PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Xps 1530 یا Hp 6880

ravani_13
11-08-2008, 23:04
سلام

از اونجایی که 2 مدل xps 1530 و hp dv 6880 هر کدام در برند خود و همچنین در بازار ایران از بهترینها هستن و کاربران بسیاری در انتخاب یکی از این 2 مدل به تردید افتاده اند این پیج رو زدم تا شاید این تردید ها کمرنگ تر بشه .

دوستان بعد از دیدن پیج و مشخصات هر 2 مدل , حتما لطف بکنن و جواب 3 سوال زیر رو به ترتیب و مختصر و بنا به نظر شخصی خود بیان کنن که اولین نفر خودم این کارو داوطلبانه :5::31: انجام میدم .

1. در کل کدام مدل رو بیشتر می پسندین ؟

2. دلیل این انتخاب شما چی بوده ؟

3. اگه هر کدوم از این 2 دستگاه رو دارین یا باهاشون کار کردین اگه توصیه ای - نصیحتی - تعریفی و..... دارین بگین .

hp dv 6880 .......................... dell xps 1530

cpu : 2.5 6meg .......................... cpu : 2.5 6meg

ram : 4 gig .......................... ram : 3gig

vga : 8400 gs .......................... vga : 8600 gt

hard : 320 gig .......................... hard : 320 gig

lcd : 15.4 inch .......................... lcd : 15.4 inch

weight : 3.1 kg .......................... weight : 2.7 kg

( 1.750000 ) $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ( 1.650000 )

( قیمت ها با گارانتی های اصلی هست و بدون گارانتی یا با گارانتی های متفرقه طبعا بین 20 تا 100 $ از قیمت فوق کمتر هستن )

جواب یادتون نره هاااااااااا ...................

مرسی و موفق...

ravani_13
11-08-2008, 23:26
بازم سلام

1. من با 6880 بیشتر حال میکنم

2. xps 1530 تنها مزیتش گرافیک قویشه چون من گیم زیاد بازی نمی کنم و بیشتر کارم multi media هست و ظاهر بهتر و رم بالاتر و بلو ری رو به گرافیک xps 1530 ترجیح میدم .

مرسی و موفق...

amirtaker
11-08-2008, 23:28
تو مگه 1330 نگرفتی؟
معلومه بجز گرافیک از هر لحاظ 6880 بهتره.

iutboy
11-08-2008, 23:37
خوب هر کدوم ویژگی های خاصی داره.
ولی به نظر من XPS 1530

1- 1530 دارای remote control و کیف و Headset است
2- گرافیک 1530 بسیار بهتر از 6880 است
3- 1530 سبکتر و نازک تر است

ravani_13
11-08-2008, 23:40
تو مگه 1330 نگرفتی؟
معلومه بجز گرافیک از هر لحاظ 6880 بهتره.

سلام اره من سبک می خواستم و این 2 مدل بالای 2 کیلو هستن و این پیج رو واسه راحتی دوستان زدم نه واسه خودم ( بابا از خود گذشته...:31::5: )

راستی تو که 6880 داری به سوال شماره 3 جواب ندادی ...... ؟؟؟

مرسی و موفق...

ravani_13
11-08-2008, 23:46
خوب هر کدوم ویژگی های خاصی داره.
ولی به نظر من XPS 1530

1- 1530 دارای remote control و کیف و Headset است
2- گرافیک 1530 بسیار بهتر از 6880 است
3- 1530 سبکتر و نازک تر است

1. کی گفته 6880 ریموت نداره ؟ . داره داداش خوبشم داره . تازه ریموت های اچ پی از دل بسیار کاربردی تر وبهتر هستن .

2. در اون 2 مورد حرفت تایید میشه اما قیافه اچ پی می ارزه به وزن بیشترش , نمی ارزه ؟

مرسی و موفق...

amirtaker
11-08-2008, 23:53
باورت میشه یه بار باهاش کار کردم بابا مال داییمه.بد بخت 2 سال جون کنده تا پولش رو گیر بیاره جمعه هم میرم اصفهان بهش بدم.اما انصافا همین یه بار خیلی به دلم نشست.

amirtaker
11-08-2008, 23:54
1. کی گفته 6880 ریموت نداره ؟ . داره داداش خوبشم داره . تازه ریموت های اچ پی از دل بسیار کاربردی تر وبهتر هستن .

2. در اون 2 مورد حرفت تایید میشه اما قیافه اچ پی می ارزه به وزن بیشترش , نمی ارزه ؟

مرسی و موفق...

2.چرا اچ پی خیلی خوشگله.

REGISTERED USER
12-08-2008, 07:29
تاپیک خوبیه فقط بحث قیمت زیاد توش نشه که باید بره توی تاپیک اطلاع رسانی...

خوب توی بحث تفاوت این دو برند پرطرفدار یک چیزایی لازمه بگم :

از مزیت های HP 6880 :

1- بسیار شیک تر و طراحی دقیق تری داره بطوریکه هیچ لرزشی در اثر کارکرد توی اون ایجاد نمیشه ... تمام قطعات خوب مونتاژ شدند ... طرح روی بدنه از تکنولوژی پرینت طرح imprint استفاده میکند نه یک رنگ ثابت و معمولی

2- اسپیکرهای برند HP ساخت شرکت altec lasting هست که بهترین اسپیکرها رو برای نوت بوک ها میسازه ... نویز در حد صفر و کیفیت صدا محشره

3- اپتیکال درایور این لپ تاپ مجهز به لنز light scribe هست که در هیچ برند دیگه ای پیا نمیشه و قابلیت اختصاصی HP هست

4- دکمه های کنترل مولتی مدیا همه لمسی هستند. خرابی در حد صفر و بسیار راحت و دقیق

5- کیفیت پخش فیلم HD در HP ها بالاتر هست ... مانیتور روشنایی کمتری دارد بدلیل طراحی برای مصرف کمتر باتری اما کیفیت و تفکیک پذیری پیکسل ها عالی هست

6- سیستم ریکاوری و اشکال یابی فوق العاده ای دارد ... شما در کمتر از 6 دقیقه تمام اطلاعات پارتیشن C را میتوانید ریکاوری کنید

7- سری Special را HP دارد که می تواند تا قابلیت های بسیار بالاتر کانفیگ شود

8- صدای نویز سیستم در حد صفر هست ... هیچ صدایی از هارد و فن شنیده نمیشود

9- کیبورد بسیار نرم و طراحی عالی ... فانکشن های بیشتر و همراه داشتن دکمه خاموش کردن تاچ پد برای جلوگیری از خطاهای احتمالی

10- ریموت کنترل مطابق با مدیاسنتر ویستا که بسیار کاربردی هست

11- کیفیت تصویر وب کم و صدای میکروفن استریو بسیار عالی هست

12- برنامه های جانبی مانند HP assistant و HP total care را دارا می باشد که بسیار برای مدیریت لپ تاپ مفید هست

و مزایای XPS M1530 dell :

1- قدرت گرافیکی بیشتری دارد و انتخاب گیمر ها هست ولی خنک کنندگی بیشتری لازم دارد

2- بدنه قوی تری دارد و انقدر ظریف نیست که نگهداری زیادی بخواهد

3- عمر باتری بیشتری دارد چون باتری قوی 9 سلولی دارد ... هر چند اگر HP شما هم باتری 12 سلولی سفارشی رویش باشد قویترین لپ تاپ از لحاظ شارژ می باشد

4- بسیار هماهنگ با سیستم عامل XP دانگریدی هست

5- قطعات و تعمیراتش در بازار راحت تر هست ... و همه تعمیرکارا باهاش آشنایی دارند چون طراحی داخلی پیچیده ندارد و این خود یک مزیت هست

6- دل شاید سبکتر به نظر بیاد اما اینطور نیست و یقور هست ... حملش سخت تره

7- حرارت بیشتری تولید میکنه

8- دکمه eject در کنار دکمه های مولتی مدیا هست و ممکن هست حین کار دیسک ایجکت شود در کنار کار با دکمه ها ... هر چند از لحاظ طراحی و راجتی بهتر هست اما این مشکل بزرگ هم دارد

REGISTERED USER
12-08-2008, 07:30
حال به وقتش شاید یه مسائل دیگری هم باز کنم :31:

ravani_13
12-08-2008, 12:27
تاپیک خوبیه فقط بحث قیمت زیاد توش نشه که باید بره توی تاپیک اطلاع رسانی...

خوب توی بحث تفاوت این دو برند پرطرفدار یک چیزایی لازمه بگم :

از مزیت های HP 6880 :

1- بسیار شیک تر و طراحی دقیق تری داره بطوریکه هیچ لرزشی در اثر کارکرد توی اون ایجاد نمیشه ... تمام قطعات خوب مونتاژ شدند ... طرح روی بدنه از تکنولوژی پرینت طرح imprint استفاده میکند نه یک رنگ ثابت و معمولی

2- اسپیکرهای برند HP ساخت شرکت altec lasting هست که بهترین اسپیکرها رو برای نوت بوک ها میسازه ... نویز در حد صفر و کیفیت صدا محشره

3- اپتیکال درایور این لپ تاپ مجهز به لنز light scribe هست که در هیچ برند دیگه ای پیا نمیشه و قابلیت اختصاصی HP هست

4- دکمه های کنترل مولتی مدیا همه لمسی هستند. خرابی در حد صفر و بسیار راحت و دقیق

5- کیفیت پخش فیلم HD در HP ها بالاتر هست ... مانیتور روشنایی کمتری دارد بدلیل طراحی برای مصرف کمتر باتری اما کیفیت و تفکیک پذیری پیکسل ها عالی هست

6- سیستم ریکاوری و اشکال یابی فوق العاده ای دارد ... شما در کمتر از 6 دقیقه تمام اطلاعات پارتیشن C را میتوانید ریکاوری کنید

7- سری Special را HP دارد که می تواند تا قابلیت های بسیار بالاتر کانفیگ شود

8- صدای نویز سیستم در حد صفر هست ... هیچ صدایی از هارد و فن شنیده نمیشود

9- کیبورد بسیار نرم و طراحی عالی ... فانکشن های بیشتر و همراه داشتن دکمه خاموش کردن تاچ پد برای جلوگیری از خطاهای احتمالی

10- ریموت کنترل مطابق با مدیاسنتر ویستا که بسیار کاربردی هست

11- کیفیت تصویر وب کم و صدای میکروفن استریو بسیار عالی هست

12- برنامه های جانبی مانند HP assistant و HP total care را دارا می باشد که بسیار برای مدیریت لپ تاپ مفید هست

و مزایای XPS M1530 dell :

1- قدرت گرافیکی بیشتری دارد و انتخاب گیمر ها هست ولی خنک کنندگی بیشتری لازم دارد

2- بدنه قوی تری دارد و انقدر ظریف نیست که نگهداری زیادی بخواهد

3- عمر باتری بیشتری دارد چون باتری قوی 9 سلولی دارد ... هر چند اگر HP شما هم باتری 12 سلولی سفارشی رویش باشد قویترین لپ تاپ از لحاظ شارژ می باشد

4- بسیار هماهنگ با سیستم عامل XP دانگریدی هست

5- قطعات و تعمیراتش در بازار راحت تر هست ... و همه تعمیرکارا باهاش آشنایی دارند چون طراحی داخلی پیچیده ندارد و این خود یک مزیت هست

6- دل شاید سبکتر به نظر بیاد اما اینطور نیست و یقور هست ... حملش سخت تره

7- حرارت بیشتری تولید میکنه

8- دکمه eject در کنار دکمه های مولتی مدیا هست و ممکن هست حین کار دیسک ایجکت شود در کنار کار با دکمه ها ... هر چند از لحاظ طراحی و راجتی بهتر هست اما این مشکل بزرگ هم دارد

کاملا تایید میشه

اما اینو باید بگم که درسته که lcd اچ پی کمی شفاف تر هست اما 1530 دارای bright بیشتری هست و همچنین رنگها زنده تر هستن.

مرسی و موفق...

ravani_13
12-08-2008, 14:35
سلام از چند نفر شنیدم که 6880 بعد از 2-3 ساعت کار قسمت چپ اون بیشتر داغ میکنه و تا حدی غیره عادی . اگه کسی اطلاع دقیق تری داره بگه ممنون میشم.

موفق...

REGISTERED USER
12-08-2008, 18:36
قسمت سمت چپ سمت هارده ... احتمالا جایی نگذاشتن که به درستی خنک بشه ... این توی همه لپ تاپ ها هست : دل و سونی و توشیبا و ایسر

ravani_13
12-08-2008, 19:32
اگه کسی داره امتیاز 3d marks این 2 مدل رو بزاره ( ننویسین ابرو اچ پی میره :31: ) . خداییش دیگه چقدر 8400 gs . اگه تو 14.1 یا 15.4 اینچی هاش از گرافیک gt یا 8600 استفاده میکرد الان هیچ جانداری :5: طرف 1530 نمی رفت .:21:

REGISTERED USER
12-08-2008, 23:15
آخه همه مثل ایران ندیده نیستند که ... اونجا طرف واسه بازی نمیره لپ تاپ بخره و خیلی کم هستند گیمر هایی که برای بازی لپ تاپ بخرند (برعکس اینجا که همه میخوان رسشو بکشند)

اونجا طرف یه کنسول داره و میشینه صبح و تا شب هر بازی رو که میخواد راحت بازی میکنه و لپ تاپ برای سرچ در اینترنت ، کارهای سبک مولتی مدیا و فوق کارهای مهندسی و طراحی هست !

ravani_13
12-08-2008, 23:25
آخه همه مثل ایران ندیده نیستند که ... اونجا طرف واسه بازی نمیره لپ تاپ بخره و خیلی کم هستند گیمر هایی که برای بازی لپ تاپ بخرند (برعکس اینجا که همه میخوان رسشو بکشند)

اونجا طرف یه کنسول داره و میشینه صبح و تا شب هر بازی رو که میخواد راحت بازی میکنه و لپ تاپ برای سرچ در اینترنت ، کارهای سبک مولتی مدیا و فوق کارهای مهندسی و طراحی هست !

اره تو ایران همه از لپ تاپ انتظار کنسول گیم رو دارن . یکی نیست بگه با 1.2 یه سیستم جمع کن 300-400 تومن هم یه کنسول بردار

اصلا یکی از تنها دلایل استقبال ملت از 1530 واسه گرافیک اونه و نه هیچ چیز دیگه.

1530 پر فروش = جامعه ای که هنوز نمیدونه لپ تاپ واسه بازی نیست ( البته xps ها واسه بازی هستن :31: مگه نه ؟ نمونش همین 1330 :31::31: )

REGISTERED USER
12-08-2008, 23:32
من خودم توی خونه X-box 360 دارم و برای گیم خانوادگی هم استفاده میکنیم ... بدون درد سر و آثار ناشی از نشستن پای Pc

اما لپ تاپ بالا خریدنم دلیل داره چون میخوام همیشه تک رو توی ایران داشته باشم ... و Hp هم نیاز من رو برطرف میکنه

ravani_13
13-08-2008, 00:27
من خودم توی خونه X-box 360 دارم و برای گیم خانوادگی هم استفاده میکنیم ... بدون درد سر و آثار ناشی از نشستن پای Pc

اما لپ تاپ بالا خریدنم دلیل داره چون میخوام همیشه تک رو توی ایران داشته باشم ... و Hp هم نیاز من رو برطرف میکنه

کاربر عزیز بحث خارج از تاپیک انجام نده . اینجا که جای درد دل نیست :31: ( شوخی )

راستی تو خودت 1530 رو ترجیح میدی یا 6880 ؟

REGISTERED USER
13-08-2008, 07:02
دلیل انتخاب Hp رو گفتم دیگه ...

Naser_helboy
24-08-2008, 14:47
با این اوصاف امروز رفتم hp 6880 گرفتم

خدا کنه که خوب کار کنه یعنی نیازهای منو برآورده کنه

از همگی هم ممنون

sari-1369
24-08-2008, 15:04
داداش ... زيادي سنگين نيست ؟

shahramcat
25-08-2008, 23:54
من هم امروز بین 1330 و Hp Dv4 مونده بودم که در آخر اچ پی گرفتم بسیار کانفیگ بهتر و انتخابهای کاربردی تری داره اچ پی ...