PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ماجراي خريد SonyEricsson K800i

amir_t6262
12-07-2008, 18:27
با سلام. علت نوشتن اين تاپيك كلاه گشادي بود كه موقع خريد گوشي سوني اريكسون كا 800 سر من و برادرم رفت.
اولا ما زياد اهل گوشي بازي نيستيم و در نتيجه كم تجربه براي خريد گوشي و هر چه ياد گرفتيم از جستجو در اينترنت بوده است.
براي خريد گوشي به بازار علاالدين رفتيم و شروع كرديم از طبقه اول تا آخر قيمت گرفتن كه حداقل 180000 تومان و حداكثر 190000 بود. و يك كارت حافظه m2 با ظرفيت 2G كه حدود 23000 تومان.
مي دانستم كه مغازه هاي موبايل فروشي كارت حافظه را گران مي دهند و در ضمن اطميناني به كارت آن ها نيست.
بنابراين از يك مغازه لوازم جانبي كامپيوتر كارت حافظه sandisk اصلي در بسته بندي پلمپ شده( نه مثل مغازه هاي موبايل فروشي كه كارت هايشان فله اي در بسته بندي پلاستيكي را با كش به هم بستند!) با گارانتي يك ساله را 19 هزار تومان خريديم.
بعد رفتيم سراغ مغازه 20 طبقه اول كه ادعا مي كرد گوشي اصل با رجيستر مخابرات و گارانتي معتبر و 48 ساعت فرصت تست با قيمت 180000 تومان دارد.
موقع خريد گوشي گفت كه بايد نرم افزار جانبي اش را نصب كند تا گوشي هنگ نكند و از اين حرف ها كه اگر نصب نباشد و گوشي مشكل نرم افزاري پيدا كرد جز گارانتي نيست و خلاصه مجبور شديم بابت نصب نرم افزار به قول فروشنده SIM searchيا چيزي مثل اين 15000 تومان اضافه بپردازيم. بعد شاگرد فروشنده گوشي را از مغازه خارج كرد و معلوم نشد اصلا كاري روي گوشي انجام داد و نرم افزاري نصب كرد يا نه چون بعد از 10 دقيقه برگشت.
بعد كه من كد IMEI گوشي را چك كردم ديدم كه با كد پشت گوشي و جعبه همخواني ندارد كه فروشنده ادعا كرد همه k800 ها همينجوري هستند. و به خاطر 3G بودن گوشي است!!!
و بعد كارت گارانتي كه به جاي گارانتي اصل شركت نيكاتل مربوط به شركتي به نام نيكانتلNIKANTEL بود.
البته ما نتوانستيم در فرصت 48 ساعته گوشي را پس بدهيم و بعيد مي دانم فروشنده حاضر بود كه در آن مدت گوشي را پس بگيرد و من هم يادم رفت كه فروشنده را مجبور كنم كه اين ادعاي تعويض 48 ساعته را در فاكتور فروش ذكر كند.
خلاصه اين گوشي چند روزي است خريداري شده و هنوز كه خوشبختانه مشكلي ندارد.
ولي هنوز فكر مي كنم كه عجب كلاهي سر ما رفت!
راستي نظر شما در اين باره چيست؟
با تشكر!

salarnight
12-07-2008, 20:19
[quote=amir_t6262;2645002]بابعد كه من كد IMEI گوشي را چك كردم ديدم كه با كد پشت گوشي و جعبه همخواني ندارد كه فروشنده ادعا كرد همه k800 ها همينجوري هستند. و به خاطر 3G بودن گوشي است!!!
quote]

مزخرف گفته

farhoode
12-07-2008, 21:10
بیسوادی در کشور موج میزنه

SANR
12-07-2008, 22:13
گوشی اصلش کمتر از 300 تومان نیست خیالت راحت.

amir_t6262
12-07-2008, 22:17
گوشی اصلش کمتر از 300 تومان نیست خیالت راحت.
خب شايد اگر ما هم بيشتر مي گشتيم يا از يك مغازه ديگر مي گرفتيم به اين مشكل بر نمي خورديم.
قيمت اصلش هم فكر نكنم بالاتر از 200000 باشه.

amir_t6262
12-07-2008, 22:18
منظورت ما بوديم يا فروشنده؟!!!!!!!!

noisymind
12-07-2008, 22:38
برنامه چي نصب كنه كه هنگ نكنه؟!!!!!!!! مگه گوشي جاوا سيستم عامل داره؟!!!!!!!!!!!من باشم ميرم دوباره دهن يارو رو .... !!!!

MehranVB
12-07-2008, 22:55
نه دیگه اینقدر زیاد!!!!!!
من پارسال گرفتم 260 تومن، یعنی میخوای بگی گرون شده از اون موقع!!!

amir_t6262
12-07-2008, 23:13
برنامه چي نصب كنه كه هنگ نكنه؟!!!!!!!! مگه گوشي جاوا سيستم عامل داره؟!!!!!!!!!!!من باشم ميرم دوباره دهن يارو رو .... !!!!
آره خودمم موندم كه منظورش چي بود. ناشي گري ما بود ديگه!
حالا براي كسي از دوستان هم چنين موردي پيش آمده يا نه؟ منظورم اينه كه آيا واقعا بايد نرم افزاري بلافاصله بعد از خريد روي اين گوشي نصب شود؟ اگر آره چه نرم افزاري ؟ و چگونه مي شود فهميد كه آيا اصلا نرم افزاري نصب شده يا نه؟

amir_t6262
12-07-2008, 23:14
اين اصطلاح باكس كردن چيه؟
يعني همان كاري كه باعث تغيير Imei مي شود يا نه؟
لطفا راهنمايي كنيد!

Highbury
12-07-2008, 23:22
[quote=amir_t6262;2645002]بابعد كه من كد IMEI گوشي را چك كردم ديدم كه با كد پشت گوشي و جعبه همخواني ندارد كه فروشنده ادعا كرد همه k800 ها همينجوري هستند. و به خاطر 3G بودن گوشي است!!!
quote]

مزخرف گفته
واقعا مزخرف گفته.باید یه نیم ساعتی من رو با این فروشنده ها توی اتاق تنها و دربسته بذارند تا حالیشون کنم

بیسوادی کلاهبرداری حرومزاده بازی پدرسوخته بازی و....:18:

چرت گفته من حتی سری اول کا800 رو داشتم که فریمور اولیه روش بود خداییش حتی یه بارم هنگ نکرد چه برسه به ریست کردن.باید دهنش رو سرویس میکردی

amir_t6262
12-07-2008, 23:28
واقعا نمي دونم چظوري مي شود به بعضي از اين فروشنده ها اطمينان كرد. البته آدم هاي منصف هم دارند.
من خودم پارسال Z310 گرفتم. واقعا فروشنده آقايي بود.
ولي اين بار گير بد آدمي افتاديم!

ninja3000sh
12-07-2008, 23:39
با سلام دوست عزیز الکی نیست که صاحب مغازه های علا الدین مرسدس بنز s350 سوار میشوند.اینها بلدند سر مردمی که تازه میخواهند موبایل بخرند شیره بمالند.اولا که با حرفهایی چون باید به گوشی ببریم مغازه ی همسایه یا شعبه بغلی انتی ویروس نصب کنه یا اپدیت کنه تا فریمویو گوشی بالا بره یا چک کنه یا به کامپوتر وصل کنه برنامه بزنه و بینهایت حرفهای الکی که میگن همش چرت و پرته اینها میخوان از هر طریقی که شده سر مردم کلاه بزارن و تو یک موبایل اندازه 5 تا موبایل سود بردارند و... .این دفعه دیگه گذشت ولی از دفعه بعد حتما با کسی مشورت کنید ویا با یک نفر وارد برین گوشی بخرین.موفق باشی.

Highbury
12-07-2008, 23:41
درسته بچه های این فروم که نمردند که با دوستان مشورت کنید.
من خودم وقتی میخواستم دبلیو950 بگیرم یارو میگفت صداش خیلی بلنده اما افسوس که...

ninja3000sh
12-07-2008, 23:53
بعضی از این فروشنده ها تو علا الدین فرق گوشی ها رو نمیدونن. برای مثال شما برین بپرسید که دوربین w910 خوبه یا p1 چون w910 به نظرش بعد از p1 وارد بازار شده میگه دوربین w910 خیلی بهتر از p1 و عکسهای شفافی میندازه.و... در کل خدا پدر سایتهای معروفی همچون gsmarena رو بیامرزه که واقعا امکانات دقیق گوشی رو معرفی میکنه.

farhoode
13-07-2008, 07:39
با سلام. علت نوشتن اين تاپيك كلاه گشادي بود كه موقع خريد گوشي سوني اريكسون كا 800 سر من و برادرم رفت.
اولا ما زياد اهل گوشي بازي نيستيم و در نتيجه كم تجربه براي خريد گوشي و هر چه ياد گرفتيم از جستجو در اينترنت بوده است.
براي خريد گوشي به بازار علاالدين رفتيم و شروع كرديم از طبقه اول تا آخر قيمت گرفتن كه حداقل 180000 تومان و حداكثر 190000 بود. و يك كارت حافظه m2 با ظرفيت 2G كه حدود 23000 تومان.
مي دانستم كه مغازه هاي موبايل فروشي كارت حافظه را گران مي دهند و در ضمن اطميناني به كارت آن ها نيست.
بنابراين از يك مغازه لوازم جانبي كامپيوتر كارت حافظه sandisk اصلي در بسته بندي پلمپ شده( نه مثل مغازه هاي موبايل فروشي كه كارت هايشان فله اي در بسته بندي پلاستيكي را با كش به هم بستند!) با گارانتي يك ساله را 19 هزار تومان خريديم.
بعد رفتيم سراغ مغازه 20 طبقه اول كه ادعا مي كرد گوشي اصل با رجيستر مخابرات و گارانتي معتبر و 48 ساعت فرصت تست با قيمت 180000 تومان دارد.
موقع خريد گوشي گفت كه بايد نرم افزار جانبي اش را نصب كند تا گوشي هنگ نكند و از اين حرف ها كه اگر نصب نباشد و گوشي مشكل نرم افزاري پيدا كرد جز گارانتي نيست و خلاصه مجبور شديم بابت نصب نرم افزار به قول فروشنده SIM searchيا چيزي مثل اين 15000 تومان اضافه بپردازيم. بعد شاگرد فروشنده گوشي را از مغازه خارج كرد و معلوم نشد اصلا كاري روي گوشي انجام داد و نرم افزاري نصب كرد يا نه چون بعد از 10 دقيقه برگشت.
بعد كه من كد IMEI گوشي را چك كردم ديدم كه با كد پشت گوشي و جعبه همخواني ندارد كه فروشنده ادعا كرد همه k800 ها همينجوري هستند. و به خاطر 3G بودن گوشي است!!!
و بعد كارت گارانتي كه به جاي گارانتي اصل شركت نيكاتل مربوط به شركتي به نام نيكانتلNIKANTEL بود.
البته ما نتوانستيم در فرصت 48 ساعته گوشي را پس بدهيم و بعيد مي دانم فروشنده حاضر بود كه در آن مدت گوشي را پس بگيرد و من هم يادم رفت كه فروشنده را مجبور كنم كه اين ادعاي تعويض 48 ساعته را در فاكتور فروش ذكر كند.
خلاصه اين گوشي چند روزي است خريداري شده و هنوز كه خوشبختانه مشكلي ندارد.
ولي هنوز فكر مي كنم كه عجب كلاهي سر ما رفت!
راستي نظر شما در اين باره چيست؟
با تشكر!

وقتیکه جنس تقلبی وارد بازار میشه همیشه ضررشو خریدار باید بده
خود فروشنده بخاطر چی میگم بی سواد هستند همون موقع چشم و گوش باز کار نمیکنه تا دچار نفرین خریدار نشند

amir_t6262
13-07-2008, 15:16
.این دفعه دیگه گذشت ولی از دفعه بعد حتما با کسی مشورت کنید ویا با یک نفر وارد برین گوشی بخرین.موفق باشی.
مرسي از توجهتون!
آره منم به اين خاطر اين تاپيك را شروع كردم كه ديگر دوستاني كه اين مطلب را خواندند حواسشان را بيشتر جمع كنند.
حالا مسئله پول و اينكه گرانتر خريديم زياد مهم نيست. من بيشتر نگران خود گوشي هستم كه چند وقت ديگر مشكلي برايش پيش نيايد.
سال گذشته كه تازه 310 Z آمده بود من تقريبا از 30 تا از مغازه هاي بازار علاالدين پرسيدم كه اين گوشي bluetooth داره يا نه و همه با قاطعيت مي گفتند نداره!!!

eng.j.mehrdad
13-07-2008, 15:42
حالا يه ماجراي باحال براتون بگم ...
گوشي من رو دزد زد و من رفتم كه بسته بازگشت Mtn Irancell بگيرم ،
خطش درسته خط اصليم نبود ولي كلا دوست نداشتم چيزي ازم بدزدن ،‌
گفتم گوشي كه رفت ،‌درسته ميشه پيداش كرد ولي به اينور اونور رفتن و دادسرا و ... نمي ارزه سگ خورد . سيم كارت رو پس بگيرم ...
رفتم تو يه نمايندگي رسمي ايرانسل تو آرياشهر گفتم گوشيم رو دزد برده ،‌ميخوام بسته بازگشت بگيرم ...
يارو گفت برو با پوكه بيا ، گفتم چشم ،‌ رفتم پوكش همراه با اسناد و مدارك رو آوردم .
مثل كسي كه جراح يا متخصصي چيزي باشه گفت شما بشينيد اونجا من الان كار دارم . من هم نشستم ...
بعد از 1 ربع گفتم آقا دزده سرويس كرد شارژش رو ها ...
همچين بهم پريد كه جا خوردم ، گفت "دزد برده گوشيتو ، صبر كن اينجا از اين بدتر هاشم هست!"
نميدونم تو نمايندگي ايرانسل از اين بدتر چي ممكنه باشه !
به هرحال نشستم ، بعد گفت بفرما مداركت رو بده ،‌گفتم چشم بيا ...
گفت پس كو كپي شناسنامت ؟ گفتم بگير خودت داري كه دستگاش ، گفت ميشه 7 تومن ...
گفتم واسه يه كپي 1 تومن ميگيري ؟ گفت نه خير مدارك كه كامل نباشه طبق تعرفه 1 تومن گرون ميشه ...
گفتم دوست خوب تعرفه بازگشت 5 تومنه ! حالا شما بگو يه تومن هم من ميگيرم ... 6 تومن. گفت نه همينه ...
گفتم صبح كه گوشي ما رو دزديدن كلي بالاش پول داده بودم ، باشه بابا ...
خلاصه كار رو انجام داد و گفت تا سه روز آينده سيم رو ننداز تو گوشي ...
گفتم مگه الان ثبت نكردي ...
گفت چرا ولي ببين آقا اين سيم كارت ها مثل فيوز هاي تو كنتور خونتون ،‌فيوز دارن ،
الان از اونجا بخوان فعال كنن چون توگوشيه سيم ميپره فيور باز مشكل پيدا ميكنه ً!!!
ديگه قاطي كردم گفتم آقا من مهندس مخابراتم ...
يارو يه دفعه صورتش زرد شد ، بلند شد رفت دستشويي ...
من هم ديگه گفتم بيشتر ضايع نشه ،اومدم بيرون ...

amir_t6262
14-07-2008, 00:06
بله متاسفانه افرادي كه هيچ چيز سر در نمي آورند و خيال مي كنند همه مردم مثل آن ها هستند و هر چه بگويند باور مي كنند.
چاره اش بالا بردن معلومات خودمان است كه در چنين مواقعي گول حرف هاي اين افراد ناوارد را نخوريم.

mamad6280
14-07-2008, 08:58
تجربه خوبی بود واسه این دوستمون
درسته باید خودمون رو بیشتر مصلح به اطلاعات کنیم و بعد بع جنگ این فروشنده ها بریم
اول مطالعه بعد خرید

bewitch
19-07-2008, 01:01

!

منم تازه k800i گرفتم از اونور پاساژ علا الدين 182000 تومن ، ولي موقع خريد اصلا نرم افزاري روش نصب نشد ، كد گوشي و ...... هم همه يكي بود ، تا الانم هيچ مشكلي پيش نيومده ، اميدوارم براي شما هم مشكلي پيش نياد

Havbb
19-07-2008, 06:39
یارو مزخرف گفته

FreeMagic
25-07-2008, 07:21
واقعا نمي دونم چظوري مي شود به بعضي از اين فروشنده ها اطمينان كرد. البته آدم هاي منصف هم دارند.
من خودم پارسال Z310 گرفتم. واقعا فروشنده آقايي بود.
ولي اين بار گير بد آدمي افتاديم!
خوب چرا دوباره از همون گوشی نگرفتی ؟

درسته بچه های این فروم که نمردند که با دوستان مشورت کنید.
من خودم وقتی میخواستم دبلیو950 بگیرم یارو میگفت صداش خیلی بلنده اما افسوس که...
اما افسوس که ........ بقیش چی؟:46:
من خودم قبلا داشتم خیلی با حال بود:8:

ديگه قاطي كردم گفتم آقا من مهندس مخابراتم ...

حالا واقعا مهندس مخابرات بودید ؟ :31:

nima_989
26-07-2008, 15:43
واقعا برای خودم متاسفم که مجبورم این همه پدر سوخته بازی رو تحمل کنم.
من جای شما بودم گوشی رو تا48 ساعت پس میدادم.اینجوری فروشنده ها پررو می شن.

amir_t6262
27-07-2008, 21:08
[QUOTE=FreeMagic;2704795]خوب چرا دوباره از همون گوشی نگرفتی ؟

اون فروشنده با انصاف احتمالا به علت انصافش نتونسته بود در اون بازار رقابت كنه و از دور خارج شده بود!!!

amir_t6262
27-07-2008, 21:11
واقعا برای خودم متاسفم که مجبورم این همه پدر سوخته بازی رو تحمل کنم.
من جای شما بودم گوشی رو تا48 ساعت پس میدادم.اینجوری فروشنده ها پررو می شن.

واقعا نشد كه دوباره بريم سراغش!
حالا اگر مي رفتيم هم بعيد مي دونم طرف حاضر به قبول تعهدش مي شد و با هزار بهونه و ... حاضر نمي شد گوشي را عوض كنه!
موقع خريد مي بايست فروشنده رو مجبور مي كردم كه در فاكتور قيد مي كرد كه تا 48 ساعت فرصت تعويض دارد.

shahramcat
27-07-2008, 22:10
واقعا نشد كه دوباره بريم سراغش!
حالا اگر مي رفتيم هم بعيد مي دونم طرف حاضر به قبول تعهدش مي شد و با هزار بهونه و ... حاضر نمي شد گوشي را عوض كنه!
موقع خريد مي بايست فروشنده رو مجبور مي كردم كه در فاكتور قيد مي كرد كه تا 48 ساعت فرصت تعويض دارد.

من بودم فقط برای فهموندن اینکه باید رو حرفش باشه و زرنگ بازی در نیاره بلادرنگ میرفتم همونجا ....

p30boy.s
28-07-2008, 23:51
1-جاوا كه هنگ نميكنه.
2- بايد با داداشت ميرفتيد چون حداقل يه شاهد داشتي.
3-خودش ميفهميده كه گوشي مشكل داره براي ايينكه حالشو نگيري عوض ميكرده.
4-اگه ديگه نميتوني بري فكرشو هم نكن .كاريه كه شده انشاالله دفعه بعد حواستو جمع كن.
5-بر**و**ادمهاي مال مردم خور لعنت.