PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Dap يا Idm - پيشنهاد شما كدومه؟

KING iMAN
01-08-2008, 14:37
سلام.
ساده ميپرسم.
من تا حالا واسه دانلودهام از هيچ نرم افزاري استفاده نكردم جز MassDownloader.بدلايلي ميخوام عوضش كنم.
از اين دوتا كه گفتم كدوم بهتره؟
Download Accelerator Plus - Premium Version
Internet Download Manager

؟؟

KING iMAN
01-08-2008, 14:40
لطفاً تو نظر سنجي هم نظر بدين كه بتونم به يه جمع بندي خوب برسم با توجه به درصد آرا.
و همچنين اگه ميتونين دليل انتخابتون رو بگين كه مزاياي هر كدوم رو بفهمم.

Cleeev
01-08-2008, 15:30
IDM از دید تمامی مجلات معروف و گروه های خبری کامپیوتری برترین برنامه مدیریت دانلود هستش.... و همچنین در سرعت های بالا و ADSL هیچی نمیتونه به پای IDM برسه... و همچنین سیستم مدیریتی IDM رو دست نداره... و همچنین IDM به صورت لحظه ای فایل در حال دانلود رو قطعه بندی میکنه... همونطور که خیلیا دیدن میدونن که IDM هیچ وقت دست از قطعه بنده فایل ها بر نمیداره و با این کار باعث میشه سرعت کار خیلی بالاتر بره... و همچنین....................

ولی DAP هم کندتره... هم مدیریتش ضعیف تره... هم کندتره... و هم کندتره... همچنین DAP همون اول فایل رو قطعه بندی میکنه و وقتی یه قطعه تموم شد دیگه به جاش اتصال جدیدی باز نمیکنه...

همونطوری که تمام نشریات معتبر جهان IDM رو قبول دارن و شدیدا تاییدش میکنن، منم میگ که فقط از IDM استفاده کن...

در ضمن IDM بیشترین میزان هماهنگی رو با تمامی انواع مرورگرها داره و با ابزار هوشمندی که میتونید فعالش کنید میتونه به صورت شدیدا هوشمندانه فایل ها رو از مرورگرهایی مثل Opera و Firefox و... دانلود کنه...

همچنین اگه شما یه آدم پایبند به مقررات کپی رایت باشید IDM با این همه امکانات و قابلیت هاش یکی از ارزون ترین های این عرصه هستش..........

موفق باشید................................. . . . . .... .. . . ... ... ...... . . . .. . .. . .. . .... . . .. . . .

DrXoX
01-08-2008, 15:50
سلام

تایپک جامع در این مورد وجود داره ایمان جان یه سری به این تاپیک بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید

mehdi_08
01-08-2008, 16:38
فقط idm چون سازگاری بالایی داره که این خیلی مهمه خودم dap هم داشتم ولی یه خورده اذیت می کرد

ehsan_r_77
01-08-2008, 18:29
به نظر منم Idm خیلی عالیه
اما من یه مشکل باهاش دارم
داخل Dap ما میزدیم فایل ها رو پشت سر هم دانلود کنه

مثلاً تعیین می کردیم که دو فایل همزمان دانلود شه و بقیه فایل ها رو می ذاشتیم برای دانلود و بعد از تمام شدن یکی از اون دو فایل فایل های بعدی به ترتیب دانلود میشد
بدین ترتیب ما میتونستیم شب رو تا صبح بخوابیم

اما من توی Idm همچین چیزی ندیدم

کسی بلده ؟؟؟

KING iMAN
01-08-2008, 19:10
خوب.از اونا كه Dap مظلوم واقع شد اونو نصب كردم و چند تا دانلود تميز باهاش انجام دادم.خيلي ازش راضيم.حالا فردا Idm رو نصب ميكنم بببينم اون چطوره.
يعني Dap هيچ خوبي نداره؟
Idm هم مثل Dap به دانلودها شتاب ميده؟

Cleeev
01-08-2008, 19:38
به نظر منم Idm خیلی عالیه
اما من یه مشکل باهاش دارم
داخل Dap ما میزدیم فایل ها رو پشت سر هم دانلود کنه

مثلاً تعیین می کردیم که دو فایل همزمان دانلود شه و بقیه فایل ها رو می ذاشتیم برای دانلود و بعد از تمام شدن یکی از اون دو فایل فایل های بعدی به ترتیب دانلود میشد
بدین ترتیب ما میتونستیم شب رو تا صبح بخوابیم

اما من توی Idm همچین چیزی ندیدم

کسی بلده ؟؟؟

با استفاده از دکمه "زمان بندی" که به عکس یه ساعت بالای صفحه IDM هستش این کار رو به راحتی میتونید انجام بدید...

خوب.از اونا كه Dap مظلوم واقع شد اونو نصب كردم و چند تا دانلود تميز باهاش انجام دادم.خيلي ازش راضيم.حالا فردا Idm رو نصب ميكنم بببينم اون چطوره.
يعني Dap هيچ خوبي نداره؟
Idm هم مثل Dap به دانلودها شتاب ميده؟

تمام این برنامه ها به دانلود سرعت میدن... البته هیچ کدوم معجزه نمیکنن... ولی IDM سرعتش عالیه و طبق آمار جهانی هم بیشترین سرعت رو به دانلودها میده.... البته باید توی تمام این برنامه ها تنظیمات رو برای سرعت اتصال خودتون شخصی سازی کنید... مثلا اگه بگذارید با یه اینترنت Dialup فایل ها به 8 قسمت جدا بشن خوب معلومه که سرعت دانلودتون زیاد نمیشه که هیچ کم هم میشه... برای Dialup اگه ویندوز رو بهینه کرده باشید تا 4 تا قطعه رای فایل های دانلودی خوبه ولی اگه ویندوزتون بهینه سازی نشده حداکثر از دو قطعه استفاده کنید و در سرعت های پایین هم فقط یه فایل رو همزمان دانلود کنید... (قطعه منظورم همون تکه تکه هایی هستش که اینگونه برنامه فایل ها رو بهشون تبدیل میکنن و بعدش خودشون سرهمش میکنن...)

:8: :11:

nafe-bandar
01-08-2008, 21:51
من قبلا از dap استفاده میکردم و سرعت دانلودم حد اکثر تا 25 26 میومد بعد رفتم سراغ IDM سرعت رو تا 29 30 هم اورد. ولی بدجوری از سرعت اینترنتم ( مرورگر ) کم کرد که فک کنم خارج از فکر نباشه. dap اصلا از سرعت مرورگر کم نمیکرد( خیلی کم،کم میکرد :دی )

siavashjal
01-08-2008, 22:03
محیط dap خیلی شلوغ و دست و پا گیره ولی محیط idm خیلی جمع و جور و ساده است.

ehsan_r_77
02-08-2008, 00:00
[quote=Cleeev;2746103]با استفاده از دکمه "زمان بندی" که به عکس یه ساعت بالای صفحه IDM هستش این کار رو به راحتی میتونید انجام بدید...

میشه یه توضیح بدید چطوری

من می خوام فقط یک فایل دانلود شه و بعد که فایل دانلود شد فایل بعدی بره برای دانلود

بهمین ترتیب /// / / ... . .

ممنون میشم

چجون پیر شدم برای این و همین بود که IDM رو به کام من شیرین نکرد و منو متعجب کرده بود که چرا نداره ؟؟؟؟

من خودم زیاد با این ور رفتم و همین امشبم ور رفتم

اما سر در نیوردم

ممنون میشم

CinemaTik
02-08-2008, 00:28
فقط Idm از همه لحاظ خیلی عالیه ، من از ورژن 5.05 تا حالا که ورژن 5.14 همین تازگی ها اومده دارم ازش استفاده می کنم ، خیلی خیلی راضی بودم ، این ورژن آخرش هم خیلی باحال تر از بقیه است . ..

sinasalar2007
02-08-2008, 00:42
dap یکی دیگه از بدی هاش اینه که فایل هایی که حجم بالایی دارن رو خیلی بد مدیریت می کنه . یعنی این فایل رو به طور کامل دانلود می کنی . اما موقع استفاده می بینی که فایل باز نمیشه . من تا حالا در idm به همچین مشکلی نخوردم

kivig
02-08-2008, 06:37
[quote=Cleeev;2746103]با استفاده از دکمه "زمان بندی" که به عکس یه ساعت بالای صفحه IDM هستش این کار رو به راحتی میتونید انجام بدید...

میشه یه توضیح بدید چطوری

من می خوام فقط یک فایل دانلود شه و بعد که فایل دانلود شد فایل بعدی بره برای دانلود

بهمین ترتیب /// / / ... . .

ممنون میشم

چجون پیر شدم برای این و همین بود که IDM رو به کام من شیرین نکرد و منو متعجب کرده بود که چرا نداره ؟؟؟؟

من خودم زیاد با این ور رفتم و همین امشبم ور رفتم

اما سر در نیوردم

ممنون میشم
سلام دوست عزیز کاری نداره که ...
شما وقتی IDM رو باز کردی رو آیکون Scheduler که شکل یه ساعت هستش کلیک کن , یه پنجره جدید باز میشه اون بالا روی تب Files in the queue کلیک کن , زیرش نوشته Download و جلوش یه کادر داره که میتونی عددش رو تغییر بدی , اون عدد نشان دهنده تعداد دانلود همرمان فایلهای شماست یعنی اگه اون رو روی 2 بزاری دوتا فایل از لیستت همزمان با هم شروع به دانلود میشن و بعد از پایان 2 فایل بعد میرن واسه دانلود و اگه 1 بزاری تک تک دانلود میشن و بعد از پایان فایل بعدی دانلود میشه , اون پائین تو لیست هم میتونی تریب برنامه ها رو مشخص کنی و با گزینه های بالا و پائین هر فایل رو تو لیستت جا به جا کنی در آخر هم اون پائین دکمه Apply رو بزن و بعد Start now رو که بزنی شروع میشه ... به همین سادگی به همین خوشمزگی:31:
===============================
===============================

ایمان جان من هم مثل خودت اول مشتری پر و پا قرص Mass Downloader بودم ولی الان میگم اگه دنبال دانلود منیجر خوب میگردی فقط و فقط IDM :46:

ehsan_r_77
02-08-2008, 07:55
خوب دوست عزيز من هم اين كار رو كردم اما با اينكه عدد رو روي يك مي ذارم وقتي IDM رو نگاه مي نم مي بينم كه (مثل عكس
پايين) هر سه فايل د ارند دانلود ميشن
من اينو روي 3 تا سيستم تست زدم اما نشد ...!!!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون ميشم

KING iMAN
05-08-2008, 01:15
من Idm هم امتحان كردم.
خيلي ازش خوشم اومد.مخصوصاً پارت بندي فايل براي دانلود.خيلي خوب مديريت ميكنه.
ولي با ورژن 5.14 يه مشكل دارم.وقتي نصبش ميكنم استارت آپ سيستمم خيلي طول ميكشه.حدود 2 تا 3 دقيقه طول ميكشه تا سيستمم بالا بياد.در حاليكه وقتي نصب نيست فقط 50 ثانيه طول ميكشه.

KING iMAN
05-08-2008, 01:18
ايرادي داره از ورژن 5.05 استفاده كنم؟

kivig
05-08-2008, 01:25
من Idm هم امتحان كردم.
خيلي ازش خوشم اومد.مخصوصاً پارت بندي فايل براي دانلود.خيلي خوب مديريت ميكنه.
ولي با ورژن 5.14 يه مشكل دارم.وقتي نصبش ميكنم استارت آپ سيستمم خيلي طول ميكشه.حدود 2 تا 3 دقيقه طول ميكشه تا سيستمم بالا بياد.در حاليكه وقتي نصب نيست فقط 50 ثانيه طول ميكشه.
من خودم ورزن 5.14 رو دارم ولی همچین مشکلی باهاش ندارم , خب میتونی از Startup ویندوز خارجش کنی یا از یه ورژن پائین تر مثلا 5.12 استفاده کنی :20:

kivig
05-08-2008, 01:31
خوب دوست عزيز من هم اين كار رو كردم اما با اينكه عدد رو روي يك مي ذارم وقتي IDM رو نگاه مي نم مي بينم كه (مثل عكس

ممنون ميشم
عزیزم شما تو همون صفحه که تعداد رو مشخص میکنی ( مثلا میزاری 1 یا 2 یا هر تعدادی که دوست داری ) پائین همون صفحه باید گزینه Start now رو بزنی تا دانلود با همون تعداد شروع بشه , من خودم دارم همینجوری استفاده میکنم و به خوبی هم کار میکنه و به اون تعدادی که تنظیم کردم دانلود میکنه و بعد از اتمام به همون تعدادی که تنظیم کردم بقیه رو دانلود میکنه :46:

Hossein Adeli
09-08-2008, 00:03

ممنون ميشم

شما بعد از اینکه تنظیمات رو کردی و 1 رو وارد کردی باید بیای در لیست داونلود فایلهایی که می خوای یکی یکی داونلود کنی رو انتخاب کنی و راست کلیک کنی و Add to download queue و سپس Main Download رو انتخاب کنی تا مشخص شه کدوم فایلها یکی یکی داونلود شن.

amirtoty
09-08-2008, 00:08
الان که من از IDA استفاده میکنم :18:

alizshah
09-08-2008, 23:53
الان که من از IDA استفاده میکنم :18:
اون فرق میکنه

amirtoty
10-08-2008, 00:11
اون فرق میکنه
یعنی چی؟؟ چی با چی فرق میکنه!؟؟؟:18: