PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویدئوگرافیک کدام شبکه را می پسندید؟

elyartab
23-07-2008, 20:04
من این نظرسنجی رو یه جای دیگه هم ایجاد کردم اما خیلی علاقه دارم تا نظر دوستان رو هم بدونم.
لطفا نظر خودتون رو اعلام کنید و اگر نظر خاصی دارید ارسالش کنید.

"
سلام
دوستان حتما تا حالا برنامه های شبکه های مختلف و همچنین تیزرهای خود شبکه ها را که دارای گرافیک تلویزیونی خلاق هستند (ویدئوگرافیک) دیدند .
پس لطفا نظر خود را درباره ویدئوگرافیک هر کدام از شبکه های تلوزیونی با در نظر گرفتن ویدئوگرافیک خود شبکه (اعم از تیزرها، آرم و...) و همچنین برنامه های آن شبکه ارسال کنید.
اگر نظر خاصی نیز دارید ذکر کنید.
ضمنا اگذ برنامه (ها) ی خاصی مدنظر دارند می توانند عنوان آن را ذکر کنند.

saeid inventor
23-07-2008, 21:27
پس چرا شبکه 5 تو اینا نیست؟؟؟؟؟

elyartab
23-07-2008, 21:41
پس چرا شبکه 5 تو اینا نیست؟؟؟؟؟

دوست من ، اگه منظورتون از شبکه 5 ، شبکه تهران هست باید بگم چون شبکه تهران سراسری نیست پس همه به اون دسترسی ندارند و در نتیجه...!

MRTZ HSV
23-07-2008, 22:13
همشون یه جورن سه یه کم به خاطر ورزشی بودن!

one_alone
24-07-2008, 00:02
فقط شبکه چهار، خیلی با کلاسه و انصافی برنامهاشم بیسته!!! از نظر گرافیکی هم عالیه

N A V I D
24-07-2008, 00:42
شبکه 4
چرا ؟
چون به خاطر هر مناسبت اعم از تاریخی , علمی و . . . لوگوی خودش رو متناسب با اون مناسبت تغییر میده
چون لوگوی جالب و زیبایی داره
چون تیزر های قشنگی داره
چون . . .
و هزار و یک دلیل دیگه که باعث انتخاب من و بسیاری از دوستان شده
ممنون
N A V I D

elyartab
24-07-2008, 09:32
با تشکر از نظرات دوستان

واقعا از هیمین الان که 20 نفر رای دادند . میشه فهمید که زیبایی بصری چقدر تاثیر گذار است.

Carl
24-07-2008, 12:20
شبکه خبر زیاد کپی می‌زنه؛ ولی شبکه چهار یجورایی اصلن تکراری نیس.

صحبت‌های نوید تأیید می‌شه.

من به شبکه چهار رای دادم :5:

elyartab
24-07-2008, 12:54
من خودم ورژن اول سینما یک ( قبل از سینما یک فعلی) رو خیلی می پسندیدم. اون وقت ها بهمن شهروان ویدئو گرافیک سینما یک رو انجام می داد. کارهای دیگه ایشون هم واقعا زیبا و خلاقانه است. ( تیتراژ پنجره در شبکه یک -برنامه خانواده-) بعد از اینکه اکیپ بعدی سینما یک اومد، بهمن شهروان الان بیشتر تو شبکه 4 کار میکنه .
تیتراژهای ساسان توکلی فارسانی ( سازنده تیتراژ واقعا خلاقانه و مفهومی " او یک فرشته بود" ، نرگس و ... البته بیشتر تیتراژهای شبکه سه رو کار میکنه) رو هم می پسندم فقط اینکه تو همه تیتراژهاش از یه فونت و Glow یک رنگ پشت نوشته ها استفاده میکنه یه کم تکراریه!

huti_421
24-07-2008, 15:57
من به شبکه خبر رای دادم به خاطر تایپو گرافی باحال لوگوش ... و همچنین انیمیشن های باحال مضع شروع برنامه ها !!!

شبکه چهارم خوب بود ... ( انتخاب دوممه )

N A V I D
24-07-2008, 21:07
هومن جان لوگوی شبکه ی خبر رو اگه اشتباه نکنم ابراهیم حقیقی که یکی از بزرگترین گرافیست های ایرانیه ساخته و خب مسلما نباید هم بد باشه اما موضوع از لوگو فراتر چون اگه کلی حساب کنی شبکه 4 ترکونده
یه چیزی هم بگم اونم اینکه نباید اعلام برنامه تابستانه شبکه 3 رو ندید گرفت چون انصافا زیبا کار کرده
elyartab جان به خاطر اطلاعات خوبت هم ممنون
ممنون
N A V I D

saegheh67
24-07-2008, 21:50
این ها را با چه نرم افزاری درست میکنند؟

elyartab
24-07-2008, 22:39
این ها را با چه نرم افزاری درست میکنند؟

تو اون زمان ها من خیلی سینما یک رو دنبال میکردم . یادمه مجری سینما یک ( همان شخصی که سال گذشته مجری فیلم های نوروزی در شبکه چهار بود) تو یه ویژه برنامه از استودیو تدوین سینما یک اجرا میکرد . واقعا سیستم های پیشرفته ای داشتند.

elyartab
24-07-2008, 22:43
هومن جان لوگوی شبکه ی خبر رو اگه اشتباه نکنم ابراهیم حقیقی که یکی از بزرگترین گرافیست های ایرانیه ساخته و خب مسلما نباید هم بد باشه اما موضوع از لوگو فراتر چون اگه کلی حساب کنی شبکه 4 ترکونده
یه چیزی هم بگم اونم اینکه نباید اعلام برنامه تابستانه شبکه 3 رو ندید گرفت چون انصافا زیبا کار کرده
elyartab جان به خاطر اطلاعات خوبت هم ممنون
ممنون
N A V I D

خواهش میکنم N A V I D جان!
نمیخوام نظر دوستان رو منحرف کنم اما یه نکته ظریفی که شبکه 4 داره اینه که برای اکثر برنامه هاش حتما لوگوتایپ طراحی شده ( البته توسط طراحان مجرب و خلاق) .
من خودم به عنوان مثال ویدئوگرافیک و لوگوی سینما ماوراء رو خیلی دوست داشتم. و....

elyartab
26-07-2008, 21:49
جالبه این آمار رو هم داشته باشید .( چندین تیتراژ از ساسان توکلی هم وجود داره)
( این رو هم بگم که همونطور که گفتم معمولا تشخیص تیتراژهای ساسان توکلی خیلی راحته - البته منظورم این نیست که تقلیدی کورکورانه است! )
این برگزیده ها مربوط به " برنامه های تلویزیون 86" هست:

بـهتـرین تیتـراژ:

چارخونه 2 ( امیر ولی خانی )

من نه منم ( سحر ولدبیگی )

آدم خوار ( رضا دیانتی )

سالهای برف و بنفشه ( ساسان توکلی فارسانی )

چارخونه 1 ( امیر ولی خانی )

یک وجب خاک ( ساسان توکلی فارسانی )

پریدخت ( ساسان توکلی فارسانی )

بایرام ( سیما پردازان شرق )

ترش و شیرین ( ساسان توکلی فارسانی )

مدار صفر درجه

راستی یه چیزی ، اگه دوستان مایلند ، میتونند نظر خودشون رو درباره این تیتراژ ها هم بیان کنند

من خودم اگه بودم ، به جای تیتراژ، تدوین مدار صفر درجه رو انتخاب میکردم. ( فکر کنم بابک خان انجام داده بود!)

دوستان هم نظر بدهند
Carl
26-07-2008, 22:32
این رو هم بگم که همونطور که گفتم معمولا تشخیص تیتراژهای ساسان توکلی خیلی راحته - البته منظورم این نیست که تقلیدی کورکورانه است!
آره، سبک کار مشخصی داره.

من خودم اگه بودم ، به جای تیتراژ، تدوین مدار صفر درجه رو انتخاب میکردم. ( فکر کنم بابک خان انجام داده بود!)
[کدوم بابک؟! :31:]

elyartab
26-07-2008, 23:00
آره! ببخشید! من خیلی خلاصه و خودمونی گفتم!:31:

منظورم بابک رضا خانی بود . یه فیلم دیگه رو هم از شبکه سه خوب تدوین کرده بود اما اسمش یادم نیست!

elyartab
26-07-2008, 23:07
carl این خاکستریه تو منو کشته!

آها ! فهمیدم ! اسمش "راه بی پایان "بود.
تو اون فیلم ( راه بی پایان ) یه تکنیک خاص تو بعضی پلان ها بود که واقعا هوشمندانه بود.
تو اون پلان هایی که دایی اون خانومه ( توتونچیان ) تو خونه خودش دپرس و مظطرب بود فیلمبردار یه شیب ثابت، خوشمزه و به جا به دوربین داده بود که یه حس اظطراب و احساس دلتنگی رو به بیننده القا میکرد که در جای خودش ( و البته تو فیلم های ایرانی) نادر بود .
تدوینش هم خوب بود مخصوصا نگهداری ریتم ( ضرباهنگ!!) فیلم.

و اینکه یه فیلم دیگه ای که این آقا بابک ما تدوین کرده " میوه ممنوعه " بود که بد نبود.

elyartab
06-10-2008, 13:38
سری جدید سینما 1 با ویدئو گرافیک زیبای بهمن شهروان شروع شده.
البته من خودم از لوگوی جدید زیاد راضی نیستم! نظر شما چیه؟
و اینکه در صفحات فیلم شناخت و معرفی فیلم و کارگردان از همان pattern و الگوی سابق استفاده کرده به نظر من همه منتظر تم جدید در این مورد بودند.

از نکات مثبت هم میتوان به ایده جالب و انرژی تیتراژ اشاره کرد.

در ضمن تا حالا فیم های به روز و عالی رو نشون داده و خواهد داد.

Cinoheh
06-10-2008, 14:44
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:5:پايگاه اطلاع رساني شبکه چهار سيما:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

:8:پخش زنده شبکه های صدا و سیما:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید