PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Cpu Batch Numbers

vivid806
18-07-2008, 00:18
سلام:20:

در مورد این Batch Numbers پردازنده توضیحاتی می خواستم بدونم چگونه هست من مقداری در مورد این Batch Number سرچ زدم یک شماره مثل L805A320 و یا L804A922 هست که باید در هر پردازنده احتمالاً متفاوت هم باشه و دیدم که با اورکلاک پردازنده رابطه مستقیم داره برای ثابت موندن سیستم......حالا یعنی این پردازنده های Tray دارای این قابلیت نیستند و اورکلاک اونها با مشکل مواجه میشه؟
اگر ممکنه مقداری در مورد این مقوله توضیح بدید:40:

shahab_blaster
18-07-2008, 09:46
سوال جالبي پرسيدي و من هم يه سوال ميپرسم كه اساتيد جواب بدن
چرا بايد يه پردازنده باكس نباشه ؟
بخاطر اينه كه پرازنده با قيمت پائينتر عرضه بشه يا اينكه اون پردازنده بعد از رفع مشكلي كه داشته به صورت غير باكس عرضه شده با توجه به اينكه پردازنده گارانتي تعويض داره

Stream
18-07-2008, 14:13
CPU ها با Batch Numnber هاي متفاوت رفتار كمي متفاوتي نسبت به هم توي اوركلاك نشون مي دهند. اين يك قابليت نيست!

Batch Number روي جعبه و روي IHS نوشته شده و شما وقتي يك ‍CPU رو Tray بگيريد معمولا انتخاب خاصي نداريد چون همه CPU هايي كه در يك Tray هستند Batch Number مثل هم دارند. (گرچه بعضي ها مي گند Number هاي خوب فقط توي Box ها پيدا ميشه، منبعي براي اين حرف نيست ولي شايد واقعيت داشته باشه!)

Mentally Art
18-07-2008, 15:25
منظور از رفتار متفاوت تو اوورکلاک ، رفتار بد و خوب یا رفتار خوب و خوب تر هست؟
cpu با چه batch number یی تو اوورکلاک رفتار خوبی بهمون نشون میده؟
اینجوری که شما گفتید تو cpu های tray همه batch number شون یکیه ، پس برامون فرقی نداره و دیگه توجه کردن نمیخواد

در کل باید اینجوری برداشت کرد که batch number های tray بهتر از batch number های box هست؟

شاید این سوالم زیاد ربطی به این تاپیک نداشته باشه...ولی ممنون میشم جواب بدید
با توجه به batch number و گارانتی cpu های tray آیا tray پیشنهاد میشه؟
یا خیلی شانسیه؟
ممنون از لطفتون

Stream
18-07-2008, 20:31
منظور از "رفتار كمي متفاوت"، رفتار "كمي" متفاوت است. منظور بهتر و بدتر نيست. دو قعطه ممكنه توي شرايط متفاوت رفتار متفاوتي داشته باشند ولي لزوما هيچ كدوم "بهتر" از اون يكي نباشه. شايد هم اين تفاوت طوري باشه كه بشه گفت يكي بهتر از اون يكي است. اين بحث خيلي گسترده تر از اين هست كه مثلا بگيم Q6600 هاي فلان number بهتر هستند و فلان number بدرد نمي خوره!

عرض كردم CPU هاي يك Tray نه همه CPU هاي Tray !
نمي دونم شما چطور برداشت كرديد batch number هاي Tray بهتر است...

بحث تاپيك رو منحرف نكنيد لطفا!

Mentally Art
18-07-2008, 20:55
عرض كردم CPU هاي يك Tray نه همه CPU هاي Tray !
فلان number بهتر هستند و فلان number بدرد نمي خوره!

آها...
متوجه شدم
من برداشت خاصی نکردم و منظوری هم نداشتم... فقط در حد چند سوال بود
خب ، در هر صورت پرسیدن بهتر از ندونستنه !

shahab_blaster
19-07-2008, 11:24
سوال جالبي پرسيدي و من هم يه سوال ميپرسم كه اساتيد جواب بدن
چرا بايد يه پردازنده باكس نباشه ؟
بخاطر اينه كه پرازنده با قيمت پائينتر عرضه بشه يا اينكه اون پردازنده بعد از رفع مشكلي كه داشته به صورت غير باكس عرضه شده با توجه به اينكه پردازنده گارانتي تعويض داره
اين سوال منو يكي نيست جواب بده