PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : MP3 recorder

simorgh14
21-07-2008, 12:02
درود!

من یک MP3 recorder می خواهم بخرم،ببنید در اصل من میخوام صدای مکالمات تفهنی را با کیفیت بالا ضبط کنم.
یکی از دوستان اومد و این پیشنهاد را داد کهبرو یک mp3 recorder بخر.

من یک چیزی میخوام که ضبط صدا خوبی داشته باشه،و قیمتش هم متوسط باشه.هدف اصلی از خریدم ضبط مکالمات تفلنی با کیفیت مناسب هست

یکی از دوستان کینگستون را توصیه کرده، نظر شما چی هست؟

اینم خودم دیدم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا من منتظر نظر سایر دوستانم. چون خودم اصلا سررشته ای ندارم.در ضمن اگر مدلی پیشنهاد میکنید لطفا محل خرید آن را هم بفرمایید.

seymour
21-07-2008, 14:14
برای ضبط مکالمه از تلفن ، شما جدا از دستگاه ضبط ، نیاز به تلفنی هم داری که بتونی خروجی با کیفیت بده ... یعنی بعضی تلفن ها هستن که خروجی صداشون رو بجز از طریق گوشی و بلندگو ، از طریق یه فیش هم بیرون میدن که اگه یکی خواست مثل شما با کیفیت ضبطش کنه ، اون رو وصل کنه به دستگاه ضبط ...

پس این شد یه مساله ...

اما در مورد دستگاه ضبط ... شما می تونی voice recorder بخری که اصلا مخصوص ضبط صداس و کیفیت ضبط بالاتری داره ... یا می تونی Mp3 player بخری که کار اصلی اش این نیست و ضبط صدا یه قابلیت جانبی توشه ...

بودجه شما چقدره ؟

اینی که لینک بهش دادی چیز خوبیه ... الیمپوس مارک خوبیه ... کینگستون معمولا متفرقه اش توی ایران گیر میاد و توصیه نمیشه ... نهایتا اینکه شما بودجه ات رو مشخص کن تا مدل پیشنهاد بدم ...

simorgh14
21-07-2008, 14:36
درود!

سپاس از پاسختون!

در مورد voice recorder که فرمودید،چون اطلاعات زیادی ندارم!این وسیله می تواند برای ضبط در فضاهای آزاد هم استفاده بشود؟ مثلا بنده مجلسی بروم و یا سخنرانی و بخواهم ضبط کنم.آیا این وسیله در آنجا هم کارایی خواهد داشت؟برای ضبط سخنرانی چه دستگاههی را پیشنهاد می فرمایید؟

در مورد voice recorder اگر ممکن است اطلاعات بیشتری بدهید

در مورد قیمت، چون وارد نیستم، و آنسان در چیزی که وارد نیست نباید ادعا کند و اظهار نظر کند،
خودوتون یک پیشنهاداتی بدهید، شاید یک قیمتی بگویم وبا عث خنده شود!:31:

اگر 100 تومن داشته باشم ، چه مدلی؟
200 چطور؟

بعد بنده یک چیز بسیار جالبی هم دیدم:

یک همچین چیزی در ایران چقدر قیمت دارد؟

با سپاس

seymour
22-07-2008, 18:37
بهرحال کارآیی هر وسیله ای در همون حدیه که در نظر گرفته شده ... یه voice recorder می تونی فواصل معقول و شرایط سروصدای معقول رو جواب بده ... طبیعتا اگه دستگاه رو میز طرف باشه ، کیفیت بالاس ... اگه وسط یه جمعیت شلوغ باشه ، پایین تر ... و به همین ترتیب ...

سونی الان voice recorder های خوبی توی دامنه 200 تومن داره ... یکی اش همونی که شما گفتی که باید حدود 200 تومن (کمی بالاتر) باشه .. می تونی از نمایندگی های سونی دقیق تر بپرسی ...

با بودجه پایین تر ، مثلا 100 تومن ، شما صرفا می تونی یه Mp3 player ای بگیری که کیفیتش قابل قبول باشه ، اما دیگه نه نمی تونی انتظار همون کیفیت روداشته باشی و نه انتظار همون کارکردها و قابلیت ها ...

simorgh14
22-07-2008, 22:30
درود!

1-شما خودتان کدام نمایندگی سونی می شناسید که برای خرید این مذل را داشته باشد؟لطفا آدرس وشماره تلفن

را در صورت امکان بدهید

2-شما در کل، اگر کسی بخواهد با یک قیمت مت,sx یک voice recorder تهیه کند کدام را پیشنهاد می دهید؟

sastwhc
22-07-2008, 22:46
برای ضبط مکالمه از تلفن ، شما جدا از دستگاه ضبط ، نیاز به تلفنی هم داری که بتونی خروجی با کیفیت بده ... یعنی بعضی تلفن ها هستن که خروجی صداشون رو بجز از طریق گوشی و بلندگو ، از طریق یه فیش هم بیرون میدن که اگه یکی خواست مثل شما با کیفیت ضبطش کنه ، اون رو وصل کنه به دستگاه ضبط ...

.

نه دوست عزیز ضبط تلفن مکانیسمی مجزا از تلفن است و ارتباطی به کیفیت تلفن ندارد.البته شما آدم معتبری هستی ،احتمالا با چیزه دیگری اشتباه کردی.
دستگاه ضبط مکالمه تلفنی بشکل موازی روی خط تلفن نصب میشنو.سامسونگ و simsو کینگ استون از این نمنونه هستند.من کیفیت sims را از این نظر تایید میکنم وفکر میکنم سامسونگ هم کیفیت خوبی داشته باشد.

روش دیگر ضبط مکالمات تلفنی استفاده از چک مخصوص(پیک آپ) است که تنها برای تلفن های غیر دیجیتال کاربرد دارد(تلفن هایی با گوشی کلاسیک)

موفق باشید

sastwhc
23-07-2008, 09:27
بعد بنده یک چیز بسیار جالبی هم دیدم:

یک همچین چیزی در ایران چقدر قیمت دارد؟

با سپاس

210تومن که تو توپ خونه و جمهوری براحتی پیدا مییشه

simorgh14
23-07-2008, 09:41
فرض کنید من یک دستگاه ضبط مکالمات تلفنی خریدم

1-ببینید ما در منزل چند تلفن داریم،اگر من در فرضا در طبقه بالا باشم و دستگاه در طبقه پایین باشد.ضبط می کند؟یا باید برای هر تلفنی یک دستگاه ضبط خرید؟

2-این سونی یک دستگاه ضبط کننده صدا برای کارهای خبرنگاری است،به تلفن هم وصل می شود؟

3-این طور که شما می گویید بهترین انتخاب یک دستگاه ضبط مکالمات تلفنی sam است، قیمت آن چقدر است؟شماره نمایندگی آن را دارید؟(ساکن تهران نیستم، باید با اونها تماس بگیرمو ببینیم نمایندگی دارند جای دیگر..)

sastwhc
23-07-2008, 11:09
دوست عزیزم
برای هر خط تلفن یک دستگاه کافیه

ربطی به محل گوشی تلفن نداره شما باید ان رو روی خط تلفن نصب کنی

simsمال سال ها پیشه الان یه دونه دست دومش شو تو توپ خونه سراغ دارم میگه 90 تومن.سامسونگ هم این کارو میکنه و به احتمال قوی حتی بهتر از simsولی چون با اون تجربه نکردم.شما اگر رابط لازم (یه ----- میان گذر)را داشته باشید میتونید از هر voice reoder ای استفاده کنی من همون mx20رو پیشنهاد میکنم که به بقیه کارها هم میاد.

البته اگر شما چند خط تلفن داشته باشید و بطور غیر هم زمان بخواهید ضبط کنید با ترفندی میتوان از یک دستگاه استفاده کرد اما در صورت ضبط هم زمان احتیاج به بیش از یک دستگاه است.

طریقه شروع به ضبط دستگاه بر اساس رفتار voice activeدستگاه است که با صدای زنگ شروع شده و با حرف زدن ادامه مییابد و در نهایت با سکوت پساز قطع مکالمه پایان پیدا میکند.

seymour
23-07-2008, 19:25
درود!

1-شما خودتان کدام نمایندگی سونی می شناسید که برای خرید این مذل را داشته باشد؟لطفا آدرس وشماره تلفن

را در صورت امکان بدهید

2-شما در کل، اگر کسی بخواهد با یک قیمت مت,sx یک voice recorder تهیه کند کدام را پیشنهاد می دهید؟
والا توی تهران ، بازار رضا یه نمایندگی داره ... پایتخت داره ... پاساژ ایران داره .. شما هر نمایندگی ای بری راهنمایی ات می کنن ... سایت iranrahjoo.com رو چک کن

//

ICD-SX67 خوبه ... و ICD-MX20 ...حالا شما کلا باید ببینی اصلا چی هست .. یعنی شاید خیلی جای انتخاب نداشته باشی

نه دوست عزیز ضبط تلفن مکانیسمی مجزا از تلفن است و ارتباطی به کیفیت تلفن ندارد.البته شما آدم معتبری هستی ،احتمالا با چیزه دیگری اشتباه کردی.
دستگاه ضبط مکالمه تلفنی بشکل موازی روی خط تلفن نصب میشنو.سامسونگ و simsو کینگ استون از این نمنونه هستند.من کیفیت sims را از این نظر تایید میکنم وفکر میکنم سامسونگ هم کیفیت خوبی داشته باشد.

روش دیگر ضبط مکالمات تلفنی استفاده از چک مخصوص(پیک آپ) است که تنها برای تلفن های غیر دیجیتال کاربرد دارد(تلفن هایی با گوشی کلاسیک)

موفق باشید
در مورد فرمایش شما ؛ منظور بنده اصلا چیز دیگه ای بود ... من فقط اشاره ام به این بود که اگه قراره بصورت Line in ضبط بشه ، بعضی تلفن ها خروجی اش رو دارن ... اصلا بحثم در مورد ضبط تلفنی به شکل تخصصی نبود که نیاز به سخت افزار مخصوص داشته باشه ...

مثل اینه که من بگم واسه پر کردن باک خالی میشه یه گالن کوچیک پیدا کرد و موقتا پرش کرد و شما بگی که باید بری پمپ بنزین ؛ یعنی منظورم اینه که سعی کردم راهی که سخت افزار عمومی تری و در دسترس تری رو نیاز داره پیشنهاد بدم ...

simorgh14
24-07-2008, 22:13
در مورد نحوه اتصال این ضبط کننده سونی به خط میشه توضیح بدهید؟باید به خود تلفن وصل بشه؟

seymour
25-07-2008, 14:06
همونطور که گفتم ، اگه دستگاه تلفن شما خروجی line out داشته باشه ، شما خیلی ساده می تونی با یه فیش معمولی ، خروجی Line out رو وصل کنی به ورودی Line in دستگاه voice recorder (یا اگه mp3 player ای بخری که line in داشته باشه ؛ به ورودی line in اون) .. اینطوری صدا ضبط میشه ...

این در حالیکه دستگاه تلفنی خریداری بشه که خروجی line out داشته باشه ..

//

یه راه دیگه اینه که شما از این قطعات بگیری که توی شکل زیر هست ... بهش میگن : phone recorder ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موقع مکالمه اینو میذاری توی گوشت و وصل میشه به دستگاه voice recorder ... اینطوری صدای دو طرف مکالمه ضبط میشه ... باید بگردی اینو پیدا کنی ... فکر کنم پاساژ پایتخت یا بازار رضا اینو داشته باشن ... (تهران اینطوریه)

//

باز یه راه دیگه که دیگه اصلا ربطی به دستگاه نداره اینه که تلفن یه خروجی line داشته باشه که اون خروجی رو وصل کنی به PC (مودم)... و با استفاده از نرم افزارهایی که صدای line رو ضبط می کنن .. مکالمات تلفنی رو یه ضرب بریزی روی کامپیوتر ...

simorgh14
26-07-2008, 10:18
باز یه راه دیگه که دیگه اصلا ربطی به دستگاه نداره اینه که تلفن یه خروجی line داشته باشه که اون خروجی رو وصل کنی به PC (مودم)... و با استفاده از نرم افزارهایی که صدای line رو ضبط می کنن .. مکالمات تلفنی رو یه ضرب بریزی روی کامپیوتر ...در این مورد بیشتر توضیح بدهید .

چه نرم افزاری لازم است؟ آیا این نرم افزار به صورت رایگاه در دسترس است

من voice modem ندارم، اما fax modem دارم....

اطفا توضیح کاملی بدهید

sastwhc
26-07-2008, 13:01
در مورد نحوه اتصال این ضبط کننده سونی به خط میشه توضیح بدهید؟باید به خود تلفن وصل بشه؟

خط تلفن به یک دستگاه دارای سه وروردی/خروجی rj11 میره که در واقع یه فیل تره میانگذره خروجی صدا میتونه به هر دستگاهی مثل ورودی کارت صدای کامپیوتر یا voice recorder متصل شه.

_
--------------| |-------------------- voice out
--------------| |--------------------
| |
| |--------------------
|_|------------------

seymour
26-07-2008, 19:06
در این مورد بیشتر توضیح بدهید .

چه نرم افزاری لازم است؟ آیا این نرم افزار به صورت رایگاه در دسترس است

من voice modem ندارم، اما fax modem دارم....

اطفا توضیح کاملی بدهید
نرم افزارهاش که پره ... یه سرچ ساده بزن حتی به فارسی ... یعنی با کلماتی مثل " ضبط مکالمات - مودم " سرچ کن ... شرمنده من وقتم اندکه ...

والا الان اکثر مودم ها از صدا پشتیبانی می کنن ... من یادمه 4-5 سال پیش هم مودمی که خریده بودم رو با همین روش فعال کردم و حتی caller ID هم می شد !! ...

مثلا این سایت رو ببین

یه نرم افزار به اسم TRx Phone Recording معرفی کرده ، ببین کارت رو راه میندازه ... هرچند نیاز به تنظیمات هم باید داشته باشه ...

simorgh14
30-07-2008, 17:35
درود!

این ICDmx20 قیمتش از همه بالاتر است،بین ضبط کننده های لینک زیر، شما کدوم را توصیه می کنید:

مقایسه بین اینها، یک جوری برتری در المپیوس نسبت به سونی را نشون نمی دهد؟

رتبه المپیوس بالاتر است و تعداد بیشتری افراد هم نظر داده اند..

seymour
31-07-2008, 12:27
والا همون mx20 ، گزینه حرفه ای تری به نظر میاد ...

الیمپوس هم مارک خیلی خوبیه ... مطمئنا رقیب سونیه و گاهی حتی بالاتر ... در نظر بگیر که بحث پیدا کردنش در ایران هم مطرحه ها .. جایی می شناسی که الیمپوس بفروشه ؟ ... شاید پاساژ پایتخت ..

simorgh14
02-08-2008, 17:47
مونطور که گفتم ، اگه دستگاه تلفن شما خروجی line out داشته باشه ، شما خیلی ساده می تونی با یه فیش معمولی ، خروجی Line out رو وصل کنی به ورودی Line in دستگاه voice recorder (یا اگه mp3 player ای بخری که line in داشته باشه ؛ به ورودی line in اون) .. اینطوری صدا ضبط میشه ...

این در حالیکه دستگاه تلفنی خریداری بشه که خروجی line out داشته باشه ..

//

یه راه دیگه اینه که شما از این قطعات بگیری که توی شکل زیر هست ... بهش میگن : phone recorder ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موقع مکالمه اینو میذاری توی گوشت و وصل میشه به دستگاه voice recorder ... اینطوری صدای دو طرف مکالمه ضبط میشه ... باید بگردی اینو پیدا کنی ... فکر کنم پاساژ پایتخت یا بازار رضا اینو داشته باشن ... (تهران اینطوریه)

//

باز یه راه دیگه که دیگه اصلا ربطی به دستگاه نداره اینه که تلفن یه خروجی line داشته باشه که اون خروجی رو وصل کنی به PC (مودم)... و با استفاده از نرم افزارهایی که صدای line رو ضبط می کنن .. مکالمات تلفنی رو یه ضرب بریزی روی کامپیوتر ...بعضی از تفلنها هستند که مکالمه تلفنی را ضبط می کنند،شما خودتان کدام نوع تلفن را می شناسید که این کار را با کیفیت بسیار خوب انجام بدهد؟

در موردphone recorder،شما گفتید کهاین دستگاه را در گوش می گذارید و بعد وصل میشه بهvoice recorder، خوب وقتی ازvoice recordeR استفاده میکنم، چه نیازی به voice recorder دارم؟

ببینید اگر من دنبال یک چیزی باشم که فقط موقعی تلهن زنگ می خوره روشن بشه و ضبط کنه و بعد خاموش بشه، چه چیزی مناسبه؟ کامپیوتر که شمامی فرمایید باید همیشه کامپیوتر روشن باشه...

پیشاپیش از اینکه پاسخ میدهید سپاسگزاری میکنم

simorgh14
03-08-2008, 21:29
درود!

یک سه راهی است که به یک ضبط وصل می شود، وقتی تلفن زنگ می خورد،ضبط روشن شده و مکالمه ضبط می شود.آیا همچین کاری در موردmp3 recorder هم میتوان داشت؟

یعنی تا تلفن زنگ زد روشن شده و بعد از اتمام مکالمه خاموش شود.

sastwhc
04-08-2008, 09:20
خط تلفن به یک دستگاه دارای سه وروردی/خروجی rj11 میره که در واقع یه فیل تره میانگذره خروجی صدا میتونه به هر دستگاهی مثل ورودی کارت صدای کامپیوتر یا voice recorder متصل شه.

_
--------------| |-------------------- voice out
--------------| |--------------------
| |
| |--------------------
|_|------------------

درود!

یک سه راهی است که به یک ضبط وصل می شود، وقتی تلفن زنگ می خورد،ضبط روشن شده و مکالمه ضبط می شود.آیا همچین کاری در موردmp3 recorder هم میتوان داشت؟

یعنی تا تلفن زنگ زد روشن شده و بعد از اتمام مکالمه خاموش شود.

درسته البته ضبط خاموش / روشن نمیشه بلکه شروع به ضبط میکنه و بعد ضبط متوقف میشه(این به قول شما سه راهی که در موردش حرف زدم باطری نمیخوره.نوع دیگه ای در سالهای دور وجود داشت که باطری میخورد و ضبط رو خاموش یا روشن میکرد.در واقع یه رله داشت)

seymour
04-08-2008, 14:40
بعضی از تفلنها هستند که مکالمه تلفنی را ضبط می کنند،شما خودتان کدام نوع تلفن را می شناسید که این کار را با کیفیت بسیار خوب انجام بدهد؟

در موردphone recorder،شما گفتید کهاین دستگاه را در گوش می گذارید و بعد وصل میشه بهvoice recorder، خوب وقتی ازvoice recordeR استفاده میکنم، چه نیازی به voice recorder دارم؟

ببینید اگر من دنبال یک چیزی باشم که فقط موقعی تلهن زنگ می خوره روشن بشه و ضبط کنه و بعد خاموش بشه، چه چیزی مناسبه؟ کامپیوتر که شمامی فرمایید باید همیشه کامپیوتر روشن باشه...

پیشاپیش از اینکه پاسخ میدهید سپاسگزاری میکنم
اصلا بحث کیفیت مطرح نیست ... یه قابلیت ساده الکترونیکیه ... بگرد دنبال تلفن هایی که خروجی هدفون و اینا دارن ... مثلا من الان چک کردم تصادفا دیدم یکی از تلفن های خونه مون (پاناسونیک) این قابلیت رو داره ...

//

خب این voice recorder شما اگه بخواد صدا رو با کیفیت ضبط کنه باید صدا رو با استفاده از سیم مستقیما بفرستیم به ورودی هاش ... اون دستگاه هم همین کار رو می کنه دیگه ... یعنی در شرایطی که تلفن، خروجی نداره ، سعی می کنه بعنوان یه میکروفون وارد عمل بشه ...

//

دیگه همه گزینه های موجود محدودیت های خودشون رو دارن ... شما اگه یه همچین چیزی میخوای همونطور که توی پست بعدی مطرح شد ، باید بری سراغ وسایلی که دیگه از دامنه PC و mp3 player و voice recorder خارج هستن ... که طبیعتا اطلاعات من در اون زمینه ها محدوه ... بهتره که بری و مستقیما توی بازار تحقیق کنی .