PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از كار افتادن serach‌ ويندوز

jamshimi
08-08-2008, 16:58
serach , ويندوز من غير فعال شده و به طوري كه منوي Edite غير فعال شده و پنچره search اسمش برداشته و تمامي گزينه هاي سمت چپ serach حذف شده است شده و به شكل زير در اومده اگه كسي ميدونه مشكل از كجاست بهم كمك كنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوستان نميدونم كامپيوترم ويروسي شده يا خير يا اصلا شايد كار ويروس نباشه

Sufia
08-08-2008, 19:00
اولین باره که میبینم و می شنوم که Search اینطور شده باشه

شاید همونطور که خودت میگی ویروسی شده

DrXoX
08-08-2008, 19:09
سلام

دوست عزیز اگه تازگی اینطوری شده System Restore می تونه کمکت کنه

ویروس هم می تونه باشه

موفق باشید

omid.sarmad
08-08-2008, 19:15
سلام.این نرم افزار رو دانلود کن درستش می کنه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم همینطور.

jamshimi
08-08-2008, 20:59
دوست عزيز من نرم افزارهايي كه فرمودي دانلود و نصب و اجرا كردم ولي همچنان مشكل وجود داره

ممنون ميشم اگه راه حل ديگه اي ارائه بدي

omid.sarmad
08-08-2008, 21:07
Rad Killjoy Killer رو اجرا کن.
از منوی file گزینه repaire and revision رو انتخاب کن.
تیک گزینه search engine اگه وجود داره برش دار بعد ok کن.
اگه فعال نشد دوباره مرحله بالا رو انجام بده اگه بازم تیک داشت سیستمتون ویروس داره و اول باید ویروس رو از بین ببرید.
اگر اون گزینه تیک نداره پس مشکل چیز دیگس.

mahdi7610
08-08-2008, 23:06
سلام

یه چند تا راه میگم امتحان کن

روش اول :
ابتدا با استفاده از مسیر زیر به فولدر اپشن برید
Start > Control Panel > Folder Options

سپس به منوی view رفته و تیک گزینه show hiden fils and folder را بزنید تا فایلهای مخفی دیده شوند .

حالا به درایوی که ویندوز توی اون نصب هست برید و وارد پوشه windows بشید و سپس وارد فولدر inf که به صورت مخفی بوده است شوید و فایلی به اسم srchasst.inf را پیدا کنید .
سپس سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار دهید و روی این فایل راست کلیک کنید و روی گزینه Install کلیک کنید .

روش دوم :
یا توی run عبارت زیر را کپی کنید و بعد هم کلید اینتر را بزنید

regsvr32 /i c:\windows\srchasst\srchui.dll

روش سوم :
سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار بدید و دستور SFC /SCANNOW را توی run کپی کنید .

روش چهارم :
این برنامه به نظر میاد لینکش مشکل داشته باشه ولی اگه درست باشه مشکل را راحت حل می کنه

موفق باشی.

jamshimi
09-08-2008, 05:54
دوست عزيز جناب mahdi 7610 من تمام مراحلي كه شما فرموديد يك به يك انجام دادم به غير از نرم افزاره كه اون هم دانلود نشد و لينكش مشكل داشت ولي باز هم مشكل وجود داره
ميگم اگه ويروسي شده باشد بايد چه كار كنم تازه من رو سيستم NOD 32 V 3.669 اسمارت سكوريتي دارم و مرتب هم آپديت ميشه .پس اين nod به درد چي مي خوره ها.

ممنون ميشم اگه بتوني راه حلي پيدا كني چون اصلا حوصله ويندوز عوض كردن رو ندارم

mahdi7610
09-08-2008, 07:00
دوست عزيز جناب mahdi 7610 من تمام مراحلي كه شما فرموديد يك به يك انجام دادم به غير از نرم افزاره كه اون هم دانلود نشد و لينكش مشكل داشت ولي باز هم مشكل وجود داره
ميگم اگه ويروسي شده باشد بايد چه كار كنم تازه من رو سيستم NOD 32 V 3.669 اسمارت سكوريتي دارم و مرتب هم آپديت ميشه .پس اين nod به درد چي مي خوره ها.

ممنون ميشم اگه بتوني راه حلي پيدا كني چون اصلا حوصله ويندوز عوض كردن رو ندارم
سلام

خب بهترین راه اینه که ابتدا یه انتی ویروس قوی روی سیستمتون نصب کنید و اونا اپدیت کنید و سیستم را کامل اسکن کنید .

این دوتا جزء بهترین ها هستند که پیشنهاد می کنم از هر دو استفاده کنید .

Malwarebytes Anti-Malware
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Avira AntiVir

در اخر هم بهترین راه اینه که ویندوز را ریپیر کنید .
برای اینکار سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار دهید و هنگامی که سی دی به صورت اتوران بالا امد روی گزینه windows install کلیک کنید با زدن این گزینه به صفحه بعد رفته و شما گزینه upgrade را انتخاب کنید ( البته به طور پیش فرض روی این گزینه تنظیم هست ) و روی گزینه next کلیک کنید .

با این کار ویندوز شما کامل تعمیر خواهد شد و قسمتهای از دست رفته دوباره جایگزین خواهند شد .
و در این حالت هیچ اسیبی به برنامه های نصبی شما وارد نخواهد شد و برنامه های شما دست نخورده باقی خواهند ماند .

موفق باشید .

jamshimi
09-08-2008, 07:09
ضمن عرض سلام مجدد خدمت دوست عزيزم جناب mahdi 7610
اتفاقا من نرم افزارMalwarebytes Anti-Malware روي سيستم خودم دارم و چند بار سيستم را با اون اسكن كردم و لي نرم افزار دومي ندارم سعي مي كنم آخرين ورژنش رو دانلود و نصب كنم ببينم چي ميشه .در هر صورت شما رو مطلع خواهم كرد

با تشكر

DrXoX
09-08-2008, 16:28
سلام

دوست عزیز ، سیستم رو با یک آنتی اسپایور اسکن کن شاید سیستم شما اسپایور گرفته باشه

برای دانلود هم تو همین فروم ، آنتی اسپایور های خوبی وجود داره ، به انجمن مربوطه مراجعه کنید

موفق باشید

jamshimi
09-08-2008, 16:32
دوست عزيز mahdi7610 من نرم افزار Avira_Premium_Security_Suite_2008_-_8.1.0.221 را نصب كردم و آپديتش هم كردم حدود 80 تا ويروس و ترو جان و كرم اينترنتي پيدا كرد خيلي تعجب كردم كه Nod32‌چرا اينها را شناسايي نكرده است نميدونم واقعا اينا ويروس بودن به كلي فايلها گير ميداد .در هر صورت من اون رو در كنار Nod32 نصبش كردم نميدونم خودت هم از اين نرم افزار استفاده مي كني يا خير(از چه آنتي ويروس هايي استفاده مي كني)

در هر صورت مشكل هنوز وجود داره وsearch ويندوز خرابه و به فرمايش شما يه راه مونده و آن هم repair‌ويندوز هست آيا با اين كار صد در صد درست ميشه

با تشكر فراوان

mahdi7610
09-08-2008, 18:31
دوست عزيز mahdi7610 من نرم افزار Avira_Premium_Security_Suite_2008_-_8.1.0.221 را نصب كردم و آپديتش هم كردم حدود 80 تا ويروس و ترو جان و كرم اينترنتي پيدا كرد خيلي تعجب كردم كه Nod32‌چرا اينها را شناسايي نكرده است نميدونم واقعا اينا ويروس بودن به كلي فايلها گير ميداد .در هر صورت من اون رو در كنار Nod32 نصبش كردم نميدونم خودت هم از اين نرم افزار استفاده مي كني يا خير(از چه آنتي ويروس هايي استفاده مي كني)

در هر صورت مشكل هنوز وجود داره وsearch ويندوز خرابه و به فرمايش شما يه راه مونده و آن هم repair‌ويندوز هست آيا با اين كار صد در صد درست ميشه

با تشكر فراوان
سلام دوست عزیز

بله به خاطر همین هست که میگم این انتی ویروس بوی سبقت را از بقیه انتی ویروس ها مثل ناد32 و غیره گرفته . اکثر ویروس های جدید را کاملا شناسایی می کنه .

من خودم هنوز به کسپراسکای وفادارم و چند ساله که ازش استفاده می کنم و هنوز هم به نظر خودم جزء بهترین هاست . اما این انتی ویروسی که به شما معرفی کردم هم توی این چند ماهه فوق العاده بوده .

و من نود 32 فقط به درد بعضی ویروسهای خاص می خوره . البته نباید فراموش کرد که نود 32 هم جزء بهترین هاست . اما توی شناخت بعضی ویروسها ناتوان هستش .

در مورد مشکل search هم به نظر تنها راه همون ریپیر کردن ویندوز هستش که به احتمال خیلی زیاد دیگه باید حتما مشکل را برطرف کنه .

موفق باشید .

jamshimi
09-08-2008, 19:23
ضمن عرض سلام مجدد و تشكر خدمت دوست عزيز جناب mahdi 7610 به خاطر جواب دادن به مشكلات بنده مي خواستم قبل از repair كردن ويندوز يه نكته به عرضتون برسونم چند مدت پيش يه فايل pdf از يه سايت دانلود كردم و با كليك روي اون هيچ باز نشد وقتي پسوندش هم نگاه مي كردم پي دي اف بود ولي بعدش ديدم كه يه اسكرين سيور رو سيستمم نصب شده كه مشابه صفحه آبي هست زماني كه ويندوز هنگ ميكنه و همچنين او صفحه اي كه ابتدا ويندوز بالا مياد همراه با نوارهاي آبي رنگي كه مرتب پر ميشه تا ويندوز لود بشه بعدش ديدم موقعي كه رو دسكتاپ راست كليك مي كنم زبانه هاي screen saver theme appreance هم ندارم از ايجا فهميدم كه سيستم ويروسي شده ولي تونستم مشكلات راست كليك رو صفحه رو درست كنم اما موفق به درست كردن search نشدم كه شما محبت نموديد و من را راهنمايي فرمودي اميدوارم با repair ويندوز درست بشه

صميمانه تشكر مي كنم

mahdi7610
09-08-2008, 21:51
سلام

ولی مطمئن هستم با روشی که اینجا گفته بودم مشکل حل می شه .

ابتدا با استفاده از مسیر زیر به فولدر اپشن برید
Start > Control Panel > Folder Options

سپس به منوی view رفته و تیک گزینه show hiden fils and folder را بزنید تا فایلهای مخفی دیده شوند .

حالا به درایوی که ویندوز توی اون نصب هست برید و وارد پوشه windows بشید و سپس وارد فولدر inf که به صورت مخفی بوده است شوید و فایلی به اسم srchasst.inf را پیدا کنید .
سپس سی دی ویندوز را داخل سی دی رام قرار دهید و روی این فایل راست کلیک کنید و روی گزینه Install کلیک کنید .

چون خودم دقیقا این بلا را روی سیستم خودم الان اوردم و بعد از همین طریق مشکل را حل کردم .

شما باید سی دی ویندوز خودتون را داخل سی دی رام قرار بدید و روی گزینه srchasst.inf راست کلیک کرده و گزینه install را بزنید و مسیر پنجره باز شده را پوشه I386 بدهید تا فایلهایی را روی سیستم شما نصب کرده و مشکل حل شود .