PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضبط مشخصات مکانی روی تصویر ... فقط نوکیا ...e90 , n95 , n82 , n78

e.khafan!
26-07-2008, 18:12
سلام ، حتما خیلیاتون می دونستید که می شه روی هر عکس مشخصات مکانی رو ذخیره کرد ، که این واقعا یه چیز عالیه ... ولی هیچکدوم نمی دونستید چه جوری میشه به این اطلاعات بعد از عکس گرفتن دست پیدا کنید ... حالا من بهتون می گم :
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
اقلیت با برنامه ی Picture Motion Browser آشنایی دارید ، یه برنامه ی خوب برای مشاهده ی عکس ها که واقعا عالیه ... حتی اگر شما همه ی عکساتونو ( مثلا 5000 تا) رو با هم قاطی کنین این برنامه براتون تفکیکش می کنه ... این برنامه رو می توننین از توی سی دی دوربین های دیجیتال سونی یا از روی اینترنت بگیرید و نصبش کنید ( لینکشو نمی دونم پیدا کردم می زارم )
.
.
.

حالا بریم سر اصل مطلب ، قبلش بگم که این برنامه به درد کسایی می خوره که زیاد مسافرت می کنن یا کلا دوست دارن بدونن کجا چه عکسی رو انداختن .

حالا اول باید برین تو گوشی و کمرا رو روشن کنید ... تو قسمت options بعد settings برین record location رو on کنین ... حالا برگردید عقب اون پایین دست چپ بقل تعداد عکسی که می تونین بگیرید علامت یه ماهواره زده ( به زودی عکس می زارم ) اگر روش x باشه یعنی وصبل نیست ولی اگر کامل باشه یعنی وصل شده و شما با هر عکسی که می گیرید gps data ی اونو سیو می کنین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
...

----
توضیح :
برای اینکه همیشه کانکت باشین gps data رو که یه برنامه برای گوشی هست همیشه باز بزارید ، حالا هر وقت از دوربین بخواین استفاده کنین gps وصله ، باطری هم اونقدرا مصرف نمی کنه ...

----

خوب حالا وقت نشون دادن محیط برنامه تو کامپیوتر ::10:

این بالایی عکسارو به صورت ماهی نشون می ده

اینم عکسا رو به صورت یهع عکس در هر روز از ماه نمشون میده

حالا عکس پایینی مثالی برای عکسایی که دارای موقعیت جهانیه :

همون طور که می بینید بقل هر عکس یه علامت قطب نما زده ...

این عکس پایینی زمانیه که شما روی عکس کلیک راست کردین و file information رو زدید ..

اون قسمت GPS رو برای این که یه وقت کسی نیاد خونمون اینجوری کردم مگرنه مختصات دقیق رو بهتون می ده ...:31:

همین بود ، البته من پارسال این برنامه هرو یه کاری کردم خیلی قشنگ شد ، براتون یه دمو ی متنی میرم حال کنین :

شما وقتی روی نمایش موقعیت کلیک می کنین یه کره ی زمین میاد که یه عکس نمونه تو اونجاهایی که ازشون عکس گرفتین رو داره ( فعلا کشور ) بعد از این که رو آلبوم کلیک کردید وارد اون کشور می شه و دوباره یه عکس نمونه از اون شهرایی که توش عکس انداختین نشون می ده ، بعدشم که رو شهر کلیک می کنین میره همه ی عکسا رو به صورت آلبوم نشون می ده که واقعا جالبه تا نبینید نمی فهمید چی می گم ، ولی متاسفانه الان یادم رفته چه جوریه ، حتما این هفته پیدا می کنم بهتون می گم ....

----------

سوال بود در خدمتیم :20: حتما تا آخر هفته هم عکس از گوشی میندازم ( صفحه ) هم اون کاریو که گفتم رو بهتون می گم ... راستی حواستون باشه همیشه اینو روشن نذارین دست یکی بیفته راحت آدرستون رو پیدا میکنه و بعدش ....

---

NEW
شما می تونید با رفتن به گالری و انتخاب options بعد view on map ( یا همچین چیزی ) روی نقشه ببینید عکس رو کجا انداختین ، توی ایران هم کار میکنه ، منتها هیچ اسمی نداره ! ولای توی دبی و جاهای دیگه کار میده ، خیلی خوب و جالبه امتحان کنید ...

---

خیلی خیلی NEW

بالاخره تونستم بفهمم چی کار کردم ! اگر اون برنامه رو دارین روی عکسی که GPS داره ، کیک راست کرده و MAP رو بزنید ، اونوقت میره براتون میاره ...

اینم یه نیمچه عکس :

حالا اگر شما اون برنامه رو ندارین و حوصله ی دانلود 300 مگ هم ندارین به راحتی میتونین برین اینجا این چهار تا فایل رو دانلود کنید ، بعد روی فایلی که .EXE هست کلیک کنید بعد از اکسترکت ، برنامه ی MAP view تو کامپیوتر شماست ( ببخشید ، سرعت اینترنتم کمه پنج تا فایل 400 کیلوبایتی شد )

:

parts :
خوب حالا کافیه روی این کلیک کنید تا دموی برنامه رو ببینید :

، بعد از این هر عکسی که مشخصات موقعیت جهانی رو داره ، با درگ اند دراپ ( کشیدن عکس ) به داخل برنامه میتونین محل عکس رو ببینین ... ( نیاز به اینترنت دارین ، نقشه های گوگل تو این برنامه استفاده میشن ) اگر مشکلی بود حتما بگین ...

prince72
26-07-2008, 20:23
اقا یه دنیا ممنون
مطلب در حد بالاست خوشم اومد مخوف...........

e.khafan!
26-07-2008, 20:53
اقا یه دنیا ممنون
مطلب در حد بالاست خوشم اومد مخوف........... وظیفه اطلاع رسانی بود قابلیتی نداشت :31: ، دیگه مخوفیم دیگه :دی

-------------------------------------

اینم یه برنامه ی داغ داغ فقط 300 کیلو بایت

با این برنامه می تونین هزار و یک چیز از عکسی که گرفتین رو ببینین ... همچنین در حالت جی پی اس می تونین ارتفاع از سطح دریا و شمال و جنوب و این چیزا رو ببینین که از قبلی کامل تره :8:

دانلود : ( غیر مستقیم )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه دان نکنین از دستتون رفته :10:
حالا اگر کسی شیره یه عکس با GPS روشن برام بفرسته ، آدرسشو با دقت 2 سانتی متنر در میارم بهش می گم !

----

هنوز نتونستم بفهمم اوندفعه چیکار کردم که اون نقشه ی باحال اومد :19:

e.khafan!
27-07-2008, 15:27
خواهش میکنم
،
منتظرم یکی یه عکس با gps information بفرسته ! کسی نبود ؟ منتظر می مانیم

-
اگر دوستان برنامه ی دیگه ای هم یافتن بزارن خوشحال ناک می شویم

jamshidjap
28-07-2008, 15:54
من n95 دارم ولي تو options<setting چيزي به نام record location وجود نداشت

Ice Star
28-07-2008, 16:04
کسی لینک پیدا نکرد
من یدونه پیدا کردم 250 مگ حجمش هست
این طوری باید تا آخر عمرمون دانلودش کنیم

e.khafan!
28-07-2008, 16:37
من n95 دارم ولي تو options<setting چيزي به نام record location وجود نداشتدوست من نمی دونم شما کدوم ستینگ رو میگی اگر تو ستینگ دوربین نیست احتمال داره ورژن فریمویر قدیمی باشه ... می دونم تمام 5 مگاپیکسلی های نوکیا با e90 اینو دارن ولی n78 رو نمی دونم ...

کسی لینک پیدا نکرد
من یدونه پیدا کردم 250 مگ حجمش هست
این طوری باید تا آخر عمرمون دانلودش کنیمسلام عزیز ، چیو میخوای دانلود کنی ؟ اگر اون برنامه ی موشن بروز رو می خوای که به نظر من اگر فقط برای جی پی اسش می خوای نمیارزه ، دان کنی ، می تونی خیلی راحت از یکی که دوربین سونی ریلیز 2007 به بعد داره بگیری ...
ولی هر کاری می کنم اون جوری که می شد نمی شه ، الان دارم فکر میکنم نکنه توهمی چیزی بوده :دی

Ice Star
28-07-2008, 16:57
حالا باید بریم دوربین سونی گیر بیاریم
خوب انشالله که توهم نبوده باشه
نکته : شاید جنی شده بودی

e.khafan!
28-07-2008, 17:01
حالا باید بریم دوربین سونی گیر بیاریم
خوب انشالله که توهم نبوده باشه
نکته : شاید جنی شده بودینه بابا چی یهو جدی گرفتی ، قشنگ یادمه تازه کلی هم فحشون دادم چون فقط کره ی زمینش کامل بود بقیه جاها می گفت باید برین اینترنت بصورت آنلاین دریافت کنین

e.khafan!
30-07-2008, 13:57
پست اول آپدیت شد ، برنامه ی Map View همی آوردم ... حتما دان کنید .

jamshidjap
02-08-2008, 15:06
من setting دوربينو ميگم.
هميني که شما تو عکس گذاشتي رو ميگم تو setting دوربين من وجود نداره

jamshidjap
02-08-2008, 15:09
من setting دوربينو ميگم.
هميني که شما تو عکس گذاشتي رو ميگم تو setting دوربين من وجود نداره

e.khafan!
02-08-2008, 15:55
خب منم همونو میگم دیگه ! شما وقتی گوشیو میچرخونی صفحتم می چرخه ؟ اگر نمی چرخه باید گوشیتو آپدیت کنی ، بعد از آپدیت یه سری چیزای جدید میاد تو گوشیت ، همین

jamshidjap
03-08-2008, 13:56
آره آپديتش نکردم

ahp363
15-09-2010, 14:09
با تشکر از مطلب خوبتان گرچه سئوالم مربوط به نوکیا نمی باشد ولی بدلیل اشتراک موضوع ممنون می شوم اگر از اطلاعات شما استفاده نمایم دوربین سونی HX5V دارم که دارای GPS می باشد همانطور که گفتید عکسهائی را که در فضای باز گرفته ام وقتی توسط برنامه PMB روی کامپیوتر مشاهده می کنم دارای علامت اطلاعات GPS می باشد ولی هر کار می کنم توسط برنامه MAP View قابل مشاهده نیست و در حالی که به اینترنت هم وصل می باشم برنامه هنگ می کند