PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ADSL بهتره یا Wireless ؟

KING iMAN
19-07-2008, 12:15
سلام.
میشه لطفاً در مورد ADSL و Wireless منو راهنمایی کنین؟سرعت کدوم بالاتره.کدوم بهتره؟کدوم سرویسو بگیرم؟

Tornado2800
19-07-2008, 13:31
سلام دوست عزیز
من هر دو تا رو دارم

هر دو تا هم سرویس 256 دارن !!

بستگی به نیازت هست !!

هر برای من که همیشه جابه جا میشم این ور اون ورم !!!
وایرلس خیلی بهتره

Hamid Reza
19-07-2008, 13:39
وایرلس خیلی بهتره
ولی برای کاربر خانگی adsl بهتره به خصوص قیمتا
ممنون:11:

Mohammad_ch
20-07-2008, 02:41
دوست عزیز من از وایرلس 64 استفاده میکنم. اصلا ثبات سرعت نداره. یعنی سرعت دان ممکنه 1 kb باشه و 2 ثانیه بعد 15kb بشه.

adsl 64 سرعت دانش بین 6 تا 6.5 هست.ولی من با وایرلس 64 شب ها سرعت دانم تا 20 هم میره.
قیمت وایرلس هم بیشتر از adsl هستش.

من تجهیزاتش رو 200 هزار تومان خریدم و ماهیانه 29 هزار تومان هم هزینه شارژشه.

سوالی داشتی من در خدمتم.:11:

Cleeev
20-07-2008, 04:46
سلام.
میشه لطفاً در مورد ADSL و Wireless منو راهنمایی کنین؟سرعت کدوم بالاتره.کدوم بهتره؟کدوم سرویسو بگیرم؟

اولا که برای کاربران خانگی استفاده از خطوط DSL و کابلی بهترین گزینه هستش که در ایران ما ADSL رو داریم... ولی برای افرادی که از لپ تاپ استفاده میکنن و یا دائم در حرکت هستن، استفاده از شبکه های Wireless بهتره... البته بسیاری از لپ تاپ ها برای استفاده از شبکه های Wireless نیازی به ابزار جداگانه ندارن و توی خودشون هست...

در حال حاضر توی ایران بهتره که از خرید Wireless خودداری کنید... چون قرار مزایده WiMax برگزار بشه و شرکت هایی که الان Wireless میدن همشون میرن کنار... :20:

تکنولوژی WiMax آخرین نسل از شبکه های بیسیم هستش که به دلیل برد زیاد به درد مناطقی مثل ایران، روسیه، هند، چین، آفریقا و کلا مناطقی که مناطق دور افتاده توشون زیاده و در بعضی مناطقشون خیلی سطح پیشرفت عقب هستش که قابلیت هیچ گونه اتصال کابلی به اینترنت وجود نداره و افراد در روستاها و مناطق دور افتاده با استفاده از تکنولوژی WiMax میتونن به اینترنت و شبکه های مختلف وصل بشن... :8:

البته طبق چیزایی که شنیده میشه قراره این مجوزها منطقه ای باشه... مثلا استان تهران فلان شرکت و... البته نباید اینجوری باشه و اپراتورهای کشوری بهتر از اپراتورهای منطقه ای هستن... مثلا هفته نامه عصر ارتباط نوشته بود که هند به اون بزرگی فقط سه اپراتور WiMax داره ولی الان توی ایران میخوان 90 تا مجوز بدن... :31: که اون هندی ها هم با کلی خرج بازم نتونستن خیلی زیاد موفق باشن...

البته هنوز در سطح جهانی در مورد اینترنت بیسیم و مخصوصا WiMax حرف های زیادی وجود داره و همگی شک دارن که موفق باشن... چون خیلی گرون تموم میشن و گرون هم فروخته میشن و این همه خرجی که این همه سال برای سیم کشی شده با این کار همش بیهوده میشه... سیم ها همه جا هستن و با استفاده از هر نوع سیم، چه تلفن و چه برق میشه به اینترنت وصل شد... پس چه نیازی به Wireless هستش...؟؟؟ :13:

DrXoX
20-07-2008, 09:13
سلام

من هم با دوستان موافقم اگر برای خونه می خوای بگیری صددر صد ADSL بهتره

هم هزینه ی کمتر ، هم سرعت بیشتر برای این که بتونی یه شرکت خوب انتخاب کنی به تاپیک مربوطه سر بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید

Tornado2800
20-07-2008, 14:19
دوست عزیز من از وایرلس 64 استفاده میکنم. اصلا ثبات سرعت نداره. یعنی سرعت دان ممکنه 1 kb باشه و 2 ثانیه بعد 15kb بشه.
خوب این به عوامل مختلفی بستگی داره مخصوصا ترافیک سرویس دهنده ! یا ضعیف بودن انتن !

ADSL حتی ممکن هستش این مشکل پیش بیاد ! که هست.

من تجهیزاتش رو 200 هزار تومان خریدم

بستگی به موقعیتتون داره چه قدر از دکل فاصله دارید تا اکسس پوینت مناسب فراهم کنید !

فاصله بیشتر = هزینه ی بیشتر

Tornado2800
20-07-2008, 14:22
در حال حاضر توی ایران بهتره که از خرید Wireless خودداری کنید... چون قرار مزایده WiMax برگزار بشه و شرکت هایی که الان Wireless میدن همشون میرن کنار...

حالا کو تا بدن !

یکی کارش گیره نیاز داره که بگیره و یکی هم می تونه صبر کنه !

راستش برای من یکی همین گفت منم بهش گفتم اینجا ایرانه !

تا الا وایرلس دارم خبری از وای مکس هم نشده !

به قول بچه ها کافی GPRS همراه اوله !

فعلا حالتون رو بکنید

خودتون دارید میگید احتمال داره هزینش گرون باشه !

شاید با صرفه نباشه

و البته انتخاب با خود شماست

یا حق

zed2
20-07-2008, 16:30
من فکر کنم این سوال برای دو سرویس که برای نیاز های متفاوت طراحی شده خوب نباشه.
adsl برای تمام کسانی که چه خانگی چه اداری نیاز به اینترنت دارن بهترین گزینه است ولی برای کسانی مثل خبرنگاران و کسانی که بین چندین جا در حال جابه جاییی اند و .. و همچنین کسانی که بخاطر مشکلات مخابراتی نمی تونن adsl بگیرن سرویس بی سیم بدرد می خوره .

KING iMAN
20-07-2008, 20:01
ADSl 2+ هست که حد اکثر سرعتش 128 میشه.
اما وایرلسش تا 500 کیلو هم میرسه(دانلود شبانه).
حالا چی؟

Tornado2800
20-07-2008, 20:10
خوب تابلو هستش

میشه گفت سرویس وایرلسش بهتره !

چون با این سرعت میشه کلی چیز گرفت

و البته بستگی داره چه مدت زمانی جواب بده ؟

یعنی ساعات کار کردش !

szh_1367
20-07-2008, 20:54
دوست عزیز برای استفاده از وایرلس چند نکته مهم وجود دارد

1. سرویس دهنده * منظور اینکه شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت باید بتواند فرد را کاملا ساپورت کند

2. مسافت * هرچه شما مسافت بیشتری تا ای اس پی داشته باشید واضح است که نویز های بیشتری در ارتباط شما تاثیر دارد

3. دستگاه مورد استفاد * اگر دستگاهی که شما استفاده می کنید دارای توانایی خوبی نباشد شما دچار مشکل خواهید شد

اما اگر تمام این موارد را رعایت کنید اینترنت وایرلس بهتر جواب خواهد داد

Tornado2800
20-07-2008, 20:59
و یه نکته این که

چند سال دارم از وایرلس استفاده می کنمم
تجهیزات Senao

عالی هستند برای این کار !

مدل های اکسترنال

KING iMAN
21-07-2008, 17:40
راستی از یکی از دوستانم که از این سرویس وایرلس استفاده میکنه سرعت دانلود رو پرسیدم.گفت توی شلوغ ترین ساعات 60k هست ولی اکثر شبها به بالای 100 و حتی تا 300(با ثبات و ماندگاری) میرسه.
اما گاهی هم به صورت چند دقیقه ای سرعت دانلودش تا 500-600 میرسه(اینو خودم امتحان کردم و دیدم)
چطوره؟

Tornado2800
21-07-2008, 18:42
بستگی به سرویس دهنده داره
بعضی ها هیچ پهنایی در نظر نمیگیرن ! !!

بعضی ها هم محدودیت ایجاد می کنند !
مثل بندرعباس که سرعت همیشه ثابت هستش البته این سرویس دهنده !!