PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزشی | چگونه یک راپید باز شخصی بسازیم !

Jalal
24-07-2008, 19:23
بعضی اوقات از اینکه فقط یک مصرف کننده باشم احساس خوبی بهم دست نمیده. یه غوغایی تو دلم ایجاد میشه. احساس مسئولیت میکنم! باید حتما حتما یه کاری انجام بدم تا آروم بشم! یکیش همین ماجرای رپیدشیره. آخه فعلا تو این وبلاگ بیشتر آمار مربوط میشه به بازدید از مطالبی که در مورد رپیدشیر نوشته شده. مفهومش اینه که ملت هنوز اسیر این سایت هستن و همچنان دنبال راهی برای دانلود بدون محدودیت.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نرم افزارهای زیادی رو برای دانلود از رپیدشیر امتحان کردم که تو همه ی اینا فقط RapGet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) راست میگفت!!! اما کلا این نرم افزارها زیاد کار راه انداز نبودن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فکر خرید اکانت پریمیوم هم خیلی آدمو قلقلک میده ولی یکم اکانتش گرونه : یک ماهه 11 هزارتومن! گرونه چون اینقدرا هم استفاده نداریم.
راهکار آخر استفاده از سایتهاییه که لینک رپیدشیر رو بهشون میدیم اونا هم فایل رو تو سرورشون آپلود میکنن و بعد لینک از سرور خودشون به ما میدن. این خیلی خوبه! کار رو با -----------.net ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شروع کردیم. تا اینکه RapidBaz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اومد. رپیدباز واقعا خوب کار میکرد و خوب سرویس میداد که یهویی قطع شد. با یه جستجوی کوچیک تو اینترنت فهمیدم که دهها و یا شاید صدها سایت کوچیک و بزرگ وجود دارن که کاری مشابه سرویسهای فوق انجام میدن: دانلود از رپیدشیر رو سرور خودشون و دادن لینک به ما!
اما سناریوی اصلی : یه اسکریپت روی هاست 1 قرار میگیره. توسط این اسکریپت میشه فایلها رو از هاست 2 به هاست 1 منتقل کرد. اگر اسم هاست 2 رو بزاریم رپیدشیر هاست 1 میشه رپیدباز و دار و دسته اش. این اسکریپت این قابلیت رو داره که براش اکانت پریمیوم تعریف کنیم تا بتونه بدون محدودیت از رپیدشیر فایل دانلود کنه.
حالا اگر ما این اسکریپت رو تو یک فضای شخصی بریزیم میتونیم یه رپیدباز واسه خود خودمون داشته باشیم. بعد از اینهمه مقدمه چینی تازه رسیدیدم به اصل موضوع : معرفی اسکریپت RapidLeech . ویژگی فوق العاده ی این اسکریپت در اینه که نه تنها از رپیدشیر بلکه از هر سرور دیگه ای هم میتونه فایلها رو منتقل کنه به اون سروری که روش نصبه! قابلیت فشرده سازی فایلها، ارسال به ایمیل،‌ چند تکه کردن فایلها، اتصال اکانت پریمیوم و استفاده از ------ نشان از قدرت بالای این اسکریپت هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اول از همه یه نسخه از این اسکریپت رو از اینجا دانلود کنید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چون ممکنه هربار سیاستهای رپیدشیر تغییر کنه این اسکریپت هم هر چند وقت یکبار آپدیت میشه برای اینکه همیشه نسخه های بروز این اسکریپت رو داشته باشین این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو چک کنین.
خوب مواد لازم برای راه اندازی این سرویس :‌ یه نسخه از RapidLeech بهمراه یک فضای شخصی و یک برنامه برای انتقال فایلهای این اسکریپت به هاستمون.
اگر هاست شخصی دارید چه بهتر! در غیر اینصورت فعلا میتونید از freehostia.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای تست RapidLeech استفاده کنید. که البته فقط برای تست و رفع نیاز خوبه. 250 مگابایت فضا میده با پهنای باند 5 گیگابایت در ماه و البته گاهی اوقات با فایلهای دانلودی مشکل داره. هاستی که انتخاب میکنید باید مشخصات زیر رو داشته باشه :

PHP رو ساپورت کنه
پورت 80 باز باشه
از FTP یا فایل منیجر پشتیبانی کنه
پهنای باند زیادی داشته باشه. هرچی بیشتر بهتر!

فرض رو بر این میزارم که اطلاعاتتون در مورد هاست و راه اندازی برنامه های کار با FTP در حد متوسطه. خوب حالا همه چیز مهیاست. ابتدا کافیه اون فایلی رو که دانلود کردین از حالت فشرده خارج کنید تا یه پوشه بهتون بده که این پوشه با تمام محتویاتش باید منتقل بشه به هاستتون. برای انتقال میتونید از نرم افزار FileZilla Client ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید. بعد از آپولد باید مجوزهای فایلهایی رو که آپلود کردین تغییر بدین تا بتونین از اسکریپت استفاده کنین. پیشنهاد میکنم روی پوشه ای که آپلود کردین از طریق همین FileZilla کلیک راست کنید و بعد از انتخاب گزینه ی File Attributes عدد مقابل chmod رو به 777 تغییر بدید و در قسمت پایین مشخص کنید که تغییرات بر روی تمام فایلها و پوشه های زیرشاخه اعمال بشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خسته نباشید! اگه مراحل رو درست پیش رفته باشین کار با موفقیت به پایان میرسه. میتونید یه نگاهی به سرویسی که من ساختم بندازین. البته واسه من کار نمیکنه :

یه هاست دیگه هم هست که توش ساختم و خوب هم کار میکنه. البته شخصیه. واسه همین آدرسشو نمیدم اما خود هاست آدرسش اینه :

اگر هم تو استفاده و یا راه اندازی این سرویس به مشکل برخوردین میتونین از دوتا راهنمای زیر که تصویری هم هستن استفاده کنید.

راهنمای اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راهنمای دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

البته با راه اندازی این سرویس شما از شر محدودیتهای رپیدشیر راحت نمیشین و برای انتقال فایل به این سرور شخصی همچنان با محدودیت زمانی مواجه هستین. تنها نکته ی مثبت اینکار اینه که دانلود از رپیدشیر قابلیت Resume نداره و با اینکار یعنی انتقال از سرور رپیدشیر به هاست خودمون لینکی رو در اختیار داریم که قابلیت دانلود مجدد بهمون میده. البته هرچی که بیشتر نگاه کنیم مزایای بیشتری هم میبینیم. مثلا دانلود فایلهایی که بخاطر تحریم یه سایت نمیتونیم بهشون دسترسی داشته باشیم! مثلا دانلود نرم افزارهای گوگل. کافیه لینک دانلود رو به این اسکریپت بدیم تا روی هاستمون بریزه و ما از هاست خودمون دانلودشون کنیم! البته هاستمون باید خارجی باشه تا آی پیش مسدود نشه!

پی نوشت : شدیدا توصیه میکنم از مصرف بی رویه خودداری کنید!!! چون این اسکریپت شدیدا از منابع سیستم استفاده میکنه و ممکنه سرور شما شاکی بشه اکانتتون رو ببنده! پس بهینه استفاده کنید.

منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این مطلب رو از جایی خوندم به نظرم جالب اومد و خودم هنوز امتحان نکردم :20:

موفق باشین

ehsan_r_77
02-08-2008, 08:10
دوست عزيز با اين كار مثلاً مي تونيم يك فايل 100 مگابايتي هم دانلود كنيم ؟؟؟؟
چون خيلي از سايت ها تا 40 مگ و يا 20 مگ و اين چيزا گذاشتند .. . .

majid20
03-08-2008, 09:48
یه سال و نیم پیش یه نفر بود که اکانت یکماهه اش رو 2500 تومان میداد

برای عبور از محدودیت های رپیدشیر هم برام طوری طراحی کرده بود که با استفاده از IP های مختلف بتونم پشت سرهم دانلود کنم

البته رپیدشیر هم در حال حاضر محدودیت شدید دانلود فری رو برداشته یعنی دیگه مثل سابق نیست که یه فایل رو دانلود کنی و

بعد باید یه مدت (بنابه حجم فایل)صبر کنی بلکه در حال حاضر میشه بطور پیاپی حتی فایلهای سنگین رو دانلود کرد

من همونجا با نحوه استفاده از Rapidleech آشنا شدم و بنظرم خیلی مفید هستش

majid20
03-08-2008, 09:50
دوست عزيز با اين كار مثلاً مي تونيم يك فايل 100 مگابايتي هم دانلود كنيم ؟؟؟؟
چون خيلي از سايت ها تا 40 مگ و يا 20 مگ و اين چيزا گذاشتند .. . .

بستگی به طراحیش داره که در صورت داشتن هاست قوی فکر کنم تا 400 مگ رو ساپورت کنه

lord_ashkan_z
09-09-2008, 10:18
موضوع اين تاپيك اين است كه يكي از همين سرويس دهنده ها بسازيم تا مجبور نباشيم كه پول پرداخت كنيم.

وگرنه همون طور كه جلال جون گفتند از اين سايت ها تا دلت بخواهد زياد است. مثلا: rapidbaz .

Andaron
14-09-2008, 05:44
دوست من برای این کار به اجاره سرور و یا سرور اشتراکی نیازمندی که هزینه زیادی داره

masooumi
07-11-2008, 16:08
ازت تشکر کردم گفتم نامردی فقط یک تشکر خشک و خالی ....
آقا جلال خیلی گلی دستت درد نکنه ، خیلی بدردم خورد ، کارم گیر راپید بود!!!!:10::11:

rosetanha
08-11-2008, 13:37
مرسی خیلی خوب بود

aliarnold
08-11-2008, 14:38
سلام
من تمام كارايي كه گفتيد رو كردم " بعد از آپولد باید مجوزهای فایلهایی رو که آپلود کردین تغییر بدین تا بتونین از اسکریپت استفاده کنین"اما اين قسمت رو نفهميدم
توي همون هاستي كه داده بوديد ساهختم و صفحه مورد نظر مياد اما هنگامي كه لينك دانلود رو ميده نميشه دانلود كرد چون صفحه هاست رو مياره لطفا راهنمايي كنيد
ممنون

مرتضی nvcd
27-04-2009, 04:09
سلام

اين فايله چرا اينجوريه ؟... ميريزم رو همون هاستي كه خودتون معرفي كردين ... چيزي لود نمي شه ... فقط ليست پوشه هاش كه اپلود كردم مياد !

ehsankalak
27-04-2009, 04:17
اين روش خيلي وقته که عملا بي استفاده شده !! ( مخصوصا روي هاست هاي فري که ديگه هيچ !!) به فکر خريد يه اکانت رپيدشر يا رپيد باز باشيد بهتره تا اينکه الکي خودتونو اذيت کنيد !

Jang Bogo
27-04-2009, 10:48
عزیزم الان فکر کنم ورژن این اسکریپت به 3.8 هم رسیده ، ولی شما 2.3 رو گذاشتید ؟

ehsankalak
27-04-2009, 12:51
عزیزم الان فکر کنم ورژن این اسکریپت به 3.8 هم رسیده ، ولی شما 2.3 رو گذاشتید ؟
شما به تاريخ تاپيک يه نگاه مينداختي !! حدودا ميشه 9 ماه پيش !! بعدشم ورژن 10 هم باشه بازم روي هاست فري جواب نميده ! روي هاست پوليم که راش بندازي اگه بيش از حد ازش استفاده کني چون فشار به سرور هاستت مياره درنتيجه اکانتتو ميبندن !!