PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مداري براي مقابله با مشكلات قطعي برق

Feron
29-07-2008, 11:47
با سلام
من يه ADSL Modem با مارك بيليون دارم كه توسط يك آداپتور AC تغذيه ميشه و روي مودم نوشته شده توسط ولتاژ AC 12 ولت و حداقل يك آمپر تغذيه ميشود و روي AC آداپتوري هم كه اون رو تغذيه ميكنه نوشته شده ولتاژ 12 ولت AC و 1 آمپر رو فراهم ميكنه
حالا از اساتيد درخواست مي كنيم راهنماي كنن كه چگونه زماني كه برق نيست اين مودم رو روشن كنيم.
پيشنهاد خودم اينه كه جريان مستقيم باطري توسط مدار مبدل به AC تبديل بشه.
البته نوع باطري و مداري براي شارژ باطري رو پيشنهاد كنيد
با تشكر

rmb_ali
29-07-2008, 13:04
مدار خاصی نمیخواد یه آدابتور 12 ولت که حداقل 1 آمپر برق بده رو میتونی استفاده کنیحالا اگر میخوای بدون برق و با باطری روشن کنی
8 باطری 1.5 ولتی رو به هم سری کن میشه 12 ولت استفاده کن

Feron
29-07-2008, 13:19
آقا ممنون اما يه مشكل وجود داره
اول اينكه ورودي مودم Ac هست
دوم اينكه حداقل بايد يه مدار تثبيت كننده ولتاژ وجود داشته باشه كه اگر باطري ها ضعيف شدند و ولتاژ افت كرد ولتاژ قطع بشه

محمد مهندس
12-08-2008, 23:36
اول اینکه به محض ورود ولتاژ ac به ورودی این ولتاژ دی سی میشه
دوم اینکه نگران نباش با کم شدن ولتاژ باتری و رسیدن به یک مقداری مودم خود به خود خاموش میشه اکٍر دستگاه ها که این طور عمل می کنند ولی من مودم شما را نمی دونم این طور هست یا نه.

anti_girl
13-08-2008, 11:45
دوست عزيز معمولا قطعات الكترونيكي داراي ورودي dc هستند و در اداپتور همون عمل تبديل انجام ميشه اگه ميخواين اين عمل رو انجام بدين اول ببينين كه در مودم جايي وجود داره كه از برق ac استفاده كنه وگرنه خيلي راحت ميشه باتري رو به بعد ار مبدل يا همون ديود ها اتصال داد و مشكل رو حل كرد اما قبلش ميزان افت ولتاژ رو در ديود ها اندازه گيري كنين و سعي كنين كه ولتاژ از اون تجاوز نكنه...!