PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فشرده کردن فایل های Avi بدون افت کیفیت؟

Amir_link
10-08-2008, 07:01
با سلام به دوستان

سوال 1_من چندین فیلم با حجم های بیشتر از 700 مگ دارم و چون DVD Writer ندارم مجبورم اونا رو ، روی سی دی

رایت کنم حالا می خواستم بدونم بهترین راه (یا بهترین برنامه) برای اینکار چیه؟ طوری که کیفیت فیلم ها چندان تغییر

نکنه

سوال2_ آیا میشه بعد از این که با برنامه ای به خاطر کم حجم کردن فیلم کیفیت کم بشه دوباره با برنامه ای دیگر

کیفیت رو به حالت اول برگردوند؟

lord_ashkan_z
10-08-2008, 09:32
بهترين راه اينه كه با يك برنامه همه شون را به فرمت wmv تبديل كني. وافعا حجم را پايين مياره

behnam_tr
10-08-2008, 09:56
با سلام به دوستان

سوال 1_من چندین فیلم با حجم های بیشتر از 700 مگ دارم و چون DVD Writer ندارم مجبورم اونا رو ، روی سی دی

رایت کنم حالا می خواستم بدونم بهترین راه (یا بهترین برنامه) برای اینکار چیه؟ طوری که کیفیت فیلم ها چندان تغییر

نکنه

سوال2_ آیا میشه بعد از این که با برنامه ای به خاطر کم حجم کردن فیلم کیفیت کم بشه دوباره با برنامه ای دیگر

1:11:- برای رایت کردن فیلم های با حجم بیشتر از 700 مگ مثلا 800 یا 900 یا تا 1000 مگ میتونید از نرم افزار فوق العاده Ashampoo Movie Shrink&Burn استفاده کنید. امکان جادویی این نرم افزار فشرده کردن فیلم به حجم دلخواه است.مثلا فیلم رو وارد میکنی و میگی که حجم خروجی 700 مگ باشه .و اینم بگم که بسیاری از فرمت ها رو پشتیبانی میکنه از جمله avi-divx-xvid و.و...

2:11:- برگرداندن کیفیت فیلم های تبدیل شده که کیفیتشون پایین اومده تقریبا غیرممکنه.

*** این نرم افزار رو میتونید از قسمت نرم افزار همین فروم دانلود کنید.

lord_ashkan_z
10-08-2008, 21:42
البته غير ممكن نيست ولي در واقع هست.

يعني اين امكان براي ماوراء حرفه اي هاي گرافيك هست ولي اين كار آن قدر سخت و حرفه است كه تقريبا غير ممكن هست.
در ضمن اطلاعاتش هم بسيار محرمانه است و بقيه اش رو خودت بخون

nw_nk
10-08-2008, 22:21
با سلام به دوستان
نکنه

سلام

در عنوان تاپیک گفتید فیلمهاتون AVI هستند. فرمت تصویریشون چیه؟ بعید می دونم که غیر فشرده باشه و احتمالا فرمتشون DivX یا XviD هست. با این شرایط فیلم شما همینجوریش فشرده است و دیگه فیلمی در این حد رو دوباره تبدیل نمی کنند و کیفیتشو کاهش نمیدن. چون تقریبا خودش بهینه است و کیفیت پایین تر از اون هم ارزشی نداره.

بهتره با نرمافزاری مثل WinRAR و حالت Store فیلم هارو 700 مگ 700 مگ جدا کنید.

اگر هم می خواهید فایل های روی هر سی دی قابل پخش باشه و احتیاجی به Extract نباشه, با نرمافزارهای برش AVI فیلم هاتون رو 700 مگ 700 مگ ببرید و روی سی دی بزنید.

بهترين راه اينه كه با يك برنامه همه شون را به فرمت wmv تبديل كني. وافعا حجم را پايين مياره

تبدیل فرمتی مثل XviD به WMV معقول نیست:

1- XviD خودش تا حد بسیار زیادی فیلم رو فشرده کرده.

2- دو فرمت از نظر تکنولوژی تقریبا در یک سطح هستند.

3- احتمالا فیلمهاشون DVDRip هست و کیفیت زیر اون دیگه ارزشی نداره.

...

حتی اگر بحث x264 هم بود من توصیه نمی کردم که فیلمهاشون رو از XviD تبدیل به x264 بکنند.

behnam_tr
11-08-2008, 09:34
سلام

در عنوان تاپیک گفتید فیلمهاتون AVI هستند. فرمت تصویریشون چیه؟ بعید می دونم که غیر فشرده باشه و احتمالا فرمتشون DivX یا XviD هست. با این شرایط فیلم شما همینجوریش فشرده است و دیگه فیلمی در این حد رو دوباره تبدیل نمی کنند و کیفیتشو کاهش نمیدن. چون تقریبا خودش بهینه است و کیفیت پایین تر از اون هم ارزشی نداره.

:10:دوست عزیز با نرم افزاری که من معرفی کردم میشه بدون کاهش کیفیت حجم رو به صورت دلخواه کاهش داد.مثلا اگه 850 یا 900 مگ رو تبددیل به 700 مگ کنی شاید 1 درصد هم کاهش کیفیت نداشته باشی.

nw_nk
11-08-2008, 16:43
:10:دوست عزیز با نرم افزاری که من معرفی کردم میشه بدون کاهش کیفیت حجم رو به صورت دلخواه کاهش داد.مثلا اگه 850 یا 900 مگ رو تبددیل به 700 مگ کنی شاید 1 درصد هم کاهش کیفیت نداشته باشی.

1- بالاخره بدون کاهش کیفیت یا با کاهش کیفیت زیر 1 درصد؟

2- در این موارد ابتدا بحث فرمت هاست, بعد اینکه کدوم برنامه استفاده بشه.

3- برنامه مورد نظر شما از چه تکنیکی برای کاهش حجم استفاده میکنه؟ تبدیل و کافش کیفیت؟ یا تغییراتی مثل حذف فریم ها؟

lord_ashkan_z
11-08-2008, 21:09
تبدیل فرمتی مثل XviD به WMV معقول نیست:

1- XviD خودش تا حد بسیار زیادی فیلم رو فشرده کرده.

2- دو فرمت از نظر تکنولوژی تقریبا در یک سطح هستند.

3- احتمالا فیلمهاشون DVDRip هست و کیفیت زیر اون دیگه ارزشی نداره.

...

آخه نكته اي كه هست اينه كه با برنامه Ulead VideoStudio مي تونين اين پسوند ها را به اندازه دلخواه فشرده كني

nw_nk
11-08-2008, 21:31
آخه نكته اي كه هست اينه كه با برنامه Ulead VideoStudio مي تونين اين پسوند ها را به اندازه دلخواه فشرده كني

تبدیل فیلم و کاهش کیفیت اون با هدف کاهش حجم وقتی ارزش داره که شما تغییر زیادی در حجم نسبت به کیفیت داشته باشید. مثلا از فرمتی قدیمی و حجیم مثل MPEG2 به فرمتی جدید و کاملا فشرده مثل XviD یا WMV.

تبدیلی که شما پیشنهاد کردید در واقع همون XviD به XviD هست فقط با تنظیم مشخصات پایین تر تا حجم به مقدار دلخواه کم بشه (WMV برتری زیادی نسبت به XviD نداره, حتی فاصله x264 هم با فرمت های فوق اونقدر نیست که تبدیل اون ها به x264 توجیه بشه).

در مورد ایشون

1- فایلهاشون از پیش یک فرمت جدید و کاملا فشرده مثل XviD هست.

2- نمی خوان حجم زیادی مثلا 800 مگ به 200 مگ رو کاهش بدن.

دو مورد فوق باعث میشه تا تبدیل فیلم برای ایشون مناسب نباشه. هم از نظر کیفیت و هم از نظر وقت.

هیچ کسی نمیاد کلی وقت برای تبدیل بزاره تا مثلا یک فیلم 800 مگی رو بکنه 700 مگ و تازه کیفیتش هم پایین بیاد.

...

اگر شما زمانی هم مجبور به تبدیل فیلم و انتخاب یک فرمت شدید (مثل کارهای ویرایش فیلم) اونوقت هم بهترین فرمت ممکن رو انتخاب می کنید که الان h264 ها هستند. مثل x264 و Nero AVC و Real جدید.

behnam_tr
12-08-2008, 17:03

3- برنامه مورد نظر شما از چه تکنیکی برای کاهش حجم استفاده میکنه؟ تبدیل و کافش کیفیت؟ یا تغییراتی مثل حذف فریم ها؟

به نظر من این نرم افزار رو دانلود کن خودت ببین قضیه چیه اونوقت میفهمی که من چی میگم....من خودم از این نرم افزار برای تبدیل و کاهش حجم استفاده میکنم و مطمئنم که بهترین نرم افزار در این زمینه هست.

nw_nk
12-08-2008, 20:29
به نظر من این نرم افزار رو دانلود کن خودت ببین قضیه چیه اونوقت میفهمی که من چی میگم....من خودم از این نرم افزار برای تبدیل و کاهش حجم استفاده میکنم و مطمئنم که بهترین نرم افزار در این زمینه هست.

1- جواب سوالهای منو که ندادید.

2- انتخاب بهترین در هر زمینه ای نیاز به بررسی داره و بهتره به این راحتی اظهار نظر نکنید.

3- موفق باشید.

behnam_tr
12-08-2008, 21:20

1- تقریبا 1 درصد کاهش کیفیت ( البته بستگی زیادی داره به فرمت فایل ورودی و خروجی--بهترین حالت تبدیل یک فیلم یا ویدئو با فرمت وی سی دی به فرمت xvid هست. مثلا اگر در این حالت فایل 800 مگ را تبدیل به 700 مگ کنیم کاهش کیفیت محسوس نخواهد بود حتی تا 650 مگ هم امکان تبدیل بدون کاهش حتی 1 درصد از کیفیت هست.)

2- به نظر من بهترین فرمت برای کاهش حجم بدون افت کیفیت فرمت xvid و بهترین نرم افزار Ashampoo Movie Shrink&Burn هست.( البته فرمت divx هم خوبه و یه نرم افزار به نام Divx Create Bundle هست که این کارو به خوبی انجام میده.حجم رو خیلی پایین میاره شاید به نصف ولی افت کیفیت محسوسه نه که افت کیفیت زیاد باشه در کل خوبه.)

3- نرم افزار Ashampoo Movie از تکنیک تبدیل که استفاده میکنه ولی به نظر من که کاهش کیفیت محسوس نیست.شاید مثلا یه فایل رو تبدیل کنیم اگه کسی ندونه که تبدیل به فرمت divx شده نمی تونه تشخیص بده که تبدیل شده یا نه.)

:11:موفق باشید.

nw_nk
13-08-2008, 12:22
1- تقریبا 1 درصد کاهش کیفیت ( البته بستگی زیادی داره به فرمت فایل ورودی و خروجی--بهترین حالت تبدیل یک فیلم یا ویدئو با فرمت وی سی دی به فرمت xvid هست. مثلا اگر در این حالت فایل 800 مگ را تبدیل به 700 مگ کنیم کاهش کیفیت محسوس نخواهد بود حتی تا 650 مگ هم امکان تبدیل بدون کاهش حتی 1 درصد از کیفیت هست.)

2- به نظر من بهترین فرمت برای کاهش حجم بدون افت کیفیت فرمت xvid و بهترین نرم افزار Ashampoo Movie Shrink&Burn هست.( البته فرمت divx هم خوبه و یه نرم افزار به نام Divx Create Bundle هست که این کارو به خوبی انجام میده.حجم رو خیلی پایین میاره شاید به نصف ولی افت کیفیت محسوسه نه که افت کیفیت زیاد باشه در کل خوبه.)

3- نرم افزار Ashampoo Movie از تکنیک تبدیل که استفاده میکنه ولی به نظر من که کاهش کیفیت محسوس نیست.شاید مثلا یه فایل رو تبدیل کنیم اگه کسی ندونه که تبدیل به فرمت divx شده نمی تونه تشخیص بده که تبدیل شده یا نه.)

:11:موفق باشید.

ظاهرا با فرمت های جدید آشنا نیستید. فرمتی مثل x264 کاملا از XviD بهتره. در صدا هم AAC و WMA از MP3.

در مورد کاهش حجم کم مثل وضعیت دوستمون در این تاپیک نظر من استفاده از برنامه هایی که بدون تبدیل برش میدن هست. کیفیت تغییری نمیکنه و بسیار سریع هم انجام میشه.

behnam_tr
13-08-2008, 14:09
ظاهرا با فرمت های جدید آشنا نیستید. فرمتی مثل x264 کاملا از XviD بهتره.

اولین باره دارم این فرمت رو میشنوم جدیده ؟؟ کیفیت و حجم فایل ها با این فرمت در مقایسه با کیفیت و حجم در xvid چطوریاست ؟؟