PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا دمایه سی پی یو من اینقدر زیاد است

sinaset
27-07-2008, 00:03
سلام دوستان
اول مدل سی پی یو من
E8400
مین: P5K SE
اقا من چندتا سوال داشتم
اول این که من فن سی پی یو رو عوض کردم و مدل کولر مستر گرفتم قیمتش حدود 7.500
و خمیر سیلیکون رو هم خریدl مدل سفید رنگش و کلی روش مالیدم
الان سیستم رو بالا اوردم و با orthos تست گرفتم تویه محدود 62 و 63 می چرخید
البته پایین میاد بعضی موقعه ها
لطفان کمک کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
قبلان فن اورجینال خودش بود که اونم تویه همین محدود بود
دوستان اشکال از کجان من دیگه نمی دونم چه کار کنم:41:
نمی دونم مشکل از کجاست چرا اینقدر دما بالایه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif؟

Stream
27-07-2008, 00:39
اول از همه بايوس مادربوردتون رو آپديت كنيد. (شديدا توصيه ميشه)

مدل فن و نوع خمير سيليكون؟!
چقدر خمير زديد؟

sinaset
27-07-2008, 00:50

چقدر خمير زديد؟
سلام ارمان جان
جدیدترین بایوس مادربوردم رو گرفتم خیلی وقته........
راستش نوبه جعبه فنش که خمیر داشت( تویه یک بسته کوچیک)
بعد من خودم یه امپل خیمر سیلیکون دیگه هم گرفتم
( تویه امپول حدود 30% خمیر بود امپولش نازک بود که من حدود 20 درصد یا 15 درصد ازش استفاده کردم)
هردو خمیر رو بهش زده تقریبان زیاد شوده بود همه جا ش پاشیدم
مدل فن هم کولر مستر بود بزرگ تر از فن قبلیم بود و همچنین خیلی راحتر بسته می شود
خمیر سیلیکون من هم رنگش سفید بود با اون خمیر خود کولر مستر قاطیش کردیم زدیم
حالا به نظر شما مشکل از کجاست چرا اینطوری می شه
یه سوال دیگه هم داشتم حداکثر دمایه برای E8400 چقدره؟
به نظر شما چرا سی پی یو من اینقدر داغ می کنه؟:41:

Stream
27-07-2008, 01:05
خب توي استفاده از خمير سيليكون اشتباه كرديد! بايد فقط از يك لايه خيلي نازك استفاده كنيد. (كلا خمير سيليكون ناهمواري هاي بين IHS و Heatsink رو پر مي كنه تا انتقال حرارت بهتر صورت بگيره و با اضافه كردن خمير سيليكون فقط داريم يك لايه اضافه اين وسط ايجاد مي كنيم.)
توي اتصال فن هم از روي دفترچه فن مرحله به مرحله عمل كنيد.

اين دما يكم غير طبيعي هست براي همين درباره بايوس شك كردم! دما رو از توي Hardware Monitor در خود بايوس چك كنيد.

sinaset
27-07-2008, 01:37
خب توي استفاده از خمير سيليكون اشتباه كرديد! بايد فقط از يك لايه خيلي نازك استفاده كنيد. (كلا خمير سيليكون ناهمواري هاي بين IHS و Heatsink رو پر مي كنه تا انتقال حرارت بهتر صورت بگيره و با اضافه كردن خمير سيليكون فقط داريم يك لايه اضافه اين وسط ايجاد مي كنيم.)
توي اتصال فن هم از روي دفترچه فن مرحله به مرحله عمل كنيد.

اين دما يكم غير طبيعي هست براي همين درباره بايوس شك كردم! دما رو از توي Hardware Monitor در خود بايوس چك كنيد.
سلام ارمان جان
ولی من فکر نمی کتم اشکال از قسمت خمیر سیلیکون باشه
چون من قبلان کم زده بودم در حد خیلی کم حتا شاید بعضی قسمت ها نبود
دما همین بود ولی حالا که زیاد زدم هم بازم همونه
البته ارمان جان من وقتی کولر اتاق رو روشن می کنم دما میره روی 58 تا 59
و وقتی فعالیت معمولا می شه 38 تا 39 درجه( موقعه که کولر روشن است)
ولی وقتی روشن نیست دما می شه 45 ال 43 در حالت معمولای
در تست با برنامهORTHOS میره روی 62 تا 63 البته ارمان جان من نمی دونم چه سری داره معمولان بعد از چند مدت که کار کرد دما پایین می یاد مثلان می شه حدود 60 تا 61
من همون اول که فن رو وصل کردم رفتن همون قسمت دما زده بود 45 درجه...
الان سی پی یو رو اورکلاک کردم
حالت اولیه این سی پی یو رو جهت اطلاع می گمE8400
3 گیگ سرعت
1333 fsb
333 باس
الان شوده
3.600 گیگ سرعت هسته
fsb 1600
باس 400
که اول تویه نرم افزار ORTHOS اخطار داده همون اولش
که ولتاژ رو بردم رویه 1.300 و الان حدود 54 دقیقه می گزره و هنوز اخطاری در کار نیست سرعت کامپیوتر هم زیاد شود ( قابل احساس هست:31:)
و اما اصل مطلب دما تا حدود دقیقه 30 دما حدود 67 درجه بود الان همون 66 تا 67 شود تا 65 هم بعضی موقعه ها می رسه
مشکل اینجاست الان کولر اتاقم باز است و اتاق خیلی سرد شوده و دما اینه
اگر کولر رو خاموش کنم و اتاق گرم شود احتمالان تا 71 تا 70 شاید برسد:41:
ارمان جان من سی پی یو قبلیم که AMD بو هم همین جوری داغ بود و اگر برنامه دما مال شرکت ASUS رو باز می کردم بعد از گزشت چند دقیقه که میرفتم تویه بازی سر صداش در میامد
ولی الان همه با عوض کردن سیستم هم هنوز مشکل گرمایی سی پی یو دارم
ارمان
در مورد بستن سی پی یو این رو خدمتون عرض کردم
این سی پی یو که من خریدم خیلی راحتر از اون قبلی وصل می شه
چهارتا جایی پیچ داره که با یه چهار جوب ضربدری باهم وصل شودن از پشت مادربورد وصلش می کنم تویه 4هار سوراخ مادربورد و بعد فن سی پی یو رو میزارم روش و پیچاش رو با یه پیچ گوشتی می بندم
منتظزر پاسخ خوب شما هستم:11:

Bracket
27-07-2008, 15:46
احتمال 90% همینه توانایی کولرت و مشکلی نداره مدل کولر رو بگو تا دقیق بهت بگم دنیا دست کیه .

vivid806
27-07-2008, 21:06
مشکل دما آیا میتونه از میزان مصرفی ولتاژ یا وات هم باشه؟ یعنی این چنین مشکلی ممکنه به برق هم مرتبط باشه؟

mhaf
27-07-2008, 21:27
مشکل دما آیا میتونه از میزان مصرفی ولتاژ یا وات هم باشه؟ یعنی این چنین مشکلی ممکنه به برق هم مرتبط باشه؟
آفرین
بله هر چی مصرف برق بیشتر بشه دما هم بالاتر میره.
اگه شما اور کنی گرما زیاد میشه
اگه ولتاژ رو افزایش بدی هم همینطور
دمای cpu به خیلی چیزها از جمله مادربرد هم مربوطه.
هر چه قطعات استفاده شده در مادربرد مرغوب تر باشه دما پایین تر میاد
مثلا استفاده از خازن های جامد در مادربرد میتونه دمای cpu رو کم کنه.

Mahdi_Moosavi
27-07-2008, 22:16

ولتاژ که مصرف نمیشه ! با ایجاد اختلاف پتانسیل الکتریکی ( V ) در مدار ، باعث جاری شدن جریان ( I ) در مدار میشه .

ضمنآ مادربورد این کاربر هم قدیمی نیست که سیستم مدیریت مصرف انرژِی ، ضعیفی داشته باشه !

sinaset
27-07-2008, 23:18
احتمال 90% همینه توانایی کولرت و مشکلی نداره مدل کولر رو بگو تا دقیق بهت بگم دنیا دست کیه .

سلام دوست من
من اول فن اورجینال خودش رو وصل کردم
که وضعیت همین بود
بعد رفتم و فن جدید خریدم به نام

COOLER MASTER

قیمتش حدود 7.500 تومان است

روش یه نوشته دیگه هم نوشته Eenerous

حروف اولش رو متوجه نمی شم چه نوشته به نظر جاییه E حروف Q است یه چیزی تویه این مایه ها
CPU COOLER FAN

sinaset
27-07-2008, 23:37
ولتاژ که مصرف نمیشه ! با ایجاد اختلاف پتانسیل الکتریکی ( V ) در مدار ، باعث جاری شدن جریان ( I ) در مدار میشه .

ضمنآ مادربورد این کاربر هم قدیمی نیست که سیستم مدیریت مصرف انرژِی ، ضعیفی داشته باشه !
سلام اقای مهدی
همن جور که می دوند الان من دوتا فن دارم
یکی فن اورجینال خودش و یکی فن کولر مستر که تازه گرفتم
خوب من امروز از دوبار فن سی پی یو رو باز کردم( کولر مستر) و بعد فن اوجینال خودش رو این بار با زدن خمیر سیلیکون ( تقریبان زیاد ) وصل کردم
سیستم رو روشن کردم مخم سوت کشید:31:
رفتم تویه باس و دما رو نگاه کردم زده بود 70 درجه:18:
بعد رفتم تویه ویندوز برنامه AI SUite باز کرد
دما زده بود 61 بعد گزشت چند دقیقه ( بدون فعالیت ) رسید به 53 درجه و تقریبان ثابت شده بود
کمی ترسیدم چون دما خیلی بالا بود
سریعان سیستم رو بستم و فن رو در اوردم این دفعه خمیر ها سیلیکون رو کامل از روی سی پی یو پاک کردم
بعد فن کولر مستر در اوردم کمی خمیر سیلیکونی روش بود همون رو پخش کردم
و بعد فن سی پی یو رو بستم ( خوب محکمش کردم)
سیستم رو روشن کردم و رفتم تویه تنظیمات دیدم تویه باس دما رو زده 45 درجه
که خوب وقتی رفتم تویه ویندوز همه دما همینه بود
در کل اصلان نمی دونم اشکال از کجاست قاطی کردم همه مراحل رو به خوبی انجام دادم
خودم که مشکلی نمی ببینم
استاد مهدی شما چه می فرمایید...:10::11:
( راستی موارد بالا یک به صورت اورکلاک این دما به وجود امد دوم کولر اتاقمون روشن نبود)

Bracket
28-07-2008, 01:19
به من فکر کردم رفتی کولینگ گرفتی گفتم الان حداقل یه hyper tx گرفتی شما هم چه انتظاری داریه 7500 هزینه کردی فکر میکنی برات چیکار میکنه , مدل های زیادی کولینگ های گرون قیمت از برند های معروف رو تا الان دیدم که بعضا فقط کمی از کولینگ استوک بهتر بودن شاید 10% هم نه کمتر گرون که میگم برو بالایه 40-50 تومن حالا فکر میکنی واقعا اون کولینگ باید چقدر دما رو برسونه این جور کولینگ ها اکثر عملکردی در حد کولینگ استوک دارن شاید یکمی بهتر باشن اینا جایگزین خوبی برای کولینگ استوک هستن نباید انتظار داشته باشی که در حد یه کولینگ درست حسابی خنک بکنه اگر اینطوری باشه پس تمام هزینهای چند برابری که بایت کولینگ داده میشه بیخودیه .

sinaset
28-07-2008, 10:24
به من فکر کردم رفتی کولینگ گرفتی گفتم الان حداقل یه hyper tx گرفتی شما هم چه انتظاری داریه 7500 هزینه کردی فکر میکنی برات چیکار میکنه , مدل های زیادی کولینگ های گرون قیمت از برند های معروف رو تا الان دیدم که بعضا فقط کمی از کولینگ استوک بهتر بودن شاید 10% هم نه کمتر گرون که میگم برو بالایه 40-50 تومن حالا فکر میکنی واقعا اون کولینگ باید چقدر دما رو برسونه این جور کولینگ ها اکثر عملکردی در حد کولینگ استوک دارن شاید یکمی بهتر باشن اینا جایگزین خوبی برای کولینگ استوک هستن نباید انتظار داشته باشی که در حد یه کولینگ درست حسابی خنک بکنه اگر اینطوری باشه پس تمام هزینهای چند برابری که بایت کولینگ داده میشه بیخودیه .
سلام دوست من
یعنی شما می فرمایید که اشکال از مینبورد و سی پی یو و نیست
اشکال از ضعیف بودن فن سی پی یو هست؟
نظرت در رابطه با این دو فن چیست
Cooler Master Hyper 212
Cooler Master CM Sphere

مثلان الان که دمایی سی پی یو من در حالت اورکلاک بدون روشن کردن کولر اتاقم به 70 تا 71 درجه میرسه
با این فن به چه درجه می رسه
ایا به 45 می رسه؟
ممنون
و خدا حافظ

davoodf
28-07-2008, 11:07
دوست من میشه بگی سی پی یو رو چند گرفتی؟

Bracket
28-07-2008, 11:23
سلام دوست من
یعنی شما می فرمایید که اشکال از مینبورد و سی پی یو و نیست
اشکال از ضعیف بودن فن سی پی یو هست؟
نظرت در رابطه با این دو فن چیست
Cooler Master Hyper 212
Cooler Master CM Sphere

مثلان الان که دمایی سی پی یو من در حالت اورکلاک بدون روشن کردن کولر اتاقم به 70 تا 71 درجه میرسه
با این فن به چه درجه می رسه
ایا به 45 می رسه؟
ممنون
و خدا حافظ
نه اونقدر بعیده بیاد پایین چقدر اورکردی ؟
ببین من الان یه Blue Orb II دارم 55 تومنم خریدمش 6750 رو از 2.66 رویه 3.2 کار میکنم تقریبا 20% اور دمایه CPU من به 52-53 میرسه حداکثر رویه 3.6 که تقریبا 35% اور هست دما به 62-63 میرسه تقریبا رویه 3.8 که تقریبا 43% اور میشه دما به 68-70 میرسه . البته Blue OrbII کاملا یه کولینگ متوسط هست اصلا کولینگ خیلی قوی نیست ( البته من همون موقع با این پول یه 5 تومن بیشتر میتونستم یه Big Typhoon هم بگیرم) . در مورد کولینگ هایی که گفتی هم CoolerMaster کلا کولینگ ساز بدی نیست جدیدا 1-2 مدل خوب داده ولی انتخاب های خیلی بهتری از Thermaltake یا TuniQ یا Zerotherm الان تو بازار هست که کولینگ قوی تو بازار دارن .

sinaset
28-07-2008, 14:15
نه اونقدر بعیده بیاد پایین چقدر اورکردی ؟
ببین من الان یه Blue Orb II دارم 55 تومنم خریدمش 6750 رو از 2.66 رویه 3.2 کار میکنم تقریبا 20% اور دمایه CPU من به 52-53 میرسه حداکثر رویه 3.6 که تقریبا 35% اور هست دما به 62-63 میرسه تقریبا رویه 3.8 که تقریبا 43% اور میشه دما به 68-70 میرسه . البته Blue OrbII کاملا یه کولینگ متوسط هست اصلا کولینگ خیلی قوی نیست ( البته من همون موقع با این پول یه 5 تومن بیشتر میتونستم یه Big Typhoon هم بگیرم) . در مورد کولینگ هایی که گفتی هم CoolerMaster کلا کولینگ ساز بدی نیست جدیدا 1-2 مدل خوب داده ولی انتخاب های خیلی بهتری از Thermaltake یا TuniQ یا Zerotherm الان تو بازار هست که کولینگ قوی تو بازار دارن .
سلام دوست من
فقط یه چیزی خواستم بگم
بهترین مدل تویه قیمت 40 تا 43 چی مدلی هست؟
که دما رو خیلی بتونه بیاری پایین

Bracket
28-07-2008, 16:11
سلام دوست من
فقط یه چیزی خواستم بگم
بهترین مدل تویه قیمت 40 تا 43 چی مدلی هست؟
که دما رو خیلی بتونه بیاری پایین
فکر کنم با این پول بتونی یه Zerotherm BTF92 بگیری از اینا که مثل پروانست قیمت کولینگ های thermltake هم هیچکدوم رو الان ندارم خیلی وقته چون طرف هیچکدوم از بازار های کامپیوتر هم نرفتم حقیقتا ولی شاید بتونی یه MaxOrb هم بگیری ولی اون BTF92 چیز خوبیه قیمت دقیق هم از اینجا بگیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم یه Review از این کولینگ .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sinaset
28-07-2008, 17:06
سلام دوستان
به امید خدا تا چند روز دیگه یه فن خوب بالایه 25 تومان می اندازم روش ببینم
ایا مشکل از فن بوده یا که نه چیزی دیگه هست.....

sajed DJ
28-07-2008, 19:24
sinaset عزيز
اين مشکل از مادر برده ، تازه خريديش؟
چه برنديه ؟
من تو کار تعمير سخت افزار بودم ، اين مشکل رو بار ها ديدم ، با ارتقا بايوس هم اين مشکل حل نميشه .
دليل اصلي اين مشکل سازگار نبودن کامل مادر بورد با cpu هستش .
من چندين مادر بورد رو به همين دليل دادم گارانتي تعويض کرده(البته به سختي تونستم حاليشون کنم مشکل چيه).

اين سوال ها رو جواب بده تا بگم چيکار کني:
1- سيم هاي نارنجي سوکت اصلي برق مادر بورد رو دست بزن ببين داغ نشده (يعني جريان اظافه نميکشه)؟
2- مشکل ريست داري ؟
3- دماي cpu رو هنگام Encode و هنگامي که به حال خودش رها کردي رو برام بنويس .

sinaset
29-07-2008, 10:32
sinaset عزيز
اين مشکل از مادر برده ، تازه خريديش؟
چه برنديه ؟
من تو کار تعمير سخت افزار بودم ، اين مشکل رو بار ها ديدم ، با ارتقا بايوس هم اين مشکل حل نميشه .
دليل اصلي اين مشکل سازگار نبودن کامل مادر بورد با cpu هستش .
من چندين مادر بورد رو به همين دليل دادم گارانتي تعويض کرده(البته به سختي تونستم حاليشون کنم مشکل چيه).

اين سوال ها رو جواب بده تا بگم چيکار کني:
1- سيم هاي نارنجي سوکت اصلي برق مادر بورد رو دست بزن ببين داغ نشده (يعني جريان اظافه نميکشه)؟
2- مشکل ريست داري ؟
3- دماي cpu رو هنگام Encode و هنگامي که به حال خودش رها کردي رو برام بنويس .
سلام دوست من
نه سیسم داغ نیست ( پاور من مدل 650 کولر مستر است(پسیو)
مشکل ریست دارم ولی فقط 3 بار یا 4 بار که مشکل نبود بیشتر مربوط به اورکلاک سی پی یو بود
ولی تویه بازی مشکل ریستارت نداشتم
ولی تویه تست نرم افزار اوردر فکر کنم یه چند باری ریستارت شوده
اونم فکر کنم به دلیل این بود که من ولتاژ سی پی یو رو بالا نبرده بودم
الان ولتاژ سی پی یو رو بالا بردم سی پی یو رو اورکلاک کردم تا 3.6 بر روی ولتاز 1.300 چند روز می گزره
مشکلی پیش نیومده
ولی دما بالاست
در حالت اورکلاک و بدون فعالیت دمایه سی پی یو من بین 43 تا 45 است ( بدون روش کردن کولر اتاق)
با روشن کردن کولر اتاق ( بستگی داره چند ساعت روشن کرده باشم کولر اتاق رو )
دماش به 41 درجه هم می رسه و اگر چندین ساعت بگزره دماش به 38 تا 39 هم می رسه( در حالت اورکلاک)
*
و اما در حالت 100 فعالیت با نرم افزار اوردر در حالت اورکراک بدون روشن کردن کولر اتاق دما به 70 تا 71 درجه می رسه
و اما موقعه روشن بودم کولر اتاق دما به 67 درجه می رسه...
راستی لازمه چند نکته رو اشاره کنم
من معمولان وقتی تویه یه بازی مثل کالف دیوتی هستم دما به 60 درجه نمی رسه تویه محدود 50 می چرخه
بازی هایی دیگه هم کمتر..
نکته بعدی من فن جدید رو خریداری کردم مدله cooler master Vortex 752 حالا باید انشالله که مشکلم حل بشه:20:
مدل مین من ASUS P5K SE است
ممنون و خدا حافظ

sajed DJ
01-08-2008, 03:25
علیک سلام
با توجه به مواردی که گفتی سیستم هیچ مشکلی نداره (البته از نوع ناسازگاری قطعات)
نحوه نوسان های دمای سی پی یو شما هم زیاد غیر عادی نیست

فقط به چند نکته توجه داشته باشین:
1- هوای داخل کیس هیچ وقت نباید بلوکه بشه
2-حتما در بایوس حدی برای حرارت cpu تنظیم کنید تا در صورت لزوم سیستم اتوماتیک خاموش شه
(این نکته در مورد intel حیاتیه چون عقلش نمیرسه که زیادی داغ شده )
3- به نظر میرسه سیستم هیتسینک cpu شما مشکل داشته که امید وارم با cooler master Vortex 752 مشکلتون حل شه

موفق باشین

sinaset
04-08-2008, 01:46
علیک سلام
با توجه به مواردی که گفتی سیستم هیچ مشکلی نداره (البته از نوع ناسازگاری قطعات)
نحوه نوسان های دمای سی پی یو شما هم زیاد غیر عادی نیست

فقط به چند نکته توجه داشته باشین:
1- هوای داخل کیس هیچ وقت نباید بلوکه بشه
2-حتما در بایوس حدی برای حرارت cpu تنظیم کنید تا در صورت لزوم سیستم اتوماتیک خاموش شه
(این نکته در مورد intel حیاتیه چون عقلش نمیرسه که زیادی داغ شده )
3- به نظر میرسه سیستم هیتسینک cpu شما مشکل داشته که امید وارم با cooler master Vortex 752 مشکلتون حل شه

موفق باشین
سلام دوستان
خوب من فن جدید رو خریدم و وصلش کردم
مدل
cooler master Vortex 752
دما ببین 9 تا 6 درجه کاهش یافت
در حالت اورکلاک
3.6 گیگ
fsb 1600
bus 400
(دما با روشن بودن کولر اتاق )در حالت 100% کار ببین 58 تا 59 درجه رسید
و همچنین بدون کولر و با گرم بدون اتاق دما به به 67 درجه رسید ( که بیشتر به نظر من به دلیلی تولید گرمایی زیاد ATI 4870 است احساس می کنم...:13:)
تویه برنامه زده که حداکثر دما برای سی پی یو من 65 درجه است
جالبه اینجاست من تویه هر بازی که میرم دما بیشتر از 56 یا 57 درجه نمی رسه
حتی بعضی بازی ها خیلی کمتر بازی مثل کرایسیس دما سی پی یو من 54 درجه بود
چون از 100% سی پی یو من استفاده نمی کنند
تا حالا برنامه یا بازی هم ندیدم که از 100% سی پی یو من استفاده کرده باشه
حداکثر 80% بوده...
خوب نظر اساتید چیه؟؟؟
:10::11:

milky way
04-08-2008, 02:07
سلام دوستان
مدل
cooler master Vortex 752
در حالت اورکلاک
3.6 گیگ
fsb 1600
bus 400
و همچنین بدون کولر و با گرم بدون اتاق دما به به 67 درجه رسید ( که بیشتر به نظر من به دلیلی تولید گرمایی زیاد ATI 4870 است احساس می کنم...:13:)
تویه برنامه زده که حداکثر دما برای سی پی یو من 65 درجه است
جالبه اینجاست من تویه هر بازی که میرم دما بیشتر از 56 یا 57 درجه نمی رسه
حتی بعضی بازی ها خیلی کمتر بازی مثل کرایسیس دما سی پی یو من 54 درجه بود
چون از 100% سی پی یو من استفاده نمی کنند
تا حالا برنامه یا بازی هم ندیدم که از 100% سی پی یو من استفاده کرده باشه
حداکثر 80% بوده...
خوب نظر اساتید چیه؟؟؟
گفتم اون فن همونه قدرتش .

vivid806
04-08-2008, 02:15
به نظر من که خیلی عالیه
فقط اگر قصد اور داشتی و این گرافیک به این خوبی رو داری کاش یک کولینگ خیلی قوی میخریدی اگر من بودم به هر زحمت و قرض بود تا 60 تا 70 تومان هم خرج کولینگ پردازنده میکردم اما این میزان هم خیلی خوبه فقط در مدت زمان زیاد یک کمی استهلاک بالا میره

-------------------------------------------------------------
(داخل پرانتز : خوش بحالت گرافیک به این خوبی داری )

sinaset
04-08-2008, 13:40
به نظر من که خیلی عالیه
فقط اگر قصد اور داشتی و این گرافیک به این خوبی رو داری کاش یک کولینگ خیلی قوی میخریدی اگر من بودم به هر زحمت و قرض بود تا 60 تا 70 تومان هم خرج کولینگ پردازنده میکردم اما این میزان هم خیلی خوبه فقط در مدت زمان زیاد یک کمی استهلاک بالا میره

-------------------------------------------------------------
(داخل پرانتز : خوش بحالت گرافیک به این خوبی داری )
سلام دوست من
ممنون
راستش فکر کنم مادربورد من بیشتر از fsb 1600 نمی کشه بنابرین تا یه ضرره سرعت هسته رو زیاد کنم و fsb بر بالاتر از 1600 تویه برنامه اوردر کامپیوتر ریستارت می کنه
می شه کاری کرد که fsb بیشتر از 1600 نشه ولی سرعت هسته رو از 3600 بالاتر برد؟...
**
راستی اور من به این صورت است
ASUS p5k se

اورکلاک رم
تامینگ 4.4.4.12 ( رو ولتاژ 2.10)
( باس 800)
سی پی یو
fsb 1600
سرعت هسته 3600
باس 400
کارت گرافیک
نیازی نیست
چون همه بازی ها رو روی اخرین درجه اجرا می کنید
( به غیر از کرایسیس که روی متوسط رو به بالا می شه استفاده کرد)
یه سوالی هم من داشتم
به نظر خودم این دما عادی است
چون شما ها معمولان با کولینک و از اینجوری کارها دمایی سی پی یو خودتون رو پایین میارید
ولی کیس من به غیر از فن که خودم بستن روی کیس ( از این 1200 تومانی ها ) دیگی چیزی نداره
البته درهایی کیس رو باز کردم( خیلی وقت........ یعنی حدود 2 سالی است)
خوب نظر شما چیه به نظر شما من فن رو بد بستم یا دما همینه یا اشکال سخت افزاری است
در مورد بستن فن اقا من چندیدن راه رو امتحان کردم
یه بار خمیر هاستینگ رو زیاد زدم یه بار کم زدم حالا هم متوسط می زنم ولی زیاد فرقی نمی کنه
راستی من اکثرن از خمیر سفید استفاده می کنه
یه نکته هم خیلی جالبه این خمیر خشک نمی شه و تقریبان بعد از گزشت 4 تا 5 روز شاید هم بیشتر
هنوز که هنوز ابکی است
ولی قبلی زیاد اینطوری نبود ( خمیر فن اورجینال خودش رو می گم( رنگش هم فرق داشت)
خوب نظر شما چیه؟

vivid806
04-08-2008, 16:35
سلام:20:

در مورد تهویه داخل کیس که برای من که خیلی مهم بود چون من همین الان با پردازنده تقریباً از رده خارجی که دارم (AMD Athlon64Bit 3200) که روی 40% اور کردمش احتیاج به تهویه قوی دارم کیس رو به شکل زیر که میبینی در آوردم :18::27::21:
با اینحال باز هم دمای پردازنده من روی 40 تا 45 درجه بدون هیچ کارکردی میمونه که وقتی اور میکنم به 65 درجه هم میرسه:5:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

استفاده از 2 فن 220 ولت یکی زیر درایو های اپتیکال و یکی محبور شدم کیس رو ببرم:13: در پشت
و 2 فن 8 سانتی روی هم برای هارد ها در پایین که باز هم میبینی که کیس رو از جلو بریدم:18:
ولی در کل خیلی دمای قطعات داخلی به غیر از پردازنده پایین آمد مثلاً قبلاً دمای هر کدوم از هاردها روی 40 درجه بود الان از 32 بالا نمیره
دمای گرافیک روی 58 درجه بود الان از 51 بالاتر نمیره
خلاصه این هم قسمتی از ژانگولرهای من بود:46::11:

vivid806
04-08-2008, 16:58
خوب اینکارها برای این بود که دیگه این سیستم داشت از رده خارج میشد و قدیمی بود گفتم تا زمانی که تعویض سیستم میکنم هر بلایی میتونم سرش در بیارم

وگرنه اصلاً توصیه نمیکنم که اینکارو بکنید یک کیس تونیک 3 گرین بگیری همه اینکارا رو داره اما بازهم ابتکار عمل بیشتر آدم رو ارضاء میکنه
موفق باشید

sinaset
05-08-2008, 14:47
خوب اینکارها برای این بود که دیگه این سیستم داشت از رده خارج میشد و قدیمی بود گفتم تا زمانی که تعویض سیستم میکنم هر بلایی میتونم سرش در بیارم

وگرنه اصلاً توصیه نمیکنم که اینکارو بکنید یک کیس تونیک 3 گرین بگیری همه اینکارا رو داره اما بازهم ابتکار عمل بیشتر آدم رو ارضاء میکنه
موفق باشید
سلام دوست من
خوب عکس ها رو دیدم بد کار نکردید
و من شخصان خودم از این کارها می کنم از قبیل سوراخ کردن بعضی از قسمت هایی کیس
وصل کردن فن به پاور برای خنک کردن سی پی یو ولی در کل این کارها فقط برای چند روزه...
الان فقط در کیس باز و یه فن به مین بورد وصله همین
راستش بعضی موقعه حال حوصله سر صدایه زیاد رو ندارم...:31:
الان وضعیت خنک بودن سیستم خوبه ...
راستی اون فنتون رو هم بد بستید..( اون که با چند تا نخ پلاستیکی بستیدی اینطوری کم باعث لرزش کیس می شه
پیشنهاد می کنم اون اهنه پشت فن رو 4 تا سوراخ کنیدو از توش پیچ رد کنید:11:
ممنون و خدا حافظ

becareful
06-08-2008, 17:43
سلام دوستان
مدل
cooler master Vortex 752
در حالت اورکلاک
3.6 گیگ
fsb 1600
bus 400
4870 که هوا رو از داخل کیس میگیره و بیرون میده گرما رو به جایی منتقل نمیکنه که.فقط شاید مقدار کمی گرما از روی قابش داخل کیس منتقل بشه. :20:

sinaset
06-08-2008, 20:46
4870 که هوا رو از داخل کیس میگیره و بیرون میده گرما رو به جایی منتقل نمیکنه که.فقط شاید مقدار کمی گرما از روی قابش داخل کیس منتقل بشه. :20:
سلام دوست من
اولان شما مگه 4870 دارید؟
دومن من دارم تقریبان از همه طرفش گرما می ده بیرون( در حد کم)
در کل الان سرعت فن رو زیاد کردم خیلی بهتر شوده و کمتر گرم شوده
ولی قبلان که سرعت فن خیلی پایین بود باعث می شود که محیط گرم بشه..
در کل ممنون و خدا حافظ

becareful
13-08-2008, 19:58
سلام دوست من
اولان شما مگه 4870 دارید؟
دومن من دارم تقریبان از همه طرفش گرما می ده بیرون( در حد کم)
در کل الان سرعت فن رو زیاد کردم خیلی بهتر شوده و کمتر گرم شوده
ولی قبلان که سرعت فن خیلی پایین بود باعث می شود که محیط گرم بشه..
در کل ممنون و خدا حافظ
سلام سینا
آره با 4870 کار کردم...
معلومه که اگه باهاش کار هم نکرده باشی راحت میفهمی که گرماش از پشت خارج میشه...روی قاب هم گرم هست ولی به اون صورت داخل کیس رو رو گرم نمیکنه(حداقل از 4850 بهتره):46:

sinaset
13-08-2008, 20:30
سلام سینا
آره با 4870 کار کردم...
معلومه که اگه باهاش کار هم نکرده باشی راحت میفهمی که گرماش از پشت خارج میشه...روی قاب هم گرم هست ولی به اون صورت داخل کیس رو رو گرم نمیکنه(حداقل از 4850 بهتره):46:
سلام دوست من
من در اخر سر به یه نتیجه رسیدم
اون این که این گرمایی زیاد می تونه از دو چیز باشه
یا از تحویه کیس ( چون الان درها کیس باز است و کیسم من هم مدلش قدیمی است )
یا از مادربورد می تونه باشه ...
شاید مثلان یه مادربورد p45 می گرفتم این مشکل گرما حل می شود:13:

davoodf
13-08-2008, 22:45
دوست من p35 هم گزینه ی مناسبی هست من الان خودم باهاش کار می کنم خیلی مادربورد خوبیه.با مادر بورد قبلیم که 945 بود مشکلاتی زیادی داشتم از جمله blue screen که الان با p35 این مشکل رو ندارم پیشنهاد من به شما p35 هست که هم قیمت مناسبی داره و هم خیلی خوبه.

sinaset
14-08-2008, 15:18
دوست من p35 هم گزینه ی مناسبی هست من الان خودم باهاش کار می کنم خیلی مادربورد خوبیه.با مادر بورد قبلیم که 945 بود مشکلاتی زیادی داشتم از جمله blue screen که الان با p35 این مشکل رو ندارم پیشنهاد من به شما p35 هست که هم قیمت مناسبی داره و هم خیلی خوبه.
سلام دوست من
مادربورد خودم الان
asus p5k se است
که فناوری p35 , X38 رو هم پشتبانی می کنه:20::11:
فعلان که پولی ندارم
و بعدان ( شاید یک سال دیگه یه فکری براش کردم:10::31:)

musa
15-08-2008, 21:00
معمولآ مين با دماي كارت گرافيك زياد در ارتباط نيست !

در مورد دما هم تا زماني كه مشكلي در تهويه نباشه (يعني گرما از سينك ها دفع بشه) جاي هيچ نگراني نيست .

Untouchable
15-08-2008, 22:20

چقدر خمير زديد؟

دماس سی پی یو من هم بالاست میشه توضیح بفرمایید که چه طوری میشه بایوس مادربورد رو آپدیت کرد ؟

ehsan-se
16-08-2008, 17:45
vaalan dorost bayad khamir malide shavad age ye moghe be jayi zire c.p.u khorde bashe mitone tasir bezare badesham fan shoma bayad test shavad va az salem bodane on motmaen shin baraye in kar mitonin fan ro ro ye sisteme dige emtahan konin hata momkene ye moghe az pavere shoma bashe age barghe pavere shoma kam bashe roye hameye gheteat tasir mizare

shahab_blaster
16-08-2008, 21:15
دماس سی پی یو من هم بالاست میشه توضیح بفرمایید که چه طوری میشه بایوس مادربورد رو آپدیت کرد ؟
خب ممكن مشكل از بايوس نباشه
مدل cpu تو بگو
ببين فنش درست كار ميكنه
ببين زير فن خمير سيليكن داره يا نه
بعد تميزش كن ببين مشكل برطرف نميشه

Untouchable
19-08-2008, 12:13
خب ممكن مشكل از بايوس نباشه
مدل cpu تو بگو
ببين فنش درست كار ميكنه
ببين زير فن خمير سيليكن داره يا نه
بعد تميزش كن ببين مشكل برطرف نميشه

سلام

مدل Intel(R) Seleron(R) CPU 2.77 GHz

ظاهرا که درست کار میکنه ! دورش هم خیلی بالاست و صدای زیادی ایجاد میکنه !
در مورد خمیر سیلیکن اطلاع زیدی ندارم ؟ راهنماییم کنید !:10: از کجا باید تهیه کنم !؟ و چه طور استفاده کنم :11:
تمیرزش هم کردم نتیجه ای نداشت !

ممنون

shahab_blaster
19-08-2008, 17:49
سلام

مدل Intel(R) Seleron(R) CPU 2.77 GHz

ظاهرا که درست کار میکنه ! دورش هم خیلی بالاست و صدای زیادی ایجاد میکنه !
در مورد خمیر سیلیکن اطلاع زیدی ندارم ؟ راهنماییم کنید !:10: از کجا باید تهیه کنم !؟ و چه طور استفاده کنم :11:
تمیرزش هم کردم نتیجه ای نداشت !

ممنون
زير فن رو كه تميز نكردي جايي كه رويي CPU قرار ميگيره؟
خمير سيليكن بگير بعدش رو خود CPU قرار بده و فن رو ببند سر جاش