایرفاکس یه سری مزیت ها داره و یه سری معایب... مشخصه ی بارزش زیبایی ظاهریشه و مخصوصا این که میشه براش بک گراند انتخاب کرد.... یا مثلا اون جایی که موس رو نزدیک یک تب دیگه میکنی عین ویندوز سون تو اندازه ی کوچیک نشون میده.... خلاصه من اپرا رو دوست دارم اما به زودی به همون FF خودم بر می گردم چون FF طرفدارای خاص خودشو داره.....
در ضمن قبلا هم از Safari - Google chrome - Mozilla و IE استفاده کردم... و اگه بخوام اولویت بندی کنم اینه:
1- Fire Fax
2- Opera
3- Mozilla
4- IE
5- Google chrome
6- Safari

FOURTH RETURN
14-05-2011, 08:54
نمیشه گفت کدومشون بهتره چون بعضی مواقع بعضی مرورگرا بهتر عمل میکنن اما در کل اپرا بهتره چون هم خود برنامه زود میاد بالا هم سرعت لود صحفاتش بهتره اگه یه سری امکانات اکسپلورر رو داشت دیگه چیزی کم نداشت من یه مدت از موزیلا استفاده میکردم اما بعد از یه مدت استفاده و همچنین نصب افزونه ها سرعت بالا اومدن برنامه به شدت افت میکنه

wordist
15-05-2011, 06:51
دوست عزیز فکر کنم در تاپیک نظرسنجی هستیم و اینجا هرکسی هرچی میگه نظر شخصی و تجربه خودشه دیگه. اگر فکر میکنید نظر من خلاف قانون تاپیکه پس اسم تاپیک مشکل داره. و یا من باید نظرم رو اینگونه بیان میکردم: با اجازه بزرگترا فایرفاکس مجموعه کاملتریه و کروم هم زبونم لال بد نیست. همیشه کاربران اشتباه نمیکنند بهتره یه ارزیابی از اسم تاپیک و مجموع پست های اون داشته باشید.
سلام

صحبتهاي ناظر انجمن صحيح هست و پست شما خلاف قوانين ؛ نيازي هم به دادن توضيح و تفسير نيست

اگه به پستهاي قبلي نگاه ميكرديد متوجه ميشديد كه پستهاي بدون محتوايي وجود نداره و همگي پاك شدن و گفته شده كه زدن پست بدون محتوا ( " اين خوبه و اون بده و ... " ) خلاف هست

بعلت نقض قوانين و عدم توجه به تذكرهاي ناظر انجمن يك اخطار در كارنامه شما ثبت شد

tanha.2011
07-06-2011, 22:46
متاسفانه همه امکانات تو 1مرورگر نیست.مثلا بعضی کارها با اپرا خیلی سریعتر انجام میشه،اما بعضی سایتها هست که فقط با فایرفاکس و IE جواب میده
من اکثرا با اپرا کارمیکنم
اما بعضی اوقاتم نیازمیشه که بافایرفاکس کارکرد.بهرحال اگه مرورگری پیدا میشد که همه امکانات رو داشت خیلی بهترمیشد

mehran gorji
12-06-2011, 19:58
من اگثرشون رو تست کردم اما بعضی ها روی یک سری سایت ها گیر میدادند.
اما فایرفاکس راحت و بی دردسر و دوست داشتنی است.
مخصوصا ورژن 4

H 2 H
12-06-2011, 20:08
100 % فایرکس از همه مرورگر ها بهتره البته گوگل کروم هم کارش خوبه مخصوصا قسمت مربوط به طبقه بندی و همچنین بوکمارک سایتها !!

tttvvvaaa
15-07-2011, 11:39
به نظر من الآن کروم از نظر سرعت از همه بهتره...

TIG3R
16-07-2011, 21:41
با همه بیشتر مروگر ها کار کردم ولی فایر از همه کامل تره نه که ایده آل باشه ولی باهاش بهتر میشه ارتباط برقرار کرد

fanoostalaei
03-08-2011, 21:07
من با اکثر بروزر ها کار کردم و تقریبا اپرا و کروم بهترین مروز گر ها هستن به نظر من
حتن مکث تن هم از فایر فاکس برای من بهتر بود

Alef.Bamdad
29-08-2011, 04:07
فقط و فقط firefox .. حتی الان که با مک کار میکنم .
ولی دلم سوخت به Safari رای دادم .. گرچه به نظرم در رتبه ی دومه ،، از همه نوع benchmark .

« کسی که فلان نرم افزار رو امتحان نکرده ،، نباید بگه بده »
پس به نظرم .. نباید safari توی این لیست باشه که رتبه شو اینجوری ببینم .

درضمن ، ما Apple بازها تعصبی هستیم . هیچ فکر کردید که چرا ما اینو میگیم و آیا هیچ فکر کردید که چرا شما نمیتونید بگید «تعصبی هستم» ؟؟؟؟

milad_gta
29-08-2011, 04:26
اگه فایرفاکس مصرف رمش رو آورد زیر 50 اون موقع فایرفاکس :دی

الان اوپرا + فایرفاکس ... :46:

Intel VS AMD
31-08-2011, 03:18
زماني كه دايال آپ داشتم صد در صد اپرا ولي با اپرا تو بعضي سايتا به مشكل ميخورم :41:

الانم موزيلا و كروم كه البته خيلي از طراحي كروم خوشم مياد عاشق گزينه close tabs to right كروم هستم .

safari هم يكم باهاش كار كردم ولي بقيه رو نه

تعجب كردم كروم اينقدر پايين راي آورده و اكسپلورر بالاتر از اونه نميدونم دوستان چطوري IE رو تحمل ميكنن :13:

joseph.n
29-09-2011, 21:35
من از firefox به خاطر سرعت و امکانتش استفاده میکنم گاهی اوقات یک مشکلاتی براش پیش می یاد ولی باز هم راضیم.

shabnam1986
06-12-2011, 13:26
اپرا

سرعت
راحتی
زیبایی

fanoostalaei
06-12-2011, 14:19
من اپرا ، کروم،مکس تن ،گرین بروزر،فایرفاکس،سافاری، اکسپلورر وaol رو همشونو استفاده کردم
ولی تو ویندوز از اپرا بعدش از aol 9.5 و تو لینوکس از بروزر فوق العاده پرسرعت و بازهم پر سرعت و قدرتمند کروم 17 استفاده میکنم
نمیدونم تا حالا لینوکس استفاده کردید یا نه ولی لینوکس از خیییییییییییلی جهات از ویندوز بهتره حتی از 7
در کل به نظر من از فایر فاکس مزخرف تر و پر مصرف تر نیست

SuperSt@r
08-12-2011, 14:01
من از فايرفاكس استفاده ميكنم تقريبا خيلي وقته كه بهش عادت كردم و امكانات خوبيم داره ولي فك ميكنم يه كمي سنگينه

saeed.avira
05-02-2012, 08:35
فایرفاکس 10
اپرا11 هم فقط به خاطر سرعت یه کم بیشترش(دیال آپ باشی و اپرا نداشته باشی!!!)
IE9 رو هم فقط به خاطر سایت دانشگامون نصب کردم

saeediranzad
05-02-2012, 09:36
سلام. برای آنهایی که خبر ندارند، یه مرورگر معرفی میکنم.
Comodo dragon که در واقع همون کروم با تغییرات اندکی است. از نظر امینت خیلی خوبه و سرعتش هم تقریباً مثل کرومه.
البته گرافیک قشنگتر و ساده تری داره. فقط یه عیب داره.
اوائل گاهی بازی درمیاره و هیچ سایتی را باز نمیکنه. انگار باید به محیط جدید عادت کنه. ولی وقتی راه بیافته، خوش دسته.

hana2269
21-02-2012, 19:08
به نظر منمم فایرفاکس بهترینه آخه سایت های که در ie باز نمیشه داخله فایر فاکس راحت باز میشه

AlexanderMahone
21-02-2012, 20:02
BlackHawk برپایه کروم ساخته شده سرعت خوبی رو داره
Opera سبک سریع جذاب عالی از هردوش استفاده میکنم البته برای هر کاری یکیش رو استفاده میکنم:11:

S0R3N4
03-03-2012, 00:35
منم به نظرم بهترین و سریع ترین سافاری هستش...
بعد از اون هم کروم...
ولیاین فایرفاکس لعنتی با همه چیز سازگاره دیگه!!مخصوصا با سایت ها فارسی...
من خودم اینجا یادم نیس به کدوم رای دادم!!ولی تازگی مشتری سافاری اپل شدم که واقعا شاهکاره....یه رای به اون اضافه کنید!!

kases
19-03-2012, 15:08
من اولین نسخه بتای کروم اومد دانلود کردم خیلی ازش خوشم اومد هنوز بعد از چند ساله مرورگرمو تغییر ندادم خیلی ازش راضیم سرعت لودینگش خیلی بالاست

Mohammad Yek110
19-03-2012, 19:08
سلام
منم با پست بالای موافقم
فایرفاکس و کروم رو دوست دارم ولی از فایر فاکس استفاده میکنم
یکی از دوستان می گفتن فایرفاکس هنگ میکنه هنگام باز کردن چند تا تب.ولی من همیشه تب هام از دوتا بیشتره و هیچ هنگ شدنی هم ندارم
سرعت بالا:40:
User Interface ساده و آسان:40:
امکانات خوب:40:
نا گفته نماند که برای باز کردن سایتهای دولتی از IE استفاده می کنم
:40:

fanoostalaei
20-03-2012, 00:39
سلام
منم با پست بالای موافقم
فایرفاکس و کروم رو دوست دارم ولی از فایر فاکس استفاده میکنم
یکی از دوستان می گفتن فایرفاکس هنگ میکنه هنگام باز کردن چند تا تب.ولی من همیشه تب هام از دوتا بیشتره و هیچ هنگ شدنی هم ندارم
سرعت بالا:40:
User Interface ساده و آسان:40:
امکانات خوب:40:
نا گفته نماند که برای باز کردن سایتهای دولتی از IE استفاده می کنم
:40:

من خودم همیشه از کروم استفاده میکنم و همیشه خدا هم بالای 10 تب معمولا باز دارم حتی به نزدیک 50 تب هم رسیده و تو اون موقع استفاده کروم از رم ویندوز فقط و فقط 300 مگ بود
در ضمن اصلا لود صفحات کند نمیشد بلکه با استفاده از هیستوری خیلی خیلی سریع لود میشن
ولی هر موقع خواستم از فایرفاکس استفاده کنم
تو همون 1 تب اولی که خودش باز میکنه هم مشکل داره چه برسه به اینکه بخوام بیشتر از 5 تا تب باز کنم ، اینجوری هنگ میکنه و همه تب ها میپره:27::27::27:
و در ضمن مصرف فایرفاکس رو اگه بخوایم تو حالت یه تبی بررسی کنیم حدود 300 مگ استفاده داره حالا اگه من بخوام از فایرفاکس هم مثل کروم استفاده کنم باید هر 6 گیگ رمم رو بدم تا فایرفاکس استفاده کنه:27::27::27:

این هم یه عکس از تب های باز تو کروم و رم مورد استفاده توسط کروم:31::31:

keratus
20-03-2012, 00:50
کاشکی مرورگر تیزبال هم به نظرسنجی اضافه می کردید

payam178
20-03-2012, 01:11
من هم از موزیلا استفاده کردم هم از اینترنت اکسپلور .
در نهایت موزیلا بهتره چون امکانتش زیاد و امنیتش بالا است

The Auditor
20-03-2012, 01:51
Firefox
Rediscover the web safer,faster, better

pcsoft
20-03-2012, 09:41
کروم استفاده می کنم. ولی فایرفاکس هم با بیرون دادن نسخه 11 ضعف خودش در ویندوز 64 بیتی رو حل کرد و سرعتش مثل کروم شده تقریبا. ولی باز هم کروم استفاده می کنم چون هنوز سبک تر و مثل پر هستش.

noisymind
20-03-2012, 11:14
من از فایرفاکس و کروم با هم استفاده میکنم. ولی ، با اینکه کروم شاید سبکتر و کمی سریعتر از فایرفاکس باشه ، مرورگر اصلیم همچنان فایرفاکس هست. چون حتی مواقعی که سرعت اینترنت کم هم باشه ، باز با هر بدبحتی هست صفحه رو باز میکنه ولی کروم اگه سرعت کم باشه پدر در میاره.

Devicestreet
20-03-2012, 11:56
من از همه ی معروفا استفاده کردم متاسفانه ما به فایر فاکس عادت کردیم ولی کروم واقعا تیز هست حتی اپرا هم نصف عملکرد راحت اونو نداره واقعا هنگام تعویض تب ها خوب و روونه و از همه مهمتر من وقتی مثلا وارد تنظیمات ای دی اس الم وقتی می خام بشم نام کاربری هایی که قبلا دادم(نه رمز ها رو)به من پیشنهاد می ده و دیگه نمی نویسم

pcsoft
20-03-2012, 14:53
فاير فاكس از همشون بهتره......!

همیشه اینطور نبوده ویندوز 64 بیتی نداشتین که معنی هنگ کردن رو بفهمین وقتی حتی دو تا تب بیشتر باز نکردین.
فایرفاکس 11 واقعا بهتر شده ولی قبلش پشیزی برای سون 64 بیت نمی ارزید.
البته الان هم هنگ می کنه ولی خیلی کم شده و میشه چشم پوشی کرد ولی قبلا برای "64 بیت" افتضاح بود.

Mohammad Yek110
20-03-2012, 15:55
همیشه اینطور نبوده ویندوز 64 بیتی نداشتین که معنی هنگ کردن رو بفهمین وقتی حتی دو تا تب بیشتر باز نکردین.
البته الان هم هنگ می کنه ولی خیلی کم شده و میشه چشم پوشی کرد ولی قبلا برای "64 بیت" افتضاح بود.

سلام دوست عزیز
سال خوبـــــــــــــــ:40:ـــــ ـــــــــی داشته باشید
ببینید من سیستمم شصت و چهار بیته و هیچ هنگ شدنی در کار نیست.فقط وقتی سیستم رو روشن می کننم و برای بار اول فایر فاکس رو میارم توی همون تب اول یه لحظه قفل میکنه که مال تازه روشن شدن سیستمه.وقتی مینی مایز می کنم وچند بارrefresh رو میزنم درست میشه و دیگه هیچ مشکلی ندارم.
ماکه تعصبی نداریم روی فایرفاکس

سال نو به همگی مبارک:11:

pcsoft
20-03-2012, 16:28
سلام دوست عزیز
سال خوبـــــــــــــــ:40:ـــــ ـــــــــی داشته باشید
ببینید من سیستمم شصت و چهار بیته و هیچ هنگ شدنی در کار نیست.فقط وقتی سیستم رو روشن می کننم و برای بار اول فایر فاکس رو میارم توی همون تب اول یه لحظه قفل میکنه که مال تازه روشن شدن سیستمه.وقتی مینی مایز می کنم وچند بارrefresh رو میزنم درست میشه و دیگه هیچ مشکلی ندارم.
ماکه تعصبی نداریم روی فایرفاکس

سال نو به همگی مبارک:11:

سلام
سال نو شما هم مبارک
اگر نسخه 11 رو می گید که بله مشکل خاصی من توش ندیدم. از لحاظ سرعت خیلی بهتر شده.
ولی نسخه های قبلی من استفاده می کردم. از نسخه 3 تا الان.
نسخه 3 عالی بود ولی یکم هنگ(خیلی کم) رو داشت. از نسخه 4 به بعد هنگ ها برای ویندوز 64 بیتی شروع شد. و من این قضیه رو بعد از بالا آمدن کامل سیستم تست کرده بودم که باز هم مدت زیادی هنگ می کرد که اگر داخل برنامه کلیک می شد کلا هنگ کامل می شد. درسته که اگر صبر می کردیم هنگ برطرف می شد ولی همین هنگ کردن ها مشکل درست می کنه برای کاربر.
این مشکل هم چیزی نیست که من فقط گفته باشم کاربرای زیادی بخاطر همین هنگ در "ویندوز 64 بیتی" فایرفاکس رو رها کردند. اگر کروم مشکلی داشت مطمئنا الان مثل سافاری فقط برای تزئین استفاده می شد.

saeed774
20-03-2012, 16:48

دقیقا به خاطر همین مشکل مجبور شدم به سمت کروم کوچ کنم و حالا میبینم کروم واقعا شاهکـــــــــاره ، هم سرعتش ، هم امنیتش و از همه مهمتر افزونه هاش . واقعا عالیه .
البته فایرفاکس 11 رو هم نصب کردم مشکلاتش مانند قبل نیست . تنها چیزی که احساس میکنم فایرفاکس به کروم برتری داره کیفیت گرافیکی هست که صفحات وب در فایرفاکس شفاف تر به نظر میان تا کروم !

Karkas20
20-03-2012, 17:18
من هم تا قبل فایرفاکس داشتم که ازش گلایه میکردم و یه روز به دوست خودم رضا pcsoft که این مشکل را گتم و پیشنهاد داد کروم نصب بکنم و الان باورتون نمیشه از اون موقع تا الان کروم استفاده میکنم و واقعا عالیه هست و همیشه هم از اخرین نسخه اش استفاده میکنم

و مشکلاتی که با فایرفاکس نسخه 6و 7 داشتم :

1. دیر لود شدن

2. هنگ کردن فایرفاکس موقع دانلود توسط idm

3.استفاده زیاد از رم و سی پی یو

4. هنگ کردن گاهی مواقع فایرفاکس و سیستم

ولی الان کروم اخرشه و از رضا هم ممنون بابت این پیشنهادش !

VAHID
20-03-2012, 17:28
من قبلا با اپرا کار میکردم ولی دیدم گوگل کروم بهتره از نظر سرعت باز کردن صفحات از فایر فاکس هم خیلی کم استفاده میکنم
الان 90 درصد از کروم استفاده میکنم واقعا عالیه.........

The Auditor
20-03-2012, 17:57
دقیقا به خاطر همین مشکل مجبور شدم به سمت کروم کوچ کنم و حالا میبینم کروم واقعا شاهکـــــــــاره ، هم سرعتش ، هم امنیتش و از همه مهمتر افزونه هاش . واقعا عالیه .
البته فایرفاکس 11 رو هم نصب کردم مشکلاتش مانند قبل نیست . تنها چیزی که احساس میکنم فایرفاکس به کروم برتری داره کیفیت گرافیکی هست که صفحات وب در فایرفاکس شفاف تر به نظر میان تا کروم !
والله من 7 ساله دارم از فایرفاکس استفاده میکنم، هم ویندوز 32 هم 64، شونصدتا هم تب همزمان باز میکنم اصلا مشکل هنگ کردن ندارم. :8: ضمنا، همین الان هم که دارم این نوشته رو پست میکنم توی ویندوز سون 64 بیتی هستم و فایرفاکسمم 10!! یعنی دقیقا همون ترکیبی که دوستان فرمودن هنگ میکنه! اما والله تا حالا هنگ نکرده! روی دسکتاپ پی سی هم ویندوزم 32 بیتیه و روی اون هم عالیه. صفحه ها رو خیلی خوب و سریع باز میکنه و اصلا تاخیر نداره. :8:

Bad Request
20-03-2012, 19:17
وقتی history سنگین میشه موقع وارد کردن ادرس فایرفاکس هنگ میکنه ولی بازم ترجیهش میدم به کروم با این باگهای فجیع :

Lord Farshad
20-03-2012, 22:09
درود.

منم به شخصه کروم رو سرتر و سریعتر میدونم و به فایرفاکس ترجیح میدم، ولی تنها دلیلی که از فایرفاکس استفاده میکنم اینه که وقتی نیاز به قند شکن پیدا میکنم ، نه اهل استفاده از سا.ک.س و چی پی ان و ... ام نه چیزی، خوشم نمیاد :دی واسه ی من چون COCOON بدون هیچ افت سرعتی و به راحتی این کار قند شکنی :دی رو واسم انجام میده ؛ پس توی این ویندوز جدیدم فایرفاکس 11 رو نصب کردم و خداییش هیچ مشکلی هم باهاش ندارم، هنگی هم نداره، سرعتشم که خوبه ؛ در کنارشم IE9 ( کاملا آپدیت شده) رو هم اون گوشه موشه ها دارم :دی

شاد و پیروز و سربلند باشید

nova6
21-03-2012, 00:14
من از Opera+Chrome استفاده میکنم.........
البته از کروم فقط برای باز کردن جیمیل و فیسبوک و سایت های بانکی استفاده میکنم:7:

imanpod
24-03-2012, 02:28
کومودو دراگون (comodo dragon) هم مرورگر قابل توجهیه . این مرورگر بر پایه ی آخرین ورژن stable گوگل کروم هست و امکانات دیگه ای مثل comodo secure dns رو به کروم اضافه میکنه که میتونه باعث امنیت بیشتر بشه . البته میشه این قابلیت رو off کرد .

saeediranzad
24-03-2012, 06:12
نظر سنجی باید نو بشه. من مطمئنم که اپرا تعداد زیادی از کاربران کامپیوتردار را ازدست داده، ولی در اسمارتفونها بیشتر استفاده میشه.
کروم هم بیش از گذشته در میان کاربران کامپیوتر جا باز کرده.

noisymind
24-03-2012, 08:11
والا من که هر دو تاش ( فایرفاکس و کروم ) رو کامپیوترم دارم. قبلا هم نظر دادم که مرورگر اصلیم هم فایرفاکس هست. حالا چرا؟! هر وقت من تصمیم میگیرم کروم رو دیفالت کنم ، این جریان ساین این کردن اکانت که برای من خیلی مهمه مشکل داره! و برای همین باز بیخیالش میشم و میرم رو همون فایرفاکس!! یعنی این کارای گوگل داره حالم رو به هم میزنه. حتی وقتی کروم رو یک بار پاک کردم ازم فیدبک خواست و کلی براشون نوشتم که دلیلم اینه و فلان ولی موقع سند کردن پیغام داد که شما جز کشورهایی هستید که نمیتونه از این قسمت استفاده کنه!! و حتی پیغام منو هم که کلی چیز نوشته بودم سند نکرد!!!:13: این یعنی کامل ما رو مسخره کرده و توهینه!!
به نظرم کروم و اصلا گوگل اول بیاد این تحریمها و مسخره بازیها رو برداره بعد میتونه اینجا کامل جا باز کنه. نتیجه نظر سنجی اینجا و هر جای دیگه هم کاملا همین رو میگه. الان کروم یک سال هست که اینجا باز شده. اگه این فکر مسخره تحریم رو از اول اجرا نمیکرد شاید الان تو نظرسنجی جای کروم با فایرفاکس باید عوض میشد. الان هم که گفتم باز هم مشکل داره و هنوز نیمچه تحریم رو داره اعمال میکنه! فقط استفاده مبتدیانه از کروم رو باز کرده که آمار استفاده از مرورگرش تو دنیا بره بالا!!
تو مصاحبه تازه بعد از مشورت با وکیل شرکت!! خبردار میشه که به دلیل قوانین امریکا ، ایران تحریم هست. پس چرا IE و بقیه که امریکایی هستند ، ایران رو تحریم نکردن ؟ خب وقتی خودش نمیخواد چه اسراری هست !!!!

noisymind
24-03-2012, 19:10
برای من حتی واسه آپدیت کروم هم ارور میده!

مشکل ساین این رو هم برخی دیگه از دوستان هم تو تاپیک کروم بهش اشاره کرده بودن. البته الان برای من هم بعد از کلی تلاش ساین شد تو خونه ولی فردا که مثلا بخوام تو کامپیوتر جای دیگه کار کنم نمیشه!

supermax15
24-03-2012, 23:30
گوگل کروم محبوب ترین مرورگر وب دنیا شد
همانطور که می دانید همچنان یکه تازی دنیای مرورگرهای اینترنتی در دست اینترنت اکسپلورر شرکت مایکروسافت بوده و دیگر رقبا چندین سال است که برای تصاحب این جایگاه تلاش می کنند. حال به نظر می رسد که چندی پیش، کروم توانسته برای مدت کوتاهی این عنوان را از آن خود کرده و مزه جایگاه اول را بچشد.

کروم که یکی از رقبای تازه نفس این میدان است، در مدت زمان کوتاهی از رقیب سرسخت خود، یعنی فایرفاکس رد شده و هم اکنون با فاصله کمی بالاتر از او، در مقام دوم مرورگرهای اینترنتی دنیا ایستاده است. و همچنان به تلاش برای برای به زیر کشیدن IE مایکروسافت ادامه می دهد. البته در روز 18 مارس (چهار روز پیش)‌ بالاخره کروم توانست این لحظه به یادماندنی را در تاریخچه اش ثبت کند و به مرورگر اول دنیای وب تبدیل گردد. هر چند که روز بعد مجبور شد این جایگاه را دوباره در اختیار اینترنت اکسپلورر بگذارد و پادشاه یک روزه باشد.

به گزارش سافت گذر؛کروم در این روز توانست درصد کاربر 32‪.‬71 را به نام خود ثبت کند. در حالی که میزان کاربرد اینترنت اکسپلورر تنها 32‪.‬5 درصد بود و سهم فایرفاکس هم 24‪.‬81 درصد شده بود. این روز تاریخی را سافاری با عدد 7‪.‬13 درصد و اپرا با 1‪.‬86 درصد به پایان رساند.

در حال حاضر کروم سهم 25‪.‬69 درصدی از بازار را در اختیار دارد و فایرفاکس به 25‪.‬23 درصد از بازار قانع شده است. IE مایکروسافت هم که زمانی بیش از 80 درصد بازار را در اختیار داشت، هم اکنون در رقابت نزدیکی با این دو، سهم 40‪.‬63 درصدی بازار مرورگرها را در چنگ خود دارد. اما شرکت گوگل با تبلیغ مرورگر کروم در بیلبوردها، پوسترها، برنامه های تلویزیونی، وب سایت ها و همچنین افزایش روز افزون امکانات و سرعت آن، به سختی تلاش دارد که همانند بازار موتورهای جستجوی اینترنتی، به یکه تاز دنیای مرورگرهای وب تبدیل شود.

منبع خبر: narenji.ir

Bad Request
24-03-2012, 23:39
چه ربطی داره ie هم دومه . مگه هرکدوم بیشتر استفاده شد بهتره :دی

pcsoft
24-03-2012, 23:40
دقت کردین هممون به نوعی تعصب داریم رو مرورگرمون ! بدون در نظر گرفتن آمار و ارقام

آمار و ارقام همه چیز نیست. راحتی کاربر در استفاده هم ملاک هست و همینطور سلیقه کاربر، و یه قسمت هم باگ ها و مشکلات یه نرم افزار برای کاربر هستش که در انتخاب تاثیر داره.
و اکثر اوقات هم با معیار سلیقه، روی ضعف های مرورگر سرپوش می گذاریم.
من معیار هام در اولویت سرعت و کارایی و پایداری برنامه هست. زیبایی هم برام مهم هست ولی نه در اولویت اول.
کروم که سرعت و کارایی و پایداری بسیار خوبی از نظر من داره و روش تم "آندروید" هم نصب کردم و قشنگ تر شده.
آپدیت نشدنش هم اصلا برام مهم نیست چون setup خودش رو راحت دانلود می کنم و نگه می دارم برای بعدا.

gheymeh
30-04-2012, 10:11
فایرفاکس

سرعت بسیار عالی و عملکرد قوی

GHAGHALEELEE
30-04-2012, 10:54
فایر فاکس رم سیستم رو نابود میکنه در صورتی که کروم هم سبک هست هم سریعتر .

siminam
30-04-2012, 11:03
فایرفاکس عالیه کارش بیسته

K1lou
30-04-2012, 11:10
با سلام
من از comodo dragon استفاده می کنم که براساس کروم هست سرعت. و امنیت بسسیار بالا رو فراهم میکنه

Karkas20
11-05-2012, 21:30
کروم واقعا خوبه هم از نظر امنیت و هم از نظر کیفیت و زود شروع به کار کردن

doctorcomedian
18-05-2012, 14:33
firefox
کیفیت بالا و سازگاری بالا با صفحات فارسی+امنیت بالا، البته چون ویندوز 64 بیت دارم از ورژن waterfox استفاده می کنم که سرعت بالاتری داره

saeed_2007r
26-05-2012, 18:29
apple safariانتخاب من است به خاطر محیط کاربری بسیار زیباش...

gheymeh
05-06-2012, 15:05
کروم همراه با انصب افزونه ها

achaemenian
29-08-2012, 13:28
اینم یک مقایسه کلی بین همه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fanoostalaei
29-08-2012, 13:34
من فعلا از کروم 21 و سافاری 5 استفاده میکنم
البیته بیشتر از کروم ولی سافاری هم بعضی جاها عملکرد بهتری داره
بقیقه بروز ها به درد من نمیخورن

kases
29-08-2012, 13:46
من هم از اولین نسخه کروم که منتشر شد با این مروگر همراهم به نظرم از نسخه 19 به اینور یه مقدار مشکل داره

کروم به خاطر سرعت و سادگیش دوست میداریم

fanoostalaei
29-08-2012, 14:08
اره به نظر من هم بعد از ورژن 18 به اینور دچار یکم کندی شده

iUser1998
03-09-2012, 15:12
من از WaterFox استفاده می کنم و فوق العاده از سرعتش راضی هستم. حدود 1.5 تا 2 برابر FireFox شایدم بیشتر.

البته تا جایی که من میدونم WaterFox همون FireFox هست ولی برای ویندوز های 64 بیتی بهینه شده.

orochi
07-10-2012, 21:05
FireFox از نظر من بهترینه.
چون قابلیت های زیادی داره و از نظر من
سرعتشم از همشون بیشتره.
باتشکر فراوان:

حسین

VAHID
07-10-2012, 22:34
والا هیچ مرورگری به سرعت و خوبی کروم من ندیدم....

fanoostalaei
07-10-2012, 22:38
والا هیچ مرورگری به سرعت و خوبی کروم من ندیدم....

کروم و این هم 22 که اومده ترکونده
بعد کروم سافاری
اگه بخوام فایرفاکس استفاده کنم-------->>>>>
کروم بعد سافاری بعد اپرا بعد اکسپلورر 9 بعد
Maxthon بعدش aol و در اخر firefox

kases
08-10-2012, 20:45
سلام
من مدت زیادیه از کروم استفاده میکنم در ورزنهای اخیر وقتی وارد صفحه ای میشم که حجم زیادی داره مثل سرچ عکس گوگل کرش میکنه
اما فایرفاکس در ورزنهای اخیر واقعا فوق العاده شده
در نتایجی که چند وقت پیش منتشر شد بهترین مروگر از نظر امنیتی اینترنت اکسپلورر هست

fanoostalaei
08-10-2012, 20:56
سلام
من مدت زیادیه از کروم استفاده میکنم در ورزنهای اخیر وقتی وارد صفحه ای میشم که حجم زیادی داره مثل سرچ عکس گوگل کرش میکنه
اما فایرفاکس در ورزنهای اخیر واقعا فوق العاده شده
در نتایجی که چند وقت پیش منتشر شد بهترین مروگر از نظر امنیتی اینترنت اکسپلورر هست

درسته کروم از نسخه 19 تا 21 دچار همچین مشکلاتی شده بود که با اومدن اپدیت 22 این مشکلات رو تا حد زیادی حل کرد

Iloveu-ALL
08-10-2012, 21:38
خب
خوبه که داری خودتم
تایید میکنی که
فایرفاکس بهتره:دی:
----------------
سرعت فایرفاکس که از همشون بیشتره
که:دی:
باتشکر:

حسین

دوست عزیز اگه دقت بکنی یه جا نوشته lower is better
بنابراین internet explore از همه بهتره و موزیلا از همه بدتر تو بالا آوردن سایت فیس بوک :)

من چند قبلا ها فکر می کردم بدترین مرورگر ie و بهترین موزیلا یه... بعد هرچه رفتم جلو تر و فهمیدم که 40-50 کاربرا از internet explore استفاده می کنن و نسخه 9شم در راهه که ممکنه طرفداراش زیادتره بشه...
من ie داشتم همش هنگ میکرد
موزیلا من نمی دونم چیش شد... ولی هنوز از google chroome بالاتره
Internet Explore
Mozilla Firefox
Googe Chroome
و ...

در ضمن اون فقط برای سایت فیس بوک هست
و یه چیزه دیگه هر مرورگر نقاط قوت خاصی داره
مثله گوگل کروم که تو flash و این چیزا حرف اول رو میزنه ... همینطور تو بعضی موارد نیاز به restart نداره

نتیجه اینکه فکر نکنید موزیلا بده!

fanoostalaei
08-10-2012, 22:20
ببینید وقتی من به شما 2 تا لینک مفید رو معرفی کردم
اول باید اونارو مطالعه بفرمایید بعد
در ضمن سرعت و کارایی اینترنت اکسپلورر به روز رو هیچوقت دست کم نگیرید که در بسیاری از موارد جاوا و فلش رو حتی بهتر از کروم ساپورت کرده
لطفا اول اون لینک ها رو مطالعه بفرمایید
در ضمن من خودم به شخصه بعد از کروم هر وقت به مشکل بخورم از اکسپلورر و یا سافاری استفاده میکنم
در ضمن این رو هم بگم که همه سیستم عامل های شما فکر کنم 32 بیتی باشه ولی من چون دارم از 64 بیتی استفاده میکنم استفاده از فایرفاکس برای 64 بیتی فوق العاده زجر آوره
شما اگر از کاربران 64 بیتی نظر سنجی بگیرید همه خواهند گفت که اصلا تو 64 بیت نمیشه از فایرفاکس استفاده کرد
ولی من خودم به شخصه 60 تا تب رو کروم باز کردم و اصلا هیچ مشکلی تو کروم پیش نیومد
در ضمن این رو هم باید بگم که میزان استفاده فایرفاکس از رم ویندوز فوق العاده زیاده در حالیکه تو کروم استفاده از رم خیلی بهینه شده

Iloveu-ALL
08-10-2012, 22:33
ببینید وقتی من به شما 2 تا لینک مفید رو معرفی کردم
اول باید اونارو مطالعه بفرمایید بعد
در ضمن سرعت و کارایی اینترنت اکسپلورر به روز رو هیچوقت دست کم نگیرید که در بسیاری از موارد جاوا و فلش رو حتی بهتر از کروم ساپورت کرده
لطفا اول اون لینک ها رو مطالعه بفرمایید
در ضمن من خودم به شخصه بعد از کروم هر وقت به مشکل بخورم از اکسپلورر و یا سافاری استفاده میکنم
در ضمن این رو هم بگم که همه سیستم عامل های شما فکر کنم 32 بیتی باشه ولی من چون دارم از 64 بیتی استفاده میکنم استفاده از فایرفاکس برای 64 بیتی فوق العاده زجر آوره
شما اگر از کاربران 64 بیتی نظر سنجی بگیرید همه خواهند گفت که اصلا تو 64 بیت نمیشه از فایرفاکس استفاده کرد
ولی من خودم به شخصه 60 تا تب رو کروم باز کردم و اصلا هیچ مشکلی تو کروم پیش نیومد
در ضمن این رو هم باید بگم که میزان استفاده فایرفاکس از رم ویندوز فوق العاده زیاده در حالیکه تو کروم استفاده از رم خیلی بهینه شده

اگه 64بیتی داری از waterfox استفاده کن!!
آره این چن روزه موزیلا من رو خیلی زجر داده!! خیلی هنگ می کنه!!
من خودم الان از موزیلا استفاده می کنم.یه جوری طراحیش رو خیلی دوس دارم خیلی از کروم و اکسپلور بهتره طراحیش(البته از نظر من)

fanoostalaei
08-10-2012, 22:43
اگه 64بیتی داری از waterfox استفاده کن!!
آره این چن روزه موزیلا من رو خیلی زجر داده!! خیلی هنگ می کنه!!
من خودم الان از موزیلا استفاده می کنم.یه جوری طراحیش رو خیلی دوس دارم خیلی از کروم و اکسپلور بهتره طراحیش(البته از نظر من)
خیلی تشکر میدونم waterfox بهینه شده فایرفاکس برای 64 بیت هست
ولی من کلا از ریخت و قیافه فایرفاکس خوشم نمیاد (البته ببخشیدا!!!)
چون تو کروم دریای بیکران تم در اختیار دارم که میتونم به راحتی اونارو نصب کنم در ضمن کروم اولین بروزی بود که داشبرد رو ارائه داد تا اطلاعات بروزر و وب هیستوری اونجا ذخیره بشه بنده الان از چندین سال پیش تو داشبرد وب هیستوری سیو شده دارم + اینکه به راحتی میتونم بوکمارکها رو سیو کنم (با اینکه تو فایرفاکس هم هست این گزینه)
و در ضمن امنیت کروم که از ساعت شنی استفاده میکنه امنیت کروم رو خیلی بالا برده و .... چندین امکانات دیگه که کروم رو به بهترین بروزر برای من تبدیل کرده :31::sq_9:

fanoostalaei
08-10-2012, 22:47
در ضمن اینم بگم که تو لینوکس کروم از نظر خیلی از کاربرای لینوکس بهترین بروزر هست چون وبگردی کروم تو لینوکس چندین برابر سریعتر از ویندوز هست(باورتون نمیشه میتونید تست کنید<من الان خودم دارم این پستهارو از تو لینوکس میفرستم>)

Lord Farshad
30-10-2012, 20:11
درود.

چند مدتی هست که به خاطر 64بیتی بودن ؛ دارم از waterfox استفاده میکنم و کاملا هم راضی هستم :) فعلا که فکر عوض کردنش به سرم نزده :دی

zi behzad
15-12-2012, 17:28
بهتر نیس نظرسنجی دوباره اجرا شه ؟ چون خیلی از نظر تا الان عوض شده

fanoostalaei
15-12-2012, 17:54
کروم 23 تو 64 بیت واقعا یه هیولای پر سرعته!!!!!!!!!!

مهرسا1
15-12-2012, 21:29
من اکثر مرورگرها رو تست زدم هیچکدوم به سرعت و امنیت فایرفکس نمیرسن به نظر من 1- فایرفکس 2-اپرا 3- کروم

pcsoft
15-12-2012, 22:27
کروم واقعا یه چیز دیگست. من وقتی با کروم کار میکنم یه حس قدرت و سرعتی بهم دست میده انگار دوست دارم 100 تا تب باز کنم:n02:
فایرفاکس رو هم یه مرورگر "استاندارد" میدونم. در جای خودش خوبه.
IE هم نسخه 9 هم خوبه. نسخه 10 که توی راهه.
بقیه هم که کمتر استفاده میشن و برای کارهای جزئی استفاده میشه.

hamed29
15-12-2012, 23:26
من اکثرا از فایرفاکس استفاده میکنم، برای وبگردی کروم رو ترجیح میدم. بعضی سایتها هم هستن که فقط با ‏IE ‎‏ باز میشن که اینجا مجبورم ازش استفاده کنم. از اپرا هم خوشم نمیاد.

GHAGHALEELEE
15-12-2012, 23:49
فقط کروم.سرعت عالی - فوق العاده سبک - رابط کاربری ساده - امنیت هم مثل فایرفاکس و اپرا.
برعکسش
فایرفاکس اینقدر سنگین که انگار ناو جنگی داری تکان میدی
اینترنت اکسپلورر که لایی خور
اپرا هم که همه رو داره ولی ضعیف تر از کروم هست

waltz
16-12-2012, 00:26
قایرفاکس
بخاطر سرعت خوبش
شخصی سازیش
محیط کاربرپسندش
add on های کاربردی
بکاپ گیری آسان و....

fanoostalaei
16-12-2012, 00:48
فقط کروم.سرعت عالی - فوق العاده سبک - رابط کاربری ساده - امنیت هم مثل فایرفاکس و اپرا.
برعکسش
فایرفاکس اینقدر سنگین که انگار ناو جنگی داری تکان میدی
اینترنت اکسپلورر که لایی خور
اپرا هم که همه رو داره ولی ضعیف تر از کروم هست
دقیقا همه رو باهات موافقم
مخصوصا اون قسمت فایرفاکس رو
من تو کروم خیلی زیاد تب باز میکنم ولی وقتی تو فایرفاکس کمتر از 5 تا باز میکنم روی فایلهای فلش و جاوا خیلی حساس میشه و اصلا زیاد گیر میکنه:n02:

allric
16-01-2013, 14:16
کومودو دراگون پس کجاست؟؟؟؟مرورگری که تمام خوصیات کروم رو داره ولی از کروم سبکتر و امنتره شرکت کومودو این مرورگر رو بر اساس موتور کروم ساخته مرورگر آیس دراگون رو هم بر اساس موتور فایرفاکس ولی من دراگون رو بهتر دیدم

mohammadi_4u
16-01-2013, 15:11
موزیلا دنیایی هست واسه خودش!
تنظیماتی داره که همون ناو جنگیو که میگی سنگینه قایق موتوری میکنی .موزیلا=امنیت

Sent from my WM8850-mid using Tapatalk 2

raana
18-01-2013, 15:05
من از کروم استفاده میکن ...چون خیلی سرعتش بالاس و کار باهاش راحته.....گاهی اوقاتم از safari استفاده میکنم

ولی کروم یه چیزه دیگس.......

keymaker
18-01-2013, 15:21
من بیشتر اوقات بر حسب عادت از سافاری استفاده میکنم چون بهترین مرورگر برای مک هست.

matr!x_2008
18-01-2013, 17:20
فایر فاکس. چون هم سرعتش خوبه هم افزونه های کمکی خیلی کار راه اندازی داره...

rehza18
07-03-2013, 12:31
هیچی سرعت کروم رو نداره!اما خودم با فایرفاکس حال میکنم

kases
21-03-2013, 16:24
امروز داشتم فایلهای اضافی سیستم پاک میکردم به طور اتفاقی به نسخه از مروگر کروم برخوردم که خیلی برام جالب بود. این فایل از سال 2008 تو سیستمم بوده این نسخه هنوز به ورزن 1 هم نرسیده:n02:

fanoostalaei
20-04-2013, 10:22
امروز داشتم فایلهای اضافی سیستم پاک میکردم به طور اتفاقی به نسخه از مروگر کروم برخوردم که خیلی برام جالب بود. این فایل از سال 2008 تو سیستمم بوده این نسخه هنوز به ورزن 1 هم نرسیده:n02:

بابا عجب به روزی شما :D

کروم بهترین بروزر به خصوص پر سرعت تر از همیشه در لینوکس

Beta
20-04-2013, 10:54
فایرفاکس جدیدن خیلی هنگ میکنه !:n02:
واسه همین رفتیم کروم!:n09:
ولی فایرفاکس رو بیشتر دوست میدارم:n28:
Google Chrome

pcsoft
20-04-2013, 11:26
در حال حاضر: COMODO Dragon. از کروم هم سریعتر و امن تره:n02:

fanoostalaei
20-04-2013, 12:05
فایرفاکس جدیدن خیلی هنگ میکنه !:n02:
واسه همین رفتیم کروم!:n09:
ولی فایرفاکس رو بیشتر دوست میدارم:n28:
Google Chrome

خداوکیلی جدیدا هنگ میکنه یا از قبل اینطوری بود؟
منکه از فایر فاکس تا حالا خیری ندیدم همشه هنگ میکنه
البته تو لینوکس کاملا 180 درجه برعکسه ولی باز به پای کروم تو لینوکس نمیرسه

Beta
20-04-2013, 12:09
خداوکیلی جدیدا هنگ میکنه یا از قبل اینطوری بود؟
منکه از فایر فاکس تا حالا خیری ندیدم همشه هنگ میکنه
البته تو لینوکس کاملا 180 درجه برعکسه ولی باز به پای کروم تو لینوکس نمیرسه
قبلا خوب بود ، هنگ نمیکرد!
ولی با اومدن کروم ضربه ی روهیه بدی خورد و دیگه نتونست خودشو خوب جلوه بده!:n10:

fanoostalaei
20-04-2013, 12:14
قبلا خوب بود ، هنگ نمیکرد!
ولی با اومدن کروم ضربه ی روهیه بدی خورد و دیگه نتونست خودشو خوب جلوه بده!:n10:
:n08:
جسارتا سیستم عاملی که شما روش فایرفاکس دارید چی هست؟
و 32 یا 64؟

Beta
20-04-2013, 12:26
:n08:
جسارتا سیستم عاملی که شما روش فایرفاکس دارید چی هست؟
و 32 یا 64؟
به چی میخندی؟!:n02:
64 بیت ویندوز 7:n12:، رو 8 هم همینجوریه!

fanoostalaei
20-04-2013, 12:31
به چی میخندی؟!:n02:
64 بیت ویندوز 7:n12:، رو 8 هم همینجوریه!
اون که میگی ضربه بدی به روحیه اش خورد به اون میخندم
شما که 64 داری خود فایر فاکس استفاده میکنی؟
من روی 64 وتر فاکس رو خیلی بهتر از خود فایر فاکس دیدم

noisymind
20-04-2013, 13:08
اون که میگی ضربه بدی به روحیه اش خورد به اون میخندم
شما که 64 داری خود فایر فاکس استفاده میکنی؟
من روی 64 وتر فاکس رو خیلی بهتر از خود فایر فاکس دیدم

رو سیستم ۶۲ بیتی باید واترفاکس نصب کنید.

lionf3
03-05-2013, 19:54
بچه ها من از Opera خیلی خوشم میاد به خاطر امکاناتش اما از وقتی که لپناپم رو عوض کردم
رو سیستم جدیدم نصبش میکن صفحه خیلی ناجور لگ داره اگه مثلا بخوام یه صفحه رو بالا پایین کنم صفحه تیکه تیکه میشه:n04:
مشکل از کجاست به نظرتون؟؟
ربطی به قدرت سیستم هم فک نکنم داشته باشه چون تو امضام معلومه چه هیولایی هست تو نوع خودش:n02:
راهنمایی بفرمایید لظفا

zelda64
21-08-2013, 16:17
فایرفاکس سنگین میشه و گاهی اوقات هنگ و کِرَش میکنه، ولی متأسفانه خیلی‌ها مثل من وابسته به Add-ons هاش شدند و نمی‌تونند بدون اون‌ها با اینترنت کار کنند، کاش کروم هم به اندازه فایرفاکس Add-ons‌هاش متنوع بود و می‌ذاشت به راحتی مثل فایرفاکس اونها رو دانلود کنیم. ولی خداییش موتور کروم خیلی سرتر و پیشرفته‌تر از فایرفاکسه ولی حیف که ما به Add-ons‌های فایرفاکس عادت کردیم.

amirhasan.king
31-08-2013, 22:46
بیشتر هکر ها بر اساس فایرفاکس برنامه مینپسن نظر من کروم بهترینه

Iloveu-ALL
31-08-2013, 22:53
از فایرفاکس استفاده می کنم، افزونه هاش خیلی خوبه، محیط طراحیشش هم جذابه و مورد پسنده منه! البته هر از گاهی کرش میشه.
عملکردش تو فایل های فلش نسبت به گوگل کروم ضعیف تره!

mmahnazz
01-09-2013, 18:42
من از کروم راضی ام به نظرم از فایر فاکس بهتره

mo_sa
01-09-2013, 19:59
من اولا از internet explorer استفاده می کردم. بعدا از google chrome بعدا، تعریف fire fox رو خیلی شنیدم. رفتم سراغ fire fox ، ولی واقعا اون رضایتی رو که از کروم داشتم و خوش دست بودنش و ... رو توی فایر افکس ندیدم. یه نکته ای که توی کروم هست و خیلی ازش راضی ام، اینه که می شه توش User ساخت که از این موردش خیلی راضی ام.

rsh
01-09-2013, 22:30
من فقط از فایرفاکس استفاده میکنم البته قبلش از نت اسکیب استفاده میگردم مرگر خوبی بودچند سال پیش دیگه ساپورت نشد و به رحمت ایزدی پیوست ما هم کوچ کردیم به فایرفاکس و از همون موقع فقط با فایرفاکس

Rezajaambax
01-09-2013, 22:46
کروم و فایرفاکس. خیلی این دوتا خوبه. فایرفاکس امنیت بیشتری رو تامین میکنه کروم سرعت بالاتری و نه محسوس

Khan gholi
02-09-2013, 06:33
یک زمانی فایرفاکس استفاده می کردم ولی بدلیل اینکه اگر یک تبت هنگ می کرد مجبوری بدی کل برزور ببندی و همچین سرعت پایین ترش نسبت به کروم به کروم کوچ کردم.ولی فایرفاکس یک خوبی داره بنام Private Window که برای بانک یا هر جایی که میخوای اثری باقی نمونه خیلی عالیه
کروم کمتر از منابع PC استفاده می کنه و همچنین تمام سرعت رو می کشه حتی هنگامی که رو دانلود گذاشتید.

fanoostalaei
02-09-2013, 06:38
ولی فایرفاکس یک خوبی داره بنام Private Window که برای بانک یا هر جایی که میخوای اثری باقی نمونه خیلی عالیه

هم روی اکسپلورر هست و هم روی کروم و ....

Khan gholi
02-09-2013, 12:50
هم روی اکسپلورر هست و هم روی کروم و ....

روی اکسپلور رو می دونستم ولی کی دیگه با اکسپلور کار می کنه!اینم شما گفتید دقت کردم دیدم داره

S0R3N4
02-09-2013, 14:09
Safari فوق العاده اس...
ولی به علت پشتیبانی و تطابق پذیری بالای فایرفاکس ناچارا فایرفاکس...
وگرنه اصلا مرورگر انتخابیم نبود...