PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کامپیوترهای اپل، دو برابر گران‌تر از pcها

bahdar
12-08-2008, 00:10
سرویس اخبار خارجی ایتنا – پژوهشگران شرکت تحقیقاتی NPD نشان دادند که یک کاربر کامپیوترهای اپل بطور متوسط هزینه‌ای در حدود دو برابر یک کاربر PC متحمل می‌شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اطلاعات خرده‌فروشی در ماه ژوئن حاکی از این است که هزینه متوسط یک نوت‌بوک بر پایه ویندوز 700 دلار بوده که در مقایسه با مبلغ 1515 دلاری یک دستگاه اپل، تفاوتی بیش از صد درصد نشان می‌دهد.
این فاصله زمانی که سیستم‌های رومیزی را بررسی می‌کنیم بیشتر شده و به 550 دلار در مقابل 1543 دلار می‌رسد.

Stephen Baker نایب رئیس NPD شرکتی که در حوزۀ تحلیل صنایع فعالیت می‌کند در گفت‌وگو با خبرنگار vnunet گفت: «PCهای زیادی وجود دارند که برای خریدن آنها باید مبالغ زیادی را صرف کنید. اما اگر بخواهید یک کامپیوتر اپل را با مشخصات همین PCها تهیه نمائید چاره‌ای جز صرف هزینۀ بیشتر نخواهید داشت.»

وی در ادامه اضافه کرد که به عقیده وی این تصمیمی است که اپل اتخاذ نموده و توجیه این شرکت برای چنین تفاوت قیمتی می‌تواند بدلیل ارزش نرم‌افزار و برند اپل باشد.

البته این به این معنی نیست که شرکت اپل محصولات ارزان‌قیمت تولید نمی‌کند بلکه Baker می‌گوید که به خاطر مهارت اپل در ارائه طیف متنوعی از انواع پخش‌کننده‌های iPod که مناسب هرگونه بودجه‌ای هستند این شرکت را تحسین می‌نماید اما با این وجود گفت که گمان نمی‌کند اپل به این زودی‌ها اقدامی برای ارزان کردن کامپیوترهای خود بنماید.

«این روزها فروش اپل رو به افزایش می‌باشد. استراتژی کاهش قیمت زمانی کارآمد خواهد بود که شما به این نتیجه برسید که نرخ رشد فروش درحال کاهش است. چیزی که فعلاً در مورد اپل مشاهده نخواهیم کرد.»

منبع:ایتنا

symk
13-08-2008, 14:11
من که خودم حاضرم . 3 برابر پول بدم تا اپل بخرم . بابا این ویندوز گندش در اومده . اورجینالشم همین مشکلتاتو داره . افتضاحه

eAmin
13-08-2008, 19:00
من که خودم حاضرم . 3 برابر پول بدم تا اپل بخرم . بابا این ویندوز گندش در اومده . اورجینالشم همین مشکلتاتو داره . افتضاحه
سلام.

باهات 120% موافقم!

symk
13-08-2008, 19:26
اصلا" باور کنید زندگی مجازی رو دارم با اپل میبینم. نمیدونید چقدر دنیای زیباییه . من تصمیم گرفتم در عرض کمتر از یکسال از دنیای مایکروسافت بیام بیرون و کامل با اپل کار کنم . الان یه خورده مشکل دارم به خاطر عادت دیرینه ای که با ویندوز داشتم . دوستان به شما هم همین پیشنهاد رو میکنم .