PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیغام windows_virtual memory minimum too low

P2X
18-07-2008, 18:19
سلام عزیزان.
بازم برای من مشکل پیش اومده.این بار یه ارور جدید.
کمکم کنید؟ :2:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
18-07-2008, 20:28
سلام عزیزان.

سلام دوست عزیز

اولا خواهش می کنم از این به بعد عنوان مناسبی برای سوال خودتون انتخاب کنید.

همون طور که می دونید در همه شرایط ram بیشترین بازدهی خودش را داره و کار رم به این صورت هست که همه برنامه هایی که توی ویندوز بازشون می کنیم برای اجرا شدن باید فایلهای اجرایی خودشون را توی رم بریزن و با کمک رم برنامه اجرا میشه .

به این ترتیب که مثلا وقتی یه برنامه رو باز میکنیم این برنامه فایلهای خودش را وارد حافظه فلش رم میکنه و مقداری از حافظه رم اشغال میشه و هر چی مقدار حافظه رم بیشتر باشه برنامه ها راحت تر اجرا میشوند .

وقتی از برنامه های سنگین استفاده می کنید حافظه رم پر می شود و اگر جا برای برنامه ای که اجرا می کنید نباشد پیغامی که در بالا مشاهده می کنید را می دهد .

بیشتر برنامه ها بعد از خارج شدن، فضایی را که از رم اشغال کرده بودن آزاد میکنن ولی کلا بهتره که هر چند وقت یک بار حافظه رم را خالی کنیم (با برنامه هایی مثل Ram Cleaner یا همین TuneUp Utilities و... )

به ادرس زیر هم سر بزنید دوستان توضیحاتی در مورد این مشکل دادند .

عنوان تاپیک ویرایش شد .

موفق باشید .

P2X
20-07-2008, 19:11
خیلی ممنون :2:

sin2x=2sinxcosx
25-07-2008, 23:55
ولی من فکر می کنم Virtual Memory همونیه که تو راست کلیک روی My Computer یه فضای دلخواه بهش می دیم تا به کمک Ram اصلی بیاد .

nw_nk
26-07-2008, 01:30
سلام عزیزان.

سلام

Virtual Memory فضاییه که توسط سیستم عامل از هارد گرفته میشه. چون ظرفیت رم محدوده و معمولا جوابگوی لود کل اطلاعات مورد نیاز نیست, مقداری از حافظه هارد هم با نام Virtual Memory به کمک رم میاد که این مقدار توسط شما قابل تنظیمه.

کلیک راست روی My Computer

تب Advanced

دکمه Settings

تب Advanced

دکمه Change

پیش فرض روی حالت System Managed Size هست که ویندوز خودش اندازش رو تعیین و کم و زیاد میکنه.

معمولا حداقل اندازه ای معادل 1.5 برابر رم توصیه میشه. مثلا اگر رم شما 512 است حداقل باید 700 بزارید.

با انتخاب دکمه رادیویی Custom Size می تونید مقدار حداقل و حداکثرش رو تعیین کنید که بهتره هر دو رو یک مقدار یکسان و مناسب بزارید. میگم یکسان تا دیگه سیستم عامل وقت خودش رو برای کم و زیاد کردن حافظه مجازی تلف نکنه.

...

و اما اروری که شما دریافت می کنید نشون میده که مقدار اختصاص داده شده به حافظه مجازی کمه و می تونید به روشی که گفته شد زیادش کنید.

...

اگر نمایش فایلهای مخفی و سیستمی رو فعال کنید می تونید فایل حجیمی بنام pagefile رو در ریشه درایو ویندوز (اگر تغییر نداده باشید) ببینید. این فایل همون فضای اختصاص داده شده به حافظه مجازیه.