PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در روشن شدن کامپیوتر

ayding
30-07-2008, 03:15
درود بر همگی
من امروز طبق معمول که هر چند ماه یکبار فنهای کامپیوترم رو گردگیری میکردم سیستم رو بار و تمیز کردم و از نو بستم. ولی حالا با مشکلی برخورد کردم که احتمال میدم از پاور یا کارت گرافیک باشه.
مشکل دقیقا به این صورته که وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم چراغ مونیتور تنها شروع به چشمک زدن میکنه و چیزی رو نشون نمیده. جالب اینجاست که وقتی کامپیوتر خاموش باشه ولی مونیتور یه سیستم وصل و روشن باشه باز هم چراغش چشمک میزنه (به جای اینکه مونیتور هم خاموش باشه). در هر دو حالت (کامپیوتر خاموش یا روشن) وقتی مونیتور رو از کارت گرافیک جدا میکنی "no signal" نشون میده (طبیعی).
از علامتهای دیگه اینکه: وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم درسته که سیستم روشن میشه و فنها شروع به چرخش میکنن ولی چراغ هارد چشمک نمیزنه و دی وی دی رام هم تمام وقت چراغش روشن میمونه و حتی ایجکت هم نمیکنه.
ممنون میشم اگه میدونید مشکل از چی میتونه باشه و راهنمایی کنید
سپاس

Rainbow
30-07-2008, 09:47
بد نیست که Ram و Vga سیستم رو درآورده و دوباره جا بزنید
ضمنا کابلهای برق کل سیستم رو چک کنید

kourosh_sos
30-07-2008, 10:44
دوست عزيز كارايي كه Rainbow گفتن انجام بده بعد نگاه كن موقه روشن كردن سيستم صداي بوق متوالي نميده اگه اصلا صدا بوق نميده مادربردت اسپيكر نداره يه اسپيكر براش بگير وصل كن متوجه ميشي بعد از صداي اين بوق ميشه فهميد مشكل از رم هست يا گرافيك

zeus7610
31-07-2008, 13:32
چون dvd بیرو ن نمی آید. به احتمال خیلی زیاد مشکل از پاور شماست..
کشش پاور رو کم کن ببین در dvd باز میشه یا نه؟
برق هارد و فلاپی و .... رو بکن ببین مشکل حل میشه یا نه؟

jps3
31-07-2008, 13:46
مادربرد رو کلا از کیس در بیار و تمام قطعات رو روی زمین چک کن من احتمال میدم مادربرد سوخته

micropersian
31-07-2008, 14:03
یه بار دیگه تمیزش کن خوب میشه

چیزی که با یه تکون کوچیک خراب شده باشه با یه تکون کوچیک هم خوب میشه

مگر اینکه در تمیز کردنش از آب استفاده کرده باشی

Arsa Persian
01-08-2008, 08:17
دوست عزیز من خودم سال قبل دقیقا این مشکل رو داشتم بعد کنکور امسال بردم تعمیر گفتن:

»»»»»»مادربورد سوخته:18:

ناخدا
09-08-2008, 16:45
آقا منم همچین مشکلی دارم همه چیز رو چک کردم اما نشد که نشد .

فکر نکنم که مادربرد سوخته باشه .

یکی از دوستان گفته بود مشکل کارت گرافیک هست .

hardware2000
10-08-2008, 00:26
احتمالا موقعی که تمیز کردی خوب رطوبتشو نگرفتی ماربردت اتصال کرده خراب شده.

mahdi22ir
10-08-2008, 00:44
سلام
منم همین مشکل رو داشتم کارت گرافیک رو عوض کردم درست شد
البته قبلش مادربرد رو بردم گارانتی تست کردن گفتن که سالمه
اگه میتونی با یه کارت گرافیک دیگه تست کن یا کارت گرافیک خودت رو رو یه سیستم دیگه!

ناخدا
10-08-2008, 07:11
درود بر همگی

من امروز طبق معمول که هر چند ماه یکبار فنهای کامپیوترم رو گردگیری میکردم سیستم رو بار و تمیز کردم و از نو بستم. ولی حالا با مشکلی برخورد کردم که احتمال میدم از پاور یا کارت گرافیک باشه.
مشکل دقیقا به این صورته که وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم چراغ مونیتور تنها شروع به چشمک زدن میکنه و چیزی رو نشون نمیده. جالب اینجاست که وقتی کامپیوتر خاموش باشه ولی مونیتور یه سیستم وصل و روشن باشه باز هم چراغش چشمک میزنه (به جای اینکه مونیتور هم خاموش باشه). در هر دو حالت (کامپیوتر خاموش یا روشن) وقتی مونیتور رو از کارت گرافیک جدا میکنی "no signal" نشون میده (طبیعی).
از علامتهای دیگه اینکه: وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم درسته که سیستم روشن میشه و فنها شروع به چرخش میکنن ولی چراغ هارد چشمک نمیزنه و دی وی دی رام هم تمام وقت چراغش روشن میمونه و حتی ایجکت هم نمیکنه.
ممنون میشم اگه میدونید مشکل از چی میتونه باشه و راهنمایی کنید
سپاس

دوست عزیز شما باتری رو دربیار بعد چند دقیقه بزار بعد روشن کن اگر نشد برو سراغ کارت گرافیک .

سلام
منم همین مشکل رو داشتم کارت گرافیک رو عوض کردم درست شد
البته قبلش مادربرد رو بردم گارانتی تست کردن گفتن که سالمه
اگه میتونی با یه کارت گرافیک دیگه تست کن یا کارت گرافیک خودت رو رو یه سیستم دیگه!

آره مشکل از کارت گزافیک هست .

من دیشب بعد از کلی کلنجاررفتن با کامپیوتر فهمیدم کارت گرافیکم سوخته وقتی عوضش کردم درست شد .

hardware2000
11-08-2008, 03:51
چون دویدی رایتر هم اجکت نمیکنه پس شمال یک قطعه نیست چند قطعه مشکل دار شدن که من احتمال میدم از پاور باشه.