PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا شما علت را می دانید؟

zivar
24-07-2008, 17:36
با سلام
من یک سیستم دارم با هارد 160 ،سی پی یو 3.4 گیگ ، رم 1 گیگ و گرافیک 512 ولی کارکرد سیستم خیلی پایین است تا جایی که برای باز شدن منوی راست در دسکتاپ باید یک دقیقه صبر کنم . در حالی که در سیستم دیگری که دارم و از نظر سخت افزاری پایین تر هست دارای سرعت بالایی هستم لطفا در برطرف کردن این مشکل راهنمایی کنید

mahdi7610
24-07-2008, 17:46
با سلام
من یک سیستم دارم با هارد 160 ،سی پی یو 3.4 گیگ ، رم 1 گیگ و گرافیک 512 ولی کارکرد سیستم خیلی پایین است تا جایی که برای باز شدن منوی راست در دسکتاپ باید یک دقیقه صبر کنم . در حالی که در سیستم دیگری که دارم و از نظر سخت افزاری پایین تر هست دارای سرعت بالایی هستم لطفا در برطرف کردن این مشکل راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز

دلایل زیادی می تونه داشته باشه که من چند نمونه را ذکر می کنم .

ممکنه برنامه های سنگین نصب کرده باشید .
یا از دیسک دیفرگمنت تا حالا استفاده نکرده باشید . که حتما همه درایو ها را یکبار دیفرگ کنید .
مدت زیادی از نصب ویندوز می گذره که باید ویندوز را دوباره نصب کنید . یا اون را ریپیر کنید .
سیستم ویروسی شده باشه . که باید با انتی ویروس کسپراسکای سیستم را به طور کامل ویروس یابی کنید . حتما اپدیت کنید و در حالت safe mode ویروس یابی کنید .
توی run دستور sfc /scannow را کپی کنید و کلید اینتر را بزنید . حتما قبل از این کار سی دی ویندوز ر ا دخل سی دی رام قرار داده باشید .
توی run دستور msconfig را بنویسید و به تب start up برید و تیک گزینه های موجود را بردارید و بعد هم ok و بعد هم سیستم را ریستارت کنید . تا از برنامه هایی که با استارت سیستم اجرا می شوند جلوگیری کنید .

از برنامه های بهینه سازی سیستم عامل استفاده کنید . مثل tun up و غیره ...

موفق باشید .

p30boy.s
26-07-2008, 11:44
با سلام

دوست عزيز نگاه كن ببين درايو ويندوزت پر نشده .چون اگه پر بشه يا جا كم داشته باشه عجيب سرعت سيستم رو پايين مياره.

danial_848
27-07-2008, 22:51
ممکنه برنامه های سنگین نصب کرده باشید .
یا از دیسک دیفرگمنت تا حالا استفاده نکرده باشید . که حتما همه درایو ها را یکبار دیفرگ کنید .
مدت زیادی از نصب ویندوز می گذره که باید ویندوز را دوباره نصب کنید . یا اون را ریپیر کنید .
سیستم ویروسی شده باشه . که باید با انتی ویروس کسپراسکای سیستم را به طور کامل ویروس یابی کنید . حتما اپدیت کنید و در حالت safe mode ویروس یابی کنید .
توی run دستور sfc /scannow را کپی کنید و کلید اینتر را بزنید . حتما قبل از این کار سی دی ویندوز ر ا دخل سی دی رام قرار داده باشید .
توی run دستور msconfig را بنویسید و به تب start up برید و تیک گزینه های موجود را بردارید و بعد هم ok و بعد هم سیستم را ریستارت کنید . تا از برنامه هایی که با استارت سیستم اجرا می شوند جلوگیری کنید .
خب اینایی که شما گفتی تاثیر خیلی کمی داره
در ضمن دیفرگ کردن کل هارد باعث میشه فایلها سریع تر اجرا شن ربطی به مشکل ایشون نداره ... داره میگه واسه راست کلی باید دو ساعت صبر کنم

تنها علتی که میتونه با سیستم یه همچین کاری کنه ویروسی شدنه
ضمن یه آنتی ویروس خالی امنیت رو برقرار نمیکنه
به نظر من اینارو روسیستم نصب کن:
کسپراسکای
Arovax AntiSpyware
Trojan Remover

mahdi7610
27-07-2008, 23:06
خب اینایی که شما گفتی تاثیر خیلی کمی داره
در ضمن دیفرگ کردن کل هارد باعث میشه فایلها سریع تر اجرا شن ربطی به مشکل ایشون نداره ... داره میگه واسه راست کلی باید دو ساعت صبر کنم

تنها علتی که میتونه با سیستم یه همچین کاری کنه ویروسی شدنه
ضمن یه آنتی ویروس خالی امنیت رو برقرار نمیکنه
به نظر من اینارو روسیستم نصب کن:
کسپراسکای
Arovax AntiSpyware
Trojan Remover
اتفاقا بر عکس تنها علت ویروس نیست بلکه یکی از علتها ویروس هست که توی پست 2 ذکر کردم .

بارها برای خودم و دوستانم این مشکل پیش اومده که با اسکن کردن انتی ویروسهای اپدیت شده مشکل حل نشده . چون ویروسی توی سیستم نبوده .

اما با کارهای که گفته شد مشکل تا حد زیادی برطرف شد .

اگه شما هارد را دیفرگ کنید مخصوصا درایو سیستم عامل را سرعت ویندوز در اجرا کردن برنامه ها و حرکت فایلها سریعتر شده و وقتی سرعت سیستم عامل بالا بره اعمالی که مربوط به سیستم عامل باشن مثل راست کلیک و غیره نیز سریعتر انجام خواهند شد .

موفق باشید.

MehranVB
28-07-2008, 16:02
به نظر منم احتمالاً سیستمتون دچار یه Spyware شده... دلالیل دیگه ای هم ممکنه داشته باشه، ولی بیشترین احتمال ممکن همینه.
سعی کن چند Anti-spyware مختلف نصب کنی چون ممکنه یه دونش به تنهایی جواب نده. این چند مورد معمولاً بهتر از بقیه جواب میدن:
Spyware Stormer
Doctor Spyware
Spy-Remover
HijackThis (این رو اول از همه امتحان کن)

اگه مشکل حل نشد احتمال داره ویروس باشه. اینا هم بهترین آنتی ویروسا هستن و یکیشون رو نصب کنی کافیه:
NOD32
Kaspersky
Bit-Defender

zeus7610
28-07-2008, 16:14
تمامی علتهایی که دوستان گفتن در جای خودش مهم و تاثیر گزاره.
این جور مشکلها رو معمولا نمیشه درست پیش بینی کرد و با سعی و خطا باید حل بشه.
ویندوزتو عوض کردی؟ SP3 or SP2 ؟ من فکر کنم قطعاتت match نیست. مارک ماردبورد چیه؟
کابل هاردتو یه بار عوضش کن با محل نصبش روی مادربورد. و ................ هزار دلیل دیگه

zivar
06-08-2008, 02:02
دوستان از همه شما ممنونم اما مشکل من در همان روز نوشتن این تایپیک با کمک های دوست خوبمان mahdi7610 حل شد