PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایا اول xpبعد 98امکان دارد؟

sm6m10
23-07-2008, 06:30
سلام دوستان.
ایا میشود روی xpویندوز 98نصب کرد؟(چطوری)

mahdi7610
23-07-2008, 07:44
سلام دوستان.
سلام دوست عزیز

امکان نصب نسخه قدیمی ویندوز در ویندوز جدید تر وجود ندارد .
و ماکروسافت همیشه می خواهد کاربران نسخه جدید ویندوز را روی سیستم خود نصب کنند .

البته شاید شدنی باشد ولی خلی سخت می شود این کار را کرد . در صورت نصب ویندوز 98 بعد از xp ، ویندوز اکس پی بالا نخواهد امد و باید فایل boot.ini از طریق ریکاوری کنسول بازسازی شود . البته در صورت موفق به نصب 98 بعد از xp شد .

موفق باشید .

sm6m10
24-07-2008, 01:03
دوست عزیز ممنون از راهنماییتان.

p_s_m
26-07-2008, 18:15
سلام دوست عزیز

امکان نصب نسخه قدیمی ویندوز در ویندوز جدید تر وجود ندارد .
و ماکروسافت همیشه می خواهد کاربران نسخه جدید ویندوز را روی سیستم خود نصب کنند .

البته شاید شدنی باشد ولی خلی سخت می شود این کار را کرد . در صورت نصب ویندوز 98 بعد از xp ، ویندوز اکس پی بالا نخواهد امد و باید فایل boot.ini از طریق ریکاوری کنسول بازسازی شود . البته در صورت موفق به نصب 98 بعد از xp شد .

موفق باشید .

کی گفته نمیشه ؟؟؟؟ :angry:

با نرم افزار os selector میشه خوبم میشه.....

اینم لینک سایتش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mahdi7610
26-07-2008, 19:05

اینم لینک سایتش :

سلام

خب چرا می زنید .:18:

منظورم از نشدن اینه که از نظر منطقی و روال عادی نشدنی هستش .

اگه پستم را درست خونده باشی گفتم از نظر عادی هم شدنی هست ولی خیلی سخت می شه این کار را کرد و دنگ و فنگ داره که بعدا باید از طریق ریکاوری کنسول فایل boot.ini را بازسازی کنی .

این برنامه ای هم که شما معرفی کردید را می شناشم . با این برنامه می شه چندين سيستم عامل رو براي كارهاي مختلف نصب و مديرت کرد . اما اینکه بشه با این برنامه ویندوز 98 را بعد از xp نصب کرد این کار را انجام نداده ام .

اما این برنامه برای مدیریت بوت سیستم عامل ها هستش .

اما اگه شما می گید با این برنامه تونستید ویندوز 98 را بعد از xp نصب کنید خب دوستمون را راهنمایی کنید تا بتونند این کار را انجام بدن .

موفق باشید .

فاطـمه
26-07-2008, 19:11
اگر ویندوز 98 رو تو یه درایو دیگه نصب کنیم (منظورم درایوی که xp توش نصب نباشه) اون موقع هم نمیشه؟

3Dmajid
26-07-2008, 19:28
نه نمیشه.
شما الان اگه ویندوز ویستا داشته باشی و بخوای ویندوز ایکس پی نصب کنی ویندوز ویستات پاک میشه و همین روند برای ویندوز ایکس پی و نود و هشت هم هست.

فاطـمه
26-07-2008, 19:44
نه نمیشه.
شما الان اگه ویندوز ویستا داشته باشی و بخوای ویندوز ایکس پی نصب کنی ویندوز ویستات پاک میشه و همین روند برای ویندوز ایکس پی و نود و هشت هم هست.
98 به xp رو که مطمئنم تو دو تا درایو جدا میشه نصب کرد.
ولی برعکسش رو مطمئنی نمیشه؟

Gesher
26-07-2008, 20:45
سلام دوستان.
بهتر آنست كه پيش از نصب ويندوز دوم،يك نسخه ي پشتيبان از فايل boot.ini ذخيره كنيد تا بعدا از خطوط موجود در آن استفاده كنيد
در صورتي كه اينكار را مكرديد و دچار مشكل شديد:
اگر با دانستن مسير نصب ويندوزها به ويرايش فايل boot.ini مسلط باشيد كه مشكلي وجود ندارد اما در غير اينصورت باز هم روش ها و ترفند گوناگوني وجود دارد از جمله استفاده از برنامه هايي كه با جستجو در درايوها بدنبال سيستم عامل هاي نصب شده ميگردند
و همچنين روشهايي مانند آنچه در اين صفحه

براي بازيابي منوي بوت ويستا توضيح داده شده كه با اجراي دستور Run :\Boot\ Bootsect.exe –NT60 All در خط فرمان بايد اقدام كرد
گوگل را بكار ببريد تا با انواع روشهاي متنوع آشنا شويد

hoax3r
26-07-2008, 20:56
بعدا باید از طریق ریکاوری کنسول فایل boot.ini را بازسازی کنی .

این حرف تایید میشه من قبلا اینکاروکردم. دستور fixboot یا یه همچین چیزی اینکارو مکنه

شاد باشید

3Dmajid
26-07-2008, 21:51
98 به xp رو که مطمئنم تو دو تا درایو جدا میشه نصب کرد.
ولی برعکسش رو مطمئنی نمیشه؟

اول اگه 98 نصب کنی بعدا xp مشکلی به وجود نمیاد.
ولی اگه اول xp نصب کنی بعدا 98 ویندوزت پاک میشه.

nw_nk
26-07-2008, 22:08
سلام

این قضیه کلیه. نمی تونید ویندوز قدیمی رو بعد از ویندوز جدید نصب کنید. مثلا 98 بعد از XP.

ویندوز قدیمی هنگام تنظیم گزینه های بوت, ویندوز جدید رو شناسایی نمیکنه و در واقع شما دیگه نمی تونید وارد ویندوز جدید بشید. البته ویندوز جدید از روی هاردتون پاک نشده فقط در گزینه های بوت نخواهد بود. مثلا در مثال فوق شما فقط یک گزینه برای وارد شدن یعنی ویندوز 98 خواهید داشت و هنگام بوت اثری از XP نخواهد بود.

اگر لازم باشه که همچین کاری کنید (نصب قدیمی بعد از جدید) باید برای ترمیم بوت از نرمافزارهای جانبی مدیریت بوت و یا دستورات ترمیم بوت در Recovery کنسول استفاده کنید.

این حرف تایید میشه من قبلا اینکاروکردم. دستور fixboot یا یه همچین چیزی اینکارو مکنه

شاد باشید

در مورد XP دستور زیر سیستم عامل هارو پیدا میکنه و بوت رو بر اساس اونها درست میکنه:

bootcfg /rebuild

mahdi7610
26-07-2008, 22:30

اینم لینک سایتش :

سلام

از دوستان کسی هست که این گفته را تائید کنه . و با این برنامه ویندوز 98 را بعد از xp نصب کرده باشه ؟

تا جایی که از کارکرد این برنامه اطلاع دادم مربوط به مدیریت چندین سیستم عامل هست و قادر است بوت تعداد زیادی از سیستم عامل ها را مدیریت کند .

اگر ویندوز 98 رو تو یه درایو دیگه نصب کنیم (منظورم درایوی که xp توش نصب نباشه) اون موقع هم نمیشه؟
حتی اگه سیستم عامل ها را توی درایو های جدا هم نصب کنید باز هم قادر به نصب ویندوز 98 بعد از xp نخواهید بود .

اگر با ترفندهایی موفق به نصب ویندوز 98 بعد از xp شدید باید فایل boot.ini را ویرایش کنید .
برای این کار باید از ریکاوری کنسول استفاده کنید .
توی پست زیر در موردش توضیح داده ام .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما اگه ویندوز xp بعد از ویندوز 98 نصب شود دیگر نیازی به ویرایش فایل boot.ini نیست چون ویندوز xp خودکار این فایل را ویرایش می کنه .
مطالب تکمیلی را هم دوستان خوبم توضیح دادند .

موفق باشید .

p_s_m
27-07-2008, 04:27
عزیز دل برادر میشه چون من خودم انجام دادم.... :31:

البته برا کسی خوبه که کارش گیر باشه...

بعد از نصب xp نرم افزار os selector رو نصب کنید و از طریق این نرم افزار 98 رو نصب کنید....

اینکه چیزی نیست با این نرم افزار می تونید linux رو با windows داشته باشی.....

البته فعلا ویستا رو ساپورت نمی کنه....

در ضمن دوستان لطفا با قطعیت نظر ندین و اصل عدم قطعیت هایزنبرگ رو در نظر بگیرید !!! :27:

hoax3r
27-07-2008, 14:31
شما وقتی ویندوز جدیدی نصب میکنی سکتور MBR هم تغییر میکنه بخاطر همین
این مشکلات پیش میاد باید بعد نصب ۹۸ این سکتور رو برای بوت شدن از درایوی که
xp توشه تغییر بدی با دستور fixmbrبعد با دستور fixboot یا بصورت دستی فایل boot.ini تغییر بدی

من چند سال پیش که ۹۸ استفاده میکردم همینطوری اینکارو کردم فایل boot.ini
هم یادمه با همین دستورا درست کردم. حالا دقیق نمیوتم بگم چون شرایط تست کردنشو
ندارم

شاد باشید

MehranVB
31-07-2008, 12:54
بحثهای بالا رو دقیق نخوندم و فقط یه نگاه سطحی انداختم. اما مشکل شما با استفاده از یک نرم افزار حل میشه، شاید با os selector بشه (من امتحان نکردم)، اما با استفاده از نرم افزار System Comander هر سیستم عاملی را بر روی هر سیستم عامل دیگری میشه نصب کرد. (این کار رو خودم انجام دادم، هم از XP به 98 و هم me و 98 و حتی Linux و 98) اما بدون استفاده از این برنامه هم میتونید، همونطور که دوستان گفتن با ویرایش boot.ini. همه چیز به محتویات این فایل بستگی داره و کار این نرم افزارها همینه...
موفق باشی