PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای ساخت پوستر

sphere
25-07-2008, 14:19
من خیلی در ساخت پوستر وارد نیستم, خیلی رود باید یه پستر در ابعاد 100*105 سانتی متر طراحی کنم. سوال اولم اینه که برای شروع به کار باید تصویری با این سایز .وارد کنم یا اینکه باید با ابعاد کوچکتری کار کنم و قبل از چاپ ابعادش رو بزرگ کنم. اگر این کار رو کنم کیفیت تصویر موقع چاپ پایین نمی یاد؟
سوال دوم اینه چه مواردی رو در نظر بگیرم که تصاویری که از جاهای دیگه انتخاب می کنم و روی این تصویر مونتاژمی کنم موقع چاپ تار نشه؟

hadi665
25-07-2008, 15:10
خوب دوسیته عزیز اول اینکه هر سایزی که میدید به صفحتون رزولیشنشو بزارید 300
بعد اینکه تصویر موردی نداره اما تو رنگ نشوته ها یا بکگرند یا هرچی شما اونو خلق میکنید دقت کنید که رنگاش زیادم قاطی پاتی نباشن
یعنی اگه مثلا برای ایجاد رنگ سیاه از همه ی درصد های رنگی استفاده کنی ممکنه تو چاپ دستگاه کم بیاره

و اما مهم اینکه حتما از منوی image و mod برید cmyk رو انتخاب کنید
و رنگا رو به صورت درصدی ایجاد کنید با در صد های رند

sphere
25-07-2008, 15:29
خیلی ممنون. یه سوال دیگه هم داشتم. در مورد فارسی نویس با حرف ک مشکل دارم این حرف به حرف بعدی نمی چسبه با اینکه نسخه فتوشاپم me و حتی فارسی سازش رو هم نصب کردم. اعداد هم به صورت انگلیسه و فارسی نمی شه.

sphere
25-07-2008, 15:44
خوب دوسیته عزیز اول اینکه هر سایزی که میدید به صفحتون رزولیشنشو بزارید 300
بعد اینکه تصویر موردی نداره اما تو رنگ نشوته ها یا بکگرند یا هرچی شما اونو خلق میکنید دقت کنید که رنگاش زیادم قاطی پاتی نباشن
یعنی اگه مثلا برای ایجاد رنگ سیاه از همه ی درصد های رنگی استفاده کنی ممکنه تو چاپ دستگاه کم بیاره

و اما مهم اینکه حتما از منوی image و mod برید cmyk رو انتخاب کنید
و رنگا رو به صورت درصدی ایجاد کنید با در صد های رند

خیلی ممنون. فقط چطور رنگها رو به صورت درصدی مشخص کنم و برای ایجاد رنگ سیاه از همه رنگها استفاده نکنم.

hadi665
25-07-2008, 17:43
خوب وقتی cmyk رو انتخاب کنی
توی جایی که رنگو انتخاب میکنی چهار تا گزینه ی
c
m
y
k

میاد سمته راست پایین

بعد اینا رو رند باید بدی مثلا اگه بخوای سیاه بسازی
c=0
m=0
y=0
k=100

اینطوری سیاهو درست میکنی

huti_421
25-07-2008, 18:14
خیلی ممنون. یه سوال دیگه هم داشتم. در مورد فارسی نویس با حرف ک مشکل دارم این حرف به حرف بعدی نمی چسبه با اینکه نسخه فتوشاپم me و حتی فارسی سازش رو هم نصب کردم. اعداد هم به صورت انگلیسه و فارسی نمی شه.

اگه این همه کا کردی و باز نشده شاید language سیستم رو به درستی تنظیم نکردی ...

اگه دیگه هی کاری نتونستی بکنی یه از نرم افزار دیگه ی پیکسلی دیگه یا وکتور برای اضافه کردن متن استفاده کن مثلا : Illustrator , Corel Draw/PhotoPainting

hamidart
02-08-2008, 21:30
می تونی تو character map حرف ک رو انتخاب کنی بعد تو فتوشاپ پست کنی