PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خصوصيات يك اسپيكر خوب

Aloneboy
14-12-2004, 14:55
من يه اسپيكر جنس خوب و كيفيت خوب صدا و قيمتشم دوره بره 30 تا 40 ت ميخوام اگه چيزي سراغ داريد اسمشو بنويسيد

Amir_P30
14-12-2004, 19:27
اسپيكر هاي مختلفي در بازار موجوده و اكثر غريب به اتفاقشون چيني هستن.

اين بستگي به سليقه شما داره
چون اسپيكر يه چيزه سليقه اييه

مارك هاي زيادي هستن:
پاسكال -- ميكرولب -- ميكرولپ -- جنيوس -- اكسس و.....

saghy
15-12-2004, 01:12
سلام
مهدي جان در ابتدا مشخصات يك اسپيكر خوب را براتون مينويسم و بعد هم يه سري به بازار ميزنيم .
به دليل اينكه ورودي اسپيكر ها ورودي آمپليفاير از خروجي پري آمپلي فاير كارت صوت كامپوتر ميباشد لذا دامنه ولتاژ ورودي آن بايد مابين 200 ميلي ولت تا 2 ولت بوده تا با بالابردن حجم صدا توسط كامپيوتر شكست موج در ورودي و در ادامه توليد صداي خراب نداشته باشد .همچنين ورودي اسپيكر ها بايد محافظت شده باشد دربرابر جريان مستقيم يا DC كه گاها صداهاي پت پت از بلندگوها شنيده نشود . همچنين يك ايزوله فركانسي در ورودي اسپيكر بايستي تعبيه شده باشد تا فركانسهاي هارموني اضافي و مزاحم وارد آمپلي فاير نشود . مدارات الكترونيكي بايستي از قطعات مرغوب و بدون نشتي باشند . ولوم ها بايد جنس مرغوب داشته باشند تا در دراز مدت كثيف نشده و با تغيير آن صداي خرخر از بلندگوها در نيايد . جك هاي اتصال بايد استاندارد باشد تا به جك مادگي برد آسيب نرساند . بلندگوهاي تويتر و ووفر بايستي شيلد باشد تا توليد ميدان مغناطيسي نكرده و به مانيتور يا اگردر كنار كيس گذاشته شوند به اطلاعات آسيبي نرساند . ساخت باكس تويتر و ووفر بايد استاندارد باشد تا بهترين و رساترين حالت صدا را تحويل دهند . حتي المقدور ساب ووفر از جنس چوب يا فيبر فشرده باشد . بلندگوها داراي صفحه اتصال ابري از جنس خوب با قابليت ارتجاعي بالا به خصوص در باند ووفر داشته باشند تا تمام پهناي باند و حجم صدا به درستي تحويل داده شود .

حالا سري به بازار !
متاسفانه در بازار آشفته خاور ميانه و به خصوص ايران كپي غير مجاز از طرح و نام به شدت رواج دارد و با تغيير يك حرف نامي را به تقلب ثبت ميكنند . خود شاهد اين اسامي هستيد : microlob ; microlap ; microlap jrc ; genus ; و غيره . ليكن اسپيكرهاي EDIFIRE فعلا خوب و قابل تاملند اما قيمتشان كمي گرانتر است . اسپيكرهاي MICROLAB PROBIT نيز خوبند ولي در سري هاي جديد كمي خراب كرده اند . اسپيكر هاي سري TVM بد نيستند و قابل تحمل و جديدا طيف وسيعي را ارائه داده اند با گارانتي خوب .

Aloneboy
15-12-2004, 07:57
دست شما درد نكه از توضيحاتي كه داديد پيشنهاد خودم در اسپيكر جنس creative
هستش با اينكه مارك چيني روش زده ولي به نظر من مشتركه بين چين و امريكا و هر كسي استفده كرده از اون خيلي راضي بوده من قيمت هاي اين ايسپيكر رو نميدونم
شما خودتو ن كه اين دو اسپيكر رو خوب معرفي كرديد منظورم edifire , tvm قيمت هر كدومشون چنده چون من در حد 40 يا 50 تومان ميخوام

Aloneboy
15-12-2004, 08:14
راستي اگه اون دو تا اسپيكري كه معرفي كردي سايتشون بهم بده تا برم ببينم شكلشون چه جوريه

mostafaeshghi
15-12-2004, 20:57
به نظر من يه اسپيكر creative 5 تيكه هست +ساب ووفر
خيلي چيزه باحاليه صداش end كيفيت ولي حيف قيمتش را من در نمايشگاهه الكامپ كه پرسيدم 60000 تومان بود :cry: