PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Ubuntu

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24]

behnamlider
04-12-2017, 20:29
مرسی شب امتحانش می کنم و باز نصبش میکنم! منم دقیقا عین همون کسی ک پست رو زده ساختم پارتشین هام رو.!ولی ی تفاوت داریم با هم اونم اینکه اون اقا تونسه نصب کنه موقع ورود بوت نشده من کلا اخرای نصب سیاه شد صفحه داد من حس میکنم ممکنه مربوط به سخت افزار باشه و یه مشکلی این وسط باشه البته مطمعن نیستم.اگرم چیزی باشه راهی نداره متوجه بشم چون نه اروری میده نه اطلاعاتی ک بعد برگردم ببینم مشکل چیه

بعد از گشتو گذار داخل فایلام این روشی که مربوط میشه به چند سال پیش رو پیدا کردم البته قدیمیه ولی جواب میداد ببین کمکی میکنه

قبلا خیلی دنبال اینکار بودم اطلاعات زیادی هم پیدا کرده بودم که الان هیچی یادم نمیاد ...

شاید هم با ورژن های جدید مشکل داره به تازگی هم که هسته جدید لینوکس برای اوبوبنتو گذاشتن....

If yo should actually want a Full install here is a step by step for a 4GB drive:

Check MD5SUM of the Ubuntu iso file.
Turn off and unplug the computer. (See note at bottom)
Remove the side from the case.
Unplug the power cable from the hard drive.
Plug the computer back in.
Insert the flash drive.
Insert the Live CD.
Start the computer, the CD should boot.
Select language
Select install Ubuntu.
Select Download updates while installing and Select Install this third-party software.
Forward
At "Allocate drive space" select "Specify partitions manually (advanced)".
Forward
Confirm Device is correct.
(Optional partition for use on Windows machine)
Select "New Partition Table" click Continue on the drop down.
Click "Free space" and "Add".
Select "Primary".
Make "New partition size..." about 400MB.
Location = Beginning.
"Use as:" = "FAT32 file system"
And "Mount point" = windows.
Select "OK"
Click "free space" and then "Add".
Select "Primary", "New partition size ..." = 2.77GB, Beginning, Ext4, and Mount point = "/" then OK.
(Optional home partition)
Click "free space" and then "Add".
Select "Primary", "New partition size ..." = 600MB, Beginning, Ext2, and Mount point = "/home" then OK.
(Important)
Confirm "Device for boot loader installation" points to the USB drive. Default should be ok if HDD was unplugged.
Click "Install Now".
Select your location.
Forward.
Select Keyboard layout.
Forward.
Insert your name, username, password, computer name and select if you want to log in automatically or require a password.
Selecting "Encrypt my home folder" is a good option if you are worried about loosing your USB drive.
Select forward.
Wait until install is complete.
Turn off computer and plug in the HDD.
Stick the side panel back on.

Note:
You may omit disabling the hard drive if after partitioning you choose to install grub to the root of the usb drive you are installing Ubuntu to, (ie sdb not sdb1). Be cautious, many people have overwritten the HDD MBR.

At boot you will then be given the option to boot your computer's hard drive, even when booting another computer.

sunshineboy
28-01-2018, 19:01
من نتونستم اخرش نصب کنم لینکوس روحتی ویندوز عوض کردم تنظمیات بایوس رو تغییر دادم از همون ابتدا تو اون صفحه ای ک شروع میکنه لود کردن یه سری چیز(احتمالا مربوط به لود شدن فایلاس؟) ک نمیدونم چیه ارور میاد ولی اینقدر سریع رد میشه ک نمیتونم بخونم ببینم اصن چی هست توزیع های دیگشم امتحان کردم مثلا کالی لینکوس ولی همین بود متاسفانه تو ساپورت هم ک کلا خیلی ضعیفه لینکوس وبسایت خودشون ک هیچی انجمناشونم هم خبری نیس بالاخره اون چیزی ک میخواسم رو پیدا کردم اجرای لینکوس روی فلش به صورت ماندگار بودن(persistent) البته هنو نمیدونم معایبش چیاس نسبت به نصب کامل؟

RezaMehranfard
23-11-2018, 13:15
دمتون گرم خیلی مفید بود:n16:

green-mind
16-12-2019, 14:54
unable to locate package
دوتان این ارور برای چی هست ؟

CafeNet999
16-12-2019, 18:48
اگه موقع نصب package این خطا رو میگیرید به این صفحه برید و اسم package رو سرچ کنید و ببینید package توی مخازن ubuntu وجود داره یا نه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

milad_gta
16-12-2019, 19:23
unable to locate package
دوتان این ارور برای چی هست ؟

همینطور sudo apt update رو اجرا کنید تا اطمینان حاصل کنید source شما به روز هست.

green-mind
16-12-2019, 21:30
همینطور sudo apt update رو اجرا کنید تا اطمینان حاصل کنید source شما به روز هست.

اجرا کرده بودم ولیکن ...

milad_gta
17-12-2019, 02:36
اجرا کرده بودم ولیکن ...

پس بررسی کنید بسته وجود داشته باشه و سورس حاوی اون در etc/apt/sources.list/ فعال باشه.

lionf3
14-06-2020, 22:12
سلام
دوستان کسی با توزیع Nitrux کار کرده ؟
تو نصب مشکل دارم
میدونم اینجا تابپک مناسب نیست
اما گفتم مطرج کنم و تایپک جداگانه نزنم .:»

Sara Kia
29-12-2020, 00:04
با درود.
من میخوام زورین 15 را روی رایانه ام که ویندوز XP داره بگذارم. برای این منظور رفتم کل درایو F را خالی کردم که حدود 18 گیگ گنجایش داره.
پرسشم اینه که در مراحل گذاشتن زورین وقتی در پنجره installation هستیم یک فیلد کرکره ای در پائین پنجره هست که بالاش نوشته:
Device for boot loader installation که در این بخش خودش ATAMaxtor را داره ولی وقتی کرکره را باز میکنیم پارتیشن مخصوص را هم با همان نامگذاری های ابونتو نشان داده. حالا من در این مرحله باید این گزینه ی بوت لودر را روی همان ATAM بگذارم باشه یا بیارم روی sdb که نامگذاری لینوکسی هست؟
پرسش دوم. اگر بهر دلیل خواستم لینوکس را بردارم و با همان ویندوز کار کنم چگونه آن درایو آخرم را دوباره بدم به ویندوز. چون فعلا که برای لینوکس آماده سازیش کردم در ویندوز اصلا دیده نمیشه.

milad_gta
29-12-2020, 01:12
من Zorin استفاده نکردم تا حالا (یعنی نمی‌دونم ظاهر نصاب اون به چه شکل هست) اما اصول کار به این صورت هست که بوت لودر رو روی دیسکی که BIOS ازش سیستم رو بوت می‌کنه نصب کنید. اگر دو تا هارد دیسک دارید احتمالا باید روی اولی نصب کنید. sdb هم باید اسم دیسک دوم باشه.

دلیل اینکه نمی‌تونید اون پارتیشن رو ببینید به این خاطر هست که احتمالا روش یک فایل سیستم مثل ext نصب شده که ویندوز از اون پشتیبانی نمی‌کنه. درواقع ویندوز اون رو به عنوان یک پارتیشن می‌تونه ببینه ولی چون فایل‌سیستم رو شناسایی نمی‌کنه در فایل منجیر نشونش نمیده. کافیه در جایی مثل Device manager اون پارتیشن رو به یک فرمت قابل پشتیبانی مثل NTFS تغییر بدید.

فراموش نکنید که قبل از هر کاری از اطلاعات پشتیبان بگیرین.

Sara Kia
29-12-2020, 09:54
درود بر شما.
زورین یکی از ورژن های اوبونتو است مثل xubuntu & kubuntu ..... یعنی مراحل جاگذاریش شکل همانهاست.
من در درایو C ویندوز اکس پی را دارم. ویکبار xubuntu را روی فلش 8 گیگی گذاشتم و داره کار میکنه.درآن موقع راهنمائی شدم که بوت لودر را روی همین نام فلش قرار بدم. ولی چون usb2 هست کند کار میکنه برای همین گمان کردم اگر یکی از ابونتو ها را روی یک گوشه از هاردم بگذارم سرعتش درست باشه. برای همین در مرحله انتخاب بوت لودر مشکوک شدم که آیا مثل دفعه ایکه روی فلش گذاشتم بوت لودر را باید روی گزینه ی پارتیشن مخصوص اوبونتو گذاشت یا چون درون هارد گذاشته میشه همان گزینه ی ATAMaxtor که پیش فرض است باید بمانه.که میگید همان ATAMaxtor باید باشه.
حالا که اینجا هستم اجازه بدین یک چیز دیگه هم بپرسم. و آن اینه که من برای اینکه با تلگرام کارکنم ناچارم یک چیزشکن داشته باشم .
یک چیزی در حد اولتراسورف یا فری گیت ولی شوربختانه اینها روی لینوکس کار نمیکنن. چه پیشنهادی دارید؟
من که کاملا ناوارد هم هستم طبق چیزهائیکه از اینترنت یاد گرفتم یک دستورهائی را برای نصب Tor انجام دادم ولی اصلا نمیدانم نصب شد یا نه و کجا هست و اگر کار نکرد چطور میشه برش دارم تا بیخودی سنگینی نکنه و اگر میتوانم برای تلگرام ازش استفاده کنم چطوری؟

دخو
01-01-2021, 15:30
سلام دوستان.
من اوبونتو را سعی کردم روی سیستم بگذارم البته یک جائی را هم براش خالی کرده بودم ولی موقع نصب همش تا آواخر میرفت و قفل میماند. ومجبور بودم با دکمه پاور سیستم را خاموش کنم .درنتیجه دیگه ناامید شدم که بشه نصبش کرد و میخوام با همان ویندوز ادامه بدم. ولی مشکلی که پیش آمده اینه که بوت ویندوز هم کار نمیکنه و مجبورم برای بوت ویندوز یک سی دی بوت بکار ببرم. آیا راهی هست که اثرات آن grub اوبونتو را پاک کنم تا ویندوز خودش بوت بشه؟:question:

akpa
18-01-2021, 10:56
سلام دوستان.
من اوبونتو را سعی کردم روی سیستم بگذارم البته یک جائی را هم براش خالی کرده بودم ولی موقع نصب همش تا آواخر میرفت و قفل میماند. ومجبور بودم با دکمه پاور سیستم را خاموش کنم .درنتیجه دیگه ناامید شدم که بشه نصبش کرد و میخوام با همان ویندوز ادامه بدم. ولی مشکلی که پیش آمده اینه که بوت ویندوز هم کار نمیکنه و مجبورم برای بوت ویندوز یک سی دی بوت بکار ببرم. آیا راهی هست که اثرات آن grub اوبونتو را پاک کنم تا ویندوز خودش بوت بشه؟:question:
سلام بله سی بوت ویندوز رو بزارید و بعد از بوت توی ویزارد همون اولین صفحه یه نوشته هست repair your computer
اون رو بزنید
بقیه اش فک کنم راحت باشه گه گزینه ای دیدید با مضمون startup repair اون رو بزنید و مراحل رو تا آخر برید

Sara Kia
18-01-2021, 22:43
سلام.

متاسفانه استفاده از سدشکن چزو واجبات ما شده . یکسری را اینوری ها بستن یک سری را هم اونوری ها بستن و پیغام میدن که چون کشورشما تحریمه نمیتوانید از خدمت ما استفاده کنید.
من برای لینوکسم یک سدشکن ساده و سبک میخوام چیزی مثل اولتراسرف یا سایفون.که کارکردن با آن راحت باشه و پولی هم نباشه.
تاپیک جدید نزدم چون باید براش عنوان مینوشتم و گرفتاری ایجاد میکرد.

دخو
19-01-2021, 08:38
سلام بله سی بوت ویندوز رو بزارید و بعد از بوت توی ویزارد

سلام. علیک.

اصلا از روی CD خود ویندوز هم بوت نمیشه. درمرحله ی بوت میاد روی این جمله میایسته. grub secure و دیگه هیچ جلو نمیره.
توضیح میدم که بوت را روی سی دی رام گذاشته ام.