PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه سوال ساده: اين سايت صفحه لاگين مي خواد؟

samaram
27-07-2008, 09:49
سلام دوستان. مي خوام يه سايت شخصي برا خودم طراحي كنم. فرض كنيد سايتم قراره شامل يه سري ايده هام باشه. يه چيزي مثل وبلاگ. من بايد برا اين سايت صفحه ي لاگين ايجاد كنم ديگه. درسته؟ يعني يه لينكي براي لاگين بايد داشته باشم. يعني خودم كه بخوام اطلاعاتم رو در هر روز يا هر چند وقت اضافه كنم بايد وارد قسمت لاگين بشم و اونا رو وارد كنم يا اينكه مستقيم توي بانك هاي سرورم كاري انجام بدم؟! مثلا اين سايت شخصي رو ببينيد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اين چطور هر روز يادداشت هاي شخصيشو وارد مي كنه؟ من كه هر چي گشتم صفحه ي لاگيني پيدا نكردم. چيكار كرده؟

Bill Gates
27-07-2008, 19:50
خوب یعنی چی که نمیدونید؟ :31: خودتون مگه نصب نکردید؟ یا از نصاب و طراحش سوال کنید میگه دیگه

taia
28-07-2008, 07:42
ببینید اصولا شما باید یک صفحه ی با دو فیلد مثلا یوزرنیم و پسورد طراحی کنید و بعد حالا یا با CGI ها و یا یک صفحه ی عادی php اصلاعات وارد شده را با اطلاعاتی که در دیتابیس دارید مقایسه کنید و در صورت صحت اطلاعات شما به صفحه ی مدیریت سایتتون راهنمایی بشید، اصولا این کار یک طراحی می خواد و با یک وبسایت html خالص تفاوت داره.

samaram
28-07-2008, 09:15
ببینید اصولا شما باید یک صفحه ی با دو فیلد مثلا یوزرنیم و پسورد طراحی کنید و بعد حالا یا با CGI ها و یا یک صفحه ی عادی php اصلاعات وارد شده را با اطلاعاتی که در دیتابیس دارید مقایسه کنید و در صورت صحت اطلاعات شما به صفحه ی مدیریت سایتتون راهنمایی بشید، اصولا این کار یک طراحی می خواد و با یک وبسایت html خالص تفاوت داره.

ممنونم. اين چيزي كه شما مي فرمائيد رو خودم مي دونم و منظور سوالم اين نيست. منظورم بيشتر به زمان آپلود مربوط ميشه. ببينيد مثلا يه سايت انتخاب واحد يا يه سايتي مثل اين فروم "توي صفحه ي اولش" يه قسمت لاگين داره كه هم مدير و هم كاربر عادي از همون طريق وارد ميشن و بعدش اعتبار سنجي ميشه و بر اساس ادمين يا يوزر بودن امكان مديريت هاي خاصي براشون فراهم ميشه. اما وقتي من مي خوام يه سايت شخصي طراحي كنم (مثل هموني كه لينكشو اون اول گذاشتم-راستي اون مال خودم نيست ها. يه سرچ زدم و به عنوان نمونه مد نظرمه-)مدير اون فقط خودم هستم. يعني فقط يه نفر مي تونه مديريت كنه. سوال من همينجاست كه قسمت لاگين چنين سايتي رو بايد كجا قرار بدم؟ توي همين صفحه ي اصلي سايتم باشه كه همه هم ممكنه ببيننش؟!! يا اينكه بايد يه صفحه ي لاگين بايد يه صفحه ي مجزا طراحي كنم و اونو توي يه آدرس ديگه يا يه جاي ديگه آپلود كنم. كلا موندم ديگه! نمي دونم چنين لاگيني رو بايد كجاي سايتم بذارم؟!

eAmin
28-07-2008, 09:51
ممنونم. اين چيزي كه شما مي فرمائيد رو خودم مي دونم و منظور سوالم اين نيست. منظورم بيشتر به زمان آپلود مربوط ميشه. ببينيد مثلا يه سايت انتخاب واحد يا يه سايتي مثل اين فروم "توي صفحه ي اولش" يه قسمت لاگين داره كه هم مدير و هم كاربر عادي از همون طريق وارد ميشن و بعدش اعتبار سنجي ميشه و بر اساس ادمين يا يوزر بودن امكان مديريت هاي خاصي براشون فراهم ميشه. اما وقتي من مي خوام يه سايت شخصي طراحي كنم (مثل هموني كه لينكشو اون اول گذاشتم-راستي اون مال خودم نيست ها. يه سرچ زدم و به عنوان نمونه مد نظرمه-)مدير اون فقط خودم هستم. يعني فقط يه نفر مي تونه مديريت كنه. سوال من همينجاست كه قسمت لاگين چنين سايتي رو بايد كجا قرار بدم؟ توي همين صفحه ي اصلي سايتم باشه كه همه هم ممكنه ببيننش؟!! يا اينكه بايد يه صفحه ي لاگين بايد يه صفحه ي مجزا طراحي كنم و اونو توي يه آدرس ديگه يا يه جاي ديگه آپلود كنم. كلا موندم ديگه! نمي دونم چنين لاگيني رو بايد كجاي سايتم بذارم؟!

سلام.

در همین باره قبلا بحث شده دوست عزیز.

لطفا جستجو کنید:11:

Bill Gates
28-07-2008, 13:07
هم مدير و هم كاربر عادي از همون طريق وارد ميشن

در Vb اینطور نیست بستگی به سیستمت داره ... خوب باشه مگه ایراد داره؟ :31: من نمیدونم سیستمت چیه ولی اگر ماژول یا بلاکی داره برش دار یا با دستکاری کد کلا برش دار و یه جا دیگه تو یه صفحه خالی قرار بده !!

تشکر/// :31: :31: :31:

David.Jn
28-07-2008, 13:23
نمیدونم به جواب رسیدی یا نه.
حالا من هم نظرمو میگم
به نظر من نباید صفحه Login شما جوری باشه که همه ببیننش یعنی تو صفحه اصلی سایت نباید باشه.
باید اونو یه جای دیگه آپلود کنی و وقتی Login شدی باید یه صفحه دیگه برات بیاد یا در همون صفحه اجازه درج مطلب برات صادر بشه و شما بتونی مطالبتو درج کنی و تو صفحاتی که برای کاربران هستش مشاهده بشه.
نمیدونم شاید روشهایی از این بهتر هم باشه.

samaram
28-07-2008, 13:41
در Vb اینطور نیست بستگی به سیستمت داره ... خوب باشه مگه ایراد داره؟ :31: من نمیدونم سیستمت چیه ولی اگر ماژول یا بلاکی داره برش دار یا با دستکاری کد کلا برش دار و یه جا دیگه تو یه صفحه خالی قرار بده !!

تشکر/// :31: :31: :31:
شما چرا همش منظور منو اشتباه برداشت می کنینننننننننننننننننننننن ؟:31:

-----------------
میشه بگید کجای سایت روش بحث شده که من هر چی میگردم نیست؟:41:

taia
28-07-2008, 14:48
شما چرا همش منظور منو اشتباه برداشت می کنینننننننننننننننننننننن ؟:31:

-----------------
میشه بگید کجای سایت روش بحث شده که من هر چی میگردم نیست؟:41:

بحث که ۱۰۰٪ شده کمی بگردید پیدا خواهید کرد.
ولی در کل ببینید شما مطالبتون رو با دسترسی فقط مشاهده برای همه قرار بدید بعد مثلا یک صفحه بسازید به نام adminpanel.php و در اونجا فیلدها رو بگزارید‌(یعنی نیازی نیست که کاربران دیگه از این آدرس با خبر باشند و یا قسمت لاگین مدیر رو ببینند چون قرار نیست کسی غیر از شما لاگین کنه)
دقیقا مثل نمونه ای که دادید، توجه کنید شما حتی شاید نام صفحه ی لاگین او وب سایت رو هم نتونید حدس بزنید، چون نیازی ندارید.