PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره ی یوزر Administrator

snowy_winter
06-08-2008, 01:31
دوستان سلام

دو تا سوال درباره ی یوزر Administrator دارم.

یه مدت بود بعد از روشن کردن کامپیوتر خیلی طول میکشید ویندوز کامل بالا بیاد(windows xp-servicepack 2). چون تقریبا برنامه های زیادی نصبن فکر کردم بهتره چند تا رو از لیست startup بردارم که یه کم بهتر بشه. تیک چند تا برنامه که به نظرم زیاد ضروری نبودن رو برداشتم مثل( winamp, webshots, winzip)
وقتی تیک اون برنامه ها رو برداشتم و apply رو زدم قبول نمیکرد و پیغامی که میداد این بود که برای ایجاد این تغییرات باید administrator باشی، درحالیکه یوزرم ادمینه(built in administrator). چرا این پیغام رو میداد؟

و یه سوال دیگه: یه یوزر ادمین دیگه ساختم که دیگه از ادمین اصلی استفاده نکنم. چه جوری میتونم از یوزر جدید به فایلهای my documents ادمین اصلی دسترسی داشته باشم؟(آخه تا الان به اشتباه با اون کار میکردم)
تو مسیر C:\Documents and Settings وقتی روی Administrator کلیک میکنم میگه Access is denied.

ممنون میشم راهنماییم کنین
:11:

mahdi7610
06-08-2008, 08:17
دوستان سلام

دو تا سوال درباره ی یوزر Administrator دارم.

یه مدت بود بعد از روشن کردن کامپیوتر خیلی طول میکشید ویندوز کامل بالا بیاد(windows xp-servicepack 2). چون تقریبا برنامه های زیادی نصبن فکر کردم بهتره چند تا رو از لیست startup بردارم که یه کم بهتر بشه. تیک چند تا برنامه که به نظرم زیاد ضروری نبودن رو برداشتم مثل( winamp, webshots, winzip)
وقتی تیک اون برنامه ها رو برداشتم و apply رو زدم قبول نمیکرد و پیغامی که میداد این بود که برای ایجاد این تغییرات باید administrator باشی، درحالیکه یوزرم ادمینه(built in administrator). چرا این پیغام رو میداد؟

و یه سوال دیگه: یه یوزر ادمین دیگه ساختم که دیگه از ادمین اصلی استفاده نکنم. چه جوری میتونم از یوزر جدید به فایلهای my documents ادمین اصلی دسترسی داشته باشم؟(آخه تا الان به اشتباه با اون کار میکردم)
تو مسیر C:\Documents and Settings وقتی روی Administrator کلیک میکنم میگه Access is denied.

ممنون میشم راهنماییم کنین
:11:
سلام

برای غیر فعال کردن گزینه built in administrator از دستور زیر استفاده کنید .

net user administrator /active:no

این دستور را باید توی محیط command prompt بنویسید .
مطابق عکس زیر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد قسمت دوم سوال هم شما باید اون فایلها را به یوزر خودتون ( همون یوزری که باهاش لاگین کردین replace کنید )

اگه فایل سیستم درایو شما ntfs هست از روش زیر استفاده کنید .

به مسیر زیر برید و تیک گزینه Use simple file sharing را بردارید و صفحه را ok کنید
Tools ==> Folder Option ==> View

حالا به مسیر زیر برید .
روی پوشه خودتون راست کلیک کنید و شما به مسیر Properties ==>Security برید و توی این صفحه روی گزینه Advanced کلیک کنید و از صفحه باز شده به تب owner برید و از اون قسمت یوزر خودتون را انتخاب کنید ( یوزری که با اون لاگین کردید ) و تیک گزینه پایین اون را هم بزنید و همه صفحات را ok کنید

موفق باشید .

snowy_winter
07-08-2008, 01:05
سلام
ممنون از راهنماییتون ولی نمیخوام built in administrator رو غیر فعال کنم..بعضی وقتها واقعا به دادم رسیده.. فقط میخواستم بدونم چرا با وجود اینکه یوزرم ادمین (built in admin) بود اون پیغام رو میداد

در مورد سوال دوم مشکل حل شد. حالا میتونم به فایلها دسترسی داشته باشم ولی دوباره که برگشتم به همون یوزر built in admin دیدم تمام اکستنشن های فایرفاکس و بوکمارکها و صفحات scrap شده پاک شدن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باید اینجوری میشد؟

خیلی ممنون از راهنماییتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
07-08-2008, 08:25
سلام
ممنون از راهنماییتون ولی نمیخوام built in administrator رو غیر فعال کنم..بعضی وقتها واقعا به دادم رسیده.. فقط میخواستم بدونم چرا با وجود اینکه یوزرم ادمین (built in admin) بود اون پیغام رو میداد

در مورد سوال دوم مشکل حل شد. حالا میتونم به فایلها دسترسی داشته باشم ولی دوباره که برگشتم به همون یوزر built in admin دیدم تمام اکستنشن های فایرفاکس و بوکمارکها و صفحات scrap شده پاک شدن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باید اینجوری میشد؟

خیلی ممنون از راهنماییتون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام

خب این مشکل یا پیغام مطمئنا برای همه برنامه ها نبوده و فقط یه برنامه بوده که باعث به وجود اومدن این مشکل شده بوده و شما باید یکی یکی تیک برنامه ها را برمی داشتید تا متوجه بشید این مشکل مربوط به کدوم برنامه هستش .

درمورد قسمت دوم نه نباید پاک بشن . چون با این کار شما تنها کاری که کردید اون پوشه را به یوزر خودتون replace کردید و در واقع مجوز دیدن اون فایلهای را به یوزر خودتون دادید .

دوباره به یوزر administrator برید و با همون روش این بار مجوز اون پوشه را به یوزر administrator بدید و ببینید قسمتهای پاک شده برمیگردند .

موفق باشید .

snowy_winter
08-08-2008, 01:02
دقیقا همین کاری که شما گفتین رو انجام داده بودم. یکی یکی تیک برنامه ها رو برداشتم ولی برای تک تکشون اون پیغام رو میداد. برنامه های خاصی هم نبودن..winzip, quicktime,webshots,winamp

برای خودم هم عجیب بود که تمام اطلاعات فایرفاکس پاک شدن حتی homepage هم به صفحه ی پیش فرض برگشت!
کاری که گفتین رو انجام میدم.. امیدوارم برگردن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

snowy_winter
09-08-2008, 00:21
دوست عزیز امروز قبل از انجام کاری که گفتین فولدر C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles رو چک کردم و خوشبختانه extension هایی که نصب کرده بودم و بک آپ از بوکمارکها و صفحات scrap شده اونجا بودن و با کپی کردنشون به همون فولدر یوزر جدید مشکل حل شد

ممنون از کمکهاتون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]