PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال از سبد خرید

ghazal_ak
11-08-2008, 18:29
برای درست کردن سبد خرید، اگه یه کاربر چند تا کتاب و انتخاب کنه باید کتابهایی که انتخاب کرده رو کجا ذخیره کنم ؟
باید از سشن استفاده کنم؟

_H2_
12-08-2008, 00:36
سلام
معمولاً در سایت ها دو روش دارند:
اگر فرد میهمان و گذری باشد و سایت اجازه داشتن سبد خرید را بدهید، از session استفاده میکنند، البته بهتر است timeout مربوط به session را افزایش دهید تا فرد زود timeout نشود.

ولی اگر فرد، جزء اعضا و کاربران باشد، معمولاً از دیتابیس استفاده میکنند، تا اعضا راحت تر باشند و اطلاعاتتشان در لوگین بعدی موجود باشد.

اما در کل به سلیقه و نیاز شما مربوط میشود.

ghazal_ak
12-08-2008, 09:51
اگه کاربر مهمان باشه میشه از سشن استفاده کرد به صورت آرایه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
درسته؟

ولی اگه کاربر عضو باشه چطوری باید چند تا کالای انتخاب شدشو تو دیتابیس ذخیره کرد؟
باید چند تا فیلد برای یه کاربر تعریف کنم که id هر کدوم ازین کالا های انتخاب شده رو توی هر فیلد بزاره تا بعدن بشه بازیابیشون کرد یا راه دیگه ای هم هست؟؟

David.Jn
12-08-2008, 11:01
ولی اگه کاربر عضو باشه چطوری باید چند تا کالای انتخاب شدشو تو دیتابیس ذخیره کرد؟
باید چند تا فیلد برای یه کاربر تعریف کنم که id هر کدوم ازین کالا های انتخاب شده رو توی هر فیلد بزاره تا بعدن بشه بازیابیشون کرد یا راه دیگه ای هم هست؟؟

بالاخره باید خریدهای کاربران مهمان هم تو بانک درج بشه دیگه.
شما باید یه جدول به عنوان مشخصات کالا داشته باشید و وقتی که کاربر مهمان یا عضو یکی از این کالا را انتخاب کرد در اصل ای دی کالا را باید انتخاب بکنه. وقتی که تصمیم به خرید قطعی داشت اطلاعات تو یه جدول دیگه همراه با مشخصات کاربر ذخیره بشه.

_H2_
12-08-2008, 18:39
سلام

شما نیاز به یک جدول ثابت کالا ها با ID انحصاری کالا دارید.
اگر کاربر میهمان باشد، شما فقط یک لیست یا آرایه از ID حالا و تعداد درخحواستی را در Session او نگه میدارید.
بدهی است که بعد از اقدام به خرید نهایی، دیگرغ حتماً باید این اطلاعات وارد دیتابیس شود، ولی این فعلاً بحث جدایی است و مربوط به مرحله بعد از سبد خرید میشود.

اگر هم کاربر عضو باشد، یک ID کاربر دارد.
شما یک جدول جدید، مخصوص سبد خرید و کالاهایی که هنوز کاربر آنها را برای اقدام نهایی خرید، معرفی نکرده میسازید.
این جدول هم شامل ID کالا و ID کاربر و تعداد کالا خواهد بود، در صورت صلاح دید میتوان تاریخی که کاربر آن را به سبدش اضافه کرده را نیز در فیلدی جدا گانه ذخیره کنید.

تاکید میکنم که برداشت من از سبد خرید، تا قبل از زدن دکمه خرید است.
بعد از دستور خرید قطعی، دیگر بحث سبد خرید نیست، بلکه بحش کالای سفارش داده شده است و جریان خرید و ارسال و... قطعی شده و بدیهی است که در هر شرایطی باید این مرحله سفارش قطعی در دیتابیس ذخیره شود تا مالک سایت سر فرصت روی آن اقدام کند.

موفق باشید.