PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال و درخواست چند کامپوننت

farshad_momtaz
17-07-2008, 09:40
من از ویژوال بیسیک 6 استفاده می کنم و از می خوام کامپوننت های Microsoft Rich Textbox Control 6.0 و Microsoft Common ?Dialog Control 6.0 ولی متاسفانه ویژوال بیسیک من این کامپوننت ها را ندارد. لطفا این کامپیوننت ها را برای من قرار دهید.
و سوال آیا می شه با ویژوال بیسیک 6 برای موبایل و نینتندو برنامه نوشت؟ اگه جواب مثبته چطوری؟ و اگه نه پس من شنیدم با ویژوال بسیک می شه آیا ورژن خاصی را می خواد؟
سوال دومم هم مثل اولی هست ولی با این تفاوت که در مورد نینتندو هستش آیا می شه با ویژوال بیسیک 6 برای نینتندو برنامه نوشت؟چطوری؟
خیلی ممنون

_H2_
17-07-2008, 23:11
سلام

و سوال آیا می شه با ویژوال بیسیک 6 برای موبایل و نینتندو برنامه نوشت؟ اگه جواب مثبته چطوری؟ و اگه نه پس من شنیدم با ویژوال بسیک می شه آیا ورژن خاصی را می خواد؟
سوال دومم هم مثل اولی هست ولی با این تفاوت که در مورد نینتندو هستش آیا می شه با ویژوال بیسیک 6 برای نینتندو برنامه نوشت؟چطوری؟
خیلی ممنون

این کنسول ها عموماً پردازنده خود را دارند با یک سیستم عامل که شاید زیاد هم به سیستم عاملی که میشناسید شباهت نداشته باشد.
با صرف خود VB و به معنی نرم افزار VS فکر نکنم بتوان این کار را کرد. (در مورد کنسولهای قدیمی که مطمدن هستم)

البته من نمیدانم منظورتان کدام نگارش نینتندو است، کنسول های قیدیمی سوپر نینتندو که فلاپی 3.5Inch میخورند یا این CD خورهای جدید؟!

ولی شرکت های سازنده اغلب کامپایلرهایی برای سینتکسهای مشهور عرضه میکنند.
یعنی امکان دارد یک برنامه مثل VS بتوانید پیدا کنید که با سینتکس Basic به شما اجازه دهد برای کنسول خاصی کد نویسی کنید.

مثلاً برای تراشه های AVR کامپایلری به نام BASCOME عرضه شده که با سینتکس Basic فایل اجرایی در AVR میسازد.

البته استثنایی وجود دارد و آن کنسول مایکروسافت با نام XBox360 است که میتوان با VS2008 و VB9 و بدون نیاز به کامپایلر خارجی و در همان محیط VS برایش برنامه نویسی کرد و بازی ساخت.

farshad_momtaz
18-07-2008, 09:51
در مورد موبایل چیزی نگفتید! یعنی برای برنامه نویسی برای موبایل هم باید از یه چیز دیگه ای استفاده کنم؟
آیا ویژوال بیسیک 6 یا 2008 یا 9 خیلی تفاوت داره؟
برای یه کامپیوتر پنتیم 3 کدوم (ورژن) از ویژوال بیسیک ها خوبه و باهاش کار می کنه؟
هنوز هم نیاز به اون دو کامپیوننت دارم اگه داریدشون لطفا برام بزاریدشون
خیلی ممنون

_H2_
18-07-2008, 16:30
آیا ویژوال بیسیک 6 یا 2008 یا 9 خیلی تفاوت داره؟

به اندازه کافی! در ظاهر شبیه هم هستند و باطنشان زیاد یکسان نیست.

برای یه کامپیوتر پنتیم 3 کدوم (ورژن) از ویژوال بیسیک ها خوبه و باهاش کار می کنه؟

ظبیعتاً نسخه های قدیمی تر منابع کمتری مصرف میکنند، VB6 شاید سریعتر و مصرف RAM و CPU کمتری نسبت به 2008 داشته باشد ولی exe کامپایلی QBasic4 هم RAM و CPU کمتری نسبت به VB6 مصرف میکرد

در موارد دیگر من نمیتوانم کمکتان کنم.