PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاسکال

mohsen_blid
05-07-2008, 09:54
سلام دوستان من نرم افزار برنامه نویسی پاسکال رو می خوام برای اینکه می خوام شروع کنم باهاش برنامه نویسی رو یاد بگیرم
راهنمایی:برای رشته نرم افزار ثبت نام کردم

behnam_tr
05-07-2008, 10:08
Turbo Pascal یکی از محیط های برنامه نویسی زبان پاسکال است که در محیط داس اجرا می شود و خیلی از برنامه نویسان به خصوص کسانی که در دانشگاه هستند و در رشته رایانه هستند با برنامه Turbo Pascal سر و کار دارند . نقطه ضعف برنامه این است که فقط در محیط داس اجرا می شود و بسیاری از برنامه نویسان دوست دارند در محیط ویندوز با این نرم افزار کار کنند. با آمدن رایانه های جدید و مادربورد های جدید که حتی ویندوز ۹۸ را دیگر ساپورت نمی کنند یا نبود سیستم عامل داس باید چه کرد. نوعی Turbo Pascal تحت ویندوز وجود دارد اما کار Turbo Pascal را نمی تواند به خوبی انجام دهد. در اینجا شرکت بورلند نوعی Turbo Pascal را که به ترمیم شده مشهور است ساخت تا تمام برنامه نویسان در همه سیستم عامل ها با همان محیط Turbo Pascal بتوانند به برنامه نویسی زبان پاسکال خود ادامه دهند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک دانلود نرم افزار با حجم 2 مگ ::

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پسورد فایل :

منبع :::

mohsen_blid
05-07-2008, 16:08
ممنون دوست من می شه راهنمایی کنید برای نصبش

behnam_tr
05-07-2008, 16:29
ممنون دوست من می شه راهنمایی کنید برای نصبش

اول فایل ها رو استخراج میکنی بعد هم از پوشه bin فایل TURBO اجرا میکنی به همین سادگی..../.

mohsen_blid
05-07-2008, 18:28
دوست من خیلی ممنون

Mehrdad-bx
05-07-2008, 18:40
محیط های بهتری هم هست(من لینک کلی رو دارم)
اینترنت پر سرعت داری بدم بهت؟ IDE های با حجم 20 مگ(مثلا free pascal) رو دارم. اگه هم کارت با همون را میفته که هیچ

mohsen_blid
05-07-2008, 22:06
ممنون مهرداد جون اینترنتم 128 هست اما من زیاد سر در نمیارم چون تازه شروع کردم به برنامه نویسی

Mehrdad-bx
06-07-2008, 18:01
من خودم هم با پاسکال شروع کردم(12 سالگی!) و همین توربو پاسکال 7 اولین کامپایلری لود که گرفتم، ولی بعد free pascal2.4.x (ایکس یادم نیس) رو یکی از معلم هام بهم داد و فهمیدم چه غفلتی کرده بودم! اصلا با هم فرقی ندارن (از نظر اینکه توربو آسون تر باشه) ولی امکانات free pascal بیشتره، خیلی هم بیشتره. مثلا برا بازی های گرافیکی از کتابخانه OpenGL میتونه استفاده کنه و این عالیه(استادان ++c فهمیدن چی گفتم، احتمالا اگه با free pascal آشنا نباشن فکشون الان رو کیبورده!)
حالا تصمیم با خودته، تنها محدودیت free pascal اینه که در استفاده کتابخانه crt باید بجاش بزنی wincrt!(البته چند دستور رو نداری، ممکنه هم داشته باشی! من که داشتم!! ولی بقیه همکلاسی ها نه!)

mohsen_blid
07-07-2008, 10:08
حجمش چقدره من می گم اول راهم اگر نظرت اینه که راه انداز و خیلی کمک میکنه خوب بزار
کتاب اموزشی جایی که تمام الگوریتم ها را یاد داده باشه داری چون من از این کتاب ها هیچی نمیگیرم
خوب من برای دانشگاه پیام نور نیاز دارم

Mehrdad-bx
07-07-2008, 13:18
سلام
اینم همونیه که من داشتم(ورژن رو اشتباه گفتم :41: )
free pascal 2.0.4:

کتاب هم اگه میخوای در انجمن برنامه نویسی بگی بهتر به نتیجه میرسی(من خودم یکی دارم)

mohsen_blid
13-10-2008, 13:43
دوست من من این نرم افزار رو دانلود کردم ولی نمیتونم نصبش کنم میرم تو پوشه اینستال ولی نمیتونم فایل اینستال رو باز کنم فرمتش خراب شده یعنی با کامپیوتر من مشکل پیدا کرده و اگه میشه نرم افزار رو ارائه بدید که من بتونم فایل نصب رو با اون باز کنم

mohsen_blid
14-10-2008, 15:53
دوست من لطفا راهنمایی برای نصب بده 28 مگ دانلود کردم منتظر راهنماییت هستم

mohsen_blid
17-10-2008, 17:47
سلام دوست من نیستی جواب بدی