PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام را انتخاب می کنید : نوکیا - سامسونگ - سونی اریکسون

ir_hoseein
18-07-2008, 22:30
به نظر شما کدوم شرکت بهتر عمل کرده ؟
از لحاظ :

1-کیفیت
2-خدمات
3-قیمت

123sat2
18-07-2008, 22:41
خوب معلوم سوني اريكسون چون با كمترين قيمت بهترين كيفيت وخدمات را ارائه مي دهد.

GiggleClub
18-07-2008, 22:59
1- سامسونگ
2- نوکیا
3- سونی اریک

GiggleClub
18-07-2008, 23:00
1- سامسونگ
2- نوکیا
3- سونی اریک

S A M S U N G
18-07-2008, 23:13
1. سامسونگ
2. موتورولا
3. نوکیا

Highbury
18-07-2008, 23:15
اصلا همچین سوالی اشتباه هستش توی هر قیمتی ممکنه یکی از این کمپانی ها بهتر باشه.من حتی توی این گزینه ها میتونم موتورولا و آلکاتل و حتی گوشیهای چینی رو هم بذارم.
مثلا به نظر من زیر 100 تومان نوکیا و سامسونگ فوق العاده هستند.
بین 150 تا 220 سامسونگ و سونی اریکسون
220-350 رو هر سه کمپانی برترند.
از نظر کیفیت ساخت سامسونگ
از نظر خدمات که توی ایران خدمات هیچ معنایی نداره
از لحاظ قیمت هم که گفتم

Havbb
19-07-2008, 06:01
1-سونی اریکسون
2-سامسونگ
3-نوکیا
البته بعضی وقتا سامسونگ میره اول

nakhle007
19-07-2008, 08:19
توی خدمات و کیفیت only nokia ولی توی قیمت سامسونگ و سونی اریکسون ارزونتره

hosiyar
19-07-2008, 09:12
فقط سونی اریکسون

amonesary
19-07-2008, 09:22
جواب قاطعی برای این سوال نخواهی یافت

گشتم نبود نگرد نیس

ir_hoseein
19-07-2008, 18:56
سلیقه ها متفاوته .

ir_hoseein
19-07-2008, 18:57
سلیقه ها متفاوته . اما فکر کنم استقبال از سونی اریکسون تو ایران بیشتره

123sat2
19-07-2008, 19:18
سلیقه ها متفاوته . اما فکر کنم استقبال از سونی اریکسون تو ایران بیشتره

دوست عزيز كلا نوكيا توجهان اسمش خيلي زياد معروف شده ولي واقعا كيفيت سوني اريكسون را در رنج هاي قيمتي مساوي اصلا نداره

به نظر من اهل فن سوني اريكسون را بيشتر مي پسندند
ولي افراد عادي به اسم نوكيا

من خودم رشته الكترونيك هستم
وقتي داخل يك گوشي نوكيا را مي بينم واقعا از سرهم بندي و بي كيفيتي قطعات ازرده خاطر ميشم
شركت نوكيا در اينده بسياري از مشتريان خودش را از دست ميده
و بازار را سوني اريكسون در قبضه خواهد كرد

يك مثال در اين زمينه
شركت استارست بود
يادتون هست چطور بازار ريسيور ايران را در قبضه گرفته بود
ولي حالا استرانگ جايگزين شده

mobin_mcdc
19-07-2008, 22:58
به نظر من سونی اریکسون عالیه ولی بعضی اوقات سامسونگ هم خوب کار میکنه:8:

ali racer
19-07-2008, 23:17
دوست عزيز كلا نوكيا توجهان اسمش خيلي زياد معروف شده ولي واقعا كيفيت سوني اريكسون را در رنج هاي قيمتي مساوي اصلا نداره

وقتي داخل يك گوشي نوكيا را مي بينم واقعا از سرهم بندي و بي كيفيتي قطعات ازرده خاطر ميشم

يك مثال در اين زمينه
شركت استارست بود
بهتره در مورد مواردی که اطلاعاتی ندارین اظهار نظر نکنین !!
سونی اریکسون نمی خواد بازار رو قبضه کنه همون مقام چهارمی اش رو
که ال جی ازش گرفته پس بگیره خودش کلیه !!
در مورد برد هم بهتره یه نگاهی بندازی به برد ان 95 8گیگ تا معنای کیفیت رو بفهمی !!

اگه نوکیا اوله تو کل دنیا اوله نه تو ایران و موضوع ----- هیچ ربطی به فروش جهانی نوکیا نداره
که ازش نتیجه گیری می کنی !

Highbury
19-07-2008, 23:23

يك مثال در اين زمينه
شركت استارست بود
من مخالف حرفهای شما هستم.
یه دفه فکر نکنی که من نوکیایی هستما همه میدونن که من تعصبی روی هیچ برندی ندارم تازه یه کم هم سونی اریکسونی هستم.
به نظر من سونی اریکسون با تولید بیشتر گوشیهای جاوا همراه با کاربری راحت بیشتر در مردم عادی جاباز کرده.
نوکیا به خاطر داشتن گوشیهایی با سیستمهای پیشرفته هر ساله سیستم عاملش رو ارتقا میده .
سی پی یو های قوی میذاره روی گوشیهاش که خیلی خرج قاعدتا واسشون میذاره.
و البته قیمت مناسب.
در اینکه گفتین نوکیا بیشتر مشتریانش رو هم از دست میده من بازم مخالفم به نظر من اصلا آینده قابل پیش بینی نیستش سال 2006 شاید همه فکر میکردند که سونی اریکسون به پیشرفت خودش ادامه خواهد داد و میتونه مقام سوم و یا حتی دوم رو از آن خودش کنه یا حداقل سیر صعودی خودش رو ادامه بده اما دیدیم که توی 2007 چه گندی بالا زد گوشیهای تکراری با قیمت بالا.
مثلا تا همین 4-5 ماه پیش دبلیو580 و 880 گرانتر از 5700 بودند من با همشون کار کردم کدوم یک از اون واکمنها از 5700 بهتر بود؟؟؟؟
یا همین 6120 و یا 5610.
سونی اریکسون غفلت کرد و بازی رو باخت اما به شدت داره تلاش میکنه و خودش رو میخواد بالا بکشه و اولین قدم خودش رو توی مسیر قیمت پایین واسه گوشیهاش برداشته.
وقتی دید توی 5 مگاها دیگه نمیتونه رقابت کنه یا اگر هم بخواد رقابت کنه وقت بازی تموم شده رفت سراغ 8 مگاپیکسلی.
الان مدتهای زیادی از ورود دبلیو960 میگذرد اما قیمتش بالاست.در صورتی که 78 شاید 6 ماه دیرتر از دبلیو960 معرفی شد اما قیمتش الان پاییینتره.

shahramcat
19-07-2008, 23:36
در کل انتخاب من اول تو گوشیهای نوکیا هست بعد میرم سراغ سونی اریکسون ..

perjixen
20-07-2008, 10:33
خب ، اگه قرار عشقی بگیم............... من میگم کیفیت و ماندکاری و خدمات پس از فروش تو ایران....................... از آن اپل هست.......................!!!
خب همه ، با هرچی حال میکنن میگن.....................!!! منم با اپل حال میکنم..........!!

Lord-Babak
20-07-2008, 10:45
سوني اريكسون

از لحاظ قيمت
كيفيت
خدمات
واقعا نوكيا نصبت به قيمت گوشي هاش خدماتي رو كه سوني اريكسون ميده نميده

?hasti
20-07-2008, 15:04
به نظر من از لحاظ کیفیت فقط و فقط نوکیا ولی از لحاظ قیمت سونی اریکسون که البته گاهی اوقات نمی ارزه آدم گوشی ارزون با کیفیت پایین بخره چون به اندازه ای که ارزون خریدی باید خرجش کنی.

ir_hoseein
20-07-2008, 17:36
نظرات دوستان خیلی جالبه .

123sat2
20-07-2008, 18:19
بهتره در مورد مواردی که اطلاعاتی ندارین اظهار نظر نکنین !!
سونی اریکسون نمی خواد بازار رو قبضه کنه همون مقام چهارمی اش رو
که ال جی ازش گرفته پس بگیره خودش کلیه !!
در مورد برد هم بهتره یه نگاهی بندازی به برد ان 95 8گیگ تا معنای کیفیت رو بفهمی !!

اگه نوکیا اوله تو کل دنیا اوله نه تو ایران و موضوع ----- هیچ ربطی به فروش جهانی نوکیا نداره
که ازش نتیجه گیری می کنی !

ادب مرد به از دولت اوست
من معمولا جواب افراد بي ادب را نمي دهم
در ضمن من به عنوان يك كارشناس الكترونيك صحبت مي كنم نه به عنوان يه فرد متعصب
از مثالي كه زديد و گوشي ان 95 را نام برديد متوجه شدم شما اطلاعات بسيار پاييني در زمينه تلفن هاي همراه داريد
گوشي ان 95 داراي برد mg120x مي باشد يك برد كاملا تقليدي از گوشي apple 250 i3d وقتي برد گوشي اپل و برد گوشي ان 95 را كنار هم مي گذاريم متوجه ضعف در نقاط مدارفشرده و مخصوصا agp گوشي ان 95 مي شويم
در مورد ريسيور فقط يك مثال بود مگرنه پرتقال هم هيچ ربطي به نوكيا نداره!!!!
بيايم ما ايرانيها براي يك بار هم كه شده در دنياي مجازي تحمل شنيدن انتقاد را داشته باشيم
بهرحال نظرات متفاوت هست ولي در زمينه برقي و الكترونيكي همچنان معتقد به ضعف بسيار زياد در گوشي نوكيا هستم و معتقدم كه سوني اريكسون بسيار از لحاظ سخت افزاري بهتر از نوكيا مي باشد اگرچه خودم هم در حال حاضر از گوشي نوكيا استفاده مي كنم

يك مثال و ختم كلام
گوشي ان 73 نوكيا حدود 100 تومن گرون تر از گوشي كا800 سوني اريكسون مي باشد
از لحاظ كيفيت صفحه نمايش گوشي كا800 بسيار بهتر از ان73
از لحاظ دوربين عكس برداري بسيار بهتر از ان73
از لحاظ سخت افزاري 10برابر كيفيت بهتر نسبت به ان73

kami85
20-07-2008, 18:35
سوني اريكسون داره با قيمت پايين گوشي هاي خوبي رو رونه بازار ميكنه.
فكر كنيد اگه p1 رو Nokia ميزد قيمتش چقدر بود؟
طبيعته خيلي بيشتر از قيمت الان سوني اريكسون.

123sat2
20-07-2008, 19:42
من مخالف حرفهای شما هستم.
یه دفه فکر نکنی که من نوکیایی هستما همه میدونن که من تعصبی روی هیچ برندی ندارم تازه یه کم هم سونی اریکسونی هستم.
به نظر من سونی اریکسون با تولید بیشتر گوشیهای جاوا همراه با کاربری راحت بیشتر در مردم عادی جاباز کرده.
نوکیا به خاطر داشتن گوشیهایی با سیستمهای پیشرفته هر ساله سیستم عاملش رو ارتقا میده .
سی پی یو های قوی میذاره روی گوشیهاش که خیلی خرج قاعدتا واسشون میذاره.
و البته قیمت مناسب.
در اینکه گفتین نوکیا بیشتر مشتریانش رو هم از دست میده من بازم مخالفم به نظر من اصلا آینده قابل پیش بینی نیستش سال 2006 شاید همه فکر میکردند که سونی اریکسون به پیشرفت خودش ادامه خواهد داد و میتونه مقام سوم و یا حتی دوم رو از آن خودش کنه یا حداقل سیر صعودی خودش رو ادامه بده اما دیدیم که توی 2007 چه گندی بالا زد گوشیهای تکراری با قیمت بالا.
مثلا تا همین 4-5 ماه پیش دبلیو580 و 880 گرانتر از 5700 بودند من با همشون کار کردم کدوم یک از اون واکمنها از 5700 بهتر بود؟؟؟؟
یا همین 6120 و یا 5610.
سونی اریکسون غفلت کرد و بازی رو باخت اما به شدت داره تلاش میکنه و خودش رو میخواد بالا بکشه و اولین قدم خودش رو توی مسیر قیمت پایین واسه گوشیهاش برداشته.
وقتی دید توی 5 مگاها دیگه نمیتونه رقابت کنه یا اگر هم بخواد رقابت کنه وقت بازی تموم شده رفت سراغ 8 مگاپیکسلی.
الان مدتهای زیادی از ورود دبلیو960 میگذرد اما قیمتش بالاست.در صورتی که 78 شاید 6 ماه دیرتر از دبلیو960 معرفی شد اما قیمتش الان پاییینتره.

در مورد اينكه فرموديد گوشي هاي نوكيا ارزونه فقط مي تونم بگم:31::31::31:نمونش گوشي مذخرف n73
در مورد رتبه بندي كه مي گي نوكيا اوله وسوني اريكسون چهارم يا پنجم يا ششم يا ....
بايد بگم كه سوني اريكسون شركت نوپايي و هنوز مثل نوكيا سابقه نداره ومطمئن باش تا 1-2 سال آينده اين se كه اول ميشه .
در مورد w960 و مقايسه با اون كه ديگه سنگ تموم گذاشتي ، آخه مرده مؤمن n78 قاب گوشي w960 هم نمي ارزه .
در مورد دوربين 8 مگاپيكسلي هم بايد بگم ربطي به كم آوردن توي 5 مگاپيكسلي نيستse تواناييشا داره ميره دوربينه بهتر ميزنه .

:8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::27:

ir_hoseein
20-07-2008, 22:30
دوستان به همدیگه بی احترامی نکنید .ما فقط می خواهیم تبادل اطلاعات کنیم

ir_hoseein
20-07-2008, 22:37

Highbury
21-07-2008, 00:19
سوني اريكسون داره با قيمت پايين گوشي هاي خوبي رو رونه بازار ميكنه.
فكر كنيد اگه p1 رو Nokia ميزد قيمتش چقدر بود؟
طبيعته خيلي بيشتر از قيمت الان سوني اريكسون.
گرچه سونی اریکسون قصد این رو داره که کاهش هزینه ها از این گرفتاری خودش رو نجات بده.
مثال زدن چند مورد توی هر برندی هستش توی سامسونگ کلی گوشی با قیمت پایین و ارزش زیاد هست توی سونی هم همینطور و همچنین نوکیا.
البته این سیاست رو سونی اریکسون در سال2008 پیاده کرد
سال2007 سال بد سونی اریکسون بود با گوشیهایی تقریبا مشابه و قیمتی بالا

سوني اريكسون

از لحاظ قيمت
كيفيت
خدمات
واقعا نوكيا نصبت به قيمت گوشي هاش خدماتي رو كه سوني اريكسون ميده نميده
البته منظورتون رو از خدمات چیه؟به نظرم توی ایران خدمات اصلا معنا نداره
به شخصه که تعصب خاصی رو هیچ برندی ندارم و حتی بیشتر گوشیهای سنی و نوکی بوده به راستی میتونم بگم بهترین خدمات رو شرکت میکروتل ارائه میده.واقعا رئیساشون دید خیلی خوبی نسبت به مشتری دارند و به قول معروف مشتری مداری میکنند فقط کافیه یه بار به نمایندگیشون بری

به نظر من از لحاظ کیفیت فقط و فقط نوکیا ولی از لحاظ قیمت سونی اریکسون که البته گاهی اوقات نمی ارزه آدم گوشی ارزون با کیفیت پایین بخره چون به اندازه ای که ارزون خریدی باید خرجش کنی.
گوشیهای با کیفیت در هر برندی هستش و نمیشه کلی مثال زد مثلا توی همین نوکیا 5700 و 5610 گوشیهای خیلی بی کیفیتی از لحاظ ساختار بدنه هستند اما از لحاظ سخت افزار خیلی کارش درسته و سخت افزار گران و با ارزشی داره

در مورد اينكه فرموديد گوشي هاي نوكيا ارزونه فقط مي تونم بگم:31::31::31:نمونش گوشي مذخرف n73
در مورد رتبه بندي كه مي گي نوكيا اوله وسوني اريكسون چهارم يا پنجم يا ششم يا ....
بايد بگم كه سوني اريكسون شركت نوپايي و هنوز مثل نوكيا سابقه نداره ومطمئن باش تا 1-2 سال آينده اين se كه اول ميشه .
در مورد w960 و مقايسه با اون كه ديگه سنگ تموم گذاشتي ، آخه مرده مؤمن n78 قاب گوشي w960 هم نمي ارزه .
در مورد دوربين 8 مگاپيكسلي هم بايد بگم ربطي به كم آوردن توي 5 مگاپيكسلي نيستse تواناييشا داره ميره دوربينه بهتر ميزنه .

:8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::8::27:
از این نمونه ها هستش باور کن من خودم الان 5700 اگه 300 باشه و ان73 قیمتش 250 باشه من 5700 رو میخرم.
6120 رو نگاه کن چه امکاناتی داره و اما چه قیمت خوبی داره .قویترین سی پی یو و رم بالا و دارای سیستم عامل خوب سیمباین با سرعت خیلی بالاتر از هر جاوایی که فکرش رو بکنی
من قصد مقایسه ان78 هم با دبلیو960 رو نداشتم فقط خواستم مثالی بزنم که توی این مدت زیاد دبلیو960 هنوز افت قیمت نکرده مثلا یه مثال دیگه بزنم جی810 سامسونگ با اینکه چند هفته ای نمیشه که به ایران آماده اخرین قیمت بچه ها توی علاالدین 480 تومان بوده یعنی هم قیمت دبلیو960.

نه بابا دعوا نمیکنیم بنده خدا کلی شکلک و مکلک زده که خدایی نکرده به من برنخوره
تاپیک خیلی جالب شده و ذهن خیلی ها روشن میکنه

ali racer
21-07-2008, 00:57
ادب مرد به از دولت اوست
من معمولا جواب افراد بي ادب را نمي دهم
در ضمن من به عنوان يك كارشناس الكترونيك صحبت مي كنم نه به عنوان يه فرد متعصب
از مثالي كه زديد و گوشي ان 95 را نام برديد متوجه شدم شما اطلاعات بسيار پاييني در زمينه تلفن هاي همراه داريد
گوشي ان 95 داراي برد mg120x مي باشد يك برد كاملا تقليدي از گوشي apple 250 i3d وقتي برد گوشي اپل و برد گوشي ان 95 را كنار هم مي گذاريم متوجه ضعف در نقاط مدارفشرده و مخصوصا agp گوشي ان 95 مي شويم
در مورد ريسيور فقط يك مثال بود مگرنه پرتقال هم هيچ ربطي به نوكيا نداره!!!!
بيايم ما ايرانيها براي يك بار هم كه شده در دنياي مجازي تحمل شنيدن انتقاد را داشته باشيم
بهرحال نظرات متفاوت هست ولي در زمينه برقي و الكترونيكي همچنان معتقد به ضعف بسيار زياد در گوشي نوكيا هستم و معتقدم كه سوني اريكسون بسيار از لحاظ سخت افزاري بهتر از نوكيا مي باشد اگرچه خودم هم در حال حاضر از گوشي نوكيا استفاده مي كنم

يك مثال و ختم كلام
گوشي ان 73 نوكيا حدود 100 تومن گرون تر از گوشي كا800 سوني اريكسون مي باشد
از لحاظ كيفيت صفحه نمايش گوشي كا800 بسيار بهتر از ان73
از لحاظ دوربين عكس برداري بسيار بهتر از ان73
از لحاظ سخت افزاري 10برابر كيفيت بهتر نسبت به ان73

کارشناس الکترونیک
شما قبل از این که به آمار و ارقام ها نگاهی بندازی اظهار نظر نکن لطفا
چون باعث میشه اعتبار پست ها و یوزرت بعلت دادن پست بدون پایه ومدرک پایین بیاد !

بله اطلاعات من خیلی در زمینه تلفن همراه کم هستش
فقط چند سوال رو جواب بدین شما که مدعی هستین
از لحاظ سخت افزاری نوکیا حرفی برای گفتن نداره و سونی اریکسون اوله !!

1.چرا ال سی دی 16 میلیون روی گوشی های سونی اریکسون نیست ؟
2.چرا سی پی یو بالای 220 مگا هرتز وجود نداره در گوشی های بازار سونی اریکسون ؟
3.چرا چیپ ست جی پی اس فقط توی 2مدل از گوشی های سونی اریکسون موجود در بازار
وجود داره (که البته 1ماهه به بازار اومدن ؟)
4.چرا فیلمبرداری هیچ کدام از گوشی های موجود در بازار سونی اریکسون vga
با 30 فریم بر ثانیه نیست ؟؟
5.چرا هیچ کدام از سی پی یو های سونی اریکسون دو هسته ای نیستند ؟؟
6.چرا مقام چهارمی فروش جهانی سونی اریکسون الان دست
ال جی هستش ؟
7.چرا سنسور دوربین سی 905 سونی اریکسون رو سامسونگ ساخته
و سخت افزار و مخصوصا سی پی یو اکسپریا رو اچ تی سی ؟؟
8.چرا سرعت بالا اومد و اجرای دستورات گوشی های نوکیا(مثل ان82)
از گوشی های جاوا سونی اریکسون مثل (کا850) بالاتره ؟(مثلا در بالا اومدن دوربینشون ؟)

شما اگه می خوای مقایسه کنی من توجه ات رو جلب میکنم به ان 82 و کا 850
دیگه زمان ان 73 و کا 800 تموم شده !(البته بیشتر از یک ساله که تموم شده !1

توجه ات رو جلب میکنم به
موشن سنسور ان 82
سی پی یو 2 هسته ای اون
128 مگا بایت رم دینامیک
چیپ جی پی اس اینترنال
چیپ خروجی تی وی
و سنسور سی موس فوق العاده دوربین اون(جدا از کیفیت برتر و بی چون و چرا عکسبرداری و فیلمبرداری ان 82 در مقابل کا 850)
و سرعت عملکرد تو منو ها و اجرای برنامه هاش !

بهتره به جای این که چشم روی حقیقت ببندی
دست از تفکر بچه گانه برداری و بجای ناراحت شدن از حرف حق من در مورد سونی اریکسون
یه کمی به کارنامه مالی و فروش سونی اریکسون در 2 سال اخیر
و رویو های معتبر دقت کنی !