PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : P1i یا W960

saedy
11-08-2008, 11:05
سلام,
خواهشاً یه کمکی به من بکنید که کدوم بهتره: P1i یا W960 . بین این دو تا موندم که کدوم رو بگیرم.
راستی اگه گارانتی معتبر و اصلی اش رو هم بگین ممنون میشم.
این رو هم اضافه کنم که من موبایلو فقط به خاطر موبایل بودنش میخوام, نه به خاطر پلیر و دوربین. در حقیقت امکانات مخابراتی و ارتباطی برام مهمه. مثل سرعت ارتباط و پشتیبانی از پروتکلهای شبکه ای و مخابراتی.
با تشکر.

mamad6280
11-08-2008, 11:16
راجب گارانتی اطلاعی ندارم

اما W960 بی شک بهتره به خاطر 8 گیگ حافظه ای که داره

قشنگ تر هم هس (البته به نظر شخص من)

سری دبلیو هم که هس خوب امکانات موزیکش بهتر از پی وانه

ولی قیمتش خیلی بیشتره که باید ببینی مزایاش به کارت میاد یا نه

hossein1990
11-08-2008, 12:47
سلام
اگر برات خيلي موزيك مهم نيست و بيشتر كلاس موبايل مهمه . p1 بگير . چون هم قلم داره و هم صفحش بزرگه
امكانات ارتباطيش هم فكر كنم بهتر باشه .
موفق باشي
باي

farhoode
11-08-2008, 14:32
سلام,
خواهشاً یه کمکی به من بکنید که کدوم بهتره: P1i یا W960 . بین این دو تا موندم که کدوم رو بگیرم.
راستی اگه گارانتی معتبر و اصلی اش رو هم بگین ممنون میشم.
این رو هم اضافه کنم که من موبایلو فقط به خاطر موبایل بودنش میخوام, نه به خاطر پلیر و دوربین. در حقیقت امکانات مخابراتی و ارتباطی برام مهمه. مثل سرعت ارتباط و پشتیبانی از پروتکلهای شبکه ای و مخابراتی.
با تشکر.

دوست عزیز الان بهترین گوشی موبایل W960 i سونی اریکسون هست
چون واقعا نیزا ایرانی جماعت که پخش موزیک و ححافظه خور بودن و دوربین و از همه مهم تر چهره ظاهری جذاب داشتن مهم هست

این هم عکسی از این گوشی خارق العاده و زیبا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saedy
12-08-2008, 00:04
دوست عزیز الان بهترین گوشی موبایل W960 i سونی اریکسون هست
چون واقعا نیزا ایرانی جماعت که پخش موزیک و ححافظه خور بودن و دوربین و از همه مهم تر چهره ظاهری جذاب داشتن مهم هست

این هم عکسی از این گوشی خارق العاده و زیبا

عزیز جان دقت نکردی:
گفتم که پخش موزیک برام مهم نیست, همین طور دوربین. امکانات شبکه و مخابراتی برام مهمه!
در ضمن فکر نمی کنم که W960 مموری بخوره؟؟؟!!!
راستی W960 قلم نداره؟ گارانتی معتبر و اصلی چی هست؟
بازم ممنونم از پاسخهاتون.

hamed1297
12-08-2008, 14:09
چرا بابا.960 هم قلم داره.به نظر من هم p1 بهتره.
p1 رو میشه به 960 تبدیل کرد ولی برعکسش نمیشه.

MehranVB
12-08-2008, 17:29
دوستان خواهشاً رو نظراتتون دقت کنین، از کی تا حال W960 بهترین سونی اریکسون شد؟؟؟

هر دو گوشی خوبن، اما فرقاشون اینه:
1- p1 کیبورد داره آما W960 نداره
2- W960 صدای واقعاً بهتری داره و واکمنه اما p1 توی صدا معمولی عمل میکنه
3- W960 هشت گیگ حافظه داره
4- پی1 LCD بهتری نسبت به W960 بهترین داره.

اما برای شما که واستون دوربین و موزیک مهم نیست، فکر کنم بهتره p1 بگیری، چون قیمتش خیلی ارزونتره. وگرنه هر دو از نظر آنتن دهی و سایر امکانات مثل هم هستند.

mamad6280
12-08-2008, 21:13
خوب اگه پلیر مهم نیس که دیگه از روزم روشنتره، سوال بی درنگ جواب خودش رو پیدا میکنه

4- پی1 LCD بهتری نسبت به W960 بهترین داره.

دلیل؟

p1 رو میشه به 960 تبدیل کرد ولی برعکسش نمیشه.

مگه پی وان چی داره که 960 نداره؟

MehranVB
12-08-2008, 21:58
خوب اگه پلیر مهم نیس که دیگه از روزم روشنتره، سوال بی درنگ جواب خودش رو پیدا میکنه

دلیل؟

مگه پی وان چی داره که 960 نداره؟
دلیلش تجربیه! با سه تا p1 و دو تا w960 کار کردم، p1 خیلی نسبت به انگشت و لایت پن حساس تره، ولی 960 همش گیر میکنه...

mamad6280
12-08-2008, 22:04
دلیلش تجربیه! با سه تا p1 و دو تا w960 کار کردم، p1 خیلی نسبت به انگشت و لایت پن حساس تره، ولی 960 همش گیر میکنه...

بابا..... با تجربه......

متشکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kasra_khan2003
12-08-2008, 22:11

آيا كاركردن با كيبورد P1i راحت هست؟

من از يكي شنيدم كه آنتن دهي اين گوشي بد هست، البته به نظر خودم اين حرف درست نيست و احتمال داره گوشي خودش مشكل داشته باشه، ديگه اين روزا همه گوشي ها آنتن دهي خوبي دارن ( سيم كارتش ايرانسل نبودا :31: )

و مساله مهمتر از همه در ايران، بازار پس از فروش گوشي هست، اينكه فردا از دستم افتاد LCD يش خراب شد، آيا راحت گير مياد تو بازار؟ و ...

rozy_1500
13-08-2008, 01:54
درسته ال سید پی یک از w960 خیلی بهتره
این تو تمام بررسی ها ثابت شده
دلیلی هم که اوردن اینه که W960 یک لایه اضافی ال سیدی داره که از کیفیت ال سیدی میکاهه
همچنین به دلیل همین لاییه تاچ اون دقت کمتری نسبت به P1 داره

Legend
13-08-2008, 07:27
درسته ال سید پی یک از w960 خیلی بهتره
این تو تمام بررسی ها ثابت شده
دلیلی هم که اوردن اینه که W960 یک لایه اضافی ال سیدی داره که از کیفیت ال سیدی میکاهه
همچنین به دلیل همین لاییه تاچ اون دقت کمتری نسبت به P1 داره

تاييد ميشه! اون لايه براي اين هست كه رو lcd خراش نيوفته...چون اگه دقت كنيد LCD 960 با بدنه يه دسته..ولي پي 1 فرو رفته تو گوشي...

ضمنا" دوست من اگه شما برات دوربين و موزيك مهم نيست چرا گير دادي به اين دوتا گوشي..؟؟
ميتوني رو گوشي هاي HTC مثل Touch يا TyTN II فكر كني...چون هم دوربينشون 2 هست هم ويندوز موبايل دارند كه فك كنم بيشتر به دردت بخوره...

شاد باشي:40:

MehranVB
13-08-2008, 07:44
آيا كاركردن با كيبورد P1i راحت هست؟

من از يكي شنيدم كه آنتن دهي اين گوشي بد هست، البته به نظر خودم اين حرف درست نيست و احتمال داره گوشي خودش مشكل داشته باشه، ديگه اين روزا همه گوشي ها آنتن دهي خوبي دارن ( سيم كارتش ايرانسل نبودا :31: )

و مساله مهمتر از همه در ايران، بازار پس از فروش گوشي هست، اينكه فردا از دستم افتاد LCD يش خراب شد، آيا راحت گير مياد تو بازار؟ و ...

کیبورد پی1 نسبت به پی990 خیلی راحت تره، و تقریباً میشه گفت کیبوردش خوبه و دیگه دستت روی بقیه دکمه ها نمیره. اما به پای کیبوردای HTC و I-Mate نمیرسه، دلیلش هم اینه که از یه فضای کوچیک نهایت استفاده رو کرده.

جواب سئوال دومت رو خودت دادی. دیگه این روزا همه گوشیها آنتن دهی خوبی دارن و اگه مشکلی وجود داشته باشه 99% از مخابرات ایرانه!!

LCD این گوشی هم به همین راحتیها خراب نمیشه. گوشیش ضدضربست و یکی از دوستام که داشت اونو توی مسافت 10 متری پرت کرد هیچیش نشد. و حتی آبم ریخته بود روش و سالم مونده بود... ولی اگه خرابم بشه قطعاتش توی بازار فراوونه. (این مشکل رو HTC و I-Mate دارن که قطعاتشون خیلی گرونه)

MehranVB
13-08-2008, 07:45
تاييد ميشه! اون لايه براي اين هست كه رو lcd خراش نيوفته...چون اگه دقت كنيد LCD 960 با بدنه يه دسته..ولي پي 1 فرو رفته تو گوشي...

ضمنا" دوست من اگه شما برات دوربين و موزيك مهم نيست چرا گير دادي به اين دوتا گوشي..؟؟
ميتوني رو گوشي هاي HTC مثل Touch يا TyTN II فكر كني...چون هم دوربينشون 2 هست هم ويندوز موبايل دارند كه فك كنم بيشتر به دردت بخوره...

شاد باشي:40:

HTC و I-Mate دو مارک خیلی عالیه بازارن و سگشون میارزه به نوکیا و سونی اریکسون!! اما تنها نقصی که دارن دوربیناشونه که معمولیه و زیاد قوی نیست. و یه اشکال دیگشون هم قیمت گرونشونه. (البته اینم بگم که قیمتشون دیگه مثل بقیه گوشیها نیست که راحت از یک میلیون برسه به سیصد تومن! حتی ممکنه گرون شن)

aRThaS_08
13-08-2008, 07:45
( سيم كارتش ايرانسل نبودا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )چیه باور کن الان تو همه جای کشور آنتن میده و فقط تو تهران خرابه

من نمیدونم چرا اینطوریه !!!

در ضمن پست بالا و پست بالاییش و بالاییش و بالاییش تایید میشه :31:

MehranVB
13-08-2008, 07:46
گوشی W960 i سونی اریکسون خیلی بهتر هست.
خودت پی وان که گرفتی میفهمی توی چه مصیبتی گرفتار میشی

ممکنه دلیل بیارین؟؟!!

aRThaS_08
13-08-2008, 08:00
ممکنه دلیل بیارین؟؟!!
دلیل نداره

چون خودش داره فک میکنه از ان96 هم بهتره :27::27::27:

:31:

farhoode
13-08-2008, 09:02
ممکنه دلیل بیارین؟؟!!

بله دلیل هم دارم
90 درصد ایرانی ها فقط به فکر موزیک گوش دادن با موبایل هستند
90 درصد ایرانی ها موقع خریدن موبایل به فروشنده میگویند حافظه یا مموری چقدر همراه گوشی است

خوب این گوشی بدلیل داشتن 8 گیگ حافظه و سرعت عمل بالای ترانسفر اطلاعات برای پر کردن 8 گیگ حافظه در 6 دقیقه در ان95 8 گیگ در 11 دقیقه پر میکند

امکانات بهتر موسیقی خیلی سرتر از مدل پی وان است

در مورد صفحه نمایش هم شما میتونید در تنظیمات کنترل پنل سیستم عامل حساسیت صفحه لمسی رو بالاتر ببرید

shahshahani
13-08-2008, 10:29
بابا الان که دیگه Uiq هک شده و شما میتونی واکمن 3 رو روی پی وان نصب کنی پس دیگه فرقی بین موزیکی که از P1 یا W960 پخش میشه وجود نداره.
فقط میمونه یه حافظه داخلی زیاد که به نظر من ارزش اینهمه تفاوت قیمت رو نداره.
موفق باشید.

MehranVB
13-08-2008, 10:41
بله دلیل هم دارم
90 درصد ایرانی ها فقط به فکر موزیک گوش دادن با موبایل هستند
90 درصد ایرانی ها موقع خریدن موبایل به فروشنده میگویند حافظه یا مموری چقدر همراه گوشی است

خوب این گوشی بدلیل داشتن 8 گیگ حافظه و سرعت عمل بالای ترانسفر اطلاعات برای پر کردن 8 گیگ حافظه در 6 دقیقه در ان95 8 گیگ در 11 دقیقه پر میکند

امکانات بهتر موسیقی خیلی سرتر از مدل پی وان است

در مورد صفحه نمایش هم شما میتونید در تنظیمات کنترل پنل سیستم عامل حساسیت صفحه لمسی رو بالاتر ببرید

قبوله! W960 گوشیه خیلی خوبیه (گرچه کیبورد نداره و برای همین نمیتونه بهتر باشه) اما چرا به p1 میگی مصیبت!!

Legend
13-08-2008, 11:28
بابا الان که دیگه Uiq هک شده و شما میتونی واکمن 3 رو روی پی وان نصب کنی پس دیگه فرقی بین موزیکی که از P1 یا W960 پخش میشه وجود نداره.
فقط میمونه یه حافظه داخلی زیاد که به نظر من ارزش اینهمه تفاوت قیمت رو نداره.
موفق باشید.

تاييد ميشه...!
ضمنا" ميشه با يه مموري 8 گيگ M2 باهاش زندگي كرد :8:و هيچ تفاوتي با 960 نداشته باشه...

Mohammad
13-08-2008, 11:57
سلام...
شاید این یه بحث همیشگی باشه مقایسه این دو گوشی. بد نیست اول این دو تا لینک رو ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به شخصه معتقدم P1 هم بهتر و هم زیباتر. طراحیه P1 به نظر من منحصر به فرد هست. درسته که میشه با هک P1 میشه قابلیت های واکمن W960 رو بهش اضافه کرد ولی خب هک هم مشکلات خاص خودش رو داره و مسلما به خوبی عملکرد W960 (در زمینه این قابلیت ها) نخواهد بود.
به شخصه ظاهر P1 خیلی بیشتر می پسندم ، نور صفحه W960 تماما سفید هست که چندان جالب نیست ولی صفحه کلید P1 با داشتن رنگ های قرمز حس بهتری رو القا می کنه.همچنین طراحی P1 با استفاده از ترکیب سفید و مشکی خیلی شکیل تر هست.حتی به طراحی مکان دوربین و اسپیکر دقت کنید.
از نظر امکانات هم کمی P1 سر تر هست.
یه فاکتور خیلی مهم هم باتری هست که P1 در این زمینه از بهترین هاست.
مورد دیگه قیمت بسیار بالای W960 هست که به نظر من با این قیمت ارزش خرید نداره.

farhoode
13-08-2008, 13:42
همیشه سری واکمن از سری پی سرتر بوده

زمانیکه پی وان و پی 990 در بازار بودند همه دنبال دبیلو 950 بودند

farhoode
13-08-2008, 13:52
تاييد ميشه...!
ضمنا" ميشه با يه مموري 8 گيگ M2 باهاش زندگي كرد :8:و هيچ تفاوتي با 960 نداشته باشه...

به کا 800 که نمیشه 8 گیگ مموری وصل کرد
یعنی میشه؟

farhoode
13-08-2008, 13:53
تاييد ميشه...!

مموری کارت خودش رو هم 100 گیگ کنه نمیتونه بپای سرعت فلش مموری برسه

mamad6280
13-08-2008, 14:00
دوستان یه سوال مهم

هندزفری 950 یا 960 (مث همن دیگه؟) روی پی وان کسی تا حالا امتحان کرده؟

اگه امتحان کردین میشه با اون دکمه های forward و back و همینطور ولوم کار کرد بدون اینکه وارد محیط برنامه شد(البته وقتی پلیر

مینیمایز هس)

MehranVB
13-08-2008, 14:07
به کا 800 که نمیشه 8 گیگ مموری وصل کرد
یعنی میشه؟

نه. کا800 تا 2 گیگ ساپورت میکنه!!

Legend
13-08-2008, 14:37
دوستان یه سوال مهم

هندزفری 950 یا 960 (مث همن دیگه؟) روی پی وان کسی تا حالا امتحان کرده؟

اگه امتحان کردین میشه با اون دکمه های forward و back و همینطور ولوم کار کرد بدون اینکه وارد محیط برنامه شد(البته وقتی پلیر

مینیمایز هس)

بــله..! ميشه دوست من...رو K750 و P990 تست شده...

راستي اين صاحب تاپيك كجاست.؟؟؟

Mohammad
13-08-2008, 14:46
همیشه سری واکمن از سری پی سرتر بوده

زمانیکه پی وان و پی 990 در بازار بودند همه دنبال دبیلو 950 بودند

اصلا اینطور نیست !
سری W خطی مشی مشخصی داره و همچنین سری P !

mamad6280
13-08-2008, 16:06
بــله..! ميشه دوست من...رو K750 و P990 تست شده...

چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟رو K750 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقا شما خودت روش تست کردی؟

اون دکمه هاش کار میکرد یا فقط صدا رو رد میکرد؟(منظورم دکمه های Play/Pause و تغییر آهنگ هستا)

farhoode
13-08-2008, 16:16
بازم طراحی W960 i بهتر هست کمی باریک تر

farhoode
13-08-2008, 16:17
چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟رو K750 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون دکمه هاش کار میکرد یا فقط صدا رو رد میکرد؟(منظورم دکمه های Play/Pause و تغییر آهنگ هستا)
عزیز پیشنهاد میشه از این 85 نگیری مدل 70 خیلی بهتر است
بسیا در دبیلو 950 از هنزفری ضعیفی استفاده شده است

Legend
13-08-2008, 16:27

راس ميگي نميشه...!!:31:

kasra_khan2003
14-08-2008, 13:06
کیبورد پی1 نسبت به پی990 خیلی راحت تره، و تقریباً میشه گفت کیبوردش خوبه و دیگه دستت روی بقیه دکمه ها نمیره. اما به پای کیبوردای HTC و I-Mate نمیرسه، دلیلش هم اینه که از یه فضای کوچیک نهایت استفاده رو کرده.

جواب سئوال دومت رو خودت دادی. دیگه این روزا همه گوشیها آنتن دهی خوبی دارن و اگه مشکلی وجود داشته باشه 99% از مخابرات ایرانه!!

LCD این گوشی هم به همین راحتیها خراب نمیشه. گوشیش ضدضربست و یکی از دوستام که داشت اونو توی مسافت 10 متری پرت کرد هیچیش نشد. و حتی آبم ریخته بود روش و سالم مونده بود... ولی اگه خرابم بشه قطعاتش توی بازار فراوونه. (این مشکل رو HTC و I-Mate دارن که قطعاتشون خیلی گرونه)

من خودم الان I-Mate SP3‌ دارم، خوب اين گوشي دوربين ضعيفي داره، از نظر مولتي مديا هم همچين قوي نيست، البته با HandsFree خوبه، مخصوصا كه با ويندوز مديا پلير كار ميكني! اما از نظر نرم افزاري خيلي ازش رازي هستم، الان هم دليل تعويض گوشيم اينه كه خيلي داغون شده و كسي نميتونه درستش كنه، يا اگه بتونه خيلي هزينه ميبره!

الان دنبال يه گوشي خوش دست هستم، كه كلا از همه چيز، يكم داشته باشه و به اين P1i بر خوردم! يعني هم دوربين خوب (نه خيلي خوب) صداي خوب و استفاده ي آسان، ضمن اينكه من از گوشي تاچ خيلي خوشم مياد! اما اگه يك گوشي فقط تاچ باشه، حين رانندگي يا راه رفتن، كاركردن و اس ام اس دادن خيلي سخته! اما P1i هم تاچ هست، هم كيبورد داره

Mohammad
14-08-2008, 13:40
الان دنبال يه گوشي خوش دست هستم، كه كلا از همه چيز، يكم داشته باشه و به اين P1i بر خوردم! يعني هم دوربين خوب (نه خيلي خوب) صداي خوب و استفاده ي آسان، ضمن اينكه من از گوشي تاچ خيلي خوشم مياد!
در مورد دوربین P1 به این تاپیک مراجعه کنید:

kasra_khan2003
14-08-2008, 14:20
در مورد دوربین P1 به این تاپیک مراجعه کنید:

ممنون! فوق العاده بود. با يه نگاه اجمالي متوجه شدم كه دقت تصوير برداري P1i‌خوب هست اما نور رو خوب انتقال نميده. البته برام زياد هم مهم نيست!

من كلا عاشق تاچ هستم، اما همانطور كه گفتم تاچ يه دردسر هايي داره كه حالا P1i با توجه به قيمت و داشتن يك صفحه كليد QWERTY يك گزينه ي بسيار خوب هست، فقط ميخواستم اين و بدونم كه بازار پس از فروشش خوبه و مشكلات عجيب قريبي چون هنگ كردن و ... نداره، كه گويا نداره

يه سوال ديگه، با توجه به نوآوري به عمل آمده در صفحه كليدش، چند درصد امكان اين هست كه اشتباه تايپ كرد؟ يعني وقتي ميخواي حرف S رو تايپ كني، حرف A‌ كه در كنار S هست رو بزني؟
به نظر شما افت قيمتش رو كرده يا هنوز ممكن هست پايين بياد؟

MehranVB
14-08-2008, 14:55
من خودم الان I-Mate SP3‌ دارم، خوب اين گوشي دوربين ضعيفي داره، از نظر مولتي مديا هم همچين قوي نيست، البته با HandsFree خوبه، مخصوصا كه با ويندوز مديا پلير كار ميكني! اما از نظر نرم افزاري خيلي ازش رازي هستم، الان هم دليل تعويض گوشيم اينه كه خيلي داغون شده و كسي نميتونه درستش كنه، يا اگه بتونه خيلي هزينه ميبره!

الان دنبال يه گوشي خوش دست هستم، كه كلا از همه چيز، يكم داشته باشه و به اين P1i بر خوردم! يعني هم دوربين خوب (نه خيلي خوب) صداي خوب و استفاده ي آسان، ضمن اينكه من از گوشي تاچ خيلي خوشم مياد! اما اگه يك گوشي فقط تاچ باشه، حين رانندگي يا راه رفتن، كاركردن و اس ام اس دادن خيلي سخته! اما P1i هم تاچ هست، هم كيبورد داره

خوب تو که قبلاً I-Mate داشتی دیگه با p1 ارضا نمیشی چون اون ویندوز داره اما این یکی UIQ! فقط یه دوربین داره که نسبت به اون سره. ولی اگه بودجت کمه و میخوای یه چیزی شبیه گوشی قبلیت داشته باشی پی1 انتخاب بهتری نسبت به960ه...

mamad6280
14-08-2008, 17:44
خوب تو که قبلاً I-Mate داشتی دیگه با p1 ارضا نمیشی چون اون ویندوز داره اما این یکی UIQ! فقط یه دوربین داره که نسبت به اون سره. ولی اگه بودجت کمه و میخوای یه چیزی شبیه گوشی قبلیت داشته باشی پی1 انتخاب بهتری نسبت به960ه...

مهران معلومه خیلی پایه ویندوزی......

من تا حالا با ویندوز کار نکردم .........یعنی اینقد UIQ جلوش کم میاره؟

R A K I
14-08-2008, 18:13

راس ميگي نميشه...!!

من هندزفری w950 رو (hpm82) به w810 وصل میکنم میشناسه --همه دکمه هاشم کار میکنه play pause & volume & عقب جلو (آهنگ قبلی بعدی ) فقط یه ذره کند تر عمل میکنه . احتمالا رو k750 هم باید جواب بده.

Mohammad
14-08-2008, 18:15
kasra_khan2003 ، در مورد کیبورد این احتمال برای من حدود 1% هست ، یه مدت که بگذره عادت می کنی و واقعا برات لذت بخش میشه چون خیلی سریعتر می تونی تایپ کنی ، در کل مشکلی نداره.
در مورد افت قیمت هم من این گوشی رو 465 تومن گرفتم و الان حدود 300 هست. به نظر من به اندازه کافی افت کرده و با این قیمت واقعا ارزش گرفتن داره.

kasra_khan2003
14-08-2008, 18:17

كلا گوشي موبايل وسيله اي هست كه بعد يه مدت آدم دل زدگي نسبت بهش پيدا مينكه و نياز به تغيير داره.

يادمه اوايل با ويندوز گوشيم حسابي حال ميكرم! حتي الان باهاش كارايي ميكنم كه هيچ گوشي ديگه كه UIQ داره نميتونه انجام بده و از نظر نرم افزاري هم عالي هست اما ديگه حوصلش رو ندارم!

من تنها مشكلي كه باهاش داشتم، كندي گوشيم ( كه اونم از گوشي بود، نه سيستم عامل) بود و اينكه ويندوز موبايل ها امكان ضبط مكالمه رو ندارن، و نرم افزار خوبي هم براي اين كار نيست!

اما خوب UIQ هم سادگي، سهولت استفاده و ضرافت خودش رو بايد داشته باشه!

ضمن اينكه، همونطور كه گفتم، من از گوشي هاي تاچ خيلي خوشم مياد! برا همين فكر كنم همين P1i رو تا يه ماه ديگه بگيرم! بايد پولاي قلكم زياد شه:31:

ravani_13
14-08-2008, 18:18
معلومه که w960 کاملا یه سر و گردن از p1 بالاتره.

MehranVB
14-08-2008, 18:33

تصور کن همین ویندوزی رو که الان داری باهاش کار میکنی توی موبایل داشته باشی!! (البته با یه سری امکانات محدود)
هر برنامه ای که میخوای میتونی روش نصب کنی (از جمله برنامه ضبط مکالمات که دوستمون گفت) و فرمتهای جدید بهش بشناسونی... خودت باش کار کنی میبینی که واقعاً سیمبین جلوش هیچی نیست!!!

Mohammad
14-08-2008, 18:39
معلومه که w960 کاملا یه سر و گردن از p1 بالاتره.
لطفا با دلیل صحبت کنید تا به سایر کاربرانی که پست شما رو می خونن کمک بشه.

farhoode
14-08-2008, 21:35
گوشی که توی امضاء من عکسش هست از هر جهت سرتره
هم رنگش مشکی
هم کیفیت بدنه مرغوب تری نسبت به پی وان داره
هم شماره گیری باهاش سریع تره
هم uiq 3 داره
هم قلمش خیلی سبک تره
توی دست عرق نمیکنه
هم واکمن 3 داره
همم 8 گیگ حافظه داره
هم محافظ صفحه Lcd داره
هم خوش دست تر از پی وان هست
هم نازک تراز پی وان هست

و غیرو..

kasra_khan2003
14-08-2008, 21:50
تصور کن همین ویندوزی رو که الان داری باهاش کار میکنی توی موبایل داشته باشی!! (البته با یه سری امکانات محدود)
هر برنامه ای که میخوای میتونی روش نصب کنی (از جمله برنامه ضبط مکالمات که دوستمون گفت) و فرمتهای جدید بهش بشناسونی... خودت باش کار کنی میبینی که واقعاً سیمبین جلوش هیچی نیست!!!

البته اينجا جاي بحث در مورد مزايا و معايب ويندوز موبايل به سيمبيان نيست، اما جدا يكي از امكانات خيلي خيلي خوب ويندوز موبايل همين هست كه دوستمون گفت: امكان شناسوندن انواع فرمت هاي صوتي و تصويري! نصب انواع برنامه هاي متفاوت مولتي مديا به راحتي آب خوردن و در كمتر از 30 ثانيه! و ...

اما يكي از معايب خيلي مشخص ويندوز موبايل هم اينه كه اگه كسي اصلا كامپيوتر خوب بلد نباشه، اگه فقط چت كردن رو بلد باشه ( خيلي از دختر خانوما اينطورن ) به مشكل بر ميخوره، اونوقت هست كه نيازمند سيستم عاملي هستيم كه در عين كارآمدي، سهولت استفاده هم داشته باشه، اينجاست كه ويندوز كم مياره.

Mohammad
14-08-2008, 22:01
P1 : A smart sharp-shooter

Key features:
Symbian 9.1 OS with UIQ 3 user interface
QWERTY keyboard
2.6" 262K colors TFT touchscreen display
3.2 megapixel camera with auto focus
Memory Stick Micro M2 memory card slot
UMTS, Wi-Fi, stereo Bluetooth, USB, Infrared
Secondary camera for video calls
Walkman-grade MP3 player and FM radio with RDS
Jog Dial navigation

Main disadvantages:
Awkward keyboard
No HSDPA support
No EDGE support

W960 : Walkman extreme

Key features:
Walkman Touch music player
Symbian OS 9.1 with UIQ 3.0
3G support with video calls
Wi-Fi support
3 megapixel camera with autofocus
8GB of storage space
Dedicated touch-sensitive player keys
262K color TFT touchscreen display
FM radio

Main disadvantages:
Not as impressive in life as in the promotional photos
Slow interface response as storage gets nearly used up
Back key location changed
No memory card slot (yeah, we know it has 8GB of internal memory)
Music player cannot sort tracks by filename
No EDGE support

MehranVB
14-08-2008, 22:21
گوشی که توی امضاء من عکسش هست از هر جهت سرتره
هم رنگش مشکی
هم کیفیت بدنه مرغوب تری نسبت به پی وان داره
هم شماره گیری باهاش سریع تره
هم uiq 3 داره
هم قلمش خیلی سبک تره
توی دست عرق نمیکنه
هم واکمن 3 داره
همم 8 گیگ حافظه داره
هم محافظ صفحه Lcd داره
هم خوش دست تر از پی وان هست
هم نازک تراز پی وان هست

و غیرو..

امکانات نرم افزاری که گفتین رو میشه با آپدیت فریمور مثل 960 کرد. محافظ LCD هم باعث میشه حساسیتش بیاد پایین. خوش دست بودنم که یه عادته، ممکنه یه نفر با پی1 راحت تر باشه. (من خودم بات کیبورد بیشتر حال میکنم)
اما نقصی که نسبت به پی1 داره رو یه بار دیگه میگم: کیبورد نداره و قیمتش هم خیلی بالاتر از پی1 هست! البته نمیخوام بگم پی1 سرتره، ولی 960 هم از جهت سرتر نیست و ممکنه یه نفر پی1 رو بیشتر مناسب بدونه.
کلاً مقایسه بین گوشیها رو نیازهای شخص تعیین میکنه و به طور مطلق نمیتونیم بگیم که فلان گوشی بهتر از فلان گوشیه!

farhoode
14-08-2008, 22:55
امکانات نرم افزاری که گفتین رو میشه با آپدیت فریمور مثل 960 کرد. محافظ LCD هم باعث میشه حساسیتش بیاد پایین. خوش دست بودنم که یه عادته، ممکنه یه نفر با پی1 راحت تر باشه. (من خودم بات کیبورد بیشتر حال میکنم)
اما نقصی که نسبت به پی1 داره رو یه بار دیگه میگم: کیبورد نداره و قیمتش هم خیلی بالاتر از پی1 هست! البته نمیخوام بگم پی1 سرتره، ولی 960 هم از جهت سرتر نیست و ممکنه یه نفر پی1 رو بیشتر مناسب بدونه.
کلاً مقایسه بین گوشیها رو نیازهای شخص تعیین میکنه و به طور مطلق نمیتونیم بگیم که فلان گوشی بهتر از فلان گوشیه!

دوست عزیز برای این کار قبلا هم گفتم
بدلیل اینکه صفحه های لمسی در سونی اریکسون بعد از مدتی خش دار میشد در اثر ضربه یا هرچیزی
شرکت معظم سونی اریکسون تصمیم گرفت در مدل واکمن W960 i سونی اریکسون صفحه ضد خش بذارند
برا این کار هم فکری کردند شما می توانید در قسمت toush screen سیستم عامل uiq 3 حساسیت رو بالاتر ببرید و از ر جهت خوب صفحه لمسی برای لمس کردن کار میکند

یکی مهم ترین معیار های موبایل شماره گیری سخت افزاری سریع است در پی وان شما ممکنه در روز روشن نتونید سریع کلید های شماره گیری رو تشخیص بدی باید کمی لمس کنید

ولی در گوشی W960 i بدلیل بزرگی صفحه کلید خیلی راحت شماره گیری می کنید

Mohammad
14-08-2008, 23:36
farhoode جان ،
با نظر شما موافق نیستم ، W960 اینطوری که شما می فرمائید سر تر از P1 نیست ! حتی به نظر من به واسطه بعضی مسایل در سطح پائین تری قرار داره. به هر حال به گفته دوستمون تشخیص اینکه کدوم یک بهتر بیشتر به نظر شخص بر می گرده.
به شخصه با توجه به تمامی مقایسه ها و اطلاعات موجود و نظر شخصی ، P1 رو بهتر می دونم.
ممنونم.

farhoode
15-08-2008, 00:08
بدون شرح

shahshahani
15-08-2008, 01:17
فرهود خان چقدر متعصبانه طرفداری میکنید........
اینجوری که شما طرفداری میکنی طرف از روی لج هم که شده نمیره W960 بگیره.
موفق باشی.

farid55
15-08-2008, 01:29
آقا اجازه ما یه چیزی بگیم......................:27:
بابا اینا یکیش سری p هست،یکی سری w .
p1 جز سری p جزء گوشیهای بیزینسی طبقه بندی میشه.اون یکی جز گروه واکمن و مخصوص موسیقی.
مقایسه ناعادلانست.
ولی باید قبول کرد p1چون یه جورایی اصلاح شده تمام اجداد خودش هست میشه روش حساب کرد.
فقط سرعتش سرطانه.pdf رو با جون کندن باز میکنه.:5:

mamad6280
15-08-2008, 10:48
فقط سرعتش سرطانه.pdf رو با جون کندن باز میکنه.

واقعا اینطوره؟

Mohammad
15-08-2008, 11:12
در مورد Pdf کاملا مخالفم !
اصلا اینطور نیست ! حتی Pdf های سنگین رو خیلی خوب باز می کنه ! یادمه یه مجله 10 مگی رو که همش عکس بود رو با P1 خیلی راحت نگاه کردیم ولی N73 حتی نتونست بازش کنه ! حتی اگه Pdf فارسی هم باشه هیچ مشکلی نداره !
در مورد مقایسه W960 و P1 هم با توجه به مطالب گفته شده دوستان می تونن قضاوت کنند.

mamad6280
15-08-2008, 11:49
ای بابا آخه آدم حرف کیو باور کنه، یکی میگه خوبه یکی میگه بده.................

محمد جان میشه اگه لینکی از یه فیلم باز کردن یه فایل پی دی اف داری بذاری یا اگه نه خودت زحمت یه فیلم از باز کردنو ورق زدن

فایلای پی دی اف برامون بذاری؟(یعنی خودت یه فیلم بیگیری)

مرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

R A K I
15-08-2008, 11:55
فرهود خان چقدر متعصبانه طرفداری میکنید........

ول کنید این فرهوده رو هیچ حرفیش منطقی نیست× تفریحش اینه که میاد اسپم میده عکس 960 میزاره × شما اهمیت ندین .

MehranVB
15-08-2008, 12:10
ای بابا آخه آدم حرف کیو باور کنه، یکی میگه خوبه یکی میگه بده.................

محمد جان میشه اگه لینکی از یه فیلم باز کردن یه فایل پی دی اف داری بذاری یا اگه نه خودت زحمت یه فیلم از باز کردنو ورق زدن

فایلای پی دی اف برامون بذاری؟(یعنی خودت یه فیلم بیگیری)

مرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حرف کسیو باور کن که این گوشی رو داشته و ازش کلی کار کشیده!! (البته من نه پی1 داشتم و نه 960. این حرفها فقط نقل حرفای کسائیه که داشتن!) از نظر منطقی جور درنمیاد که پی1 سرعتش کم باشه، چون پردازندش دقیقاً همون پردازنده 960 هست (فکر کنم 200 و خورده ای مگاهرتز بود) تنها فرقش هشت گیگ مموریشه که اگه یه مموری یک گیگ یا دو گیگ به بالا واسه پی1 بذاری سرعتش عالی میشه.
یادم نره بگم که پردازنده 960 خیلی کمتر از ان95 هستش (8 گیگ مدنظر منه) و در نتیجه 960 نمیتونه سرعتش بالاتر از ان95 باشه (در جواب یکی از دوستان که در صفحات قبل چنین پستی داده بود!!)

farid55
15-08-2008, 17:18
واقعا اینطوره؟

نه عزیز دلم...اونجوریام نیست که فکر میکنی.میدونی ما برداشتمون غلطه .ببین ما انتظارامون بالاست.این کوچولو تمام زورشو میزنه ولی ما اونو با کامپیوتر خونمون مقایسه میکنیم.یا وقتی صحبت از صدا میشه ،میاییم اونو با سیستم صوتی حرفه ای تو خونمون مقایسش میکنیم و دنبال بلندی صداش هستیم.این کاملا ناعدالانست.....:5:

این گوشیا smart phone هستند یعنی گوشیهایی که قابلیتهای کامپیوتر جیبی رو دارند.
اما پاکت پی سی ها کامپیوترجیبیی هستند که یکی از قابلیت هاشون امکان اتصال تلفنیست.:2:
به عقیده من توی اسمارن فون ها p1 یکی از بهترین ها که نه ،خود بهترین هستش.:11:در حد خودش خوبه .
ولی من هنوزم سرعتش رو نمیپسندم.:5:

Mohammad
15-08-2008, 18:03
ضمن تایید صحبت های دوستان در مورد P1، یه فیلم هم به درخواست دوستمون از این موضوع تهیه می کنم.

mamad6280
15-08-2008, 18:04
پس منظورت اینه که سرعت پی وان به سرعت پاکت پی سیها نمیرسه،

Ok

ضمن تایید صحبت های دوستان در مورد P1، یه فیلم هم به درخواست دوستمون از این موضوع تهیه می کنم.

ایول ایول داش محمدو ایول.......... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط قربون دستت حالا که داری زحمت میکشی یه فایل پی دی اف با حجم حداقل 2 مگ باشه که عیارش خوب معاوم شه

یعنی فایله رو هم واسه ما آپ کن، توش عکس اینا هم داشته باشه، قربون دستت فارسی هم باشه، به خدا شرمنده دیدم داری زحمت میکشی

گفتم کامل باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kasra_khan2003
15-08-2008, 21:41
آقا چقدر بين اين دوتا گوشي بحث ميكنيد؟ اصلا از اول نبايد اين دوتا گوشي باهم مقايسه ميشد چون اختلافقيمت بالاست! آدم دوتا گوشي رو مقايسه مي كنه كه 20-30 تومن اختلاف داشته باشه

يه چيزم در مورد ظاهر اين دوتا گوشي: من فكر ميكنم 960 ظاهري سنگين داره و P1i ظاهري اسپرت!!! البته اين اظهار نظر 110% سليقه اي هست!!!!

mamad6280
15-08-2008, 23:11
آقا چقدر بين اين دوتا گوشي بحث ميكنيد؟ اصلا از اول نبايد اين دوتا گوشي باهم مقايسه ميشد چون اختلافقيمت بالاست! آدم دوتا گوشي رو مقايسه مي كنه كه 20-30 تومن اختلاف داشته باشه

يه چيزم در مورد ظاهر اين دوتا گوشي: من فكر ميكنم 960 ظاهري سنگين داره و P1i ظاهري اسپرت!!! البته اين اظهار نظر 110% سليقه اي هست!!!!

کسری جان ممنون

ولی شما خودت اول میگی چقد بحث میکنیم و مقایسه میکنیم بعد خودت میای دوباره ظاهرشونو مقایسه میکنی و به نوعی بحث رو ادامه میدی.......

البته کار خوبی میکنی ومنم موافقم که اختلاف قیمت خیلی زیاده

راستش من خودم منتظر ویدئوی محمد هستم و اصلا کاری به 960 ندارم، ولی پاتوقمون فعلا اینجاس دیگه، شما هم یکی دو روز

طاقت بیاری این تاپیکم میره پایین خیال همه راحت میشه

Mohammad
15-08-2008, 23:19
سلام…
همونطور که خدمت دوستان وعده داده بود قرار بود فیلمی از عملکرد P1 در باز کردن فایل های PDF تهیه کنم که فکر بهتری به ذهنم رسید و اون محاسبه زمان پردازش در حالت های مختلف در کار با فایل های PDF بود.
بنابراین در با ایجاد حالت های مختلف با استفاده از کرنومتر زمان رو محاسبه کردم.
میزان حافظه آزاد قبل از شروع 74.1 ، آخرین فیرم ، برنامه پیش فرض P1 برای فایل های PDF

=======

حجم فایل : 257کیلوبایت
تقویم سال 87 بصورت فارسی-62 صفحه
پرش به صفحه در حالت نمایش معمولی: 1.91 ثانیه
پرش به صفحه در حالت نمایش معمولی: 2.23 ثانیه

=======

حجم فایل 6 مگ
فارسی – آموزش اکسل-408 صفحه
پرش به صفحه در حالت نمایش معمولی: 3.26 ثانیه (فارسی به همراه عکس )
پرش به صفحه در حالت نمایش معمولی : 11.53 ثانیه (تماما متن فارسی)
همان صفحه در حالت فول اسکرین: 11.60 ثانیه
زوم در همان صفحه از 100 به 200: 13.60 ثانیه

=======

حجم فایل 2.7 مگ
انگلیسی – آناتومی-22 صفحه
پرش به صفحه در حالت فول اسکرین : 1.73 ثانیه (متن انگلیسی به همراه عکس و کادر)
پرش به صفحه در حالت فول اسکرین :1.88 ثانیه (متن انگلیسی به همراه عکس بزرگ)

=======

حجم فایل 18 مگ
مجله تصویری-انگلیسی-76 صفحه
پرش به صفحه در حالت فول اسکرین: 24.39 ثانیه (عکس تمام صفحه رنگی)
زوم از 100 به 200 در همان صفحه: 29.57 ثانیه
زوم از 100 به 400 در همان صفحه:56.40 ثانیه
پرش به صفحه در حالت فول اسکرین : 24.94 ثانیه (عکس تمام صفحه رنگی)
پرش به همان صفحه در حالت LandScape:23.95 ثانیه
پرش به صفحه در حالت (عکس به همراه چندین پاراگراف متن انگلیسی )LandScape:30 ثانیه

mamad6280
15-08-2008, 23:56
محمد جان مرسی از وقتی که گذاشتی ، خیلی زحمت کشیدی و واقعا ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظر میاد مشکل اصلی تو زوم باشه و حجم فایل خیلی تو پرش به صفحات اثر نداره

چون ال سی دی 2.6 برای خوندن زوم 100% کافی نیس معمولا باید زوم بیشتری انجام بشه و در حقیقت هم سرعت مورد نیاز تو

همین حالت مهمه،یعنی اول باید زوم انجام بشه بعد مرتب صفحه به راست و چپ اسکرول بشه

میشه اینطور برداشت کرد که سرعت تو این حالت کافی نیس، شاید به قول اون دوستمون توقع ما از یه اسمارت فون زیاده

البته این برداشت منه ، باز به نظرم یه فیلم کار مقیاسه رو راحت تر میکنه

Mohammad
16-08-2008, 00:19
خواهش می کنم.
چیزیک ه فیلم نشون میده دقیقا همین زمان هست ، بهتر دیدم اینطوری گفته بشه.
کلا زوم هر جایی که باشه با هر گوشی زمان بر هست ، بخصوص حالتی رو که من تست کردم نهایتش بود ! حتی تا 400 درصد ! و البته زمان بالایی برد.
به هر حال انتظارات من رو کاملا براورده می کنه و راضی کنندست.

ghy
16-08-2008, 00:19
بدون شرح

من هم اگر مثل این کاربر محترم که نمیدونم خانم هستند یا آقا 400 تومان پول داشتم از دوبی طبق همین عکس گوشی کاربر همین گوشی W960 i سونی اریکسون رو میخریدم چون بنظرم پی وان مثل ماشین حساب میمونه

البته ببخشید

Mohammad
16-08-2008, 00:22
یه نکته رو عرض کنم...
در بررسی سایت Gsmarena یکی از نکاتی که بعنوان معایب گوشی ذکر شده بود این بود که گوشی جذابیت عکاسی رو که ازش می بینیم نداره ، در واقع به زیبایی این عکس نیست !

mamad6280
16-08-2008, 00:33
به هر حال انتظارات من رو کاملا براورده می کنه و راضی کنندست.

اتفاقا محمد جان میخواستم ازت بپرسم که خودت موقع خوندنش راحت بودی یا نه که خودت قبلش جواب دادی

بازم ازت ممنونم بابت وقتی که گذاشتی

Mohammad
17-08-2008, 00:57
سلامی دوباره...
خواهش می کنم محمد جان.
با توجه به اینکه صفحه بزرگی داره مشکل چندانی برای خوندن نیست ، تنظیمات مناسبی داره و میشه متن رو طوری تنظیم کرد که حتی نیاز به جابه جایی صفحه نباشه.
یه نکته دیگه که دیشب بهش برخوردم این بود لود در پرش به صفحات به فاصله صفحه فعلی تا اون صفحه هم بستگی زیادی داره ، فرضا دیشب یه مجله 9 مگی تماما عکس رو که بررسی می کردم برای پرش به صفحه بعدی کمتر از 5 ثانیه طول می کشید.

B L A S T E R
17-08-2008, 10:12
w960 چنده؟

saedy
17-08-2008, 10:17
خوب بعد از یه مدت که فقط مطالب رو می خوندم و بعضی از نوشته های متعصبانه و جانبداری های بدون مدرک رو نگاه کردم تصمیمم رو گرفتم. از همه شما ممنومنم .

Open-Source
17-08-2008, 19:10
قیمت پی1 با گارانتی کامتل چنده؟؟؟؟

starn
17-08-2008, 20:40
960=430 تمن آخرین قیمت
p1=297 کامتل
------------------
به نظر من G700 هم می تونه گذینه ی عالی باشه از همه نظر
g900 را هم فراموش نکنید با گارنتی کامتل 460

ebi66_boukan
17-08-2008, 21:17
p1 مثل k750 ( كا هفتصدو پيكان) شده.ولي كلاس w960 يه چيز ديگست.خيلي خوشكله.البته من خودم p990 (پي نهصد و آجر)دارم كه شبيه p1(با كمي ارتقا).دارم ميفروشمس /به جز صفحش هيچيش به درد نميخوره/زود هنگ ميكنه/خيلي بزرگه/چيزي نمونده از دستش راحت شم.فيلماش افتضاحه/همش گير ميكنه تا حدي كه صوت از فيلم عقب ميمونه.مثلا من دهنمو تكون ميدم چند ثانيه بعد صداش مياد./به نظرم w960 بهتره البته اگه اونم اينجوري نباشه.

ghy
18-08-2008, 08:00
960=430 تمن آخرین قیمت
p1=297 کامتل
------------------
به نظر من G700 هم می تونه گذینه ی عالی باشه از همه نظر
g900 را هم فراموش نکنید با گارنتی کامتل 460
دوست عزیز لطفا بگو کجا این قیمت رو میده

MehranVB
19-08-2008, 08:27
قیمت p1 رو توی هفته پیش توی علائدین (طبقه زیرزمین) 295 تومن دیدم. قیمت 960 هم 437 بود.