PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با سيستم جديدم........كمك

shahinfarasystem
06-07-2008, 22:48
سلام

من چند روز پيش سيستممو ارتقا دادم ولي به اين مشكلات برخوردم كه نتونستم حل كنم

قطعات سيستم قبلي من كه عوض كردم-------------------------------قطعات سيستم جديدم

MB: MSI k8nneo 3
MB: abit an52 v

Cpu : 2.6 AMD
4.6 x64 AMD cpu:

Ram: 512 bus 400 king
king Ram:2* 1 GB Bus 800

Power: lexsus
Power: Green 330 w Real

1) ويندوز قبلي ام كه 32 بيتي بود Hibernate نميشه و همچنين صداي مودمم هم موقع اتصال به اينترنت قطع شده؟

2) بازي مثلا NFS MOSTWANTED كه رو سيستمم مي خواد اجرا شه

مانيتورم خاموش ميشه و پيغام پايين بودن فراكانس رو ميده

ولي مثلا توي اجرا بازي Assassian Screed مشكلي نداره ؟؟؟؟ به خاطر قديمي بودن NFS هستش؟؟؟

3) ويندوز 64 بيتي xp روي درايو ديگه ام نصب كردم كه مودمم رو نميشناسه؟

( مودمم هم مارك Galexy هستش كه از دو سال قبل خريدمش اون موقع هم قيمت با زولتريكس سه چيپ بود )
4) در ضمن حتما لازمه چون كه سي پي يو من 64 بيتي هستش ويندوز 64 بيتي نصب كنم؟؟؟؟

پيشاپيش ممنون:10::10::10:

lord_ashkan_z
07-07-2008, 15:13
اين جور كه من از عبارت ويندوز قبلي فهميدم، شما بعد از تعويض قطعات سخت افزاري از ويندوز قبلي استفاده كرده ايد.
خب مشخصه ديگه، براي اينكه حتي در آوردن قطعات و نصب مجدد آنها نيز گاهي موجب ايجاد مشكل ميشه، چه بسره به تعويض آنها.
حتما ويندوز قبلي را فرمت كنيد.
در مورد ويندوز 64 بيتي نيز حتما مادربرد شما بايد 64 بيتي باشد. البته ممكن هست كسي روي main 32 bit ويندوز 64 بيتي بريزه و به مشكل بر نخوره ولي شانسيه.
در مورد نشناختن مودمف شما بايد درايور آن را نصب كنيد.
لابد ميگي كه قبلا نيازي به نصب درليور نبود...!؟ حب آره من هم يه سي دي ويندوز داشتم كه وقتي اونو نصب مي كردم نيازي به نسب درايور كارت صدا نبود. ولي ايني كه الان دارم نياز داره. داخل خود ويندوز براي يك سري از سخت افزارها درايور پيش فرض تهيه شده كه از اين ورژن تا اون يكي فرق ميكنه. به هر حال بهتره براي هر كدوم يك درايور مخصوص نصب بشه

shahinfarasystem
07-07-2008, 17:25
اين جور كه من از عبارت ويندوز قبلي فهميدم، شما بعد از تعويض قطعات سخت افزاري از ويندوز قبلي استفاده كرده ايد.
خب مشخصه ديگه، براي اينكه حتي در آوردن قطعات و نصب مجدد آنها نيز گاهي موجب ايجاد مشكل ميشه، چه بسره به تعويض آنها.
حتما ويندوز قبلي را فرمت كنيد.
در مورد ويندوز 64 بيتي نيز حتما مادربرد شما بايد 64 بيتي باشد. البته ممكن هست كسي روي main 32 bit ويندوز 64 بيتي بريزه و به مشكل بر نخوره ولي شانسيه.
در مورد نشناختن مودمف شما بايد درايور آن را نصب كنيد.
لابد ميگي كه قبلا نيازي به نصب درليور نبود...!؟ حب آره من هم يه سي دي ويندوز داشتم كه وقتي اونو نصب مي كردم نيازي به نسب درايور كارت صدا نبود. ولي ايني كه الان دارم نياز داره. داخل خود ويندوز براي يك سري از سخت افزارها درايور پيش فرض تهيه شده كه از اين ورژن تا اون يكي فرق ميكنه. به هر حال بهتره براي هر كدوم يك درايور مخصوص نصب بشه

دوست عزيز يكي از ويندوز هام همون ويندوز قبلي ام هست كه روش most wanted ديگه اجرا نميشه و ويندوز 64 بيتي ويندوز جديدم هستش كه درايوم رو دوباره توليد كردم ، فرمتش كردم و ويندوز رو توش نصب كردم

مادر برد يا سي پي يو؟؟؟ چون اين سي پي يو من 64 بيتي هستش و طبق توصيه فروشنده هم ويندوز 64 بيتي روش نصب كردم

مودمم هم توي هر دفعه نصب ويندوز خودم با سي دي همراهش به سيستم ميشناسوندم ولي الان با همون سي دي پيغام مي ده به اينترنت بايد وصل شم و فايل مربوطه رو پيدا نمي كنه اين مال ويندوز 64 بيتي هستش كه تازه نصب كردم ولي توي 32 بيتي مودمم رو با همين سي دي تونستم بشناسونم

البته قابل ذكر هستش كه همون ساعت هاي اول توي ويندوز قبلي ام كه 32 بيتي باشه كارت صدا و PCI Device رو نميشناخت كه با يه خرده بالا و پايين و ريست كردن بالاخره يه جوري شناسوندمشون ولي مودمم رو توي 64 بيتي رو نتونستم كاري كنم

خواهشا دوست گلم اگه چيز ديگه اي به ذهنت مي رسه ما رو هم بي بهره نذار...

ممنون:10::46::10:

piremard
07-07-2008, 19:28
شما که ارتقا دادی چرا ویستا نصب نمی کنی؟" با توجه به اینکه احساسم می گه شما هم پولی بابت ویندوز نمی دید"

یک بار دیگه تمام درایور های سیستم رو روی ویندزو قبلی حذف و دوباره نصب کنید
فرکانس مانیتور رو هم روی 85 بگذارید
فضای مجازی روی هارد دیسک رو هم ارتقا بدید مثلا 2 گیگ یا بیشتر
برای مودم فقط سایت سازنده و درایور جدید رو دانلود کنید"معمولا برای ویستا بهتر از 64 بیتی پیدا می شه"
رزولوشن رو در 1024 نگه دارید "اضافه نکنید"

smss.exe
07-07-2008, 23:58
سلام
درايور مودم رو بايد 64 بيتيش رو داشته باشيد تا جواب بده و نصب بشه . در ضمن اگه سي پي يو 64 بيتي باشه حتما نبايد كه ويندوز 64 بيتي روش نصب كني همين 32 بيتي جواب مي ده ولي به قول دوستمون piremard اگه ويستا نصب كني خيلي بهتره .

shahinfarasystem
08-07-2008, 01:03
شما که ارتقا دادی چرا ویستا نصب نمی کنی؟

توي برنامه ام هست فعلا نشده

با توجه به اینکه احساسم می گه شما هم پولی بابت ویندوز نمی دید"
ميشه بپرسم چرا همچين حسي داري با توجه با اينكه يه سي دي ويستا يه اكس پي 64 بيتي و آفيس 2007 رو تازه خريده ام

فرکانس مانیتور رو هم روی 85 بگذارید

دقيقا توي چه گزينه اي بايد اين كا رو بكنم و براي چي؟؟؟

فضای مجازی روی هارد دیسک رو هم ارتقا بدید مثلا 2 گیگ یا بیشتر

من الان دو گيگ رم دارم مزيت اين كار چيه؟؟؟ سيستم كه حافظه كم نداره

د"معمولا برای ویستا بهتر از 64 بیتی پیدا می شه"

يعني با نصب ويستا كلا بايد تمام درايورهاي جديد براي سخت افزار هام دانلود كنم؟/؟؟

ممنون كه برام وقت گذاشتي اخوي:10::46::10:

shahinfarasystem
08-07-2008, 01:06
سلام
درايور مودم رو بايد 64 بيتيش رو داشته باشيد تا جواب بده و نصب بشه . در ضمن اگه سي پي يو 64 بيتي باشه حتما نبايد كه ويندوز 64 بيتي روش نصب كني همين 32 بيتي جواب مي ده ولي به قول دوستمون piremard اگه ويستا نصب كني خيلي بهتره .

آهان پس بايد درايور 64 بيتي براي مودم دانلود كنم!!!!!!

و لزومي به 64 بيتي بودن ويندوز نيست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پس مزيت 64 بيتي به 32 بيتي چي هستش؟؟؟؟

و تا كيد براي نصب ويستا به چه دليل هستش؟؟؟؟

ممنون و متشكر دوست عزيز:10::10:

piremard
08-07-2008, 07:48
توي برنامه ام هست فعلا نشده

ميشه بپرسم چرا همچين حسي داري با توجه با اينكه يه سي دي ويستا يه اكس پي 64 بيتي و آفيس 2007 رو تازه خريده ام

دقيقا توي چه گزينه اي بايد اين كا رو بكنم و براي چي؟؟؟

من الان دو گيگ رم دارم مزيت اين كار چيه؟؟؟ سيستم كه حافظه كم نداره

يعني با نصب ويستا كلا بايد تمام درايورهاي جديد براي سخت افزار هام دانلود كنم؟/؟؟

ممنون كه برام وقت گذاشتي اخوي:10::46::10:
سلام
چون ویندوز ویستا بین 300 تا 480 دلار بود فکر کردم شما هم نسخه ی کاپی شده دارید و از این بابت تفاوت هزینه ای با ویندوز اکس پی ندارید ، همین

توی display settings بعد advanced و روی تب monitor کلیک کنید و حالا فرکانس رو روی 85 بگذارید تا بازی نید فور اسپید مشکل نداشته باشه

فایده ی حافظه ی مجازی برای hibernate هست و البته در حین کار هم بکمک می آد اما من برای "خواب زمستانی" سیستم گفتم

فقط اونهایی رو که نمی شه نصب کرد رو باید دانلود کنید - اما ویستا معمولا درایورهای سخت افزارهای تازه و مدرن رو می شناسه

shahinfarasystem
08-07-2008, 19:21
سلام
چون ویندوز ویستا بین 300 تا 480 دلار بود فکر کردم شما هم نسخه ی کاپی شده دارید و از این بابت تفاوت هزینه ای با ویندوز اکس پی ندارید ، همین

توی display settings بعد advanced و روی تب monitor کلیک کنید و حالا فرکانس رو روی 85 بگذارید تا بازی نید فور اسپید مشکل نداشته باشه

فایده ی حافظه ی مجازی برای hibernate هست و البته در حین کار هم بکمک می آد اما من برای "خواب زمستانی" سیستم گفتم

فقط اونهایی رو که نمی شه نصب کرد رو باید دانلود کنید - اما ویستا معمولا درایورهای سخت افزارهای تازه و مدرن رو می شناسه

آقا ما حافظه مجازي رو هم همون قدر كه شما گفتي كرديم ولي باز نرفت توي خواب زمستاني

چه كنم ؟؟؟؟؟؟

lord_ashkan_z
08-07-2008, 22:07
تاكيد بر روي نصب ويستا به اين دليل هست كه هر چه سييستم عامل جديدتر و پيشرفته تر باشه بهتر مي تونه از منابع سخت افزاري استفاده كنه.

همون طور كه گفتن باي ويندوز 64bit بايد درايور جديد دانلود كني ولي اگر حوصله نداري همون 32bit نصب كن. زياد فرقي نمي كنه.
درباره فركانس بعيد ميدونم، كه مشكل از اون باشه.
اگر بعضي از بازي ها اجرا ميشه و بقيه نمي شن به دليل اينه كه اونا با استفاده از منابع سخت افزاري موقع نصب يه سري فايل ها را متفاوت ايجاد مي كنن. پس بايد دوباره نصب كني
.
.
.