PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به نظر شما چرا تو ایران قانون کپی رایت تصویب نمیشه؟؟!!!!

Paradise_human
06-07-2008, 18:18
سلام.
من و یکی از دوستان توی تاپیک call of duty 5 در این باره بحثمون بالا گرفت گفتیم یه تاپیک بزنیم تا تو اینجا درباره ش بحث کنیم تا موضوع اون تاپیکم منحرف نشه.
فعلا.

3Dmajid
06-07-2008, 18:29
آخه ایران سرمایه ش رو نداره ... فکرش رو بکن قیمت اصلی نرم افزار فتوشاپ 750 هزار تومان ... خوب اگه ایران اینجوری کنه که دیگه نمیتونه 1000 نسخه از فتوشاپ رو بخره ... در ضمن برای خریدش هم باید بابامون بره دو ماه کار کنه تا ما بتونیم یه فتوشاپ بخریم. یکی از دلایلش سرمایه هست.خوبی کشور ایران هم فقط به همینه که کپی رایت توش رعایت نمیشه.فکرش رو بکن توی هلند قیمت اساسین 70$ هست ... البته این برای ما زیاده نه برای اونا.پس ایران سرمایه نداره.

Paradise_human
06-07-2008, 18:29
کسایی که می خوان در جریان بحث قرار بگیرند این لینک و اول برن و تا آخر صفحه بخونن با تشکر.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Paradise_human
06-07-2008, 18:31
آخه ایران سرمایه ش رو نداره ... فکرش رو بکن قیمت اصلی نرم افزار فتوشاپ 750 هزار تومان ... خوب اگه ایران اینجوری کنه که دیگه نمیتونه 1000 نسخه از فتوشاپ رو بخره ... در ضمن برای خریدش هم باید بابامون بره دو ماه کار کنه تا ما بتونیم یه فتوشاپ بخریم. یکی از دلایلش سرمایه هست.خوبی کشور ایران هم فقط به همینه که کپی رایت توش رعایت نمیشه.فکرش رو بکن توی هلند قیمت اساسین 70$ هست ... البته این برای ما زیاده نه برای اونا.پس ایران سرمایه نداره.
بله حرف شما هم کاملا مطینه.

jingool
06-07-2008, 19:47
در تایید حرف دوستمون به بیان بهتر به دلیل ارزش کم پول ایران در بازار های جهانی...:5:
ایران سرمایش رو داره ارزش پولش بسیار کم هست!!!:31:
همین اساسینی که گفتی یا کلا بازی ها برای اون ها قیمتش بسیار طبیعی هست ولی وقتی به واحد پول ما چنج میشه...:27:

siavashjal
06-07-2008, 19:55
خیلی جالبه اون دوستمون میگه که من حاضرم بابت یه بازی 30-40 هزار تومان پول بدم . اولا قیمت اوریجینال بازی ها خیلی بیشتر از اینحرف هاست ثانیا ظاهرا ایشون پولدار تشریف دارند که می خوان برای یه بازی 40 هزار تومان پول بدن.

دوست عزیز اینجا ایرانه و درآمد سرانه کمتر از 1000 دلار. میشه بگی یه نفر آدم با حقوق 300000 تومنی چه جوری بره یه نرم افزار یا بازی مثلا 50000 تومنی بخره اینجوری که اون آدم بدبخت باید تمام حقوقشو بده و مثلا 6 تا نرم افزار بخره بریزه تو کامپیوترش. کسانی که فقط دم از کپی رایت میزنن و دیگه به هیچ چیز دیگه ای توجه نمی کنند حواسشون باید باشه که تا زمانی که سطح درآمدها در ایران این اندازه پایین است نمی توان از کپی رایت سخن گفت. مگر آن که مثل او دوستمون طرف اون قدر پول دار باشه که به راحتی برای خریدن یه cd کلی اسکناس خرج کنه.

Paradise_human
06-07-2008, 20:02
خیلی جالبه اون دوستمون میگه که من حاضرم بابت یه بازی 30-40 هزار تومان پول بدم . اولا قیمت اوریجینال بازی ها خیلی بیشتر از اینحرف هاست ثانیا ظاهرا ایشون پولدار تشریف دارند که می خوان برای یه بازی 40 هزار تومان پول بدن.

دوست عزیز اینجا ایرانه و درآمد سرانه کمتر از 1000 دلار. میشه بگی یه نفر آدم با حقوق 300000 تومنی چه جوری بره یه نرم افزار یا بازی مثلا 50000 تومنی بخره اینجوری که اون آدم بدبخت باید تمام حقوقشو بده و مثلا 6 تا نرم افزار بخره بریزه تو کامپیوترش. کسانی که فقط دم از کپی رایت میزنن و دیگه به هیچ چیز دیگه ای توجه نمی کنند حواسشون باید باشه که تا زمانی که سطح درآمدها در ایران این اندازه پایین است نمی توان از کپی رایت سخن گفت. مگر آن که مثل او دوستمون طرف اون قدر پول دار باشه که به راحتی برای خریدن یه cd کلی اسکناس خرج کنه.
ولی ما بحثمون سره اینه که یه بدبختی تو ایران که می خواد بازی یا نرم افزار بسازه بیچاره میشه.
مثلا نمونش همین نارسیس مغازه دار ها رایتش میکنن 500 تومن!!!!!!!!!!!!
آخه این انصافه!!!!!!!
ما بحث مون سر این بود که ایران به خاطر اینکه قانون کپی رایت درش وجود نداره تو صنعت نرم افزار هیچ پیشرفتی نمیکنه.
آخه مگه ما چی مون از خارجیا کمتره که نمیتونیم یه بازی برای خودمون بسازیم.
بقیه توضیحات ام که تو تاپیک call of duty 5 دادم.................

Paradise_human
06-07-2008, 20:11
همون طور هم که اونجا گفتم وزارت ارشاد به جای اینکه بیاد بازی call of duty 4 رو ممنوع بکنه بیاد با ساختن یه بازی مثل خودش به قول خودشون با تهاجم فرهنگی غربی ها مقابله بکنه!!!!!!
البته اگه بازی ها در همون سطح باشه.
و تا وقتی که قانون کپی رایت نباشه هیچ دیوانه ای نمیاد روی یه همچین پروژه ای سرمایه گذاری کنه چون می دونه آخر مغازه دار ها رایتش میکنن 2000 تومن!!!!!
به نظر من حداقل یه قانون کپی رایت برای داخل طراحی بکنن که اون بد بخت مادر مرده بتونه سرمایه گذاری بکنه.
به نظر شما نمیتونن؟؟؟؟
من تمام حرف شما رو نسبت به درآمد قبول دارم ولی برای داخل باید یه فکر اساسی بکنن.
به خدا این جوونای ایرانی حیفن.
به نظر شما اون بد بختی که میاد تو رشته ی نرافزار کاپیوتر تحصیل میکنه بعد از اینکه فارغ التحصیل شد به نظر شما با مدرکش چه کار میتونه بکنه؟؟؟!!!!
من این سوالو از شما دارم منه بد بختی که پس فردا می خوام کامپیوتر اونم نر افزار بخونم با مدرکم چه کار میتونم بکنم
تا کپی رایت نباشه هیچ کاری نمیشه با این مدرک کرد!!!!!!!

S@YEH
06-07-2008, 20:33

دوست من این بازم برمی گرده به فرهنگ خودمون . تا حالا فکر کردی چرا ارزش پول ایران در بازارهای جهانی کمه ؟!؟ این به سطح در آمد ما ربطی نداره حقوق ماهانه 300000 تومن : امریکا 300000 دلار چقدر میشه ؟؟!!!
پس ما درامدمون خیلی خوبه حتی بیشتر از امریکا و امثالهم و شاید پر درامدترین مردمان جهان !!! ولی اقتصاد کشورمون به طور اساسی مشکل داره .در ضمن اگه کپی رایت در ایران رعایت بشه خیلی از مشکلات اقتصادی ایران حل میشه همچنین من خودم از سال 74 تا حالا هر گیمی به ایران اومده خریدم و یه ارشیو خیلی کامل و ارزشمند دارم که همیشه بیش از 99% شون برام بی استفاده بوده.یعنی من هم چیزی که لازم دارم میخرم و هم چیزی که لازم ندارم ولی اگه کپی رایت رعایت بشه فقط اون چیزایی که لازم دارم رو میخرم و این به نفع خود من هست . پس لازم نیست همه درامدمو بدم گیم یا نرم افزار بخرم.اگه ایران کپی رایت رو رعایت کنه و همچینین خیلی چیزای دیگه رو ارزش پولش بیشتر میشه در نتیجه هر گیمی رو شما شاید با 10 هزار تومن هم بتونین بخرین اونم اوریجینال!!!

S@YEH
06-07-2008, 20:46
ولی ما بحثمون سره اینه که یه بدبختی تو ایران که می خواد بازی یا نرم افزار بسازه بیچاره میشه.
مثلا نمونش همین نارسیس مغازه دار ها رایتش میکنن 500 تومن!!!!!!!!!!!!
آخه این انصافه!!!!!!!
ما بحث مون سر این بود که ایران به خاطر اینکه قانون کپی رایت درش وجود نداره تو صنعت نرم افزار هیچ پیشرفتی نمیکنه.
آخه مگه ما چی مون از خارجیا کمتره که نمیتونیم یه بازی برای خودمون بسازیم.
بقیه توضیحات ام که تو تاپیک call of duty 5 دادم.................

بله بحث اینه .
شاید تعجب کنین اگه اینو بگم که شرکتهای ایرانی که کپی رایت رو رعایت نمی کنن مثلا همین COD4 خیلی بیشتر از Activision که سازنده گیم هست سود می کنن !!!!
اگه ایرانیا به جای اینکه رو این فکر کنن که چطوری می تونیم قفل فلان نرم افزار رو بشکنیم و کپیش کنیم به این فکر کنن که چطوری یه نرم افزار بسازیم که از این بهتر و قوی تر باشه کلا وضع جامعه هم بهتر میشه . الان شرکت مایکروسافت شاید به جرات بشه گفت درامد یک ماهش خیلی بیشتر از درامد یک سال نفت ایران هست!!!! پس در نتیجه رعایت کپی رایت و ارزش قائل شدن به بازی سازی یا نرم افزار سازی می تونه یه درامد خیلی بالا رو برای کشور داشته باشه.
همونطور که دوست عزیزمون Paradise_human گفتن ایران می تونه با بازی سازی البته بازی هایی که قابل رقابت با بازی های خارجی باشن فرهنگسازی کنه و همونطوری که اونا از این طریق به ایران یا خلیج فارس توهین می کنن ما هم به اونا توهین کنیم .
در ضمن من می گم اگه تعداد افرادی که موافق رعایت کپی رایت هستن زیاد باشه یه اقدام جدی تری بکنیم مثل همین اقدام دوستان به اینترنت .

S@YEH
06-07-2008, 20:57
فقط یه مطلب دیگه هم لازم می دونم بگم اونم اینه که در تاپیک call of duty 5 هم گفتم من یه دوستی داشتم به اسم LORD SCORPIAN که 6 ماه روی یک بازی کار کردن و خودش توی این 6 ماه اسپانسر خودش بود و فقط به خاطر اینکه اسپانسر پیدا نکردن پروژه رو کنسل کرد . دیروز هم از ایران رفت به سوی ترکیه .... ما افراد خیلی قابل تری هم داریم که ایرانی هستن و خیلی در این زمینه توانا هستن مثل اقای حبیب زرگرپور که انیمیشن و جلوه های ویژه جنگ ستارگان یا جومانجی یا ... رو بر عهده داشته یا مثلا محمد علوی که از سازندگان COD4 بود و .... این افراد خیلی زیادن نمیشه تک تک گفت .در ضمن اونا اسپانسر پیدا نکردن چون کپی رایت در ایران رعایت نمیشه.واقعا ادم تاسف می خوره که چرا یک هموطن باید از ایران فرار کنه!اونم هموطنی که این قابلیت ها رو داره اگه همه ی این جونای ایرانی برگردن باور کنید خیلی راحت می تونن گیمی بسازن که پیشرفته ترین کارت های گرافیکی هم به زور این گیمو باز کنن.

Paradise_human
06-07-2008, 21:16
فقط یه مطلب دیگه هم لازم می دونم بگم اونم اینه که در تاپیک call of duty 5 هم گفتم من یه دوستی داشتم به اسم LORD SCORPIAN که 6 ماه روی یک بازی کار کردن و خودش توی این 6 ماه اسپانسر خودش بود و فقط به خاطر اینکه اسپانسر پیدا نکردن پروژه رو کنسل کرد . دیروز هم از ایران رفت به سوی ترکیه .... ما افراد خیلی قابل تری هم داریم که ایرانی هستن و خیلی در این زمینه توانا هستن مثل اقای حبیب زرگرپور که انیمیشن و جلوه های ویژه جنگ ستارگان یا جومانجی یا ... رو بر عهده داشته یا مثلا محمد علوی که از سازندگان COD4 بود و .... این افراد خیلی زیادن نمیشه تک تک گفت .در ضمن اونا اسپانسر پیدا نکردن چون کپی رایت در ایران رعایت نمیشه.واقعا ادم تاسف می خوره که چرا یک هموطن باید از ایران فرار کنه!اونم هموطنی که این قابلیت ها رو داره اگه همه ی این جونای ایرانی برگردن باور کنید خیلی راحت می تونن گیمی بسازن که پیشرفته ترین کارت های گرافیکی هم به زور این گیمو باز کنن.
همون طور که گفتم اگر تو ایران یه قانون کپی رایت داخلی بتونن درست کنن خیلی خوب میشه نظر شما چیه؟؟؟
حداقل میشه از بروز این چنیین مشکلاتی جلوگیری کرد.
میدونی خارجی از ایرانی ها بر علیه خوده ایرانی ها استفاده میکنن .خیلی جالبه.
البته این بحث فقط به بازی های رایانه ای مربوط نمیشه.
در همه ی رشته ها اینطوریه.

S@YEH
06-07-2008, 21:24
همون طور که گفتم اگر تو ایران یه قانون کپی رایت داخلی بتونن درست کنن خیلی خوب میشه نظر شما چیه؟؟؟
حداقل میشه از بروز این چنیین مشکلاتی جلوگیری کرد.
میدونی خارجی از ایرانی ها بر علیه خوده ایرانی ها استفاده میکنن .خیلی جالبه.
البته این بحث فقط به بازی های رایانه ای مربوط نمیشه.
در همه ی رشته ها اینطوریه.

میشه یه کم توضیح بدین یعنی چی قانون کپی رایت داخلی !
بله در مورد بازی کاملا مطمئنم و می دونم ولی در رشته های دیگر نه در اون مورد هم توضیح بدین ممنون میشم.

Paradise_human
06-07-2008, 21:28
میشه یه کم توضیح بدین یعنی چی قانون کپی رایت داخلی !
بله در مورد بازی کاملا مطمئنم و می دونم ولی در رشته های دیگر نه در اون مورد هم توضیح بدین ممنون میشم.
کپی رایت خارجی چطوره؟؟؟همون کارو برای تولیدات داخلی انجام بدن!!!!
به نظرت وقتی کپی رایت تو ایران بیوفته میدونی اولین کاری که میکنن چیه؟؟؟؟
میریزن در تمام سی دی فروشی ها رو تخته میکنن.
بعد در مورد موضوع دوم مثلا تو سازمان فضایی ناسا یا بقیه چیزها تو خیلی از رشته ها ایرانی ها سرن ولی دارن برای خارجی ها کار میکنن.
همون جریان فرار مغز ها دیگه!!!!:27:

S@YEH
06-07-2008, 21:42
کپی رایت خارجی چطوره؟؟؟همون کارو برای تولیدات داخلی انجام بدن!!!!
به نظرت وقتی کپی رایت تو ایران بیوفته میدونی اولین کاری که میکنن چیه؟؟؟؟
میریزن در تمام سی دی فروشی ها رو تخته میکنن.
بعد در مورد موضوع دوم مثلا تو سازمان فضایی ناسا یا بقیه چیزها تو خیلی از رشته ها ایرانی ها سرن ولی دارن برای خارجی ها کار میکنن.
همون جریان فرار مغز ها دیگه!!!!:27:
بله منم موافقم.ولی چطوری این حرفا رو به گوش مسئولین برسونیم؟در ضمن اونایی که خواهان رعایت کپی رایت هستن فکر می کنم فعلا شما و منم.و فعلا باید منتظر تعداد بیشتری باشیم .
موضوع دوم رو هم متوجه شدم فکر کنم چند تا ازمسئولین ناسا ایرانی هستن قبلا نمی دونم کجا ولی شنیده بودم.

ali_ranger22
06-07-2008, 22:34
آخه مگه خل شدین!!! بابا برید بازی 1000 بخرید حال کنین مگه پولتون زیاد کرده !
ولی بهتره در مورد بازی های ایرانی و نرم افزار های ایرانی این قانون رعایت بشه

ولی بازی خارجی همون 1000 خیلی خوبه!

Paradise_human
06-07-2008, 22:54

ما هم همینو داربم میگیم .بازی های خارجی بدون کپی رایت ولی بازی های داخلی پول اصلیشونو بدیم و کپی رایت براشون رعایت بشه!!!
نه؟
حالا چه طور میشه این قانون رو برای تولیدات داخلی انجام داد مهمه.

Alireza.M67
06-07-2008, 23:19

کاملا موافقم .
تازه من می خرم 800 تومن .
یه مطلبی هم هست .
اونی که بازی رو میخره 25 دلار تو آمریکا زندگی میکنه .
ولی تو ایران 25 دلار یعنی حدود 25000 تومن که به علت پایین بودن ارزش پول ایران کسی قادر به خرید بازی نیست .
من همین هفته ی پیش نزدیک 15 تا دی وی دی گرفتم شد 12000 تومن که اگه قانون کپی رایت وجود داشت میشد 375000 تومن .
کدوم آدم عاقلی انقدر پول پای دی وی دی میده ؟

Paradise_human
06-07-2008, 23:23
کاملا موافقم .
تازه من می خرم 800 تومن .
یه مطلبی هم هست .
اونی که بازی رو میخره 25 دلار تو آمریکا زندگی میکنه .
ولی تو ایران 25 دلار یعنی حدود 25000 تومن که به علت پایین بودن ارزش پول ایران کسی قادر به خرید بازی نیست .
من همین هفته ی پیش نزدیک 15 تا دی وی دی گرفتم شد 12000 تومن که اگه قانون کپی رایت وجود داشت میشد 375000 تومن .
کدوم آدم عاقلی انقدر پول پای دی وی دی میده ؟
ما کاری با محصولات خارجی نداریم.
ما میگیم باید از تولید نرافزار در کشور حمایت کرد.
تا کپی رایت در ایران نباشه هیچ ایرانی نمیتونه نرم افزار یا بازی تولید کنه .
مگر اینکه دیوانه باشه!!!!!!!

sajjadgameactor
06-07-2008, 23:41
اقا مشکل ما ایرانی ها اینه که فقط حرف میزنیم ولی حتی خودمونم بهش عمل نمی کنیم میگیم حالا من یک نفر اگه تنها عمل کنم که فایده ای نداره بعد خودمون میریم برنامه ی ایرانی رو رایت میکنیم

Paradise_human
07-07-2008, 00:16
اقا مشکل ما ایرانی ها اینه که فقط حرف میزنیم ولی حتی خودمونم بهش عمل نمی کنیم میگیم حالا من یک نفر اگه تنها عمل کنم که فایده ای نداره بعد خودمون میریم برنامه ی ایرانی رو رایت میکنیم
ای بابا ما تا وقتی زور بالا سرمون نباشه هیچ کاری رو نمیکنیم.
حتی خوده منم همین طورم نرم افزار های ایرانی و بازی ها رو رایت میکنم.
ولی وقتی این قانون رعایت بشه دیگه جایی نیست که بخواد بازی رو کپی کنه بده دست منو تو.
حد اقل برای محصولات داخلی.
میریزن دره همرو تخته میکنن.
اینا هم که دیگه تو در تخته کردن استادن.

yasser1680
07-07-2008, 01:48
عجب تاپیکی

دوست عزیز کم گرونی هست شما ببین میتونی این سی دی های رایتی رو هم گرون کنی؟

اصلا تو ایران سی دی اورجینال پیدا میشه که حق کپی رایت روش اعمال بشه؟

همه یه شرکت زدن از اینترنت دانلود میکنند یه کرک میزارن میگن این سی دی اورجینال هست کپی نکنید.کجاش اورجینال هست؟یا همین فیلم ها هر کی یه شرکت ثبت میکنه فیلم ها رو کپی میکنه کاغذ روش میچسبونه میگه اینم از سی دی ارژینال.

وقتی کارکنان سینما و دست اندر کاران ارشاد به فیلم ساز خیانت میکنند و قبل از اکران فیلم در سینما ، فیلم رو دست مردم میبینیم!یعنی یکی این وسط که همه کارست یه پول قلمبه میگیره فیلم میده بیرون!

وقتی خود دولت بدون اجازه فیلم و بازیهای فوتبال رو از آنتن ضبط میکنه آرمشون پاک میکنه ، تو تلوزیون پخش میکنه دیگه حق کپی رایت چی معنی داره؟

siavashjal
07-07-2008, 08:48
من معتقدم که ما فعلا شرایط اجرای قانون کپی رایت رو نداریم حتی چند وقت پیش بحثش تو مجلس هم مطرح شد ولی بنا به دلایلی اون بحث متوقف شد و دیگه ادامه پیدا نکرد.

در مورد اون دوستمون هم که می گه دولت بدون اجازه بازی های فوتبال رو پخش می کنه باید بگم که چون ما در ایران تلویزویون خصوصی نداریم پس دولت مجبوره این کارو بکنه چون بالاخره با این پولی که صدا و سیما می گیره باید یه خدماتی به مردم بده.

Paradise_human
07-07-2008, 10:13
عجب تاپیکی

دوست عزیز کم گرونی هست شما ببین میتونی این سی دی های رایتی رو هم گرون کنی؟

اصلا تو ایران سی دی اورجینال پیدا میشه که حق کپی رایت روش اعمال بشه؟

همه یه شرکت زدن از اینترنت دانلود میکنند یه کرک میزارن میگن این سی دی اورجینال هست کپی نکنید.کجاش اورجینال هست؟یا همین فیلم ها هر کی یه شرکت ثبت میکنه فیلم ها رو کپی میکنه کاغذ روش میچسبونه میگه اینم از سی دی ارژینال.

وقتی کارکنان سینما و دست اندر کاران ارشاد به فیلم ساز خیانت میکنند و قبل از اکران فیلم در سینما ، فیلم رو دست مردم میبینیم!یعنی یکی این وسط که همه کارست یه پول قلمبه میگیره فیلم میده بیرون!

وقتی خود دولت بدون اجازه فیلم و بازیهای فوتبال رو از آنتن ضبط میکنه آرمشون پاک میکنه ، تو تلوزیون پخش میکنه دیگه حق کپی رایت چی معنی داره؟
حرف حساب جواب نداره!!!!

Paradise_human
07-07-2008, 10:17
میدونید به هر کی میگم میخوام کامپیوتر نرم افزار بخونم چی جوابمو میده؟!!!!
میگه میخوای بخونی چه کار کنی؟!!!
می خوای مغازه بندازی؟؟
توجه میکنید؟؟
می خوای مغازه بندازی؟؟
اینه بدبختی ما که یه مهندس کامپیوتر تو کشور ما اصلا نمیدونه می خواد چه کار بکنه!!!!!
تازه فرهنگ مردم و توجه دارید؟؟؟
اصلا نمیدونن مهندس کامپیوتر کارش چیه!!!!!
از بسکی بازی و نرم افزار توپ توی این کشور ساخته شده!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](38).gif

Paradise_human
07-07-2008, 10:23
آخه اینا همه درست.
هر کی هر حرفی زده درست.
ولی شما دوست ندارید یه بازی توپ تو کشور ساخته بشه؟؟؟!!!!
شما دوست ندارید اسم جوونای ایرانی تو صنعت رایانه سر افراز بشه؟!!
قبلا هم گفتم یه مهندس کامپیوتر فردا تو این مملکت چه کار می خواد بکنه!!!!
بیاد بازی یا نرم افزار بسازه با هزار خرج و بدبختی التماس از اونو التماس از اینو بدون سرمایه گذار آخرش یکی بیاد رایتش کنه 1000 تومن.
آخه این انصافه!!!!!!
حداقل یه فکری به حال این داخلی ها بکنن!!!!!خارجی ها به درک!!!!
یکی بهم میگفت تا پرنس مونده کسی میاد لطف علی خان زند بازی کنه!!!!
منم بهش جواب دادم گفتم من اولا گفتم اگر بازی تو سطح بازی های خارجی باشه این 1
دوما میدونی سره همون لطف علی خان زند چه قدر هزینه شده به خدا 10 میلیونم خرج نکردن!!!
20 نفر سازنده نداشته!!!!
اما پرنش حداقل خدا هزار یا شاید هم میلیون ها دلار سرمایه گزاری داشته!!!!!
بعد با چندصد کارمند.
به نظر شما اگه این سرمایه در اختیار این گروه ها قرار بگیره به نظرت چه بازیی میسازن؟؟؟
به خدا بازیی میسازن که پرنسو بخوره!!!!
فقط سرمایه گزار تو ایران پیدا نمیشه.
چون میدونه بازی که بیاد بیرون مغازه دار میاد رایتش میکنه 2 تومن میده دست ملت.
اینه مشکل ما نبود سرمایه گزار و تا وقتی سرمایه گزار احساس امنیت نکنه سرمایه گزاری نمیکنه!!!!
و این امنیت فقط با کپی رایت به وجود میاد.

Kianoosh
07-07-2008, 10:43
دوست من این بازم برمی گرده به فرهنگ خودمون . تا حالا فکر کردی چرا ارزش پول ایران در بازارهای جهانی کمه ؟!؟ این به سطح در آمد ما ربطی نداره حقوق ماهانه 300000 تومن : امریکا 300000 دلار چقدر میشه ؟؟!!!
پس ما درامدمون خیلی خوبه حتی بیشتر از امریکا و امثالهم و شاید پر درامدترین مردمان جهان !!! ولی اقتصاد کشورمون به طور اساسی مشکل داره .در ضمن اگه کپی رایت در ایران رعایت بشه خیلی از مشکلات اقتصادی ایران حل میشه همچنین من خودم از سال 74 تا حالا هر گیمی به ایران اومده خریدم و یه ارشیو خیلی کامل و ارزشمند دارم که همیشه بیش از 99% شون برام بی استفاده بوده.یعنی من هم چیزی که لازم دارم میخرم و هم چیزی که لازم ندارم ولی اگه کپی رایت رعایت بشه فقط اون چیزایی که لازم دارم رو میخرم و این به نفع خود من هست . پس لازم نیست همه درامدمو بدم گیم یا نرم افزار بخرم.اگه ایران کپی رایت رو رعایت کنه و همچینین خیلی چیزای دیگه رو ارزش پولش بیشتر میشه در نتیجه هر گیمی رو شما شاید با 10 هزار تومن هم بتونین بخرین اونم اوریجینال!!!

اول اینکه قانون کپی رایت مختص بازی و نرم افزار و فیلم نمی شه و اگه این قانون بخواد اجرا بشه خیلی ها ضرر می کنن خیلی ها که کارشون به فیلم و بازی و نرم افزارو کتاب ربطی نداره البته به خاطر فضای سایت نمی شه بحثو بیشتر از این باز کرد ولی درمورد تولید داخلی باهاتون موافقم
یکم برم بالای منبر:
ببنید دوستان ایران داره به سمت جهانی شدن میره پس شک نکنید که وضعیت اقتصاد و نرخ تورم و ..... در 50 سال آینده نه تنها بهتر نمیشه بلکه بدتر میشه و اون زمانی که چنین قانون هایی اجرا میشن زمانی که سطح فرهنگ ارتقا پیدا کنه و ارزش پول حفظ بشه شما می دونید چرا گرایش جوونای ما به کامپیوتر زیاده؟منم نمیدونم!ولی به نظر من وقتی قیمت یک cd با قیمت یک مثقال ت ر ی ا ک یکی بشه مشکلات زیادی به وجود میاد!(از اون حرفا بود ها!)
خلاصه همینه که هست ....تا منم از منبر پایین بیام یه صلوات بفرستید!
و در آخر دوست عزیز نمی دونم این اعداد رو از کجا آوردی ولی اگه بدونی با شاخص واقعی چقدر فاصله دارن دیگه تو این تاپیک نمی اومدی!(منم دیگه نمیام)ولی لیست آرشیو بازی هاتو میدی با هم share کنیم؟؟:27:

Ali Pacino
07-07-2008, 11:12
علتش فقط ارزش پایین پول ایران تو بازارهای جهانیه

ali_ranger22
07-07-2008, 12:55
اونا مارو تحریم میکنن ما هم این چیزا رو تحریم میکنیم!
بازی ایرانی رو باید فرهنگش راه بیفته مردم نسخه ی اصلی رو بخرن که جدیدا داره میشه همچین چیزی
دلیل هم زیاد داره یکیش درامد کشور های شرقی نسبت به غربی هاست مثلا تو چین ویستا میخری 1 دلار!!! ولی ما چند هزاری میدیم ....

reza2pars
07-07-2008, 13:07
به چند دلیل:
اول پوله قیمت واقعی نرم افزارها رو نداریم تازه داشته باشیم هم نمیدیم
دوم به علت تحریم خیلی از نرم افزارها به صورت قانونی وارد ایران نمیشن
.
.
.

Paradise_human
07-07-2008, 13:08
اونا مارو تحریم میکنن ما هم این چیزا رو تحریم میکنیم!
بازی ایرانی رو باید فرهنگش راه بیفته مردم نسخه ی اصلی رو بخرن که جدیدا داره میشه همچین چیزی
دلیل هم زیاد داره یکیش درامد کشور های شرقی نسبت به غربی هاست مثلا تو چین ویستا میخری 1 دلار!!! ولی ما چند هزاری میدیم ....
معنی جمله ی اولت و جمله ی آخری تو علی جان متوجه نشدم اگه میشه یکم بیشتر توضیح بده.
ممنون.:8:

S A M
07-07-2008, 14:46
سلام
جواب سوال شما :
خب اخه عزیزم اگه قانون باشه دیگه کسی بازی نمیخره همه میرن دانلود کنن پس اول باید سرعت دایل اپ رو زیاد کنن و بعد قاننون رو تصویب کنن جا های دیگه سرعت بالا هستش و هیچکی بازی نمیخره فقط دانلود میکنن در ضمن خارجیا هر ماه 10 برابر ما حقوق میگیرن

N@RGE5
07-07-2008, 16:26
به چند دلیل:
.
.
.
اول سلام.
دوم: این درست که پول واقعیشو نداریم ولی اگه داشته باشیم چرا نباید بدیم؟
من همه ی پستاتونو خوندم فکر کنم بحث سر اینه که حق کپی رایت در مورد تولیدات داخلی رعایت بشه نه خارجی!

آخه اینا همه درست.
هر کی هر حرفی زده درست.
ولی شما دوست ندارید یه بازی توپ تو کشور ساخته بشه؟؟؟!!!!
شما دوست ندارید اسم جوونای ایرانی تو صنعت رایانه سر افراز بشه؟!!
قبلا هم گفتم یه مهندس کامپیوتر فردا تو این مملکت چه کار می خواد بکنه!!!!
بیاد بازی یا نرم افزار بسازه با هزار خرج و بدبختی التماس از اونو التماس از اینو بدون سرمایه گذار آخرش یکی بیاد رایتش کنه 1000 تومن.
آخه این انصافه!!!!!!
حداقل یه فکری به حال این داخلی ها بکنن!!!!!خارجی ها به درک!!!!
یکی بهم میگفت تا پرنس مونده کسی میاد لطف علی خان زند بازی کنه!!!!
منم بهش جواب دادم گفتم من اولا گفتم اگر بازی تو سطح بازی های خارجی باشه این 1
دوما میدونی سره همون لطف علی خان زند چه قدر هزینه شده به خدا 10 میلیونم خرج نکردن!!!
20 نفر سازنده نداشته!!!!
اما پرنش حداقل خدا هزار یا شاید هم میلیون ها دلار سرمایه گزاری داشته!!!!!
بعد با چندصد کارمند.
به نظر شما اگه این سرمایه در اختیار این گروه ها قرار بگیره به نظرت چه بازیی میسازن؟؟؟
به خدا بازیی میسازن که پرنسو بخوره!!!!
فقط سرمایه گزار تو ایران پیدا نمیشه.
چون میدونه بازی که بیاد بیرون مغازه دار میاد رایتش میکنه 2 تومن میده دست ملت.
اینه مشکل ما نبود سرمایه گزار و تا وقتی سرمایه گزار احساس امنیت نکنه سرمایه گزاری نمیکنه!!!!
و این امنیت فقط با کپی رایت به وجود میاد.
با شما هم کاملا موافقم ولی چطوری؟!مشکل ما ایرانیا اینه که فقط عادت کردیم ارزش کار دیگران رو نادیده بگیریم که چند سال پیش وقتی خودمون هم بازی ساختیم ثابت کردیم که به کار خودمون هم ارزش قائل نیستیم!!!

:11:

Paradise_human
07-07-2008, 18:09
به چند دلیل:
.
.
.
همون طوری که دوست عزیزمون گفت بحث سره نرم افزار های داخلیه نه خارجی.
گور پدر خارجی ها.
ما میخوام در این باره بحث کنیم که چطور یه سرمایه گذار بیاد روی به پروژه ی بازی یا نرم افزار سرمایه گذاری بکنه تو ایران.
ما مشکلمون نبود سرمایه گذاره!!!

Paradise_human
07-07-2008, 18:11
اول سلام.
دوم: این درست که پول واقعیشو نداریم ولی اگه داشته باشیم چرا نباید بدیم؟
من همه ی پستاتونو خوندم فکر کنم بحث سر اینه که حق کپی رایت در مورد تولیدات داخلی رعایت بشه نه خارجی!

با شما هم کاملا موافقم ولی چطوری؟!مشکل ما ایرانیا اینه که فقط عادت کردیم ارزش کار دیگران رو نادیده بگیریم که چند سال پیش وقتی خودمون هم بازی ساختیم ثابت کردیم که به کار خودمون هم ارزش قائل نیستیم!!!

:11:
با شما فعلا سه نفر طرفدار کپی رایت هستند توی این فوروم.

Paradise_human
07-07-2008, 18:18
سلام
جواب سوال شما :
خب اخه عزیزم اگه قانون باشه دیگه کسی بازی نمیخره همه میرن دانلود کنن پس اول باید سرعت دایل اپ رو زیاد کنن و بعد قاننون رو تصویب کنن جا های دیگه سرعت بالا هستش و هیچکی بازی نمیخره فقط دانلود میکنن در ضمن خارجیا هر ماه 10 برابر ما حقوق میگیرن
اگه حرف شما درست باشه پس دیگه بازی و نرم افزار تو خارج نباید فروش بکنه!!!!!!!
چرا؟؟
به خاطر اینکه سرعت اینترنتوش 10 برابر حال حاضر ما است!!!!
پس اگر اینجور بود سر یه ماه تمام شرکت ها به خاطر ور شکستگی درشون تخته بود.
میدونی چرا خارجی ها دانلود نمیکنن؟؟؟
به خدا اگر بخوان همشون این کارو میتونن بکنن.
توانایی از لحاظ اینترنت دارن.
ولی این کارو دزدی میدونن.
این کارو دزدی میدونن.
اونا این کارو با بانک زدن یکی می دونن.
میدونی اگه کسی رو به جرم دزدی نرم افزار و یا نقض قانون کپی رایت تو خارج بگیرن چه بلایی سرش میارن؟؟!!!!
از کسی که یه دزدی معمولی کرده باشه جرمش بیشتره!!!!!

amirtoty
07-07-2008, 18:25
بعد دیگه تو ایران کسی سراغ کامپیوتر نمیره!!

Paradise_human
07-07-2008, 18:32
بعد دیگه تو ایران کسی سراغ کامپیوتر نمیره!!
منظورتونو نمی فهمم دیگه کسی سراغ کامپیوتر نمیره!!
میشه بیشتر توضیح بدین!!

masoudtr
07-07-2008, 18:36
منم موافقم
چند وقت پیش برای یک مدرسه ای رفتم فیلم برداری که حدود 500 دانش آموز داشت.
بعد از چند جلسه چندین ساعته فیلم برداری و رفت وبرگشت دادن هزینه هایی مثل هزینه نیروی کمکی و آژانس و 10 -11 تا نوار دی -وی و پول مونتاژ یک نسخه دادم به مدیر مدرسه که نظرش را بگه
بی شرف داده بودیکی از همکاراش برا خودشون کپی کنن و اونم به یکی دیگه و..
نتیجش اینکه هیچی فیلم را از من نخرید (اگه فقط 300 تاشون میخواستن=300*500==150000سود برام میداشت)
ولی یک ضرری هم کردم و هیچ جا هم نمی تونم شکا یت کنم
اینه بدبختی ما

Paradise_human
07-07-2008, 18:53
منم موافقم
چند وقت پیش برای یک مدرسه ای رفتم فیلم برداری که حدود 500 دانش آموز داشت.
بعد از چند جلسه چندین ساعته فیلم برداری و رفت وبرگشت دادن هزینه هایی مثل هزینه نیروی کمکی و آژانس و 10 -11 تا نوار دی -وی و پول مونتاژ یک نسخه دادم به مدیر مدرسه که نظرش را بگه
بی شرف داده بودیکی از همکاراش برا خودشون کپی کنن و اونم به یکی دیگه و..
نتیجش اینکه هیچی فیلم را از من نخرید (اگه فقط 300 تاشون میخواستن=300*500==150000سود برام میداشت)
ولی یک ضرری هم کردم و هیچ جا هم نمی تونم شکا یت کنم
اینه بدبختی ما
بله همین طوره.
همون طور هم که یکی از دوستانمون قبلا گفته بود کپی رایت فقط مربوط به کامپیوتر نمیشه.
حالا آقا من این سوالو از شما دارم شما دفعه ی دیگه دست به همچین کاری میزنی؟؟
حتی اگه دست فرد مطمئنی بدیش بازم یه همچین ریسکی میکنی!!؟؟؟
فعلا با ایشون شدیم 4 نفر.

ali_ranger22
07-07-2008, 19:05
معنی جمله ی اولت و جمله ی آخری تو علی جان متوجه نشدم اگه میشه یکم بیشتر توضیح بده.
ممنون.:8:

خیلی واضح بود که:31:

*Batman*
07-07-2008, 19:19
شما سنگ خارجی ها را به سینه میزنید یا سنگ خودمون را؟

یه شبه که نمیشه بیاییم بگیم کپی رایت باید رعایت بشه.
اول باید زیرساختهاش آماده بشه. شده؟ کجاست؟ چیه؟

B U L U T
07-07-2008, 19:54
چرا بايد رعايت بشه

N@RGE5
07-07-2008, 21:28
شما سنگ خارجی ها را به سینه میزنید یا سنگ خودمون را؟

یه شبه که نمیشه بیاییم بگیم کپی رایت باید رعایت بشه.
اول باید زیرساختهاش آماده بشه. شده؟ کجاست؟ چیه؟

نخیر ما فقط می گیم کپی رایت حداقل برای تولیدات داخلی باید رعایت بشه.شما زیر ساختاشو بگین.

amirtoty
07-07-2008, 21:44
همینجوری که بیشتر حال میده!

amirtoty
07-07-2008, 21:46
همین عکسی که برای آواتر میزارین! اینم قانون کپی رایت داره!!

reza2pars
07-07-2008, 22:03
همون طوری که دوست عزیزمون گفت بحث سره نرم افزار های داخلیه نه خارجی.
گور پدر خارجی ها.
ما میخوام در این باره بحث کنیم که چطور یه سرمایه گذار بیاد روی به پروژه ی بازی یا نرم افزار سرمایه گذاری بکنه تو ایران.
ما مشکلمون نبود سرمایه گذاره!!!
حالا مگه نرم افزار های داخلی کم از خارجی دارن(از لحاظ قیمت) ویندوز رو میدن 200،300 دلار اونوقت یه برنامه حسابداری داخلی رو میدن 300 هزار تومان یعنی هم قیمت ویندوز اورجینال

V A H I D
07-07-2008, 22:06
فکرش رو بکن !!!
اونوقت خیلی ناجور می شد بابا !!!
خوبه که نیست !!
یه بازی میشه 70 تومن !!!
اصلا نمی ارزه !!!اونم تازه بازیه پی سی کی حاضره پول بده براش ؟؟؟کلا پی سی گیم تموم می شه !! همه می رن سراق کنسولا !!

Alireza.M67
07-07-2008, 22:34
من 100% با نظر Paradise_human موافقم .
کپی رایت باید باشه ولی فعلا فقط برای محصولات داخلی .
و نه فقط بازی ، بلکه مشمول فیلم و موسیقی و .. هم میشه .
هر کی محصولی تولید میکنه میاد 1000 جور قسم میده که کپی نکنید .
اگه یه قانون درست و حسابی بذارن ما هم پیشرفت میکنیم ، مگه چیمون از بقیه کمتره ؟

V A H I D
07-07-2008, 22:46
بالایی تایید میشه !!
باید برای خودمون این رو بزاریم که این شرکتای بد بخت پیشرفت کنن !! که بازی های عتیقه نسازن !! یه ذره پول بیاد دستشون !!!!

Paradise_human
07-07-2008, 23:29
بالایی تایید میشه !!
باید برای خودمون این رو بزاریم که این شرکتای بد بخت پیشرفت کنن !! که بازی های عتیقه نسازن !! یه ذره پول بیاد دستشون !!!!
ما کاری نداریم که اینا پول میاد دستشون یا نه.
شما برو صد نسخه اورجینال لفعلی خان زند رو بخر بعد اون شرکت بازی بعدی شو نمیتونه برای شما پرنس درست کنه که!!!!
گفتم اینجور شرکت ها سرمایه گذار قلمبه میخوان کسی که به اندازه ی پروژه ی پرنس سرمایه گزاری کنه!!
و هیچ سرمایه گذار خیلی ببخشید دیوانه ای نمیاد با این وضع پولشو بریزه تو جوب آب!!
همونطور هم که گفتم سرمایه گذار امنیت می خواد.امنیتشم کپی رایت و بس!!
مثلا همین jade raymond تهیه کننده Assassins creed اگه تو ایران سرمایه گذاری میکرد بدبخت شده بود.
بعد میدونید چه قدر سر assassins creed سرمایه گذاری کرده و چه قدر سود بورده!!
به خدا این کار سود کلانی داره شاید بیشتر از برج سازی!!!!
اگر اینطور نبود این همه بازی روزانه تولید نمیشد بیاد بیرون.
یکی اینکه ملت باید با این صنعت آشنا بشن و یکی این هم باید امنیت داشته باشن.
حالا به نظر شما چه طور میشه یه کپی رایت داخلی رو تصویب و اجرا کرد؟؟؟؟

V A H I D
07-07-2008, 23:37
منم همینو گفتم دیگه !! ..:دی فقط مختصر بود !

Paradise_human
07-07-2008, 23:40
حالا مگه نرم افزار های داخلی کم از خارجی دارن(از لحاظ قیمت) ویندوز رو میدن 200،300 دلار اونوقت یه برنامه حسابداری داخلی رو میدن 300 هزار تومان یعنی هم قیمت ویندوز اورجینال
شما فکر کردی کم سر این نرم افزار ها زحمت میکشن!!!
نه عزیز شما این نرم افزار های خارجی رو دیدید هیچ وقت نمیاید پول پای نرم افزار های ایرانی بدید.
بعدشم کسی نگفته شما بری نرم افزار حساب داری بخری این نرم افزار مال شرکت هاست نه مال user توی خونه!!!!
قرار نیست هر چی تو کشور تولید بشه 300 هزار تومن باشه!!!
تازه اینم یه حسابداری خاصه و الا حساب داری هست 60 هزار تومن.
شما چرا دیکشنری نارسیس و نمیگید؟؟این نرم افزار به این خوبی برام رایت کردن 500 تومن!!!
به نظر شما نارسیس ارزش نداره آدم 10-20 تومن پاش بده!!!
نرم افزاری که توش تو ارز 1 سال 1000 لغت اینگیلیسی تو حافظه ی دائمی-ت میره ؟؟
به نظر شما نمی ارزه!!!!
میدونید بعد از اینکه قفل نارسیس و شکستن چقدر ضرر کرد؟؟!!!
میدونید با سود اون نرم افزار ش میتونست سرمایه برای بهتر کردن نسخه ی بعدی نرم افزار ش استفاده بکنه؟؟
اصلا فکر کنم شرکتش بعد از اون جریان ور شکسته شد دیگه ورژن جدیدی من از دیکشنریش ندیدم!!!!
می دونید شرکت ها ایجوری بدبخت میشن و ورشکسته!!!!

masoudtr
08-07-2008, 00:05
بله همین طوره.
همون طور هم که یکی از دوستانمون قبلا گفته بود کپی رایت فقط مربوط به کامپیوتر نمیشه.
حالا آقا من این سوالو از شما دارم شما دفعه ی دیگه دست به همچین کاری میزنی؟؟
حتی اگه دست فرد مطمئنی بدیش بازم یه همچین ریسکی میکنی!!؟؟؟
فعلا با ایشون شدیم 4 نفر.

نه حتی اگه عزرائیل هم بیاد بگه بده نگاه کنم وگرنه جونت را میگیرم

masoudtr
08-07-2008, 00:08
جالبه بدونید صنعت بازی سازی 4 برابر صنعت فیلم سازی تو امریکا سود داره

masoudtr
08-07-2008, 00:13
تا مثل من سرتون نیاد نمی فهمین که کپی رایت از نون شب هم واجب تره برای این ملت مثلا مسلمون
بابا دزدی که فقط دست توی جیب بقیه کردن نیست

V1PER
08-07-2008, 03:02
تا مثل من سرتون نیاد نمی فهمین که کپی رایت از نون شب هم واجب تره برای این ملت مثلا مسلمون
بابا دزدی که فقط دست توی جیب بقیه کردن نیست
اقا منم موافقم حالا چه کنیم رعایت بشه؟!

V1PER
08-07-2008, 04:03
دوباره سلام . یه خبر خوب برای اونایی که موافق حق کپی رایت هستن :
داشتم تو سایت یه گشتی می زدم که اتفاقی دیدم البوم جدید محسن یگانه به اسم نفس های بی هدف ریلیز شده اما نکته جالب اینجاست که طرفداراش نمی خوان دانلود کنن و همه به اتفاق تصمیم گرفتن که کپی رایت رو رعایت کنن و البوم رو بخرن!حالا این یه خبر خوبه که فرهنگ رعایت کپی رایت کم کم در ایران می خواد رعایت بشه ما هم که اهل بازی ، پس باید بازیها رو دانلود نکنیم (بازی های ایرانی) یا کپیشونو نخریم فقط اورجینال این می تونه یه حرکت دیگه برای جا افتادن فرهنگ رعایت کپی رایت در ایران باشه . من که تا حالا بازی ایرانی نخریدم ولی برای حمایت از سازندگان از این به بعد حتی اگه بازیش نکنم می خرم البته فقط و فقط اورجینالشو.

ali_ranger22
08-07-2008, 11:14
فکرش رو بکن !!!
اونوقت خیلی ناجور می شد بابا !!!
خوبه که نیست !!
یه بازی میشه 70 تومن !!!
اصلا نمی ارزه !!!اونم تازه بازیه پی سی کی حاضره پول بده براش ؟؟؟کلا پی سی گیم تموم می شه !! همه می رن سراق کنسولا !!

این جمله آخرتو مخالفم شدید!! تازه PC gaming شروع شده با اومدن Diablo 3 و starcraft 2 ملت معتاد میشن صبح تا شب میشینن اینا رو بازی میکنن

reza2pars
08-07-2008, 11:55
هشدار جدي به ناقضان كپي رايت موسيقي در اينترنت

همزمان با افزايش تعداد كاربراني كه از اينترنت براي به اشتراك گذاري غيرقانوني فايل هاي موسيقي استفاده مي كنند و حقوق مولفان و منصفان را نقض مي كنند شركت هاي ارائه دهنده خدمات اينترنتي نيز هشدارهاي خود در اين مورد را افزايش داده اند.

به گزارش فارس به نقل از Vnunet، در جديدترين اقدام از اين دست Virgin Media از بزرگترين شركت هاي ISP در انگلستان با ارسال نامه هايي به 800 مشترك خود به آنها اخطار كرده كه از بارگذاري و به اشتراك گذاري غيرقانوني فايل هاي موسيقي دست بردارند.
اين ISP هشدار داده كه در صورت عدم توجه به اين هشدار اسامي افراد متخلف را به مراجع قانوني ارائه خواهد كرد.
در بريتانيا و بسياري ديگر از كشورهاي جهان قوانيني براي مقابله با اين مشكل وجود دارد و افراد متخلف به پرداخت جريمه نقدي و حتي زندان محكوم مي شوند.
دولت انگلستان و اتحاديه صنعت صوت و موسيقي بريتانيا (BPI) تاكنون بارها ISP ها را براي افشاي اسامي ناقضان كپي رايت موسيقي تحت فشار گذارده اند و بهار سال آينده را آخرين فرصت براي افشاي اسامي اين افراد دانسته اند.

yasser1680
08-07-2008, 12:11
دوباره سلام . یه خبر خوب برای اونایی که موافق حق کپی رایت هستن :
داشتم تو سایت یه گشتی می زدم که اتفاقی دیدم البوم جدید محسن یگانه به اسم نفس های بی هدف ریلیز شده اما نکته جالب اینجاست که طرفداراش نمی خوان دانلود کنن و همه به اتفاق تصمیم گرفتن که کپی رایت رو رعایت کنن و البوم رو بخرن!حالا این یه خبر خوبه که فرهنگ رعایت کپی رایت کم کم در ایران می خواد رعایت بشه ما هم که اهل بازی ، پس باید بازیها رو دانلود نکنیم (بازی های ایرانی) یا کپیشونو نخریم فقط اورجینال این می تونه یه حرکت دیگه برای جا افتادن فرهنگ رعایت کپی رایت در ایران باشه . من که تا حالا بازی ایرانی نخریدم ولی برای حمایت از سازندگان از این به بعد حتی اگه بازیش نکنم می خرم البته فقط و فقط اورجینالشو.

دیدگاهت خوب هست.

ولی این فرهنگ هیچ وقت تو کشور رعایت نمیشه مطمین باش.

Paradise_human
08-07-2008, 12:46
دیدگاهت خوب هست.

ولی این فرهنگ هیچ وقت تو کشور رعایت نمیشه مطمین باش.
باید یه طوری فرهنگ سازی کرد!!!
البته این مردم فرهنگ چی رو رعایت میکنن که این دومیش باشه.
قصد توهین نداشتم سوء تفاهم نشه!!

seied-taher
08-07-2008, 12:47
مگه قانون کپی رایت نداریم؟
علما هم حتی در موردش استفتا دادن ...
اما کیه که گوش کنه ؟
نرم افزار سازی تو ایران کار ساده ای نیست ، به دلیل بسته بودن کدهای و بی اطلاع بودن از سورس کد تو ایران کسی نمیتونه نرم افزار خاصی برای ویندوز یا هر سیستم عاملی شبیح به اون بسازه ...

*Batman*
08-07-2008, 13:04
فعالیتهای نرم افزاری تو کشور ما انقدر کلان نیست که بخواد بره برای کپی رایت.
دولت هم انقدر دردسر داره که وقت برای اینجور کارها نداره.

99 در صدر نیازهای نرم افزاری ما رو برنامه های خارجی تامین میکنن.

شرکتهای دولتی نرم افزار های ایرانی و بعضا خارجی را به صورت اوریجینال خریداری میکنن.
معمولا کاربران خانگی بیشتر ار نرم افزارهای کرک شده استفاده میکنن.

در مورد موسیقی هم اگه کسی واقعا عاشق صدای یه خواننده باشه میره و آلبوم خواننده مورد علاقه اش را تهیه میکنه.فکر نمیکنم خیلی هم هزینه داشته باشه.

سید جان نرم افزارها برای ساخته شدن نیاز به Source سیستم عامل ندارن.البته اگه باشه که بهتر میشه خوب.

Paradise_human
08-07-2008, 14:49
فعالیتهای نرم افزاری تو کشور ما انقدر کلان نیست که بخواد بره برای کپی رایت.
دولت هم انقدر دردسر داره که وقت برای اینجور کارها نداره.

99 در صدر نیازهای نرم افزاری ما رو برنامه های خارجی تامین میکنن.

شرکتهای دولتی نرم افزار های ایرانی و بعضا خارجی را به صورت اوریجینال خریداری میکنن.
معمولا کاربران خانگی بیشتر ار نرم افزارهای کرک شده استفاده میکنن.

در مورد موسیقی هم اگه کسی واقعا عاشق صدای یه خواننده باشه میره و آلبوم خواننده مورد علاقه اش را تهیه میکنه.فکر نمیکنم خیلی هم هزینه داشته باشه.

سید جان نرم افزارها برای ساخته شدن نیاز به Source سیستم عامل ندارن.البته اگه باشه که بهتر میشه خوب.
عزیز من شما فکر کردی کسی پیدا میشه با این وضع اصفناک برنامه درست کنه؟؟؟؟که بخواد تو کشور تولید نرم افزار کلان باشه!!!
کدوم دیوانه ای میاد همچین کاری بکنه!!!
نارسیس بدبخت که ور شکست شد رفت وقتی قفل برنامه شو شکستن!!!
همه اینجور شرکت ها رو میبینن دیگه کسی همچین دیوانگی نمیکنه!!!
99 درصد برنامه ها از خارجه خوب معلومه وقتی توی این کشور نرم افزار تولید نمیشه می خواستید 50 درصد نرم افزار ها ایرانی باشه!!!
چرا شما خودتونو باور نمی کنید ؟؟ شما میتونید بازی ای مثل کراسیس بسازید یا شایدم بهتر!!!
هر موقع طرف فهمید کاری که داره میکنه امنیت داره اونوقت ببین نرم افزار رو بازی چطور میاد بیرون.
انقدر بازارو پر میکنه که دیگه بازی های خارجی گم میشن!!!
بعدشم ایران با این وضع پیش بره تو نرم افزار که هیچی توی هیچ چیز پیشرفت نمیکنه!!
البته الانشم تو هیچی پیشرفت نداره ولی خوب در کل اونموقع وضع بهتر میشه.

V1PER
08-07-2008, 22:46
عزیز من شما فکر کردی کسی پیدا میشه با این وضع اصفناک برنامه درست کنه؟؟؟؟که بخواد تو کشور تولید نرم افزار کلان باشه!!!
کدوم دیوانه ای میاد همچین کاری بکنه!!!
نارسیس بدبخت که ور شکست شد رفت وقتی قفل برنامه شو شکستن!!!
همه اینجور شرکت ها رو میبینن دیگه کسی همچین دیوانگی نمیکنه!!!
99 درصد برنامه ها از خارجه خوب معلومه وقتی توی این کشور نرم افزار تولید نمیشه می خواستید 50 درصد نرم افزار ها ایرانی باشه!!!
چرا شما خودتونو باور نمی کنید ؟؟ شما میتونید بازی ای مثل کراسیس بسازید یا شایدم بهتر!!!
هر موقع طرف فهمید کاری که داره میکنه امنیت داره اونوقت ببین نرم افزار رو بازی چطور میاد بیرون.
انقدر بازارو پر میکنه که دیگه بازی های خارجی گم میشن!!!
بعدشم ایران با این وضع پیش بره تو نرم افزار که هیچی توی هیچ چیز پیشرفت نمیکنه!!
البته الانشم تو هیچی پیشرفت نداره ولی خوب در کل اونموقع وضع بهتر میشه.

سلام. موافقم . ولی با جمله ی آخرت مخالفم تازگیا ایران یه بازی ساخته که فکر کنم اسمش کشتی خاموش هست این بازی 10 برابر شایدم 20 برابر بهتر از بازیهای قبلیه.پیشرفت داره اما کسی جرات نمی کنه اقدام به بازی سازی بکنه یا نرم افزار.

Paradise_human
08-07-2008, 23:51
سلام. موافقم . ولی با جمله ی آخرت مخالفم تازگیا ایران یه بازی ساخته که فکر کنم اسمش کشتی خاموش هست این بازی 10 برابر شایدم 20 برابر بهتر از بازیهای قبلیه.پیشرفت داره اما کسی جرات نمی کنه اقدام به بازی سازی بکنه یا نرم افزار.
میشه بیشتر درباره ی این بازی توضیح بدی!!!
عکسی لینکی چیزی نداری از بازی بریم ببینیم؟؟

jingool
08-07-2008, 23:52
یک چیز دیگه هم میمونه اینه فکر نکنمیم همه کپی رایت دارن فقط ایران نداره!!!
اگه برین تحقیق کننین میبینین که حتی خیلی از کشور های اروپایی هم کپی رایت ندارن...یکیش همین اکراین!!!
به خدا ایران تو آسیا فقط از 5 % کشور ها اقتصاد بهتری داره...ایران حتی نباید خودشو با پاکستان و تایلند مقایسه بکنه!!!
در کل ایران وضعش خراب تر از این حرف هاست که بخواد به کپی رایت فکر کنه...یک اقتصاد قوی میخواد...

N@RGE5
09-07-2008, 00:08
اشتباه شد ببخشید

V1PER
09-07-2008, 00:11
میشه بیشتر درباره ی این بازی توضیح بدی!!!
عکسی لینکی چیزی نداری از بازی بریم ببینیم؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

yasser1680
09-07-2008, 00:22

عزیزم نیاز به آموزش هست.الان مثلا من 1 میلیارد پول دارم میگم آقا هر کی میتونه بیاد پول رو بگیره یه بازی در حد کال آف دیوتی 1 درست کنه! اما واقعا کسی هست که بتونه این بازی رو درست کنه؟؟؟(نره از اروپا بازی ساز بیاره)

ما ایرانیا یک خصلت خیلی بدی داریم.چیزی که بلد هستیم رو به هیچ کی یاد نمیدیم حتی گه جونمون تو این راه فدا بشه!

فقط دوست داریم خودمون اون چیز رو بلد باشیم.ولی تو کشورهای خارجی این طور نیست خود کمپانی های بزرگ بازی ساز کلاس واسه طرفداران بازیهای کامپیوتری میزارن! جالب اینجاست که حتی بعضی شرکتها اصلا واسه ارایه آموزش پول نمیگیرن!

خوب همین میشه که تو هر شهر ژاپن 5 تا کمپانی بازی ساز بوجود میاد وهر روز هم بیشتر میشه.

زیاد بحث حق کپی رایت و سرمایه در ساخت بازی دخیل نیست!اول باید ابزارش رو تهیه کرد بعد شروع به شعار حق کپی رایت این جور چیزا کرد.

V1PER
09-07-2008, 00:50

عزیزم نیاز به آموزش هست.الان مثلا من 1 میلیارد پول دارم میگم آقا هر کی میتونه بیاد پول رو بگیره یه بازی در حد کال آف دیوتی 1 درست کنه! اما واقعا کسی هست که بتونه این بازی رو درست کنه؟؟؟(نره از اروپا بازی ساز بیاره)

ما ایرانیا یک خصلت خیلی بدی داریم.چیزی که بلد هستیم رو به هیچ کی یاد نمیدیم حتی گه جونمون تو این راه فدا بشه!

فقط دوست داریم خودمون اون چیز رو بلد باشیم.ولی تو کشورهای خارجی این طور نیست خود کمپانی های بزرگ بازی ساز کلاس واسه طرفداران بازیهای کامپیوتری میزارن! جالب اینجاست که حتی بعضی شرکتها اصلا واسه ارایه آموزش پول نمیگیرن!

خوب همین میشه که تو هر شهر ژاپن 5 تا کمپانی بازی ساز بوجود میاد وهر روز هم بیشتر میشه.

زیاد بحث حق کپی رایت و سرمایه در ساخت بازی دخیل نیست!اول باید ابزارش رو تهیه کرد بعد شروع به شعار حق کپی رایت این جور چیزا کرد

دوست من شما اینو خوندین مطلبی که جناب سایه نوشته رو میگم .من نمی دونم راسته یا دروغ ولی اگه راست باشه پس اول باید کپی رایت رعایت بشه بعد به فکر ابزار بود.

yasser1680
09-07-2008, 09:41
دوست من شما اینو خوندین مطلبی که جناب سایه نوشته رو میگم .من نمی دونم راسته یا دروغ ولی اگه راست باشه پس اول باید کپی رایت رعایت بشه بعد به فکر ابزار بود.

به نظر من کسی که واقعا علاقه و پشتکار برای بازی سازی داشته باشه هیچ چیز نمیتونه جلودارش بشه. اینا بهونه هست که چون حق کپی رایت نداریم پس ما هم بازی نمیسازیم.

خوب ما حق کپی رایت نداریم.90 در صد کشورهای دنیا که دارن.سی دی های ارژینال را ببرن اونجا بفروشن اگه واقعا بازی باشه همه میگیرن.

ali racer
09-07-2008, 11:10
به نظر من دلیل رعایت نشدن کپی رایت تو ایران اینه که
فرهنگش از اول ایجاد نشده
از همون اول ما عادت کردیم واسه نرم افزار پول ندیدم
و همیشه نرم افزار های ناقص و کرک شده و کپی رو استفاده کنیم
حالا اگه بخوایم پول بدیم واسه نرم افزار
خیلی سخته !
یه نکته دیگه قیمت بالای محصولات نرم افزاری است
که بجز کشور ما در کشور های رعایت کننده این قانون هم به شدت طرفدار دارند !!!!
اگه قرار باشه مثل اروپا که واسه یه برنامه یا بازی 70 یورو
می پردازند
بخوایم تو ایران هم همین جوری رفتار کنیم با توجه به سطح در آمد اکثر افراد ایرانی
تقریبا این کار نا ممکنه

a.salireza
09-07-2008, 11:23
آقا چرا راه دور میرید؟ همین کابوس 22. به نظرم مال ترکیه باشه! اما ببینید چه طوفانی به پا کرده. مگه ما ایرانی ها چیمون از ترکیه کمتره؟

Paradise_human
09-07-2008, 11:27
به نظر من دلیل رعایت نشدن کپی رایت تو ایران اینه که
فرهنگش از اول ایجاد نشده
از همون اول ما عادت کردیم واسه نرم افزار پول ندیدم
و همیشه نرم افزار های ناقص و کرک شده و کپی رو استفاده کنیم
حالا اگه بخوایم پول بدیم واسه نرم افزار
خیلی سخته !
یه نکته دیگه قیمت بالای محصولات نرم افزاری است
که بجز کشور ما در کشور های رعایت کننده این قانون هم به شدت طرفدار دارند !!!!
اگه قرار باشه مثل اروپا که واسه یه برنامه یا بازی 70 یورو
می پردازند
بخوایم تو ایران هم همین جوری رفتار کنیم با توجه به سطح در آمد اکثر افراد ایرانی
تقریبا این کار نا ممکنه
عزیز من ما بحثمون سره تولیدات داخلیه!!!

Paradise_human
09-07-2008, 11:35

زیاد بحث حق کپی رایت و سرمایه در ساخت بازی دخیل نیست!اول باید ابزارش رو تهیه کرد بعد شروع به شعار حق کپی رایت این جور چیزا کرد.
با این وضع هیچ وقت ابزارش تهیه نمیشه!!!!

Paradise_human
09-07-2008, 11:47
بیاد ببینین این جوانان با این کشتی خاموش چه کردند!!!
بعد شما هی میگید ابزار نیست!!!!
ببینید با این وضع اصفناک اینا چه کار کردند!!!
به خدا اگه این قانون برای داخلی ها اجرا بشه ایران صنعت بازی رو میترکونه!!!!
این بازی رو مثل اینکه 17-18 نفر ساختن!!
بعد ببنید اگه سرمایه قوی بشه و تعداد افراد بیشتر بشه چی میشه!!!

Paradise_human
09-07-2008, 11:49
آقا چرا راه دور میرید؟ همین کابوس 22. به نظرم مال ترکیه باشه! اما ببینید چه طوفانی به پا کرده. مگه ما ایرانی ها چیمون از ترکیه کمتره؟
بله 100000000000000000000000% تایید میشه.

Paradise_human
09-07-2008, 11:49
کسی دقیقا میدونه تو کدوم کشور ها کپی رایت وجود نداره؟؟!!!!

EA-Game
09-07-2008, 13:19
به نظر من به اين دليله كه اگر اين كار را بكنن نصف مردم بي ژول و بدبخت و بي كار مي شن

Paradise_human
09-07-2008, 13:45
به نظر من به اين دليله كه اگر اين كار را بكنن نصف مردم بي ژول و بدبخت و بي كار مي شن
میتونید برای گفته ی خودتون دلیل بیارید؟؟!!!

Mist
09-07-2008, 13:52
من جواب سوال اصلي تايپيك رو ميدم و ميرم

اگه تصويب بشه يه درصد بزرگي ازمردم ايران بي شغل ميشن و از گشنگي ميميرن حالا ميخواي جنبه ي شوخي شو بگير يا جدي

اهان نديدم يه همچين نظري دادن و شما هم يه سوال پرسيدين و من جواب ميدم شما آمار كلوپ و استريو رو تو ايران داري اينا بماند اونايي كه دستي سي دي ميفروشن رو چي ؟

Paradise_human
09-07-2008, 15:48
من جواب سوال اصلي تايپيك رو ميدم و ميرم

اگه تصويب بشه يه درصد بزرگي ازمردم ايران بي شغل ميشن و از گشنگي ميميرن حالا ميخواي جنبه ي شوخي شو بگير يا جدي

اهان نديدم يه همچين نظري دادن و شما هم يه سوال پرسيدين و من جواب ميدم شما آمار كلوپ و استريو رو تو ايران داري اينا بماند اونايي كه دستي سي دي ميفروشن رو چي ؟
ببنید من صد دفعه گفتم توی این تاپیک.
من منظور شما رو فهمیدم یعنی اینکه تمام Cd فروشی ها کل کشور باید تعطیل شن و همه بیکار میشن.
این درست.
ولی ما بحثمون سره حمایت از تولیدات داخلیه به گفته ی خوده بچه ها به علت اینکه ارزش پول ایران پایینه ما نمیتونیم نرم افزار از خارج بخریم خوب راسته واقعا نمیتونیم.
ولی من گفتم بحثمون سر حمایت از تولید کننده ی داخلیه نه خارجی.
ما میگیم کپی رایت باید برای محصولات داخلی 100% اعمال بشه.
این که دیگه کسی رو بیکار نمیکنه!!!

Professor Massoud
09-07-2008, 18:17
تصویب نشه بهتره چون پول کمتری می دهیم.

SALAMONALEYKOM
09-07-2008, 20:31
ما میگیم کپی رایت باید برای محصولات داخلی 100% اعمال بشه.

فکر نکنم عملی بشه...

اون وقت وقتی سی دی بازی خارجی دیگه آخرش 4000 تومنه کی میاد 30 , 40 هزار تومان (حداقل ) بده بازی ایرانی بخره:19:

amirtoty
09-07-2008, 21:30
همینطوری که خوبه ! البته فعلا.

V1PER
10-07-2008, 05:37
فکر نکنم عملی بشه...

اون وقت وقتی سی دی بازی خارجی دیگه آخرش 4000 تومنه کی میاد 30 , 40 هزار تومان (حداقل ) بده بازی ایرانی بخره:19:
سلام کی گفته 30 و 40 هزار تومن از بازیهای ایرانی من که 6 تومن بالا ندیدم.:21::27::21:

amin_k700
10-07-2008, 10:26
- با وجود اینکه کشورهای در حال توسعه در حال طی کردن آخرین گام های استفاده از سی دی های بدون کپی رایت هستند غرب با ظهور چنین مشکلی مواجه شده است.
هفته نامه فناوری اطلاعات چاپ سیدنی از دستگیری باندی که به کپی دی وی دی های دارای کپی رایت مشغول بودن خبر داد.
این هفته نامه اعلام کرد که پلیس استرالیا از خانه در ملبورن استرالیا 7000 دی وی دی غیر قانونی کشف کرده است که قیمت آن ها در بازار بین 5 تا 7 دلار بوده است.
این هفته نامه خبر داد که پیش از این نیز جندین بار این اتفاق در شهر های مختلف استرالیا و آمریکا اتفاق افتاده است و این زنگ خطری است برای دنیای فناوری اطلاعات غرب.
رییس انجمن فناوری اطلاعات استرالیا در گفت و گو با این نشریه گفت: این هشداری جدی برای غرب است و ما باید از آن احساس نگرانی کنیم چرا که اتفاقی که کشورهای دیگر را از آن می ترساندیم اکنون سراغ خود ما آمده است

---------------منبع iranictnews(.)ir

قانونی که اونطرف هم داره نقض می شه مطمئنا توی ایران هر گز اجرا نخواهد شد.شاید یکی از دلایل پیوستن ایران به سازمان تجارت جهاننی هم اجرای قهری این قانون بوده .اما با یه جست و جو در اخبار مربوط به کپی رایت در ایران به این نتیجه کلی می رسیم که : در رده اول مشکلات اقتصادی .دوم نبوده فرهنگ مربوطه .سوم نبودن ضمانت اجرایی این گونه قوانین(قوانین مصوب که همه با آنها آشنایی کامل دارند با تبصره و نامه بازی دور زده می شوند و بماند) مانع از تصویب و اجرای صحیح آن می شود.

masoudtr
10-07-2008, 11:35
- با وجود اینکه کشورهای در حال توسعه در حال طی کردن آخرین گام های استفاده از سی دی های بدون کپی رایت هستند غرب با ظهور چنین مشکلی مواجه شده است.
هفته نامه فناوری اطلاعات چاپ سیدنی از دستگیری باندی که به کپی دی وی دی های دارای کپی رایت مشغول بودن خبر داد.
این هفته نامه اعلام کرد که پلیس استرالیا از خانه در ملبورن استرالیا 7000 دی وی دی غیر قانونی کشف کرده است که قیمت آن ها در بازار بین 5 تا 7 دلار بوده است.
این هفته نامه خبر داد که پیش از این نیز جندین بار این اتفاق در شهر های مختلف استرالیا و آمریکا اتفاق افتاده است و این زنگ خطری است برای دنیای فناوری اطلاعات غرب.
رییس انجمن فناوری اطلاعات استرالیا در گفت و گو با این نشریه گفت: این هشداری جدی برای غرب است و ما باید از آن احساس نگرانی کنیم چرا که اتفاقی که کشورهای دیگر را از آن می ترساندیم اکنون سراغ خود ما آمده است

---------------منبع iranictnews(.)ir

قانونی که اونطرف هم داره نقض می شه مطمئنا توی ایران هر گز اجرا نخواهد شد.شاید یکی از دلایل پیوستن ایران به سازمان تجارت جهاننی هم اجرای قهری این قانون بوده .اما با یه جست و جو در اخبار مربوط به کپی رایت در ایران به این نتیجه کلی می رسیم که : در رده اول مشکلات اقتصادی .دوم نبوده فرهنگ مربوطه .سوم نبودن ضمانت اجرایی این گونه قوانین(قوانین مصوب که همه با آنها آشنایی کامل دارند با تبصره و نامه بازی دور زده می شوند و بماند) مانع از تصویب و اجرای صحیح آن می شود.

دقیقا و متاسفانه همینه

sajjadgameactor
10-07-2008, 16:05
مطمین باشید چین چیزی تو ایران با نظارت دولت انجام نخواهد شد چون تمام بازی ها وفیلم ها به کوچکترین دلیلی مبتذل شناخته میشه واصلا فروخته نخواهد شد

Paradise_human
11-07-2008, 09:12
کدوم بازی ها؟؟!!!
بازی های داخلی که مبتذل نیستن!!!!!

V1PER
11-07-2008, 19:42
کدوم بازی ها؟؟!!!
بازی های داخلی که مبتذل نیستن!!!!!
دوست عزیز مثل اینکه هنوز خیلیا که به این تاپیک میان متوجه نشدن بحث سر چیه یه فکری بکن.:27::21:

Benygh
11-07-2008, 23:19
زیرا کشوری نیاز به این قانون داره که یا خودش نرم افزار بسازه و منظرو از نرم افزار اینایی نیست که میسازن ..
و خود با کشوری که اینا رو میسازه رابطه ی خوبی نداره لزومی نداره که قانونی برای دفاع حقوق دیگران بسازه ... و مردم رو ....

Paradise_human
11-07-2008, 23:51
زیرا کشوری نیاز به این قانون داره که یا خودش نرم افزار بسازه و منظرو از نرم افزار اینایی نیست که میسازن ..
و خود با کشوری که اینا رو میسازه رابطه ی خوبی نداره لزومی نداره که قانونی برای دفاع حقوق دیگران بسازه ... و مردم رو ....
میشه بیشتر توضیح بدین حرفاتون گنگه!!

Mahdi_Co_1368
12-07-2008, 00:37
توجه.....توجه

فکر کنم این تاپیک با دلیلی که من میارم رها بشه........پس زیاد به فکر خاموش یا روشن بودن قانون کپی رایت نباشید

من نه مومن حذب اللهی هستم و نه آدم بی دین.(فکر کنم از امضا و آواتارم معلوم باشه)
من و شما خوب می دونیم که برترین و بزرگ ترین مسولیت دینی ، فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ، نظامی و غیره در ایران به دست ده عالم فقیه و مجتهد هست که تمام مردم ایران باید تابع احکام یکی از آنان باشند (حتی رییس قوه ی مجریه). حالا با در نظر داشتن این موضوع به فتفای آقای مکارم شیرازی ، یکی از عالم ترین مراجع تقلید که ممکنه حتی پدر و مادر شما ها جزو مقلد های این شخص باشه خوب توجه کنید

« اگر کسی بخواهد به تکثیر یک داده(Data) یا هر گونه اطلاعاتی اعم از واقعی و یا مجازی بپردازد در حالی که خالق آن اثر اجنبی باشد ایرادی ندارد و بر وی هیچ مسولیتی در قبال آن تکثیر وجودندارد

از طرفی شما خوب می دونید که این فتفا را هیچ مقام حقیقی و یا حقوقی نمی تواند تغییر دهد
پس تا زمانی که این عالم دانا در حال حیات دنیوی هست ، اعمال قوانین کپی رایت را از سرتان بیرون کنید:blush::blush::blush::blush:

تعریف «اجنبی»:هر غیر مسلمانی ، اعم از امریکا و اسراییل و ...

V1PER
12-07-2008, 01:11
توجه.....توجه

فکر کنم این تاپیک با دلیلی که من میارم رها بشه........پس زیاد به فکر خاموش یا روشن بودن قانون کپی رایت نباشید

من نه مومن حذب اللهی هستم و نه آدم بی دین.(فکر کنم از امضا و آواتارم معلوم باشه)
من و شما خوب می دونیم که برترین و بزرگ ترین مسولیت دینی ، فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی ، نظامی و غیره در ایران به دست ده عالم فقیه و مجتهد هست که تمام مردم ایران باید تابع احکام یکی از آنان باشند (حتی رییس قوه ی مجریه). حالا با در نظر داشتن این موضوع به فتفای آقای مکارم شیرازی ، یکی از عالم ترین مراجع تقلید که ممکنه حتی پدر و مادر شما ها جزو مقلد های این شخص باشه خوب توجه کنید

« اگر کسی بخواهد به تکثیر یک داده(Data) یا هر گونه اطلاعاتی اعم از واقعی و یا مجازی بپردازد در حالی که خالق آن اثر اجنبی باشد ایرادی ندارد و بر وی هیچ مسولیتی در قبال آن تکثیر وجودندارد

از طرفی شما خوب می دونید که این فتفا را هیچ مقام حقیقی و یا حقوقی نمی تواند تغییر دهد
پس تا زمانی که این عالم دانا در حال حیات دنیوی هست ، اعمال قوانین کپی رایت را از سرتان بیرون کنید:blush::blush::blush::blush:

تعریف «اجنبی»:هر غیر مسلمانی ، اعم از امریکا و اسراییل و ...

جالبه چرا همه فکر می کنن ما میخوایم از حق این اجنبیا دفاع کنیم!نه اقایون ما از خدامونه این مال اجنبیا رو مفتی بدن به ما . ما میگیم:19: باید حق کپی رایت برای تولیدات داخلی رعایت بشه :21:.همین شما چه گیری دادین به این اجنبیا .

Paradise_human
12-07-2008, 09:37
جالبه چرا همه فکر می کنن ما میخوایم از حق این اجنبیا دفاع کنیم!نه اقایون ما از خدامونه این مال اجنبیا رو مفتی بدن به ما . ما میگیم:19: باید حق کپی رایت برای تولیدات داخلی رعایت بشه :21:.همین شما چه گیری دادین به این اجنبیا .
میگم چطوره پیشنهاد کنیم مدیران محترم اسم تاپیک و به به نظر شما چرا تو ایران برای تولیدات داخلی قانون کپی رایت تصویب نمیشه؟؟؟!!!
تغییر بدن.
چطوره؟؟؟
اگر این کارو بکنن مننون میشم.

masoudtr
12-07-2008, 11:24
فتوا نه فتفا

ولی خوب گفتی تا اینا بر ما حکومت میکنن همینه

Mahdi_Co_1368
12-07-2008, 12:15
میگم چطوره پیشنهاد کنیم مدیران محترم اسم تاپیک و به به نظر شما چرا تو ایران برای تولیدات داخلی قانون کپی رایت تصویب نمیشه؟؟؟!!!
تغییر بدن.
چطوره؟؟؟

من هم با این پیشنهاد واقعا موافقم...:20:

V1PER
12-07-2008, 13:35
تغییر بدن.
چطوره؟؟؟
موافقم . اونطوری دیگه بحث منحرف نمی شه.

Paradise_human
13-07-2008, 09:23
از مدیران محترم خواهشمندم اسم تاپیک رو به نوشته ی بالا تغییر بدن!!!!!
می خوایم بحثمون منحرف نشه و هی ما اسپم ندیم که آقا موضوع بحث اینه!!!!!
ممنون.

ahmad08
13-07-2008, 10:14
سلام خدمت دوستان عزیز:
نمیدونم که دلیل منو کسی گفته یا نه اشکال نداره منم یه بار دیگه اگه نگفته باشن میگم:
ببینید حقوق یه فرد در سطح اجتماعی متوسط چنده؟بیش از 500 تومنه نه والا نیستش دیگه یه کارمند که جزو اقشار متوسط جامعه هست نهایت حقوقش 500 تا نمیشه حالا با این اوضاع مسکن و شرایط زندگی و غیره میخوای که بازیها رو بیان و 50 هزار تومن بفروشن اصلا کسی میخره؟؟؟!!!
نه ولا اگه به عقل رجوع کنی کسی نمیخره اونم اقشار متوسط جامعه حالا فقیر و زیر خط و بماند شاید تنها کسانی که بخرن اونای باشن که پولدارن ولی تو ایران که 90 درصد مردم متوسط یا زیر متوسط هستن چطوری این صنعت باید رشد کنه؟
حالا اون کشورا که حقوق یه فرد در قشر متوسطش حد اقل در ماه 5 میلیونه چطوری میخواین مقایسه کنید اصلا ممکن نیست تازه اونا فقیر کم دارن و بشترشون متوسط و پولدارن تازه همون متوسطشون هم که نمیاد مثل ما 10 تا 10 تا بازی بخره ماهی شاید 1 واس بچش بخره کلا اصلا تا وقتی سطح رفاه مملکت بالا نره از این ارزوها نکنید.

Paradise_human
13-07-2008, 17:37
سلام خدمت دوستان عزیز:
نمیدونم که دلیل منو کسی گفته یا نه اشکال نداره منم یه بار دیگه اگه نگفته باشن میگم:
ببینید حقوق یه فرد در سطح اجتماعی متوسط چنده؟بیش از 500 تومنه نه والا نیستش دیگه یه کارمند که جزو اقشار متوسط جامعه هست نهایت حقوقش 500 تا نمیشه حالا با این اوضاع مسکن و شرایط زندگی و غیره میخوای که بازیها رو بیان و 50 هزار تومن بفروشن اصلا کسی میخره؟؟؟!!!
نه ولا اگه به عقل رجوع کنی کسی نمیخره اونم اقشار متوسط جامعه حالا فقیر و زیر خط و بماند شاید تنها کسانی که بخرن اونای باشن که پولدارن ولی تو ایران که 90 درصد مردم متوسط یا زیر متوسط هستن چطوری این صنعت باید رشد کنه؟
حالا اون کشورا که حقوق یه فرد در قشر متوسطش حد اقل در ماه 5 میلیونه چطوری میخواین مقایسه کنید اصلا ممکن نیست تازه اونا فقیر کم دارن و بشترشون متوسط و پولدارن تازه همون متوسطشون هم که نمیاد مثل ما 10 تا 10 تا بازی بخره ماهی شاید 1 واس بچش بخره کلا اصلا تا وقتی سطح رفاه مملکت بالا نره از این ارزوها نکنید.
بازم داستان همیشگی ............................
از مدیران محترم تقاضا دارم اسم تاپیک رو به نامی که در اون بالا هست تغییر بدن!!!!
با تشکر.

V1PER
14-07-2008, 21:10
دیدم تاپیک اومده پایین گفتم بیارمش بالا !!:31:
راستی در جواب بعضی از دوستان : اگه این صنعت در ایران رشد کنه وضع مالی جامعه خیلی بهتر میشه چون اگه پیشرفت زیادی داشته باشه هزاران فرصت شغلی بوجود میاد اینم اضافه کنم که من با چشمای خودم خیلی از افراد رو دیدم که مدرک تحصیلی بالایی در رشته کامپیوتر دارن و فعلا کارگری می کنن :27::31:پس در نتیجه ما به رشد این صنعت در کشورمون شدیدا نیازمندیم.

masoudtr
14-07-2008, 23:52
دیدم تاپیک اومده پایین گفتم بیارمش بالا !!:31:
راستی در جواب بعضی از دوستان : اگه این صنعت در ایران رشد کنه وضع مالی جامعه خیلی بهتر میشه چون اگه پیشرفت زیادی داشته باشه هزاران فرصت شغلی بوجود میاد اینم اضافه کنم که من با چشمای خودم خیلی از افراد رو دیدم که مدرک تحصیلی بالایی در رشته کامپیوتر دارن و فعلا کارگری می کنن :27::31:پس در نتیجه ما به رشد این صنعت در کشورمون شدیدا نیازمندیم.

من که بعید میدونم پا بگیره
تنها کاری که از دست ما برمییاد اینه که فقط فرهنگ سازی کنیم
بقیش دست ما نیست دست مسئولینه

Jav4d
29-09-2008, 03:24
با سلام.
اینو از جایی کپی نکردما ( همین الان خودم نوشتم )
من با تمام اون کسانی که میگن توی کشور خودمون یه قانون کپی رایت برای محصولات وطنی داشته باشیم موافقم ولی اگه همین بازیها دردسر ساز نشن،نرم افزارها هیچ مشکلی ندارن و ما حتی میتونیم کپی رایت جهانی رو هم رعایت کنیم!! اونم به راحتی!!! تا حالا چیزی به اسم Open Source شنیدید؟؟؟ توی اون کشورها به جای نرم افزارهای تجاری از نرم افزارهای معادلش که رایگان هست استفاده میکنن. مثلا به جای آفیس از نرم افزار معادلش ( مثل برنامه Open Office از زبان فارسی هم 100% پشتیبانی میکنه) استفاده میکنن. یا به جای فتوشاپ از گیمپ.
شاید فکر کنید که این نرم افزارها ممکنه از نظر کارایی کم بیارن ولی جالبه که بدونید نه تنها کم و کاستی نسبت به نرم افزارهای تجاری ندارند بلکه از جهاتی هم به صرفه ترند. مثلا اگه یه باگ تو ویندوز پیدا بشه ما مجبوریم منتظر شرکت سازندش که مایکروسافته بشینیم تا اصلاحش کنه و ما اون رو دانلود کنیم ولی اگه مثلا تو لینوکس یه باگ پیدا بشه به دلیل در دسترس بودن کد منبع خودمون هم میتونیم مشکلش رو برطرف کنیم یا حتی قابلیتهایی رو بهش اضافه یا کم کنیم و نرم افزاری رو که رایگان دریافت کردیم رو اسمش رو تغییر داده و به صورت تجاری عرضه کنیم!!!
شاید بگید که این طوری که نمیشه در آمدی از این طریق به دست ولی جالبه بدونید که از این راه هم میشه به راحتی کسب در آمد کرد ولی اگه نمیشد این همه شرکت روی این نرم افزارها سرمایه گذاری نمیکردن!(اینجا رو بخونید)

راستی یه چیز دیگه!! نه تنها استفاده از نرم افزارهای اوپن سورس برای کشورهایی که کپی رایت رو رعایت میکنن مناسبه، بلکه برای ما هم که رعایت نمیکنیم خوبه! چه طوری شو من الان میگم:
اکثر نرم افزارهای که من نصب کردم و باهاشون کا کردم یه قسمتی دارن که میشه زبان برنامه رو انتخاب کرد، توی 95%نرم افزارهای تجاری زبان فارسی نبود ( حتی یادمه فتوشاپ 9 یا 8 هم محیطش فارسی نمیشد که هیچ، توش فارسی هم نمیشد تایپ کنی!!! ولی اکثر نرم افزارهای اوپن سورسی که من نصب کردم، یا زبان فارسی توشون به صورت پیشفرض بوده یا اگر هم نبوده با یه سرچ کوچولو تو نت میشده برنامه فارسی ساز شون رو گیر آورد.( خیلی از برنامه ها نسخه فارسی شون هست)

به نظر من در صورتی که عضو کپی رایت جهانی هم بشیم اگه همین بازیها مشکل ایجاد نکنن، نرم افزارها هیچ مشکلی ندارند و هر نرم افزار تجاری که فکرش رو بکنید، نسخه رایگان و اوپن سورسش هم هست!! ( البته بازیهای رایگان بسیار خوب و زیبایی هم ساخته شده و اگه کمی اونها رو بازی کنید مطمئن باشید که دیگه طرف DMC , RE و MGS و .. نخواهید رفت!!!

راستی تا یادم نرفته بگم:
طرح کپی رایت داخلی مشکلاتی هم داره برای مثال شرکتهای وطنی که بازیهای خارجی رو پخش میکنن ..... اگه این شرکتها بیان همین بازیها رو که نسخه دزدی هم هستند ( برنامه نصبشون رو خودشون درست کردن ) رو تحت این قانون ارائه بدن، اونوقت ما مجبوریم نسخه دزدی یه بازی رو به صورت قانونی بخریم!! که اگه روی جلد بازیهایی رو که خریدم یه نیگا کنیم میبینیم نوشته : کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به بوده و هر گونه سوئ استفاده پیگرد قانونی دارد!! (گرفتید چی گفتم؟؟!!)
البته بدون رعایت قانون کپی رایت هم میشه در از کپی غیر قانونی جلوگیری کرد ( منظورم قفل گذاری رو سیدی هم نیست)

1- میشه سیدی رو پر از فایلهای آشغال کرد . هر فایلی رو که عشقته توش بذار با این کار کاربران مبتدی بخوان بازی رو تو هارد کپی کنن و تو اینترنت آپلود کنن دچار سردرگمی میشن.

میشه اونقدر حجم بازی رو زیاد کرد که توی دو یا سه تا دیسک بازی منتشر بشه. به این صورت که هزینه رایت 3 سیدی خیلی کمش میشه 1500 تومن ( البته این قیمت مال خیلی وقت پیشه) خوب حالا وقتی مشتری میاد بازی رو بخره میبینه قیمت نسخه اوریجینال 2000 تومنه و نسخه دزدی هم 1500 تومن دیگه به خاطر 500 تومن ریسک نمیکنه و میاد نسخه اصلی رو میخره!! (من خودم خیلیا رو میشناسم که با اینکه نسخه دزدی برنامه رو دارن ولی در به در در دنبال نسخه اوریجینال میگردن وقتی بهشون میگم چرا میگن داشتن نسخه اوریجینالش یه حس خوب به آدم میده! باور کنید خیلیا اینجوری هستند)

راستی اگه به پستم جواب دادید و دیر جواب گرفتید شرمنده امروزا کمتر میام نت.

Turok-71
29-09-2008, 19:02
خداییش بدون کپی رایت حالش بیشتره.چون تا میری بازار جنست جوره.
تازه نصف بازی های خاجی رو هم نمیدن بیرون. در ضمن کی بازیه ایرانی
می خره تا بازی خارجی با اون کیفیت مونده بری بازی ایرانی بخری که حالت
بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟

EHHASSATNI
29-09-2008, 22:04
کارگر اونجا ساعتی 12 دلار میگیره اینجا چنر 1 دلار
کلا با این وضعیت اصلا به صرفه نیست
همین الانش خودم مجبودم بازی های ps3 رو به صورت اورجینال رد و بدل کنم پدرم در اومده والا

Iman Bala
29-09-2008, 23:48
خداییش بدون کپی رایت حالش بیشتره.چون تا میری بازار جنست جوره.
تازه نصف بازی های خاجی رو هم نمیدن بیرون. در ضمن کی بازیه ایرانی
می خره تا بازی خارجی با اون کیفیت مونده بری بازی ایرانی بخری که حالت
بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟

خوب رفیق اخه این جور که شما میگید هیچ وقت بازی ایرانی پیشرفت نمیکنه .
اگه قانون کپی رایت برای محصولات داخلی تصویب بشه باعث میشه که شرکتای بیشتری در این ضمینه کار کنند و در نتیجه پیشرفت چشم گیری صورت بگیره.
با تشکر:11:

hoshicameron
30-09-2008, 19:46
اینجانب با قانون کپی رایت صد درصد موافقم حالا چه داخلی چه خارجی ( از داخل و خارج بگذرید خارجی هایی که بازی و نرم افزار درست می کنند ، انسان هستند و باید حقوقشون رو بر اساس انسان بودنمون رعایت کنیم ، اینقدر نژاد پرستی نکنید.)
خریدن کپی بازی های خارجی (نسخه های کرک شده ) خیلی از امکانات مثل بازی کردن به صورت آنلاین رو از ما سلب می کنند .
در ایران البته می شه نرم افزارهای خوبی ساخت ولی تا زمانی که حکومت اینجوری هست و برای ساخت یک فیلم , آهنگ و کلیپ و بازی های رایانه ای باید از ابر فیلترهای وزارت ارشاد گذشت بی خیال ساخت بازی بشید چون اصلا داستان های تخیلی و بازی های روز جهان از نظر این آقایان خرافات است . پس اگه می خواهید بازی بسازید یا تا نابودی رژیم صبر کنید یا از ایران بزنید بیرون .
حالا اگر خدای ناکرده بازی ساختید اشکالی نداره ، اگه مردم نمی خواهند با زبان خوش قانون کپی رایت رو رعایت کنند
از عامل زور استفاده کنید
به عنوان مثال من یک برنامه روی کامپیوترم نصب کردم و اون رو کرک کردم ولی با اولین اتصال به اینترنت برنامه از کار افتاد من فهمیدم که این به خاطر وجود یک spam به همراه برنامه بوده که با اتصال به اینترنت سریال وارد شده را با دیتا بیس برنامه در سایت اصلی چک می کرد و در صورت درست نبودن برنامه را از کار می انداخت . البته این spam می توانست باعث تخریب تمامی اطلاعات هارد من و یا حتی زدن صدمات بزرگی به سیسم من شود .
حالا ما هم همین کار رو در مورد محصولات داخلی می تونیم انجام بدهیم .
البته این حرف من رو به یک برنامه کامل برای جلوگیری از کپی و کرک نرم افزار ها و بازی ها در نظر بگیرید . پس با نوشتن چنین برنامه هایی می تونیم قانونن کپی رایت رو به مردم تحمیل کنیم .
نگید امکان نداره و چنین برنامه ای به وجود نمی آید که در جهان کامپیوتر هر چیزی ممکن:5: است.

Retired User
30-09-2008, 20:45
اگه تو ايران كه قانون كپي رايت باشه كه بد بختيم فرض كن هر بازي 50000 تومان سالي يهدونه بازي هم نميتونيم بكنيم دي:

Damian
11-10-2008, 19:45
به نظر من رعایت نکردن قانون کپی رایت در هر زمینه ای موجب عقب ماندگی و پیشرفت نکردن یک ملت میشود
اگر یک شرکت مثلا پوشاک نتواند از طرح یک شرکت معروف استفاده کند مسلما خود آن شرکت مجبور به طراحی میشود و به مرور طرحهایش بهتر میشود
یا اگر این قانون در ایران رعایت میشد شرکتهای بازیساز میتوانستند با شرکتهای معتبر همکاری کنند و این همکاری مسلما در کیفیت محصولات و در نتیجه فروش بالای آن شرکت تاثیر مثبت میگذارد

S A M
11-10-2008, 20:28
به قول شما اگه هم نصویب بشه :
1 _ کی عمل میکنه ؟
2 _ پولشو نداریم سی دی اصل بخریم .

Retired User
11-10-2008, 20:59
به قول شما اگه هم نصویب بشه :
1 _ کی عمل میکنه ؟
2 _ پولشو نداریم سی دی اصل بخریم .

كاملا تاييد ميشه من يكي كه عمرا برم براي يه بازي 50 تومن پول بدم اونم وقتي كه همونو ميتوني يا دو تومن بخري

HoJJaT_007
11-10-2008, 21:00
مرگ بر کپی رایت !

اون موقع باید بدیم 1 میلیون تومن تا یه Gta IV بخریم !

S A M
11-10-2008, 21:02
كاملا تاييد ميشه من يكي كه عمرا برم براي يه بازي 50 تومن پول بدم اونم وقتي كه همونو ميتوني يا دو تومن بخري

اگه هم گرون بشه جاهایی هست که قاچاقی میفروشن :27:
مثل همین جی تی ای 5 برای سونی 2 :21:

Damian
11-10-2008, 22:01
توجه داشته باشید اگر کپی رایت رعایت شود اون موقع شرکتهای معتبر در ایران دارای نمایندگی میشوند و در ضمن اکثر بازیهایی که قدیمی بشوند افت قیمت پیدا میکنند
اگر ایران مثل کشورهای پیشرفته بود با توجه به ثروت مملکت سطح درامدها بسیار بالا بود و دیگر کسی به این قیمت ها توجهی نمیکرد آیا مثلا 30000 تومن (قیمت سایت های فروش معتبر البته برای pc) برای یک سال فیفا یا ساکر بازی کردن مبلغ زیادیست؟

B3HZ@D
11-10-2008, 23:17
من هم مخالفم
همین ویندوز ویستا قیمتش میره بالای 100 تومن
بعد شما حساب کن با این وضعیت مملکت کی میتونه اینقدر پول بده؟؟؟؟

mehdi_08
11-10-2008, 23:29
اگه اجرا بشه کدومتون حاظرین 500 هزار تومن بدین برا برنامه آفیس شرکت ماکروسافت ؟؟؟؟؟؟؟؟

Viren
11-10-2008, 23:42
اگه کشور های دیگه به طور کامل رعایت می کردند که این همه Warez نبود بازی های کرک شده بزاره

Damian
12-10-2008, 04:04
اگه اجرا بشه کدومتون حاظرین 500 هزار تومن بدین برا برنامه آفیس شرکت ماکروسافت ؟؟؟؟؟؟؟؟
این که بدی این قانون حساب نمیشه
هر شرکتی حق داره روی هر محصولش یه قیمتی بذاره حالا هرکی میخواد میخره هر کی هم نخواست نمیخره
اگر ممکنه از بدیهای این قانون بگویید
فکر نمیکنم این قانون بدی باشه واقعا یه لحظه تصور کن یه برنامه با تلاش خودت درست کنی حالا هرچقدرم گروون بعد من بیام اون برنامه رو بدزدم و کپی کنم و بفروشم حالا هر چقدرم ارزون و هیچی از پول هم به تو ندم چه حسی بهت دست میده؟

Damian
12-10-2008, 04:07
این که بدی این قانون حساب نمیشه
هر شرکتی حق داره روی هر محصولش یه قیمتی بذاره حالا هرکی میخواد میخره هر کی هم نخواست نمیخره
اگر ممکنه از بدیهای این قانون بگویید
فکر نمیکنم این قانون بدی باشه واقعا یه لحظه تصور کن یه برنامه با تلاش خودت درست کنی حالا هرچقدرم گروون بعد من بیام اون برنامه رو بدزدم و کپی کنم و بفروشم حالا هر چقدرم ارزون و هیچی از پول هم به تو ندم چه حسی بهت دست میده؟

cj-afshin
12-10-2008, 21:28
پسر ما که تولید کننده نیستیم خیلی به نفع ماست که این قانون وجود نداره.
اینبرای همه سود داره:
1-غیر از ایران توی کشور های دیگه شرکت سازنده سود می کنه
2-شرکت کپی کننده با تکثیر و فروش فراوان سود می کنه
3-ما بازی ها رو خیلی ارزون و به صرفه می خریم.

دایی من خارج از کشوره و هروقت می یاد کلی سی دی می خره

p_s_m
05-11-2008, 17:53

از open office.org استفاده کنید !

در اینجا 2 دیدگاه وجود داره :

1. دیدگاه مصرف کننده ( از نوع ایرانی !) : کپی رایت اخه ! بده !

2 . دیدگاه تولید کننده : کپی رایت خوب بید !

نظر خودم :

خیلی کوتاه میشه گفت که نبود قانون کپی رایت در ایران باعث وابستگی بیشتر کشور و مردم به

محصولات خارجی هست چون وقتی قانون نباشه هیچ سرمایه گذاری نمی یاد تو ایران روی نرم

افزار یا بازی یا ... سرمایه گذاری کنه و هر چه قدر هم مخ نرم افزار و برنامه نویسی داشته باشیم

فایده نداره

این موضوع مثل اینه که یه نفر یک باغ سیب داره و از فروش سیب ها زندگیشو میگذرونه و مقداری از پول فروش

رو هم برای توسعه باغش استفاده می کنه !

خب حالا مشتری های این آقا یه روز دور هم جمع میشن و میگن که چطوره از امروز دیگه سیب ازش نخریم و بریم

توکار دودر کردن سیبها ! چون هم حالش بیشتره ! و هم اینکه برامون ارزون میفته !

و از اون روز به بعد شروع می کنن به دزدیدن سیبهای این عزیز ! ( بااستعداد ذاتی که تو اینکار دارن !)

نتیجه : این باغدار عزیز بعد از مدتی ورشکست میشه و باغش هم خشک میشه ( چون هیچ باغی بینهایت

میوه نداره !!) و اون آقایون دزد محترم ! هم دیگه سیب گیرشون نمی یاد !

نکته : البته تو ایران کار به درست کردن باغ هم نمی رسه ... چون هنوز 3 تا درخت نکاشتی میبینی 2 تا

رو با ریشه بردن !!

Paradise_human
05-11-2008, 18:28
از open office.org استفاده کنید !

در اینجا 2 دیدگاه وجود داره :

1. دیدگاه مصرف کننده ( از نوع ایرانی !) : کپی رایت اخه ! بده !

2 . دیدگاه تولید کننده : کپی رایت خوب بید !

نظر خودم :

خیلی کوتاه میشه گفت که نبود قانون کپی رایت در ایران باعث وابستگی بیشتر کشور و مردم به

محصولات خارجی هست چون وقتی قانون نباشه هیچ سرمایه گذاری نمی یاد تو ایران روی نرم

افزار یا بازی یا ... سرمایه گذاری کنه و هر چه قدر هم مخ نرم افزار و برنامه نویسی داشته باشیم

فایده نداره

این موضوع مثل اینه که یه نفر یک باغ سیب داره و از فروش سیب ها زندگیشو میگذرونه و مقداری از پول فروش

رو هم برای توسعه باغش استفاده می کنه !

خب حالا مشتری های این آقا یه روز دور هم جمع میشن و میگن که چطوره از امروز دیگه سیب ازش نخریم و بریم

توکار دودر کردن سیبها ! چون هم حالش بیشتره ! و هم اینکه برامون ارزون میفته !

و از اون روز به بعد شروع می کنن به دزدیدن سیبهای این عزیز ! ( بااستعداد ذاتی که تو اینکار دارن !)

نتیجه : این باغدار عزیز بعد از مدتی ورشکست میشه و باغش هم خشک میشه ( چون هیچ باغی بینهایت

میوه نداره !!) و اون آقایون دزد محترم ! هم دیگه سیب گیرشون نمی یاد !

نکته : البته تو ایران کار به درست کردن باغ هم نمی رسه ... چون هنوز 3 تا درخت نکاشتی میبینی 2 تا

رو با ریشه بردن !!
کاملا موافقم.
ولی بازم میگم اگه برای تولیدات داخلی کپی رایت استفاده بشه پاش بیوفته بازی ای به گرافیک Gta IV میدن تحویلتون.
البته راه های مختلفی هست برای اجرای این قانون به صورت غیر مستقیم ولی بازم ریسکه سرمایه گذار پیدا نمیشه به خاطر همینم هیچوقت صنعت بازی سازی تو کشور پیشرفت نمیکنه و همچنان مهندسین نرم افزار های ما بیکارو الاف میمونن.
نمونش خوده من.
منه بیچاره میخوام نرم افزار بخونم ولی نمیدونم آیندم چی میشه!!!
بعدشم قرار نیست کسی اومد تو ایران بازی ساخت بفروشش 50000 تومن که !!!
میفروشش 7-8 تومن یا فوقش 10 تومن.
این دیگه خیلی زیاده؟؟!!!!
به خدا بیان بگن Gta IV رو 10 تومن میدن ببینید چطور میخرنش.
بله اگه بازی قابل رقابت با بازی های خارجی باشه من حاضرم همچین پولی بدم ولی اگه نباشه نه حاضر نیستم.
و این امر ممکن نمیشه مگر اینکه صنعت رایانه تو کشور پیشرفت بکنه و سرمایه گذار پیدا بشه.
و این امر محقق نمیشه مگر اینکه قانون کپی رایت برای محصولات داخلی رسمی بشه.
والسلام.

king-hitler2
05-11-2008, 18:41
به نظر من اگه این قانون بیاد تو ایران
ما گیم خور ها باید بازی رو ببوسیم و بریم رد کارمون

p_s_m
05-11-2008, 19:23
به نظر من اگه این قانون بیاد تو ایران
ما گیم خور ها باید بازی رو ببوسیم و بریم رد کارمون

این طور ها هم که شما فکر می کنی نیست !

میتونی از اینترنت دانلود کنی ... مطمعن باش زمانی که قانون کپی رایت تصویب بشه ( و کشور های دیگه ایران

رو جزو آدم حساب کنن !) اینترنت پرسرعت هم با قیمت ارزون فروخته میشه

البته خیلی چیزا باید عوض بشه که این اتفاق ها بیفته !

king-hitler2
05-11-2008, 19:57
این طور ها هم که شما فکر می کنی نیست !

میتونی از اینترنت دانلود کنی ... مطمعن باش زمانی که قانون کپی رایت تصویب بشه ( و کشور های دیگه ایران

رو جزو آدم حساب کنن !) اینترنت پرسرعت هم با قیمت ارزون فروخته میشه

البته خیلی چیزا باید عوض بشه که این اتفاق ها بیفته !

فکر کنم این چیزای که گفتی برا بچه هامون اتفاق میفته

HoJJaT_007
06-11-2008, 15:01
بدی کپی رایت :

اقتصاد ایران خرابه !

یه بازی مثل کرایسس حدود 100 دلاره که اگه بخریم پدرمون در میاد !

به نظر من تنها راه تغییر کپی رایت تعویض پول ایران باشه که اونم غیر ممکنه !! (یعنی میشه اما نمیکنند)

خوبی های کپی رایت :

صنعت بازی سازی پیشرفت میکنه

من میام کلی خرج میذارم بازی میسازم بعد میبینم دارند 500 تومن میفروشند بدون اینکه به من پول بدن و از من بخرن !

ایران سازندگان زیادی داره . که توی ایران کار نمیکنند .

نمونش نوید خونساری که کارگردان + کارگردان صدا و کارگردان مپ Gta San Andreas بوده و یا خیلی کسای دیگه .

حالا اگه همه اینا بیان توی ایران چی میشه ؟!

قطعا یه بازی بالا تر از Crysis و IV و ... میتونیم بسازیم ! اما بدون کپی رایت نه !

Apachi
06-11-2008, 15:54
بحث بیجایی هستش
نخست ایران میبایست عضو سازمان تجارت بین الملل بشه که فعلآ یک درصد هم فکرشو نکنید...

DaRiOuShJh
06-11-2008, 16:11
هه هه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واقعا که

ایران چیش رو حساب کتابه که این باشه!

از یه کشوره جهان سومه تحریمیه 300 درصد تورمیه در حال برشکستگی چه انتظارهایی دارید

در کل همین بهتر که حالا حالا ها نشه

چون خیلی کاره من و امثال من که کارشون بر این اساسه کساد میشه

king-hitler2
06-11-2008, 17:00
بهتره بحث رو سیاسیش نکنیم

DaRiOuShJh
06-11-2008, 17:05
من که چیزی درباره ی سیاسی بودنش نمیبینم

ولی درکل این بحث از سیاست منشا میگیره!

نمیخوایم واردش بشیم پس کلا این بحث درش تخته شه بهتره

Mohammad_Sn2001
06-11-2008, 17:22
من شنیدم که هرچی سی دی برنامه و ... میاد ایران انحصارش دست پسر یکی از کله گنده های ایرانه اسمشو نمینویسم که مساله

سیاسی نشه

DaRiOuShJh
06-11-2008, 18:17
من شنیدم که هرچی سی دی برنامه و ... میاد ایران انحصارش دست پسر یکی از کله گنده های ایرانه اسمشو نمینویسم که مساله

سیاسی نشه

شایعه ای بیش نیست!!!

چون اکثره بازی ها دانلود میشن و بعد توسطه شرکت ها ی ایرانی رایت و پک میشن!!!

king-hitler2
06-11-2008, 18:29

سیاسی نشه

بابا این چه حرفی هستش
خب امدیم طرف مرد دیگه ما بایذ بمیریم

Paradise_human
07-11-2008, 19:35
شایعه ای بیش نیست!!!

چون اکثره بازی ها دانلود میشن و بعد توسطه شرکت ها ی ایرانی رایت و پک میشن!!!
کاملا تایید میشه.:d

Aseman e ghermez 2
07-11-2008, 20:29
بابا بیخیال همین جوری چه مشکلی دارین صفا که میخوای 500 هزار تومان بدی یه نرم افزار بخرین 500 تک تومانی همون رو بخر
چه بهتر ک هایران هیچیش رو حساب کتاب نیست!

armin_software
08-11-2008, 16:13
بابا بیخیال همین جوری چه مشکلی دارین صفا که میخوای 500 هزار تومان بدی یه نرم افزار بخرین 500 تک تومانی همون رو بخر
چه بهتر ک هایران هیچیش رو حساب کتاب نیست!
نه دوست عزیز
این پیام شما اشتباه است
ما باید کپی رایت را رعایت بکنیم مثل همه ی کشور های دیگه.

king-hitler2
08-11-2008, 16:40
کسانی که تایید میکنن کپی رایت در ایران اجرا بشه
چند دلیل قانع کننده بیارن

armin_software
08-11-2008, 16:43
کسانی که تایید میکنن کپی رایت در ایران اجرا بشه
چند دلیل قانع کننده بیارن
1.ما هیچ فرقی با کشورهای دیگر نداریم.
2.اون بدبختی که یک بازی می سازه باید اینطوری بازی هاش کپی شه.
3.خودتو جای یک بازی ساز بزار بعد تصور کن بازی که تو ساختی رو همه دارن کپی یا دانلود می کنن بازی می کنن.
دلیل از این بهتر می خوای؟

hossein_dig
08-11-2008, 17:00
چون اونای که قانون تصویب میکنن نمیدون کپی رایت یعنی چی

babak_gww
08-11-2008, 17:24
سلام
آقای آرمین سافت وار مثل اینکه نفست از جای گرم در میاد
شما ما رو با کشورهای دیگه مقایسه میکنی؟!!!!
درآمد ما که یک هزارم درآمد اونا نمیشه اونوقت میخوای ما بازی رو به قیمت اونا بخریم؟!!!!
تازه اون سازنده ای هم که بازی میسازه الکی این کارو نمیکنه حساب کپی هاشو توی کشورهای در حال توسعه میکنه اونا فقط درآمد اروپا و آمریکارو میخوان!

Paradise_human
08-11-2008, 23:09
بابا کپی رایت برای محصولات داخلی ( توجه داشته باشید فقط برای داخلی ) لازمه.
اگه میخواد ایران تو صنعت بازی پیشرفت کنه لازمه چاره ای نیست.
میدونی چقدر اشتغال زایی داره ؟؟!!!
میدونی الان چند تا مهندس نرم افزار بیکارن؟؟؟؟!!!
میدونی الان چندتا مخ برنامه نویسی مهاجرت کردن خارج دارن کار میکنن و تو ساخت بهترین باز های جهان مشارکت دارن؟؟!!
ما کاری با خارجی ها نداریم چون واقعا درآمدمون نمیکشه که یه بازی خدا تومن بخریم ولی اگه تو ایران بازیی بسازن تو حد gta IV شما حاضر نیستی 10 تومن یا 7-8 تومن براش بدی؟؟؟
نه خدایی نمیدی؟؟
به خدا انقدر توانایی داریم که حتی از خارجی ها بازی بهتر بسازیم ولی به خاطر نبود سرمایه گذار ( که به خاطر نبود کپی رایت کسی ریسک نمیکنه )
این صنعت هیچ وقت پیشرفت نمیکنه!!
هیچ وقت!!!
ماشالله انقدر به فکر اشتغال زایی ان که .....
به قول دوستمون اصلا نمیدونن کپی رایت چیه!!!!
من الان به برنامه نویسی علاقه دارم و میخوام نرم افزار بخونم ولی نمیدونم آینده ام چی میشه!!!
نمیدونم تو کجا میخوام کار کنم!!!
اصلا نمیدونم بیکار میمونم یا باید توی یه کار غیر تخصصی کار کنم یا ..........
اینه مشکل ما.....!!!
باز شما بیاید بگید کپی رایت برای چیمونه نشستیم خونه داریم بازی مونو میکنیم حالمون رو میکنیم!!
حالتونو بکنید ولی با بازی های خارجی قبول کنید تو ایران این صنعت فقط با کپی رایت پیشرفت میکنه!!

HoJJaT_007
09-11-2008, 14:04
مرگ بر کپی رایت !

مطمئن باشید اگه کپی رایتم رعایت شه صنعت بازی سازی رونق نمیابه .
کلا من مخالف کپی رایتم . چون اصلا نمی ارزه که 700 دلار بدیم به فوتوشاپ ! یا 50 دلار بدیم تا یدونه Gta SA بخریم !

الان چینم کپی رایت نداره , هندم همینطور

پس بیخیال کپی رایت , چون کلی ضرر میکنیم

یکم فکر کنید ! شما که میگید بازی سازی رونق میابه :

قیمت یه موتور بازی سازی چنده ؟! اگه کپی رایت رو رعایت کنیم چنده ؟! کم کم 100 دلار . کی میاد 100 یا بیشتر بده یه انجین بخره تازه شاید سود کرد یا نکرد ؟!

hossein_dig
09-11-2008, 15:26
مرگ بر کپی رایت !

کلا من مخالف کپی رایتم . چون اصلا نمی ارزه که 700 دلار بدیم به فوتوشاپ ! یا 50 دلار بدیم تا یدونه Gta SA بخریم !

قیمت یه موتور بازی سازی چنده ؟! اگه کپی رایت رو رعایت کنیم چنده ؟! کم کم 100 دلار . کی میاد 100 یا بیشتر بده یه انجین بخره تازه شاید سود کرد یا نکرد ؟!
عزیزم وقتی شما ماهی 5000 هزار دلار درآمد داشته باشی نمیری پول یه نرم افزار اصل که ساپورت داره بدی ولی از اونجای که ما ماهی اینقدر درآمد نداریم و در سطح کشورای مثل افغانستان هستیم نمیتونیم کپی رایت داشته باشیم

f-electronic
09-11-2008, 19:44
با سلام من فکر میکنم که این قانون در ایران هیچ وقت تصویب نمیشود ونخواهد شد

Mostafa NBA
09-11-2008, 20:50
کشورهای دیگه اکثر مردمش پولدارن و مثلا 50 دلار پول برای بازی دادن مثل 5 هزار تومنه ماست. ولی ما چی که بابامون باید 3 ماه کار کنه تا بره مثلا فتوشاپ بگیره یا مثلا بخوایم ویندوز بگیریم باید 300 هزار تومن پوا بدیم.

پس بین ما و کشورهایی که کپی رایت دارن این فرقا هست که دیگه باید این آرزو رو به گور ببریم.

Paradise_human
09-11-2008, 23:59
من صد بار بگم (((((((((((((((((کپی رایت برای محصولات داخلی )))))))))))))))))))))))))
خواهشا کسی پست میده پست های قبلی رو هم یه نگاهی بندازه

king-hitler2
10-11-2008, 08:45
من موافق کپی رایت برای محصولات داخلی هستم
البته داخلی

CRUEL KILLER
11-11-2008, 02:54
مرگ بر کپی رایت !

دوست عزیز تاپیک جالبیه منم خوندم و متوجه شدم
دوستان همه معتقدند که کپی رایت برای محصولات داخلی رعایت بشه.
منم کاملا موافقم باید رعایت بشه
اگه به طور کامل رعایت بشه یکی شخص من حاضرم تو این کار سرمایه گذاری کنم به چند دلیل:
1-اولا که من اگه مطمئن باشم همه اورجینال می خرن اینکارو میکنم حتی اگه قیمت یه اینجین 10000$ باشه تعداد کسانی که بازی می خرن و بازی می کنن در ایران کم نیست
2-اگه این اتتفاق بیفته و ایرانیا که همه میدونیم توانایی اینو دارن که بازی های بسازن که 10 تا مثله کرایسیس رو قورت بده ساخته بشه کلی سود می کنیم حالا چرا چون درآمد بازی از نفتمون هم بالا میره
3- اگه اتفاق دوم بیفته صدها شایدم هزاران یا میلیونها فرصت شغلی به وجود میاد
4-اگه اتفاق سوم بیفته ما می تونیم دوباره ایرانیایی مثله سید محمد علوی همون طراح COD4 رو تو کشورمون داشته باشیم
5- اگه اتفاق 4 هم بیفته دیگه یه کشور در حال توسعه یا جهان سوم یا ... نمیمونیم بلکه میشیم کشور کاملا توسعه یافته!!
البته اینم عرض کنم اینها نظرات شخصی منه

Ghoori_Ghoori
11-11-2008, 14:24
اولا بگم که کپی رایت برای مردمان پیشرفته‌تری از ایرانی‌هاست. چون ایرانی‌ها صرفاً به سود لحظه‌ای فکر می‌کنن. اون‌ها حاضر هستن که صنعت نرم‌افزار، تولید فیلم و موسیقی و هزارتا زمینه دیگه رشد نکنه ولی خیلی زود بتونن یک سی دی یا دی وی دی مورد علاقشون رو تهیه کنن. اون‌ها نمی‌تونن هیچ ارتباطی بین بی‌ارزش بودن پول مملکتشون و همین سودطلبی لحظه‌ایشون ببینن. نمی دونن دقیقا یکی از دلایل عقب موندگیشون همین طرز فکرشونه. یکی از دلایل بی ارزش بودن پولشون، عدم رشد صنایع به دلیل نبود یک ذهنیت درست و مبتنی بر سود درازمدت هست.

کپی رایت داخلی به نظر من معنایی نداره. اگر به طور مثال یک شرکت داخلی یک بازی رو با قیمت مثلا 20 هزار تومن عرضه کنه، وقتی افراد نمونه خارجی بهترش رو 1000 تومن می‌خرن، مسلما شرکت ایرانی ورشکست میشه. پس یا باید کپی رایت کامل رعایت بشه. یا اینکه همینجوری بمونیم... که همینجوری می مونیم:46:

milky way
11-11-2008, 14:42
کپی رایت یعنی میلیون ها دلار خرج برای دولت فقط همین سازمانهای دولتی که از برنامه های قفل شکسته استفاده میکنن فکر کنید بخوان بخوان کل سیستم رو تغییر بدن اولا هزینه و زمان زیادی برای تغییرات لازمه دوما خوده هزینه خرید نرم افزارهای اصلی هم بشدت سر به آسمون میکشه .

king-hitler2
11-11-2008, 17:03
فکر کنم دیگه بهتره این تایپیک قفل بشه چون فایده ای نداره
فقط جای مجادله شده

CRUEL KILLER
12-11-2008, 02:38
فکر کنم دیگه بهتره این تایپیک قفل بشه چون فایده ای نداره
فقط جای مجادله شده
موافقم.
ولی بهتره دوستان یکم فکر کنن در مورد حرفی که می خوان بزنن

Ghoori_Ghoori
12-11-2008, 20:56
مثل اینکه می خواهین در تاپیک رو ببندین. من یه چیزی رو پس قبلش بگم، وگرنه ته دلم می‌مونه...

به نظر من اون کسانی که دانش و فکرشو دارن و می‌تونن نرم‌افزار تولید کنن و یا در تولید نرم‌افزار و سایر صنایع قدرت و توانایی لازم رو دارن، بهتره از ایران برن... چون وقتی در یک سرزمین برای محصول کاری و فکر اون‌ها ارزشی قائل نیستن، بودن در این کشور وقت تلف کردنه... البته خوب این اتفاق هم مدام داره میفته... جوون‌های ایرانی که حمایت نمی‌شن و برعکس گاهی باهاشون به شکل توهین آمیزی رفتار میشه، خودشون ایران رو ترک می‌کنن. امروزه نام ایرانی‌ها توی بهترین محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دنیا دیده میشه...

البته خوب جای تأسفه، ای کاش در خود ایران برای ایرانی‌ها ارزش بیشتری قائل میشدن...

ایران جزء معدود کشورهایی در دنیاست که در اون نرم‌افزارهای هک و کرک به راحتی به فروش می‌رسه... یعنی رسماً از مردم دعوت می‌کنن که از هم دزدی کنن!!! انوقت دنبال تجارت الکترونیک هم هستن... مسلمه که حتی یک گام هم نمی‌تونیم توی تجارت الکترونیک برداریم. تا ذهنیت‌ها عوض نشه، تا فکرها نو نشه، تا هدف‌ها اصلاح نشه، ما تو این زمینه‌ها جلو نمی‌ریم که عقب هم می‌ریم...

مردم به راحتی حاضر هستن برای خرید یک لپ‌تاپ، یک میلیون تومن پول پرداخت کنن. همون لپ تاپ در امریکا و اروپا با قیمتی ارزون‌تر مثلاً 700 دلار به فروش می‌رسه. امریکایی با حقوق چند هزار دلاریش این لپ‌تاپ رو می‌خره، ایرانی هم با حقوق 400-500 هزار تومنیش همون رو می‌خره. هیچوقت هم نمی‌گه ای بابا من که پول و درامدم با او امریکایی یکی نیست... اما وقتی به نرم‌افزار می‌رسه، میگه مگه من دیوونه‌ام پول پاش پرداخت کنم؟! یعنی فکر می‌کنه زحمتی که برای نرم‌افزار کشیده شده، کمتر از سخت‌افزاره... یا اینکه می‌گه سخت افزار رو که نمیشه سرقت کرد، پس پول واقعیش رو می‌دم. اما نرم‌افزار رو میشه.... و این متأسفانه به قیمت عدم رشد محصولات نرم‌افزاری خودمون تموم میشه.... البته همه مشکل ما اینجا نیست....

bayern
12-11-2008, 22:25
سلام
بنظر من تو ایران حداقل برای محصولات خارجی احتیاج به رعایت قانون کپی رایت نداریم
چرا= اگه این قانون رعایت بشه کی میتونه همین بازیهایی رو که ما با کمترین قیمت میتونیم بخریم رو بابتش پول زیادی بپردازیم البته نرم افزارها هم هستن
خارجی ها نصبت به درامدشون خرید میکنن و مثلآ برای خرید یه بازی پرداخت 50 دلار برای اونا پول زیادی نمیشه اما مگه ما میتونیم نصبت به درامدمون هم پای اونا برای یه بازی اورژینال 50 هزار تومن بدیم
نتیجه گیری= من حاظر نیستم بابت یه بازی یا یه نرم افزار که معلوم نیست ازش خوشم بیاد یه نه چند ده دلار بپردازم

Paradise_human
13-11-2008, 13:54
مثل اینکه می خواهین در تاپیک رو ببندین. من یه چیزی رو پس قبلش بگم، وگرنه ته دلم می‌مونه...

به نظر من اون کسانی که دانش و فکرشو دارن و می‌تونن نرم‌افزار تولید کنن و یا در تولید نرم‌افزار و سایر صنایع قدرت و توانایی لازم رو دارن، بهتره از ایران برن... چون وقتی در یک سرزمین برای محصول کاری و فکر اون‌ها ارزشی قائل نیستن، بودن در این کشور وقت تلف کردنه... البته خوب این اتفاق هم مدام داره میفته... جوون‌های ایرانی که حمایت نمی‌شن و برعکس گاهی باهاشون به شکل توهین آمیزی رفتار میشه، خودشون ایران رو ترک می‌کنن. امروزه نام ایرانی‌ها توی بهترین محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دنیا دیده میشه...

البته خوب جای تأسفه، ای کاش در خود ایران برای ایرانی‌ها ارزش بیشتری قائل میشدن...

ایران جزء معدود کشورهایی در دنیاست که در اون نرم‌افزارهای هک و کرک به راحتی به فروش می‌رسه... یعنی رسماً از مردم دعوت می‌کنن که از هم دزدی کنن!!! انوقت دنبال تجارت الکترونیک هم هستن... مسلمه که حتی یک گام هم نمی‌تونیم توی تجارت الکترونیک برداریم. تا ذهنیت‌ها عوض نشه، تا فکرها نو نشه، تا هدف‌ها اصلاح نشه، ما تو این زمینه‌ها جلو نمی‌ریم که عقب هم می‌ریم...

مردم به راحتی حاضر هستن برای خرید یک لپ‌تاپ، یک میلیون تومن پول پرداخت کنن. همون لپ تاپ در امریکا و اروپا با قیمتی ارزون‌تر مثلاً 700 دلار به فروش می‌رسه. امریکایی با حقوق چند هزار دلاریش این لپ‌تاپ رو می‌خره، ایرانی هم با حقوق 400-500 هزار تومنیش همون رو می‌خره. هیچوقت هم نمی‌گه ای بابا من که پول و درامدم با او امریکایی یکی نیست... اما وقتی به نرم‌افزار می‌رسه، میگه مگه من دیوونه‌ام پول پاش پرداخت کنم؟! یعنی فکر می‌کنه زحمتی که برای نرم‌افزار کشیده شده، کمتر از سخت‌افزاره... یا اینکه می‌گه سخت افزار رو که نمیشه سرقت کرد، پس پول واقعیش رو می‌دم. اما نرم‌افزار رو میشه.... و این متأسفانه به قیمت عدم رشد محصولات نرم‌افزاری خودمون تموم میشه.... البته همه مشکل ما اینجا نیست....
حرف شما کاملا صحیح و متینه و من 100 % تاییدش میکنم

CRUEL KILLER
13-11-2008, 22:59
سلام
بنظر من تو ایران حداقل برای محصولات خارجی احتیاج به رعایت قانون کپی رایت نداریم
چرا= اگه این قانون رعایت بشه کی میتونه همین بازیهایی رو که ما با کمترین قیمت میتونیم بخریم رو بابتش پول زیادی بپردازیم البته نرم افزارها هم هستن
خارجی ها نصبت به درامدشون خرید میکنن و مثلآ برای خرید یه بازی پرداخت 50 دلار برای اونا پول زیادی نمیشه اما مگه ما میتونیم نصبت به درامدمون هم پای اونا برای یه بازی اورژینال 50 هزار تومن بدیم
نتیجه گیری= من حاظر نیستم بابت یه بازی یا یه نرم افزار که معلوم نیست ازش خوشم بیاد یه نه چند ده دلار بپردازم
عزیزم ما میگیم برای محصولات داخلی اسم تاپیک هم همینه بله ما هم میگیم حداقل از سازندگان داخلی حمایت کنیم و خارجی همون کرک شده باشه من که اعلام میکنم حاضرم گیمی که توسط سازندگان داخلی ساخته میشه و 100% ایرانی هست رو حتی 30000 تومن بخرم با اینکه درآمد ماهیانم هم کمه که تا الان هم خوشبختانه اورجینال خریدم:20: با اینکه قسم می خورم حتی یکیشونو هم کامل بازی نکردم !!!!

bayern
14-11-2008, 20:37
عزیزم ما میگیم برای محصولات داخلی اسم تاپیک هم همینه بله ما هم میگیم حداقل از سازندگان داخلی حمایت کنیم و خارجی همون کرک شده باشه من که اعلام میکنم حاضرم گیمی که توسط سازندگان داخلی ساخته میشه و 100% ایرانی هست رو حتی 30000 تومن بخرم با اینکه درآمد ماهیانم هم کمه که تا الان هم خوشبختانه اورجینال خریدم:20: با اینکه قسم می خورم حتی یکیشونو هم کامل بازی نکردم !!!!

سلام
خودت داری قسم میخوری که حتی یک دونشم تا اخر کامل بازی نکردی
میدونی چرا؟ چونکه ارزش بازی کردن نداشتن ...پس موقعی منو شما باید از محصولات ایرانی دفاع کنیم که ارزش داشته باشن اون محصولات ....یعنی بابت خریدشون پولمون رو دور نریزیم
نه اینکه چشم بسته به دلیل ایرانی بودن و حمایت از اونها چیزی رو بخریم

mohammadkaazar
15-11-2008, 00:41
همون بهتر که نشه !
اون وقت باید برای یه بازی ساده حدود 50 هزار تومن پول بدی !

bayern
15-11-2008, 00:52
همون بهتر که نشه !
اون وقت باید برای یه بازی ساده حدود 50 هزار تومن پول بدی !

سلام
من که ندارم از این پولها بدم

CRUEL KILLER
15-11-2008, 03:06
سلام
خودت داری قسم میخوری که حتی یک دونشم تا اخر کامل بازی نکردی
میدونی چرا؟ چونکه ارزش بازی کردن نداشتن ...پس موقعی منو شما باید از محصولات ایرانی دفاع کنیم که ارزش داشته باشن اون محصولات ....یعنی بابت خریدشون پولمون رو دور نریزیم
نه اینکه چشم بسته به دلیل ایرانی بودن و حمایت از اونها چیزی رو بخریم
عزیزم من بازی نکردم چون مسخره بودن درسته ولی شما برو ببین اولین بازی که مثلا اکتیویژن ساخت چقدر مسخره بود حالا مثلا COD میسازه به نظره شما پول دادن برای خرید COD کار بیهوده ای؟! حالا اینایی که ما بازی میکنیم اولین بازی ها هستن اگه حمایت شن مسلما پیشرفت می کنن .

king-hitler2
15-11-2008, 09:17
مثل اینکه بازار داغه

خودتون میدونید ایران تا 20 سال اینده زیر این قانون نمیره

B3HZ@D
15-11-2008, 13:22
اولا ارزش پول ایران پایینه و اولین کاری که باید بشه بالا بردن ارزش پوله
چون اگه بخواد این قانون تصویب بشه قیمت بازیها و یا نرم افزارها سرسام اور میشه

armin_software
15-11-2008, 20:26
ولی یک نکته ی نکته ی دیگه هم هست و این که ما تا یه جایی می تونیم کپی رایت رو رعایت نکنیم چرا؟
ببنید روز به روز اینترنت پیشرفت میکنه و ما هنوز قادر به آپدیت ویندوزهای خود نیستیم و ممکن است این باعث کاهش امنیت کامپیوتر ما شود.به نظر شما این منطقی نسیت؟

mostafa_gm
15-11-2008, 22:49
عزیزم من بازی نکردم چون مسخره بودن درسته ولی شما برو ببین اولین بازی که مثلا اکتیویژن ساخت چقدر مسخره بود حالا مثلا COD میسازه به نظره شما پول دادن برای خرید COD کار بیهوده ای؟! حالا اینایی که ما بازی میکنیم اولین بازی ها هستن اگه حمایت شن مسلما پیشرفت می کنن .
اولین بازی که activision ساخت مال 20 سال قبل بود. قرار نیست که ما هم بیایم یک موتور بازی رو از ابتدا بنویسیم و راهی رو که قبلا صدها بار رفته شده دوباره طی کنیم و نتیجتا یک بازی مثل بازیهای 20 سال پیش درست کنیم!

تازه اونی که به فکر پیشرفت باشه و بخواد تو دنیا مطرح بشه مطمئنا تلاش خودش رو اینقدر زیاد میکنه که به سطح جهانی برسه و برنامه اش رو تو دنیا بفروشه. اگه میخوای بازیت رو نسخه ای 50 دلار بفروشی باید به کسی بفروشی که ماهیانه 5000 دلار درآمد داشته باشه نه به من که 500 هزار تومن هم درآمد ندارم. بنابراین باید اینقدر تلاش کنی که بازیت در سطح دنیا مطرح بشه.

تا وقتی که در فکر ساخت بازیهایی در سطح بازیهای 10 سال قبل باشیم و به قصد فرو کردن در پاچه هموطنان عزیز، مطمئنا باید به سود نسخه ای 200-300 تومنش هم اکتفا کنیم چون اصلا کسی اینجا برای بازی نسخه ای 50 دلار پول نخواهد داد.

بنابراین : کیفیت بالاتر محصول = فروش در سطح دنیا = درآمد بالاتر = انگیزه بیشتر و پیشرفت

و راهی غیر از این وجود نداره چون در هر صورت کسی در این کشور برای نرم افزار یا بازی پول هنگفت پرداخت نمی کنه چون درآمدش اجازه نمیده. پس کپی رایت مشکلی رو حل نخواهد کرد.

armin_software
15-11-2008, 23:14
میشه لیست کشورهای اطراف ایران که قانون کپی رایت رو رعایت میکنند رو بنویسید؟

B3HZ@D
16-11-2008, 02:23
اولین بازی که activision ساخت مال 20 سال قبل بود. قرار نیست که ما هم بیایم یک موتور بازی رو از ابتدا بنویسیم و راهی رو که قبلا صدها بار رفته شده دوباره طی کنیم و نتیجتا یک بازی مثل بازیهای 20 سال پیش درست کنیم!

تازه اونی که به فکر پیشرفت باشه و بخواد تو دنیا مطرح بشه مطمئنا تلاش خودش رو اینقدر زیاد میکنه که به سطح جهانی برسه و برنامه اش رو تو دنیا بفروشه. اگه میخوای بازیت رو نسخه ای 50 دلار بفروشی باید به کسی بفروشی که ماهیانه 5000 دلار درآمد داشته باشه نه به من که 500 هزار تومن هم درآمد ندارم. بنابراین باید اینقدر تلاش کنی که بازیت در سطح دنیا مطرح بشه.

تا وقتی که در فکر ساخت بازیهایی در سطح بازیهای 10 سال قبل باشیم و به قصد فرو کردن در پاچه هموطنان عزیز، مطمئنا باید به سود نسخه ای 200-300 تومنش هم اکتفا کنیم چون اصلا کسی اینجا برای بازی نسخه ای 50 دلار پول نخواهد داد.

بنابراین : کیفیت بالاتر محصول = فروش در سطح دنیا = درآمد بالاتر = انگیزه بیشتر و پیشرفت

و راهی غیر از این وجود نداره چون در هر صورت کسی در این کشور برای نرم افزار یا بازی پول هنگفت پرداخت نمی کنه چون درآمدش اجازه نمیده. پس کپی رایت مشکلی رو حل نخواهد کرد.

100% تایید میشه
وقتی میریم سراغ موتور بازیهای کانتر استریک عهد دقیانوس یا همین nfsug معلومه که بازیها فروش نمیره و اگر هم بره به زور هستش
با این وضع بازیسازی و داستانهای بی خودی که برای بازیها میسازن فعلا همین اش و همین کاسه است
تازه شما ببین هر ساله توی ایران چقدر تورم وجود داره...بعد به نظرت چطور میشه قانون کپی رایت رو رعایت کرد؟؟
فعلا برای این کار خیلی زوده ...فکر کنم شاید دارم میگم شاید چند دهه اینده عملی بشه

CRUEL KILLER
16-11-2008, 06:27

دوست من عزیزم دلبندم شما به یه چیز توجه نمی کنی اولا این شاخه گل خدمت شما :11: :10:
اگه قرار باشه رعایت شه ما می گیم واسه تولیدات داخلی باشه ؛ کریم خان زند چندمین بازی بود که ایران ساخت؟ گرافیکش در چه حد بود ؟ یعنی ایران راه چند ساله رو یکباره رفت ؟ حالا حمایت کامل نبود کامل شه چی میشه؟ در ضمن شما که میری گیم بخری عقل داری انتخاب می کنی اینطوری نیست که یه گونی با خودت ببری هر چی دم دستت بود بریزی توش برداری بیاری رعایت شه ما هم انتخاب کنیم بخریم مگه بازی های خارجی رو انتخاب نمی کنیم؟
حالا اگه می خوای ادامه بدی این سوالا رو جواب بده یا منو قانع می کنی یا من شما رو قانع می کنم در ضمن تا الان از میان بازی های ساخته شده ایرانی بازی بوده که قیمتش حتی نزدیک 50 دلار باشه؟!
در آخر این شاخه گل بازم خدمت شما :11::20:

CRUEL KILLER
16-11-2008, 07:00
دوستان شرمنده یادم رفت اینو بگم
دوستانی که میگن درآمدمون کمه و .... چرا می تونن برای Gta Iv نسخه Xbox360 یا Ps3 اون همه پول بدن ولی نوبت بازی های داخلی که میشه پول ندارن و فقیرن و .....
البته ببخشینا قصد جسارت ندارم

mostafa_gm
16-11-2008, 09:21
دوستانی که میگن درآمدمون کمه و .... چرا می تونن برای Gta Iv نسخه Xbox360 یا Ps3 اون همه پول بدن ولی نوبت بازی های داخلی که میشه پول ندارن و فقیرن و .....
خوب دوست عزيز چند نفر براي اين بازي هايي كه شما ميگي پول ميدن؟
من كه شخصا براي بهترين بازي تاريخ هم حاضر نيستم بيشتر از 5 هزار تومن پول بدم.
تازه چرا شما اون بازيها رو با رانندگي در تهران يا مقاومت مقايسه ميكني؟!

king-hitler2
16-11-2008, 09:45

دوست من خودت روی حرفت فکرکردی تو بهت بگن بازی نبرد در خلیج رو میخری یا جی تی کدومش رو انتخاب میکنی

mostafa_gm
16-11-2008, 15:07
دوست من عزیزم دلبندم شما به یه چیز توجه نمی کنی اولا این شاخه گل خدمت شما :11: :10:
اگه قرار باشه رعایت شه ما می گیم واسه تولیدات داخلی باشه ؛ کریم خان زند چندمین بازی بود که ایران ساخت؟ گرافیکش در چه حد بود ؟ یعنی ایران راه چند ساله رو یکباره رفت ؟ حالا حمایت کامل نبود کامل شه چی میشه؟ در ضمن شما که میری گیم بخری عقل داری انتخاب می کنی اینطوری نیست که یه گونی با خودت ببری هر چی دم دستت بود بریزی توش برداری بیاری رعایت شه ما هم انتخاب کنیم بخریم مگه بازی های خارجی رو انتخاب نمی کنیم؟
حالا اگه می خوای ادامه بدی این سوالا رو جواب بده یا منو قانع می کنی یا من شما رو قانع می کنم در ضمن تا الان از میان بازی های ساخته شده ایرانی بازی بوده که قیمتش حتی نزدیک 50 دلار باشه؟!
در آخر این شاخه گل بازم خدمت شما :11::20:
با تشكر از جنابعالي.
راستش نه، هيچ بازي تا حالا قيمتش اين حدود نبوده و نبايد هم باشه، چون مثلا تو كانادا 50 دلار قيمت يه پيتزاست در حالي كه اينجا 10 تا پيتزا ميشه باهاش خريد، بنابراين بازي كه اينجا فروخته ميشه حداكثر ميتونه 5 هزار تومن قيمت داشته باشه در غير اين صورت خريدار چنداني هم نخواهد داشت.

king-hitler2
18-11-2008, 09:40
امروز یه مطلب دیدم درباره این قانون

یکی از اقتصادانان گفته بود
اگه ایران این قانون رو بپزیره
ایران پیشرفت میکنه

نظر شما چیه

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اجرای قانون کپی رایت در کشور خاطرنشان کرد:

..hamed..
18-11-2008, 13:13
با تشكر از جنابعالي.
راستش نه، هيچ بازي تا حالا قيمتش اين حدود نبوده و نبايد هم باشه، چون مثلا تو كانادا 50 دلار قيمت يه پيتزاست در حالي كه اينجا 10 تا پيتزا ميشه باهاش خريد، بنابراين بازي كه اينجا فروخته ميشه حداكثر ميتونه 5 هزار تومن قيمت داشته باشه در غير اين صورت خريدار چنداني هم نخواهد داشت.
به این میگن یه حرف منتقی
اخه کی تو ایران پیدا میشه که به یه نرمافزار چند صد هزار تومن بده یا حتی خیلی بیشتر پول بده
از قیمت بسته نرمافزاری ای که adobe تازگیها داده خبر دارین
اخه این وسط دانشجو ها و دیگر کسانی که با این نرمافزار های چند صد دلاری تحقیق میکنن یا نون میخورن چه گناهی کردن اگه سطح درامد ما ایرانی ها هم مثل خارجی ها بود منم با قانون کپی رایت موافق بودم فکرشو بکنید درامد یه خارجی ماهی 800 دلار میشه ولی تو ایران چند درصد مردم این همه درامد دارن مسلما تعداد خیلی خیلی کمی هستند که این درامدرو دارند که میتونن همچین نرمافزار هایی رو بخرن
تازه برای یه کامپیوتری که بتونه نیازهای یه کاربر ایرانی رو رفع کنه چند تا نرافزار میخواد که اگه قیمتشونو با هم جمع کنی فکرشو کردید که چه کارهایی مردم با این پول میتونن بکنن که زندگیشون بهتر و راحت تر بشه

babak_gww
24-11-2008, 14:38
سلام
دوستان عزیز تو ایران الان اگه بهترین سیستم رو جمع کنی فوق فوقش یک میلیون تومن خرج میبره
ولی شما انتظار دارید که ما بیام بسته adobe بخریم صد هزار تومن؟؟؟
یا بازی کریم خان زند رو که حتی ارزش یک بار بازی کردن رو هم نداره بیشتر از 5 هزار تومن بخریم!!!!عاقلانه است؟
به قول این دوستمون چرا بازی سازهای ایرانی باید برن و از صفر شروع کنن؟ میتونن از تجربیات خارجی ها استفاده کنند و از امروز به بعد خودشون راه رو برن نه برن بازی 20 سال پیش رو دوباره بسازن ولی با رنگ و اسم ایرانی

Scary Feelings
24-11-2008, 15:28
lol
کم کم داره کل کل ها شروع میشه...
اگه میخواین تاپیک بسته بشه ادامه بدبن.

loomina
14-02-2009, 14:46
خیلی وقته کسی اینجا چیزی ننوشته ولی اگر کسی اومد باید بدونه:
اول باید یه راه رو داشته باشیم برای ایجاد کپی رایت داخلی بعد هی حرف تکراری بزنیم؟
الان این تاپیک 80 درصد حرف هایی که زده شده کاملا مشابه هم.:jealous:

CRUEL KILLER
04-05-2009, 07:51
این تاپیک و هنوز نبستن؟ :d
کپی رایت خوبه اگه جنبه داشته باشین و گوش کنین
1- من بازی های ایرانی و ترجیح می دم بخرو و بازی نکنم ولی با پولی که میدم به پیشرفتشون کمک می کنم تا وقتی که بتونه بازی در حد جهانی بسازه و وارد بازارهای جهانی کنه ^^ البته می دونم خیلی زمان می بره ولی چاره دیگه ای نیست .
2- فکر نمی کنم وقتی که وارد بازارهای جهانی شدیم نیازی باشه اورجینال بخریم و کرک شده نخریم ;)) مثل بلایی که سر اکتیویژن یا ea یا .. میاریم :))
3-کپی رایت خوبه رعایت بشه چون مشکلات نسخه های کرک شده رو نداره :d

hosseinboss
05-05-2009, 02:57
با درآمد سرانه هر ایرانی (که در خوش بینانه ترین حالت فقط 3200 دلار هست )تصویبش یک فاجعه است
البته اون کشور هایی که این قانون رو تصویب کردن درآمد سرانه اونا معمولا بالای 15000 دلار هست
به نظر من اول درآمد مردم اصلاح بشه بعد تصویبش کنن

7777777666666
05-05-2009, 06:12
اگه تصویب بشه من باید از کجا نون بخورم/

aghamajid1369
05-05-2009, 10:16
اره. من هم موافقم.
پولمون کجا بود 50000 تومن بدیم 1 بازی؟

7777777666666
06-05-2009, 03:39
اره. من هم موافقم.
پولمون کجا بود 50000 تومن بدیم 1 بازی؟

به به ببین کی اینجاست.آقا مجید گل گلاب.چه خبر داداش.آره منم موافقم 50000 هزار تومن و میخوای از کجا بیاری/

pcali
06-05-2009, 08:15
بابا دست ور دارین اگه این طوری بشه که نمیشه چون در چارچوب قبول این قانون اول کشور عزیزمون باید عضو سازمان تجارت جهانی بشه و در قبال هزار یک ماده یکی از ماده های این سازمان قبول حق کپی رایته که کشور عزیز و دوست آمریکا همیشه این حق رو وتو کرده به هر حال زررشو خودشون کردن چون علاوه بر صنعت بازی سازی شون شرکت عزیز مایکروسافت هم کلی زرر کرده به هر حال اگه این طوری بشه ههمون باید کلا دور بازی رو که هیچی دور pc رو یه خط بکشیم بشینیم یه قول دو قول خدمون رو که حق کپی رایتش مال خدمون بازی کنیم

CRUEL KILLER
06-05-2009, 22:45
عجبا
حالا کی گفت بیاین برای مثلا COD5 50$ پول بدین؟ :/ بحث این تاپیک اینه که پدر شرکت های سازنده ی خارجی رو در بیارین ینی اصلا هر دی وی دی 1000 ریال بخرین !!! ولی تولیدات ایرانی رو یکم دریابید..... :/

Fate2646
06-05-2009, 23:26
یکی از علتاشم تحریم ایرانه البته نه در مورد بازی حالا 50000 تومن بازی به کنار کی پول داره بره 400000 یا همین حدودا پول ویندوز بده _ویندوز ویستا بدون محدودیت الان قیمت واقعیش چنده؟ ) فکر کنم کل جامعه بر میگردن به دوران حجر .
در مورد شرکتای ایرانی خوبه البته الانم هر شرکتی هر برنامه ای تولید میکنه به اون سود خودش میرسه