PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پر شدن درایو c ویندوز!!

hassan-2005
25-07-2008, 20:07
سلام خدمت دوستان عزیز
راستش یه چند وقتی هست که بدجوری به مشکل برخوردم درایو c ویندوز من حجمش 10 گیگ هست و متاسفانه مدتی هست که ارور میده که درایو c پر شده و من هر چند وقت باید اطلاعاتم رو روش حذف کنم اما چیز جالبی که در این بین هست این که من کل پوشه های که در درایو c هست حجمشون رو حساب کردم به زور به 2 گیگ برسند اما نمی دونم چرا پر نشون میده
حالا از دوستان عزیز خواهشمندم که این مشکل من رو حل و راهکار های خودتون رو به من اعلام کنید
با تشکر فراون

ADEL_r
25-07-2008, 20:11
من یه روشی میگم که برای خودم جواب داده .

کلیه فایل های ضروری خودتون رو در قسمت desktop و my picture و my documents و . . . رو به درایو های دیگه منتقل کنین.

سپس یه اکانت جدید برای ویندوز تعریف کنید وو همیشه از اون استفاده کنید ، و اکانت های قبلی رو کلا پاک کنید.

با این کار ، فایل های Local Settings و cash و . . . از بین میرن !

hassan-2005
25-07-2008, 20:14
اولا بابت جوابی که دادین ممنون
اما نمی خوام یه اکانت دیگه بسازم!
اگر امکانش هست روی همین اکانت ! نرم افزاری باشه که این کار رو بکنه! یا کارهای دیگه!

hesamjm
25-07-2008, 20:16
1یا 2 گیگ که خود system restore در صورت روشن بودن جا میگیره
اگه temp ,history رو هم خیلی وقت باشه پاک نکرده باشی جای زیادی اشغال میکنه
تو این درایو اطلاعات هم دارید
خوب نتیجه همین میشه دیگه!!!!

ADEL_r
25-07-2008, 20:22
اولا بابت جوابی که دادین ممنون
اما نمی خوام یه اکانت دیگه بسازم!
اگر امکانش هست روی همین اکانت ! نرم افزاری باشه که این کار رو بکنه! یا کارهای دیگه!

فایل های temp و local Settings رو حذف کنین .

یه نگاهی هم به Recycle bin باندازین و اگر فایل توش باشه حذف کنین.

mahdi7610
25-07-2008, 20:56
سلام دوست عزیز

این چیزهایی را که دوستان گفتند درسته اما باز نباید این همه حجم بگیرند . 10 گیگ فضای کمی برای درایو سیستم عامل حجم کمی نیست .

این طوری هم نمی شه شما بگید که کل فایلهای داخل درایو C دو گیگ هم نمی شه چون مطمئنا بیشتر از 2 گیگ می شه .

اول شما باید مطمئن باشید که وقتی ویندوز را روی سیستم می ریختید ویندوز قبلی را حتما فرمت کرده اید .
چون بعضا دیده شده که کاربران اقدام به نصب ویندوز جدید می کنند و می گویند که درایو C را فرمت هم کرده اند اما در اصل درایو اونها فرمت نشده و هر دو ویندوز روی سیستم و در درایو C ریخته می شه و کل فایلهای ویندوز قبلی داخل درایو بلااستفاده می می مونه و حجم زیادی را اشغال می کنه .

دقیقا قبلا یکی از کاربران همچین مشکلی داشت که بعد از کلی سوال و جواب متوجه شدیم که ویندوز را به درستی نصب نکرده بودند .

شما نگفتید که فایل سیستم درایو شما چی هستش . FAT32 یا NTFS ؟

بعد شما باید فایلهای مخفی و سوپرهایدن را قابل روئیت کنید و ببینید داخل درایو C شما چه فایلهایی به صورت مخفی در اومدن . ایا فایل مخفی مشکوکی داخل درایو شما هست یا نه .

حتی اگه شما فایلهای مخفی و سوپرهایدن را قابل روئیت کنید و باز هم اقدام به حجم گیری کنید باز هم مقدار دقیق را به شما نشان نخواهد داد .
به خاطر این که پوشه System volum information در حالت عادی مقدار صفر را نشون میده . این به این خاطر هست که مالک این پوشه یوزر شما نیست و شما باید اون را به یوزر خودتون replace کنید . بعد از این کار متوجه می شید که حجم این پوشه از صفر به حداقل 1 گیگ یا بیشتر می رسه .

نباید از وجود ویروس هم غافل شد .

موفق باشید.

DaRiOuShJh
25-07-2008, 21:44
منم با مهدی جان موافقم
10 گیگ نباید به این راحتی ها پر شه
مهدی جان از temp میتونه باشه؟ آخه اونم اینقد حجم نمیگیره باز

eng.j.mehrdad
25-07-2008, 21:54
اگر سيستم عامل شما ويستا هست 10 گيگ جا ميگيره
يه راه براي آزاد كردن فضا تغيير مسير Virtual Memory هست .
بنگريد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hesamjm
25-07-2008, 22:06
اگر سيستم عامل شما ويستا هست 10 گيگ جا ميگيره
يه راه براي آزاد كردن فضا تغيير مسير Virtual Memory هست .
بنگريد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ویستا نیست ،ویستا به تنهایی نزدیک 13 تا 15 گیگ جا میگیره

mahdi7610
25-07-2008, 22:31
منم با مهدی جان موافقم
10 گیگ نباید به این راحتی ها پر شه
مهدی جان از temp میتونه باشه؟ آخه اونم اینقد حجم نمیگیره باز
سلام دوست خوبم داریوش جان

نه این مشکل از temp هم نیست چون به قول خودت حجمی نمی گیره .
میتونید temp را با دستور %temp% توی run بزنید و خالی کنید .

من یه جورایی احتمال خیلی زیاد می دم مشکل توی نصب ویندوز هستش و ویندوز به درستی نصب نشده و یه جورایی مشکل تو فرمت کردن ویندوز قبلی بوده .

حتی پوینت هایی هم که ویندوز خودکار ایجاد میکنه و توی پوشه System volum information ذخیره می کنه هم نمی تونه این اندازه حجم اشغال کنه . ولی گاهی حجم page file تقریبا به 4 گیگ توی بعضی سیستم ها می رسه . البته اگه ram سیستم 256 به بالا باشه باز هم بعید هستش که حجم اون 4 گیگ باشه .

موفق باشید .