PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا ويروس ميتونه ازpc ويروسي موقع burnكردن دي وي دي واردdisk بشه؟

rayhaneh
10-07-2008, 16:03
سلام دوستان
من قبلنا كامپيوترم ويروسي شده بود كه همون وقت قبل از اينكه وبندوزم رو دوباره نصب كنم فايلهاي ضروريم رو توي يه دي وي دي ذخيره كردم كه وقتي ويندوز جديد رو نصب كردم ديدم كه فايلهاي داخل دي وي دي قابل شناسايي با ويندوز جديدم نيستند و از خيرشون گذشتم اما حلا بعد چند ماه كه دوباره دي وي دي رو ميخواستم اريز كنم يكدفعه فايهاي داخل دي وي دي ظاهر شدند!!
متعجب و خوشحال شدم ولي سوال من اينه كه آيا ويروسي ميتونسته موقع بورن كردن از ويندوز ويروسي ام وارد دي وي دي شده باشه و الان به ويندوز جديدم آسيب برسونه يا نه؟ (البته با انتي ويروسم الان اسكن كردم كه فعلا كه ويروسي در دي وي دي نشون نداده)
دوم اين كه چه دليلي ممكنه داشته باشه كه قبلا فايلها با ويندوزم قابل شناسايي نبودند و دي وي دي خالي نشون ميداد؟!
با تشكر قبلي.

mahdi7610
10-07-2008, 17:31
سلام دوستان
من قبلنا كامپيوترم ويروسي شده بود كه همون وقت قبل از اينكه وبندوزم رو دوباره نصب كنم فايلهاي ضروريم رو توي يه دي وي دي ذخيره كردم كه وقتي ويندوز جديد رو نصب كردم ديدم كه فايلهاي داخل دي وي دي قابل شناسايي با ويندوز جديدم نيستند و از خيرشون گذشتم اما حلا بعد چند ماه كه دوباره دي وي دي رو ميخواستم اريز كنم يكدفعه فايهاي داخل دي وي دي ظاهر شدند!!
متعجب و خوشحال شدم ولي سوال من اينه كه آيا ويروسي ميتونسته موقع بورن كردن از ويندوز ويروسي ام وارد دي وي دي شده باشه و الان به ويندوز جديدم آسيب برسونه يا نه؟ (البته با انتي ويروسم الان اسكن كردم كه فعلا كه ويروسي در دي وي دي نشون نداده)
دوم اين كه چه دليلي ممكنه داشته باشه كه قبلا فايلها با ويندوزم قابل شناسايي نبودند و دي وي دي خالي نشون ميداد؟!
با تشكر قبلي.
سلام دوست عزیز

بله اگه فایلهای شما ویروسی شده باشه با رایت کردن اونها روی cd یا dvd ویروسها نیز همراه فایلهای وارد سی دی خواهند شد .
و اگه فایلهای شما داخل cd یا dvd ویروسی باشند با ریختن اطلاعات روی ویندوز ویروسها نیز وارد ویندوز خواهند شد .

دلیل نشون داده نشدن اطلاعات dvd به خاطر ویندوز بوده که دچار اختلال شده بوده . که با تعویض ویندوز مشکل حل می شد که مشکل شما حل شده بود .

یا می تونستید از برنامه Iso Buster استفاده کنید که اطلاعات شما را به خوبی نشان می داد .

موفق باشید .

mjkh
10-07-2008, 17:56
البته در دی وی دی فیلم نه
ولی موزیک یا data اره ویروس اگه در سیستم باشه منتقل میشه

rayhaneh
11-07-2008, 03:07
با تشكر واما بعد...
1:
بله اگه فایلهای شما ویروسی شده باشه با رایت کردن اونها روی cd یا dvd ویروسها نیز همراه فایلهای وارد سی دی خواهند شد .
و اگه فایلهای شما داخل cd یا dvd ویروسی باشند با ریختن اطلاعات روی ویندوز ویروسها نیز وارد ویندوز خواهند شد .

راستش احتمال اينكه اون فايلهايي كه من رو دي وي دي ريختم ويروسي بوده باشن كمه چون اكثر فايلام مديا (عكس و فيلم و موزيك) بودندو اينكه ويروسه تو درايو ويندوزم بود و حسابي سرعت كامپيوترم رو اورده بود پايين!
2:
دلیل نشون داده نشدن اطلاعات dvd به خاطر ویندوز بوده که دچار اختلال شده بوده . که با تعویض ویندوز مشکل حل می شد که مشکل شما حل شده بود . اينم راستش من فايلهاي دي وي دي رو بعد نصب مجدد نتونستم ببينم ولي حلا بعد حدودا يكسالي ميتونم!! از معرفي برنامه هم ممنون

البته در دی وی دی فیلم نه
ولی موزیک یا data اره ویروس اگه در سیستم باشه منتقل میشه
مرسي ولي تو دي وي دي هم فيلم بود هم عكس هم فايل صوتي درنتيجه؟
راستي اگه با چه آنتي ويروسي چك كنم صد در صد اگه ويروسي باشه نشون ميده؟!

mahdi7610
11-07-2008, 07:14
با تشكر واما بعد...
1:راستش احتمال اينكه اون فايلهايي كه من رو دي وي دي ريختم ويروسي بوده باشن كمه چون اكثر فايلام مديا (عكس و فيلم و موزيك) بودندو اينكه ويروسه تو درايو ويندوزم بود و حسابي سرعت كامپيوترم رو اورده بود پايين!
2: اينم راستش من فايلهاي دي وي دي رو بعد نصب مجدد نتونستم ببينم ولي حلا بعد حدودا يكسالي ميتونم!! از معرفي برنامه هم ممنون
مرسي ولي تو دي وي دي هم فيلم بود هم عكس هم فايل صوتي درنتيجه؟
راستي اگه با چه آنتي ويروسي چك كنم صد در صد اگه ويروسي باشه نشون ميده؟!
سلام دوست عزیز

چون فایلهایی که شما داخل dvd رایت کردین عكس و فيلم و موزيك بوده پس احتمال ویروسی بودن محتوای dvd خیلی کمه و می شه گفت که dvd شما ویرسی نیست .

چون همون طور که میدونید سر و کار ویروس ها با برنامه ها و فایلهای exe هستش .
من تا حالا فقط یه ویروس را دیدم که سر و کارش با فایلهای صوتی هستش . که اون هم بعید می دونم توی سیستم شما وجود داشته باشه .

و چون میگید که dvd را ویروس یابی هم کردید پس با خیال راحت از dvd خودتون استفاده کنید .

می تونید با انتی ویروس کسپراسکای هم dvd خودتون را چک کنید .

اگه فایلهای شما داخل cd یا dvd مخفی شده باشه یا دیده نشه و یا به هر دلیلی می تونید از برنامه ای که معرفی کردم استفاده کنید که محتوای اون را به شما نشون می ده .

موفق باشید .

rayhaneh
11-07-2008, 19:48
سلامي دوباره
مرسي بابت جوابتون. خيالم راحت شد!
سبز باشيد و پايدار