PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : FallOut 3

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

S A A M
09-07-2008, 09:57
FALLOUT 3
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عرضه:10/7/2008
پلتفرم:PC,Xbox36,PS3
ناشر: Bethesda Softworks
طراح: Bethesda Softworks
ژانر:Role-Playing
M:ESRB

این بازی بسیار عظیم توسط Bethesda Softworks در حال ساخت میباشد و برای X360 PS3 PC اواخر سال 2008 منتشر میشود.

-زمان بازی 30 سال بعد از Fallout 2 رخ میدهد.
-چرخه تغییر آب و هوایی و سیستم دینامیک روز و شب بر اساس زمان واقعی در بازی اعمال میشود.
-لیسانس پخش 20 آهنگ از رادیو در بازی خریداری شده است.
-در بازی رانندگی برای هیچ وسیله ای وجود ندارد اما برای جابجایی خود از منطقه ای به منطقه ای دیگر از ترن زیرزمینی میتوانید بهره ببرید.
-کودکان خردسال و کوچک در بازی به وفور یافت میشود.
-بازی به هیچ وجه بخش multiplayer ندارد و هیچ دمویی برای نقشه بازی نخواهد آمد.
-اضافه شونده ای قابل دانلود برای ساخت بازیکن پس از ساخت بازی نیز منتشر میشود.
-شهر Washington D.C به صورت کاملا دقیق از واقعیت نقشه برداری و پایه ریزی شده است.

گیم پلی:

کمپانی Bethesda سازنده یکی از بزرگترین بازی های تاریخ PC یعنی Fallout 3 اطلاعات کلی از گیم پلی بازی را فاش کرد به شرح زیر:

وجود سیستم کار در بازی!! Bethesda مقدمات شروع ایت عمر را از 9 به 12 برای به پایان رساندن مرحله به صورت اکشن اضافه نموده است.

قابلیت حرکت مخفی کارانه در بازی...

نبرد و جنگ در حالت Turn-based و استفاده از سیستم هوشمند V.A.T.S

وجود تششعات برق برای مسمومیت و برق گرفتگی در جنگ!

تصاوير:

سايزاصلي:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سايز اصلي:

سايز اصلي:

سايزاصلي:

Artwork

سايز اصلي:

سايز اصلي:

چند تريلر از بازي:

حجم:15.6 MB

حجم:8.8 MB

حجم:28.1 MB

===========

مطالب زیر را ساسان جان زحمتش را کشیدند:
فال اوت 3: کدام نسخه برتر است؟
----------------------------------

فال اوت 3 برای 3 پلتفرم PC , Xbox 360 و PS3 منتشر شده است.حال این سوال پیش می آید که کدام نسخه برتر است.بازی قبلی Bethesda یعنی آبلیویون در زمان انتشارش برای PC و Xbox 360 در مارس 2006 از نظر اغلب منتقدان عملکرد بهتری بر روی Xbox 360 داشت اما این بار کدام نسخه ی بازی برنده است؟با هم می بینیم.

بدون شک وقتی IGN برخلاف خیلی از سایت ها به هر 3 نسخه ی بازی امتیاز یکسان نداد و از نسخه ی PS3 گله کرد استارت مقایسه ی 3 نسخه ی فال اوت 3 را زد.نسخه های PC و Xbox 360 بازی نمره ی 9.6 و نسخه ی PS3 بازی نمره ی 9.4 دریافت کردند و این 0.2 کمتر از نگاه IGN به خاطر "باگ های قابل توجه" نسخه ی PS3 بود.کمی بعد IGN متن review نسخه ی PS3 را تغییر داد اما نه نمره ی نهایی و این کار سبب شد که بسیاری تصور کنند Bethesda با IGN به توافق رسیده است تا IGN سخنان تند خود را درباره ی نسخه ی PS3 حذف کند.
اما آیا نسخه ی PS3 واقعاٌ پر ایرادتر از نسخه ی Xbox 360 است؟سایر منتقدان نیز چنین می گویند.گیم اسپات به عنوان مثال اشاره کرده است که نسخه ی PS3 مشکلات بصری به مراتب بیشتری دارد از جمله نبود برخی از تکسچرها در بعضی از دشمنان مشخص و گاهی اوقات تکسچرهای نامنظم در بعضی از مکان ها.یک glitch خفیف نیز در نسخه ی PS3 در حالت آنلاین و اتصال به PSN مشاهده می شود که با آفلاین بازی کردن بازی مشکل حل می شود.
بر پایه ی آن چیزی که ما دیده ایم نسخه ی Xbox 360 برتری گرافیکی اندکی در برابر نسخه ی PS3 دارد که آن چنان خفیف است که به طور قابل ملاحظه ای کیفیت گیم پلی را تحت تأثیر قرار نمی دهد.اگرچه فن بوی های کنسولی درباره ی اینکه کدام یک از کنسول ها پورت بی کیفیت تری را دریافت کرده اند جر و بحث می کنند اما حقیقت این است که فال اوت 3 بر روی یک PC قدرتمند به مراتب فوق العاده تر است.با داشتن سیستمی مشابه سیستم توصیه شده ی بازی(CPU دو هسته ای ،2 گیگابایت رم و Geforce 8800) فال اوت 3 بر روی PC به طور قابل ملاحظه ای زیباتر از نسخه های کنسولی به نظر می رسد.تکسچرها پرتکاپو اند و برآمدگی ها و فرورفتگی های دقیق و مفصلی را در بر می گیرند.draw distance به شکل وحشتناکی وسیع تر و طویل تر است و در نسخه ی PC بازی،Wasteland با اشیا،شاخ و برگ ها و حیات وحش بیشتری در مقایسه با نسخه های کنسولی پر شده است.به علاوه نسخه های کنسولی سایه ها و انعکاس های محدودتری دارند در حالیکه نسخه ی PC در حالت حداقل هم از این نظر بهتر عمل می کند که دنیای بازی را زنده تر و واقعی تر می سازد.PC های خوب قادرند بازی را در 60 فریم در ثانیه اجرا کنند در حالیکه کنسول ها در پاره ای از موارد در حفظ 30 فریم در ثانیه نیز موفق عمل نمی کنند.
اگر شما بین خرید یکی از 3 نسخه ی بازی مرددید و می خواهید بدانید کدام نسخه بهترین عملکرد را دارد پاسخ واضح است:یک PC مدرن با یک کارت گرافیک قدرتمند از هر دو کنسول عملکرد بهتری خواهد داشت.

در پایان به مقایسه ی عکس های 3 نسخه که توسط IGN انجام شده است توجه فرمایید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمرات بازی از سایت ها و مجلات معتبر و نگاهی به نقد بازی توسط چند سایت
-----------------------------------------------------------------------------

نمرات اولیه بازی فوق العاده هستند.فال اوت 3 از آن دسته نقش آفرینی هایی است که به همه ی RPG بازها توصیه می شود.

Official Xbox Magazine(Xbox 360) ------------- 10/10*
PC PowerPlay(PC) ------------- 90%*
IGN UK ------------- 8.8/10*
IGN AU ------------- 9.5/10*
IGN ------------- 9.6/10*
IGN(PS3) ------------- 9.4/10*
Eurogamer ------------- 10/10*
Level(PC) ------------- 100%*
Gamespy ------------- 5/5*
1UP ------------- A*

سایت IGN به نسخه ی PC و Xbox 360 بازی نمره ی 9.6 از 10 داده است.این سایت در پایان review خود می نویسد:

"خیلی بعید است که یک بازی بتواند در ارائه ی بخش های مختلف و گاه متناقض عالی عمل کند.فال اوت 3 آزادی عمل کامل به شما خواهد داد بی آنکه داستان بازی را فدا کند.سیستم مبارزه ی بازی فوق العاده است بی آنکه المان های عمیق نقش آفرینی را نادیده بگیرد.افرادی که در بازی با آنها برخورد می کنید سرگرم کننده و در اغلب موارد مضحک اند بدون آنکه حس حضور در یک چنین دنیای سیاهی را تخریب کنند.بازی مشکلات اندکی دارد که اغلب تکنیکی است اما در نهایت کلیت بازی به مراتب بهتر از مجموع جزئیات آن است.فال اوت 3 یک بازی فوق العاده با یک اتمسفر بی نظیر است که از بسیار جهات سرگرم کننده و لذت بخش است.بدون شک فال اوت 3 یکی از بهترین بازی های 2008 خواهد بود."

همچنین IGN سه نسخه ی Xbox 360 , PC و PS3 فال اوت 3 را از نظر گرافیکی با هم مقایسه کرده است و نسخه ی PC را بهتر می داند:

"اگر دنبال قدرت گرافیکی هستید نسخه ی PC فال اوت 3 به شما توصیه می شود چنانچه کامپیوتری داشته باشید که توانایی اجرای بازی را داشته باشد.حتی اگر در PC با رزولوشن برابر با PS3 و Xbox 360 نیز بازی کنید باز هم با جزئیات بیشتری نسبت به نسخه های کنسولی مواجه خواهید شد.نسخه های PS3 و Xbox 360 بازی هم عالی اند اگرچه گاه و بیگاه شاهد افت فریم در این نسخه ها هستیم که منجر به کند شدن بازی می شود.چنانچه بازی را بر روی یک PC قدرتمند اجرا کنید متوجه می شوید که تفاوت آن با نسخه های Xbox 360 و PS3 به مراتب بیشتر از تفاوت این دو نسخه با هم است."
--------------------

Kristan Reed از سایت Eurogamer در نقد بازی می نویسد:

"فال اوت 3 با اندکی فاصله بهترین بازی ای است که بعد از بایوشاک تجربه کرده ام.علی رغم نگرانی های بسیار،فال اوت 3 در رسیدن به یکی از اهداف اصلی اش یعنی جذب کردن بخش اعظمی از بازیبازها موفق عمل کرده است.یک تجربه ی هیجان انگیز که راه های بسیاری برای تجربه ی آن وجود دارد از فال اوت 3 چیزی می سازد که قادر است تا هفته ها شما را سرگرم کند.چه در زمینه ی اکشن،چه در زمینه ی ماجراجویی و چه در زمینه ی نقش آفرینی فال اوت 3 اثری است که شما را سیراب می کند و شما را عاشق اتمسفر بی نظیر،انتخاب های نزدیک به هم و هیجان بی پایانش می سازد.
یک بار دیگر Bethesda اثری را خلق کرد که می توان آن را یک اثر کلاسیک نامید و تا سال ها بعد درباره ی آن صحبت کرد."
--------------------

1UP به بازی A از +A داده است:

"فال اوت 3 از آن قبیل بازی هایی است که هر چند وقت یک بار شانس بازی کردن آنها را دارید.عاقلانه نیست که آن را نادیده بگیرید و خودتان را از این لذت بزرگ محروم کنید.فال اوت 3 به ما نشان می دهد که باید در انتظار روزی باشیم که نقش آفرینی های open world یک قدم بزرگ دیگر برای رسیدن به بزرگترین چیزی که از یک RPG در ذهنمان متصوریم بردارند."
--------------------

Neon Kelly در نقد بازی برای Videogamer می نویسد:

"فال اوت 3 یک بازی عظیم است.در ماهی که 5 یا 6 عدد از بهترین بازی های سال منتشر شده اند فال اوت 3 یکی از بهترین هاست.بازی پر است از مکان های دلچسب،انتخاب های فراوان و یک حس فوق العاده ی ماجراجویی که تنها در بهترین نقش آفرینی ها یافت می شود.بعد از مدت ها انتظار بالاخره بازی اینجاست."
--------------------

منتقد سایت گیم اسپای هم در نقد بازی نوشته است:

"فال اوت 3 بسیار شبیه به آبلیویون است(البته با تفنگ!) اما تقریباٌ از تمامی جهات برتر از آبلیویون عمل می کند،چرا که خط داستانی قوی تر،معرفی بهتر و چند صد ساعت گیم پلی هیجان انگیز برای شما به ارمغان می آورد.اگرچه هنوز مشخص نیست حرفه ای های فال اوت،بازی Bethesda را جز این franchise محسوب خواهند کرد یا نه،اما فال اوت 3 عنوانی است که اغلب RPG بازها باید آن را تجربه کنند و اثری است که به عنوان یکی از بهترین بازی های این نسل از آن یاد خواهد شد."

لینک پرو فایل ساسان جان:

ali_ranger22
09-07-2008, 12:57
باید یه Rpg خیلی خوبی باشه من هیچ کدوم از قسمت های قبلشو بازی نکردم ولی خیلی تعریف شنیدم ازش حتما بازیش میکنم

joey jordison
14-07-2008, 11:50
سلام
من یکی از طرفداران این بازی هستم و خیلی منتظرش هستم!!!
باز هم مثل نسخه های قبلی حس و حال دهه ی 50 و همون اهنگها و جو زیبا و صداهای گرامافونی در بازی هست!!!تریلر E3 2007 هیچ وقت یادم نمیره اهنگ دهه ی 50 به نام I Dont Want Set World On Fire برای معرفی بازی و اولین تیزر اسفاده شد که من خیلی حال کردم!!!!همانند BioShock که از اهنگ Beyond The Sea استفاده کردش که خیلی جذاب هست!!!
در کل توی لیست انتظار من هست این بازی واقعا عالی
ممنون از تاپیک

Rude Boy
14-07-2008, 12:36
سلام !
من فقط یه پیشنهاد دارم :
هرکی نسخه 2 را بازی نکرده حتما تهیه کنه و بازی کنه .... اگه نکنه نصف عمرش بر فنا ست.

معلومه که سال 2008 سال ابر قدرت های گیم هست . !

ali_ranger22
14-07-2008, 21:30
سلام
من یکی از طرفداران این بازی هستم و خیلی منتظرش هستم!!!
باز هم مثل نسخه های قبلی حس و حال دهه ی 50 و همون اهنگها و جو زیبا و صداهای گرامافونی در بازی هست!!!تریلر E3 2007 هیچ وقت یادم نمیره اهنگ دهه ی 50 به نام I Dont Want Set World On Fire برای معرفی بازی و اولین تیزر اسفاده شد که من خیلی حال کردم!!!!همانند BioShock که از اهنگ Beyond The Sea استفاده کردش که خیلی جذاب هست!!!
در کل توی لیست انتظار من هست این بازی واقعا عالی
ممنون از تاپیک

عجب ! این بازی که تو آینده است !!:18:

djmd
14-07-2008, 21:44
داستانش یا حس بازیش یه جورایی تریپ Stalker میزنه !!! باید خیلی قشنگ باشه من که حتما می گیرمش !

joey jordison
15-07-2008, 11:26
عجب ! این بازی که تو آینده است !!:18:
درسته بازی در اینده اتفاق می افته ولی حس و جو دهه ی 50 داره بازی در 2 شماره گذشته هم همین شکل بوده!!!
حتی BioShock از این بازی نیز الهام گرفته بود!!!

B3HZ@D
16-07-2008, 01:48
اصلا این بازی چی هست
اول شخصه یا سوم شخص
من که تا حالا بازیش نکردم...توی چه مایه هایی...ترسناکه...اکشنه

میگن قرارخ این بازی تحریم بشه
راسته یا دروغه؟؟
کسی میدونه

Masoud King
04-08-2008, 15:24
3 Screenshot جدید از بازی:

mohammad_twe
04-08-2008, 16:23
يكي در مورده داستانش بگه لطفا ؟؟؟
با اين تعريف هايي كه تو فروم هايه مختلف و اينجا شنيدم دارم برايه بازي كردنش ثانيه شماري ميكنم !!
داستان لطفا ؟؟؟؟

Armin 2008
04-08-2008, 16:47
بی خیال داستان بازی رو بچسب در کل از همه بخصوص S A A M و Masoud King تشکر می کنم راستی چرا دیگه رانندگی نداره؟

Masoud King
04-08-2008, 17:27
اینم از داستان بازی:
مثه نسخه های قبل, این بازی هم در آمریکا اتفاق می افتد. کسی که شما نقش اون رو در بازی بر عهده دارن عضو Vault 101 (پناه گاهی برای دور ماندن از بارش های رادیواکتیو) در واشنگتن هستش. او با پدرش زندگی میکنه (مادرش در موقع زایمان او مرده).
تا اینکه یه روز از خوااب بلند میشه و میبینه که پدرش(Liam Neeson) اونجا یعنی Vault رو بدون هیچ دلیلی ترک کرده و به wasteland رفته. و او به گم شدن پدرش مشکوک میشود و برای یافتن او به مرکز wasteland میرود.
در طول مسیر او با سازمان هایی که در قمست قبلی بازی هم دیده شده مواجه میشه که شامل: Brotherhood of Steel یه گروه صنعتی و Enclave, نخبه سالار و قتل عام گر که بازمانده ای از دولت آمریکاست.
در 21 مارس 2008 , Official Xbox Magazine(مجله رسمی xbox) یه مصاحبه از Todd Howard(ما که نمی دونیم این آقا چیکاره هست) قرار که که در اون این آقا گفته بود که FallOut 3 خیلی شبیه به بازی The Elder Scrolls IV: Oblivion هستش.

امیدوارم که خوشتون آمده باشه.....

منیع:

milky way
04-08-2008, 18:58
به نظر من بازی یکمی شبیه Bioshock بود با این تفاوت که بازی در فضایه بازه بیشتر بجایه فضایه بسته و نکته جالبش دوربین سوم شخص هست در بازی .

mohammad_twe
04-08-2008, 19:36
armin 2008 اين چه حرفيه بازي مگه بدونه داستان ميشه ؟؟؟‌
ممنون مسعود جان...

sasanjfr
04-08-2008, 22:32
تصاویر جدید از محیط بازی:

(مشاهده ی سایز کامل___از راست به چپ)

milky way
04-08-2008, 23:09
Gamespot هم Preview این بازی رو سایتش قرار داد این یعنی دیگه چیزی نمونه این بازی بیاد .

yasser1680
04-08-2008, 23:13
دوربینش شبیه اویل 5 هست.

milky way
04-08-2008, 23:21
دوربینش شبیه اویل 5 هست.
همینو گفتم دیگه نگا دقت نکردی از نکات جالب این بازی اینه که هر دو دوربین اول شخص و سوم شخص رو داره یعنی هم FPS میتونی بازی کنی هم در حالت سوم شخص البته دوربین سوم شخصش فکر کنم ثابته .

djmd
04-08-2008, 23:25
من میگم به استالکر شبیه !!!

milky way
05-08-2008, 00:19
من از این جهت می گم شبیه Bioshock هست که محیط و چیزهای نسبتا فانتزی و کارتونی تو بازی هست مثلا خدایی من این دمویه اوله بازی رو که تو E3 پخش شد داشتم میدیدم اولش دقیقا فکر کردم Bioshock هست اون کارتونی که داشت تلویوزیونه نشون میداد از اون خانواده که دور میز نشته بودن و بمبه منفجر میشه دقیقا مشابه کارتون های Bioshock بود .

Mostafa-Sabab
05-08-2008, 08:26
به نظر من نمیشه اینجور بازی ها رو از اول تشخیص داد خوبه یا نه؟>
این بازی مثل بازی Gun هستش باید خود فرد بازیش کنه بعد نظر بده.
درسته؟

ali_ranger22
05-08-2008, 12:00
من کالکشن این بازی رو گرفتم 2 شو بازی خواهم کرد! :دی

joey jordison
06-08-2008, 19:07
من کالکشن این بازی رو گرفتم 2 شو بازی خواهم کرد! :دی
منظورت اینه که Fallout 2 را میخواهی بزنی به رگ:21:
برو کیف کن ولی از کجا گرفتی خرید اینترنتی نداره ما از کف بیایم بیرون:13:

yasser1680
07-08-2008, 02:38
من میگم به استالکر شبیه !!!

شاید . کمی هم به Gears of war .

ای ول امضای گیف.

Mostafa-Sabab
07-08-2008, 18:19
شاید . کمی هم به Gears of war .

ای ول امضای گیف.
نه مثل Gears Of War نمیشه اصلاً محیطش اونجور نیست.
اگه بازی GUN رو دیده باشید تقریباً 60 درصد شبیه اونه.

yasser1680
08-08-2008, 00:41
نه مثل Gears Of War نمیشه اصلاً محیطش اونجور نیست.
اگه بازی GUN رو دیده باشید تقریباً 60 درصد شبیه اونه.

مصطفی (ایییییی)ضایع نکن.منظورم همون اسلحه عجیب و اون آدم آهنی که داره بهش حمله میکنه (عکس صفحه قبل) هست.

ali_ranger22
08-08-2008, 00:48
منظورت اینه که Fallout 2 را میخواهی بزنی به رگ:21:
برو کیف کن ولی از کجا گرفتی خرید اینترنتی نداره ما از کف بیایم بیرون:13:

هم 1 هم 2 هم نسخه ی tactics ....! :دی
وست گیم داره!

Mostafa-Sabab
08-08-2008, 12:04
مصطفی (ایییییی)ضایع نکن.منظورم همون اسلحه عجیب و اون آدم آهنی که داره بهش حمله میکنه (عکس صفحه قبل) هست.
میدونم چی میگه ولی بیشتر محیطش نه بازیش مثلاً آدم آهنی.
که این بازی محیطش شبیه اون بازی هست

ali_ranger22
13-08-2008, 16:33
یه والپیپر جدید ...قشنگه بگیرنش حتما

Mostafa-Sabab
14-08-2008, 11:16
دوست عزیز دستت درد نکنه والپیپر خوبی بود اگه بازم والپیپر یا گیم پلیری بدست آوری یادت نره.حتماً بزار

yasser1680
21-08-2008, 02:43
این بازی به احتمال زیاد در 28 اکتبر همین سال منتشر بشه.

B3HZ@D
21-08-2008, 03:13
این بازی برای pc هم اومده یا میاد؟؟؟؟
ولی خدائیش عجب بازیه خفنیه....اولین باره که می بینمش...بدجوری طلبش شدیم

milky way
21-08-2008, 14:21
Pc میاد Pc میاد . عالیه بازیش .

ali_ranger22
22-08-2008, 17:42
یه چیزی تو این بازی خیلی اذیت میکنه اونم اینکه تریلری که از بازی دیدم طرف اسنایپ رو در میاره بعد به کله ی طرف شلیک میکنه و با شلیک دست و پای طرف از جا کنده میشه که جالب نیست....
یه چیز دیگه اینکه با این که بازی توی آینده است ولی یه چیزایی دیده میشه که اصلا اینو نشون نمیده مثلا کامپیوتری که توی بازی بود انگاری مال 50 سال پیشه!

joey jordison
22-08-2008, 22:22
یه چیزی تو این بازی خیلی اذیت میکنه اونم اینکه تریلری که از بازی دیدم طرف اسنایپ رو در میاره بعد به کله ی طرف شلیک میکنه و با شلیک دست و پای طرف از جا کنده میشه که جالب نیست....
یه چیز دیگه اینکه با این که بازی توی آینده است ولی یه چیزایی دیده میشه که اصلا اینو نشون نمیده مثلا کامپیوتری که توی بازی بود انگاری مال 50 سال پیشه! سلام
باهات در مورد اون نشانه گیری موافقم
اما جو بازی درسته که مال اینده هست ولی شدیدا 1950 ی هستش که خیلی عالی هم Fallout1 و Fallout 2 همینجوری بودن

yasser1680
31-08-2008, 04:11
در یک انجمن انگلیس زبان تاپیک گیم پلی بازی Fallout 3 پیدا کردم.

لینک تریلرهاو گیم پلی:

MAXXX
31-08-2008, 05:08
تریلر رو دیدم بد نبود ولی اون جوی که انتظار داشتم نداشتت شاید به خاطر جک و جونورایه کمی لوس ومبارزات نه چندان جالبش بود البته یکی از دوستان گفتن که این بازی تکیه بیشتر بر خصیصه هایه rpg داره که از یه بازی rpgمعمولا انتظار اکشن چندان خفنی نمیره باید دید داستان بازی چطور پیش میره

S A A M
03-09-2008, 12:05
تعداد زیادی از مردم هستند که میخواهند هرچه سریعتر Fallout 3 راتجربه کنند ووارد ژانرجدیدی
ازبازیهای ویدئویی شوند تعداد زیادی ازشما که این پیشنمایش را میخوانید شاید بازیهای قبلی
این سری را بازی نکرده باشید ویاتجربه کمی از این سری داشته باشد شاید شما تحت تاثیر تبلیغات زیاد این بازی قرارگرفته اید شایدهم سیستم تنظیمات عادی و جذابVATSشما را تحت
تاثیرخود قرار داده!عده زیادی هم ممکنه طرفداران بازی Oblivion یاسریElder Scrolls باشید و
بیشترشما هم شاید فقط بخاطر کنجکاوی که کدوم بازی بهترین بازی اواخرسال2008 خواهد بود
انتظاراین بازی را میکشید!
البته تعدادی هم از طرفداران قدیمی سریFallout هستند اگرشما سابقا تجربه این بازی را دارید
بنابراین احساس متفاوتی نسبت به این بازی خواهید داشت احساسی که میتواند موافق یا مخالف این عنوان باشد.این بازی سالهای پرصلابتی را پشت سرگذاشته است بعد ازاینکه اولین
بار درسال 97 وسپس درسال99به عنوان یک نقش افرینی لذت بخش عرضه شد ما مقایسه اندکی را درمورد تاکتیهای مورداستفاده دراین بازی که برمبنای کارگروهی وتیمی است مشاهده کردیم.
انتظارهواداران این سری از این بازی چه بود؟پیشرفت طراحی درقسمت تعقیب وگریز وشکاردشمنان درابتدا بنظر میرسید که همه چیز خوب پیش میرودتا اینکه دران زمستان سرد کذایی!درسال
2003 دریک فعل وانفعال غیر مترقبه Bethesda اعلام کرد که امتیاز بازی را خریداری کرده وبه این
ترتیب پروژه از بین رفت.4سال قبل عکس العمل های متفاوتی را ازهواداران بازی شاهد بودیم
هنگامی که Oblivion به عنوان یکی از عناوین موفق سال2006 معرفی شد واین سبک مورد
پسند بسیاری نبود و ازسبک بازی Fallout فاصله بسیاری داشت.
پس ازچند سال سکوت وناامیدی برای طرفداران این عنوان مشخص شد که نگرانی وشور واشتیاق هواداران این بازی برای ورود دوباره به ان دریک سبک جدید ازچه جهت بوده است.
درپیش نمایشهای قبلی این بازی بسیار موردتحسین قرار گرفت البته در پیش نمایش های قبلی درموردهمان جزییات منتشر شده از بازی بوده است که باتوجه به تجربه کوتاهی از بازی نوشته شده است اما هدف از این مقاله دادن نمایی کلی وتازه از دیدگاه کسی است که سری
قبلی بازی را تجربه کرده است البته این به این معنی نیست که روی صحبت من تنها با هواداران
این سری است بلکه من تنها میخواهم تا شما باخواندن یک مقدمه به استقبال متن اصلی
بروید.
درکنار اشتیاق من باری وارد شدن به داستان زمینهای بایردرمکاشفات یوحنا درامریکای شمالی من سعی داشتم تا درلایپزیک چیزهایی را ببینم که دیگران متوجه ان نشده اند!
درهمین حین از یکی از اعضای Bethesda پرسیدم که چگونه باید بهMegaton بروم وبلافاصله
به جهت مخالف ان حرکت کردم!بعد ازاینکه به دربسیار بزرگ وعظیم الجثه کمپ101 رسیدم
به سمت یک تونل بزرگ پایین رفتم که به یک چاله بزرگ وعمیق منتهی میشد وسپس به
درخروجی رسیدم جایی که شما را به دنیای بیرون راهنمایی میکند!
یکی از جزییاتی که ارزش تکرار چندباره را دارد این است که وقتی شما وارد دنیای بیرون میشوید ناگهان نورشدیدی همه جا را سفید میکند واین ناشی ازنور افتاب است ودلیل ان
حضورشما درمکانی تاریک است که جذابیت خاصی دارد.
نگاه اول به دنیای بیرون از کمپ احساس بسیار عجیبی به شما میدهد وشما احساس میکنید
که به عنوان یک موجود ضعیف وارد یک دنیای بزرگ و ناشناخته و وحشی شده اید!
بعد ازاینکه جزییات بازی وگرافیک تحسین برانگیز ان چشمهایم را نوازش داد(البته اگربتوانیم به
یک ویرانی بعد از انفجاراتمی بگوییم زیبایی!)من شروع به حرکت به سمت امارت یا کاخ واقع درمرکز واشنگتن دی سی یا قسمت سمت چپ ان کردم ناگهان با یک Eye bot مواجه شدم!
یک جاسوس شناور وشبیه به زنبورعسل! که از محصولات باقی مانده دولت امریکا است ودر
نواحی تحت کنترل دشمن گشت میزند!
با فشردن ماشه سمت چپ دسته360 توانستم به سیستمVATS وارد شوم ونوای اشنای
حالت مبارزه سریFallout واقعا شنیدنی بود!با انالوگ سمت چپ سعی کردم تا به نقاط مورد
نظروارد شوم که ناگهان از حرکت ایستاد خسارت وارد کردن بهEye botباعث چنین گرفتاری بود
ومن کنجکاو بودم که نتیجه این کار راببینم!ناگهان فکر کردم که وارد شدن سریع به میدان نبرد
درابتدای بازی کارچندان جالبی نیست پس وارد دنیای بزرگ بازی شدم وبدنبال یک هدف کم
خطر گشتم البته دراین بازی شما قبل از اینکه بتوانید بدوید باید قدم بزنید!
یک دقیقه بعد من موقعیتی را دنبالش بودم یافتم با رفتن به زیر خرابه های یک اتوبان:بله یک سگ وحشی انجا بود!بار دیگر وارد سیستمVATSشدم از بین سلاح های موجود یکی را انتخاب
کردم وسه بار شلیک کردم که یکی از گلوله ها به هدف خورد ودوتای دیگر به خطارفت که اصلا
قابل قبول نیست!ک در این زمان انفجار اتفاق افتاد که البته دراین فاصله سگ خودش را به من
نزدیک کرده بود وبه هوا پریده بود دوباره بهVATS وارد شدم و او را دربین هوا وزمین فریز کردم!
درراین حالت تنها یک اقدام میتوانستم انجام دهم اما هدف من بسیار به من نزدیک شده بودو
من میتوانستم تا 95درصد به وی اسیب بزنم!شلیک بعدی فضا را قرمز کرد که این ناشی از
انهدام هدف(سگ)بود!!ولاشه ان نزدیک من به زمین افتاد که نشان دهنده فیزیک خوب بازی
بود وحس خشونت رابخوبی انتقال میداد.
منبع:

ali_ranger22
26-09-2008, 16:02
Concept Art Pack
5 مگ

Screenshotspack
6 مگ

ali_ranger22
29-09-2008, 16:27
باکس شات بازی

ali_ranger22
04-10-2008, 10:41

djmd
04-10-2008, 23:41
به نظر شما میشه این بازی رو با Stalker مقایسه کرد ؟؟؟

ali_ranger22
05-10-2008, 10:32
به نظر شما میشه این بازی رو با Stalker مقایسه کرد ؟؟؟

نه فک نمی کنم ...
چون استاکر یه بازیه اکشن ولی این نقش افرینی اکشن هست ...:10:

joey jordison
05-10-2008, 12:41
نه یک جورایی از نظر جو و حال وهوا یکم به هم شبیه هستند ولی این تشابه زیاد نیست!!!

milky way
05-10-2008, 13:54
نه نمیشه این خیلی قشنگتره .

ali_ranger22
07-10-2008, 19:53

مجله ی French برای اولین بار بازی رو پیش بینی کرده و امتیاز عالیه 93 رو داده ...

B3HZ@D
08-10-2008, 11:26
بازی حالت اول شخصه یا سوم شخص
اگه سوم شخص باشه عالی میشه

joey jordison
08-10-2008, 11:40
بازی را هم میشه با حالت اول شخص بازی کرد هم سوم شخص اینو تاد هاوارد تو E3 2008 هم گفت!!!
اولین امتیازش خیلی خوب فقط ای کاش بازی داستانش مثل قبلیها بسیار زیبا باشه!!!چون داستان قبلیها واقعا من خوندم کفم برید!!!

B3HZ@D
08-10-2008, 22:34
داستانش رو از کجا خوندی؟؟؟؟
میشه لینک بدی؟؟؟؟

S A A M
09-10-2008, 17:56
دوستان بازی منتشر شده نسخه Xbox360 میتونید از پست زیر دانلودش کنید:

joey jordison
10-10-2008, 01:07
داستانش رو از کجا خوندی؟؟؟؟
میشه لینک بدی؟؟؟؟

فاشیست جان این داستانها را در مجله بازی رایانه نوشته بود!!!اگه تونستی تهیه کن!!!شایدم داستانشو به طور گذرا بگم ولی فردا چون الان باید برم بخوابم!!!

sasanjfr
10-10-2008, 11:31
سیستم مورد نیاز Fallout 3 اعلام شد
-------------------------------------

Bethesda Softworks امروز حداقل سیستم مورد نیاز و سیستم توصیه شده ی Fallout 3 را اعلام کرد:

حداقل سیستم مورد نیاز

(RAM: 1GB System RAM (XP)/ 2GB System RAM (Vista*
CPU: 2.4 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor*
(Video Card: Direct X 9.0c with 256MB RAM (NVIDIA 6800 or better/ATI X850 or better*

سیستم توصیه شده

CPU: Intel Core 2 Duo processor*
RAM: 2 GB System RAM*
(Video Card: Direct X 9.0c with 512MB RAM (NVIDIA 8800 series, ATI 3800 series*

لیست کارت های گرافیک ساپورت شده

NVIDIA GeForce 200 series
NVIDIA Geforce 9800 series
NVIDIA Geforce 9600 series
NVIDIA Geforce 8800 series
NVIDIA Geforce 8600 series
NVIDIA Geforce 8500 series
NVIDIA Geforce 8400 series
NVIDIA Geforce 7900 series
NVIDIA Geforce 7800 series
NVIDIA Geforce 7600 series
NVIDIA Geforce 7300 series
NVIDIA GeForce 6800 series
ATI HD 4800 series
ATI HD 4600 series
ATI HD 3800 series
ATI HD 3600 series
ATI HD 3400 series
ATI HD 2900 series
ATI HD 2600 series
ATI HD 2400 series
ATI X1900 series
ATI X1800 series
ATI X1600 series
ATI X1300 series
ATI X850 series

---------------
منبع:

smallfrank
10-10-2008, 12:59
سلام
بازی رو برای Pc کدوم سایت عرضه کرده ؟

sasanjfr
10-10-2008, 13:25
چرا این تاپیک هنوز اینجاست؟؟؟ بازی فردا میرسه دستم واییی
بازی هنوز به صورت رسمی منتشر نشده.تاریخ انتشار بازی 28 اکتبره.

ali_ranger22
10-10-2008, 14:37
بازی همینطوری میریزه از آسمون !
توی این سه ماه وقت سر خاراندونم نداریم! :دی

Fusi0n
10-10-2008, 15:02
خیلی جالب این بازی هم مثل اسیسانت دزدیده شده و جالب که امار و تعداد نسخه های دانلود شده به شدت بالا بود وشرکت سازنده شوکه کرده
نسخه Xbox360 انونم وای به حال PC رکود هم میزنه
رسما باید گفت Bethesda برشکسته شد

B3HZ@D
10-10-2008, 15:17
بازی هنوز به صورت رسمی منتشر نشده.تاریخ انتشار بازی 28 اکتبره.

به تاریخ خودمون میشه کی؟؟؟؟

sasanjfr
10-10-2008, 16:01
به تاریخ خودمون میشه کی؟؟؟؟
7 آبان(آمریکای شمالی)
10 آبان(اروپا و استرالیا)

B3HZ@D
10-10-2008, 16:07
بعد چه فرقی به حال ما داره
که توی اروپا و استرالیا کی میاد؟؟؟؟؟
مگه تاثیر در ورودش به ایران داره؟؟؟

sasanjfr
10-10-2008, 18:18
بعد چه فرقی به حال ما داره
که توی اروپا و استرالیا کی میاد؟؟؟؟؟
مگه تاثیر در ورودش به ایران داره؟؟؟
نه تأثیری نداره.تاریخ انتشار هر بازی ای در ایران هم زمان هست با زودترین تاریخ انتشار اون بازی در هر جایی از دنیا(چه اروپا،چه آمریکای شمالی) و حتی زودتر از اون!!

B3HZ@D
10-10-2008, 18:48
همه نسخه ها توی یک زمان عرضه میشن
یعنی xbox و ps3 و pc همگی توی یک زمان پخش میشن دیگه؟؟؟؟

joey jordison
10-10-2008, 22:08
خوب همون جور که گفتم میخوام داستان Fallout 1 را به طور گذرا بگم و دوستان خیلی مشتاق میتوانند مجله شماره 25 بازیرایانه را تهیه کنند و مطلب اقای یاشار ذولفقاریان را بخوانند به طور کامل چون واقعا فوق العاده هستش!!!

خوب Fallout 1 در دنیای پس از اخر الزمان(Post Apocalyptic) اتفاق میافتد این دنیای پس از اخر الزمان ابتدا از مشکلاتی که بشر به ان دچار شد اتفاق میافتد دنیایی که دیگر در اون فقر و کمبود مسکن و رفاه و و مهمتر از همه نبود سوخت برای بقا بی داد میکرد و همین مسئله موجب زمینه ساز پایان تمدن و تمام شدن روزگار خوش انسانهاست تمام شدن نفت و منابع زمین و مشکلات شدید اقتصادی دولتها همه مشکلات را بر سر انسانها اورده است و از این رو کشمکش برای زندگی بهتر و به دست اوردن منابع دولتها را به جان هم انداخت!!!مرد کشورها هم بر ضد دولت و دولت مردان کشورشان اعتصاب و شورش کردند و طالب رفاه برای زندگی خود شدند!!!و بعد از این مشکلت بود که دولت امریکا به خاطر زور گویی و گردن کلفتی به کانادا و مکزیک تجاوز کردش!!!و تقریبا اولین نشانه های جنگ هسته ای با انفجار چند بمب در خاور میانه شکل میگره و کل جهان را غرق در ترس و شوک میکنه!!!و بعد امریکایی ها هم که صلاح و امنیت مردمشون را در سر داشتن از این رو کمر به همت میبندند تا پروژه ای راه بندازند که مردم را در امنیت نگه دارند بعد کلنگ یک پروژه را به زمین میکوبند که اسمش خانه امن یا (Safe House) است!!!بعد از تلاش دولت مردان امریکا که ثمرش احداث چندین پناهگاه زیرزمینی بود باید بگم اسم این پناهگاه ها اصطلاحا Vault نام داشت که اسم هر یک از انها هم با شماره گذاری همراه بود مثلا Vualt 13 .
پناهگاهها مردمها را به صورت دسته ای در خود جای دادن لازم به ذکر هست که کاملا مجهز بودند این پناهگاهها و رفاه ساکنان را همه جوره فراهم میکردند و از اب اشامیدنی و ...........جای امن و خوبی برای ساکنان بودند!!!
و باید اشاره کنیم عده ای هم فکر کنم موندن و نتوسنتند پناه ببرند و این همراه با خطر زیاد برای انها بود!!!پناهگاهها بسته شدند و جهان غرق در جنگ هسته ای شد و بمب ها از شمال و جنوب و شرق و غرب پرتاب میشدند و کلا کل جهان غرق در رادیو اکتیو شد!!!و تمدنهایی که انسانها در طول تاریخ بنا کرده بودند با خاک یکسان شد!!!و بازی بعد از این شروع میشود!!!به این زمان اخرلزمان میگویند!!!!جهانی که بعد از مدت انفجارهای هسته ای ب وجود امدند!!موجوداتی که به Vault ها پناه نبرده بودند یا تلف شدند یا به خاطر رادیو اکتیو و هزار کوفت و زهر مار دیگه تغییر شکل پیدا کردند!!!از گاوههای خوشگلی که ما در روستاها میبینیم دیگه خبری نبود و ان زیبا روها تیدیل به گاو دوسر شده بودند و البته برای مورچه ها خوب شده بود دیگر کوچک و ضعیف و مردنی نبودند و تبدیل به یک مورچه غول پیکر شده بودند!!!و هیکلهاشون را از دم گلدونی کرده بودند فک و فامیلی!!!البته موجودات جدید و عجیب و وحشی پدیدار هم شده بودند!!!
انسانها هم بی تغییر نشده بودند البته اونایی که رادیو اکتیو روشون تاثیر گذاشته بود!!!از غول و زامبی و غیره گرفته تا هزار شکل عجیبی که حتی فکرشو هم نمیکنین!!!تبدیل شده بودند!!!
و این هم توصیف موجودات دنیا پس از جنگ هسته ای البته نام زمین به دنیای Westeland تغییر نام پیدا کرده!!!!دنیای بسیار سیاهتر که حتی فکر کردن بهش مو به تن ادم سیخ میکنه!!!!
اما بعد از مدتها گذشتن انفجار های هسته ای!!!انسانهای ساکن در پناهگاههای زیرزمینی از ان بیرون امدند البته بعضی از پناهگاهها درشون را باز نکردند!!!و همون جا تصمیم به زندگی گرفتند!!!
پناهگاههایی که ساکنانش بیرون امدند دیگر دست به اتحاد نزدند و به جان هم افتادند و دیگر حس بشر دوستانه ای در دنیا به اون شکل وجود نداشت و دشمن خود انسانها در واقع انسانها بودند تشکیل گروهک ها و قبیله ها و اتحادهای جدید باعث شد انسانها به جان هم بیافتند!!!!
در این لحظه یکی از پناهگاه ها که ادماش به خوبی و خوشی داشتن زندگی میکردند به نام Vault 13 که قهرمان شماره یک داستان یکی از ساکنان ان بود!!!لازم به ذکر هست که V13 یکی از پناهگاه ها بود که درش را هیچ وقت باز نکرده بود!!!اما با به وجو امدن یک مشکل ساکنان ان مجبور شدند برای حل ان یک فکر بکنن کامپیوتر ذخیره اب V13 دچار مشکل شدش بعد از سالها.
طی تصمیماتی که شورا و رهبر پناهگاه که Overseer نام داره!!گرفتند مبنی بر ان شد که یک نفر داوطلب بشه و برای پیدا کردن یک Water Chip که درد مشکل تامین اب پناهگاه بود پا به دنیای خطرناک Westeland بگذاره!!!و در این لحظه قهرمان بازی وارد معرکه میشه و حوادث داخل بازی اتفاق میافته که این یکی را باید خودتون بازی کنین
البته بگم طی جهش های ژنتیکی و تغییراتی که توسط ویروسی به نام FEV که قبل از انجارهها شیوع پیدا کرده بود باعث شد که موجوداتی که جهش پیدا کرده بودند Master نام داشتند که این نوع موجودات ویروس را به تکمل رساند و انها به فکر خلق موجودات یکسان و متحد افتادند و میخواستند با ازمایشات بر روی انسانها که خود را برتر از انها میدانستند اهداف شومشان را پیاده کنند اما قهرمان ما در بازی توانست با کمک یک سگ به نام Dogmeat که اخرشم مرد اهداف پلید Master را خنثی کرد
!!!و در پایان قهرمان بازی بعد از مشقتهای فراوان تواسن بود یک WC پیدا کند و ان را برای V13 بیاورد اما بعد از پا گذاشتن به V13 شورا و Overseer به جای تشکر به قهرمان بازی گفتند که نمیتواند در پناهگاه ساکن شود دوباره به خاطر اینکه الوده به دنیای بیرون شده و ......و باید V13 را ترک کند!!این جوااب زحمتهای بی شماری بود که قهرمان بازی برای ساکنان پناهگاه V13 کشیده بود!!!قهرمان مجبور میشود که مکان را ترک کند اما عده ای از برو بچ با صفا و با معرفت V13 به خاطر از خود گذشتگی قهرمان بازی گفتند ایول تا ته خط با تو هستیم!!!و با قهرمان بازی پناهگاه V13 را ترک کردند و بعد از راههای زیاد به دره ای رسیدند که یک قومی با تمدن کمتر و به (شکل تقریبا انسانهای اولیه بودند)البته از بعد تمدن نه قیافه ولی انسانیت خودشان را حفظ کرده بودند بعدها یاران قهرمان بازی با انها دهکده Arroyo را ساختند و با صلح و صفا در کنار هم سالها با هم زندگی کردند!!!
خوب این داستان شماره 1 بود که باز هم میگم اگه کسی میخواد اطلاعات دیقیقی از بازی بدست بیاورد باید حتما حتما مجله را بخره و بخوانه!!! داستان شماره دو را هم مینوسیم!!!

B3HZ@D
11-10-2008, 00:36
ایول jordison جان
داستان رو عالی نوشتی....مثل این که بازی داستان پر باری داره
من که خیلی حال کردم با این داستان
بی صبرانه منتظر داستان شماره 2 هستم....از بخت بد من هیچکدوم از این شماره ها رو بازی نکردم
انشا... توی شماره 3 جبران میکنم

Alireza Taji
11-10-2008, 03:07
داستانش که خیلی قشنگ بود و من را که به فکر برد!

این بازی برای pc هر عرضه میشه؟
Fallout 1 و یا 2 که دوستمون داستانش را تعریف کردند برای pc به بازار اومده؟
این Fallout3 برروی چه سیستمی جواب میده؟

shahramcat
11-10-2008, 03:17
داستانش که خیلی قشنگ بود و من را که به فکر برد!

این بازی برای pc هر عرضه میشه؟
Fallout 1 و یا 2 که دوستمون داستانش را تعریف کردند برای pc به بازار اومده؟
این Fallout3 برروی چه سیستمی جواب میده؟

بله این بازی برای Pc هم میاد نسخه سومش که حدود 20 روز دیگه میتونی بگیری !

نسخه 1 و 2 هم برای پی سی اومده .

سیستمت رو بگو تا بچها بهت بگن در چه حدی میتونی بازی کنی .

joey jordison
11-10-2008, 13:10
با سلام دوباره خدمت شما دوستان!!!و ممنون از استقبالتون از داستان شماره 1!!!خوب بریم داستان دوم را هم بخوانیم ولی باز هم تاکید میکنم حتما مقاله اقای ذولفقاریان را بخوانید تا با تمام دنیای Fallout و نمادها و همه چیزها را بفهمید قبل از بازی کردن شماره 3!!

خوب داستان شماره یک را دیگه همه میدونیم و میدونیم در پایان قهرمان بازی و دوستانش که از ساکنان V13 بودند و به همراه قبیله ای روستای Arroyo را بنا کردند و با امید به اینده زندگی بهتری را شروع کردند اما دنیای Fallout سیاه تر از انی است که این چنین پایانهای خوبی برایش تصور شوند بعد از جند نسل و گذشت سالها خشکسالی عظیمی روستای Arroyo را در بر گرفت که فیل از پا در میامد اگه جای ادمهای روستا بود!!!بی چاره ها!!
بعد از خشکسالی شدید رهبر قبیله.یکی از نوادگان قهرمان بازی قبل فکر کنم!!را به عنوان Chosen The One و قهرمان شماره دوم بازی انتخاب کرد تا به یک ماموریت بسی خطرناک برود تا موجبات نجات اهالی روستای Arroyo را فراهم کند از این وضع فلاکت بار فراهم کند!!!بر ان شد که قهرمان شماره دوم بازی باید شی مقدسی را که در بازی نام ان شی که بهتون در ادامه میگم چی هست و برای چی میخوان اونو پیدا کنند!..........!نام شی به صورت مخفف (G.E.C.K) نام داشت که نام کاملش هم (Garden of Eden Creation Kit) بود بیاورد به روستا!!اما کار این شی چی بود؟خوب الان میگم این شی در واقع یک قطعه کاملا پیشرفته و قدرتمند است که میتواند کاملا یک شهر با تمامی امکاناتش را به وجود بیاورد!!به این خاطر هست که قهرمان بازی برای نجات دوستان و اشنایان و قبیله خود باید ان را به دست بیاورد!!!اما شی کجاست احتمالا در طول بازی می فهمید که شی مقدس جایی نیست به جز داخل همون پناهگاه V13 !!!!که ساکنان ان در پناهگاه مانده بودند و اجداد قهرمان ما اهل انجا بودند و حال قهرمان برای به دست اوردن ان پا به V13 میگذارد!!!اما با یک چیز عجیب رو برو میشود دیگر از انسانهای داخل V13 خبری نبود حتی یک نفر هم در انجا نبود و گویی یک اتفاق افتاده بود!!اما هنوز چیزی از داستان شماره دوم و مهمتر از همه راز دنیای Fallout بر ملا نشده است!!!به هر حال قهرمان قسمت دوم پا به داخل V13 میگذارد که همه میدونیم برای چی برای پیدا کردن شی مقدس اما همان زمان که وارد میشود متوجه حضور موجودات دیگر میشود این نوع موجودات یک نوع حیوانهای سخنگو بودند البته ما هم نمیدونیم چطور زبونشون وا شده بود اما حرف میزدند!!!
اسم موجودات Death Claw بود انها دارای ذاتی وحشی و درنده ای داشتند اما در درون پناهگاه به صورت کاملا انسانی رفتار و سخن میگفتند به هر حال بعد از مشاهده انها قهرمان توانست شی مقدس را به چنگ بیاورد و با خوشحالی عازم روستا Arroyo شد بعد از طی مسافتها و رسیدن به روستا حدس میزنید چه اتفاقی افتاد!!!الان میگم
قهرمان با صحنه دلخراشی مواجه شد که واقعا این اتفاقات به هر کسی شوک وارد میکرد!!!دیگر از اهالی مهربان و زحمت کش روستا خبری نبود انها به طرز واقعا دلخراشی سلاخی و کشته شده بودند!!!یکی از وسط نصف شده بود یکی سرش رفته بود!!!یکی ترکیده بو......البته بعضی هم نیست شده بودند و خبری از انها نبود
در این وضع که قهرمان بازی دید که دوستان و اشنایانش بدین شکل در امده اند بسیار ناراحت و شوکه شد و ناگهان با یکی از افراد که داشت نفسهای اخرش را میکشید مواجه شد!!!بعد از دیدن فرد مجروه در حال مرگ از اون پرسید که چه اتفاقی برای اهالی Arroyo افتاده و فرد زخمی هر حرف از چیزی زد که ادم را گیج میکرد!!!
اون گفت نوعی گروه از اسمان که زره های عجیبی بر تن داشتند و کاملا مجهز و مجهز به سوخت و سلاح امدند عده ای از اهالی را با خود بردند و عده ای را هم به این شکل قتل عام کردند!!حتما میدونید سوخت یک نعمت به حساب میامد ولی چه کس یا کسانی درای سوخت بودند!!!فعلا باید ادامه داستان را بخوانید!!!به راستی دشمن اصلی بازی و ادم بدهای واقعی پشت پرده چه کسانی بودند در Fallout اشتباه نکنید در دنیای Fallout نه ادم فضایی وجود داره نه اجنه و ارواح!!!
در این قسمت از بازی هست که داستان به بازیباز شک وارد میکنه!!!دشمن اصلی بازی همان خود ناکس دولت امریکا هستش!!!که در بازی به دولت امریکا Enclave میگویند!!!
این افراد شیطان صفت و پلید با استفاده از تجهیزان فوق پیشرفته و کاملا از روی قصد با استفاده از وسایلی مانند هلی کوپتر و کشتی افراد را دزدیده و به جایی که Rig نامیده میشود در بازی که در دل اقیانوس هست میبرند!!!قهرمان بازی با هزار سختی موفق به ربودن یکی از زره های مخصوص میشود تا خودش را همرنگ با انها کند تا پی به اهداف Enclave و راز دنیای Fallout ببرد!!!قهرمان در همین حین موفق میشود به دل پایگاه Enclave که در دل اقانوس هست نفوذ کند!!!و در انجا هست که با رئیس جمهور ایالات متحده ملاقات میکند!!!و در همین لحظه هست که بازیباز متوجه راز دنیای Fallout میشود که واقعا عجیب و هولناک و سیاه و تاریک هست!!!
حالا بر میگردیم به فلسفه ساخت پناهگاه ها یا Vault ها این پناهگاه ها اصلا برای نجات مردم بنا نشده بوده توسط دولت امریکا و اصلا دولت امریکا اهداف بلند مدت شومی را در سر داشته!!هدف اصلی ساخت پناهگاه نه کمک به مردم بوده و نه حفظ امنیت انها!!!بلکه هدف مورد ازمایش قرار دادن مردم از جنبه اجتماعی و شیمیایی و روانشناسی هست!!
انواع شرایط این ازمایشهای غیر انسانی و پلید در همین پناهگاه ها تعبیه شده بودند تا ساکنان ان را از یک جنبه مورد تحقیق و بررسی قرار بدن!!!برای مثال در یکی از پناهگاه ها با اهداف قبلی 199 زن قرار دادند و فقط یک مرد . در پناهگاه دیگری 199 مرد و فقط یک زن ی چاره زنه!!و یا در دیگری تولید غذا کم شکل میگرفت و هدف از این کارهها هم ازمایش و مشاهده روی ساکنان متعلق به هر یک پناهگاه ها بود و برای مشاهده اینکه ساکنان هر یک چه رفتاری در مواجه با این وضع از خود بروز می دهند!!!
و V13 هم برای بسته مانند به مدت 200 سال برنامه ریزی شده بود تا ازمایشگاه نهایی و ایده ال باشد!!!فکر کنم دیگه بسته ماندن برخی Vault ها را علتش را بدانید!!!
به هر ترتیب روستای Arroyo و قهرمان بازی به نوعی نوادگان ساکنان قبلی V13 به حساب میامدند که دولت امریکا برای پایان ازمایشاتش برخی از انها را به مقرر خود اورده بود!!!
و ان موجودات سخنگو که در V13 هم بودند حاصل بعضی از ازمایشات هولناک Enclave بودند!!!از این رو دولت امریکا موفق به ساخت یک نوع جدید ویروس FEV شده بودش که در داستان قبل بهش اشاره کردیم!!!این نوع جدید به صورت گاز استشمام میشود!!و هدف از ان هم این بود که تمام افرادی که در کل زمین به رادیواکتیو الوده شده بودند و تقریبا DNA ناخالصی داشتند با استشمام این ویروس درجا کشته شودند!!!تا فقط ان انسانهایی و افرادی که DNA خالص دارند زنده بمانند(قابل ذکر هست که تنها کسانی که DNA خالص داشتند همین دولت امریکا بود یعنی خود (Enclave)!!*!!)و تمام افرادی که در Rig سکونت دارند کاملا از رادیاکتیو در امان مانده بودند و با اجرای این کار میخواستند تمام موجودات ناخالص و الوده البته از دید دولت امریکا نابود کنند!!!
و با استفاده همین FEV دولت امریکا می خواهد با ازمایشات بر روی افرادی که میرباید و مقرر خود میاورد یک نوع نژاد کاملا برتر به وجو بیاورد!!!و این هست نتیایج ازمایشات!!!
به هر ترتیب قهرمان ما Chosen One هست موفق میشود به سختی رئیس جمهور امریکا را کشته و با منفجر کردن یک بمب هسته ای در مقرر Enclave پایگاه را نابود کند و اهداف پلید را خنثی کند و خود به خشکی باز گردد و همراه بازماندگان V13وArroyo و به وسیله شی مقدس شهر جدیدی برای زندگی به وجود بیاورد!!! البته بگم Enclave کاملا از بین نرفت!!!و در Fallout 3 هم حضور دارند و هز جا که بازیباز را ببینند با یک هلی کوپتر سراغش میاییند قبل توجه هست که فقط دولت امریکا یعنی Enclave دارای سوخت هست!!!در دمو E3 2008 هم دیدیم که دولت امریکا برای شناسایی هدفهایش از روباتهایی استفاده میکند در دمو E3 هم اگه دیدن اولش یک روبات در حال پرواز هست و اهنگی هم میزند!!!
داستان شماره سوم هم 36 سال بعد از داستان شماره 2 اتفاق می افتد!!و دیگر از V13 خبری نیست و به جای ان اینبار ما شاهد V101 خواهیم بود و قرمان بازی در این پناهگاه متولد میشود و همین جور بزرگ میشود و ناگهان روزی از خواب بیدار میشود و میبیند پدرش نیست و گذاشته رفته و برای چی معلوم نیست از این به بعد بازیباز برای پیدا کردن پدر از V101 خارج میشود!!اگه به عکسهایی که از قهرمان بازی منتشر شده دقت کنید پشتش نوشته 101 که نشان دهنده Vault 101 است که یعنی این فرد متعلق به ان است!!!
بعد نکته دیگر اینکه V101 از ان پناهگاه هایی بود که هرگز درش باز نشده است!!!!!!!!!.
خوب این هم داستان شماره 2 که یکی از تکان دهنده ترین داستانهای بازی را داشته و واقعا یک داستان پر محتوا بود!!!چه Fallout 1 و چه Fallout 2 از نظر داستان هیچ کمی و کاستی نداشته است!!!امیدوارم داستان شماره سوم به همین قدر زیبا باشد!!!!
و برای همین هست که راوی داستان ران پرلمن میگویید(War...War.....Never Changes) که یک جمله ماندگار در صنعت بازیهای کامپیوتری شده!!!

B3HZ@D
11-10-2008, 13:25
ممنون jordison عزیز
ولی از نظر داستانی این بازی شبیه استالکر هست یا استالکر شبیه اینه
البته فرقی نمی کنه.....ولی داستان جذابی داره که ادم رو برای بازی کردن ترغیب می کنه
وضع اسلحه توی این بازی چطوره....اسلحه ها جدید هستن یا قدیمی؟؟؟
راستی توی بازی همیشه تنهاییم یا یار کمکی هم داریم؟؟؟

Alireza Taji
11-10-2008, 13:43
ممنون از داستان...
این Fallout 2 کی به بازار عرضه شده؟ بدم نمیاد برم این Fallout 2 را بازی کنم.

ali_ranger22
11-10-2008, 16:22
ممنون از داستان...
این Fallout 2 کی به بازار عرضه شده؟ بدم نمیاد برم این Fallout 2 را بازی کنم.

زیاد نیست 10 سال پیش :دی :دی

Alireza Taji
11-10-2008, 19:31
زیاد نیست 10 سال پیش :دی :دی
10 سال پیش؟:18:
بعد نسخه ی یکش کی عرضه شده؟

چرا اینقدر تاخیر بین نسخه 2 و نسخه ی 3 این بازی افتاده؟
پس باید چسبید به همین نسخه 3 این بازی...

joey jordison
11-10-2008, 19:37
ممنون jordison عزیز
ولی از نظر داستانی این بازی شبیه استالکر هست یا استالکر شبیه اینه
البته فرقی نمی کنه.....ولی داستان جذابی داره که ادم رو برای بازی کردن ترغیب می کنه
وضع اسلحه توی این بازی چطوره....اسلحه ها جدید هستن یا قدیمی؟؟؟
راستی توی بازی همیشه تنهاییم یا یار کمکی هم داریم؟؟؟
خواهش میکنم فاشیست جان!!
از نظر داستانی نمیشه گفت زیاد شبیه هستند چون انصافا Fallout داستانش عمیق هست!!!از بعد تقلید هم یاد نمیشه گفت تقلید!!چون دو تا بازی راهشون جداست!!
اما اگه بحث تقلید باشه Fallout قدمت بیشتری داره نسبت به Stalker!!!
خوب اسلحه هم به نظر نمیاد کمبودی داشته باشن چون تنوع بیشتری دارند از اسلحه هایی که لیزر میدازن و.....در بای وجود دارد!!!
اینم بگم مثلا شما میتوانید از هر چیزی به عنوان اسلحه استفاده کنید مثلا عروسک پرتاب کنید به سمت دشمن یا از این جور کارهها!!!
سلاح دیگه که یک راکت انداز هست که راکت میندازه که یک اسلحه هست که از بمب هسته ای استفاده میکنه که Fatman نام داره!!!اگه به یک نفر بزنی کلا میترکه!!!و محو میشه از صفحه روزگار!!!
من دقیقا حس BioShock بهم دست میده وقتی دمویی میبینم!!!چون واقعا از نظر جو یک نوعی با هم ارتباط دارند!!!دقیقا جو و حال و هوای 1950 هستش و عملا چیزی به اسم تکنولوژی دیجیتالی نیست تو بازی حداقل که BioShock این طور بود و اینجا هم اونطور هست از رادیو هایی که اهنگهای 1950 یی پخش میکنند و کلا فضایی باشکوهی دارند چون من از هر بازی که این نوع 1950 باشه براش جون میدم!!!خیلی خوشم میاد!!!حتی نماد این بازی یعنی Vault Boyهم به نوعی در بایوشاک وجود داشت که برای اموزش پلاسمید ها استفاده میشد!!!
اما در بازی میشه تنها بود یا نه میشه حتی بدون یک تیر اندازی بازی را به پایان رسوند یا میشه خون راه بندازی جالبه گفته شده که پایان بازی حدود 2000 تا اینا هست!!!که واقعا زیاد هست!!!
من به شدت منتظر این بازی هست چون برای جو و همه چیزش ارزش زیادی قائل هستم!!

ممنون از داستان...
این Fallout 2 کی به بازار عرضه شده؟ بدم نمیاد برم این Fallout 2 را بازی کنم
متاسفانه این بازی همون جور که علی اقا اشاره کرد قدمتش خیلی زیاد هست و هر کسی موفق به بازیش نشده در دوران خودش نشده اگه این جور باشه باید سن بیشتری داشته باشه!!!چون من 10 سال پیش اصلا کامپیوتر نداشتم!!!!و من هم موفق به بازی نشدم!!!
ولی وست گیم این بازیها را در یک پک عرضه کرده و اگه میخواهین میتوانید تهیه کنید هم 1 و هم 2

sasanjfr
11-10-2008, 20:14
مقایسه ی فال اوت 3 با فال اوت های قبلی
-------------------------------------------

با توجه به اینکه کمتر از 20 روز دیگر فال اوت 3 منتشر خواهد شد زمان مناسب برای مقایسه ی آن با دو شماره ی قبلی آن فرا رسیده است.تعدادی از اعضای سایت انگلیسی Videogamer حدود 7 ساعت از فال اوت 3 را بازی کرده و آن را با دو شماره ی قبلی این سری مقایسه کرده اند.این مقایسه یک مقایسه ی کلی است و با توجه به اینکه بازی بیش از 100 ساعت گیم پلی دارد نمی تواند هم به گونه ی دیگری باشد.

سیستم مبارزه و دوربین بازی
اگرچه مبارزه بزرگترین جنبه ی سری فال اوت نیست اما به علت اینکه سیستم مبارزه VATS فال اوت 3 بزرگترین دغدغه ی هواداران این سری است مقایسه را از این جا شروع می کنیم.در فال اوت های استودیوی Black Isle(سازنده ی شماره ی 1 و 2 فال اوت) همه چیز از نمای ایزومتریک قابل مشاهده بود و این سبب می شد که شما منظره ی خوبی از کارکترتان و محیط اطراف داشته باشید.در حال عادی شما می توانستید آزادانه به هرجایی که بخواهید بروید اما وقتی دشمنی سر راه شما سبز می شد و مجبور به مبارزه می شدید بازی به حالت نوبتی تغییر شکل می داد.شما بر مبنای درجه ی چابکی کارکترتان تعدادی اکشن پوینت(AP) در دست داشتید که می توانستید از آنها برای شلیک کردن،دویدن و دسترسی به inventory استفاده کنید.شاید امروزه یک چنین سیستمی برای بازیبازهای جدید منسوخ به نظر برسد اما حقیقت این است که نتیجه ی کار در دو شماره ی قبلی فال اوت واقعاٌ رضایت بخش بود و این سیستم سبب می شد که میزان توجه به تاکتیک افزایش چشمگیری پیدا کند.این مهم بود که حساب حتی یک پوینت را هم داشته باشید و نتیجه اش این بود که در پاره ای از موارد بایستی بین اینکه یک شلیک ساده به نیم تنه ی دشمن انجام دهید و یا اینکه چشمان او را هدف بگیرید(با ریسک بالاتر به دلیل مصرف AP بالاتر) سبک سنگین کنید.
همان طوری که حتماٌ می دانید فال اوت 3 اصولاٌ یک بازی اول شخص است.اگرچه نمای سوم شخص هم قابل انتخاب است اما به نظر نمی رسد که بسیاری از بازیبازها برای مدت طولانی از این نما استفاده کنند.چنانچه بازی را در حالت یک شوتر هم زمان(با دوربین اول شخص) بازی کنید استفاده از سیستم VATS(سیستم مبارزه ی جدید بازی) که به شما اجازه می دهد زمان را نگه داشته و تعداد محدود و مشخصی از AP ها را برای هدف های مشخص خرج کنید آسان تر خواهد شد.اگرچه در اینجا درجه ای از تشابه نظیر تأکید بر کور یا لنگ کردن دشمنان،با بازی های قبلی فال اوت وجود دارد اما شما اغلب AP کم می آورید و نمی توانید یک مبارزه را به تنهایی با استفاده از سیستم VATS به پایان برسانید.ما به این نتیجه رسیدیم که عملاٌ بهتر است در ابتدا دشمن مورد نظر را با چند شلیک دستی تضعیف کرده و بعد با استفاده از VATS ضربه ی نهایی را به او وارد کنیم.این دقیقاٌ شبیه فال اوت قدیمی نیست اما خب مانند Doom هم نیست.به هرحال آنچه که ما دیدیم راضی کننده بود و اگرچه پیش از امتحان بازی کمی درباره ی تکراری شدن سریع این سیستم نگران بودیم اما با دیدن بالانس خوبی که Bethesda در این زمینه به کار برده خیالمان راحت شد.

مأموریت ها
فال اوت 1 و 2 هر دو در آزادی عمل دادن به بازیباز در طول بازی بسیار بخشنده بودند.اگرچه نیمی از زمان شماره ی اول فال اوت به حالت خطی می گذشت اما پس از آن آزادی عمل فراوانی به شما داده می شد،شما حتی می توانستید به سرعت خودتان را به boss های پایانی بازی برسانید!اگرچه ما هنوز اجازه نداریم که درباره ی داستان اصلی بازی صحبت کنیم اما با توجه به بخش هایی که ما تجربه کردیم در فال اوت 3 هم درجه ی مشابه ای از آزادی عمل وجود دارد.در اولین بخش تست،ما از شمالی ترین محل بازی سر درآوردیم و در بخش دوم به سمت جنوب غربی رهسپار شدیم و در هیچکدام از این دو بخش،بازی ما را مجبور نکرد که به سبب پیگیری داستان اصلی به جای مشخصی برویم.
ما پیش بینی می کردیم که مأموریت های فرعی جاییست که فال اوت 3 به طور مشخصی از بازی های قبلی فاصله می گیرد اما اخیراٌ به طور مثبتی از فال اوتی(!) بودن برخی از این مأموریت ها شگفت زده شده ایم.به عنوان مثال مأموریتی تحت عنوان Blood Lines شما را به روستای دورافتاده ی Arefu می کشاند تا نامه ای را به خانواده ی West تحویل دهید.وقتی به آنجا می رسید متوجه می شوید که این محل سکونت مورد تاخت و تاز دسته ای به نام Family قرار گرفته است.بدتر اینکه متوجه می شوید که بزرگترهای خانواده ی West کشته شده اند و پسر آنها نیز ناپدید شده است.عاقبت درمی یابید که گروه مذکور به سبب ارضای تمایلات خون آشامی خود به گله ی گاو Arefu حمله کرده بودند؛آنها خون آشام های واقعی نیستند اما مردمی هم نیستند که از خون خواری دوری کنند.در ادامه ی این مأموریت متوجه می شوید که این پسر West ها بوده که والدینش را کشته چرا که نتوانسته طمع خون آشامی خود را مهار کند و حالا گروه Family او را با خود برده اند تا به او در استفاده از تمایلات خشنش کمک کنند.
اگر شما مایل باشید می توانید از راه خونریزی و کشتار به قضیه خاتمه دهید اما اگر باهوش باشید از راه های دیپلماتیک وارد خواهید شد:ابتدا پسر را ترغیب کنید که به خانه برگردد و بعد برای امضای یک قرارداد بین خون آشام ها و روستاییان با آنها توافق کنید که برمبنای این قرارداد خون آشام ها در قبال گرفتن پلاسما از روستاییان دفاع خواهند کرد.این یعنی یک پایان خوش،تغییر مسیری مثبت از داستان هولناکی که وقتی برای اولین بار وارد Arefu شدید انتظار داشتید.در حقیقت ساختار کلی این ماجرا یادآور مأموریت های Slag ها در فال اوت 2 است.

موجودات
هر گونه تغییری از نمای دو بعدی به سه بعدی بر روی نحوه ی نمایش موجودات کلیدی فال اوت اثر می گذاشت به ویژه اینکه سازنده ی بازی نیز تغییر کرده بود.با این وجود بسیاری از موجوداتی که در ساعاتی که با فال اوت 3 بودیم تجربه کردیم شباهت های بسیاری با هیولاهای محبوب ما در فال اوت های قبلی دارند.Molerat های غول پیکر و radscorpin ها درست مانند قبل طراحی شده اند؛ضمن اینکه باید مراقب دومی باشید چرا که به همین آسانی ها از بین رفتنی نیست و البته این همان چیزی است که ما می خواستیم _ همیشه به خودمان می گفتیم این radscorpin ها در فال اوت های قبلی چندان قدرتمند نبودند.روبات هایی هم که با آنها مواجه شدیم قابل تحسین بودند:Brainbot ها نیز دقیقاٌ شبیه فال اوت 2 هستند با این تفاوت که bot های جدید حال و هوای 1950 ای شماره ی اول را بیشتر رعایت کرده اند.
ghoul هابه چند صورت هستند.آنهایی که ما در سکونت گاه ها با آنها رو به رو شدیم به درستی آرام تر به نظر می رسیدند و این موضوع که آنها در بازی مدام به عنوان شهروندان درجه دوم دنیای فال اوت نمایش داده می شوند با دستورالعمل کلی سری مطابقت دارد(توضیح اینکه سری فال اوت دارای دستورالعملی است که از چندین بند قانون تشکیل شده است).از طرف دیگر در بازی حداقل یک ناحیه وجود دارد که با feral ghoul ها(ghoul های وحشی) رو به رو می شوید.بازی به شما خواهد آموخت که آنها "ghoul هایی هستند که دیوانه شده اند".آنها خوی جانوری بیشتری دارند،مدت زمان زیادیست که از تمدن به دور افتاده اند و این فرصت را نداشته اند که با شما چای بنوشند؛آنها گونه ی مجزایی به نظر می رسند.Super Mutant ها(ابر جهش یافته ها) نیز به نظر ما عالی کار شده اند:آنها بسیار شبیه سابق هستند اما حالا قدرت بیشتری نیز پیدا کرده اند.وقتی ما به دو تا از آنها که مسلح به مینی گان بودند برخوردیم متوجه شدیم که دچار مشکل بزرگی شده ایم و مجبور شدیم گلوله های فراوانی را صرف آنها کرده و از چندین critical hit نیز استفاده کنیم(با استفاده از سیستم VATS) تا نهایتاٌ آنها را از بین ببریم.
ما فعلاٌ با هیچ deathclaw ای برخورد نکرده ایم اما با centaur(هیولایی جهش یافته که توسط Master شخصیت منفی فال اوت 1 ایجاد شده بود) برخورد کردیم.این موجودات فوق العاده چندش آورند و وقتی برای اولین بار می بینید که یک centaur با پاهای متعددش به سمت شما می خزد قطعاٌ احساس خوش آیندی نخواهید داشت.

دیالوگ و تن
دیالوگ و تن(شدت رنگ) فال اوت به نظر ما بهترین خاطره ای هستند که هواداران از سری فال اوت به خاطر دارند.دیالوگ ها و توصیفات پرمغز یکی از بخش های کلیدی دلربایی دو شماره ی اول این سری هستند.این بازی ها تنی کاملاٌ مجزا و ممتاز داشتند که کار Bethesda را برای تکرار آن در فال اوت 3 سخت می کرد.از نظر بصری هیچ شک و شبهه ای در کار Bethesda در شبیه سازی دنیای بعد از جنگ اتمی Interplay(ناشر شماره ی اول و دوم فال اوت،مالک استودیوی Black Isle تا زمان تعطیلی آن در 2004) نیست و در این زمینه Bethesda انصافاٌ سنگ تمام گذاشته است اما دیالوگ های بازی در پاره ای از موارد بیش از حد تئاتروار هستند.البته منظور ما این نیست که دیالوگ ها بد اجرا شده اند(در کل استاندارد صداگزاری در بازی فوق العاده بالاست) اما نحوه ی اجرای دیالوگ ها از جایی به جای دیگر متغیر است و در برخی موارد چندان جالب نیست.
کهنه کارهای فال اوت که وقتی بازی را شروع می کنند انتظار همان لهجه های گیرای دو شماره ی قبلی را دارند،ممکن است خیلی زود غمگین شوند.برای بقیه،نحوه ی پذیرش صداگزاری ها بسته به سلیقه است.دوباره تأکید می کنیم:هیچ مشکل جدی ای با نحوه ی بیان دیالوگ ها وجود ندارد،بلکه دیالوگ ها در پاره ای از موارد بیش از حد دراماتیک هستند.گاهی اوقات مشکلی وجود ندارد اما در بعضی موارد چرا.

نتیجه گیری
برای افرادی که فال اوت 1و 2 را چون تنها فرزندشان دوست دارند ادامه ای از طرف Bethesda چندان قابل پذیرش نیست.اگر شما از این دسته هستید پس از همین حالا مشخص است که چه احساسی نسبت به فال اوت 3 دارید.اگر شما همچنان از کنسل شدن پروژه ی Van Buren(اسم رمز عنوانی که Black Isle پیش از تعطیلی روی آن کار می کرد و ادامه ای بر فال اوت 2 بود) ناخشنودید سخت است که فال اوت 3 بر شما فائق بیاید.اما اگر یک هوادار خوش بین هستید که فال اوت غیر Black Isle ای در ذهن شما می گنجد متوجه خواهید شد که Bethesda کار فوق العاده و ستودنی ای در بازسازی اتمسفر بیادماندنی wasteland ای که در اواخر دهه ی 90 تجربه کردیم انجام داده است.نه،فال اوت 3 دقیقاٌ همانند قبلی ها نیست و قرار هم نبود که باشد اما برمبنای آنچه که ما بازی کردیم،فال اوت 3 یکی از بهترین تجربه های بازیبازها در 2008 خواهد بود و خواهد توانست عده ی زیادی از بازیبازهای تازه کار و جدید را با نام افسانه ای فال اوت آشنا سازد و این عالیست.

---------------
نویسنده: Neon Kelly
Videogamer.com

B3HZ@D
11-10-2008, 23:09
ممنون ساسان جان
عالی بود....فقط اگه میشه یکی عکس از موجودات توی بازی بذاره
ممنون میشم

Omid_Sadeghvand
12-10-2008, 00:43
خیلی شبیه بازی STALKER است ولی FallOut خیلی تخیلیه.

milky way
12-10-2008, 01:09
مگه این بازی منتشر شده ؟ چرا اینجاست تاپیکش ؟ فکر کنم یه 2-3 هفته ای مونده هنوز .

B3HZ@D
12-10-2008, 01:11
مگه این بازی منتشر شده ؟ چرا اینجاست تاپیکش ؟

این در مورد نسخه 3 هست
نسخه 1و2 این بازی منتشر شده

milky way
12-10-2008, 03:10
این در مورد نسخه 3 هست
نسخه 1و2 این بازی منتشر شده
نه بابا تا دیروز , پریروزا این اینجا نبود تو بخش اخبار بود اصلا برای Fallout III باز شده این تاپیک اسمشم FallOut 3 هست ربطی به نسخه 1-2 نداره .

ali_ranger22
12-10-2008, 11:08
10 سال پیش؟:18:
بعد نسخه ی یکش کی عرضه شده؟

چرا اینقدر تاخیر بین نسخه 2 و نسخه ی 3 این بازی افتاده؟
پس باید چسبید به همین نسخه 3 این بازی...

به خاطر اینکه شرکت interply سازنده ی نسخه های قبلی مشکلات زیادی براش درست شد و مدتی هم تعطیل شد...!
به خاطر همین حق بازی فال اوت رو به بتسدا فروخت تا دوباره بتونه فعالیت کنه

joey jordison
12-10-2008, 11:58
البته هنوز Interplay حق Fallout MMO را در اختیار داره و کماکان هم داره بازی را میسازه!!!

p3yman_xl
12-10-2008, 22:10
خیلی شبیه بازی STALKER است ولی FallOut خیلی تخیلیه.
از نظر شما نشون دادن یک شهر بعد از اینکه مورد اصابت موشک اتمی قرار گرفته خیلی دور از ذهن و تخیلی هست؟

مگه این بازی منتشر شده ؟ چرا اینجاست تاپیکش ؟ فکر کنم یه 2-3 هفته ای مونده هنوز .

آره، منتشر شده. اما نسخه ی اصلی نیست و نسخه ی Review بازی هست. ( نسخه ی ریویو به نسخه ای میگن که قبل از انتشار بازی اصلی برای مجلات و سایت های بازی فرستاده میشه. ) گفته شده این نسخه باگ های زیادی داره. من خودم هنوز نگرفتم.
البته یه سری هم میگن این نسخه مشکلی نداره، اما کسایی که به لایو وصل میشن اگه این بازی رو روی کنسولشون اجرا کنن، از لایو بن میشن؛ چه آنلاین چه آفلاین.
موفق باشید

mehdi30nema
13-10-2008, 08:57
چه سيستمي نياز داره ؟

ali_ranger22
13-10-2008, 12:02
نسخه ی 360 همه جا ریخته دیدم تو بازار ...
نسخه ی pc هم دو هفته دیگه میاد ...

mohammad_twe
13-10-2008, 13:36
ای بابا تا بازیهایه توپ میاد 360 ما خراب میشه !!!!!!!

B3HZ@D
13-10-2008, 16:22
سیستم مورد نیاز یازی اعلام نشده؟؟؟؟
با شماره های قبلی کیفیتش فرق میکنه؟؟؟

ali_ranger22
13-10-2008, 17:20
سیستم مورد نیاز قبلا گفته شد...
تو صفحات قبل هست

sasanjfr
19-10-2008, 22:57
10/10 از OXM
---------------

اولین review معتبر نسخه ی Xbox 360 فال اوت 3 را مجله ی معتبر OXM منتشر کرده است.Official Xbox Magazine معتبرترین رسانه ی مربوط به بازی های Xbox 360،فال اوت 3 را review کرده است و نمره ی استثنایی 10 از 10 را برای بازی در نظر گرفته است.پیش از این PC Gamer UK به بازی نمره ی %90 داده بود.
هنوز PC Gamer و OPM بازی را review نکرده اند.

مشاهده ی سایز کامل:

bleu2u4u
20-10-2008, 02:51
اقا من تا حالا rpg بازي نكردم البته چند بار چند تا بازي گرفتم ولي همشونو 2 دقيقه اي پاك كردم
اخريشون هم كه mass effect بود كلي امتيازهاي توپ گرفته بود رفتم گرفتم ببينم چيه؟
اولش كه همش حرف ميزدن ما هم كه انگليسي تعطيل هيچي نمي فهميديم بعد كه حرفاشون تموم شد
انقدر مزخرف بود سريع پاكش كردم ميخواستم ببينم اين بازي هم مثل بقيه rpg هاست .
انگليسي مون بايد فول باشه.همش بايد حرف زد.خلاصه يه توضيحي در اين موارد بديد.
چون داستانهاي قبليش و preview اين قسمت رو كه خوندم دلمو برد ولي خاطره rpg هاي قبلي هنوز از ذهنم پاك نشده

sasanjfr
20-10-2008, 15:52
اقا من تا حالا rpg بازي نكردم البته چند بار چند تا بازي گرفتم ولي همشونو 2 دقيقه اي پاك كردم
اخريشون هم كه mass effect بود كلي امتيازهاي توپ گرفته بود رفتم گرفتم ببينم چيه؟
اولش كه همش حرف ميزدن ما هم كه انگليسي تعطيل هيچي نمي فهميديم بعد كه حرفاشون تموم شد
انقدر مزخرف بود سريع پاكش كردم ميخواستم ببينم اين بازي هم مثل بقيه rpg هاست .
انگليسي مون بايد فول باشه.همش بايد حرف زد.خلاصه يه توضيحي در اين موارد بديد.
چون داستانهاي قبليش و preview اين قسمت رو كه خوندم دلمو برد ولي خاطره rpg هاي قبلي هنوز از ذهنم پاك نشده
Mass Effect بعد از KOToR بهترین RPG فضایی ای بود که بازی کردم.اینکه شما از این بازی لذت نبردید میتونه چند علت داشته باشه:ممکنه زبان انگلیسیتون قوی نباشه،ترجیح میدین که مسیر مشخصی رو در بازی دنبال کنید و به عنوان مثال مشخص باشه که باید از A برین به B،بازی های RPG ای که در زمان های قدیم رخ می دهند(از جمله سری The Witcher , Gothic و سری The Elder Scrolls) رو به RPG های فضایی با اسلحه های گرم ترجیح می دید و یا اینکه اساساٌ از بازی های RPG خوشتون نمیاد.در همه ی این موارد بازی کردن فال اوت 3 به شما توصیه نمیشه.چون که اولاٌ سری فال اوت همیشه دیالوگ های پر شاخ و برگی داشت(شماره ی دوم رو که خودم دیدم و جاهای دیگه هم خوندم که شماره ی اول هم همین جوری بود) و به نظر می رسه که Bethesda هم این موضوع رو برای فال اوت 3 رعایت کرده و باید تا حدی به انگلیسی تسلط داشته باشید،دوماٌ Bethesda در آزاد گذاشتن دست بازیباز در بازی تبحر خاصی داره و قطعاٌ این مسئله رو در فال اوت 3 هم رعایت خواهد کرد،سوماٌ سری فال اوت اگرچه در فضا رخ نمیده ولی سلاح های گرم حرف اول و آخر رو در این سری می زنند و فال اوت 3 هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود و چهارماٌ(!) فال اوت 3 نقش آفرینیه و اگه کلاٌ با این ژانر مشکل دارین پس با این بازی هم مشکل خواهید داشت.
اگه واقعاٌ با موارد مذکور مشکلی ندارید حتماٌ بازی رو امتحان کنید اما اگه از هیچکدام از بازی هایی مثل Mass Effect , The Witcher و Oblivion و همچنین شماره های قبلی فال اوت لذت نبردید سخته که فال اوت 3 برای شما جالب باشه

joey jordison
20-10-2008, 17:43
اما ساسان جان من هم از Mass Effect متنفرم!!!!
مهمترین دلیلش هم اینه که من از لیزر بازی و این مدل تخیلات حالم بد میشه!!!!!!

sasanjfr
21-10-2008, 17:40
اما ساسان جان من هم از Mass Effect متنفرم!!!!
مهمترین دلیلش هم اینه که من از لیزر بازی و این مدل تخیلات حالم بد میشه!!!!!!
خب Mass Effect تفاوت هایی با فال اوت داره اما اصل قضیه همونه.آغاز با یک کارکتر ضعیف،پیشرفت در طول بازی و کسب تجربه،آپگرید کردن مهارت ها،انجام مأموریت های فرعی و در نهایت مأموریت های اصلی در محیطی بسیار بزرگ و با صرف مدت زمان زیاد.این اصول RPG هست.رعایت سفت و سخت این اصول در بسیاری از RPG ها در آغاز بازی سبب میشه که بازی خسته کننده به نظر برسه ولی با گذشت زمان این مشکل رفع میشه.در آبلیویون با همین مسئله رو به رو بودیم.آبلیویون در بین RPG ها بهترین عملکرد رو در رعایت اصول RPG داشت و این رعایت سفت و سخت اصول RPG بازی رو در ابتدا خسته کننده جلوه می داد ولی با گذشت زمان این مشکل رفته رفته حل می شد.اگه کسی با این اصول مشکلی نداشته باشه و زبان انگلیسی نسبتاٌ خوبی هم داشته باشه از RPG ها لذت خواهد برد.اگه از Mass Effect فقط به خاطر سلاح هاش متنفرین ممکنه از فال اوت 3 خوشتون بیاد اما اگه از تخیل Mass Effect متنفرین این احتمال زیاده که از فال اوت 3 خوشتون نیاد چون که فال اوت در تخیل دست کمی از Mass Effect نداره،فقط شکلش متفاوته و اتفاقاٌ روی این تخیل بیشتر از Mass Effect مانور میده.به علاوه Bethesda از نظر داستان پردازی همیشه ضعیف تر از BioWare عمل کرده و شاید پی مستحکم سری فال اوت بتونه این اشکال رو برطرف کنه اما احتمالش هست که Bethesda که در رعایت اصول ذکر شده فوق العاده عمل می کنه باز هم در امر داستان ضعیف عمل کنه(امیدوارم اینجوری نشه).
به هر حال این رو می خوام بگم که اگه تا حالا از هیچ نقش آفرینی ای لذت نبردید احتمالش اندکه که فال اوت 3 بتونه شما رو به این سبک علاقه مند کنه.این به خاطر این نیست که فال اوت چنین پتانسیلی نداره.به خاطر اینه که Bethesda در جلب نظر غیر RPG بازها به سبک RPG قوی نیست و منظورم این نیست که Bethesda در ساختن RPG تبحر نداره.بالعکس بسیار هم تبحر داره و بسیاری از RPG بازهای حرفه ای از بازی هاش لذت برده اند و خواهند برد(هر چند در این قسمت هم استثناهایی وجود دارد).برای علاقه مند شدن به RPG ها بهتر هست از بازی هایی مثل دیابلو 2،فال اوت 2،Dungeon Siege و The Witcher شروع کرد.

bleu2u4u
22-10-2008, 01:57
Mass Effect بعد از KOToR بهترین RPG فضایی ای بود که بازی کردم.اینکه شما از این بازی لذت نبردید میتونه چند علت داشته باشه:ممکنه زبان انگلیسیتون قوی نباشه،ترجیح میدین که مسیر مشخصی رو در بازی دنبال کنید و به عنوان مثال مشخص باشه که باید از A برین به B،بازی های RPG ای که در زمان های قدیم رخ می دهند(از جمله سری The Witcher , Gothic و سری The Elder Scrolls) رو به RPG های فضایی با اسلحه های گرم ترجیح می دید و یا اینکه اساساٌ از بازی های RPG خوشتون نمیاد.در همه ی این موارد بازی کردن فال اوت 3 به شما توصیه نمیشه.چون که اولاٌ سری فال اوت همیشه دیالوگ های پر شاخ و برگی داشت(شماره ی دوم رو که خودم دیدم و جاهای دیگه هم خوندم که شماره ی اول هم همین جوری بود) و به نظر می رسه که Bethesda هم این موضوع رو برای فال اوت 3 رعایت کرده و باید تا حدی به انگلیسی تسلط داشته باشید،دوماٌ Bethesda در آزاد گذاشتن دست بازیباز در بازی تبحر خاصی داره و قطعاٌ این مسئله رو در فال اوت 3 هم رعایت خواهد کرد،سوماٌ سری فال اوت اگرچه در فضا رخ نمیده ولی سلاح های گرم حرف اول و آخر رو در این سری می زنند و فال اوت 3 هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود و چهارماٌ(!) فال اوت 3 نقش آفرینیه و اگه کلاٌ با این ژانر مشکل دارین پس با این بازی هم مشکل خواهید داشت.
اگه واقعاٌ با موارد مذکور مشکلی ندارید حتماٌ بازی رو امتحان کنید اما اگه از هیچکدام از بازی هایی مثل Mass Effect , The Witcher و Oblivion و همچنین شماره های قبلی فال اوت لذت نبردید سخته که فال اوت 3 برای شما جالب باشه

فكر كنم بايد دور اين بازي رو خط بكشم اونم فقط بخاطر زبانم
بايد يه فكري به حال زبانم بكنم
راستي بنظرتون اين بازي چند درصد احتمال داره دوبلش بياد
چون تا اونجايي كه يادمه دارينوس diablo رو دوبله كرده بود

خب Mass Effect تفاوت هایی با فال اوت داره اما اصل قضیه همونه.آغاز با یک کارکتر ضعیف،پیشرفت در طول بازی و کسب تجربه،آپگرید کردن مهارت ها،انجام مأموریت های فرعی و در نهایت مأموریت های اصلی در محیطی بسیار بزرگ و با صرف مدت زمان زیاد.این اصول RPG هست.رعایت سفت و سخت این اصول در بسیاری از RPG ها در آغاز بازی سبب میشه که بازی خسته کننده به نظر برسه ولی با گذشت زمان این مشکل رفع میشه.در آبلیویون با همین مسئله رو به رو بودیم.آبلیویون در بین RPG ها بهترین عملکرد رو در رعایت اصول RPG داشت و این رعایت سفت و سخت اصول RPG بازی رو در ابتدا خسته کننده جلوه می داد ولی با گذشت زمان این مشکل رفته رفته حل می شد.اگه کسی با این اصول مشکلی نداشته باشه و زبان انگلیسی نسبتاٌ خوبی هم داشته باشه از RPG ها لذت خواهد برد.اگه از Mass Effect فقط به خاطر سلاح هاش متنفرین ممکنه از فال اوت 3 خوشتون بیاد اما اگه از تخیل Mass Effect متنفرین این احتمال زیاده که از فال اوت 3 خوشتون نیاد چون که فال اوت در تخیل دست کمی از Mass Effect نداره،فقط شکلش متفاوته و اتفاقاٌ روی این تخیل بیشتر از Mass Effect مانور میده.به علاوه Bethesda از نظر داستان پردازی همیشه ضعیف تر از BioWare عمل کرده و شاید پی مستحکم سری فال اوت بتونه این اشکال رو برطرف کنه اما احتمالش هست که Bethesda که در رعایت اصول ذکر شده فوق العاده عمل می کنه باز هم در امر داستان ضعیف عمل کنه(امیدوارم اینجوری نشه).
به هر حال این رو می خوام بگم که اگه تا حالا از هیچ نقش آفرینی ای لذت نبردید احتمالش اندکه که فال اوت 3 بتونه شما رو به این سبک علاقه مند کنه.این به خاطر این نیست که فال اوت چنین پتانسیلی نداره.به خاطر اینه که Bethesda در جلب نظر غیر RPG بازها به سبک RPG قوی نیست و منظورم این نیست که Bethesda در ساختن RPG تبحر نداره.بالعکس بسیار هم تبحر داره و بسیاری از RPG بازهای حرفه ای از بازی هاش لذت برده اند و خواهند برد(هر چند در این قسمت هم استثناهایی وجود دارد).برای علاقه مند شدن به RPG ها بهتر هست از بازی هایی مثل دیابلو 2،فال اوت 2،Dungeon Siege و The Witcher شروع کرد.

مشكل من لذت نبردن از اين بازيها نيست مشكلم حرف زدن زياد اينها تو بازي و هيچي نفميدن منه

برای علاقه مند شدن به RPG ها بهتر هست از بازی هایی مثل دیابلو 2،فال اوت 2،Dungeon Siege و The Witcher شروع کرد.

به نظرت الن يه مقدار:5: براي خريدن فارسي ديابلو دير نيست

sasanjfr
22-10-2008, 09:11
فكر كنم بايد دور اين بازي رو خط بكشم اونم فقط بخاطر زبانم
بايد يه فكري به حال زبانم بكنم
راستي بنظرتون اين بازي چند درصد احتمال داره دوبلش بياد
چون تا اونجايي كه يادمه دارينوس diablo رو دوبله كرده بود
احتمالش اندکه.بازی به گفته ی Todd Howard(تهیه کننده ی فال اوت 3) هزاران خط دیالوگ داره مانند خیلی از نقش آفرینی های دیگه.ببینید تا الآن نسخه ی دوبله شده ای از آّبلیویون هنوز منتشر نشده.در حالیکه 2 سال و نیم از انتشار بازی می گذره.در مورد دیابلو قضیه فرق می کنه.دیابلو از نظر درخت های دیالوگی به پای بازی هایی مثل Mass Effect و Oblivion و همین فال اوت 3 نمیرسه و به همین دلیل هم فهمیدنش راحت تر هست و هم دوبله کردنش.برای همین من دیابلو رو توصیه کردم.

مشكل من لذت نبردن از اين بازيها نيست مشكلم حرف زدن زياد اينها تو بازي و هيچي نفميدن منه
برای حل این مشکل دو راه وجود داره:انتظار کشیدن برای نسخه ی دوبله شده ی فارسی و راه بهتر تقویت زبان

به نظرت الن يه مقدار[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif براي خريدن فارسي ديابلو دير نيست
برای بازی کردن بازی های کلاسیکی مثل فال اوت 2 و دیابلو هیچ وقت دیر نیست اما اگه با گرافیک پایین مشکل دارید The Witcher رو امتحان کنید.

B3HZ@D
22-10-2008, 12:01
بابا دوبله بازی ا توی ایران زیاد خوب نیست
تازه بازی رو هم سانسور می کنن دیگه بدتر
من میگم همون تقویت زبان بهتره....
راستی این بازی نیومد؟؟؟؟؟
برای pc میگم

ali_ranger22
22-10-2008, 19:15

عجب صحنه ی خفنیه ! :دی

shahramcat
27-10-2008, 23:17
خوب میبینم که کمتر از 10 ساعت دیگه بازی وارد بازار میشه و بعد از 8 سال انتظار نسخه 3 رو هم میبینیم !

مبارکه !

ali_ranger22
28-10-2008, 11:05
بعد از 8 سال انتظار نسخه 3 رو هم میبینیم !

بعد از 10 سال ! :دی
خیلی بازیه خداییه
تریلری که جدیدا دیدم واقعا عالی بود

king-hitler2
28-10-2008, 11:15
دقیقا سبک این بازی چیه

ali_ranger22
28-10-2008, 11:18
دقیقا سبک این بازی چیه

Action RPG

milky way
28-10-2008, 12:14
این بازی ریلیز شد برای هر سه پلت فرم IGN هم Review کرده و امتیاز عالی 9.6 رو برای Xbox360,PC گرفته برای PS3 هم 9.4 داده . تورنتشم ریخته تو اینترنت خوشبختانه مشکل کرک هم مثل Farcry2 نداشته و کاملا بازی کرک شده حجم بازی هم تقریبا 8 گیگه دو تا DVD .

Optimus Prime
28-10-2008, 15:24
برای Xbox360 که خیلی زیبا بود مخصوصا رادیو هاش. فقط بعضی وقتها در مضیقه تیر می مونه همه چی هم گرون بود به ندرت کسی به خاطر کاری که می کردی CAP پول می دادند بهت. در کل عالی بود حتما باید بخرید.

mojtaba007
28-10-2008, 15:44
اره الان شرکت تکین گذاشته برای فروش

milky way
28-10-2008, 15:46
به نظر از FarCry 2 بهتر میاد چون اینم مثل FarCry2 محیطش OpenWorld هست .

ali_ranger22
28-10-2008, 16:02
به نظر از FarCry 2 بهتر میاد چون اینم مثل FarCry2 محیطش OpenWorld هست .

این 2 تا قابل مقایسه نیستن اصلا ...
این سبکش فرق داره

king-hitler2
28-10-2008, 16:57
Action RPG

چند تا بازی مثل خودش با همین سبک چی بوده

اخه یادم رفته

sasanjfr
28-10-2008, 17:02
نمرات بازی از سایت ها و مجلات معتبر و نگاهی به نقد بازی توسط چند سایت
-----------------------------------------------------------------------------

نمرات اولیه بازی فوق العاده هستند.فال اوت 3 از آن دسته نقش آفرینی هایی است که به همه ی RPG بازها توصیه می شود.

Official Xbox Magazine(Xbox 360) ------------- 10/10*
PC PowerPlay(PC) ------------- 90%*
IGN UK ------------- 8.8/10*
IGN AU ------------- 9.5/10*
IGN ------------- 9.6/10*
IGN(PS3) ------------- 9.4/10*
Eurogamer ------------- 10/10*
Level(PC) ------------- 100%*
Gamespy ------------- 5/5*
1UP ------------- A*

سایت IGN به نسخه ی PC و Xbox 360 بازی نمره ی 9.6 از 10 داده است.این سایت در پایان review خود می نویسد:

"خیلی بعید است که یک بازی بتواند در ارائه ی بخش های مختلف و گاه متناقض عالی عمل کند.فال اوت 3 آزادی عمل کامل به شما خواهد داد بی آنکه داستان بازی را فدا کند.سیستم مبارزه ی بازی فوق العاده است بی آنکه المان های عمیق نقش آفرینی را نادیده بگیرد.افرادی که در بازی با آنها برخورد می کنید سرگرم کننده و در اغلب موارد مضحک اند بدون آنکه حس حضور در یک چنین دنیای سیاهی را تخریب کنند.بازی مشکلات اندکی دارد که اغلب تکنیکی است اما در نهایت کلیت بازی به مراتب بهتر از مجموع جزئیات آن است.فال اوت 3 یک بازی فوق العاده با یک اتمسفر بی نظیر است که از بسیار جهات سرگرم کننده و لذت بخش است.بدون شک فال اوت 3 یکی از بهترین بازی های 2008 خواهد بود."

همچنین IGN سه نسخه ی Xbox 360 , PC و PS3 فال اوت 3 را از نظر گرافیکی با هم مقایسه کرده است و نسخه ی PC را بهتر می داند:

"اگر دنبال قدرت گرافیکی هستید نسخه ی PC فال اوت 3 به شما توصیه می شود چنانچه کامپیوتری داشته باشید که توانایی اجرای بازی را داشته باشد.حتی اگر در PC با رزولوشن برابر با PS3 و Xbox 360 نیز بازی کنید باز هم با جزئیات بیشتری نسبت به نسخه های کنسولی مواجه خواهید شد.نسخه های PS3 و Xbox 360 بازی هم عالی اند اگرچه گاه و بیگاه شاهد افت فریم در این نسخه ها هستیم که منجر به کند شدن بازی می شود.چنانچه بازی را بر روی یک PC قدرتمند اجرا کنید متوجه می شوید که تفاوت آن با نسخه های Xbox 360 و PS3 به مراتب بیشتر از تفاوت این دو نسخه با هم است."
--------------------

Kristan Reed از سایت Eurogamer در نقد بازی می نویسد:

"فال اوت 3 با اندکی فاصله بهترین بازی ای است که بعد از بایوشاک تجربه کرده ام.علی رغم نگرانی های بسیار،فال اوت 3 در رسیدن به یکی از اهداف اصلی اش یعنی جذب کردن بخش اعظمی از بازیبازها موفق عمل کرده است.یک تجربه ی هیجان انگیز که راه های بسیاری برای تجربه ی آن وجود دارد از فال اوت 3 چیزی می سازد که قادر است تا هفته ها شما را سرگرم کند.چه در زمینه ی اکشن،چه در زمینه ی ماجراجویی و چه در زمینه ی نقش آفرینی فال اوت 3 اثری است که شما را سیراب می کند و شما را عاشق اتمسفر بی نظیر،انتخاب های نزدیک به هم و هیجان بی پایانش می سازد.
یک بار دیگر Bethesda اثری را خلق کرد که می توان آن را یک اثر کلاسیک نامید و تا سال ها بعد درباره ی آن صحبت کرد."
--------------------

1UP به بازی A از +A داده است:

"فال اوت 3 از آن قبیل بازی هایی است که هر چند وقت یک بار شانس بازی کردن آنها را دارید.عاقلانه نیست که آن را نادیده بگیرید و خودتان را از این لذت بزرگ محروم کنید.فال اوت 3 به ما نشان می دهد که باید در انتظار روزی باشیم که نقش آفرینی های open world یک قدم بزرگ دیگر برای رسیدن به بزرگترین چیزی که از یک RPG در ذهنمان متصوریم بردارند."
--------------------

Neon Kelly در نقد بازی برای Videogamer می نویسد:

"فال اوت 3 یک بازی عظیم است.در ماهی که 5 یا 6 عدد از بهترین بازی های سال منتشر شده اند فال اوت 3 یکی از بهترین هاست.بازی پر است از مکان های دلچسب،انتخاب های فراوان و یک حس فوق العاده ی ماجراجویی که تنها در بهترین نقش آفرینی ها یافت می شود.بعد از مدت ها انتظار بالاخره بازی اینجاست."
--------------------

منتقد سایت گیم اسپای هم در نقد بازی نوشته است:

"فال اوت 3 بسیار شبیه به آبلیویون است(البته با تفنگ!) اما تقریباٌ از تمامی جهات برتر از آبلیویون عمل می کند،چرا که خط داستانی قوی تر،معرفی بهتر و چند صد ساعت گیم پلی هیجان انگیز برای شما به ارمغان می آورد.اگرچه هنوز مشخص نیست حرفه ای های فال اوت،بازی Bethesda را جز این franchise محسوب خواهند کرد یا نه،اما فال اوت 3 عنوانی است که اغلب RPG بازها باید آن را تجربه کنند و اثری است که به عنوان یکی از بهترین بازی های این نسل از آن یاد خواهد شد."

joey jordison
28-10-2008, 17:22
به هر حال این رو می خوام بگم که اگه تا حالا از هیچ نقش آفرینی ای لذت نبردید احتمالش اندکه که فال اوت 3 بتونه شما رو به این سبک علاقه مند کنه.این به خاطر این نیست که فال اوت چنین پتانسیلی نداره.به خاطر اینه که Bethesda در جلب نظر غیر RPG بازها به سبک RPG قوی نیست و منظورم این نیست که Bethesda در ساختن RPG تبحر نداره.بالعکس بسیار هم تبحر داره و بسیاری از RPG بازهای حرفه ای از بازی هاش لذت برده اند و خواهند برد(هر چند در این قسمت هم استثناهایی وجود دارد).برای علاقه مند شدن به RPG ها بهتر هست از بازی هایی مثل دیابلو 2،فال اوت 2،Dungeon Siege و The Witcher شروع کرد
خوب ساسان عزیز!!!این مسئله به کنار یعنی منظور سبک دو بازی هست اما بازی Fallout شاخصه هایی داره که ME نداره برای بنده!!!
Fallout 3 از نظر من مواردی داره که برای من فوق العاده جذاب هست!!!تا Mass Effect !!!!
من حالم از موجودات فضایی به این شکل و تفنگهای لیزری به شکل ME متنفرم!!!این قضیه برای من در HALO 3 هم صدق میکنه و سری فیلمهای Star Wars خود به خود حالم از موجودات فضایی به هم میخوره!!!
اما Fallout به هیچ وجه فضایی نیست هر چند بازی در اینده دور اتفاق می افته اما اصلا فضایی نیست و موجود فضایی هم تو بازی نیست!!!جو و حال و هوا شدید 1950 هست و اهنگهاش هم دقت کنی میبینی که دقیقا به سبک موسیقی های دهه 50 هست که من عاشقشم!!!
دقیق مانند BioShock !!!!!
من این چنین RPG هایی خوشم نمیاد مثل ME یا FPS هایی مثل HALO 3 !!!!
اما باید بگم بعضی از بازیهای فضایی هستند که ادم حس بدی بهش دست نمیده مانند Dead Space یا حتی همین GeoW که درسته فضایی هستند ولی ادم حداقل برای من حال به همزن نیستند!!!
اما در ME همین عناصر موجودات فضایی خوشحال باعث شده که من حتی نزدیک به 2 ساعت بازیش نکنم!!!!
البته قضیه دیالوگهای عظیم و زیاد باعث میشه که کمتر بازیبازی بهش رو بیاره!!!
فرض کن انگلیسیمون هم خوب باشه ولی ثانیه به ثانیه بیام فقط در یک بازی کامپیوتری حرف بزنیم که نمیشه!!!!البته من روی این چیزها کم خسته میشم اما شما The Witcher را ببین برای من که خیلی خوش گذشت در حال بازی کردن تا خسته بشم!!!
حرف من سر قضایی بود بازی هست نه دیالوگ بازیهای RPG هر چند که بازیباز نباید احساس خستگی و کم هیجانی کنه!!!
ما نمیخواهیم بازی بسازیم که از حرف زدن کارکتزها لذت ببریم!!!
البته این قضیه برای من در رده اخر قرار داره!!!قضیه دیالوگ!!!
حال این قضیه در سینما هم هست!!!البته به مقدار کمتر!!
من خیلی خیلی از سری Star Wars متنفرم در حالی که عاشق The Lord Of The Rings هستم!!!!

skhammari
28-10-2008, 17:25
دوستان بازی برای pc اومده ؟
مرسی

shahramcat
28-10-2008, 18:29
دوستان بازی برای pc اومده ؟
مرسی

بله شرکت تکین نسخه پی سی رو روی یک عدد DVD9 با حجم 7.92 گیگ ارائه کرده !

sasanjfr
28-10-2008, 20:28
چند تا بازی مثل خودش با همین سبک چی بوده

اخه یادم رفته
تو سبک Action RPG بازی هایی مثل Mass Effect , The Witcher , Jade Empire , فابل و دیابلو قرار می گیرند.این بازی ها از نظر تم و اتمسفر شبیه فال اوت نیستند اما در همون ژانر قرار می گیرند.

king-hitler2
28-10-2008, 20:46
تو سبک Action RPG بازی هایی مثل Mass Effect , The Witcher , Jade Empire , فابل و دیابلو قرار می گیرند.این بازی ها از نظر تم و اتمسفر شبیه فال اوت نیستند اما در همون ژانر قرار می گیرند.

خب همون سوم شخص خودمون

shahramcat
28-10-2008, 21:54
سایت Gamespot هم بازی رو بررسی کرده و برای Pc & Xbox360 نمره 9 و Ps3 نمره 8.5 رو در نظر گفته !

sasanjfr
28-10-2008, 22:41
خوب ساسان عزیز!!!این مسئله به کنار یعنی منظور سبک دو بازی هست اما بازی Fallout شاخصه هایی داره که ME نداره برای بنده!!!
Fallout 3 از نظر من مواردی داره که برای من فوق العاده جذاب هست!!!تا Mass Effect !!!!
من حالم از موجودات فضایی به این شکل و تفنگهای لیزری به شکل ME متنفرم!!!این قضیه برای من در HALO 3 هم صدق میکنه و سری فیلمهای Star Wars خود به خود حالم از موجودات فضایی به هم میخوره!!!
اما Fallout به هیچ وجه فضایی نیست هر چند بازی در اینده دور اتفاق می افته اما اصلا فضایی نیست و موجود فضایی هم تو بازی نیست!!!جو و حال و هوا شدید 1950 هست و اهنگهاش هم دقت کنی میبینی که دقیقا به سبک موسیقی های دهه 50 هست که من عاشقشم!!!
دقیق مانند BioShock !!!!!
من این چنین RPG هایی خوشم نمیاد مثل ME یا FPS هایی مثل HALO 3 !!!!
اما باید بگم بعضی از بازیهای فضایی هستند که ادم حس بدی بهش دست نمیده مانند Dead Space یا حتی همین GeoW که درسته فضایی هستند ولی ادم حداقل برای من حال به همزن نیستند!!!
اما در ME همین عناصر موجودات فضایی خوشحال باعث شده که من حتی نزدیک به 2 ساعت بازیش نکنم!!!!
البته قضیه دیالوگهای عظیم و زیاد باعث میشه که کمتر بازیبازی بهش رو بیاره!!!
فرض کن انگلیسیمون هم خوب باشه ولی ثانیه به ثانیه بیام فقط در یک بازی کامپیوتری حرف بزنیم که نمیشه!!!!البته من روی این چیزها کم خسته میشم اما شما The Witcher را ببین برای من که خیلی خوش گذشت در حال بازی کردن تا خسته بشم!!!
حرف من سر قضایی بود بازی هست نه دیالوگ بازیهای RPG هر چند که بازیباز نباید احساس خستگی و کم هیجانی کنه!!!
ما نمیخواهیم بازی بسازیم که از حرف زدن کارکتزها لذت ببریم!!!
البته این قضیه برای من در رده اخر قرار داره!!!قضیه دیالوگ!!!
حال این قضیه در سینما هم هست!!!البته به مقدار کمتر!!
من خیلی خیلی از سری Star Wars متنفرم در حالی که عاشق The Lord Of The Rings هستم!!!!
سلام Joey جان.
در فال اوت 3 دشمنان فضایی(مثل KOToR و Mass Effect) وجود ندارند اما به هر حال دشمنان شما در بسیاری از موارد آدم های معمولی نیستند.یک Super Mutant مجهز به مینی گان به یک آدم معمولی شبیه تره یا یه موجود تخیلی؟
حس و حال دهه ی 50 ای بازی به خاطر رعب و وحشتی هست که در این دهه از حمله ی اتمی وجود داشت وگرنه این دهه ی 50 فال اوت با دهه ی 50 بایوشاک کاملاٌ متفاوته و کلاٌ فال اوت از نظر گیم پلی شباهتی با بایوشاک نداره و قرار هم نیست داشته باشه.چون FPS کاملاٌ از مقوله ی RPG جداست.درسته Rapture هم یک محیط تخیلی هست اما Rapture کجا و Wasteland کجا.
دیالوگ های عظیم Mass Effect یکی از نقاط قوت بازی محسوب میشه هم از نظر اغلب منتقدان و هم از نظر اغلب بازیبازها.این دیالوگ ها با صداگزاری بی نقصشون به بازی حالتی سینمایی می دادند.به علاوه BioWare برای Mass Effect فقط دیالوگ ننوشته و گیم پلی بازی هم بسیار لذت بخشه به خصوص کار تیمی خوب از آب در اومده.ضعف بازی در طراحی هنری ضعیف و باگ و glitch های گرافیکی بود نه دیالوگ های اون.درخت های دیالوگی متعدد یکی از شاخصه های مثبت RPG هست.یک RPG باز با این قسمت نباید مشکل داشته باشه.اگه مشکل شما با فضایی بودن Mass Effect باشه مشکلی نیست اما اگه با دیالوگ هاش مشکل دارین قضیه فرق می کنه.این یعنی مشکل داشتن با اصلی از RPG که در فال اوت 3 هم رعایت میشه.
در Dead Space و Gears of War با موجودات تخیلی و اسلحه های غیر واقعی رو به رو هستیم اما شما که با این قسمت Mass Effect مشکل دارین،با این بازی ها که به نوعی واجد این ویژگی ها هستند این مشکل رو ندارین و این نشون دهنده ی اینه که بخش بزرگی از مشکل شما با Mass Effect به جای دیگه ای بر می گرده که احتمالاٌ همون دیالوگ های زیاد بازی هست که نیاز به زبان خوب و مهمتر از اون حوصله ی زیاد داره.شما ممکنه زبان خوبی داشته باشید اما حال و حوصله ی صحبت کردن و انتخاب کردن رو نداشته باشید.DS و GoW اکشن ماجرایی و شوتر سوم شخص اند و Mass Effect یک ARPG و این ها باید با هم یه تفاوتی داشته باشند.هیچ وقت انتظار نمیره یک هوادار GoW حتماٌ از Mass Effect لذت ببره.در GoW با یک اکشن نفس گیر رو به روییم اما در Mass Effect با یک نقش آفرینی.
The Witcher نکته ای داره که اون رو با Oblivion , Mass Effect و Fallout مجزا می کنه.Geralt از همون ابتدا قدرت نسبتاٌ خوبی داشت و اگه به خوبی خودتون رو با سیستم مبارزه ی بازی تطبیق می دادید مشکلی نبود اما در Oblivion و Mass Effect کارکتر شما در ابتدا ضعیفه برای همین این بازی ها در ابتدا سخت و خسته کننده اند اما اگه یه کم تحمل کنید با کسب تجربه و level up کردن کارکتر مشکل حل میشه.در بازی کردن فال اوت 3 هم باید به این نکته توجه کنید.
من حیث المجموع(؟؟!??) اگه در کارنامه ی بازی هایی که ازش لذت بردید بازی ای مثل The Witcher دیده میشه امیدواری وجود داره که از فال اوت 3 لذت ببرید.به هر حال وقتی در بدترین حالت بازی 5000 تومان بیشتر نمیشه مشکلی وجود نداره و فال اوت 3 ارزش این رو داره که 5000 تومان بابتش پول داده بشه حتی اگه ازش لذت نبرید.توی اون خلاصه ی review های صفحه ی قبل اشاره کردم که از نظر گیم اسپای بازی تا حدی شبیه به آبلیویون هست و این یعنی پیچیدگی زیاد بازی.اگه با این پیچیدگی بتونید کنار بیایید حتماٌ از بازی لذت خواهید برد که امیدوارم همین جوری باشه.

خب همون سوم شخص خودمون
نه.هر سوم شخصی Action RPG(اکشن نقش آفرینی) نیست.(مثل هر گردی گردو نیست!)
Max Payne سوم شخصه اما ARPG نیست.یک بازی ARPG باید دارای ویژگی های اکشن و نقش آفرینی با هم باشه.یعنی در عین اینکه المان های نقش آفرینی درش رعایت میشه(از جمله درخت های دیالوگی،انتخاب های متعدد،سیستم ترازگیری کارکتر،محیط وسیع و آزادی زیاد) حالت اکشن هم داشته باشه.

joey jordison
28-10-2008, 23:46
با سلام مجدد به دوستان!!مخصوصا ساسان گل!!!
خوب دشمنان درسته انسانهای معمولی نیستند ولی در اصل و در ابتدا انسان بودند دیگه!!!
به نظر من این نوع موجودات بهتر از یک خروس فضایی که مانند انسان دست و پا داره و داره حرف میزنه هست!!!یا یک زن ابی رنگ که در دیسکوها میرقصه!!!
فکر کنم شما دیگه بهتر از من بدونین در دنیای Fallout دشمن انسانها هستند و اینکه میبینید طرف قیافه عجیب و غریب داره انسان بوده که با رادیو اکتیو به این روز در امده!!!موجودات Fallout برای ما ادمها باور پذیرتر هستند تا موجودات Mass Effect !!!
هر چند میگم ممکن هست من از Dragon Age بیشتر لذت ببرم تا همین Mass Effect !!!به خاطر حال و هوای غیر فضایی!!!این قضیه بر میگرده به سلیقه طرف چون عملا افراد غربی و بلاخص امریکایی با موجودات فضایی خیلی حال میکنن!!!به این خاطر من به Mass Effect میگم بازی برای قشر امریکایی!!!شاید من فق اینطور بدونم ولی کلا عناصر فضایی در بازیها بیشتر برای امریکایی ها خوش ایند تر بیاد!!!
اما یک چیز واضحه Fallout فضایی نیست!!!
و اما در مورد BioShocK و Fallout 3اشاره کردی!!!
من میگم بدون تردید بی شباهت نمیتوانند باشند حتی از نظر محیطی!!!چون این چیزی هست که سازندگان BioShock به ان اغراق کردند!!!محیط تو Fallout کاملا به هم ریخته و در واقع نا امن هست منظور همون Wasteland که جو تحدید امیزی داره!!که بی شباهت به دنیای Rapture نداره چون اونجا هم جو تحدید کننده ای داره!!!هر دو هم یک جورایی طنز تلخی را دارند!!!
البته من نمیگم دقیقا شبیه هستند ولی میتوانند عناصر مشترکی را در هر دو دید!!!!حالا درسته یکی Fps و دیگری Rpg هست ولی شباهتی را دارند!!!
و اما حس و حال دهه 50 هم من نگفتم دو بازی دقیقا یک جور دارند!!!اما به هر حال هر دو این مدل را دارند البته Fallout را بازی نکردم ولی در دموهایی که از بازی دیدم چیزی به عنوان تکنولوژی دیجیتالی و مربوط به اینده وجود نداره مانند اون چیی که در دنیای BioShocK بود!!!اهنگهای گرامافونی و البته بگم این شباهت نسبی هست در جو بازی و عناصر انها!!!
چون من عاشق BioShock هستم عاشق این هم میشم اینو به نوعی هم اون منتقد اشاره کرده بود البته جور دیگه ای!!!معلوم بوده که عاشق BioShock بوده ایشون!!و از Fallout هم لذت برده!!!لبته نمیگم مستقیم اشاره کرده ولی من اینطور فهمیدم!!!چون خودم عاشق BioShocK هستم!!
البته بگم من به خاطر دیالوگ Mass Effect ازش بدم نیومد به هیچ وجه!!و اینو هم اشاره کردم دیالوگ مد نظرم نبوده!!!
کلا بازی اورجینال فضایی بوده و دنیای فضایی را به تصویر کشیده!!!چه بسا اگه BioShocK هم به این شکل دیالوگ داشت ولی فضایی نبود من با عشق تمام بازی را انجام میدادم!!!!
این مسئله چیزی هست که من از HALO و KotOR و سری Star Wars هم فیلم و هم بازیهاش بدم میاد!!!این هم ر میگرده به سلیقه ام!!!
من Doom هم خوشم میاد با وجود اینکه فضایی هست به دل همه میشینه!!!یا مثلا همین Crysis این بازی هم توش موجود فضایی داشت دیگه ولی به دل من نشست!!!!حتی اگه قرار بود 1000000 تا دیالوگ داشته باشه!!!!
ولی باید اشاره کنم که بازی RPG منظور همین Mass Effect که یک شخص را باید پرورشش بدیم تا به یک فرد قدرتمند در بازی بشه!!!
نیاز به دیالوگ های بعضا بی هدف و حسته کننده برای یک فرد غیر RPG باز بشه!!!
مطمئنا همون بازیباز غیر RPG باز تو ذهنش این سوال پیش نمیاد که
(پرورش و تبدیل یک شخص کم قدرت در بازی به یک فرد پر قدرت چه دخلی به حرف زدن داره!!!!!!!!!!مگر نمیشد در طول بازی با ماموریتهای متنوعتر و مختلف و البته هیجان انگیز پرورشش پیدا کنه!!!)مطمئنا دوستانی که ME بازی کردند و خششان نیومده به خاطر سیستم دیالوگش این سوال در ذهنشون تداعی شده!!!
درسته اصول RPG این هست ولی برای قشر خاصی از بازیبازها!!!
البته من از GeoW هم خوشم نمیاد ولی خیلی بیشتر از ME خوشم میاد!!!از Dead Space هم به خاطر سبک بازیش خوشم میاد به خاطر اینکه ترسناک هست!!!و البته موجوداش مثل Mass Effect نه مرقصند نه خروس هستند نه یک موجود کوتوله ناشناخته!!!که شبیه سگ ابی هست!!!که وقتی حرف میزنه نه دهن داره نه لب که تکون بخوره!!!یا نه شبیه مارمولک باشند!!!که با تفنگ لیزریشون بنگ بنگ کنند!!!!فکر کنم منظورم و فهمیدی!!!
به هر حال من صد در صد Fallout را میخرم چون میدونم که خوشم میاد و اصلا هم برام مهم نیست 100000 تا دیالوگ داشته باشه!!!

shahramcat
29-10-2008, 14:12
کسی این بازی رو گرفته تا الان ؟ ببینیم چطوریاس .....

Optimus Prime
29-10-2008, 14:37
کسی این بازی رو گرفته تا الان ؟ ببینیم چطوریاس .....
من روی X360 تمومش کردم. واقعا زیباست. یک RPG به تمام عیار. برخلاف Oblivion از همون XP گرفتن و Level Up کردن معمولیکلاسیک بازی ها استفاده می کنه. گرافیک محیط در حد بسیار عالی و طراحی چهره شخصیت ها در حد خوبی هست. سیستم AP Targeting هم بسیار کارآمد هست. شما توسط این سیستم می توانید بازی را Pause کرده و هر قسمت از اعضای بدن دشمنان را که خواستید هدف بگیرید و مثلا انتخاب کنید که 2 تیر به سر و 1 تیر به دست راست و .... پس از انجام AP شلیک شود یا توسط Melee ضربه زده شود که البته بستگی به دور و نزدیک بودن هدف و توانایی کسب شده شما د کار با اسلحه مورد نظر را دارد.
فضای بازی دقیقا theme مورد نظر سازندگان را دارد. Quest ها بسیار جالب و بعضا Side Quest ها هم طولانی هستند. قدرت انتخاب خوب و بد در بازی گنجانده شده که انتخاب هر کدام تاثیر زیادی در بازی دارد مثلا
SPOILER AHEAD
در یکی از شهرها شما می توانید یک Contract از فردی قبول کنید که بمب اتمی که در شهر بوجود دارد را منفجر کنید و پول حسابی بدست بیاورید یا اینکه به کلانتر شهر گزارش دهید و آن فرد را بکشید و انجام Quest خنثی کردن بمب و زندگی در آن شهر ادامه دهید.
اسلحه های متنوعی در بازی و حود دارد که حتی شما می توانید بعضی را خودتان بسازید. مانند Oblivion که امکان Vampire شدن را داشتید در این بازی امکان Cannibal شدن را دارید !!!! به اضافه SECRET های متعدد دیگر که شما را مدتها مشغول خواهد کرد.

sasanjfr
29-10-2008, 16:55
به هر حال من صد در صد Fallout را میخرم چون میدونم که خوشم میاد و اصلا هم برام مهم نیست 100000 تا دیالوگ داشته باشه!!!
بهترین کار رو می کنید.توضیحات من در پست های گذشته برای کسانی بود که مطمئن نبودند از فال اوت 3 خوششون میاد یا نه.

sasanjfr
30-10-2008, 20:41
فال اوت 3: کدام نسخه برتر است؟
----------------------------------

فال اوت 3 برای 3 پلتفرم PC , Xbox 360 و PS3 منتشر شده است.حال این سوال پیش می آید که کدام نسخه برتر است.بازی قبلی Bethesda یعنی آبلیویون در زمان انتشارش برای PC و Xbox 360 در مارس 2006 از نظر اغلب منتقدان عملکرد بهتری بر روی Xbox 360 داشت اما این بار کدام نسخه ی بازی برنده است؟با هم می بینیم.

بدون شک وقتی IGN برخلاف خیلی از سایت ها به هر 3 نسخه ی بازی امتیاز یکسان نداد و از نسخه ی PS3 گله کرد استارت مقایسه ی 3 نسخه ی فال اوت 3 را زد.نسخه های PC و Xbox 360 بازی نمره ی 9.6 و نسخه ی PS3 بازی نمره ی 9.4 دریافت کردند و این 0.2 کمتر از نگاه IGN به خاطر "باگ های قابل توجه" نسخه ی PS3 بود.کمی بعد IGN متن review نسخه ی PS3 را تغییر داد اما نه نمره ی نهایی و این کار سبب شد که بسیاری تصور کنند Bethesda با IGN به توافق رسیده است تا IGN سخنان تند خود را درباره ی نسخه ی PS3 حذف کند.
اما آیا نسخه ی PS3 واقعاٌ پر ایرادتر از نسخه ی Xbox 360 است؟سایر منتقدان نیز چنین می گویند.گیم اسپات به عنوان مثال اشاره کرده است که نسخه ی PS3 مشکلات بصری به مراتب بیشتری دارد از جمله نبود برخی از تکسچرها در بعضی از دشمنان مشخص و گاهی اوقات تکسچرهای نامنظم در بعضی از مکان ها.یک glitch خفیف نیز در نسخه ی PS3 در حالت آنلاین و اتصال به PSN مشاهده می شود که با آفلاین بازی کردن بازی مشکل حل می شود.
بر پایه ی آن چیزی که ما دیده ایم نسخه ی Xbox 360 برتری گرافیکی اندکی در برابر نسخه ی PS3 دارد که آن چنان خفیف است که به طور قابل ملاحظه ای کیفیت گیم پلی را تحت تأثیر قرار نمی دهد.اگرچه فن بوی های کنسولی درباره ی اینکه کدام یک از کنسول ها پورت بی کیفیت تری را دریافت کرده اند جر و بحث می کنند اما حقیقت این است که فال اوت 3 بر روی یک PC قدرتمند به مراتب فوق العاده تر است.با داشتن سیستمی مشابه سیستم توصیه شده ی بازی(CPU دو هسته ای ،2 گیگابایت رم و Geforce 8800) فال اوت 3 بر روی PC به طور قابل ملاحظه ای زیباتر از نسخه های کنسولی به نظر می رسد.تکسچرها پرتکاپو اند و برآمدگی ها و فرورفتگی های دقیق و مفصلی را در بر می گیرند.draw distance به شکل وحشتناکی وسیع تر و طویل تر است و در نسخه ی PC بازی،Wasteland با اشیا،شاخ و برگ ها و حیات وحش بیشتری در مقایسه با نسخه های کنسولی پر شده است.به علاوه نسخه های کنسولی سایه ها و انعکاس های محدودتری دارند در حالیکه نسخه ی PC در حالت حداقل هم از این نظر بهتر عمل می کند که دنیای بازی را زنده تر و واقعی تر می سازد.PC های خوب قادرند بازی را در 60 فریم در ثانیه اجرا کنند در حالیکه کنسول ها در پاره ای از موارد در حفظ 30 فریم در ثانیه نیز موفق عمل نمی کنند.
اگر شما بین خرید یکی از 3 نسخه ی بازی مرددید و می خواهید بدانید کدام نسخه بهترین عملکرد را دارد پاسخ واضح است:یک PC مدرن با یک کارت گرافیک قدرتمند از هر دو کنسول عملکرد بهتری خواهد داشت.

در پایان به مقایسه ی عکس های 3 نسخه که توسط IGN انجام شده است توجه فرمایید.

---------------
منبع: IGN , PS3 Informer

Hsnti
30-10-2008, 20:47
سلام
توتصاویر مثل اینکه نسخه پی سی وضوح بیشتری داره

shahramcat
30-10-2008, 22:08
من هم امروز رفتم بازی رو ابتیاء ! کردم .... نماینده مرکزی تکین و وست گیم هم رفتم که تموم کره بودن !

از یجا دیگه پیدا کردم .... بازی فوق العاده پیشرفته ای هست ! یک تجربه جدید !

تو عکسها هم نسخه Pc بهتر نشون میده جزئیات رو !

Sam Fisher 11
31-10-2008, 04:13

ممنون sasanjfr ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان بابت پست 106 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و 118 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Optimus Prime ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان از شما هم بابت توضیحاتتون ممنونم...
بحث ها هم جالب بود... استفاده کردیم.

جالبه برخلاف IGN سایت gamespot دست به ریویوش نزده و در ریویوی نسخه PS3 جمله Marked aliasing and other visual blemishes همچنان در قسمت نکات برجسته منفی دیده میشه.
در رابطه با اینکه امتیاز نسخه PS3 کمتر از دو نسخه دیگه است اینو خاطر نشان کنم که تو این یکی دو سال تقریبا همه بازیهای مواتی پلتفرم که نسخه اصلی اونها PC بوده نسخه x360 به طور محسوس یا جزیی بهتر از نسخه PS3 بوده که احتمالا دلیل اصلیش شباهت معماری پردازنده 360 به pc است.

تصاویری از محیط بازی:

S A A M
31-10-2008, 08:06
ممنون حسین جان

اونوقت میگن PC واسه بازی به درد نمیخوره در صورتی که Pc همیشه یک نسل جلوتر از همه است.

gap
31-10-2008, 10:12
دوستان براي pc اومده انگار درسته؟؟؟
با اين سيستم ميشه تو پايين ترين كيفيت هم حتي بازيش كرد؟؟؟
گرافيك:7300 جيفورس
رم:1 گيگ
سي پي يو:
Intel(R)
3.01 GHz

shahramcat
31-10-2008, 13:25
سي پي يو:
Intel(R)
3.01 GHz

بله اومده 4 روزی هست ....

من بازی رو حدود 1 ساعتی رفتم .... به نظر من آهنگ بازی کند هست !

sasanjfr
31-10-2008, 13:32
سي پي يو:
Intel(R)
3.01 GHz
بله منتشر شده
با توجه به حداقل سیستم مورد نیاز که در پست 52 نوشته شده برای بازی کردن در پایین ترین کیفیت مشکلی نخواهید داشت.

bayern
01-11-2008, 00:58
سلام
سبک بازی چجوریه
شبیه کدوم بازی هستش

Ariarman85
01-11-2008, 01:23
سلام
سبک بازی چجوریه
شبیه کدوم بازی هستش

درود:
سبک بازی Role Playing مثل oblivion -Fable-Witcher-Mass Effect
البته واقعا بازی فوق العاده است و از همه یه سر وگردن بالاتر:8:

shahramcat
02-11-2008, 00:25
آقا کسی زحمت میکشه به من بگه ورژن بازیش چند هست ؟! تو منو اصلی اون پایین میزنه ..

من هر کاری میکنم فریم درست حسابی نمیگیرم از این بازی !

سیستم هم بد نیست :

amd 4400 x2
geforce 8600GT
2gb ram

sam_sali
02-11-2008, 02:16
عزیزانی که بازی کردن ، یک سوال داشتم!
آیا جو بازی و محیطش مثل Oblivion کسل کننده اس یا مثل Mass Effect انرژیک و باحاله؟؟ منظورم اینه که اکشن بازی قشنگ و زیاد هست یا باید 99 درصد وقتمون رو با این و اون حرف بزنیم؟
با تشکر فـــــــــــــــــــــــر اوان!

keshish
02-11-2008, 08:45
ببخشید یه سوال داشتم.
من سری های یک و دو این بازی رو انجام ندادم.می خواستم بدونم برای درک بهتر و لذت بردن بیشتر از نسخه شماره 3 نیاز به بازی شماره های قبلی هست؟

و دیگه اینکه آیا در این بازی هم به مانند دیگر بازی های نقش آفرینی دیالوگ زیاد وجود داره؟

mohsen.rajabi
02-11-2008, 11:06
ببخشید یه سوال داشتم.
من سری های یک و دو این بازی رو انجام ندادم.می خواستم بدونم برای درک بهتر و لذت بردن بیشتر از نسخه شماره 3 نیاز به بازی شماره های قبلی هست؟

و دیگه اینکه آیا در این بازی هم به مانند دیگر بازی های نقش آفرینی دیالوگ زیاد وجود داره؟

منم سوال همین دوستمون رو دارم و میشه سیستم مورد نیازش رو بگید

shahramcat
02-11-2008, 12:34
ببخشید یه سوال داشتم.

شما میتونی از پستهای قبلی داستان قسمت 1 و 2 این بازی رو کامل و جامع بخونی و به داستانش واقف بشی ... چون شماره یک و دو این بازی برای 10 و 12 سال پیش هست هم کم گیر میاد هم ممکنه بخوره تو ذوقت !‌

دیالوگ وجود داره چون باید بر اساس اون داستان و روند بازی رو بفهمی و کشف کنی ... اما هم سادس هم جذابه هم کمه ! یعنی حوصلت رو سر نمیبره ....

منم سوال همین دوستمون رو دارم و میشه سیستم مورد نیازش رو بگید

System Requirements

-Minimum System Requirements:
* Windows XP/Vista
* 1GB System RAM (XP)/ 2GB System RAM (Vista)
* 2.4 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
* Direct X 9.0c compliant video card with 256MB RAM (NVIDIA 6800 or better/ATI X850 or better)

-Recommended System Requirements:
* Intel Core 2 Duo processor
* 2 GB System RAM
* Direct X 9.0c compliant video card with 512MB RAM

3ッドマクス
03-11-2008, 01:53
یکی از دوستان به من کمک کنه در مرحله ای که باید نمیدونم یه کی کمک کنیم که یا پدرش رو پیدا کنیم یا بریم بهش بگیم مرده هیچ علامتی روی نقش نیست من کجا باید برم ! فقط نوشته سرچ کنید یه شخصی رو ؟

shahramcat
03-11-2008, 01:56
یکی از دوستان به من کمک کنه در مرحله ای که باید نمیدونم یه کی کمک کنیم که یا پدرش رو پیدا کنیم یا بریم بهش بگیم مرده هیچ علامتی روی نقش نیست من کجا باید برم ! فقط نوشته سرچ کنید یه شخصی رو ؟

خوب کاراکتر اصلی بازی که شما باشید کلا داره دنبال پدرش میگرده ! دقیقا کجا هستید ؟

از تو سیستم VATS برو تو نقشه ببین Quest که میخای اسمش چی هست ؟

shahramcat
05-11-2008, 17:51
نمیدونم چرا اینجا به این بازی انقدر ظلم شده و تاپیکش سوت و کور هست ؟!

این گیم فوق العادس یعنی به غیر از 2 نفر کسی رو این بازی سعی نکرده ؟

joey jordison
05-11-2008, 18:01
من هم بازی را انجام دادم!!!!عالی هست از نظر من
ولی ای کاش دید ایزومتریک هم داشت!!!خیلی بهتر میشد
ولی اونقدر بازی سرم ریخته که نمیدونم کدامشو برم!!
اما یک سوال من کاراکترم راه میره و نمیدوه من فکرمیکنم از سنگینی وسایلم هست چه جور میشه بر این مشکل غلبه کرد؟؟؟
بعد وقتی خون تمام میشه میگه برو به بیماستانی و یک چیزی مثل این سرنگ بدست بیار چه جور برم اونجا؟؟

sasanjfr
05-11-2008, 18:11
نمیدونم چرا اینجا به این بازی انقدر ظلم شده و تاپیکش سوت و کور هست ؟!

این گیم فوق العادس یعنی به غیر از 2 نفر کسی رو این بازی سعی نکرده ؟
این اواخر این قدر بازی های جدید رلیز شده که بسیاری در شوک به سر می برن و نمیدونن چی بازی کنن!:31:یه کم طول میکشه تا شرایط عادی بشه
من بازی رو گرفتم ولی گذاشتم بعد از dead space شروع کنم.چون این اواخر نقش آفرینی زیاد بازی کردم و نقش آفرینیته(چیزی شبیه به اسیدیته!!) ی خونم رفته بالا برای همین گذاشتمش واسه 2 هفته دیگه.برای خیلی ها ممکنه این جوری باشه

starn
05-11-2008, 19:34
اقا موضوع بازی کلا چی (می دونم که پدرش دانشمند گرفتند ) یکم کلی تر
بازیش چطوری اکشن اول شخص؟؟؟؟؟؟
آیا حرکت های ویژه ای داره (مثل مکس پین که اون حرکت صحنه آهسته می شد می پرید و دیگر بازی ها )
و.... کلا ی توضیح کوچیک بدید
اگه می شه هم ی عکس از خود بازی کسانی که بازی کردن بندازن ببینیم چطوری

3Dmajid
05-11-2008, 19:40
این بازیش چقدر باگ داره ... در مقایسه با بازی های امروزی از نظر گرافیک زیاد خوب نیست.

ولی سبک بازی قشنگه.

ali_ranger22
05-11-2008, 20:09
ارادت داری از نظر گرافیک که ترکونده
منم 4 تا بازی گرفتم فال اوت و dead space رو گذاشتم آخر
فعلا رد الرت 3 و 007 ذو تموم کنم بعد

shahramcat
05-11-2008, 20:57
من هم بازی را انجام دادم!!!!عالی هست از نظر من
ولی ای کاش دید ایزومتریک هم داشت!!!خیلی بهتر میشد
ولی اونقدر بازی سرم ریخته که نمیدونم کدامشو برم!!
اما یک سوال من کاراکترم راه میره و نمیدوه من فکرمیکنم از سنگینی وسایلم هست چه جور میشه بر این مشکل غلبه کرد؟؟؟
بعد وقتی خون تمام میشه میگه برو به بیماستانی و یک چیزی مثل این سرنگ بدست بیار چه جور برم اونجا؟؟

ایکاش تاپیک رو زودتر میاوردم بالا !

به طور معمولی که با shift میدویه ! اما اگر وزن وسایلت از یک حدی مثلا 220 کیلو بره بالا دیگه نمیتونه بویه ... برو تو سیستم VATS قسمت آیتم فکر کنم دکمه وسطی هست بالا سمت چپ مینویسه الان چند کیلو همرات هست که با / بقلش وزن مجاز رو هم نوشته .. اگر بیشتر بود از اسلحه هات یا از misc هایی که داری کم کن یا از Aid هات ابته بهت توصیه میکنم اونارو تو شهر بفروشی تا پ ول هم گیرت بیاد ! .... با هر حرکت اکشن یا شکستن قفل یا موفق شدن در انجام صحبت با هرکسی بهت یک امتیاز XP میده که از 4 تا 45 متغیره و مشخص میکنه اگر مثلا تا 2400 XP بگیری level up میشی و perk & skill رو به طور دلخاه میتونی بالا ببری ! وزن مجازت هم میتونی بالا ببری و دهها آیتم دیگه !

وقتی HP کم میشه یا بیش از مقدار تشعشع رادیو اکتیو بهت میخوره باید با REd-X یا MED-X اون رو کم کنی HP رو میتونی با خوردن انواع خوراکیها نوشیدنیها و Stimpack ها بالا ببری اما مواظب باش اگر بیش از حد نوشابه یا ویسکی یا آب جو بخوری معتادش میشی و باید برای ترکش بری پیش دکتر که اونم پول میخاد ! ! این بازی خیلی پیشرفتس من نمیتونم همرو الان بگم ! ولی هر شهری که پیدا میکنی مثل megaton یا river city توش دکتر هست با fast travel موقع لزوم برو توو شهر و پیش دکتر و خودت رو hill کن البته وسایلی که همرات هست رو میتونی بفروشی که هر کدوم قیمت خاص خودش رو داره ! دکتر هم ازت پول میگیره .... تو بازی هم پره از جعبهای first aid ! توش رو باز کن هرچی توش هست بردار ... از گوشت انواع و اقسام جونورها هم میتونی اسفاده کنی ....

اقا موضوع بازی کلا چی (می دونم که پدرش دانشمند گرفتند ) یکم کلی تر
بازیش چطوری اکشن اول شخص؟؟؟؟؟؟
آیا حرکت های ویژه ای داره (مثل مکس پین که اون حرکت صحنه آهسته می شد می پرید و دیگر بازی ها )
و.... کلا ی توضیح کوچیک بدید
اگه می شه هم ی عکس از خود بازی کسانی که بازی کردن بندازن ببینیم چطوری

داستان فوق العادس صفحهای قبل هست داستان ....

هم اول شخص هم سوم شخص ....

حرکت ویژه با سیستم VATS میتونی انجام بدی ....

Mentally Art
05-11-2008, 22:57
سلام دوستان
مگه این بازی اومده به بازار؟
داستانش بنظرم خیلی جالبه

1 سوال : این یه بازی تخیلی ( با دوز بالا ) که حساب نمیشه؟

shahramcat
05-11-2008, 23:36
سلام دوستان
مگه این بازی اومده به بازار؟
داستانش بنظرم خیلی جالبه

1 سوال : این یه بازی تخیلی ( با دوز بالا ) که حساب نمیشه؟

برای pc که 1 هفته بیشتره اومده ! برای xbox هم زودتر اومد !

خیر بازی فوق تخیلی نیست ... حتما تجربه کنید حتما بسیار زیباست .

keshish
06-11-2008, 09:46
من دارم فار کرای رو بازی می کنم ولی می ترسم یکی دو صفحه دیگه از این تاپیک رو بخونم فار کرای رو بذارم کنار و بیام سراغ Fallout.

shahramcat
06-11-2008, 10:00
من دارم فار کرای رو بازی می کنم ولی می ترسم یکی دو صفحه دیگه از این تاپیک رو بخونم فار کرای رو بذارم کنار و بیام سراغ Fallout.

من خودم farcry2 رو 2 هفته پیش تموم کردم الان یک هفته هست سر این بازیم ... در مقایسه با این فارکرای پیش پا افتادس !

بازی فوق العاده پیشرفته و عالی هست .... حتما تجربش کن ....

keshish
06-11-2008, 11:24
من خودم farcry2 رو 2 هفته پیش تموم کردم الان یک هفته هست سر این بازیم ... در مقایسه با این فارکرای پیش پا افتادس !

به درک دیگه.من اغفال شدم.امروز میرم fallout3 رو نصب می کنم.فار کرای رو هم می ذارم واسه بعد

(می گی نه الآن سریع میان این پست رو پاک می کنند که چی اسپم بوده:31::20:)

Aseman e ghermez 2
06-11-2008, 18:37
از بازیش خوشم میاد خیلی جالبه مخصوصا وقتی دکمه v رو میزنی خیلی باحاله ولباس پوشیدنش هم خیلی باحاله داستان بازی رو کسی داره؟

بازی فار کرای جالبه ولی خسته کننده بعد fallout 3 خداست تنوع زیادی داره فقط یه بخش رانندگی کم داره اگه داشت میشد gta

B3HZ@D
07-11-2008, 04:32
اقا این بازی شاهکاره
من اولین باره دارم فال اوت بازی می کنم واقعا لذت بردم
البته تازه اولشم ولی خدائیش حرف نداره
من موندم که چرا نسخه های قبل رو نخریدم بازی کنم
در کل بازی محشره...با این که خیلی وسیعه و گرافیک خوبی هم داره اصلا افت فریم و یا لود طولانی نداره
هر کی بازی نکرده حتما بره بازیش کنه اگه بازیش نکیند نصف عمرتون بر فناست

Metalzadeh
07-11-2008, 07:48
سلام
این بازی تو XP هم اجرا میشه یا بایستی Vista داشته باشیم ؟

Aseman e ghermez 2
07-11-2008, 09:54
سلام
این بازی تو XP هم اجرا میشه یا بایستی Vista داشته باشیم ؟
خب هر دوتا :46:دیگه من که روی ویستا و اکس پی اجرا کردم:31: مشکل نداشت:8: ولی معمولا بازی ها روی xp sp2روون تره:10::11:

ali_ranger22
07-11-2008, 13:13
Fallout 3 Patch 1.0.0.15 - US

6.59 MB

soltan_reza
08-11-2008, 03:21
ببخشید اینقدر از این بازی تعریف کردید که من رفتم بازی رو گرفتم ولی الان فکر میکنم نمیگرفتم بهتر بود
من اصلا اون قسمت اول و ابتدایی بازی رو نگرفتم
از بچه گی اش نشون میده تا بزرگی
خوب می توسنت به صورت انمیمیشن باشه نه اینکه به یه حالت مسخره بسپره دست خودمون
من اینجا هستم و یه چندتا سوال داشتم
این عکس

اول اینکه من چطوری میتونم ببینم که ماموریتم چیه
دوما اینکه چرا اسلحه ندارم
سوما اینکه هر چی می بینه بر میداره
محدودیتی برای برداشتن اجسام وجود داره ؟
اینهایی که بر میداره به چه دردی میخوره ؟
این بازی نقشه هم داره ؟
مثل فارکرای یا کرایسیس ؟
و اینکه من الان اینقدر از این و اون کتک خوردم که جونم خیلی کمه
میخواستم بدونم چطوری میتونم درصد سلامتی ام رو فول کنم؟
والا من موندم شما از چی این بازی خوشتون وامده
این عکس رو هم ببینید

این به چه دردی میخوره ؟
این گزینه هاش چی هست اصلا ؟
الان من باید به کدوم سمت برم و چه گلی بمالم سرم ؟
ممنون میشم کمک کنید بلکه ما هم لذت ببریم از بازی

shahramcat
08-11-2008, 04:50
خوب من بعد از 8 روز تونستم بازی رو تموم کنم ...... فکر کنم پایان بد رو هم دیدم !‌ کس دیگه ای هم بازی رو تموم کرده ؟

در یک کلمه فوق العاده بود ! شاهکاری از استودیو بتستا !!! واقعاده حقش بود که امتیازهای بسیار بالایی رو از منتقدا گرفت !

تو خبر 2 روز پیش هم اومد بود مبنی بر اینکه این بازی در هفته اول فروش تونسته 4.7 میلیون نسخه فروش کنه !‌ با اینکه حدود 1 هفته قبل از انتشار رسمی لینک دانلودش تو تورنت لو رفته بود !

تو سایت GameSpot هم گیمرها کلی حال بهش دادن و تا الان با 2810 رای تونسته امتاز 8.9 رو کسب کنه ! خود سایت که بهش 9 داده ....

به هر حال بازی هست فوق العاده پیشرفته / جذاب و گیرا با داستانی عالی / گرافیک فابل توجه و ....... شدیدا توصیه میکنم بهتون ...........

نکات ضعف بازی میتونه یک مقدار باگ بیش از حد باشه که البته Path هم امروز براش اومد !‌

shahramcat
08-11-2008, 05:11
ببخشید اینقدر از این بازی تعریف کردید که من رفتم بازی رو گرفتم ولی الان فکر میکنم نمیگرفتم بهتر بود
من اصلا اون قسمت اول و ابتدایی بازی رو نگرفتم
از بچه گی اش نشون میده تا بزرگی
خوب می توسنت به صورت انمیمیشن باشه نه اینکه به یه حالت مسخره بسپره دست خودمون
من اینجا هستم و یه چندتا سوال داشتم
این عکس

اول اینکه من چطوری میتونم ببینم که ماموریتم چیه
دوما اینکه چرا اسلحه ندارم
سوما اینکه هر چی می بینه بر میداره
محدودیتی برای برداشتن اجسام وجود داره ؟
اینهایی که بر میداره به چه دردی میخوره ؟
این بازی نقشه هم داره ؟
مثل فارکرای یا کرایسیس ؟
و اینکه من الان اینقدر از این و اون کتک خوردم که جونم خیلی کمه
میخواستم بدونم چطوری میتونم درصد سلامتی ام رو فول کنم؟
والا من موندم شما از چی این بازی خوشتون وامده
این عکس رو هم ببینید

این به چه دردی میخوره ؟
این گزینه هاش چی هست اصلا ؟
الان من باید به کدوم سمت برم و چه گلی بمالم سرم ؟
ممنون میشم کمک کنید بلکه ما هم لذت ببریم از بازی

اولا بهت توصیه میکنم اگر جزو اون دسته از گیمرهایی باشی که اصلا حوصله ندارن و فقط میخان رو یک مسیر برن جلو و بکش بکش بکنن بهت اکیدا توصیه میکنم همین الان این گیم رو بزار کنار ! اینطور که پیداس شما اصلا به دیالوگهای بازی توجهی نکردی ! طبق گفته سازنده بازی این گیم دارای هزاران خط دیالوگه ! و همین هم بازی رو جذاب کرده چون بر اساس تصمیم شما داستان جلو میره و .....

شما باید حداقل 40٪تا 50٪ زبان انگلیسی کامل بلد باشی و همینطور با کمی حوصله دیالوگهای بازی رو گوش بدی یا بخونی و دقیقا بهش فکر کنی و انجام بدی !

دوما شما بهتره حداقل 1 تا 2 ساعت از بازی رو جلو برید تا به تمام جزئیات بازی واقف بشید ! شما هنوز 1٪ هم نرفته میپرسی اینا چی هست ؟ خوب معلومه نباید هم بدونی چون این بازی نیست که همه چیز از اول مشخص باشه چون شما رو ترقیب به گشتن در محیط بی نهایت جذاب بکنه ...... این گیم جزو بهترین گیمهای امسال از نظر منتقدین هست ! امتیازهای فوق العاده بالایی آورده اینطور قضاوت نکن دوست من ... بهت توصیه میکنم حداقل 2 ساعت از بازی رو جلو بری ......

اون مچ بندی که به دست شما هست و روز تولدت گرفتی اسمش V.A.T.S هست ... تمام عملیات بازی رو باید با اون رهبری کنی ...

با دکمه Tab میاد بالا .... شامل 3 بخش هست : Status / Item / DATA

که هرکدوم شامل بخشهای مخصوص به خودش هست .... تو قسمت DATA دو نوص نقشه هست اولی نقشه کلی سرزمین سوخته و دومی نقشه محلی که توش میری ..... بازی پر از مرحلهای فرعی هست ...

شما میتونید تا یک حدی با خودت اجسام رو حمل کنی اما با گرفتن امتیاز به چندین شکل که خودت میبینی به تدریج LevelUP میشی و میتونی وزن قابل جابجایی رو افزایش بدی البته این فقط یکی از چند ده امکان هست که تو بازی قابل بالا رفتنه !! ... اجسام در این بازی تقریبا هر چیزی قابل برداشتن هست ! چون باید اونها رو بفروشی و پول در بیاری و پول رو برای خرید اسلحه یا تعمیر یا گرفتن سلامتی و چندین عمل دیگه خرج کنی !‌

در هر بخش و با گشتن در این سرزمین سوخته شما با مکانهای جدید و افراد جدید روبرو میشید که میتونید باهاشون دوست یا دشمن باشید .... من خودم بیشتر از 70 مکان تو بازی پیدا کردم ! میتونید با هرکدوم قرارداد ببندید و براشون انواع اجسام که میگن رو در طول بازی بردارید و بهشون بفروشید !

قابلیت دیگه تو این بازی امکان درست کردن اسلحه بوسیله خود شما هست !!! با اسمبل کردن قطعات میتونید اینکار رو انجام بدید .... لبته چندین قابلیت دیگه هم هست .....

B3HZ@D
08-11-2008, 05:25
اقا چطور میشه اسلحه ساخت؟؟؟؟
من از این اهن پاره ها و بند وبساط ها زیاد جمع کردم....
چطور میشه یه جنسی رو فروخت...چون فقط میتونم خرید کنم چیزی نمی تونم بفروشم

B3HZ@D
08-11-2008, 05:27
یک سری قطعات و چیزهایی که میگیری شکلش رو قوطی و چرخ دنده و از این جور چیزها میزنه
از کجا بفهمیم این چیزی که گرفتیم چیه و استفاده اش برای چیه؟؟

shahramcat
08-11-2008, 05:45
اقا چطور میشه اسلحه ساخت؟؟؟؟
من از این اهن پاره ها و بند وبساط ها زیاد جمع کردم....
چطور میشه یه جنسی رو فروخت...چون فقط میتونم خرید کنم چیزی نمی تونم بفروشم

یک سری قطعات و چیزهایی که میگیری شکلش رو قوطی و چرخ دنده و از این جور چیزها میزنه
از کجا بفهمیم این چیزی که گرفتیم چیه و استفاده اش برای چیه؟؟

از اول نمیشه باید با کسب XP از راههای مختلف LevelUp کنی و Skill مربوط به ساخت اسلحه رو بالا ببری ! کلا فکر کنم 12 تا 15 تا Skill هست تو یازی با تقریبا 40 تا یا بیشتر Perk !

اونا هرکدوم اسم دارن خوب !‌ هرکدوم رو بر میداری یک ارزش خاصی داره مثلا 1 Cap همراه با وزن خاص خودش ! مثلا 1WG به اینا هم توجه کن !‌

وقتی به هر کس یا هر مکانی که رسیدی و خاستی چیزی بخری یا بفروشی اون جدولی که رو صفحه میاد شامل 2 بخش سمت راست و چپ هست ... سمت راست لیست کالاهایی هست که طرف میخاد به شما بفروشه سمت چپ چیزهایی هست که شما دارید . حالا با یک کلیک بر روی لیست سمت راست شما اون کالا رو میخری و با کلیک بر روی چیزهایی که سمت چپ هست اونارو میفروشی !

مقدار پولی هم که داری در کل بالای همون جدول در بخش چپ نوشته و همینطور مقدار کل پولی که فروشنده داره و میتونه به شما بده همون بالاس ....

ببین در طول بازی شما با افراد و قشرهای مختلفی آشنا میشی و در حقیقت باید مکانشون رو با گشتن در دنیای سوخته پیدا کنی ... هرکدوم از اینا از شما در خواست مبنی بر گرفتن و خریدن فلان چیزهارو میخان که شما در طول بازی اونارو جمع میکنی و به این افراد میفروشی !

مثلا به GHoul ها باید آشغال فلزها رو بفروشی و چندین نمونه از این چیزها ....

soltan_reza
08-11-2008, 06:12
اولا بهت توصیه میکنم اگر جزو اون دسته از گیمرهایی باشی که اصلا حوصله ندارن و فقط میخان رو یک مسیر برن جلو و بکش بکش بکنن بهت اکیدا توصیه میکنم همین الان این گیم رو بزار کنار ! اینطور که پیداس شما اصلا به دیالوگهای بازی توجهی نکردی ! طبق گفته سازنده بازی این گیم دارای هزاران خط دیالوگه ! و همین هم بازی رو جذاب کرده چون بر اساس تصمیم شما داستان جلو میره و .....

شما باید حداقل 40٪تا 50٪ زبان انگلیسی کامل بلد باشی و همینطور با کمی حوصله دیالوگهای بازی رو گوش بدی یا بخونی و دقیقا بهش فکر کنی و انجام بدی !

دوما شما بهتره حداقل 1 تا 2 ساعت از بازی رو جلو برید تا به تمام جزئیات بازی واقف بشید ! شما هنوز 1٪ هم نرفته میپرسی اینا چی هست ؟ خوب معلومه نباید هم بدونی چون این بازی نیست که همه چیز از اول مشخص باشه چون شما رو ترقیب به گشتن در محیط بی نهایت جذاب بکنه ...... این گیم جزو بهترین گیمهای امسال از نظر منتقدین هست ! امتیازهای فوق العاده بالایی آورده اینطور قضاوت نکن دوست من ... بهت توصیه میکنم حداقل 2 ساعت از بازی رو جلو بری ......

اون مچ بندی که به دست شما هست و روز تولدت گرفتی اسمش V.A.T.S هست ... تمام عملیات بازی رو باید با اون رهبری کنی ...

با دکمه Tab میاد بالا .... شامل 3 بخش هست : Status / Item / DATA

که هرکدوم شامل بخشهای مخصوص به خودش هست .... تو قسمت DATA دو نوص نقشه هست اولی نقشه کلی سرزمین سوخته و دومی نقشه محلی که توش میری ..... بازی پر از مرحلهای فرعی هست ...

شما میتونید تا یک حدی با خودت اجسام رو حمل کنی اما با گرفتن امتیاز به چندین شکل که خودت میبینی به تدریج LevelUP میشی و میتونی وزن قابل جابجایی رو افزایش بدی البته این فقط یکی از چند ده امکان هست که تو بازی قابل بالا رفتنه !! ... اجسام در این بازی تقریبا هر چیزی قابل برداشتن هست ! چون باید اونها رو بفروشی و پول در بیاری و پول رو برای خرید اسلحه یا تعمیر یا گرفتن سلامتی و چندین عمل دیگه خرج کنی !‌

در هر بخش و با گشتن در این سرزمین سوخته شما با مکانهای جدید و افراد جدید روبرو میشید که میتونید باهاشون دوست یا دشمن باشید .... من خودم بیشتر از 70 مکان تو بازی پیدا کردم ! میتونید با هرکدوم قرارداد ببندید و براشون انواع اجسام که میگن رو در طول بازی بردارید و بهشون بفروشید !

قابلیت دیگه تو این بازی امکان درست کردن اسلحه بوسیله خود شما هست !!! با اسمبل کردن قطعات میتونید اینکار رو انجام بدید .... لبته چندین قابلیت دیگه هم هست .....
ممنون دوست گرامی از پاسخی که دادید
والا من بی صبر نیستم ولی وقتی بازی رو گرفتم فکر کردم یه بازیه خانوادگی یا یه همچین چیزی و گفتم شاید اشتباهی گرفتم
آیکونش هم که میدونید چه شکلیه
بعد کمی رفتم جلو و دیدم نه میدونم که باید چیکار بکنم و نه چیزی دستم هست
فقط منو میزدن
این بود که زد حال در حد لالیگا خوردم
ولی بازی نیومده دستم که تموم نشه
فقط میخواستم شمای کلی بازی رو بدونم که شما لطف کردید
نکته ی جالب اینه که همه تا قبل از انتشار بازی سر و دست میشکستند برای نظر دادن ولی حالا که ارائه شده هیچکی نیست که چیزی برای گفتن داشته باشه
چرا؟؟؟
البته به جز شما

keshish
08-11-2008, 08:34
سلام
به نظر من برای انجام این بازی علاوه بر اینکه باید زبان انگلیسی خوبی داشته باشیم باید یک گیمر حرفه ای هم بود.
نمیشه الکی این بازی رو جلو رفت و دیالوگها رو الله بختکی رد کرد.
من چون انگلیسیم زیاد خوب نیست فکر کنم باید قید این بازی رو بزنم مثل The witcher یا NWN
به هر حال امیدوارم شما در این بازی موفق باشید.من هم برم زبانم رو توپ کنم تا بیشتر از این بازی از دست ندم.

ali_ranger22
08-11-2008, 11:37
واحد پول بازی باحاله !
تــشـتــــک !!! :دي

shahramcat
08-11-2008, 13:45
سلام
به نظر من برای انجام این بازی علاوه بر اینکه باید زبان انگلیسی خوبی داشته باشیم باید یک گیمر حرفه ای هم بود.
نمیشه الکی این بازی رو جلو رفت و دیالوگها رو الله بختکی رد کرد.
من چون انگلیسیم زیاد خوب نیست فکر کنم باید قید این بازی رو بزنم مثل The witcher یا NWN
به هر حال امیدوارم شما در این بازی موفق باشید.من هم برم زبانم رو توپ کنم تا بیشتر از این بازی از دست ندم.

خوب بله برای انجام این بازی همونطور که گفتم حداقا باید 40٪ تسلط کامل به زبان داشته باشی و با دقت به دیالوگها گوش بدی و جواب بدی ! تو جواب دادن باید کاملا هوشیارانه عمل کنی چون تاثیر مستقیم در طول بازی و شخصیت خودت داره .... دز این بازی به فن صحبت یا همون Speech تکیه زیادی شده و جزو یکی از چندین Skill های قابل ارتقاء بازی هست !‌ هرچی Speech بالاتری داشته باشی در ترقیب کردن طرف صحبتت موفق تری و میتونی هم امتیاز بیشتری بگیری هم شخصیت خودت رو خوب کنی ( تو بازی اسمش Karma هست !‌)‌ ....

کارمای شما میتونه کم بشه یا زیاد بشه بر اساس کارها و رفتارهایی که میکنید ! اگر کار خوب مثل کمک کردن به دیگران و انجام دادن قرارداد با افراد خوب بازی باشه بالا میره یا برعکس اگر دزدی کنید اگر بی گناهی رو بکشید یا اگر با افراد بد بازی همدست بشید و ... کارما کم میشه و شخصیت شما Evil خواهد شد !

shahramcat
08-11-2008, 15:09
ممنون دوست گرامی از پاسخی که دادید
والا من بی صبر نیستم ولی وقتی بازی رو گرفتم فکر کردم یه بازیه خانوادگی یا یه همچین چیزی و گفتم شاید اشتباهی گرفتم
آیکونش هم که میدونید چه شکلیه
بعد کمی رفتم جلو و دیدم نه میدونم که باید چیکار بکنم و نه چیزی دستم هست
فقط منو میزدن
این بود که زد حال در حد لالیگا خوردم
ولی بازی نیومده دستم که تموم نشه
فقط میخواستم شمای کلی بازی رو بدونم که شما لطف کردید
نکته ی جالب اینه که همه تا قبل از انتشار بازی سر و دست میشکستند برای نظر دادن ولی حالا که ارائه شده هیچکی نیست که چیزی برای گفتن داشته باشه
چرا؟؟؟
البته به جز شما

من مخلص شما هستم ..... هر کمکی هست من در خدمتم ...

این بازی جزو بازیهای نسل امروز و فوق العاده پیشرفته و پیچیده هست و حوصله زیادی طلب میکه شاید به خاطر همین باشه زیاد در ایران طالب نداشته باشه ! ... باید دقیقا خودت رو تو بازی ببینی و به تمام کارهایی که انجام میدی از قبل فکر کنی . محیط Open World هست و میتونی ساعتها در Wasteland راه بری و قدم به قدم /شهر به شهر چیزهای جدیدی کشف کنی .... بازی پر از نو آوریه از خرید و فروش Slave (برده) گرفته تا ساختن اسلحه و مین تو بازی هست !

من حدود 37 ساعت درگیر بازی بودم و 71 محل رو کشف کردم از متروهای زیرزمینی که پر از fedal Ghoul و Raider ها بود تا شهرهای کوچیک و بزرگ که بوسیله Super Mutant ها تسخیر شده بودن ! خودت رو درگیر هدفهای اصلی بازی نکن تو این سرزمین بگرد و محلهای جدید رو پیدا کن ..... فوق العادس !!! هدف کلی بازی ترقیب شما برای گشتن و کشف چیزهای ناشناخته هستش .... شعار بازی هم اینه : جنگ هیچ وقت تموم نمیشه !

در مورد سلاح هم تو بازی بگم کمتر گیمی رو دیدم اینقدر تنوع اسلحه داشته باشه ! از اسلحهای سرد کوچیک مثل 3 نوع چاقو گرفته تا اسلحه های بزرگ مثل Fatman که موشک هسته ای پرتاب میکنن ! تو بازی هست ... فکر کنم بیش از 25 نوع باشه ! قابلیت تعمیر ساخت ارتقاء رو هم دارن ! هر اسلحه هم مقدار صدمه زدن مختص خودش رو داره که شما میتونید با کلیک کردن بر روی اون توی سیستم VATS ازش اطلاع پیدا کنید . اسلحه های گرم از انوای مختلف با کالیبرهای متفاوتی استفاده میکنه که بستگی به دشمن مقابل شما باید بهترین رو انتخاب کنید ... معمولی ترین و کاربردی ترینش Assult Hunter 10mm هست ! قویترین هم Assult rifle chinies با کالیبر 33mm هست که طرف رو متلاشی میکنه ! 2 نوع shoutgun هم هست که یکیش کوچیکه که handi هست با 2 گلوله و یکی هم Auto با 12 گلوله !‌ اسلحه های لیزری هم هستن که در کل 3 نوع هست 1 نوع کوچک 2 نوع بزرگ !

سیستم نشانه گیری با کمک VATS با نمودار AP سمت راست پایین تصویر نشون داده میشه .. شما از 1 شلیک تا 5 شلیک ! به کمک این سیستم میتونید اون رو قافلگیر کنید و از متلاشی شدنش لذت ببرید !‌ این حرکت به صورت Demo یا Slow motion نشون داده یمشه که خیلی زیبا و لذت بخشه !

یکی دیگه از نوآوریهای بازی سیستم عوض کردن انواع لباس بر اساس موقعیت شما در بازی هست !‌ بیش از 10 تا 15 نوع لباس در بازی هست که بوسیله VATS میتونید اونهارو عوض کنید ! از لباس تابستانی گرفته تا زره جنگی سنگین !

نوع لباس شما در مواجه با افراد و مکانهای مختلف تاثیر گذاره !

دشمنان شما انواع و اقسام انسانها / زامبیها / Creature / Super mutants / Raiders / slavers / Robots و ... هستن که خودشون در کل بیش از 12 یا 13 تا میشن ! یکی از این دشمنان که هم میتونه دشمن باشه هم دوست ! Ghoul ها هستن ! اینها دو نوع اصلی و یک نوع کمیاب دارن ! نوع خوب اونا ghoul نام دارن که انسانهای هستن تحت تشعشع رادیو اکتیو پوستشون از بین رفته و شبیه زامبی شدن ! اما مثل انسانها صحبت و کار انجام میدن ! باید مقر و شهرشون رو هم پیدا کنیدکاری به کارتون ندارن و حتی میتونید باهاشون دوست باشید ! اما بقیه انسانها تو Wastland از اینا فرارین چون میگن اینا زامبی هستن و آدم خوار !‌ ... نوع دوم Fedal ghoul هستن که زامبی خالصن !! اینا رو باید از دم بکشی ! فقط هم توی تونلها و متروها پیدا میشن ....

در مواجه با دشمنان از سیستم VATS استفاده کنید ! سعی کنید با Crouch حتی المقدور به دشمن نزدیک بشید تا بهتر بتونید با سیستم VAST به اون صدمه بزنید ! سیستم وتس رو فعال کنید تا شیع مورد نظر رو اسکن کنه و هر قسمت از بدنش رو با بیشترین صدمه که بصورت در صد نشون میده به شما اطلاع بده !

سیستم سلامت بازی هم Self هست و باید خودت اینکار رو بکنی .... با انواع و اقسام ابزاری که هست ! از کم کننده رادیو اکتیویته گرفته تا Stimpack ! این هم بشتر از 10 نوع هست ! شما حتی تو بازی بر اثر زیاد مصرف کردن یک نوع خاص از خوراکیها یا داروها یا نوشیدنیها به اون معتاد میشی !‌ میتونی بری پیش دکتر در هر شهری که کشف میکنی و با پرداخت پول هم سلامتی رو زیاد کنی هم اعتیادت رو خوب کنی هم درجه رادیو اکتیو رو کم کنی !‌ نوشیدنیها هم از نوکا کولا ! هست تا آب جو ویسکی شراب آب تصفیه شده و آب رادیو اکتیویته و .... خوراکیها هم شامل 12 تا بیشتر هست مثل گوشت انواع اقسام جانوران انسان کباب ! شکر و مربا و چند ده نمونه دیگه !!!

Stimpack اصلی ترین و قویترین تاثیر بالا بردن سلامتی شما رو داره که بصورت آمپول هست هم میتونی مستقیم از قسمت Item و بعد Aid اون رو استفاده کنی و هم میتونی بری تو قسمت Status و وضعیت کلی بدنت رو ببینی و مستقیما اون رو جایی تزریق کنی که بیشتر جراحت پیدا کرده یا Cripple شده ...

چند نمونه از first aids :
Med-x / Rad-X / stimpack / jet / blood pack و غیره ........

مهارت باز کردن قفل هر چیزی هم تو بازی بسیار جالبه !‌ شما میتونید دره هر چیزی که قفل هست رو خودتون با مهارت باز کنید اینکار رو باید با حرکت موس و کیبرد و حدس زدن انجام بدید !‌ پس همیشه یادتون باشه Bobby pin همراه داشته باشید ! هک کامپیوتر یکی دیگه از مهارتها هست که با حدس زدن کلمه عبور تا 4 بار میتونید انجام بدید !!! این مهارت جزو Science حساب میشه !‌ با اینکار میتونید روباتهایی رو که در محفظه قفل شدن رو آزاد کنید تا همراه شما به مبارزه با دشمنان کمک کنن !‌

ali_ranger22
08-11-2008, 16:04
نوع خوب اونا ghoul نام دارن که انسانهای هستن تحت تشعشع رادیو اکتیو پوستشون از بین رفته
واقعا طبیعی کار کردن روی اینا
خیلی خفن هستن
آدم می ترسه نگاشون کنه ! :دي

bayern
08-11-2008, 17:51
محیط Open World هست و میتونی ساعتها در Wasteland راه بری و قدم به قدم /شهر به شهر چیزهای جدیدی کشف کنی
سلام
من نمیدونم این بازی رو بخرم یا نه
اینجوری که شما میگید تو این بازی هیچ هدف خاصی برای بازیکن تعیین نشده و باید کلی منطقه رو بگردی .من زیاد حوصله این کارهارو ندارم چونکه وقت زیادی میخواد که من ندارم
همین الانشم بالای 20 تا بازی رو سیستم نصب شده دارم ولی وقت برای بازی کردن ندارم...کلآ بازیهایی که توش هدف مشخصی نداشته باشن زیاد خوشم نمیاد و دوست ندارم الکی هی منطقه بازی رو زیرورو کنم
ولی با تمام این حرفها میرم بازی رو میخرم ونصب میکنم .شاید این بازی با بازیهای هم رده خودش فرق بکنه

B3HZ@D
08-11-2008, 18:27
دوست عزیز این بازی بی هدف نیست
شما باید برای انجام هر ماموریت از یک منطقه به یک منطقه دیگه برید و توی راه به انواع و اقسام انسان ها و موجودات و خیلی چیزهای دیگه برخورد می کنید که واقعا جالبه
کافیه که کمی بازی رو ادامه بدی...هر چی از این بازی بگم کم گفتم

soltan_reza
09-11-2008, 02:54

این بازی جزو بازیهای نسل امروز و فوق العاده پیشرفته و پیچیده هست و حوصله زیادی طلب میکه شاید به خاطر همین باشه زیاد در ایران طالب نداشته باشه ! ... باید دقیقا خودت رو تو بازی ببینی و به تمام کارهایی که انجام میدی از قبل فکر کنی . محیط Open World هست و میتونی ساعتها در Wasteland راه بری و قدم به قدم /شهر به شهر چیزهای جدیدی کشف کنی .... بازی پر از نو آوریه از خرید و فروش Slave (برده) گرفته تا ساختن اسلحه و مین تو بازی هست !

من حدود 37 ساعت درگیر بازی بودم و 71 محل رو کشف کردم از متروهای زیرزمینی که پر از fedal Ghoul و Raider ها بود تا شهرهای کوچیک و بزرگ که بوسیله Super Mutant ها تسخیر شده بودن ! خودت رو درگیر هدفهای اصلی بازی نکن تو این سرزمین بگرد و محلهای جدید رو پیدا کن ..... فوق العادس !!! هدف کلی بازی ترقیب شما برای گشتن و کشف چیزهای ناشناخته هستش .... شعار بازی هم اینه : جنگ هیچ وقت تموم نمیشه !

در مورد سلاح هم تو بازی بگم کمتر گیمی رو دیدم اینقدر تنوع اسلحه داشته باشه ! از اسلحهای سرد کوچیک مثل 3 نوع چاقو گرفته تا اسلحه های بزرگ مثل Fatman که موشک هسته ای پرتاب میکنن ! تو بازی هست ... فکر کنم بیش از 25 نوع باشه ! قابلیت تعمیر ساخت ارتقاء رو هم دارن ! هر اسلحه هم مقدار صدمه زدن مختص خودش رو داره که شما میتونید با کلیک کردن بر روی اون توی سیستم VATS ازش اطلاع پیدا کنید . اسلحه های گرم از انوای مختلف با کالیبرهای متفاوتی استفاده میکنه که بستگی به دشمن مقابل شما باید بهترین رو انتخاب کنید ... معمولی ترین و کاربردی ترینش Assult Hunter 10mm هست ! قویترین هم Assult rifle chinies با کالیبر 33mm هست که طرف رو متلاشی میکنه ! 2 نوع shoutgun هم هست که یکیش کوچیکه که handi هست با 2 گلوله و یکی هم Auto با 12 گلوله !‌ اسلحه های لیزری هم هستن که در کل 3 نوع هست 1 نوع کوچک 2 نوع بزرگ !

سیستم نشانه گیری با کمک VATS با نمودار AP سمت راست پایین تصویر نشون داده میشه .. شما از 1 شلیک تا 5 شلیک ! به کمک این سیستم میتونید اون رو قافلگیر کنید و از متلاشی شدنش لذت ببرید !‌ این حرکت به صورت Demo یا Slow motion نشون داده یمشه که خیلی زیبا و لذت بخشه !

یکی دیگه از نوآوریهای بازی سیستم عوض کردن انواع لباس بر اساس موقعیت شما در بازی هست !‌ بیش از 10 تا 15 نوع لباس در بازی هست که بوسیله VATS میتونید اونهارو عوض کنید ! از لباس تابستانی گرفته تا زره جنگی سنگین !

دشمنان شما انواع و اقسام انسانها / زامبیها / Creature / Super mutants / Raiders / slavers / Robots و ... هستن که خودشون در کل بیش از 12 یا 13 تا میشن ! یکی از این دشمنان که هم میتونه دشمن باشه هم دوست ! Ghoul ها هستن ! اینها دو نوع اصلی و یک نوع کمیاب دارن ! نوع خوب اونا ghoul نام دارن که انسانهای هستن تحت تشعشع رادیو اکتیو پوستشون از بین رفته و شبیه زامبی شدن ! اما مثل انسانها صحبت و کار انجام میدن ! باید مقر و شهرشون رو هم پیدا کنیدکاری به کارتون ندارن و حتی میتونید باهاشون دوست باشید ! اما بقیه انسانها تو Wastland از اینا فرارین چون میگن اینا زامبی هستن و آدم خوار !‌ ... نوع دوم Fedal ghoul هستن که زامبی خالصن !! اینا رو باید از دم بکشی ! فقط هم توی تونلها و متروها پیدا میشن ....

در مواجه با دشمنان از سیستم VATS استفاده کنید ! سعی کنید با Crouch حتی المقدور به دشمن نزدیک بشید تا بهتر بتونید با سیستم VAST به اون صدمه بزنید ! سیستم وتس رو فعال کنید تا شیع مورد نظر رو اسکن کنه و هر قسمت از بدنش رو با بیشترین صدمه که بصورت در صد نشون میده به شما اطلاع بده !

سیستم سلامت بازی هم Self هست و باید خودت اینکار رو بکنی .... با انواع و اقسام ابزاری که هست ! از کم کننده رادیو اکتیویته گرفته تا Stimpack ! این هم بشتر از 10 نوع هست ! شما حتی تو بازی بر اثر زیاد مصرف کردن یک نوع خاص از خوراکیها یا داروها یا نوشیدنیها به اون معتاد میشی !‌ میتونی بری پیش دکتر در هر شهری که کشف میکنی و با پرداخت پول هم سلامتی رو زیاد کنی هم اعتیادت رو خوب کنی هم درجه رادیو اکتیو رو کم کنی !‌ نوشیدنیها هم از نوکا کولا ! هست تا آب جو ویسکی شراب آب تصفیه شده و آب رادیو اکتیویته و .... خوراکیها هم شامل 12 تا بیشتر هست مثل گوشت انواع اقسام جانوران انسان کباب ! شکر و مربا و چند ده نمونه دیگه !!!

Stimpack اصلی ترین و قویترین تاثیر بالا بردن سلامتی شما رو داره که بصورت آمپول هست هم میتونی مستقیم از قسمت Item و بعد Aid اون رو استفاده کنی و هم میتونی بری تو قسمت Status و وضعیت کلی بدنت رو ببینی و مستقیما اون رو جایی تزریق کنی که بیشتر جراحت پیدا کرده یا Cripple شده ...

مهارت باز کردن قفل هر چیزی هم تو بازی بسیار جالبه !‌ شما میتونید دره هر چیزی که قفل هست رو خودتون با مهارت باز کنید اینکار رو باید با حرکت موس و کیبرد و حدس زدن انجام بدید !‌ پس همیشه یادتون باشه Bobby pin همراه داشته باشید ! هک کامپیوتر یکی دیگه از مهارتها هست که با حدس زدن کلمه عبور تا 4 بار میتونید انجام بدید !!! این مهارت جزو Science حساب میشه !‌ با اینکار میتونید روباتهایی رو که در محفظه قفل شدن رو آزاد کنید تا همراه شما به مبارزه با دشمنان کمک کنن !‌

سلام آقای شهرام
ممنون از توضیح کامل و به جات
یه چند ساعتی باهاش سر و کله زدم
اولش نظرم زیاد تغییر نکرد ولی وقتی قلق دستم اومد حس بازی کردنش اومده
فقط چندتا سوال داشتم
اول اینکه وقتی با کسی صحبت میکنم گزینه های متعددی برای جواب دادن بهش دارم
مثل Mass Effect ، سوالم اینه که طرز جواب دادن من فرقی در داستان بازی داره؟
یعنی یه جایی یه آدمی بود که می گفت تشنه است و من بهش گفتم براش آب میآرم ولی نتونستم پیدا کنم که کجا باید برم
اینکه یه ماموریت رو انجام ندی مشکلی ایجاد میشه ؟
و اگه انجام بهت پول میدن ؟
و سوال بعدی اینکه نقاطی که باید سلاح تهیه کنم کجاست ؟
یعنی مکان و اتاق خاصی داره ؟
و اینکه میگید لباس عوض میشه این دست خودمونه یا روند بازی لباس رو تغییر میده؟
سوال بعدی در مورد سیستم VATS هست
این سیستم با کدوم دکمه فعال میشه
البته من هنوز همه ی دکمه ها رو امتحان نکردم ولی بد ندیدم که در این باره هم راهنمایی کنی
چون همون طور که گفتی بازی خیلی پیچیده است
و گرنه یه بازی مثل کرایسیس ، فار کرای و یا GOW اینقدر آپشن برای مبارزه و اتمام بازی نداره
سوال بعدی در مورد کلیت داستان بازی هست
اصلا هدف از بازی کردن چیه ؟
نجات فرد خاصی یا خنثی کردن بمبی یا یه همچین چیزی ؟
و سوال آخر اینه که ماموریت من فعلا همینه که تو عکس مشاهده میشه

ولی این یارو که اسمش تو عکس هست رو نمیتونم پیدا کنم
با یکی هم صحبت کردم و بهم ماموریت داد که بمب اتمی رو خنثی کنم که من نمیدونم کجاست
یعنی این بمب باید در طول بازی خنثی بشه یا اینکه سر راست برم سر وقتش و پیداش کنم و خنثی کنم ؟
از نقشه اش هم زیاد سر در نیاوردم
ببخشید که اینقدر سوالهام مبتدی هست
بازم از کمکت ممنون

skhammari
09-11-2008, 03:24
سلام
راستی دوستان تو تریلر ها کاراکترمون سگ داشت ولی من دو بار بازی رو تموم کردم ولی سگی ندیدم که همرام باشه !!!

B3HZ@D
09-11-2008, 04:43
چطوری میشه با بقیه گروه ها حرف زد؟؟؟
من بغیر از مردم مگاتون و رادیو گالکسی نتونستم با بقیه صحبت کنم
همشون بهم حمله می کنن؟؟؟
چطوریاست؟؟؟

Big-Boss
09-11-2008, 05:07
سلام
راستی دوستان تو تریلر ها کاراکترمون سگ داشت ولی من دو بار بازی رو تموم کردم ولی سگی ندیدم که همرام باشه !!!

شما Fable2 رو نمی گی احیانا؟

keshish
09-11-2008, 08:58
احتمالاً همینطوره.منم اول همین اشتباه رو کردم.

اما آقایون من یه کمی مشکل دارم تو زبان انگلیسی.همون اوایل بازی هم هستم.یکی مثل اینکه از من درخواست یه بمب کرده.این ور اونور زدم تا رسیدم به یک پیرمرد که اون به من گفت سه جا تو شهر لوله های آب مشکل دارند و باید درستشون کنی.اما نمی دونم چطوری؟
کمک می کنید

joey jordison
09-11-2008, 12:43
دوستان سوالات من صفحه های قبل پاک شده بود نمیدونم!!چرا
ولی نمیدونم بازی دشمناش قوی هست یا من گیج هستم یا اسلحه هام بد هستند!!!
اقا بنده در مواجه با ریدرها و اون فکر کنم سوپر موتنها اگه اسمشان را درست گفته باشم سریع نابود میشم!!!بهترین راه کدام هست برای کشتنشون
بعد معموریتهای اصلی را چی جور باید ببینیم!!!
تو صفحه پایین همونها که سبز پر رنگ هستند؟؟؟چون من رفتم یک دونه کامپیوتر را هک کنم تو یک ساختمان گفت باید Skill هک کردنت بالا باشه چی موقعهای Skill را میتوانیم افزایش بدیم؟؟؟
نمیدونم فهمیدید کجا هستم یا نه اما اگه اون کامپیوتر را هک نکنم نمیتونم ادامه بازی را انجام بدم؟؟
بعد جریان کند راه رفتن چیه!!!وسایل سنگین؟؟؟

a.salireza
09-11-2008, 13:45
این هم عکسش :

Kolang
09-11-2008, 14:27

ایول
خیلی توضیحات توپی بود... من الان بازی رو شروع کردم... تازه وارد شهر شدم...
مرسی... خیلی کمک کرد:10:

shahramcat
09-11-2008, 15:17
سلام آقای شهرام
ممنون از توضیح کامل و به جات
یه چند ساعتی باهاش سر و کله زدم
اولش نظرم زیاد تغییر نکرد ولی وقتی قلق دستم اومد حس بازی کردنش اومده
فقط چندتا سوال داشتم
اول اینکه وقتی با کسی صحبت میکنم گزینه های متعددی برای جواب دادن بهش دارم
مثل Mass Effect ، سوالم اینه که طرز جواب دادن من فرقی در داستان بازی داره؟
یعنی یه جایی یه آدمی بود که می گفت تشنه است و من بهش گفتم براش آب میآرم ولی نتونستم پیدا کنم که کجا باید برم
اینکه یه ماموریت رو انجام ندی مشکلی ایجاد میشه ؟
و اگه انجام بهت پول میدن ؟
و سوال بعدی اینکه نقاطی که باید سلاح تهیه کنم کجاست ؟
یعنی مکان و اتاق خاصی داره ؟
و اینکه میگید لباس عوض میشه این دست خودمونه یا روند بازی لباس رو تغییر میده؟
سوال بعدی در مورد سیستم VATS هست
این سیستم با کدوم دکمه فعال میشه
البته من هنوز همه ی دکمه ها رو امتحان نکردم ولی بد ندیدم که در این باره هم راهنمایی کنی
چون همون طور که گفتی بازی خیلی پیچیده است
و گرنه یه بازی مثل کرایسیس ، فار کرای و یا GOW اینقدر آپشن برای مبارزه و اتمام بازی نداره
سوال بعدی در مورد کلیت داستان بازی هست
اصلا هدف از بازی کردن چیه ؟
نجات فرد خاصی یا خنثی کردن بمبی یا یه همچین چیزی ؟
و سوال آخر اینه که ماموریت من فعلا همینه که تو عکس مشاهده میشه

ولی این یارو که اسمش تو عکس هست رو نمیتونم پیدا کنم
با یکی هم صحبت کردم و بهم ماموریت داد که بمب اتمی رو خنثی کنم که من نمیدونم کجاست
یعنی این بمب باید در طول بازی خنثی بشه یا اینکه سر راست برم سر وقتش و پیداش کنم و خنثی کنم ؟
از نقشه اش هم زیاد سر در نیاوردم
ببخشید که اینقدر سوالهام مبتدی هست
بازم از کمکت ممنون

سلام قربان شما

بله طرز صحبت کردن و انتخاب جواب که بعضا 2 یا حتی 3 گزینه دارید تو تعداد مراحل تاثیر داره . چون مثلا با گفتن Im on it ! شما ماموریت حدیدی رو میگیرید ... درکل بازی Quest های زیادی داره که خارج از مرحلهای اصلی میتونید اونا رو انجام بدید یا ندید .

اون افراد تشنه که شما میگی یکی از کوچکترین هدفهای تو بازی هستن که اصلا مهم نیست ! اونا معمولا در نزدیکی دره شهرها نشستن و تقاضای آب تصفیه شده میکنن ! شما اگر داری بهش بده اگر نداری بیخیال شو ! خودش میمیریه اون فقط برای بالا بردن Karma شما بعلت کمک کردن بهش هست !‌

سلاحها از چندین راه میختلف یافتت میشه که به وفور هم تو بازی هست . از طریق غنیمت گرفتن از طریق خریدن از فروشگاههای اسلحه تو شهرها یا از طریق دزدیدن اونها ! در مرحلهای بالاتر و با بالایردن مهارت Creativity میتونید بسازید ! برای فشنگ هم مهمترین منبعش جعبهای مهمات تو بازی هستن که زیاد هم دیده میشن ...... بهترین راه پول درآوردن و خریدن اسلحه از فروشگاه هست چون آکبند هستن بیشتر در نتیجه درصد صدمه زدن بالاتری هم دارن !

لباس پوشیدن دست خود شما هست . میتونید اصلا لخت بشید ! اما باید در مواجه با مکانها وشرایط مختلف اونارو عوض کنی . مثلا هر وقت خواستی با کسی صحبت کنی برای بالابردن موفقیت Speech باید از کت و شلوار رسمی استفاده کنی ! برای بیرون از شهرها در Wasteland از انواع زره و لباسهای جنگی ! اینم بگم بیستر وزن رو همین لباسها دارن ! باید کمی در حمل اونها سخت گیر باشید !

سیستم VATS در بازی با کلید Tab فعال میشه ..... مغز عملیاتی شما در گیم همین سیستم هست !

هدف سری سوم از بازی FallOut3 پیدا کردن پدرتون هست که از پناهگاه 101 بیرون رفته و شما رو با خوش نبرده ! چرا ؟ و برای چه کاری اینکار رو کرده ؟‌ کجا رفته ؟ اینا رو باید با قدم گذاشتن به بیرون از Vault101 بهش پی ببرید البته داستان پیچیده تر و خیلی زیباتر از این هست ..............

بمب مربوط به شهر Megaton هست ! وسط شهر یک بمب عمل نکرده هست که راحت میبینی و سک کشیش که جلوش وایساده و هی حرف میزنه !‌ اون ماموریت فرعی بازی هست ! انجام ندادی هم ندادی ! ماموریت اصلی پیدا کردن کولین موریارتی هست !‌

شما الان تو شهر Megaton هستید اولین شهری که تو بازی کشف میکنید ! شما الان باید برید دنبال شخصی به نام Colin Moriarty تا از اون در مورد پدرتون سوال کنید ! این شخص تا اونجایی که یادم میاد صاحب سالن و هتل هست ! در نتیجه برو و دنبال هتل بگرد تو شهر ! روی هر کسی که با موس بری اسمش رو میزنه ! پس یادت نره همرو با اینکار چک کن اسماشون رو ......

چطوری میشه با بقیه گروه ها حرف زد؟؟؟
من بغیر از مردم مگاتون و رادیو گالکسی نتونستم با بقیه صحبت کنم
همشون بهم حمله می کنن؟؟؟
چطوریاست؟؟؟

منظورت بقیه گروها کدومان ؟ یا Super mutantha و Raiders ها که اصلا نمیتونی رفیق باشی ! فقط بزنشون ...
با Ghoul ها هم میتونی دوست باشی ! اما نه با Feral ghol ها که زامبی ان !

تو شهرها میتونی با همه حرف بزنی ....

احتمالاً همینطوره.منم اول همین اشتباه رو کردم.

اما آقایون من یه کمی مشکل دارم تو زبان انگلیسی.همون اوایل بازی هم هستم.یکی مثل اینکه از من درخواست یه بمب کرده.این ور اونور زدم تا رسیدم به یک پیرمرد که اون به من گفت سه جا تو شهر لوله های آب مشکل دارند و باید درستشون کنی.اما نمی دونم چطوری؟
کمک می کنید

خوب شما تو شهر مگاتون با کسی که تو سالن موریارتی بود با کلاه شاپو ! حرف زدید ! اون میخاد بمبی که در وسط شهر هست رو فعال کنه و همه برن رو هوا ! شما باید بری پیش کلانتر و بهش بگی این شخص میخاد اینکار رو انجام بده و .....

اون درخواست تعمیر از طرف WAter supply شهر به شما داده شده که مهم نیست !‌ انجام بدی یا ندی زیاد فرقی نداره !‌

shahramcat
09-11-2008, 15:40
دوستان سوالات من صفحه های قبل پاک شده بود نمیدونم!!چرا
ولی نمیدونم بازی دشمناش قوی هست یا من گیج هستم یا اسلحه هام بد هستند!!!
اقا بنده در مواجه با ریدرها و اون فکر کنم سوپر موتنها اگه اسمشان را درست گفته باشم سریع نابود میشم!!!بهترین راه کدام هست برای کشتنشون
بعد معموریتهای اصلی را چی جور باید ببینیم!!!
تو صفحه پایین همونها که سبز پر رنگ هستند؟؟؟چون من رفتم یک دونه کامپیوتر را هک کنم تو یک ساختمان گفت باید Skill هک کردنت بالا باشه چی موقعهای Skill را میتوانیم افزایش بدیم؟؟؟
نمیدونم فهمیدید کجا هستم یا نه اما اگه اون کامپیوتر را هک نکنم نمیتونم ادامه بازی را انجام بدم؟؟
بعد جریان کند راه رفتن چیه!!!وسایل سنگین؟؟؟

شما اولا سعی کن اسلحه های خوب با کالیبر بالا داشته باشی ! از سیستم Vats استفاده کن و همینطور با Crouch نشسته بهشون حمله کن ! اونارو در حالت Critic قرار بده ! همیشه چشمت به قطب نمات باشه ! دشمن رو از فاصله 10 تا 12 متری به شکل نشانه گر قرمز نشون میده ! تو این فاصله شما متوجه اون میشی اما اون نه !

ماموریت اصلی باید طبق داستان جلو بری ! ماموریت اصلی پیدا کردن پدرت هست پس هر ماموریت و هر صحبتی که میکنی باید مربوط به اون باشه ! ماموریت اصلی با نشانگر بزرگ سبز تو نقشه هست .

شما با کسب امتیاز XP از راهای مختلف میتونی به حد نصاب تعیین شده که در قسمت Status بالای صفحه هست برسی بعد از اون شما LevelUp میشی و میتونی 19 امتیاز رو بین 12 تا Skill مختلف تقسیم کنی ! یکیش همین Science یا حک هست !‌ مثلا باری شما تعیین میکنه تا 2500XP برسی مرحله بعدی levelup هست ! هرچی XP بیشتر کسب کنی سریعتر و بیشتر levelup میشی !‌

هک کامپیوتر هیچ تاثیری درروند اصلی بازی نداره !‌ این یکی از آزادی عملهای این بازی هست ! هک کامپیوتر فقط برای کسب XP بیشتر و بدست آوردن لوازم بیشتر در بازی قرار گرفته ......

کندی راه رفتن اگر وزن وسایل شما بیش از مقدار ذکر شده باشه شما نمیتونی بدویی ! از لوازمت کم کن ! وزن رو هم قسمت Status بالای صفحه با علامت WG میزنه ......

B3HZ@D
09-11-2008, 16:34
منظورت بقیه گروها کدومان ؟ یا Super mutantha و Raiders ها که اصلا نمیتونی رفیق باشی ! فقط بزنشون ...
با Ghoul ها هم میتونی دوست باشی ! اما نه با Feral ghol ها که زامبی ان !

تو شهرها میتونی با همه حرف بزنی ....

منظورم همین رایدرهاست
ادمیزادن ولی تا میرم طرفشون میگیرنم به تیر
حالا نمی دونم بخاطر لباسمه؟؟؟؟
من لباس پلیس تنمه...همون پلیسهای valut خودمون

shahramcat
09-11-2008, 16:41
منظورم همین رایدرهاست
ادمیزادن ولی تا میرم طرفشون میگیرنم به تیر
حالا نمی دونم بخاطر لباسمه؟؟؟؟
من لباس پلیس تنمه...همون پلیسهای valut خودمون

Raider ها جزو دشمنان اصلی شما هستن تو بازی و هیچ راهی برای دوستی نداری ! پس همرو باید بکشی

B3HZ@D
09-11-2008, 18:24
ممنون
این ghoul ها از کجا باید فهمید کدوما بی آزارن و کدوما وحشین؟؟؟؟
برای ساخت اسلحه و زره این قابلیتمون باید چند باشه؟؟؟

m2stech
09-11-2008, 18:36
نسخه کامپیوتر بازی برای شماهم مثل من این همه باگ داره ؟ وقتی fast travel میکنم کرش میکنه وقتی وارد جای جدید نسبتا بزرگی میشم کرش میکنه بعضی وقتا توی wasteland یه دفعه قفل میکنه...خیلی عصابما خورد کرده ...! بخاطر نسخه skullptura rip بازیه؟ یا اینکه این کرش ها را همه دارن ؟
:45:

shahramcat
09-11-2008, 18:47
ممنون
این ghoul ها از کجا باید فهمید کدوما بی آزارن و کدوما وحشین؟؟؟؟
برای ساخت اسلحه و زره این قابلیتمون باید چند باشه؟؟؟

کلا ما 3 نوع Ghoul تو بازی داریم !

2نوع که زیاد هستن 1 نوع که خیلی کم هستن !‌ و البته خیلی قویتر .....

Ghoul های معمولی که رفتار انسانی دارن کاملا از ظاهرشون پیداس ! لباس و اسلحه دارن و کاملا با شما صحبت میکنن . اونارو بیرون تو Wasteland میبینید حتی مکان اصلی اونها در موزه تاریخ هست !

نوع دوم FEdal Ghoul ها یا همون زامبیهای بازی هستن که فقط تو تونلها و متروهای متروک پیدا میشن ! کاملا وحشی هستن و بیرون ار تونلها نمیان ! لباسی بر تن ندارن ! و فقط حمله میکنن !

نوع سوم نوعه دیگه ای از Fedal Ghoul های وحشی هستن که میدرخشن ! کلا من 3 تا بیشتر تو بازی ندیدم !

برای ساخت اسلحه و زره بستگی داره چه چیزی میخای بسازی ! هرچی اون شیع پیچیده تر باشه باید مهارت بالاتری داشته باشی ! در ضمن احتیاج به نقشه ساخت مثلا موشک هم داری ! اینرو میتونی گه گاه با قیمت بسیار بالا ! مثلا بالای 700 از فروشگاه اسلحه درون شهرها تهیه کنی .... کلا باید بالای عدد 70 داشته باشی !

برای ساخت اسلحه نمیتونی در هرجا و هرمکان که دلت خواست اینکارو بکنی ! اگر دقت داشته باشی بعضی مواقع یک میز رو تو جاهای مختلفی که میری میبینی که روش 2 تا گیره نگه دارنده آبی رنگ هست ! شما میتونی اونجا اسلحت رو بسازی ...

shahramcat
09-11-2008, 18:54
نسخه کامپیوتر بازی برای شماهم مثل من این همه باگ داره ؟ وقتی fast travel میکنم کرش میکنه وقتی وارد جای جدید نسبتا بزرگی میشم کرش میکنه بعضی وقتا توی wasteland یه دفعه قفل میکنه...خیلی عصابما خورد کرده ...! بخاطر نسخه skullptura rip بازیه؟ یا اینکه این کرش ها را همه دارن ؟
:45:

خوب بله بازی کلا باگ داره اما برای من اینهمه نبود !!! تکوتوک میشد کرش داشته باشه !

یک Patch هم منتشر شده برای همین از بین بردن کرشها البته تا کرکش نیوده نصب نکن !

Fallout 3 v1.0.0.15 Patch :

در کل بنظر کرش شما بالاتر از حد معمول هست . بهتر هست آخرین درایور کارتت رو نصب کنی .

B3HZ@D
09-11-2008, 19:24
نه این بازی باگ هاش خیلی کمه
من اونو با استالکر مقایسه کردم خدائیش خیلی خوب کار کردن وباگ ها خیلی کمه
من فقط یک بار کرش داشتم و دیگه مشکلی نداشتم

m2stech
09-11-2008, 19:32
نه این بازی باگ هاش خیلی کمه
من اونو با استالکر مقایسه کردم خدائیش خیلی خوب کار کردن وباگ ها خیلی کمه
من فقط یک بار کرش داشتم و دیگه مشکلی نداشتم

شما نسخه ی کامل را داری یا skullptura rip که فقط زبان انگلیسیه بازیه ؟

joey jordison
09-11-2008, 21:38
شما اولا سعی کن اسلحه های خوب با کالیبر بالا داشته باشی ! از سیستم Vats استفاده کن و همینطور با Crouch نشسته بهشون حمله کن ! اونارو در حالت Critic قرار بده ! همیشه چشمت به قطب نمات باشه ! دشمن رو از فاصله 10 تا 12 متری به شکل نشانه گر قرمز نشون میده ! تو این فاصله شما متوجه اون میشی اما اون نه !

ماموریت اصلی باید طبق داستان جلو بری ! ماموریت اصلی پیدا کردن پدرت هست پس هر ماموریت و هر صحبتی که میکنی باید مربوط به اون باشه ! ماموریت اصلی با نشانگر بزرگ سبز تو نقشه هست .

شما با کسب امتیاز XP از راهای مختلف میتونی به حد نصاب تعیین شده که در قسمت Status بالای صفحه هست برسی بعد از اون شما LevelUp میشی و میتونی 19 امتیاز رو بین 12 تا Skill مختلف تقسیم کنی ! یکیش همین Science یا حک هست !‌ مثلا باری شما تعیین میکنه تا 2500XP برسی مرحله بعدی levelup هست ! هرچی XP بیشتر کسب کنی سریعتر و بیشتر levelup میشی !‌

هک کامپیوتر هیچ تاثیری درروند اصلی بازی نداره !‌ این یکی از آزادی عملهای این بازی هست ! هک کامپیوتر فقط برای کسب XP بیشتر و بدست آوردن لوازم بیشتر در بازی قرار گرفته ......

کندی راه رفتن اگر وزن وسایل شما بیش از مقدار ذکر شده باشه شما نمیتونی بدویی ! از لوازمت کم کن ! وزن رو هم قسمت Status بالای صفحه با علامت WG میزنه ......
دست شما درد نکنه!!!
ولی این Ciritic یعنی چی اونوقت؟؟؟
بدبختی اینه که خون زود تمام میشه از کجا میشه خون به دست اورد؟؟البته به غیر از اب توالت و ....
راستی توی قطب نما هم رنگ سبز پرنگ هم روی همون کامپیوتر قرار میده و اونجا را نشان میده من چی کار کنم!!!
یک سوال دیگه اون فلش سبز تو خالی چیه تو نقشه؟؟؟

B3HZ@D
09-11-2008, 22:03
شما نسخه ی کامل را داری یا skullptura rip که فقط زبان انگلیسیه بازیه ؟

اینشو دیگه نمی دونم؟؟؟؟
از کجا بفمم که چطوریاست؟؟؟؟

m2stech
09-11-2008, 22:27
اینشو دیگه نمی دونم؟؟؟؟
از کجا بفمم که چطوریاست؟؟؟؟

از جایی که بازیا install کردی ببین که حجمش 7gb یا 2.5gb ؟

shahramcat
09-11-2008, 22:35
دست شما درد نکنه!!!
ولی این Ciritic یعنی چی اونوقت؟؟؟
بدبختی اینه که خون زود تمام میشه از کجا میشه خون به دست اورد؟؟البته به غیر از اب توالت و ....
راستی توی قطب نما هم رنگ سبز پرنگ هم روی همون کامپیوتر قرار میده و اونجا را نشان میده من چی کار کنم!!!
یک سوال دیگه اون فلش سبز تو خالی چیه تو نقشه؟؟؟

Critic یعنی اونارو در حالت بحرانی قرار بدی و غافلگیرشون کنی !

رنگ سبز پررنگ مربوط به هدفهای اصلی شما هست .. ممکنه شما یکی از هدفهای فرعی یا Quest ها رو قبول کرده باشی ! تو قسمت DATA برو و روی Quest کیلیک کن بخون الان کدوم رو روی نقشه برات فعال کرده ..... بستگی داره شما چه کاری دارید انجام میدید !

فلش سبز تو خالی مارکهایی هستن که خودت اونارو دستی به دلخاه روی نقشه میزاری ! اگر دقت کنی روی هر مکانی که بری با کلیک راست روش 3 گزینه میاد که همون گذاشتن یا برداشتن مارک هست ...

Kolang
10-11-2008, 00:46
shahramcat ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان
واسه ورود به GNR Building plaza ازم کلید میخواد
نمیدونی کلید رو کجا میتونم پیدا کنم؟

shahramcat
10-11-2008, 00:50
shahramcat ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان
واسه ورود به GNR Building plaza ازم کلید میخواد
نمیدونی کلید رو کجا میتونم پیدا کنم؟

جناب انقدر مکان زیاد تو بازی من خودم قاطی کردم !‌ اگر میشه عکس مکان رو بزار یا تو یک خط بیشتر برام توضیح بده کجایی .

keshish
10-11-2008, 01:03
استاد شهرام من رفتم فضولی کردم به کلانتر گفتم یکی می خواد شهرو بفرسته رو هوا اونم جوگیر شد رفت پیش یارو دستگیرش کنه،طرف هم نامردی نکرد زد کلانتر رو جلوی من ترکوند و فرار کرد منم هرچی گشتم پیداش نکردم.البته خوب شد تفنگش و وسایل کلان رو ورداشتم.خیلی جالب بود کلان بد بخت رو تو رستوران زد کشت جلوی اون همه آدم هیچکی حتی یه نگاه هم نکرد.هنوزم که هنوزه جنازش کف رستوران مونده.

حالا الآن می خوام بمبه رو که خنثی کنم می گه باید مهارت خنثی کردن بمبت حداقل 25 باشه ولی برای من 17 هست.چطور مهارتمو ببرم بالا؟
ممنون

shahramcat
10-11-2008, 01:32
استاد شهرام من رفتم فضولی کردم به کلانتر گفتم یکی می خواد شهرو بفرسته رو هوا اونم جوگیر شد رفت پیش یارو دستگیرش کنه،طرف هم نامردی نکرد زد کلانتر رو جلوی من ترکوند و فرار کرد منم هرچی گشتم پیداش نکردم.البته خوب شد تفنگش و وسایل کلان رو ورداشتم.خیلی جالب بود کلان بد بخت رو تو رستوران زد کشت جلوی اون همه آدم هیچکی حتی یه نگاه هم نکرد.هنوزم که هنوزه جنازش کف رستوران مونده.

حالا الآن می خوام بمبه رو که خنثی کنم می گه باید مهارت خنثی کردن بمبت حداقل 25 باشه ولی برای من 17 هست.چطور مهارتمو ببرم بالا؟
ممنون

شما استادی حاجی مخلصم ...

خوب شما کار درست رو انجام دادی ! روند بازی رو درست رفتی ! طرف کلا شاپویی میزنه کلانتر رو میکشه ! اگر شما بهش شلیک میکردی همه شهر میریختن سرت !

خوب کلا خنثی کردن بمب ماموریت فرعی بازی حساب میشه و در روند اصلی داستان تاصیری نداره اما اگر اون رو خنثی کنی Karma شما یا همون شخصیت شما بالا میره و شما مردم پسندتر میشی !

برای بالارفتن Skill باید امتیاز XP رو هی اصافه کنی !‌ اینکار رو میتونی از راهای زیادی از جمله کشتن / باز کردن قفاها / هک کامپیوترها / کشف مکتنها و انجام دادن مراحل فرعی بالا ببری .... تو سیستم VATS قسمت Status بالا سمت چپ حد نصاب XP که باید بگیری تا مرحله بعدی levelup رو بهت بده میبینی ... مثلا نوشته 1350XP/1800XP سمت راست 1800 عددی هست که وقتی به اون برسی LevelUp میشی و 19 عدد skill میده که میتونی به دلخاه بین 10 تا مهارتت تقسیم کنی . بغیر از اینکه مهارت بهت میده Perk هم میده ! یعنی یک قابلیت جدید رو بهت میده !‌

keshish
10-11-2008, 01:36
نوکرتم آ شهرام،غلامتم.راستی اصلاً شما با این همه حس انجام وظیفه به بازی هم میرسی؟
احتمالاً الآن میان این پست رو به علت اسپم بودن پاک می کنند.

shahramcat
10-11-2008, 01:39
نوکرتم آ شهرام،غلامتم.راستی اصلاً شما با این همه حس انجام وظیفه به بازی هم میرسی؟
احتمالاً الآن میان این پست رو به علت اسپم بودن پاک می کنند.

من 3 روز پیش بازی رو تموم کردم ! 37 ساعت طول کشید !‌
من میخام شماهم این گیم رو تجربه کنید چون فوق العادس !
از امتیزهای سایتها و منتقدین هم کاملا معملومه . پس کمک میکنم تا راحت تر تجربه کنید .

B3HZ@D
10-11-2008, 02:15
از جایی که بازیا install کردی ببین که حجمش 7gb یا 2.5gb ؟

7 گیگ بود .....
خوب حالا چی میشه؟

خوب شما کار درست رو انجام دادی ! روند بازی رو درست رفتی ! طرف کلا شاپویی میزنه کلانتر رو میکشه ! اگر شما بهش شلیک میکردی همه شهر میریختن سرت !

ولی من طرف رو کشتم کسی کاری به کارم نداشت
تازه اپگرید هم شدم

Kolang
10-11-2008, 09:55
جناب انقدر مکان زیاد تو بازی من خودم قاطی کردم !‌ اگر میشه عکس مکان رو بزار یا تو یک خط بیشتر برام توضیح بده کجایی .

مرسی
مشکلم حل شد:46:

afshinaghasi
10-11-2008, 12:17
بازي از اين مزخرف تر نديده بودم خيلي xxx هست جالبه كه ميتونه همه چيزو برداره نميدونم كجاش ميزاره اين همه خرتو پرتو 3هزارتومن ضرر كردم بازي بيخودي بهتون پيشنهاد ميكنم اين بازيو نخريد

shahramcat
10-11-2008, 12:34
بازي از اين مزخرف تر نديده بودم خيلي xxx هست جالبه كه ميتونه همه چيزو برداره نميدونم كجاش ميزاره اين همه خرتو پرتو 3هزارتومن ضرر كردم بازي بيخودي بهتون پيشنهاد ميكنم اين بازيو نخريد

واقعا نقد کامل و خوبی بود!!!!

این بازی جزو بهترین بازیهای امسال شناخته شده با نمره 9 از 10 و الان هم رتبه اول رو در بین 10 بازی برتر در سایت GameSpot.
تمره 5 از 5 از سایت GAmeSpy .
امتباز 90 از 100 سایت YouGamers .
امتیاز 9.6 از 10 در سایت IGN .
امتیاز 10 از 10 سایت EuroGamer .
نمره A+ از سایت 1UP .
امتیاز 9 از 10 از سایت totalvideogames .

اگر به هر دلیلی شخصا از این بازی خوشتون نیومده لطفا یک نقد حداقل 2 یا 3 خطی بزارید و کلیت و کیفیت بازی رو زیر سوال نبرید . در کل طبق نظر سایتهای بزرگ بازی / گیمرها / منتقدین جزو بهترینها هستش .

m2stech
10-11-2008, 18:37
از کجا میتونم برای خودم سگ بگیرم ؟

resident_evil
10-11-2008, 19:35
دوستان عزيز من خيلي دوست مي دارم اين شاهكارو تجربه كنم.
فقط همه مي گن بايد زبانت fUll باشه اره؟
منم كه زبانم fUll نيست حالا چي كار كنم؟؟؟:41:

B3HZ@D
10-11-2008, 19:43
فول فول هم نمیخواد باشه
40 یا 50 درصد بلد باشی کفایت می کنه
این بازیو از دست نده

resident_evil
10-11-2008, 19:56
بهت objective ميده يا بايد از حرفاشون بفهمي كه بايد چي كار كني؟
كلا زياد حرف مي زنند تو بازي؟
ببخشين زياد سوال مي پرسما

Optimus Prime
10-11-2008, 20:30
از کجا میتونم برای خودم سگ بگیرم ؟
من Dogmate را در حال نبرد با چندتا Raider توی یکی از Junkyard ها همون اول بازی پیدا کردم.

Alireza Taji
10-11-2008, 20:34
بازی به من زیاد نچسبید!
خیلی حرف می زنند و همین هم من را خسته میکنه.
هر کاری را باید با کلی حرف زدن با دیگران انجام بدی !

keshish
10-11-2008, 20:53
بازی به من زیاد نچسبید!
خیلی حرف می زنند و همین هم من را خسته میکنه.
هر کاری را باید با کلی حرف زدن با دیگران انجام بدی !

دیالوگهاش حداقل از بازی مثل NWN یا The Witcher که بهتره.حوصله آدم رو زیاد سر نمی بره.اما امان از دست دیالوگ NWN...

keshish
11-11-2008, 00:08
خوب من همین جوری الآن توشهر بگردم؟ماموریت اصلیم تو شهر چیه؟
یه بار بیرون اومدم برای هفت پشتم بس بود.از زنبور گرفته تا زامبی ریختن رو سرم.همین داخل باشیم بهتره

sargeras
11-11-2008, 15:51
چند تا سوال داشتم
1-صفحه اول نوشته بود ژانر:Role-Playing این یعنی چی؟(همون RGP ؟)
2-فرقی با اکشن RGP داره یا نه؟
3-بازی هایی که اوتوماتیک ضربه میزنن (مثل world of warcraft ) رو میگن RGP ؟
4-سبک این بازی با the witcher یکیه؟

ali_ranger22
11-11-2008, 16:57
چند تا سوال داشتم
1-صفحه اول نوشته بود ژانر:Role-Playing این یعنی چی؟(همون RGP ؟)
2-فرقی با اکشن RGP داره یا نه؟
3-بازی هایی که اوتوماتیک ضربه میزنن (مثل world of warcraft ) رو میگن RGP ؟
4-سبک این بازی با the witcher یکیه؟

1- یعنی نقش آفرینی ! اون هم RPG هست نه RGP !
2-سبک بازی اکشن RPG هستش نه نقش افرینی خالص
3-بازی نقش افرینی رو میگن RPG !
4-بله

soltan_reza
11-11-2008, 20:57
سلام
من یه مشکل دیگه هم داشتم
اونم اینه که ظرفیت حمل من پر شده
اکثر وزن هم از ظروف و کاسه بشقابه
می خواستم بدونم که میشه فروختشون؟
اگه نمیشه بندازم
یا مثلا من دو یا سه تا شش لول دارم
اینا رو نمیشه فروخت؟
اگه میشع باید کجا برم واسه ی فروش اینها
سوال بعدی هم اینه که چطوری بهم پول میدن
یعنی چه چیزهایی باید جمع کنم تا بتونم پول جمع کنم
ممنون

3Dmajid
11-11-2008, 21:58
FallOut بازی واقعا وسیعیه ... خیلی روش کار کردن ... وسط بازی اگه یه گزینه ی دلخواهی رو انتخاب کنی میبینی تا آخر بازی عوض میشه !!!!!!!!!!!

ضعف هم داره ولی این شعف ها در مقابل همچین بازی زیاد به چشم نمیاد ...

من که خیلی خوشم اومد.

skhammari
12-11-2008, 02:22
آره وسعتش واقعا بالاست منم تقریبا اکثر جاهاشو رفتم بازی رو هم سه بار تموم کردم و الان دارم برای بار چهارم میرم !
فقط white house رو نتونستم از هیچ طرفی برم داخلش !

keshish
12-11-2008, 07:47
خوب من همین جوری الآن توشهر بگردم؟ماموریت اصلیم تو شهر چیه؟
یه بار بیرون اومدم برای هفت پشتم بس بود.از زنبور گرفته تا زامبی ریختن رو سرم.همین داخل باشیم بهتره
ببخشید یکی نیست جواب بده.اصل کار من توشهر چیه؟

B3HZ@D
12-11-2008, 11:09
ببخشید یکی نیست جواب بده.اصل کار من توشهر چیه؟

شما که نمی تونید تا ابد اون داخل بمونید
ماموریت های اصلی شما خارج از مگاتون است
باید از اونجا بیای بیرون

smallfrank
12-11-2008, 16:10
سلام
با اين سيستم چه جوري ميتونم بازي کنم؟
Cpu:4000 Amd
Ram:3 Gig
Vga:8500 Gt

shahramcat
12-11-2008, 17:08
سلام
با اين سيستم چه جوري ميتونم بازي کنم؟
Cpu:4000 Amd
Ram:3 Gig
Vga:8500 Gt

شما مشکلی نداری میتونی حداقل روی تنظیمات Meduim بری .....

Kolang
13-11-2008, 02:30
خدایی بازیش عالیه
منم 2 3 ساعت اول ازش خوشم نیومد
مخصوصا اون تیکه اولش تا قبل وارد شدن به شهر
اما الان خیلی باهاش حال میکنم

البته بد نیود یه آموزش مختصر در مورد نحوه استفاده از ابزار و امکانات و ... میزاشت.... اولش آدم خیلی گیج میزنه :دی

a.salireza
13-11-2008, 18:58
واقآ بازیه قشنگیه . من هنوز اولشم ولی خیلی خوشم اومده .:27:

Kolang
14-11-2008, 01:21
آقا این که خیلی نامردی شد که!!!
من حالا که کلی مهمات خفن دارم.... همه رو با تیرهای ضعیف میکشتم که تیر و تفنگ های خفن رو نگه دارم...
کلی armor....
بازی که تمام شد... :(
من دیگه نمیتونم تو شهر بچرخم؟!
تازه گزاشته بودم معموریت های فرعیش رو الان انجام بدم...
وای... کلی ضد حال خردم :(

اما خدایی بازیش عالی بود
خیلی وقت بود اینقدر یه بازی بهم نچسبیده بود

shahramcat
14-11-2008, 03:41
آقا این که خیلی نامردی شد که!!!
من حالا که کلی مهمات خفن دارم.... همه رو با تیرهای ضعیف میکشتم که تیر و تفنگ های خفن رو نگه دارم...
کلی armor....
بازی که تمام شد... :(
من دیگه نمیتونم تو شهر بچرخم؟!
تازه گزاشته بودم معموریت های فرعیش رو الان انجام بدم...
وای... کلی ضد حال خردم :(

اما خدایی بازیش عالی بود
خیلی وقت بود اینقدر یه بازی بهم نچسبیده بود

چرا بچرخ برا خودت حالش رو ببر !

B3HZ@D
14-11-2008, 04:19
این بازی چند پایان داره؟؟؟؟
من که هنوز تمومش نکردم ولی میگن چند پایان مختلف داره که به خودمون بستگی داره..!!!
درسته؟؟؟؟

Kolang
14-11-2008, 11:16
چرا بچرخ برا خودت حالش رو ببر !
بعد از فیلم آخرش که دیگه نمیشه.مگه اینکه دوباره از نو شروع کنم.درسته؟

Alireza.M67
14-11-2008, 11:25
من بلاخره اینو دانلود کردم .
خیلی جلو نرفتم ولی میتونم بگم حداقل از oblivion قابل تحمل تره ...

Kolang
14-11-2008, 11:32
این بازی چند پایان داره؟؟؟؟
من که هنوز تمومش نکردم ولی میگن چند پایان مختلف داره که به خودمون بستگی داره..!!!
درسته؟؟؟؟

فکر نمیکنم چند پایان داشته باشه:46:

skhammari
14-11-2008, 14:08
فکر نمیکنم چند پایان داشته باشه:46:

داره ولی شبیه همه یعنی اونجوری نیست که دمو نشون بده ولی چند تا عکس رو راوی معرفی می کنه برای کارهایی که آخر بازی انجام شده ( چه بلایی سر مردم در اومده:27: ) !

M659
14-11-2008, 15:17
دوستان کسی با این بازی (اجرا) مشکل نداشته؟
----
وقتی New Game رو میزنم Stop Workingمیده و میاد بیرون.
جزئیتر این جا توضیح دادم:

کسی می تونه کمک کنه لطفا؟

Jocker
14-11-2008, 17:16
دوستان من وقتی مرحله اول را تمام می‌کنم صفحه خوش‌آمد گویی به مرحله دوم می‌آید

بعد دو تا گزینه دارد یکی برای ادامه بازی و یکی برای بازی مجدد مرحله اول

ولی هیچکدام فعال نیست و با هیچ دکمه‌ای هم این پنجره بسته نمی‌شود

چه کار باید بکنم

B3HZ@D
14-11-2008, 22:40
دوستان من وقتی مرحله اول را تمام می‌کنم صفحه خوش‌آمد گویی به مرحله دوم می‌آید

بعد دو تا گزینه دارد یکی برای ادامه بازی و یکی برای بازی مجدد مرحله اول

ولی هیچکدام فعال نیست و با هیچ دکمه‌ای هم این پنجره بسته نمی‌شود

چه کار باید بکنم

دوست عزیز این بازی که مرحله ای نیست
میتونی پیغامی رو که برات میذاره اینجا بذاریش؟؟؟؟

mohamad.hejazi
14-11-2008, 23:04
سلام.
من بازی رو خریدم.
واقعآ بازیه قشنگیشه.مخصوصآ اون وقتی که v رو میزنی و انتخاب میکنی که به کجا هدف بگیره.!
بازیش خیلی شبیه به استالکر است.
نمره ی من به بازی 9.2.

mohamad.hejazi
14-11-2008, 23:43
سلام.
آقا من همون اوایل بازی گیر کردم.
تو آبجکت بازی نوشته برو پیش یه نفر(پیر مرده)و درباره ی پدرت سوال بپرس.همون مرده که تو کافه نشسته.
من هم رفتم پبشش تمام دیالوگها هم گفتم باهاش ولی آبجکت کامل نمیشه!تو نقشه هم فلش سبزه به طرف پیره مرده است.
چیکار باید بکنم؟؟؟

B3HZ@D
15-11-2008, 00:19
ابجکت رو بذار اینطوری بهتر می فهمم چی میخواد...
یا این که بیشتر توضیح بده....همن قسمتی که براش جشن تولد گرفتن؟؟؟؟

Jocker
15-11-2008, 00:32
منظور من همان جایی است که از ساختمان خارج می‌شود و پا به دنیای بیرون می‌گذارد

و از شما می‌پرسد می‌خواهی اسم یا جنسیت راعوض کنی بعد از این پنجره یک پنجره دیگر می‌آید که به من نشان می‌دهد یک مرحله ارتقا یافته‌‌اید

همین جا دیگر می‌ایستد و جلو تر نمی‌رود

حالا باز هم عکسش را می‌گذارم

B3HZ@D
15-11-2008, 00:51
یعنی شما میگی اون قسمت بازی هنگ می کنه؟؟؟؟
یعنی از در نمی تونی بری بیرون .....؟؟؟

mohsentanha
15-11-2008, 02:06
سلام.
آقا من همون اوایل بازی گیر کردم.
تو آبجکت بازی نوشته برو پیش یه نفر(پیر مرده)و درباره ی پدرت سوال بپرس.همون مرده که تو کافه نشسته.
من هم رفتم پبشش تمام دیالوگها هم گفتم باهاش ولی آبجکت کامل نمیشه!تو نقشه هم فلش سبزه به طرف پیره مرده است.
چیکار باید بکنم؟؟؟

پرسش و پاسخ هست فقط
من یه خورده کل کل کردم درست شد
رمزgodmodeهم اگه دوست داشتی بزن ~ تایپ کن tgm

راستی بچه ها من الان تازه وارد اون کشتیه شدم همونی که پل متحرک داره خیلی مونده تا تموم شه؟؟؟
تو این سبک چه بازیهایی هست؟؟؟

mInI_ClockEr
15-11-2008, 02:18
اقایون من هم اونجایی که باید بری به vault87 گیر کردم یه دختره دم در ایستاده و سوالاتی در مورد big monster میپرسه و نمیزاره وارد بشم او نجایی که از بچه ها مراقبت میکنه

B3HZ@D
15-11-2008, 02:25
اقایون من هم اونجایی که باید بری به vault87 گیر کردم یه دختره دم در ایستاده و سوالاتی در مورد big monster میپرسه و نمیزاره وارد بشم او نجایی که از بچه ها مراقبت میکنه

من همینجا گیر کردم...یکی به دادمون برسه
دو روزه که توی این قسمت موندم و نتونستم ردش کنم

mInI_ClockEr
15-11-2008, 02:32
:42::42::42::42::42::42::42::42::42::42::42::42::4 2::42::42::42:
به منه مستحق کمکی اعطاء فرمایید
:42::42::42::42::42::42::42::42::42::42::42::42::4 2::42::42::42:
بزرگواری کنید کمکمون کنید
:37::37::37::37::37::37::37::37::37::37::37::37::3 7::37:

shahramcat
15-11-2008, 03:01

من همینجا گیر کردم...یکی به دادمون برسه
دو روزه که توی این قسمت موندم و نتونستم ردش کنم

خوب ....

تو اون شهر بچها شما باید برید و از در پشتی وارد Vault 87 بشید ! برای اینکار بعد از صحبت با نگهبان دختر که در پشتی رو داره ! میری پیشه رئیس شهر بچها که هموم پسره اول مرحلس دمه در واسیاده بود نمیزاشت بیاید تو (در جلویی) ... اون رو پیدا کنید بهش بگید اشکال نداره من میخام برم و در رو برات باز میکنن !

mInI_ClockEr
15-11-2008, 03:20
خوب ....

تو اون شهر بچها شما باید برید و از در پشتی وارد Vault 87 بشید ! برای اینکار بعد از صحبت با نگهبان دختر که در پشتی رو داره ! میری پیشه رئیس شهر بچها که هموم پسره اول مرحلس دمه در واسیاده بود نمیزاشت بیاید تو (در جلویی) ... اون رو پیدا کنید بهش بگید اشکال نداره من میخام برم و در رو برات باز میکنن !

منظورت رو دقیق تر بگو این یعنی چی

میری پیشه رئیس شهر بچها که هموم پسره اول مرحلس دمه در واسیاده بود نمیزاشت بیاید تو

skhammari
15-11-2008, 04:52

دوست عزیز برای اینکه در رو برات باز کنه باید بری دوستاشو که به عنوان برده ( Slave ) توی منطقه paradise falls
نگه داری میشن رو آزاد کنی :46:

B3HZ@D
15-11-2008, 04:56
خوب ....

دوست عزیز من متوجه نشدم!!!؟؟؟؟
نگهبان دختر کجاست؟؟؟؟من که ندیدمش...من فقط با یه پسری صحبت کردم که کلاه جنگ سرش بود
اونم هی میگفت نمیشه بیای داخل و یک سری صحبت در مورد هیولا...
میشه بیشتر توضیح بدی

Kolang
15-11-2008, 08:58
نگهبان دختر کجاست؟؟؟؟من که ندیدمش...من فقط با یه پسری صحبت کردم که کلاه جنگ سرش بود
میشه بیشتر توضیح بدی

شما اگه speech ات خوب بود... پسره میزاشت بری داخل به راحتی
اما الان چاره ای نداره جز اینکه بری و کاری رو که skhammari گفت انجام بدی

shahramcat
15-11-2008, 10:08
منظورت رو دقیق تر بگو این یعنی چی

میری پیشه رئیس شهر بچها که هموم پسره اول مرحلس دمه در واسیاده بود نمیزاشت بیاید تو

میشه بیشتر توضیح بدی

آهان فهمیدم کجا گیر کردی !‌

شما باید قبل از وارد شدن برای جلب رضایت اون دختر (البته پسر هست!) کاری رو که میگه انجام بدی ... اینکار هم آزاد کردن 3 تا از دوستاشون هست که بوسیله Slaver ها اسیر شدن ! پس بعد از اتمام صحبت Quest شما Update میشه در نتیجه رو نقشه مقصد شما همینی که گفتم میاد ....

mohsentanha
15-11-2008, 11:49
سلام
من روی نقشه هیچ مرحله ای نمی بینم باید چیکار کنم که مرحله های بعدی ازاد بشن؟؟

B3HZ@D
15-11-2008, 12:59
آهان فهمیدم کجا گیر کردی !‌

شما باید قبل از وارد شدن برای جلب رضایت اون دختر (البته پسر هست!) کاری رو که میگه انجام بدی ... اینکار هم آزاد کردن 3 تا از دوستاشون هست که بوسیله Slaver ها اسیر شدن ! پس بعد از اتمام صحبت Quest شما Update میشه در نتیجه رو نقشه مقصد شما همینی که گفتم میاد ....

ممنون
حالا این slaver ها رو کجا باید پیدا کرد؟؟؟
من قبلش به یه پسری کمک کردم و یک سری از این مورچه ها رو کشتم ولی پسر رفت توی یک دستگاه کیوسک مانند و اونجا قایم شد بعدش که در رو هم باز کردم باهام نمیومد
اونو باید چه کار کرد؟

shahramcat
15-11-2008, 13:05
ممنون
حالا این slaver ها رو کجا باید پیدا کرد؟؟؟
من قبلش به یه پسری کمک کردم و یک سری از این مورچه ها رو کشتم ولی پسر رفت توی یک دستگاه کیوسک مانند و اونجا قایم شد بعدش که در رو هم باز کردم باهام نمیومد
اونو باید چه کار کرد؟

Slaver هارو باید رو نقشه پیدا کنی دیگه برات مارک میکنه چون جزو Quest ها هست ....

تو اون مرحله که تو شهر پر ار مورچه هست باید بری و پدر اون پسر رو پیدا کنی ! به هر حال پدرش رو که پیدا میکنی میبینی مرده ! بعد میری پیش پسره که تو یک Booth قایم شده بهش میگی پدرش مرده و در آخر هم یک Quest بهت میده که باید منشاء اصلی مورچهارو که اطراف شهر هست پیدا کنی و از بین ببری ! این رو هم بگم این مرحله کاملا فرعی هست و ربط مستقیمی به داستان اصلی نداره اگر به پایان نرسوندی هم مشکلی نداره !

B3HZ@D
15-11-2008, 13:19
این پسره که قایم شده جز کسانی که باید ازاد کنم نیست؟؟؟؟
یعنی در کل این پسر اصلا باهام نمیاد دیگه....

shahramcat
15-11-2008, 13:36
این پسره که قایم شده جز کسانی که باید ازاد کنم نیست؟؟؟؟
یعنی در کل این پسر اصلا باهام نمیاد دیگه....

اگر منظورت همون پسرش که پشت دروازه اون شهر بجها هست خیر اون با شما نمیاد ! باید خودت بری .

شما این ماموریت رو انجام میدی تا نظر اون پسررو جلب کنی درواز رو باز کنه و شما از این طریق برید به Vault 87 !

B3HZ@D
15-11-2008, 14:34
نه اونی که پشنت دروازه هست منظورم نیست
اونی که میاد میره توی اون کیوسک مانند قایم میشه بعدش مورچه ها حمله می کنن
اون به هیچ وجه از اونجا بیرون نمیاد

shahramcat
15-11-2008, 17:32
نه اونی که پشنت دروازه هست منظورم نیست
اونی که میاد میره توی اون کیوسک مانند قایم میشه بعدش مورچه ها حمله می کنن
اون به هیچ وجه از اونجا بیرون نمیاد

آهان ... خوب اون که رفت اون تو شما برو دنبال پدرش بگرد تو شهر ببین چه اتفاقی براش افتاده پیداش کن برگرد پیش پسره !

بالا گفتم ......

mohsentanha
15-11-2008, 18:37
اقا من الان رفتم دوران بچه
میگه پدرتو پیدا کن
می رم با اون زن ومرد صحبت میکنم ولی درست نمی شه چیکار کنم!!؟؟؟؟؟؟؟

shahramcat
15-11-2008, 18:42
اقا من الان رفتم دوران بچه
میگه پدرتو پیدا کن
می رم با اون زن ومرد صحبت میکنم ولی درست نمی شه چیکار کنم!!؟؟؟؟؟؟؟

اونجا کلا باید بری پیش اون دختربچه که تو وسط میدون هست ! اون در حقیقت دنیای مجازیه ... باید براش 4 تا کار بد انجام بدی !

*hamedkhatar*
15-11-2008, 21:21
سلام
من دارم این بازی رو الان نصب میکنم
فقط چند تا سوال داشتم:
من انگلیسیم زیاد خوب نیست موردی داره؟
من زیاد با Mass Effect حال نکردم و سر دو مرحله پاکش کردم شاید به این خاطر بود که از بازی سر در نیاوردم
حالا من میتونم از این بازی لذت ببرم یا نه؟
ممنون