PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میتونم اطلاعاتی رو که با Select از بانک Sql گرفتم در یک متغیر ذخیره کنم؟

Sib_swf
09-08-2008, 23:16
سلام
شما میتونید به من کمک کنید که اطلاعاتی که با استفاده از دستور SELECTو با استفاده از متد commandText که از بانکSQL میگیرم رو چطوری می تونم در یک متغیر(مثلا رشته ای) قرار بدم
من می تونم اطلاعاتمو با استفاده از DataBinding به کنترل ها وصل کنم ولی نمی تونم اطلاعاتمو در یک متغیر ذخیره کنم. میشه خواهش کنم یک نفر کمک کنه و بگه چطوری می تونم این کار رو بکنم
لطفا کدشو هم برام بنویسیدا

neopersia
10-08-2008, 03:08
لطفاً :42:
عنوان مناسب!

Ultimator
10-08-2008, 12:27
یکم اطلاعات بیشتر لازمه !
Asp.net مینویسید ؟!

eAmin
10-08-2008, 15:59
سلام.

با اجازه اساتید برتر.

اگر منظورت رو درست فهمیده باشم، فکر کنم اینجوری باشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر غلط املایی توی کدهام دیدید، منو ببشخید، چون دارم همینجوری می نویسم!

Sib_swf
10-08-2008, 18:52
از اینکه به سوالم پاسخ میدید سپاسگذارم
به زبان C# نوشتم نه
البته با کدی که شما نوشتید کمی متفاوته
من پس از کارهای اولیه مثل تعاریف connection string, dataadapterو ... با استفاده از دستور select اطلاعات رو از sql میگیرم
من این اطلاعاتو می تونم به کنترل های صفحه bind کنم اما می خوام فقط مستقیما در یک متغیر قرار بدم
اگه کدشو برام بنویسید ممنون می شم

Sib_swf
10-08-2008, 18:53
از اینکه به سوالم پاسخ میدید سپاسگذارم
به زبان C# نوشتم نه asp
البته با کدی که شما نوشتید کمی متفاوته
من پس از کارهای اولیه مثل تعاریف connection string, dataadapterو ... با استفاده از دستور select اطلاعات رو از sql میگیرم
من این اطلاعاتو می تونم به کنترل های صفحه bind کنم اما می خوام فقط مستقیما در یک متغیر قرار بدم
اگه کدشو برام بنویسید ممنون می شم

Ultimator
10-08-2008, 19:45
سلام
قبلنا اینجا توضیح داده شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که دقیقا همون کدیه که امین جان بالا نوشتن !
وقتی فقط یک رکورد لازم دارید نیازی نیست از آداپتور استفاده کنید همین کد کافیه

Sib_swf
10-08-2008, 21:43
ممنون
ولی من منظورم یک رکورد نبودبلکه مجموعه ای از داده ها رو بگیرم و در چند متغیر و یا یک آرایه ذخیره کنم
تصور کنید که می خوام مجمو عه ای از اطلاعات یک شخص رو از بانک بگیرم و نمایش بدم
؟

Ultimator
10-08-2008, 21:54
ممنون
ولی من منظورم یک رکورد نبودبلکه مجموعه ای از داده ها رو بگیرم و در چند متغیر و یا یک آرایه ذخیره کنم
تصور کنید که می خوام مجمو عه ای از اطلاعات یک شخص رو از بانک بگیرم و نمایش بدم
؟
خب تفاوتی نداره شما با دیتا ریدر حتی میتونید همه ی سطر ها رو بخونید چون فروارد آنلی هست 
ولی شما میخواین کلیه مشخصات یک فرد رو بدست بیارید یعنی فیلدهای مختلف یک سطر که با دستور مناسب sql و شرط مناسب اون یک سطر رو از دیتابیس میخونید و به هر شکل که میخواین ازش استفاده میکنید حتی میتونید از تیبل های مختلف بگیرید و اون به دستور sql تون بستگی داره 

Sib_swf
11-08-2008, 07:58
ممنون از همه ي شما دوستان خوب______________

Sib_swf
11-08-2008, 08:28
از اينكه يك برنامه نويس مبتدي داره اينقدر مزاحم ميشه عذر ميخوام
يك سوال ديگه :
مي خواستم بدونم پس از خوندن با ديتا ريدر مي تونم با كد زير اطلاعاتو در متغير ها قرار بدم

string fName=objDataReader.GetString (3);