PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتی پیرامون برنامه فتوشاپ Cs2 و Cs3

majid20
02-08-2008, 15:20
دوستان سلام

از وقتی برنامه فتوشاپ CS2 به بازار آمد تا کنون (ورژن CS3) من یه مشکلات جزئی با اون داشتم

خوب دیدم در این تاپیک از دوستان اهل فن بپرسم تا منو راهنمایی کنم

1- از فتوشاپ CS2 به بعد هر وقت برنامه رو اجرا میکنم این گزینه میاد ... علت چیه ؟ در حالیکه من مانیتور رو کاملا راه اندازی کردم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- چرا وقتی قصد Browse کرد تصاویر رو دارم برنامه Adobe Bridge بالا میاد؟

برای من که ناچارم از خیل عظیم تصاویر بطور متوالی عکس های خاصی رو به میز کار فتوشاپ بیارم این گزینه خیلی مفید

از طرفی انتقال تصاویر از Adobe Bridge کند هستش

دوستان کسی نمیدونه چطور حالت Browse رو بصورت معمولی در بیارم؟

3- این مشکل دیگه خاص تمام ورژن های فتوشاپ هستش یعنی اگه شما بخواید عکسی رو ویراش جزئی کنید

پس از سیو شاهد افزایش حجم قابل توجهی میشید

من برای رفع این مشکل عکس سیو شده رو در برنامه Paint ویندوز باز کرده و سپس سیو میکنم

با این کار بدون هیچ گونه کاهش کیفیتی حجم برنامه به میزان زیادی کم میشه

حال راهی نداره در تنظیمات برنامه فتوشاپ تغییراتی اعمال کرد که همانند Paint در سیو تصاویر افزایش حجم جزئی باشه (بدون کاهش کیفیت)؟

ممنون :11:

elyartab
02-08-2008, 16:24
مورد اول که با توجه به error داد میزنه که مانیتورت کالیبره نیست.

مقاله در مورد کالیبراسیون مانیتور

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن هیچ وقت adobe bridge رو نصب نمیکنم پس در این مورد شرمنده ام !

شاید یکی از موردهایی که سایز تصویرت بعد از ذخیره دوباره اون بیشتر میشه اینه که هنگام ذخیره مجدد بعد از انجام ویرایش روی عکس، تنظیمات کیفیت رو بالاتر از حد فعلی تصویر تنظیم میکنی

aram_nfs
02-08-2008, 17:12
خوب بجای brows از گزینه open استفاده کنی همچین مشکلی برایت پیش نمیاد

و تا جایی که می دونم می تونی bridge رو برای دیدن تصاویر غیر فعال کنی

بقیه سوالات رو دوست عزیز پاسخ دادن

majid20
02-08-2008, 23:48
من هیچ وقت adobe bridge رو نصب نمیکنم پس در این مورد شرمنده ام !
هر وقت Adobe Photoshop رو نصب کنید برنامه Adobe Bridge نیز نصب میشه

یعن فتوشاپ رو بدون Adobe Bridge نمیشه نصب کرد و خب محدوده عمل آن در ورژن CS2,3 بیشتره

شاید یکی از موردهایی که سایز تصویرت بعد از ذخیره دوباره اون بیشتر میشه اینه که هنگام ذخیره مجدد بعد از انجام ویرایش روی عکس، تنظیمات کیفیت رو بالاتر از حد فعلی تصویر تنظیم میکنی
حتی اگه پس از ویرایش تنظمیات رو مطابق نمونه ارژینال تنظیم کنید باز افزایش حجم چشمگیره

خودتون یه تستی کنید و یه کار رو ویرایش کنید و پس از سیو حجمش رو ببینید

حالا همون عکس سیو شده رو با Paint ویندوز بازکرده و سیو کنید ...حال تفاوت رو ببنید

majid20
02-08-2008, 23:49
خوب بجای brows از گزینه open استفاده کنی همچین مشکلی برایت پیش نمیاد

و تا جایی که می دونم می تونی bridge رو برای دیدن تصاویر غیر فعال کنی

بقیه سوالات رو دوست عزیز پاسخ دادن
من گفتم که یه جاهایی Browse بدرد میخوره که اصلا گزینه Open وقت گیر میشه بالاخص اگه با تصاویر زیادی مواجه باشید

(مطمئنا اگه کارایی خاص خودش رو نداشت به هیچ عنوان در تمام برنامه ها تعبیه نمیشد)

دوست عزیز من مشکلی بابت مشاهده تصاویر ندارم فقط در محیط فتوشاپ با انتخاب گزینه Browse این برنامه مزاحم Adobe Bridge بالا میاد

SIMON137
03-08-2008, 00:12
آخ حرف دل مارو زدي ، اينو كاليبره كنيم درست ميشه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SIMON137
03-08-2008, 00:13
يكبار تيكش رو زدم همه ي رنگ هاي سفيد فتشاپم تبديل شد به كرم ، يك دردسري شد اصلا نميشد باهاش كار كرد مجبور شدم پاكش كنم دوباره از اول بريزم تا درست شه ،‌ هر بار هم كه ميريزم همين ارور رو ميدي ، قبلنا نميداد از وقتي برنامه هاي خود مانيتور رو اجرا مي كنم فكر كنم اينطوري شد.

majid20
03-08-2008, 13:16
ولی یه راه حل.....اگه میخوای فایل های فتوشاپ خودتو بدون باز کردن فتوشاپ ببینی و تشخیص بدی برو نسخه 7 فتوشاپ را نصب کن تا مشکلت حل بشه .....
امیدوارم گرفته باشی چی گفتم ....

ممنون دوست عزیز ولی اینو میدونستم که تا ورژن 8 براحتی Browse میشه

اما از ورژن 9 به بعد یه تغییراتی اعمال کردند در ضمن نمیخوام امکانات نسخه های جدید رو از دست بدم

فکر میکردم راه حلی داره که Adobe Bridge رو محدود کرد ولی گویا راه حلی نیست و باید سوخت و ساخت

خب دوستان اگه راه حلی به ذهنشون رسید ما رو بی نصیب نذارند

موفق باشید

mohsen770
03-08-2008, 19:11
سلام،
1- تا اونجایی که من میدونم ، وقتی میخواهید Cs3 نصب کنید ، میپرسه که bridge رو میخواید یا نه .
اگه Cs3 دارید ، فکر کنم بشه adobe bridge رو از uninestall کرد.
2- اگه میخواید فایل های psd رو بدون برنامه ی فتوشاپ باز کنید ، برنامه ی Nero photosnap viewer این کار رو میکنه.
3- اگر با paint یه عکس رو باز کنید و اون رو save کنید ، 1. اگه jpg بذارید ، عکس از شدت کاهش کیفیت نابود میشه .
2. اگه bmp بذارید ، کاهش کیفیت نداره ، ولی حجمش خیلی میره بالا. ولی فتوشاپ اینطور نیست !پس مشکلی وجود نداره!
4- اگه مانیتور کالیبره بشه ، حله . سی دی LG رو بذارید و گزینه ی کالیبره رو بزنید . البته خودتون هم میتونید رزولوشن های مختلف رو دونه دونه امتحان کنید .