PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد كار با وبلاگ(در ميهن بلاگ)

siamak_kh
11-12-2005, 09:18
سلام
خسته نباشید

من تازه یک وبلاگ تو میهن بلاگ (با پسوند myblog) باز کردم اما من تازه کارم و از خیلی کارهای ویرایش و یا نگهداری وبلاگ مثل هک شدن آگاهی کاملی ندارم و اگر مزاحمتون نمیشم میخواستم یه سری سوال ازتون بپرسم.اگه لطف کنید و جوابم رو بدین خیلی ازتون ممنون میشم.پس با اجازه

1) یکی همین هک شدن چه کارهایی برای هک نشدن باید انجام بدم.

2)کدهای قالبهای اضافی ( نه قالب اصلی ) مثل کد قالب ساعت یا جلوگیری از راست کلیک و یا ..... را کجای صفحه مدیریت میهن بلاگ باید بریزم.

3)آیا با عوض کردن قالب اصلی مطالب وبلاگ پاک خواهد شد اگه آره چیکار باید بکنم که قالب رو عوض کنم ولی مطالب پاک نشه؟

4)چند تا از بهترین قالبهای میهن بلاگ که دارای گرافیک زیبایی می باشند و همچنین سریع هم باز میشوند بهم معرفی کنید.(اگه ممکنه همراه با کد)

4)نرم افزار یا موسیقی یا فایل فلش را چه طوری میتونم برای دانلود تو وبلاگ قرار دهم .

5)چه طوری میتونم عکسی روبه اندازه دلخواهم تو وبلاگ قرار دهم(از روی درایو کامپیوتر) که بعد از کلیک روی آن به صورت تمام صفحه (full screen) باز شود.

6) آیا میشود مطالب وبلاگ را یک جایی save کرد تا در مواقع لزوم دوباره از آنها استفاده کرد.

7) به چه نحو میتوانم عکس یا فلش دلخواهم رو به طور ثابت بالای صفحه وبلاگم قرار بدم.

8) برای صرفه جویی در هزینه اینترنت و تلفن آیاراهی وجود دارد که مطالب رو در هنگام offline آماده و ویرایش کرد و فقط برای ارسال آنها در مد تی کوتاه connect شد.

9) وقتی با گوگل یا یاهووبلاگم رو سرچ میکنم اثری از آن مشاهده نمیکنم این امر عادی است یا باید اقدامی در این زمینه انجام دهم.

اگه خودتون چیز مهم دیگه ای برای گردوندن وبلاگ که معمولا جایی در موردش صحبت نمیشه ولی دونستنش لازم میدونیین برام توضیح بدید.(در ضمن من مطلب راهنمای استفاده از سرویس میهن بلاگ رو هم خواندم)

10) در ضمن بعضی وقتها عکسهایی که تو وبلاگ میذارم بالا نمیآیند و آدرس عکس که در properties نمایان میباشد آدرس درایو کامپیوتر من را نشان میدهد(c://program files/pic 2) چه جوری باید این آدرس رو از بین ببرم.

می دونم سوالاتم زیاده و وقت گیر اما خواهش میکنم حتی اگه شده جواب یک سوالم رو بدین.......یک دنیا ممنون

آدرس وبلاگ من:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soooot
11-12-2005, 13:37
سلام راستش من هم زياد وارد نيستم ولي اميدوارم بتونم بهت كمك كنم
1- فكر كنم تنها راهي كه ممكنه حك بشي اينه كه يه نفر پسورد ايميلي رو كه با اون به عضويت ميهن بلاگ در اومدي و يا پسورد وبلاگت رو پيدا كنه خوب ميتوني از پسوردهاي طولاني و روشهاي ديگري كه براي حفاظت از پسورد وجود داره استفاده كني
2- در قسمت ويرايش قالب وبلاگ
3- نه با عوض كردن قالب مطالب پاك نميشه ولي يكي از اشكالاتي كه سيستم ميهن بلاگ داره اينه كه ممكنه نوشته هاي شما از نظر طول و عرض با قالب جديد هماهنگي نداشته باشن كه با يه خورده دست كاري درست ميشه
4- به نظر من يكي از بهترين مضاياي ميهن بلاگ قالبهاي بسيار متنوع اونه شما ميتونيد وارد انجمن هاي ميهن بلاگ بشيد و در بخش طراحي قالب از قالبهاي بسيار متنوعي كه كاربران اين سايت طراحي كردن استفاده كنيد
5- اينو درست نميدونم ولي اگر خودم بخوام يه همچين كاري بكنم يكي از همون عكس رو در اندازه تمام صفحه آپلود ميكنم و آدرسش رو در متن عكس كوچكتر قرار ميدم نا با كليك كردن روي اون عكس تمام صفحه ظاهر بشه
6- خوب شما ميتونيد يه كپي از مطالب وبلاگتون رو براي خودتون نگه داريد !
7- اين ديگه مربوط به طراحي قالب ميشه كه من بلد نيستم ولي فكر ميكنم اگر عضو انجمن هاي ميهن بلاگ بشيد و از يكي از كاربران فعال قسمت طراحي قالب اين كار رو بخواهيد براتون انجامش بدن در ضمن شما ميتونيد عكس مورد نظرتون رو آپلود كنيد و آدرس اون رو در قسمت ويرايش قالب جايگزين آدرس عكسي كه نيد كه در قالب پيش فرز در بالاي وبلاگ شما قرار داره
8- خوب ميتونيد در يك صفحه ورد مطالبتون رو بنويسيد وبعد اون رو توي وبلاگتون كپي كنيد
9- شما بايد وبلاگتون رو در موتورهاي جستجو گر ثبت كنيد و تا وقتي كه اين كار رو انجام نداديد به وسيله سرچ كردن نميتونيد به وبلاگتون دسترسي پيدا كنيد
10- شما بايد عكسها رو آپلود كنيد و به جاي دادن آدرس از كامپيوتر آدرس اينترنتي اونها رو وارد كنيد
براي آموزش آپلود , طراحي قالب , گرفتن دعوتنامه براي فضاي آپلود , راه هاي حفاظت از پسورد و آموزش كار با سيستمهاي ديگر وبلاگ ميتونيد در انجمن ها سرچ كنيد در ضمن اگر يك سايت رايگان براي آپلود ميخوايد من سايت شرميشن دات كام رو به شما معرفي ميكنم كه حدود 5 مگ فضاي رايگان ميده و كار با اون هم بسيار راحته
اميدوارم تونسته باشم كمك كنم اگر سوال ديگه اي داشتيد همين جا و يا به صورت پيغام خصوصي بپرسيد تا اگر تونستم بهتون جواب بدم
موفق باشيد
باي باي

mpsjavad
11-12-2005, 16:34
با سلام ..

دوست خوبمون توضيحات خوبي رو به شما دادند ..

4 )
==============++=================
آموزش طراحي قالب براي سيستم ميهن بلاگ - MihanBlog

4 ) :blink:
آموزش گذاشتن موزيك در وبلاگ
طريقه قرار دادن فايلهاي فلش به وبلاگ swf

9 )
چگونه سایت خود را به موتور جست و جو تبدیل کنیم
آموزش ثبت نام در گوگل و نکتهايي براي افزايش بازديدکننده

10 )
اموزش ايجاد وب سايت ( وبلاگ ) در Persiangig به همراه چگونگي اپلود فايل ها

و ....
مدرسه وب ( نکات آموزشی در رابطه با سایت و وبلاگ از كليك جام جم و غيره )
==============++=================+PDF@@@
اشنايي كامل با ActiveX و Java

موفق باشيد .

mohsen121
20-12-2005, 04:20
خيلي جالب بود