PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرکت بین رکوردهای بانک در DBGrid با حرکت نوار لغزنده DBGrid

as13851365
26-07-2008, 17:52
:40:من در یک فرم یک جدول DBGrid قرار دادم که این جدول شامل چندین رکورد است .

یک منوی جستجو هم برای جدول قرار دادم که کاربر با استفاده از این منو داده ها رو جستجو می کنه .

وقتی که داده ها در جدول قرار دارند و جدول هم دارای Scrol است حالا اگر کاربر بخواهد از اول جدول تا آخر جدول را ببینه باید با کلید های جهتی و یا کلید Page Up و Page Down و یا Home و End بین داده ها حرکت کند

در صورتی که DBGrid دارای نوارلغزنده Scroll می باشد وقتی که کاربر بخواهد از این نوار (Scroll) استفاده کند نتیجه ای نمی گیرد یعنی وقتی که کاربر Scrol مربوط به DBGrid را کلیک کرده و پایین و بالا می کشد نمی تونه بین رکورد ها جابه جا بشه صفحه ثابت است و وقتی که کاربر کلیک موس را رها کرد رکورد های مربوط به آن قسمت نمایش داده می شود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:41: برای حل این مشکل چه راه حلی وجود دارد ؟ :41: ( :40: با درک کردن و گشید نوار لغزنده مربوط به DBGrid بین رکورد ها جابه جا بشیم :40:)

F A R H A D
27-07-2008, 07:27
سلام
يك كنترل applicationEvents روي فرم بگذاريد و كد زير رو بنويسيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

as13851365
27-07-2008, 09:41
داداش فرهاد :10: اگه دقت کرده باشید من گفتم که می خوام با درک کردن نوار لغزنده مربوط به DBGrid بین رکورد ها جابه جا شم :11:

شما MouseWheel را برای من گفتید که مربوط به سوال من نمی باشد :13:

چطوری با درک کردن نوارلغزنده Scroll مربوط به DBGrid می توانید بین رکورد ها جا به جا شویم

F A R H A D
27-07-2008, 11:05
آقا عذر خواهي فراوان. قسمت اول سوال شما رو خوندم و scroll مربوط به grid رو با scroll موس قاطي كردم.
اين هم راه حل مشكل شما:
در قسمت private:

موفق باشيد