PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حلقه ي تو در تو for

mahdi7s
08-07-2008, 11:25
يكي بهم بگه اين حلقه for در اينجا چه جوري باعث ايجاد يك مستطيل ميشه
لطفا كامل و سريع جواب بدين

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فاطـمه
08-07-2008, 11:43
يكي بهم بگه اين حلقه for در اينجا چه جوري باعث ايجاد يك مستطيل ميشه
لطفا كامل و سريع جواب بدين

این کد یه مستطیل تو پر رسم می کنه...
دفعه اول i و j صفر هستند و j بار * چاپ میشه و می ره سطر بعد
و دوباره j بار * رسم میشه (در این حالت i یکی اضافه شده و این یعنی شما در سطر دوم هستید)
بعد از اینکه دوباره j بار * رسم شه و دوباره به سطر بعد میریم و i اضافه ،این کار انقدر ادامه پیدا میکنه تا اینکه i به height برسه
اگر متوجه نشدین بگین بیشتر توضیح بدم

s_0o0
08-07-2008, 15:18
ببخشید برنامه ی شما اجرا نمی شد . یک قسمتش error می داد که اون قسمتو من برداشتم و دیگه error نمی دهد و یک getch() هم اضافه کردم برای اینکه صفحه خروجی را ببینید که چه چیزی چاپ می شود و با کلید enter می توانید صفحه خروجی را ببندید .

mahdi7s
09-07-2008, 10:10
از كمكتون ممنونم
فكر نمي كردم كسي بتونه به اين خوبي كمكم كنه ! ممنون

sherlockholmz
09-07-2008, 11:41
ببخشید برنامه ی شما اجرا نمی شد . یک قسمتش error می داد که اون قسمتو من برداشتم و دیگه error نمی دهد و یک getch() هم اضافه کردم برای اینکه صفحه خروجی را ببینید که چه چیزی چاپ می شود و با کلید enter می توانید صفحه خروجی را ببندید .

سلام
برنامه اصلي دوستمان مشكلي نداشت واگر شما نمي تواني آنرا run كني احتمالا" كامپايلرت قديمي و يا نوع خاصي است !(البته قصد جسارت به كامپايلر محترم شما ندارم)
برنامه با تعريف فضاي نامي استاندارد در اول برنامه شناسائي توابع استفاده شده را انجام داده است و بنابراين مشكلي در اجراي آن ديده نمي شود.
البته اين را هم اضافه كنم كه برنامه ائي را كه شما هم نوشتيد درست است ليكن هدر فايل و همچنين تابع getch بيشتردر c استفاده مي شده است.
موفق باشيد.

s_0o0
09-07-2008, 21:23
ببخشيد ، من برنامه را اجرا كردم از using namespace std; خطا گرفت وقتي پاك كردم برنامه اجرا شد،( با Borland C++ 5.02 اجرا كردم ) .

بله شايد حق با شما باشه و شما درست ميگيد .