PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سریال ترانه مادری

صفحه ها : [1] 2

ragbar12
04-07-2008, 21:22
از فردا شب گروه فيلم و سريال شبكه 3 سيما، يك سريال تازه روي آنتن خواهد فرستاد. اين سريال تازه كه ترانه مادري نام دارد توسط حسين سهيلي‌زاده كارگرداني شده و علي‌اكبر بابالو و زهرا پارسافر كار نويسندگي آن را به سرپرستي مسعود بهبهاني‌نيا انجام داده‌اند.

در ترانه مادري بازيگراني چون هما روستا، دانيال حكيمي، فاطمه گودرزي، الهام پاوه‌نژاد، محمد حاتمي، حسين سحرخيز، مينا لاكاني، حسن آتشاني، سياوش خيرآبادي، بيتا سحرخيز و ... به ايفاي نقش مي‌پردازند.
ترانه مادري داستان خواهر و برادري به نام فرخ و فرخنده است كه مشكلات بسياري در روابط خود دارند و همين موضوع باعث دوري آنها از يكديگر و مهاجرت فرخنده و خانواده‌اش به شهرستان مي‌شود. اكنون پس از مدت‌ها پويا، پسر فرخنده و بهرام پسر فرخ در آستانه قبولي در دانشگاه هستند.
‌با قبولي پويا در يكي از دانشگاه‌هاي تهران، فرخنده ناچار همراه او به تهران مي‌آيد، اما اين آغاز اتفاقات پيش‌بيني نشده ديگري است.

ترانه مادري در 50 قسمت 35 دقيقه‌اي آماده شده و قرار است هر شب ساعت 23 از شبكه 3 سيما پخش شود.
در ساخت اين سريال محمد حاتمي (بازيگردان)‌، محمد افسري (تصويربردار)‌، مهدي آزادي (صدابردار)‌، مهري شيرازي (طراح گريم)‌، حسين عالي‌نژاد (طراح لباس و صحنه)‌، شاپور دلدار (مديرتوليد)‌، محمد حمزه‌اي (دستيار اول كارگردان)‌، ايرج محمدي و مهران مهام (تهيه‌كننده)‌، مجتبي خادم‌زاده (برنامه‌ريز)‌، آتوسا شاه سياه (منشي صحنه)‌ و حميد صدري (آهنگساز)‌ همكاري كرده‌اند

elham_007
13-07-2008, 13:32
سریال قشنگیه همراه با گره های زیاد ،
هر شب این سریالو دنبال میکنم .

mgl_para
13-07-2008, 18:11
فيلم قشنگيه . موزيك تيتراژ ابتدائي فيلم رو خيلي دوست دارم . يه حس خاصي توش هست مخصوصا موقعي كه صداي كمانچه بارزتره ...
اميدوارم داستان فيلم خوب پيش بره و آخرش سر هم بندي نشه .
يه اشكال كه به فيلم وارده ، روابط تو دانشگاهه كه به نظرم خيلي مصنوعي و دور از واقعيته ... مخصوصا روز اول كه همه بار اول بود همديگه رو ميديدند اما رفتارشون مثل غريبه ها نبود ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Little Sparrow
14-07-2008, 07:46
سریال خوبیه ولی ته دلم بهم می گه مثل همه ی سریال های ایرانی اخرش رو سرهم بندی می کنن.

ragbar12
14-07-2008, 19:24
به نظرم به جاي اين فيلم ميتونستن يه فيلم طنز خوب بسازن مردم يكم بخندن
مرديم از بس فيلم جدي وغمناك ديديم

altair
14-07-2008, 21:33
سریال خوبی هست البته اگه زیادی کشش ندن.

دل تنگم
15-07-2008, 00:35
موضوعاتي هستند كه در نگاه اول تكراري و فاقد جذابيت امروزي تصور مي‌شوند، اما قدرت اجرا و كارگرداني، همواره ثابت كرده كه ايده را نبايد با موضوع يكي پنداشت. يك موضوع واحد مي‌تواند با 2 نوع اجرا 2 تاثير كاملا متفاوت داشته باشد. بعضي داستان‌ها به نظر بيش از اندازه ساده و دم دستي يا كليشه‌اي و دستمالي شده مي‌آيند، اما تنها هنگام تبديل شدن به فيلمنامه كامل و پس از ساخته شدن مي‌توان به درستي درباره آنها به قضاوت نشست.

مجموعه داستاني «ترانه مادري» از اين نمونه است. داستانش ساده است و بداعت آنچناني امروزي ندارد، به‌گونه‌اي كه شايد كمتر تهيه كننده‌اي در نگاه اول راغب به توليد اين قبيل موضوعات باشد، اما آنچه اين مجموعه را متفاوت از تصور اوليه مي‌كند، ايده بكري است كه براي اجرا دارد. شايد بتوان اين ايده را تمركز بر خلق شخصيت‌هاي امروزي به جاي كليت داستاني نو دانست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سازندگان اين مجموعه به فراست دريافته‌اند كه دنياي ملموس و امروزي متشكل از آدم‌هاي امروزي است و گرنه وقايع و اتفاقات زندگي از گذشته تا امروز تغيير چنداني نكرده‌اند، بلكه مواجهه انسان‌ها با شرايط عوض شده است.
در واقع ترانه مادري پايه جذابيت خود را بر روابط انساني قرار داده است. ارتباط فرخنده با كيان، كيان با پناهي، پناهي با رستمي، بهرام و پدرش و نيز بهرام و پويا و... و از همه مهم‌تر، روابط مجموعه اين شخصيت‌ها با مادر كه نقش آن را هما روستا بازي مي‌كند.

كمتر سابقه داشته كه مجموعه داستاني غير اپيزوديك بيش از يك نويسنده داشته باشد و اين در حالي است كه در تيتراژ اين برنامه نام مسعود بهبهاني‌نيا را به عنوان سرپرست نويسندگان مشاهده مي‌كنيم. اتفاق خوشايندي است كه فارغ از خلاف معمول بودن، خوب هم جواب داده است و ثمره آن را در فيلمنامه منسجم و ملموس مجموعه شاهديم.

به عنوان نمونه تباني رستمي و پناهي براي فريب كيان در صحنه‌اي كه سعي مي‌كردند به هر شكل ممكن سند را از چنگ او در بياورند و نزد خودشان نگه دارند، با زيركي كيان جذابيت دراماتيك مناسبي پيدا كرد كه شايد براي خيلي‌ها بيش از حد نياز يك صحنه معمول در ميان روند وقايع اصلي ماجرا باشد؛ اما همين اهميت قائل شدن براي صحنه‌هاي كوتاه به نظر ساده و اجراي ايده مند آن است كه مي‌تواند اثر را به آن سطح از موفقيت كه در مقدمه مطلب اشاره شد، نائل كند.

وقتي روابط بيش از حوادث اهميت داشته باشند، جز اين اگر باشد جاي اشكال خواهد داشت. فيلمنامه از عناصر صحنه هم استفاده مناسبي كرده كه يك نمونه بسيار خوب، لباس سوغاتي كيان براي بهرام است كه در ابتداي سكانس گفتگوي پدر و پسر نقش پيش زمينه را ايفا مي‌كند، هنگام بحث موضوع اصلي مي‌شود و با پايان سكانس هم نقش فيلمنامه‌اي آن تمام نمي‌شود و در قسمت بعدي مجموعه مي‌بينيم كه هديه‌اي كه بهرام براي پويا آورده همين لباس سوغاتي پدر است.

ترانه مادري، تركيب مناسبي ميان بازيگران جوان و تازه كار و بازيگران محبوب سال‌هاي قبل به‌وجود آورده كه جداي از همخواني با نياز برنامه به خودي خود جذاب است. هما روستا، الهام پاوه نژاد و فاطمه گودرزي ستاره‌هاي محبوب سال‌هاي گذشته‌اند و بازيگران نقش‌هاي بهرام، پويا و پناهي نمونه‌هايي از بازيگران جوان و مستعد امروزي.

دانيال حكيمي هم اين وسط حكم خاكستري ميان اين كنتراست زيبا را داراست. تقريبا همه بازيگران اين مجموعه خوب بازي مي‌كنند و از اين مهم‌تر نوعي يكدستي در شيوه بازي‌شان مشاهده مي‌شود كه قابل توجه است.

همه، وقف نقش خودشان هستند و تلاش نمي‌كنند بيش از آن كه بايد ديده شوند. اين وحدت بازي احتمالا نتيجه كار محمد حاتمي در بازيگرداني مجموعه است كه طبعا كار ساده‌اي هم نمي‌توانسته باشد.

سعيد سهيلي‌زاده، كارگردان ترانه مادري به‌گونه‌اي روابط گسترده شخصيت‌هاي مجموعه را موازي با هم و به نوبت و به‌اندازه روايت مي‌كند كه مخاطب نه از آنچه مي‌ بيند خسته مي‌شود كه مثلا دلش بخواهد رابطه ديگري را به جاي آنچه در حال نمايش است دنبال كند، نه از ديدن يك صحنه آنقدر ارضا مي‌شود كه انگيزه‌اي براي پيگيري بيشتر آن در ادامه نداشته باشد و نه مي‌تواند صحنه و رابطه بعدي را پيش‌بيني كند؛ در نتيجه لحظه به لحظه با اثر همراه مي‌شود و با پايان يافتن هر قسمت هم از وقتي كه صرف تماشاي مجموعه كرده راضي خواهد بود؛ چرا كه ترانه مادري مخاطبش را جذب مي‌كند، با خود همراه مي‌كند، به هيجانش مي‌آورد، مي‌خنداند، در تعليق نگهش مي‌دارد، او را به تفكر وامي دارد اما با اين همه، آزارش نمي‌دهد. نه هنگام تماشا و نه پس از آن. ترانه مادري با مخاطبش مهربان است. مثل مادري كه ترانه زمزمه مي‌كند.

bewitch
15-07-2008, 01:41
اين طوري كه همه تعريف كردن آدم حوس ميكنه ببينه

آخه من يه تيكشو ديدم حالم بهم خورد بقيشو نگاه نكردم

اون قسمتي كه دخترا ريخته بودن سر پسره با تنديسش عكس بگيرن

Alireza Taji
15-07-2008, 02:26
به نظر من محیط دانشگاه را خیلی بد در اوردند!
پسره هنوز یک ماه نیست اومده دانشگاه اون وقت عاشق دختره شده!!!!!
پسره هم بیش از حد مثبت هست اون از طرز لباس پوشیدنش که اون کت تو تنش زار میزنه و اون هم از اون مادرش که بدجور کنترلش می کنه...
مادره خیلی جالب نیست هرموقع می بینمش رو اعصابم راه میره!

mgl_para
15-07-2008, 13:06
به نظر من محیط دانشگاه را خیلی بد در اوردند!
پسره هنوز یک ماه نیست اومده دانشگاه اون وقت عاشق دختره شده!!!!!
پسره هم بیش از حد مثبت هست اون از طرز لباس پوشیدنش که اون کت تو تنش زار میزنه و اون هم از اون مادرش که بدجور کنترلش می کنه...
مادره خیلی جالب نیست هرموقع می بینمش رو اعصابم راه میره!

در مورد محيط دانشگاه باهات موافقم . خيلي غير طبيعيه . مخصوصا احترام الكي دانشجوها به هم اونم تو روز اول ...!!! اين در حالي ست كه تازه همديگه رو ديدن و تا سه ماه پيش بچه دبيرستاني بودند ...
اما در مورد اوضاع و ريخت پسره و عاشق شدن زود هنگامش بايد بگم كه واقعيته و اين مسائل به وفور تو دانشگاه خصوصا تو ترم اول مشاهده ميشه . مخصوصا كسائي كه سال اول قبول شدند و خصوصا كسائي كه مثل پسره تو فيلم روابط اجتماعي ضعيفي دارند و كمتر تو اجتماع بودند و از برخورد با جنس مخالف كمترين تجربه اي ندارند .
خود ما تو دانشگاهمون يه پسره بود از شمال اومده بود تهران .از همون روز اول يه كت و شلواري ميپوشيد و سامسونتي دستش ميگرفت و همچين فيگور ميگرفت كه هر كي نميدونست فكر ميكرد چه خبره ... دقيقا همون ترم اول هم به يكي از دوستاي خودم پيشنهاد ازدواج داد و بد جوري هم بهش گير داده بود ...
يكي ديگه هم بود تقريبا تو اين مايه ها ، با كت و شلوار و اينا ... با اين تفاوت كه هر چند هفته يه بار به يكي پيشنهاد ازدواج ميداد ... ما بهش ميگفتيم آقا دوماد ...:27:

sd70
15-07-2008, 22:51
اين جايي که زد تو دهن يارو خيلي باحال بود، کلي حال کردم.

tinaaa
16-07-2008, 17:12
سریال قشنگیه ولی بازیگر نقش پویا علی رغم اینکه خوب بازی میکنه ولی به نظر من برای ایفای این نقش خیلی بچه به نظر میرسه البته بد بازی نمیکنه ...

Havbb
17-07-2008, 08:37
راست میگند این سریال خنده داره؟

دل تنگم
17-07-2008, 10:43
راست میگند این سریال خنده داره؟

نه دوست گرامی... خنده دار نیست..

اگر به پست 7 نیم نگاهی بیندازید یه نگاه به این سریال است با عنوان مهربان با مخاطب

برقرار باشید

جادوگر جوان
17-07-2008, 10:50
سریال قشنگیه ولی بازیگر نقش پویا علی رغم اینکه خوب بازی میکنه ولی به نظر من برای ایفای این نقش خیلی بچه به نظر میرسه البته بد بازی نمیکنه ...

100% تایید میشه اصلا این بچس چرا نقش عاشق دادن من نمی دونم

Alireza Taji
17-07-2008, 18:01
تائید میشه...
پسره اصلا بهش نمیاد عاشق بشه... خیلی بچه هست و کلا بیش از حد مثبت نشون داده شده !
خیر سرش بچه اهواز هم هست اخه کجای بچه های اهواز اینقدر مثبت هستند؟
بیش از حد هم چشم و گوش بسته هست چطور ممکنه کسی کلماتی مثل پیچوندن را معنیش را ندونه و طرز هدیه دادنش هم که اخرضایع بازی بود...

mohsen_blid
17-07-2008, 18:09
اسم بازیگر نقش سمیرا چی هستش؟
فیلم بد نیست عاشق شدن هم تو دانشگاه رو درست پیاده کردند چون کسی که رابطه اجتماعی ضعیفی داشته باشه با برخورد های اول به زودی وا میشه و بقول خودمون عاشق میشه

tinaaa
17-07-2008, 20:18
نقش سمیرا رو خانم مینا لاکانی بازی میکنند اخرین فیلمشون هم در ماه رمضان سال پیش از شبکه دو پخش شد که در اون فیلم نامزدش چشم برزخی داشت...

S@eid
17-07-2008, 20:49
نقش سمیرا رو خانم مینا لاکانی بازی میکنند

یه سریال هم توی محرم دو سال پیش داشت + همین سریالی که گفتید ( چشم برزخی ) + و سریال ترانه مادری

توی اون دو تا که افتضاح بازی کرده بود توی این هم نخواسته سنت شکنی کنه و ...

Havbb
18-07-2008, 06:49
نه دوست گرامی... خنده دار نیست..

اگر به پست 7 نیم نگاهی بیندازید یه نگاه به این سریال است با عنوان مهربان با مخاطب

برقرار باشید
آهان حالا فهمیدم کدومه

sd70
18-07-2008, 15:39
يه سوال:

سميرا چه نقشي تو فيلم داره؟ منظورم اينه که کيه و چه ارتباطي به خونواده پويا داره و اصلا تو خونه اونا چيکار ميکنه؟

(آخه من چند قسمت اول سريال رو نديدم.)

kami85
18-07-2008, 15:54
يه سوال:

سميرا چه نقشي تو فيلم داره؟ منظورم اينه که کيه و چه ارتباطي به خونواده پويا داره و اصلا تو خونه اونا چيکار ميکنه؟

(آخه من چند قسمت اول سريال رو نديدم.)

سميرا رو مادر بزرگه اورده و بزرگ كرده حالا هم شده مهندس مملكت .

saeed-d
18-07-2008, 16:30
خيلي خيلي معضرت مي خوام ولي فيلم مضخرفيه.

sd70
18-07-2008, 16:56
سميرا رو مادر بزرگه اورده و بزرگ كرده حالا هم شده مهندس مملكت .
OK. ممنون

منم با بقيه دوستان موافقم. درسته که پسره خوب بازي ميکنه ولي براي عاشق شدن هنوز بچه ـست.

sd70
18-07-2008, 19:57
راستي اين سريال جمعه ها هم پخش ميشه؟

S@eid
18-07-2008, 20:28
راستي اين سريال جمعه ها هم پخش ميشه؟نه ... شنبه تا پنج شنبه .

hamidrezaaa
18-07-2008, 20:56
خيلي خيلي معضرت مي خوام ولي فيلم مضخرفيه.
دقیقا تایید میشه خیلی فیلم چرتیه من یه قسمتش رو دیدم حالم بهم خورد از بس لوس بود مخصوصا توی دانشگاهاشون
اصلا فیلم ایرانی کی خوب بوده که الان باشه ولی این یکی افتضاحه

saayeh
18-07-2008, 21:40
دقیقا تایید میشه خیلی فیلم چرتیه من یه قسمتش رو دیدم حالم بهم خورد از بس لوس بود مخصوصا توی دانشگاهاشون
اصلا فیلم ایرانی کی خوب بوده که الان باشه ولی این یکی افتضاحه

احسنت !
این یکی دیگه از نرگس هم بیخود تره !

elham_007
19-07-2008, 12:22
اینم لینک دانلود تیتراژ ابتدایی فیلم ، برای دوستداران این آهنگ ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

امیدوارم لذت ببرید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeid inventor
19-07-2008, 13:00
سلام، فیلمی که داره پخش میشه خیلی خنده داره...
من تا حالا 2 تا دانشگاه عوض کردم (انتقالی)، اینجوری نبوده که همه بیان خودشون رو معرفی کنن و به این صمیمیت باشن.
آیا تو دانشگاههای شما اینجوریه؟
واقعاً برای اونایی که می شینن این فیلم چرت و نگاه میکنن متاسفم.

جادوگر جوان
22-07-2008, 11:16
منم این فیلم رو میبینم این فیلم
میخواد این پیغام رو برسونه
که پویا بچه شهرستانه و در خانواده ای زندگی کرده که محدود بوده
تا چشمش به یه دختر خورده زودی عاشق شده
ولی بهرام که بچه تهرانه اون محدودیت را نداشته و از عاشق شدن به دوره
به نظر من یکم تو انتخاب بازیگر ضعیف عمل کردن

Havbb
23-07-2008, 00:25
من اگه جای بهرام بودم از طریق زبون وارد میشدم

elham_007
23-07-2008, 18:13
این پویا خیلی حرص در بیاره ، دلم میخواد یکی بزنم تو گوشش تا عقلش بیاد سر جاش ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sd70
23-07-2008, 18:45
این پویا خیلی حرص در بیاره ، دلم میخواد یکی بزنم تو گوشش تا عقلش بیاد سر جاش ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
درسته.

با اين درخواست ازدواج دادنش خيلي ضايع بازي در آورد. دختره حق داره عصباني بشه.

behnam_tr
23-07-2008, 19:13
به نظر من هدف نویسنده این هست که نشان بده شخصیت اجتماعی پویا اون جوری که باید و شاید رشد نکرده و حالا با وارد شدن به محیط دانشگاه یواش یواش داره رشد میکنه و در حقیقت آقای پویا خان!! دارن یواش یواش راه زندگی اجتماعی و یکرنگ شدن با مردم رو یاد میگیرن و میخاد خودی نشون بده و موجودیت و هویت خودش رو ثابت کنه ولی راهش رو بلد نیست...

به نظر من یکی از بهترین سریالهای تلویزیونی از نظر محتواست:::

جادوگر جوان
23-07-2008, 19:49
این پسره چرا رفت تو پارتی
بهرام هم انگار بیجنبسا

Havbb
24-07-2008, 06:00
به نظر من هدف نویسنده این هست که نشان بده شخصیت اجتماعی پویا اون جوری که باید و شاید رشد نکرده و حالا با وارد شدن به محیط دانشگاه یواش یواش داره رشد میکنه و در حقیقت آقای پویا خان!! دارن یواش یواش راه زندگی اجتماعی و یکرنگ شدن با مردم رو یاد میگیرن و میخاد خودی نشون بده و موجودیت و هویت خودش رو ثابت کنه ولی راهش رو بلد نیست...

به نظر من یکی از بهترین سریالهای تلویزیونی از نظر محتواست:::
نه اتفاقا" محتوا نداره. باید به عنوان یه فیلم داستانی دنبالش کنی

wini pooh
24-07-2008, 13:10
من نمی دونم چرا این فیلم اصلا به دل من نمیشینه
می دونید بازیگرای خوبی نداره

Little Sparrow
24-07-2008, 17:52
من نمی دونم چرا این فیلم اصلا به دل من نمیشینه
می دونید بازیگرای خوبی نداره
منم همین طور.یه جوریه.:13:

deluge28
24-07-2008, 22:11
اميدوارم شخصيتها رو الكي خراب نكنن...تا يه جايي شخصيت بهرام رو خيلي جالب در آورده بودن،در عين شيطنت خيلي دوست داشتني بود..ولي فكر كنم خرابش كنن...

جادوگر جوان
25-07-2008, 18:23
اميدوارم شخصيتها رو الكي خراب نكنن...تا يه جايي شخصيت بهرام رو خيلي جالب در آورده بودن،در عين شيطنت خيلي دوست داشتني بود..ولي فكر كنم خرابش كنن...

تایید میشه به زودی کل فیلم را جریانش عوض میشه

saintly
25-07-2008, 23:02
سلام به همگی........

به نظر من کل فیلم یه طرف اون قسمت های چرت دانشگاه و عاشقی مسخره و اون دختره ی چندش یه طرف!!!!!!

نویسنده بدترین شیوه رو برای نشون دادن افراط و تفریط انتخاب کرده........یه موضوع کلیشه ای که هر بچه ی کوچیکی هم که چند کلاس سواد داشته باشه میفهمه که غیر واقعیه.........

باز هم مثل همیشه غلو کردن.......یکی رو مثل فرشته پاک نشون میدن یکی رو مثل شیطان خبیث.......یکی همه ی خوبی های دنیا رو داره یکی هم هر چی بدی از ازل تا ابد بوده و هست رو داره........اصلا" عادتشونه.......بهرام میتونست یه شخصیت خیلی جذاب باشه اما به خاطر دلیل بالا اکیدا" نزولیه.........

اصلا" چیزی نگم بهتره........فقط حیف وقتی که واسه اسن سریال حدر رفته و البته پول بیت المال بماند........

درد بیژو توی سرشون:31:

جادوگر جوان
26-07-2008, 10:28
درد بیژو توی سرشون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
بالاخره یه فیلمی را خوب در میارن یه فیلمیم بد
تا زه این فیلم حالا حالا ها جریان داره شاید بعدا جریانش عوض شد و بهتر از قبل شد

Alireza Taji
27-07-2008, 02:57
من موافقم سریال یه حالی هست! و سخت میشه باهاش رابطه برقرار کرد...
شاید این از داستان کلیشه ی یا بازی ضعیف بازیگرانش یا از انتخاب بد بازیگرانش و یا ازهمش باشه(چی گفتم!)
من فکر می کنم سریال بدتر از این هم بشه با توجه به اتفاقاتی که امروز من دیدم شاید داستان به 8 سال جنگ و مسایل اطراف اون کشیده بشه...
از طرفی داستان سریال هم طوری که نمیشه زیاد کشش داد اما انگار تصمیم دارند مثل سریال نرگس خیلی طولانیش کنند...

sd70
27-07-2008, 08:20
البته به نظر من اين سريال هر چي هست تا به اينجاي کار که بهتر از نرگس بوده.

نرگس اون همه وقت ملت رو گذاشت سر کار يه دفه هم اومد بي معني تموم شد.

اميدوارم اين يکي هم پايانش مثل نرگس نشه.

bababozorg
27-07-2008, 10:40
منم با شما موافقم Sd70

bababozorg
27-07-2008, 10:41
ببینم کسی میدونه تا کی ادامه داره

bababozorg
27-07-2008, 10:49
فکر کنم تا اخر پاییز باشه

Havbb
27-07-2008, 14:35
خودت سوآل میکنی و خودت توی پست بعد جواب میدی؟؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

elham_007
28-07-2008, 13:26
به بهانه پخش این سریال ، یه بیوگرافی کوتاه از هما روستا براتون میذارم...

تاریخ تولد: 1325
فوق لیسانس از دانشکده هنرهای دراماتیک بخارست.
مهاجرت به اتحاد جماهیر شوروی همراه پدرش رضا روستا از رهبران حزب توده ایران.
بازگشت به ایران در سال 1349.
تحصیل ناتمام در رشته شیمی در سال 1349.
همکاری با اداره تاتر فرهنگ و هنر در سال 1349.
تدریس در دانشکده هنرهای دراماتیک در سال 1349.
کارگردانی نمایش "باغ وحش شیشه ای" با حضور فارغ التحصیلان دانشکده در سال 1351.
شروع فعالیت سینمایی با بازی در فیلم « دیوار شیشه ای » (ساموئل خاچیکیان) در سال 1350.
برنده جایزه بهترین بازیگر از جشنواره هنری ادبی روستا برای بازی در فیلم « ملک خاتون » (حسن محمدزاده) در سال 1369.
برنده جایزه بهترین بازیگر از جشنواره سیما برای بازی در تله تئاتر « شعبده باز » در سال 1374.

behnam_tr
28-07-2008, 13:55
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۷ ساعت ۱۰:۴۳

حسین سهیلی زاده کارگردان «ترانه مادری» در گفت وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این خبر اظهار کرد: این سریال که در ۵۰ قسمت ۳۵ دقیقه ای ساخته می شود، تا آغاز ماه رمضان روی آنتن خواهد بود و حدود زمان پخش سریال «نرگس» (۱۰ و ۴۵ دقیقه) روانه ی آنتن می شد.
وی با بیان این که اکنون در حال پیش تولید «ترانه ی مادری» هستیم، گفت: پیش تولید این سریال، ۲۰ تا ۳۰ روز به طول می انجامد. تصویربرداری آن نیز ۲۰ اردیبهشت ماه آغاز می شود و ۴ تا طول می کشد.
این کارگردان درباره ی علت ساخت «ترانه ی مادری» اظهار کرد: پس از کارگردانی سریال های خاص تری که موضوعاتی چون سیاسی و مذهبی داشتند، تصمیم گرفته ام ملودرامی هر شبی بسازم.
سهیلی زاده با تمجید از فیلم نامه ی «ترانه ی مادری» گفت: فیلمنامه ی این سریال که نوشته مسعود بهبهانی نیا است، بسیار جذاب و عامه پسند است.
وی افزود: داستان «ترانه ی مادری» دنباله دار است و تاکنون ۱۵ قسمت از آن به نگارش درآمده است.
سهیلی زاده که به تازگی ساخت «زخم های رویا» را به پایان رسانده است، درباره ی نظارت بر مراحل فنی این سریال با توجه به تصمیم برای کارگردانی «ترانه ی مادری» گفت: بر تدوین «زخم های رویا» نظارت کامل دارم.یک وقت هایی هنگام تدوین حاضر می شوم و تدوین نهایی را خودم انجام می دهم. البته تدوین این سریال تا پایان اردیبهشت ماه به اتمام می رسد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایرج محمدی و مهران مهام تهیه کنندگی "ترانه ی مادری" را به عهده دارند. این سریال داستان خواهر و برادری به نام های فرخنده و طاهر را روایت می کند که مشکلات بسیاری در روابط خود با هم دارند. همین موضوع باعث دوری آنان از یکدیگر و مهاجرت فرخنده و خانواده اش به شهرستان می شود.

behnam_tr
28-07-2008, 14:02

Havbb
28-07-2008, 15:19
عکسها خیلی به درد من خورد دستت درد نکنه

iman_s
03-08-2008, 02:15
میگن بهرام قاتل میشه!!!

Havbb
03-08-2008, 07:14
میگن بهرام قاتل میشه!!!
چـــــــــــــی مــــــیـــــگــــــی!

deluge28
03-08-2008, 10:28
اگه چيزي رو مطمئن نيستيد، الكي ذهنها رو منحرف نكنيد...

Hazy
03-08-2008, 10:36
کسی از فیلنامه به طور دقیق خبر داره که آخرش چی میشه؟!!

amirrasa kateb
03-08-2008, 13:24
کسی از فیلنامه به طور دقیق خبر داره که آخرش چی میشه؟!!
فامیل یکی از دوستای صمیمی مامانم نویسنده ی این فیلمه (امین عابدی )
دوست مامانم هرکار کرده نتونسته حتی از زیر زبونش بکشه که اون خانوم مهندسه چیکارست اونجا بعد فیلمنامشو می خوان در بیارن:31:

Alireza Taji
03-08-2008, 15:56
میگن بهرام قاتل میشه!!!
من شنیدم به خاطر اقدام علیه امنیت ملی به اعدام محکوم میشه:27:
نمی دونم چرا حس می کنم این سریال را تا حالا صد بار دیدم و برام اصلا جذابیت نداره.

iman_s
04-08-2008, 01:49
اگه چيزي رو مطمئن نيستيد، الكي ذهنها رو منحرف نكنيد...
من دیدم این شایعه زیاد شده اینجا گذاشتم.شما هم اگه چیزی درباره این سریال شنیدین بگین.وقتی سریال تموم بشه این حدسها خیلی باحال میشه.
مثل تاپیک سریال اغما که پارسال تو متفرقه بود.

elham_007
04-08-2008, 06:01
دوست مامانم هرکار کرده نتونسته حتی از زیر زبونش بکشه که اون خانوم مهندسه چیکارست اونجا بعد فیلمنامشو می خوان در بیارن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به دوست مامانت بگو زیاد به خودش زحمت نده ، تو فیلم که معلوم شد کیه ....
عمه بچه هاست دیگه ...
یعنی تا حالا متوجه نشده بود ...:18:

amirrasa kateb
04-08-2008, 12:13
به دوست مامانت بگو زیاد به خودش زحمت نده ، تو فیلم که معلوم شد کیه ....
عمه بچه هاست دیگه ...
یعنی تا حالا متوجه نشده بود ...:18:
منظورم اون اولا که هنوز نگفته بود وگرنه دلیلی نداره که نگه

iman_s
05-08-2008, 02:43
هر کی هست من که اصلا ازش خوشم نمیاد.
چه از خودش چه از بازیش.

sina285
05-08-2008, 08:46
سریال خوبیه فقط اون پوریا که توش هست خیلی گیج میزنه

sd70
05-08-2008, 09:54
سریال خوبیه فقط اون پوریا که توش هست خیلی گیج میزنه
البته پويا نه پوريا.

اين سميرا هم که هي بلده گير بده به فرخ!

------------

راستي کسي نميدونه اين فيلم چند قسمته؟

bewitch
05-08-2008, 10:13
باز الان يكم بهتر شده ، اولاش خيلي افتضاح بود ،اون قسمتايي كه محيط دانشگاه رو نشون نميده ، قابل تحمل تره

Hazy
05-08-2008, 11:36
چرا اینقدر فیلم که جونه!با این که موضع جالبی داره! ولی مثلا یه سریال مثلا مرگ تدریجی یک رویا اون همه تبلیغ و سر و صدا داره!؟؟

Amin
05-08-2008, 11:40
باز الان يكم بهتر شده ، اولاش خيلي افتضاح بود ،اون قسمتايي كه محيط دانشگاه رو نشون نميده ، قابل تحمل تره
yep
موافقم
دانشگاشون خیلی تخیلیه
معلوم نیست اینا با خودشون چی فکر کردن
که این مسخره بازیا رو به زور وارد فیلم میکنن !

【ツ】

Antigirl
05-08-2008, 19:31
در مورد دانشگاشون منم موافقم فقط ÷وریا الکترونیکیه چرا بقیه درسهاشونو میخونن حتی الکترونیک هم همچین چیزهایی نداره.!

Antigirl
05-08-2008, 19:36
راست این فیلم تلنگری برای مادرهایی مثل مادر پویا پس مواضب رفتارتون باشید

Antigirl
05-08-2008, 19:40
در کل فیلم جالبیه موضوعیه که تو جهان مثل اون زیاده ولی به نظر من جناییش کنن بهتره .
این طوری
پویا بره مامانشو بکشه بعد بره با ادیب ازدواج کنه بعد از چند وقت اونم بکشه به خاطر عقده های داخلیش
بهرام هم بره باباشو بکشه بعد با ارثش بره با رامین ففست فود باز کنه
نظر شما چیه؟؟

bewitch
05-08-2008, 19:52
در کل فیلم جالبیه موضوعیه که تو جهان مثل اون زیاده ولی به نظر من جناییش کنن بهتره .
این طوری
پویا بره مامانشو بکشه بعد بره با ادیب ازدواج کنه بعد از چند وقت اونم بکشه به خاطر عقده های داخلیش
بهرام هم بره باباشو بکشه بعد با ارثش بره با رامین ففست فود باز کنه
نظر شما چیه؟؟

:18::18::18::18::18::18::18:

خوب شد تو فيلمنامه رو ننوشتي :46::46:

persian365
05-08-2008, 19:59
دانشگاشون خیلی تخیلیه
معلوم نیست اینا با خودشون چی فکر کردن
که این مسخره بازیا رو به زور وارد فیلم میکنن !

موافقم
فيلنامه خوبي هست

ولي يك سئوال براي من هست
چرا قسمت هاي دانشگاه رو خيلي ابتدايي درست كردند

بعد اون 2 تا پسر خوب . خيلي ديگه زيادي خوبي . همش به فكر ديگران هستند . لزومي نداره تو هر صحنه اي كه مشكل پيش اومد . اونا بيان كمك كنند .

اقاي دايي هم زياد بيكار هست . اينقدر خودشو لوس نكنه بهتره . يك خورده سنگين تر بود بهتر بود

bewitch
05-08-2008, 20:04
اين مينا لاكاني هم خيلي حرص آدمو در مياره ........ آي خوشم مياد بچه ها وقني بفهمن برادرن محلش نذارن ...... يكي نيست بهش بگه : عرضه داشتي خودت بزرگشون ميكردي

a-r-i-y-a-n-a
05-08-2008, 20:18
به نظرم زیادی دارن کشش میدن

persian365
05-08-2008, 20:28
به نظرم زیادی دارن کشش میدن

سريالي رو كه مي خوان هر شب پخش كنند بايد كش بدند و گرنه زود تموم ميشه .

اين طولاني كردن فيلم و سريال ها از عادت بعضي كارگردانان هست

گاهي بيننده آخر فيلم رو بهتر از كارگردان متوجه ميشه ولي همچنان فيلم رو به قول شما كش ميدند .

behnam_tr
06-08-2008, 11:33
گاهي بيننده آخر فيلم رو بهتر از كارگردان متوجه ميشه ولي همچنان فيلم رو به قول شما كش ميدند .

:27:منم موافقم ...اکثر سریال ها آخرشون از اولشون معلومه ترانه مادری هم از این جمله است.

mohamad23
06-08-2008, 11:51
خيلي نقص داره كلا ضد و نقيضه ,مخصوصا رفتار پويا ,كلا سريال قويي نيست ميشد بيشتر روش كار كرد.

Xx Hossein xX
06-08-2008, 12:04
رفتن تو کار کش .

Ninjai
06-08-2008, 14:57
اگه اسم تاپیک رو بذارین " تاپیک جامع مبارزه با ترانه ی مادری " فکر کنم بهتر باشه !:31:

MOHAMMAD2010
07-08-2008, 01:02
امشب عجب صحنه اکشنی داشت .

I3 E L O \/ E D
07-08-2008, 02:04
سلام.
ببینم این سریال تا آخر تابستون تموم میشه؟
چند قسمتی؟

iman_s
07-08-2008, 11:03
چه صحنه تصادف باحالی بود.
به نظر شما میمیره؟

Ninjai
07-08-2008, 11:30
به نظر من که نمیمیره چون اولا فیلم ایرانیه !!! ثانیا این موضوع رو برای این گذاشتن که فرخ از کاراش دست برداره .

Amin
07-08-2008, 13:49
به نظر من که نمیمیره چون اولا فیلم ایرانیه !!! ثانیا این موضوع رو برای این گذاشتن که فرخ از کاراش دست برداره .
اتفاقا میمیره
که سند خونه گم و گور بشه !
بعد سینا سند رو پشت ساعت خودش (اگه قسمتهای اول رو دیده باشین متوجه منظورم میشین!!) پیدا کنه ! :دی

【ツ】

behnam_tr
07-08-2008, 16:16
تو رو خدا یکی بگه دیروز چه اتفاقی اتفاقی افتاد آخه یه جوری شد که نه دیشب تونستم ببینم و نه امروز تکراشو ...

MOHAMMAD2010
07-08-2008, 16:19
بعد سینا سند رو پشت ساعت خودش (اگه قسمتهای اول رو دیده باشین متوجه منظورم میشین!!) پیدا کنه ! :دی

【ツ】

اره درسته سینا اینجاها رو چک کرد

تو رو خدا یکی بگه دیروز چه اتفاقی اتفاقی افتاد آخه یه جوری شد که نه دیشب تونستم ببینم و نه امروز تکراشو ...

هیچی مادربزرگه تصادف کرد حالا معلوم نیست میمیره یا نه

leila*
07-08-2008, 16:53
تکرارشو کی میزاره
من امشب نمیتونم ببینم
تکرار 5 شنبه شب کی هست چه ساعتی؟

sd70
07-08-2008, 16:57
تکرارشو کی میزاره
من امشب نمیتونم ببینم
تکرار 5 شنبه شب کی هست چه ساعتی؟
روز شنبه بعد از ظهر حدود ساعت 3 نشون ميده.

leila*
07-08-2008, 16:59
روز شنبه بعد از ظهر حدود ساعت 3 نشون ميده.

مر30
ممنون
یادم باشه نگاه کنم
که فکر نکنم یادم بمونه

Ninjai
07-08-2008, 17:31
آخه ساعت سینا که بکی دیگه بود !!

Havbb
08-08-2008, 00:45
مادر بزرگه مرد؟

MOHAMMAD2010
08-08-2008, 00:51
آخه ساعت سینا که بکی دیگه بود !!

خب درسته
ولی به احتمال زیاد سینا تو همشون فضولی میکنه

مادر بزرگه مرد؟

آره دیگه
مراسمم که گرفتن :31:

iman_s
08-08-2008, 01:49
ایم سمیراهه چقدر پر رو شده. از بس که مادر بزرگه بهش رو داد.
من جای فرخ بودم اول با بهرام خودمونی تر میشدم و بعد قضیه رو بهش میگفتم بعد مخشو میزدم که خونه رو بفروشه و سهم خودشو بگیره.
راستی به سمیرا که سهمی نمیرسه؟

MOHAMMAD2010
08-08-2008, 02:54
ایم سمیراهه چقدر پر رو شده. از بس که مادر بزرگه بهش رو داد.

آره خیلی
خیلیم ازش بدم میاد با اون نقشش :2:

behnam_tr
08-08-2008, 10:25
آره خیلی

:41: بر عکس شما من خیلی هم ازش خوشم میاد .....:46:

THE DARK KNIGHT
08-08-2008, 13:04
آره خیلی
منم حالم ازش به هم میخوره:2::2::2::2::2:.

MOHAMMAD2010
08-08-2008, 23:17
اینم پویا نظرتونو بگین :

kiuna
08-08-2008, 23:20
من از این پوریا خوشم نمیاد! برعکس بهرام که خیلی لوطی و خاکیه
این خیلی خودشو میگیره ! همچین حرف میزنه انگار مادرزاد بازیگر دنیا اومده !

MOHAMMAD2010
08-08-2008, 23:45

پویا دیگه ...

Kasra 91
09-08-2008, 00:15
حالا این پویا چشاش ابیه یا مشکی یا قهوه ای؟

Alireza Taji
09-08-2008, 01:13
منم با پویا حال نمیکنم:2:
بازیگرش هم خوب بازی نمیکنه...یکی دیگه از علتهاش هم شایداین باشه که نقش شباهتی بهم نداره و همچین ادمی هم تا حال خیلی کم دیدم...
اما بهرام خیلی خوبسسس...
این اهنگه که وقته مراسم مادربزرگه خوند را جایی سراغ ندارید دانلود کنیم؟

Antigirl
09-08-2008, 10:04
این فیلم قبل از ماه رمضون تموم میشه میگی نه نگاه کن..

کاملاً موافقم

sd70
09-08-2008, 22:43
يه سوال: فرخ کي سند رو داد به مادرش؟

MOHAMMAD2010
10-08-2008, 00:04
يه سوال: فرخ کي سند رو داد به مادرش؟

توی یکی از قسمتا مادر بزرگه ( خدا رحمتش کنه :31: ) پیله شد مجبور شده بعش بده

deluge28
10-08-2008, 11:19
ویرایش....................

sd70
10-08-2008, 22:38
اينا مگه مادرشون نمرده؟؟

پس چرا پويا مياد شيريني ميخره و راجب ازدواج و اين حرفا صحبت ميکنه؟ چرا ملت با هم ميگن و ميخندن؟ شايدم تو فيلم مثلا چندين روز از مرگ مادربزرگه گذشته و من خبر ندارم.

Alireza Taji
11-08-2008, 00:17
اينا مگه مادرشون نمرده؟؟

پس چرا پويا مياد شيريني ميخره و راجب ازدواج و اين حرفا صحبت ميکنه؟ چرا ملت با هم ميگن و ميخندن؟ شايدم تو فيلم مثلا چندين روز از مرگ مادربزرگه گذشته و من خبر ندارم.
خیرسرش سریال هست...
بایدیه جوری ماست مالی کنند دیگه نمیشه که تا چهل روز فقط عزا نشون بدند!
این مادر پویا خیلی روی اعصابم راه میره ای کاش این میمرد حیف اون مادر بزرگه!

Havbb
11-08-2008, 00:28
خوشم میاد از این دینگ دینگ که اول سریال میگه مگه اخباره که راس ساعت میذارند؟

Kasra 91
11-08-2008, 00:29
خیرسرش سریال هست...
بایدیه جوری ماست مالی کنند دیگه نمیشه که تا چهل روز فقط عزا نشون بدند!
این مادر پویا خیلی روی اعصابم راه میره ای کاش این میمرد حیف اون مادر بزرگه!

اره واقعا حیف مادربزرگه با اون صدای باحالش

leila*
11-08-2008, 00:43
از مادر پویا خیلی بدم میاد
کلا شخصیتای این داستان هر کدومشون یه جورایی منفورن و اعصاب خورد کن

MOHAMMAD2010
11-08-2008, 02:06
اره واقعا حیف مادربزرگه با اون صدای باحالش

اتفاقا از صداش خیلی بدم میومد

فقط فرخ از نظرم خوبه

behnam_tr
11-08-2008, 09:37

:10:خوب معلومه تو یه فیلم یه شخصیتهایی بد و یه شخصیت هایی خوب هستند.

Amin
11-08-2008, 15:25
:10:خوب معلومه تو یه فیلم یه شخصیتهایی بد و یه شخصیت هایی خوب هستند.
بله
اما همشون به طرز افراطی خوب یا بد هستن
کلا ما تو فیلمها و سریالهامون بلد نیستیم شخصیت سازی کنیم
مثلا بدمن های ما سیگار میکشن ! عینک آفتابی میزنن !! موهاشون ژل زده و مرتبه !!! و بسیار خوش تیپن و هر از چند گاهی لبخند های شیطانی میزنن !!!!
بیخیال :دی
چه ربطی به این تاپیک داشت ؟!

【ツ】

delusion
11-08-2008, 18:06
بله
اما همشون به طرز افراطی خوب یا بد هستن
کلا ما تو فیلمها و سریالهامون بلد نیستیم شخصیت سازی کنیم

【ツ】
تائید میشه...
البته تو این سریال شخصیت ها خوبه... خوب و یا بد...بد نیستند و کلا شخصیتها خاکستری هستند.
اما بعضی بازیگرانش اصلا خوب کار نکردند.

mani6606
11-08-2008, 21:09
ما که از اول فیلم رو ندیدم . حیف وقت برای فیلم های بی محتوا .

a-r-i-y-a-n-a
11-08-2008, 22:14
ما که از اول فیلم رو ندیدم . حیف وقت برای فیلم های بی محتوا .
واسه ما که از صبح تا شب بیکاریم خوبه

InDepEndEnCe
11-08-2008, 23:21
كسل كننده و مزخرف ! اولش خيلي بهتر بود. موضوع چرتي داره! آخه دو تا بچه با اين همه پول نابود مي شن! با اون داستان عشقسشون كه گل كاشتن! اففففتضاحه!

delusion
11-08-2008, 23:50
كسل كننده و مزخرف ! اولش خيلي بهتر بود. موضوع چرتي داره! آخه دو تا بچه با اين همه پول نابود مي شن! با اون داستان عشقسشون كه گل كاشتن! اففففتضاحه!
تائید میشه...
من فقط از بهرام خوشم می امد که اون هم داره نامردی میکنه.

Asirap
12-08-2008, 00:09
کلن این پویا چقد بی معنیه!!!!

نمایی که از دانشگاه دارن میکنن تو مخ مردم هم جالبه!!!

اصلا کدوم استاد دانشجو هاش رو میشناسه!؟؟؟

MOHAMMAD2010
12-08-2008, 01:04
کلن این پویا چقد بی معنیه!!!!

نمایی که از دانشگاه دارن میکنن تو مخ مردم هم جالبه!!!

اصلا کدوم استاد دانشجو هاش رو میشناسه!؟؟؟

کلا نماش خیلی مسخرس
برخورد استاد با دانشجو ها هم همینطور
همیشه هم که استادشون یکیه :31:

mani6606
12-08-2008, 06:10
همیشه هم که استادشون یکیه :31:

دوست عزیز با این حرفت یادت دبستان افتادم که همه درس ها با یک معلم بود.:27: :31:

آرش-19
12-08-2008, 14:42
آره جو دانشگاهش خیلی ضایس.
برخورد دانشجوها هم با هم با حاله.
این دانشجوها هم خیلی راحت کار پیدا میکنن.

Havbb
12-08-2008, 15:05
دوستان ، کسی اسم واقعی این سینا را نمیدونه؟

a-r-i-y-a-n-a
12-08-2008, 17:55
علی شادمانی یا شادانی :d

delusion
12-08-2008, 18:22
انگار پویا شاگرد اول درسش در دانشگاه شد!
این چطوری درس خوند؟
ای کاش زود جمعش کنند...

S@eid
13-08-2008, 01:34
شنیدم قرار بوده مهدی سلوکی نقش بهرام رو بازی کنه ولی این اتفاق نیفتاده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الان هم این اقا مهدی رفته و در بعضی از نشریات زرد به سیاوش حمله کرده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در هر صورت خیلی خوشحالم که این نقش به مهدی سلوکی داده نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به نظر من بازی سیاوش خیرابی عالیه و انتخاب سلوکی کار بسیار احمقانه ای بود که خوشبختانه صورت نگرفت . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lovelykid
13-08-2008, 17:51
به نظر من هم فیلم مزخرفیه!

garibashena
13-08-2008, 19:15
اصلا کدوم استاد دانشجو هاش رو میشناسه!؟؟
:27::27::27::27::27:

Kasra 91
13-08-2008, 20:06
علی شادمانی یا شادانی :d

محسن افشانی

elham_007
13-08-2008, 21:57
محسن افشانی

اون که پویاست ... :13:

Havbb
14-08-2008, 01:10
اون که پویاست ... :13:
فهمیدم خودم ، اسمش محمد شادانی هست

mahsa1469
14-08-2008, 11:31
چرا درس های پویا و بهرام این قدر مشترکه ؟
راستی شما ها که دانشگاه رفتین واقعا دانشگاه این شکلیه؟ استاداش این جورین؟

mani6606
14-08-2008, 12:46
راستی شما ها که دانشگاه رفتین واقعا دانشگاه این شکلیه؟ استاداش این جورین؟

مگه چه جورین؟ چون من از همون ابتدا پخش فیلم رو ندیدم.

mahsa1469
14-08-2008, 12:49
مثل دبیرهای دوران راهنمایی!

MOHAMMAD2010
14-08-2008, 14:49
نه تو پستای قبلم گفتم
کلا دانشگاه و استاداشون خیلی الکیه

arash_3tar
14-08-2008, 18:15
اقا یه نکته ی جالب این پسره پول داره هست( بهرام فکر کنم )
این سری توجه کنید چقدر زشت میخندهههه
اه اه اه اه
ولی بازیش جالبههه

deluge28
14-08-2008, 20:19
يه سوال...اين سينا همون بنيامين (برادر كوچيك يوسف) توي سريال يوسف پيامبره؟؟؟يا اوني كه توي بزرگمرد كوچك هست؟؟
(

mahsa1469
14-08-2008, 20:28
يه سوال...اين سينا همون بنيامين (برادر كوچيك يوسف) توي سريال يوسف پيامبره؟؟؟يا اوني كه توي بزرگمرد كوچك هست؟؟
(
دومیشه.........:20:

sd70
14-08-2008, 21:04
اين دختره که پويا عاشقش شده (نغمه) همونيه که تو راه بي پايان هم بود؟

------------

راستي ديشب پناهي به شاگردش گفت نسکافه بيار ولي چرا بعد اون همه وقت هيچي نياورد؟ :24:

InDepEndEnCe
14-08-2008, 22:55
چه قققققققققققققدر اين پويا خره! آخه مگه مي شه؟ انقدر آدم كودن باشه! رفته جلو باباش به يارو هديه مي ده! ديگه حالم داره از اين سريال مسخره به هم ميخوره! مثلا يارو نابغه هستش!

elham_007
14-08-2008, 23:45
اين دختره که پويا عاشقش شده (نغمه) همونيه که تو راه بي پايان هم بود؟

دل تنگم
15-08-2008, 04:55
سريال‌هايي مثل «ترانه مادري»، «خانه پدري» و «پدرسالار» با مضامين و دستمايه‌هايي تكراري، مثل اختلافات خانوادگي و... بارها و بارها از شبكه‌هاي مختلف سيما پخش شده‌اند.

اما آنچه اين سريال‌ها را از هم متمايز كرده و سبب جلب نظر مخاطبان مي‌شود نحوه به تصوير كشيدن همين دستمايه‌هاي كمابيش مشابه است. اينكه كارگردان و نويسنده چگونه و با چه نگاهي به زواياي مختلف زندگي آدم‌ها پرداخته اند، شايد مهم‌ترين وجه در موفقيت اين مجموعه‌هاي نمايشي باشد.

اين موضوعات هر چند به كرات و در فرم‌هاي گوناگون در سريال‌ها و مجموعه‌هاي مختلف به تصوير كشيده شده‌اند اما به اين دليل كه كشمكش‌ها و گره‌هايشان از بطن زندگي مردم برخاسته است، همواره مخاطباني با درد مشترك را پاي صفحه تلويزيون مي‌نشانند و چه بسا به همين دليل، نوشتن و ساختن چنين مجموعه‌هايي و باورپذير بودنشان سخت‌تر از مجموعه‌هايي با موضوعات تخيلي است.

اين سريال، داستان برادري است كه تلاش مي‌كند حق مادر و خواهرها را به بهانه كينه‌اي قديمي از دست آنها بيرون كشيده و صرف زندگي خودش و همسر و فرزندش كند؛ صرف همسري كه با او يكدل و يگانه نيست و اختيارش مثل عروسكي كوكي در دست پدرش است.

«ترانه مادري» روايتي بر مبناي خط محوري كينه‌هاي خانوادگي با موضوع فروش خانه باغي متعلق به مادر خانواده است كه تمام اختلافات و پنهان‌كاري‌هاي سال‌هاي دور تا حالا را زنده مي‌كند. اما در كنار اين خط مركزي داستاني، كاراكتر‌هايي داريم كه هر كدام داستاني جداگانه و جذاب آفريده‌اند؛ داستان‌هايي هر چند ساده كه به مدد بازي‌هاي خوب بازيگرانشان جان گرفته و براي مخاطب جذاب شده‌اند.

دانيال حكيمي در نقش برادري كه در پي فروش خانه است بسيار شبيه كاراكتر همان برادر سريال «خانه پدري» است؛ پسري خودخواه كه ابتداي سريال تنها به منافع شخصي خود فكر مي‌كند. اما اين بار حكيمي پس از چندين سال و با تغييرات ظاهري، بازي نرم‌تر و جا افتاده‌تري دارد و مثل همه نقش‌هايش، گفتار با طمأنينه و صداي خوبش كمك بزرگي در ايفاي نقش اوست.

حسن شخصيت‌پردازي در فيلمنامه سريال در مورد كاراكتر حامد (دانيال حكيمي) و اغلب كاراكتر‌ها در اين است كه مرزبندي سياه و سفيد ندارند و از همان ابتدا آدم‌هايي تك بعدي نيستند كه با خواست كارگردان در پايان به زور استحاله شوند. اغلب آنها مثل آدم‌هاي دنياي واقعي، آدم‌هايي خاكستري و قابل باورند كه تغيير فكر و جهت زندگي شان به نرمي صورت مي‌گيرد و تحميلي نيست.

ظهور پديده‌اي به نام هما روستا را هم بعد سال‌ها دريك سريال ساده تلويزيوني بايد به فال نيك گرفت. هما روستا را در كارهاي به يادماندني بسياري به ياد داريم و لحن دوست‌داشتني‌اش در اداي ديالوگ‌ها اين بار هم در نقش مادري منطقي و با كاريزماي شخصيتي خاص، كاملا جا افتاده است؛ چيزي كه به پرسوناي هما روستا كاملا مي‌آيد و خوشبختانه مجبور نشده نقش مادري لرزان و بي‌اعتماد به نفس را بازي كند كه در ميانه دعواهاي خانوادگي دم‌به‌دم غش مي‌كند و نمي‌داند طرف دختر‌ها را بگيرد يا پسر دردانه‌اش را. فاطمه گودرزي هم با كاراكتر فرخنده در نقش مادري كنترل گر كه همه كنترل‌ها را به حساب محبت مي‌گذارد خوب ظاهر شد.

هر چند اغلب بازي‌هاي گودرزي شبيه هم هستند اما اين بار، هم بازي او و هم شخصيت‌پردازي‌اش به تكامل نقش كمك كرده‌اند. سميرا با بازي مينا لاكاني، دليل حضورش و توجيه خيلي از ديالوگ‌هايش هنوز چندان روشن نيست و فيلمنامه چندان به او نپرداخته و تنها كليشه شخصيت دلسوز و نگراني از او مي‌بينيم؛ چيزي كه در اغلب سريال‌هاي داخلي وجودش مثل اكسسوار صحنه تكراري شده است. نزديك نشدن به شخصيت سميرا باعث شده، اين كاراكتر حضور سرگرداني در سريال داشته باشد؛ حضوري كه با وجود تلاش نويسندگان، به راز آلودگي و تعليق داستان كمك خاصي نمي‌كند.

در كنار داستان اصلي، داستانك‌هايي شكل گرفته؛ ماجراهايي مثل مهاجرت همسرحامد و سرسپردگي بي‌حد او به پدرش (با بازي الهام پاوه‌نژاد كه معلوم نيست به چه دليل برخلاف هميشه آنقدر شتاب زده است) و رازهاي بسياري كه در اين خانواده نهفته‌اند؛ رازهايي مثل اينكه بهرام و پويا فرزندان اصلي خانواده‌هاي خود نيستند؛ حقيقتي كه برملا شدن آن مي‌تواند خيلي چيز‌ها را به هم بريزد. داستان پيرنگ خوبي دارد و تمام حوادث به شكل سنجيده‌اي در هم تنيده شده‌اند. شايد تنها نقطه ضعف داستان، به تصوير كشيدن سكانس‌هاي مربوط به حوادث دانشگاه و بازيگري بازيگران آن باشد كه كاملا مصنوعي و دور از ذهن از كار در آمده و بيش از آنكه به دانشگاه شبيه باشد به مدرسه شبيه است به‌خصوص رفتار بچه‌ها و حرف‌ها و وقايع.

پويا كه شخصيتي سست و وابسته به خانواده دارد به همكلاسي خود علاقه‌مند مي‌شود و چگونگي جرقه زدن اين رابطه و علاقه هرگز به تمامي روشن نمي‌شود و چگونگي روند اين اتفاق كاملا كليشه‌اي و دور از ذهن است و نويسنده از دم‌دست‌ترين تمهيد‌ها براي بر ملا كردن راز پويا استفاده كرده و اين راز جوري بر ملا مي‌شود كه انگار دست كمي از جنايت ندارد. خريدن ساعت و كادو دادن آن به خانم اديب آنقدر لوس تصوير شده كه هر كسي اگر يك بار هم گذارش به كلاس‌هاي دانشگاه افتاده باشد، آن را باور نمي‌كند. از سويي رفتار دانشجوهاي سال بالايي و پاييني‌ها مثل دبيرستاني‌هاست. اما بازيگر نقش بهرام جبران‌كننده بخش اعظم كمبود‌ها و گرفتاري‌هاي اين بخش سريال است. او آنقدر مسلط و قاطع بازي مي‌كند كه انگار سال‌هاست بازيگر است.

او علاوه بر به نمايش گذاشتن بازي خوب و قابل تحسين، به خوبي شخصيت بهرام را به تصوير كشيده؛ جواني تند مزاج كه باطن خوبي دارد با تم شخصيتي حامي – رهبر كه اغلب در جمع به‌دليل هوش و حاضر‌جوابي‌اش در مركز توجه قرار مي‌گيرد. بازيگر اين نقش در اجراي كاراكتر خود به خوبي از فن بيان و ميميك مناسب استفاده كرده و به كاراكتر بهرام ابعادي واقعي بخشيده است.

شايد نمك داستان ترانه مادري مي‌توانست عاشق شدن پويا و علاقه او نسبت به خانم اديب باشد، اما سريال به شخصيت خانم اديب چندان نزديك نمي‌شود و به جز چند سكانس در دانشگاه و سكانس‌هايي در خانه كه شاهد رفتار و برخورد كليشه‌اي بين او و پدري ويلچرنشين و مهربان هستيم (پدري كه نديده و نشنيده راز دختر را مي‌خواند، از همان پدرهاي خوب قصه‌ها كه وقتي قرار است خوب باشند، ديگر زيادي خوب هستند) چيز بيشتري از او نمي‌بينيم جز اينكه او هميشه دختري دو دل، عصبي، مقيد و بسيار نگران آبروي خود است.

بيتا سحرخيز در ادامه بازي خود در فيلم «همخانه» در اين سريال هم تا حد زيادي فرم بازي‌اش عصبي و كنترل نشده است و درجات عصبانيت و مهرباني‌اش متعادل نيستند و البته اين شايد به نقشي كه براي او نوشته شده، برگردد. تا اين قسمت، هنوز گره‌هاي بسياري در ترانه مادري (با وجود پخش هر شبه) ناگشوده مانده؛ اينكه چرا اين 2 پسر به فرزندي پذيرفته شده‌اند و دليل حضور سميرا و سرانجام خانه‌باغ و رفتن حامد به خارج و...

هر چند سريال ريتم كندي دارد و تعليق و كشمكش چنداني در كار نيست و در مدت زمان كوتاه هر قسمت اتفاق خاصي در آن نمي‌افتد، حتي ماجراي عاشق شدن پسركي دست‌و‌پاچلفتي و دختري كه مدام سر دنده لج است هم، چيزي نيست كه چندان توجه مخاطب را جلب كند. اما نحوه به تصوير كشيدن همين وقايع ساده و پخش هر شبه آن، به علاوه مجموعه عواملي مثل فيلمنامه، ديالوگ‌ها و... دست به دست هم داده‌اند تا ترانه مادري جايگاه مناسبي نزد مخاطبان به فراخور سليقه‌شان داشته باشد. اين سريال با حضور جمعي از بازيگران حرفه‌اي و ماجرايي كه براي بسياري از خانواده‌ها آشناست هر چند بارتعليقي قوي‌اي ندارد اما با همين ريتم آهسته و پيوسته مي‌رود تا با پيش‌روي داستان به سمت انتها رضايت مخاطبان را برآورده كند.

Reza_994
15-08-2008, 05:01
بچه ها تو اين قسمتش يه سوتي ضايع اي داد اين لادنه
جايي كه مي خاست بره درو واسه فرخه باز كنه به جاي اينكه كليد باز شدن رو بزنه بجاش كليد تصوير رو زد

__Genius__
15-08-2008, 05:32
چه قققققققققققققدر اين پويا خره! آخه مگه مي شه؟ انقدر آدم كودن باشه! رفته جلو باباش به يارو هديه مي ده! ديگه حالم داره از اين سريال مسخره به هم ميخوره! مثلا يارو نابغه هستش!
از کی تا حالا به این افراد میگن نابغه ؟ :31:

__Genius__
15-08-2008, 05:42
راستی یه چیزی هم اومدم بگم ، توی این سریال به طرز عجیبی از این سمیرا تنفر دارم ، یعنی حال منو به هم میزنه !
یه آدم فضول که کارای خودش رو خیلی درست میدونه !
هیچکی دائی فرخ و بهرام نمیشه .

bleu2u4u
15-08-2008, 09:01
سريال‌هايي مثل «ترانه مادري»، «خانه پدري» و «پدرسالار» با مضامين و دستمايه‌هايي تكراري، مثل اختلافات خانوادگي و... بارها و بارها از شبكه‌هاي مختلف سيما پخش شده‌اند.

كاشكي ميگفتي مال روزنومه ي همشهري

Ssarshar
15-08-2008, 11:50
این سمیرا انقدر پوست صورتش خرابه که با وجود گریم چند لایه ای باز هم ضایس

mahsa1469
15-08-2008, 14:03
جايي كه مي خاست بره درو واسه فرخه باز كنه به جاي اينكه كليد باز شدن رو بزنه بجاش كليد تصوير رو زد
این که چیزی نیست آدم کمتر متوجه می شه :31:شما به رنگ لباس بازیگراش نیگاه کنید راه می رن عوض می شه:41:

a-r-i-y-a-n-a
15-08-2008, 16:00
آخرش واقعا چی میشه؟؟؟!!!!!!

iman_s
15-08-2008, 16:30
آخرش واقعا چی میشه؟؟؟!!!!!!
تموم میشه دیگه :دی
من که گفتم بهرام قاتل میشه.
آخه با این شخصیتی که داره و طبق روال فیلمها و سریالهای ایرانی نمیتونه ادم درست حسابی باشه.ولی اشخاصی مثل سمیرا با توجه به تیپ و ظاهرشون همیشه یک فرشته هستند و شخصیت مثبت فیلمند.
اینقدر از این سمیرا بدم میاد که حد نداره.نه به خاطر بازیش تو این فیلم.یک فیلم دیگه ازش دیده بودم.از یافه اش هم خوشم نمیاد.بازی هم بلد نیست.

a-r-i-y-a-n-a
15-08-2008, 21:03
:d
بیچاره مینا لاکانی
اگه تو این فیلمه یه جوری می مرد همه راحت می شدن

babak-online
15-08-2008, 21:19
دو نکته:

1- من حالم از این سمیرا به طرز وحشتناکی به هم میخوره، وقتی نشونش میده چند تا فحش آبدار نثارش می کنم. گویا شماها هم مثل من هستید!!!
2- یه حسی به من میگه این خاله ی بهرام هم به سرنوشت زهره (بازیگر سریال نرگس) دچار میشه. خیلی فیلم خورش ملسه !!!! D:

InDepEndEnCe
15-08-2008, 23:06

ايوللللللللللللل دقت ! كف كردم! :31:

__Genius__
16-08-2008, 09:27
دو نکته:

1- من حالم از این سمیرا به طرز وحشتناکی به هم میخوره، وقتی نشونش میده چند تا فحش آبدار نثارش می کنم. گویا شماها هم مثل من هستید!!!
2- یه حسی به من میگه این خاله ی بهرام هم به سرنوشت زهره (بازیگر سریال نرگس) دچار میشه. خیلی فیلم خورش ملسه !!!! D:
گل گفتی :31:
مراجعه کنید به پست قبلی من توی این تاپیک .
واقعا این سمیرا موجود تنفر انگیزیه ...:13::2:

e_mohsen83
16-08-2008, 10:11
فیلم بسیار ضعیفی است...
اون پویا چه می کند با این هدیه دادنش حال ادمو بهم می زند
اه بر این فیلم

.::. RoNikA .::.
16-08-2008, 13:20
پویا و سمیرا حال آدمو بهم می زنن

البته از یه نظر پویا کارش حرف نداره
اونم این که پویا تو واقعیت بچه منفیه، اما تو این فیلم به خوبی تونسته نقش مثبت ها رو ایفا کنه

بهرام هم بازیش خوبه ... با این که تازه کاره اما خوب بلده نقششو چطوری بازی کنه

بقیه بازیگرا هم که قدیمی هستن و حرفه ای

a-r-i-y-a-n-a
16-08-2008, 13:34
پویا و سمیرا حال آدمو بهم می زنن

البته از یه نظر پویا کارش حرف نداره
اونم این که پویا تو واقعیت بچه منفیه، اما تو این فیلم به خوبی تونسته نقش مثبت ها رو ایفا کنه

بهرام هم بازیش خوبه ... با این که تازه کاره اما خوب بلده نقششو چطوری بازی کنه

بقیه بازیگرا هم که قدیمی هستن و حرفه ای
تو از کجا میدونی پویا تو واقعیت منفیه؟؟؟؟؟؟؟؟!:18::31:

.::. RoNikA .::.
16-08-2008, 13:38
برنامه کودک نیگا می کنم :دی
مگه شبکه یک و نمی دیدی
یه برنامه مخصوص نوجواتات که پویا با دوستش محری بود !
هر وقت بیکار بودم نگاه می کردم
پوبا خیلی منفی بود!!!!!!!!

hosseinmusicmaster
16-08-2008, 13:50
مگه شبکه یک و نمی دیدی
یه برنامه تو جام جم اجرا میکرد !
موها سیخ
عینک دودی
تیپ فشن

:31:

a-r-i-y-a-n-a
16-08-2008, 13:59
مگه شبکه یک و نمی دیدی
ok
سلام بهار منظورته دیگه:31:
خب از نظر تیپ و قیافه و این حرفا آره خیلی شیطون بود...:46:

ali...
16-08-2008, 14:20
واقعا بهرام داره عالی بازی میکنه

mahsa1469
16-08-2008, 19:59
بچه ها می گما این پویاهه هیچ نسبتی با هری پاتر نداره..............
نمی دونم چرا وقتی می بینمش یاد اون می افتم

Ssarshar
17-08-2008, 12:35
با دین ترانه مادری به ارزش نرگس پی بردیم .

sd70
17-08-2008, 22:51
حذف شه لطفا

Inter
18-08-2008, 11:19
مثل اینکه موضوع تنفر انگیز بودن سمیرا یه چیز عمومیه چون منم به طور فجیعی ازش بدم میاد چون بازیگر نقشش اصلا نقش رو بخوبی نتونسته در بیاره با اون وضع چادر پوشیدنش که نپوشیدنش بهتر از پوشیدنشه. اه اه اه

فقط یه چیز به نظرم جالب اومد اونم تفاوت های بازی دانیال حکیمی در دو سریال مرگ تدریجی یک رویا و ترانه مادری هست. انگار این همون دانیال حکیمی نیست با اون بازی قابل قبول در سریال فریدون جیرانی. فک کنم علتش هم آب بستن به سریال ترانه مادری و فیلمبرداری این مجموعه به سبک از ضبط به پخش !!!( بر وزن از تولید به مصرف!!!) و فاصله زمانی کوتاه فیلمبرداری تا پخش سریال هست و خوب البته تفاوتهای کارگردان ها با هم و نوع بازی گرفتنشون از بازیگر.

alioxv
18-08-2008, 12:51
اصلا به نظر من اين سريال جالب نيست

:41:

M- H- N
18-08-2008, 20:01
به نظر من اصلا جالب نیست.

Ssarshar
18-08-2008, 21:47
مینا لاکانی همان نرگس و دانیال حکیمی همان محمود شوکت هست .

Hazy
18-08-2008, 21:58
من از اول فيلم ديدم اينا هي ميخوان خونه بفروشن!
هنوزم ميخوان بفروشن!

Inter
18-08-2008, 22:00
امیدوارم فقط تا ماه رمضون تموم کنن،راحت بشیم ( مگه مجبوری آخه خب نبین)

من منتظرم این سریال تموم بشه بشینم پای سریالهای ماه رمضون. حتما خبردارین امسال رضا عطاران با یه سریال طنز دیگه واسه شبکه 3 اومده اونم با حمید لولایی و علی صادقی - چی میگی !!! - چه شود. من که هنوز مزه خانه به دوش زیر زبونم مونده !!!

سریال سیروس مقدم هم با یه موضوع ماورایی دیگه ( برزخ ) سر سفره های ماه مبارک رمضان خواهد آمد.

Havbb
19-08-2008, 00:32
این سریال هم شده یه چرخ و فلک!!! پویا یه کاری میکنه و به بهرام میگه بهرام به باباش میگه فرخ به خواهرش میگه و فرخنده هم با پویا درگیر میشه و میره به سمیرا میگه!!! اگه توی این چند روزه غیر از این بوده بگید

سباستین
19-08-2008, 02:11
هر جور حرفم رو مزه مزه کردم دیدم از p30world اخراج نشم, اخطاره رو حتما می گیرم. واسه همین درباره سریالهایه tv حرف نزنم بهتره. خودتون حدس بزنین چی می خوام بگم.

Alireza Taji
19-08-2008, 02:45
این سریال هم شده یه چرخ و فلک!!! پویا یه کاری میکنه و به بهرام میگه بهرام به باباش میگه فرخ به خواهرش میگه و فرخنده هم با پویا درگیر میشه و میره به سمیرا میگه!!! اگه توی این چند روزه غیر از این بوده بگید
اینا خوب اومدی...
خیلی دارند کشش میدند داستانش هم چیزی برای عرضه نداره...

Ssarshar
19-08-2008, 10:53
فرخ : آره فرخنده جان میخوای بری اون نمکدونو بیاری سندم با خودت بیار .
فرخنده : سند جاش امنه
فرخنده : راستی فرخ پویا کجاست
فرخ : داره با نغمه ادیب جرف میزنه واسش شمش طلا خریده
فرخنده : آی دستم شکست !

این است سریال فوق العاده ی ترانه مادری

Alireza Taji
19-08-2008, 14:32
این پویا دیشب من را دیوانه کرد...
دیگه عمرا بشین این سریال چرند را ببینم.
ندید بدید لپ تاپ را برداشت برد دانشگاه کی چی بشه؟ اون بچه فضول ها را بگو اخه به شما چه داخل سیدی چی هست؟چه توضیحش در مورد لپ تاپ من را کشت!
بعد هم که مثل بز(!) راه افتاد رفت خونه دختره تا ازش سوال کنه شما خواستگاری داری؟با اون مدل موی مسخرش ...
خیر سرش از اهواز هم اومده تهران ...

Ssarshar
19-08-2008, 15:06
من اهوازی اینطوری ندیدم .

اهوازیها آدمای بسیار پخته ای هستن حتی در دوران نوجوانی ولی این ....

سباستین
19-08-2008, 16:27
نمی تونم جلو خودم رو بگیرم. سعی می کنم اخطار نگیرم.
بازیگر کسیه که تبدیل به کارکتر تو داستان بشه. ولی تو این سریال همه تریپه "تو , پدر منو, کشتی!" هستند. همه دارن ادا در می یارن. تک تکه دیالوگهای این سریال در زندگیه واقعی یه مشاجره تمام عیارن. ولی تو سریال با یه جواب منفی همه چی منتفی می شه. کارگردان چی فکر کرده, مگه اینجا کالیفرنیاست؟! (1- برو سند رو بیار. 2- نه, نظرم عوض شد. همین)
وای یه چیزه دیگه. یه صحنه بدونه دلیل بود که داداش کوچیکتره از پله ها میاد پایین و یه عروسک خرسی رو به داداشش نشون می ده می گه: " ببین چقدر خوشگله!!! " .آخه یکی نیست بگه شتره به اون گندگی چرا عروسک بازی میکنه. این زنه آرشیتکته چادری هم که نقطه عطف سریاله.
دانیال حکیمی ( که شاید فکر کرده کیانو ریوزه) موقع حرف زدن چنان تریپه ابرو می ندازی بالا بالا می یاد که سه گانه ماتریکس رنگ می بازه. آقا ادا در نیار.
نغمه ادیب مثلا نماده ( بلانصبت شیر دخترانه ایران) دختره ایرانیه. متحجر, عقب مانده, مبتلا به فوبیا در روابط, دچاره تزلزل در تصمیم گیری, دچاره پرخاش و عصبانیت هایه انفجاری ( که در این مورد فلوکسیتین و ریسپریدون رو بهش توصیه می کنم). عدم ثباته خلق و... .
پویا خیلی دست و پا چلفتیه. چطور؟ دایی , چک رو چطوری نقد می کنن؟!!! آقایه کارگردان, مخت از این بیشتر بهت راه نمیده؟
پسر دانیال حکیمی ( اسمشو نمیدونم, بزرگه) خیلی منحرفه. به جایه این که همراه آرشیتکته چادری بره نمایشگاه, رفته پیتزا خورده. پیتزا. حکمش اعدامه.
اون داروغه تو دانشگاه هم که رفت سی دی رو شیکوند که محشر بود. آخه تو چیکاره ای؟:2:

Kasra 91
19-08-2008, 17:12
نمی تونم جلو خودم رو بگیرم. سعی می کنم اخطار نگیرم.
بازیگر کسیه که تبدیل به کارکتر تو داستان بشه. ولی تو این سریال همه تریپه "تو , پدر منو, کشتی!" هستند. همه دارن ادا در می یارن. تک تکه دیالوگهای این سریال در زندگیه واقعی یه مشاجره تمام عیارن. ولی تو سریال با یه جواب منفی همه چی منتفی می شه. کارگردان چی فکر کرده, مگه اینجا کالیفرنیاست؟! (1- برو سند رو بیار. 2- نه, نظرم عوض شد. همین)
وای یه چیزه دیگه. یه صحنه بدونه دلیل بود که داداش کوچیکتره از پله ها میاد پایین و یه عروسک خرسی رو به داداشش نشون می ده می گه: " ببین چقدر خوشگله!!! " .آخه یکی نیست بگه شتره به اون گندگی چرا عروسک بازی میکنه. این زنه آرشیتکته چادری هم که نقطه عطف سریاله.
دانیال حکیمی ( که شاید فکر کرده کیانو ریوزه) موقع حرف زدن چنان تریپه ابرو می ندازی بالا بالا می یاد که سه گانه ماتریکس رنگ می بازه. آقا ادا در نیار.
نغمه ادیب مثلا نماده ( بلانصبت شیر دخترانه ایران) دختره ایرانیه. متحجر, عقب مانده, مبتلا به فوبیا در روابط, دچاره تزلزل در تصمیم گیری, دچاره پرخاش و عصبانیت هایه انفجاری ( که در این مورد فلوکسیتین و ریسپریدون رو بهش توصیه می کنم). عدم ثباته خلق و... .
پویا خیلی دست و پا چلفتیه. چطور؟ دایی , چک رو چطوری نقد می کنن؟!!! آقایه کارگردان, مخت از این بیشتر بهت راه نمیده؟
پسر دانیال حکیمی ( اسمشو نمیدونم, بزرگه) خیلی منحرفه. به جایه این که همراه آرشیتکته چادری بره نمایشگاه, رفته پیتزا خورده. پیتزا. حکمش اعدامه.
اون داروغه تو دانشگاه هم که رفت سی دی رو شیکوند که محشر بود. آخه تو چیکاره ای؟:2:

حیف حکیمی نیست که با ریوزه مقایسش میکنی؟

این حکیمی خیلی باحال مخصوصا طرز حرف زدن

ولی خب بعضی موقع جوگیر میشه :دی:21:

دل تنگم
20-08-2008, 04:43
مجموعه تلویزیونی "ترانه مادری" ساخته حسین سهیلی‌زاده که از اوایل تیرماه هر شب از شبکه سه پخش می‌شود، مثل دیگر مجموعه‌های روتین سیما با ماندگاری میانه‌ای ندارد و خیلی زود از یادها می‌رود.
پس از موفقیت مجموعه "نرگس" در جذب مخاطب این گونه مجموعه‌سازی در دستور کار تلویزیون قرار گرفت. اما ماهیت این مجموعه‌ها به گونه‌ای است که نمی‌توان آنها را جدی گرفت. این آثار برای پر کردن آنتن در ایام خاص تولید می‌شوند و شتاب و کمبود بودجه ویژگی آنهاست. به همین دلیل مجموعه‌های روتین در قالب جدی و طنز قابل قبول نبوده‌اند.

"ترانه مادری" ادامه مسیری است که تهیه‌کنندگان "نرگس" شروع کردند، اما نوع قصه و نگاه کارگردان این اثر با سیروس مقدم تفاوت دارد. اغراق از ویژگی‌های کاری مقدم است، بنابراین وقتی سراغ قصه‌ای مثل "نرگس" می‌رود که پر است از اغراق در شخصیت‌پردازی و روایت و نقد اجتماعی آن سهل‌انگارانه است، خوب می‌داند چطور از همه این ویژگی‌ها استفاده کند.

مقدم مخاطب این مجموعه‌ها را می‌شناسد و می‌داند به آنها چه خوراکی بدهد، اما سهیلی‌زاده انتخابی خوب برای "ترانه مادری" نبوده است. قصه مصالح لازم را برای تبدیل شدن به یک درام احساسی و هندی داشته، اما در مرحله اجرا این اتفاق نیفتاده و مجموعه بین احساساتی و جدی بودن در نوسان است.

"ترانه مادری" نه مثل "نرگس" برای مخاطب عام جذاب است نه می‌تواند مخاطب خاص را جذب کند. مجموعه از یکسو به قصه جدایی دو برادر و درگیری‌هایی می‌پردازد که دو قطب خیر و شر بر سر این دو برادر دارند و از سویی به سمت کاراکترهای نچسب و خشک مثل سمیرا می‌رود که قصه را از فضای اصلی دور می‌کند. نو.یسنده هم نمی‌تواند بین دو وجه قصه پل بزند.

پیوند دوباره دو برادر که سال‌ها از هم دور بوده‌اند به اندازه کافی مصالح برای ساخت یک ملودرام احساساتی فراهم کرده، اما قصه‌های فرعی مجموعه تنها زمان قصه را بالا برده و ارتباط زیادی با خط اصلی قصه ندارد. ماجرای دختر فراری و درگیر شدن مادر در این ماجرا، عشق یکی از شخصیت‌ها به دختری از طبقه دیگر و... قصه دو برادر را غنی‌تر نمی‌کند.
سکانس‌های احساساتی گفتگوی فرخ (دانیال حکیمی) با فرخنده (فاطمه گودرزی) درباره مرگ مادر و سخنرانی‌های سمیرا (مینا لاکانی) درباره برادرها فضای "ترانه مادری" را شعاری و ریتم را کند کرده و این هم یکی از آفت‌های چنین مجموعه‌هایی است که برای پر کردن آنتن باید زمان بالا برود و به همین دلیل ریتم کند است و هر ماجرا چند بار به طرق مختلف تکرار می‌شود.

"ترانه مادری" برای اشاره به ماجرای عشق پویا به نغمه آن هم در قالب تلویزیون به شخصیت‌هایی مثبت مثل مهندس طاهری می‌پردازد تا بتواند عشق را نمایش دهد. فضای مجموعه با این شخصیت‌های تک‌بعدی به شدت شعاری می‌شود. این مجموعه می‌تواند ساعتی از شب را برای مخاطب تلویزیونی پر کند، اما نمی‌تواند مخاطب سختگیر را راضی نگه دارد.

درست مثل مجموعه تلویزیونی "نرگس" که پس از موجی که ایجاد کرد به سرعت فراموش شد. یکی از مهمترین خاصیت‌های مجموعه‌های روتین همین است؛ آنها با ماندگاری میانه ندارند.

bewitch
21-08-2008, 01:17
تمام سريال يه طرف ، اين سميرا خانوم يه طرف ............. تمام ديالوگاش رو انگار داره از روي كتاباي روانشناسي روخوني ميكنه ........ اون قسمتش رو ديديد كه سر ساختمون داشت به اون مرده دستور ميداد ؟؟؟؟؟؟؟؟
سميرا : من كه كار بدو تائيد نميكنم ، همه استاندارد ها بايد رعايت بشه ، آخه من نقش مثبت فيلمم ، همه بايد ازم درس اخلاق و رفتار بگيرن
كم مونده ديگه فيلمو بزارن كنار و سميرا خانوم بياد به صورت كاملا مستقيم نكات اخلاقي رو به ما آموزش بده

arash_3tar
21-08-2008, 07:50
تمام سريال يه طرف ، اين سميرا خانوم يه طرف ............. تمام ديالوگاش رو انگار داره از روي كتاباي روانشناسي روخوني ميكنه ........ اون قسمتش رو ديديد كه سر ساختمون داشت به اون مرده دستور ميداد ؟؟؟؟؟؟؟؟
سميرا : من كه كار بدو تائيد نميكنم ، همه استاندارد ها بايد رعايت بشه ، آخه من نقش مثبت فيلمم ، همه بايد ازم درس اخلاق و رفتار بگيرن
كم مونده ديگه فيلمو بزارن كنار و سميرا خانوم بياد به صورت كاملا مستقيم نكات اخلاقي رو به ما آموزش بده
اه اه اه......................
واقعا به شعور مردم توهین می کنند با این فیلم..........
متاسفم..

Atefe_72
21-08-2008, 10:36
منم از این سمیرا حالم به هم می خوره

Hazy
21-08-2008, 10:58
آخر چي شد!
شنفتم مي خوان ازدواج كنن؟!
گيليليليلليليليليلييلي

LeBron
21-08-2008, 12:16
اقا عجب شر و وری شده این سریال!
بابای اون دختره داره تبدیل میشه به پیامبر اولوالعزم
اون یارو خیلی تابلوئه (اخه کدوم اسکلی جلوی یه قوم کادو میده به یه دختر)
اون بابائه هم که معلوم نیست به اسم جلسه میره کجا :دی
فرخ هم که = ابلیس

Amin
21-08-2008, 14:52
دوست عزیز
sara_girl
اینجا جای این کارا نیست
برای آشنایی با دوستان و چت کردن و احوالپرسی و دونستن سن بچه ها میتونین از پیغام خصوصی و کامنت گذاشتن تو پروفایل دوستان استفاده کنید

رعایت کنید لطفا

ممنون

【ツ】

sara_girl
21-08-2008, 15:09
ببخشید امین جون من واقعا نمیدونستم اشکال داره ... سنشونم همین جوری پرسیدم:41:

لبرون من با تو موافقم ایول:27: هزی جون امضات خیلی با حاله ....آره یه عروسی افتادیم... :40:راستی اسم اصلی بهرام چیه؟؟؟؟؟؟؟

سرشار جون مرسی .....منم امیدوارم لحظات خوبی رو من با شما و شما با من داشته باشیم....آریانا جون مرسی عزیزم....ترانه مادری سریال بدی نیست ولی زیادی دارن کشش میدن مگه نه؟؟؟؟؟.....خوب فعلا بای بای....

پستهای پشت سر هم ادغام شدند
ممنون »» امين

Ssarshar
21-08-2008, 17:01
خواهش میکنم سارا جان

MOHAMMAD2010
21-08-2008, 17:19
فقط کاش آخرش مثل این سریال های ایرانی دیگه تموم نشه ( که میشه ) :2:

mma_7
21-08-2008, 18:35
سلام اسمش محمد شاداني يه:40:

sara_girl
21-08-2008, 21:28
سلام بچه ها ....خوبید؟؟؟؟؟خوش میگذره؟؟؟؟...چه خبر؟؟؟؟... به نظر من سمیرا زیاد دخالت نمیکنه هر چی نباشه اون عمه اوناست ولی یه جوری حرف میزنه :13:...... اون قسمتی که مادره مرد خیلی باحال بود همه قشنگ و طبیعی بازی میکردن مخصوصا فرخنده ...به نظر من این فیلم یه سبک جدیدی داره مث بقیه فیلما نیست نمیخوام بگم فیلمه خیلی خوبیه ها .....اینا محیط دانشگاه رو خیلی بد جلوه دادن مثلا پویا تا نرسیده عاشق شده ....اون فرهاد عسگری هم مث بچه ها ساعت رو چسبونده به دیوار اینا دانشجو هستن نه بچه ابتدایی....خوب دیگه خیلی حرف زدم ..فعلا بای بای:10:..

Havbb
22-08-2008, 00:53
تو داری از اول فیلم حرف میزنی

Alireza Taji
22-08-2008, 02:07
من دو روزی هست دیگه این سریال را نمی بینم!
اعصابم هم راحت هست علتش هم ندیدن چهره ی پویا،سمیرا و اون مادر پویا:2: هست!
امروز در گشتم وبلاگی را پیدا کردم که در ارتباط با سیاوش خیرابی(بهرام) بود هنوز دو ماه نشده این اومده روی صحنه اونوقت این همه خاطر خواه پیدا کرده!
خیلی باحال بود تمام دختران توش جمع بودند:2: این دخترها یک چیزیشون میشه!

vahid_vaezinia
22-08-2008, 03:12
اين قسمتش فقط خلاسه بود؟

sd70
22-08-2008, 07:43
اين قسمتش فقط خلاسه بود؟
آره خلاصه بود.

alioxv
22-08-2008, 11:00
سريال ها روز پخش هميشه كم ميارند.:13:

sara_girl
22-08-2008, 14:17
سلام ... خوبید؟؟؟؟؟؟؟؟ Havbb تو داری از اول فیلم حرف میزنی... آره عزیزم ... دیدم دیشب داشت خلاصه نشون میداد منم گفتم یه چیزی بنویسم...علیرضا جون منم یه دخترما::2:

Havbb
22-08-2008, 14:24
سلام ... خوبید؟؟؟؟؟؟؟؟ Havbb تو داری از اول فیلم حرف میزنی... آره عزیزم ... دیدم دیشب داشت خلاصه نشون میداد منم گفتم یه چیزی بنویسم...علیرضا جون منم یه دخترما::2:
آهان حالا فهمیدم. آخه حرفهات خیلی کلی بود.
امیدوارم از این بهتر بشه این سریال. روزی 15 دقیقش را میذارند. میخواند کـــــــشــــــــش بدند برسونندش به ماه رمضون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MOHAMMAD2010
22-08-2008, 14:35
حرفای علیرضا تایید میشه
البته من نمونه اون وبلاگو برای پویا هم دیدم
واقعا ...

iman_s
22-08-2008, 14:48
تو فیلمهای ایرانی هر کی ظاهرش پریشون و درب و داغون باشه مثبته و هرکی به ظاهرش برسه و احیانا یک کم پولدار باشه میشه منفی.
مثل سمیرا که چون چادر سرش میکنه و مثلا روانشناسانه و منطقی صحبت میکنه طبعا باید آدم خوبی باشه.تازه برای اینکه روغن داغ قضیه زیاد بشه یک کلوزآپ ازش با چادر نماز و سجاده پخش میکنند.(مثل سریال نرگس که تو هر قسمتش یکی دوبار اینکار رو میکردند).
یا شوهر فرخندهه که چون ریش داره آدم خوبی هست.آدمی که به خاطر خدمت به مردم وقت نمیکنه به خونواده اش برسه.اگه قرار بود همه مهندسهای راهسازی مثل این باشند وضع راههای این مملکت اینجوری نبود.
یا اون 2 تا بسیجیهای همکلاسی و داییشون و دوست چادری نغمه ولی اون یکی چون چادر سرش نمیکنه زیرآب زن و فضول میشه.(درحالی که تو جامعه ای که من دیدم و توش زندگی میکنم دقیقا برعکسه)
ولی فرخ چون به سر و وضع خودش میرسه پس شک نکنید که باید منفی باشه و هر کار خوبی هم که انجام میده حکمتی داره.
یا پدرزت فرخه چون مایه داره پس باید به فکر اضافه کردن داراییهاش باشه و پولدارها هم همیشه آدمهای خوبی نیستند.

خلاصه هرکی با دیدن یک قسمت از این سریال یا حتی دیدن چند عکس از فیل میفهمه کیا نقش مثبت هستند و کیا منفی.

hamidrezaaa
22-08-2008, 14:52
تو فیلمهای ایرانی هر کی ظاهرش پریشون و درب و داغون باشه مثبته و هرکی به ظاهرش برسه و احیانا یک کم پولدار باشه میشه منفی.
مثل سمیرا که چون چادر سرش میکنه و مثلا روانشناسانه و منطقی صحبت میکنه طبعا باید آدم خوبی باشه.تازه برای اینکه روغن داغ قضیه زیاد بشه یک کلوزآپ ازش با چادر نماز و سجاده پخش میکنند.(مثل سریال نرگس که تو هر قسمتش یکی دوبار اینکار رو میکردند).
یا شوهر فرخندهه که چون ریش داره آدم خوبی هست.آدمی که به خاطر خدمت به مردم وقت نمیکنه به خونواده اش برسه.اگه قرار بود همه مهندسهای راهسازی مثل این باشند وضع راههای این مملکت اینجوری نبود.
یا اون 2 تا بسیجیهای همکلاسی و داییشون و دوست چادری نغمه ولی اون یکی چون چادر سرش نمیکنه زیرآب زن و فضول میشه.(درحالی که تو جامعه ای که من دیدم و توش زندگی میکنم دقیقا برعکسه)
ولی فرخ چون به سر و وضع خودش میرسه پس شک نکنید که باید منفی باشه و هر کار خوبی هم که انجام میده حکمتی داره.
یا پدرزت فرخه چون مایه داره پس باید به فکر اضافه کردن داراییهاش باشه و پولدارها هم همیشه آدمهای خوبی نیستند.
اقا دمت گرم واقعا قشنگ گفتی
حرف دلم رو زدی

Alireza Taji
22-08-2008, 17:34

خلاصه هرکی با دیدن یک قسمت از این سریال یا حتی دیدن چند عکس از فیل میفهمه کیا نقش مثبت هستند و کیا منفی.
حرفت کاملا تائید میشه...
دیگه باید به این وضع عادت کرده باشی!
وضع تو برخی سریالهای دیگه بدتر هست(مثل مرگ تدریجی رویا:2:)

علیرضا جون منم یه دخترما:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gif
راست میگی؟!!!:10:
خوب شما جز استثناها هستید:46:
اصلا برید خودتون وبلاگه را ببینید دختر از سر و کول وبلاگ بالا میره!
یک پسر من توش پیدا نکردم!

Luxe
22-08-2008, 17:49
این پویا دیشب من را دیوانه کرد...
دیگه عمرا بشین این سریال چرند را ببینم.
ندید بدید لپ تاپ را برداشت برد دانشگاه کی چی بشه؟ اون بچه فضول ها را بگو اخه به شما چه داخل سیدی چی هست؟چه توضیحش در مورد لپ تاپ من را کشت!
بعد هم که مثل بز(!) راه افتاد رفت خونه دختره تا ازش سوال کنه شما خواستگاری داری؟با اون مدل موی مسخرش ...
خیر سرش از اهواز هم اومده تهران ...

این سریال یه جورایی دانشجو رو مسخره میکنه. کجا تو دانشگاه یه دانشجو به خودش اجازه میده سی دی بقیه رو چک کنه. یا اون چسبوندن کادو رو تخته کلاس (حالا اونجاشو درست ندیدم). کتک کاری تو دانشگاه !!عشق بازی یه بچه درس خون .. مسخره شدن توسط همکلاسی به خاطر خواستگاری تو دانشگاه آزادشم که ما میریم همچین خبری نیست دیگه واقعا یه جور توهینه

البته صدا سیما در کوبیدن دانشجو این حرف ها کاملا آزاده :41:

ragbar12
23-08-2008, 03:16
من فكر ميكنم اين فيلم تا اينجا فيلم موفقي نبوده
چون اول واخر اين فيلم همش خاله زنك بازيو حرفافي بود

بازي گرفتن بازيگرانم زياد خوب نبود شما بازي دانيال حكيمي رو در مرگ تدريجي با اين فيلم مقايسه كنيد
اين فيلم فقط ديالوگه
نه هيجاني نه تنوعي
به نظرم فيلم نرگس كه قبلا پخش شد خيلي از اين سريال سرتر بود
فقط اميد وارم بتونن اخر فيلمو خوب از اب در بيارن كه بعيد به نظر ميرسه.

bewitch
23-08-2008, 10:36
بازي گرفتن بازيگرانم زياد خوب نبود شما بازي دانيال حكيمي رو در مرگ تدريجي با اين فيلم مقايسه كنيد
.

كاملا تائيد ميشه . دانيال حكيمي توي مرگ تدريجي وافعا قشنگ بازي كرده ولي اينجا فقط بلده ابرو بندازه بالا

Sara
23-08-2008, 13:45
بچه ها تقریباً همه حرفها رو زدن و منم حرفهای تکراری نمی زنم . اما نکته اینه که حالا شاید چندان مهم نباشه که یه سریال به چه آدمهایی چه شخصیتهایی رو بده ، مهم اینه که این انتخابها چه تاثیری در دیدگاه جامعه ما میذاره ، مسلماً روی خیلی ها تاثیر مستقیم می ذاره نمی تونیم ادعا کنیم که همه آگاهن و می تونن منطقی قضاوت کنن . صدا و سیما از رسانه های با تاثیر بسیار زیاد در دیدگاه افراده ، برای همینه که الان بیشتر قضاوتها روی ظاهر افراده این طرز تفکر رو امثال همین سریالها به وجود آوردن . شخصیتها یا به سمت مثبت بی نهایت میل می کنن + چادر یا به سمت منفی بی نهایت ... در مورد خود سریال هم بی خودی داره ادامه پیدا میکنه من از همون اول داستان گفتم اینا برادرن ! بس که جلوه های ویژه داشت برخورد این دو تا با هم ...

sara_girl
23-08-2008, 13:57
سلام بچه ها خوبید؟؟؟؟چه خبر؟؟؟؟؟خوش میگذره؟؟؟ایمان جون من به تو حق میدم که چنین نظری داشته باشی.... در این زمونه آدمهای بدی پیدا شدند که با گذاشتن ریش وبه اسم دین هر کاری میخوان میکنند و من و تو و امثال ما به اینا اعتماد میکنیم و وقتی میبینیم اونا آدمهای بدی هستند از همشون بیزار میشیم اونوقت اگه واقعا یه نفر آدم خوبی باشه وریش هم داشته باشه من وتو و امثال ما به اون اعتماد نمیکنیم که هیچ از اونم متنفر میشیم حالا هر چی بیان بگن بابا اینا خوبن ما همش به فکر اون آدم اولیه هستیم.....ببین بحث من سر آدمهای با ریش یا بی ریش نیستا من دارم کلی میگم...باید تلویزیون آدمهای خوب رو مثلا با ریش یا با چادر نشون بده چون درستشم همینه ولی ما انقدر آدمهای با ریشو بد دیدیم که دیگه برامون قابل قبول نیست که نیست....اون آدمهایی که با ریش هستند و ادعای خدا پیغمبریشون میشه فقط میخوان ذهنای جوونارو منحرف کنند و دین رو سخت نشون بدن که جوونارو از دین برگردونند و به دنبال ماهواره و خیلی چیزای دیگه بکشونند.... البته این فقط در مورد بعضی آدمها هستا حالا فکر نکنید همه ی اونایی که ریش دارند آدمهای بدی هستند آدمهای خوب و با خدا و با صفا هم توشون زیاد پیدا میشه.....خوب دیگه خیلی حرف زدم ایمان جون:31:.

علیرضا جون وبلاگ رو دیدم راست میگی ولی وب قشنگیه مگه نه:46:؟؟؟؟؟؟

havbb جون خوشحالم که فهمیدی:20:...

hosseinmusicmaster
23-08-2008, 16:55
واقعاشما میشینید این سریال و نگاه میکنید ؟

MOHAMMAD2010
24-08-2008, 02:05
واقعاشما میشینید این سریال و نگاه میکنید ؟

من یکی که برا خودم متاسفم :41:

sd70
24-08-2008, 08:30
يه سوال:

چرا وقتي پويا در قابلمه غذاشو برداشت ازش بخار بيرون نميومد؟؟ :19:

THE DARK KNIGHT
24-08-2008, 08:32
ولش کن سعید جان فیلم کلا چرته اصلا طبیعی ساخته نشده.

sara_girl
24-08-2008, 10:51
سلام بچه ها خوبید؟؟؟؟؟؟؟راستی درباره ی نظر سنجی فیلم ترانه ی مادری چون گزینه ی فیلمه بدی نیست یا متوسطه رو نداشت منم مجبور شدم گزینه ی فیلمه خوبیه رو انتخاب کنم ......دیشب توی فیلم حال کردم فرخنده جوابه فرخ رو داد.... تا بعد راستی زود پست بزنید....مرسی ... راستی سعید جون آخه تو قابلامه غذا نبود.:31:.....سرشار تو کجایی؟؟؟؟؟؟؟

sd70
24-08-2008, 11:38
ولش کن سعید جان فیلم کلا چرته اصلا طبیعی ساخته نشده.

آره اون قسمتش ديگه خيلي تابلو بود. اميدوارم اين سريال مثل بقيه سرياي هاي ايراني آخرش با يه ازدواج تموم نشه.

راستی سعید جون آخه تو قابلامه غذا نبود.:31:

آره منم منظورم همين بود. خيلي تابلو بود که تو قابلمه هيچي نيست:41:

Inter
24-08-2008, 19:19
آقا یه اسمایلی( همون شکلکهای زردرنگ) بود که سرشو میزد به دیوار

احساس من پس از هربار تماشای یه قسمت از سریال یه همچین احساسیه

پ.ن: اگه میشه یکی این شکلک رو پیدا کنه بذاره. ممنون

ویرایش:

امشب هم اینجوری خواهم شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

( با تشکر از سعید )

sara_girl
25-08-2008, 09:27
سلام بچه ها خوبید؟؟؟؟؟؟؟محمد جون مرسی بابت راهنماییت گلم:18:...پس بچه ها عکسارو بی خیال شین....دیشب فیلمو دیدید؟؟؟اه این پویا و فرخ عجب اعصاب خوردکن هایی هستندا مگه نه؟؟؟آقا منصورم که تشریف آوردند...راستی سعید جون چرا اون پستتو پاک کردی خیلی باحال بود کلی خندیدیم:31:.....

sd70
25-08-2008, 10:20
راستی سعید جون چرا اون پستتو پاک کردی خیلی باحال بود کلی خندیدیم

البته اون پست بايد پاک ميشد چون ارتباطي به اينجا نداشت.

بهترين ترين کار موقع پخش اين سريال خوابه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (منبع: دوستم امير)

---------------------

خب منم ميخوام نظرم رو در مورد اين سريال بگم.

يکي از ضعف هاي اين سريال اينه که شخصيت سميرا رو طوري نشون ميده که يعني ديگه هر چي سميرا خانم بگه همون درسته يا هرکاري سميرا خانم انجام بده همون بهترين کاره. حالا خيلي هم که يه آدم فهميده باشه بازم ديگه اونطوري نيست.

ضعف ديگه سريال بازم بر ميگرده به شخصيت سميرا که وقتي حرف ميزنه انگار داره سخنراني ميکنه.

يه مورد ديگه اينکه هر بار که کلاس تو دانشگاه شون رو نشون ميداد همه يه جاي خاص نشسته بودند يعني همه يه جاي تعيين شده برا خودشون داشتن و هر دفعه هم همونجا مي نشستند در صورتي که دانشگاه که اينطوري نيست و هر کي هر کجا که دلش ميخواد ميره ميشينه. مثلا يادمه يه باري نغمه غايب بود حتي جاش رو هم خالي گذاشته بودن!!!!

اميدوارم پس از ديدن آخرين قسمت اين سريال اينطوري نشم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ssarshar
25-08-2008, 13:46
سلام بچه ها خوبید؟؟؟؟؟؟؟راستی درباره ی نظر سنجی فیلم ترانه ی مادری چون گزینه ی فیلمه بدی نیست یا متوسطه رو نداشت منم مجبور شدم گزینه ی فیلمه خوبیه رو انتخاب کنم ......دیشب توی فیلم حال کردم فرخنده جوابه فرخ رو داد.... تا بعد راستی زود پست بزنید....مرسی ... راستی سعید جون آخه تو قابلامه غذا نبود.:31:.....سرشار تو کجایی؟؟؟؟؟؟؟

هستیم در خدمت شما .

کلا فیلم بسیار مصنوعی . صد رحمت و مغفرت بر نرگس :21:

MOHAMMAD2010
25-08-2008, 16:16
15 مین آخر دیشب چی شد ؟
برق رفت :31:

sd70
25-08-2008, 17:03
15 مین آخر دیشب چی شد ؟
برق رفت :31:
بهرام رفت پيش سميرا و عکس مادرش (مادر واقعيش) رو نشون سميرا داد و گفت ازت چند تا سوال دارم.

sara_girl
25-08-2008, 18:04
سلام بچه ها خوبید؟؟؟؟؟؟؟؟ چه خبرا؟؟؟؟؟؟؟ سعید جون بعیده مثله شکلکه نشی:31: سرشار جون خوبی؟؟؟؟؟؟؟ آره باهات موافقم نرگس کجا و این کجا:46:.......راستی یه سوال اسم اصلی فرهاد عسگری چیه؟؟؟؟؟؟؟

arte
25-08-2008, 20:14
من از این سریال بدم میاد و سعی میکنم نگاهش نکنم. گه گاهی که چشمم به جمالش باز میشه حسابی حرص می خورم.
من خیلی ها رو می شناسم که پی گیر این سریال هستند و واقعا نمی فهمم چه فرقی با بقییه سریالهای تلویزیون داره!
داستان ضعیف انتخاب بازیگر غلط ، بازیهای کسل کننده !کارگردانی در حد صفر
یهو یکی از شخصیت های داستان در حد خود شیطان منفی میشه بعد هفتاد قسمت باید دنبالش بری ببینی به نیت پلیدش میرسه یا نه!:2:

arte
25-08-2008, 20:27
فقط اون صحنهء پارتی رفتن پویا رو به یاد بیارید! :2:
دیگه مد شده هر کی قراره از راه راست منحرف بشه بره پشت یه پنجره وایسته بعد شیطان بیاد بهش بگه: بیا بریم تو بابا هیچی نیست فقط می خوام بهت اکستازی بدم ، آخه اینجا پارتی دارن .هر جا هم پارتی داشته باشن حتما اکستازی میدن. باور نمیکن اینجا پارتیه ؟؟؟ پس این نور های سبز و زرد وقرمز چیه که از پنجره میاد بیرون ! دیدی؟! آفرین !! بیا می خوایم به خوانواده ها هشدار بدیم نذارن بچه هاشون منحرف بشن :13:

MOHAMMAD2010
25-08-2008, 20:46
سلام بچه ها خوبید؟؟؟؟؟؟؟؟ چه خبرا؟؟؟؟؟؟؟ راستی یه سوال اسم اصلی فرهاد عسگری چیه؟؟؟؟؟؟؟

علی طباطبائی
-----------------------------
خب پس اتفاق خاصی تو این مدتی که برق رفت نیفتاد :31:
مرسی

Mahdi_P30
25-08-2008, 20:52
من این سریالو نصف و نیمه میبینم ولی سریال ضعیفیه
از همون روز اول فهمیدم
فقط یه سوال: عوامل و بازیگران این سریال اصلا یکیشون دانشگاه هم رفتن؟؟
اگه اشتباه نکنم مهندسی برق می خونن و کسی که بخواد برق تهران قبول بشه حداقل باید رتبش زیر 400 500 باشه که منگلی مثل پوریا با قیافش این مسئله سازگار نیست
در ضمن این ماتریسی هم که توی قسمتهای اولش تدریس می کرد فکر کنم برای سال دوم دبیرستانه

Arash_mir
25-08-2008, 22:10
سلام

سریال ترانه مادری را چطوری می توانم دانلود کنم ؟

Inter
25-08-2008, 22:57
آقا تو این قسمت یه گاف دیگه پیدا کردم.

اونجایی که سمیرا بهرام رو به دانشگاه می رسونه و میخواد پارک کنه تو نمای بسته ی توی ماشین ، فرمان رو به طرف راست ماشین می چرخونه ولی تو صحنه بعد و نمای بازتر ماشین در سمت چپ پارک کرده :31:

در ضمن من نفهمیدم این سمیرا بالاخره موافق این وصلت هست یا مخالف. نه مثل چند قسمت قبل که شده بود یکه طرفدار پویا نه حالا که مامانش با اون همه وابستگی به پویا می خواد زنش بده و این سمیرا شده تنها مخالف.

مراحل ذهنیت من نسبت به شخصیت سمیرا تو این سریال:

:20: -----> :44: -----> :worried: -----> :jealous: -----> :hmm: ----->:angry: -----> :weird:-----> :grrr:-----> [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ----- > :evil2:-----> :devil:

GiggleClub
25-08-2008, 23:00
جای بسی خوشحالی است که امشب استادشون عوض شد

سونامی
25-08-2008, 23:09
چه دانشگاهی است اسمش چی می خوام پویا را بزنم جنبه دانشگاه نداره

hosseinmusicmaster
25-08-2008, 23:16
یه سوال :
چرا این سریال و ساختن ؟

InDepEndEnCe
25-08-2008, 23:27
خداوكيلي هيچ چيزي تو اين سريال جذابيت دنبال كردن نداره!
برا چي بايد خوشحال شيم يا ناراحت؟
آخه ازدواج كنن كه چي!
پولدار شن كه چي!

Mahdi_P30
25-08-2008, 23:28
يه جواب:
چون شب چيزي نداشتن ، بدند!

MOHAMMAD2010
25-08-2008, 23:35
خیلی اشغاله خیلی
دوستان تو این نظر سنجی شرکت کنین یه رای به این سریال بدین خودشون کیف کنن

arte
25-08-2008, 23:46
بیایید اعتراف کنیم !!!که ما برای اینکه این سریال رو مسخره کنیم داریم دنبالش میکنیم حتی شده با نگاه های تصادفی تا بیایم اینجا خودمون رو خالی کنیم . همه جای دنیا مردم سر علایقشون به همفکری و تفاهم میرسند . ما به دلیل کمبود امکانات سر موضوعات نفرت انگیز!!!!
هم خجالت داره که وقتم رو صرف انتقاد از این سریال بی محتوا می کنم . هم دلم خنک میشه!:5:

سباستین
26-08-2008, 02:27
خیلی اشغاله خیلی
دوستان تو این نظر سنجی شرکت کنین یه رای به این سریال بدین خودشون کیف کنن

رفتم رای دادم. همه رو زدم اصلا خوب نیست. نمره کلی هم دادم صفر. خوب کردم.:2:

sara_girl
26-08-2008, 10:33
سلام بچه ها خوبید؟؟؟؟؟؟؟؟ محمد جون مرسی بابت اسم:20:........ سباستین چرا انقدر عصبانی:18:؟؟؟؟؟؟؟ یعنی انقدر از فیلم متنفری؟؟؟؟؟؟؟؟ اینتر جون تو فقط بگرد یه سوتی از فیلم پیدا کن باشه:31:...... آرته جون نظراتتم خیلی قشنگ بود عزیزم:11:....... آرش جون واقعا میخوای سریالو دانلود کنی:18:؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دل تنگم
26-08-2008, 15:05
پخش هر شبه يك داستان در قالب يك سريال ويژگي‌هاي خاصي را مي‌طلبد.

به عبارت ديگر برخلاف اينكه سريال‌هايي براي پخش هفتگي ساخته مي‌شوند اما هر شب پخش مي‌شوند، بايد‌ سريال‌هاي هر شبه با ديدگاه و برنامه‌ريزي پخش هر شب ساخته شوند. سريال «ترانه مادري» از ابتدا با اين قصد ساخته شد.

اين سريال در مدت پخش خود هم طرفداران خودش را پيدا كرد و هم مخالفانش را. به بهانه پخش اين سريال با كارگردان آن گفت‌وگو كرده‌ايم.

«ترانه مادري» بعد از سريال «نرگس» دومين سريال ملودرام روتين است. خصوصيت اين نوع كارها پيچاندن يك موضوع ساده است مثل جدا كردن دو تا برادر كه پدر و مادرشان را وقتي بچه بود‌ه‌اند از دست داده‌اند و هيچ دليلي هم نداشته كه از هم جدايشان كنند. با اين حال همين موضوع ساده باعث اختلافات متعدد شده و هر شب ميان دو نفر دعوايي در مي‌گيرد و قهر و آشتي و دوباره روز از نو، اما آقاي سهيلي‌زاده! سؤال اين است كه تكرار اين صحنه‌ها با توجه به شرايط و نوع پخش كه‌ زحمت مضاعفي را هم مي‌طلبيد براي شما ملال‌آور نبود؟
راستش سريال «نرگس» در زمان خودش بازتاب خيلي خوبي در جامعه داشت و مسلما هر كارگرداني دوست دارد كاري را بسازد كه بازتاب آن را به طور وسيع در جامعه ببيند، پس اين انگيزه خيلي خوبي بود. البته روزي 18-17 ساعت كار كردن براي گروه فيلمسازي خيلي مشكل است و جلوي خيلي از خلاقيت‌ها را ممكن است بگيرد اما خوشبختانه باتوجه به اينكه ما گروهي خيلي حرفه‌اي داشتيم (هم در پشت صحنه و هم جلوي دوربين)، توانستيم از پس آن بربياييم. تكرار صحنه‌ها هم طبيعتا به خاطر اين است كه ما جدال ميان 5-4نفر را مي‌بينيم كه اتفاقا باعث جذابيت كار بود و اين تنش‌ها قصه را جلو مي‌برد. ضمنا كار ما در مقايسه با سريال نرگس در توليد متفاوت بود. آن مجموعه ساخته شد، ‌سپس روي آنتن رفت اما تصويربرداري ترانه مادري همزمان با پخش پيش مي‌رفت و بعد از 55 روز از شروع كار فيلمبرداري، ‌پخش هم شروع شد.

اين شرايط سخت را شما در سريال «آخرين گناه» تجربه كرديد؛ مجموعه‌اي كه ماه رمضان دو سال پيش از شبكه دوم پخش شد.
بله اما «آخرين گناه» قدري متفاوت بود. آن سريال را سه ماه قبل از شروع ماه مبارك كليد زديم و30 قسمت 30‌دقيقه‌اي گرفتيم‌ در حالي‌كه در ترانه مادري بايد 50قسمت35 دقيقه‌اي مي‌گرفتيم.

البته در هر قسمت ده دقيقه از قسمت قبل پخش مي‌شود!
بله، مجبور شديم اين كار را هم انجام بدهيم. واقعيت اين است كه باتوجه به فرصت كم و نوع پخش، هيچ كاري نمي‌توانستيم انجام بدهيم ! همين كه ما توانستيم متن‌هاي موجود را به تصوير بكشيم و بازتاب خوبي هم داشته باشيم راضي كننده است؛ تا به امروز سريالي كه درام باشد، به صورت تك دوربين و به اين شكل به پخش برسد، نداشته‌ايم.

چند قسمت از متن هنگام شروع تصويربرداري آماده بود و شما چقدر در جريان داستان و نگارش متن‌ها بوديد؟
قصه پيوستن من به اين پروژه به اين ترتيب بود كه اواسط اسفند سال گذشته آقايان ايرج محمدي و مهران مهام (تهيه‌كنندگان سريال) با من تماس گرفتند، نشستي با هم داشتيم و قرار شد كاري براي تابستان امسال در 50 قسمت آماده كنيم. در آن زمان ما يك طرح كلي داشتيم كه حدود 19قسمت آن به صورت سيناپس آماده بود و هنوز متن ديالوگي نوشته نشده بود. پس از آن عملا كار در فروردين‌ماه وارد پيش توليد شد و 7 قسمت از متن‌ها را هم به طور كامل آماده كرده بوديم. روز 21 ارديبهشت هم كه كليد زديم متن‌ها به 15قسمت رسيده بود.

بنابراين در نگارش متن‌ها دخالت داشتيد.
طبيعي است كه كارگردان هم نظراتي راجع به قصه داشته باشد و آن را با نويسنده در ميان بگذارد.

پسرها از اول هم قرار بود نقش محوري و پررنگي داشته باشند يا بازتاب كار باعث شد‌آنها پر و بال بيشتري بگيرند؟
نه. از اول، قصه ما قصه دو برادر بود و ما به خاطر بازتاب، چيزي را تغيير نداديم.

ولي از آغاز به نظر مي‌آمد مادر، نقطه اصلي پرگار باشد پس چرا يكباره با اتفاق پيش پاافتاده‌اي حذف شد؟
بالاخره قصه‌ها متفاوت‌اند. بايد ببينيم در چه ژانري داريم كار مي‌كنيم. وقتي درام مي‌سازيم شوك هم براي بيننده لازم است. در ضمن ما از اول طراحي‌مان همين بود.

يعني در طراحي روز اول قرار بود مادر در قسمت شانزدهم حذف شود؟
در قسمت پانزدهم.

اما در قسمت بيست‌و هشتم حذف شد!
قصه ‌ما را تا آنجا پيش برد. به هر حال بايد اين قصه به نقطه‌اي مي‌رسيد كه مادر احساس كند بايد حقيقت را آشكار كند؛ در اين مرحله هم درام ايجاب مي‌كرد كه اين شخصيت ديگر نباشد، چون اگر مي‌ماند قصه تمام مي‌شد.

ولي بيشتر از مادر، سميرا چنين هدفي داشت اما عجيب است كه بعد از مرگ مادر همه، آدم‌هاي ديگري شدند. واقعا اين تغيير شخصيت‌ها را هم درام ايجاب مي‌كرد؟!
به دليل تسلط كاملي كه مادر بر همه افراد داشت، طبيعي است كه بعد از مرگ او شرايط براي همه، شرايط ديگري باشد. اينجا بايد اشاره كنم كه ما اتفاقا نكته‌اي را خيلي خوب در اين كار پرورش داديم و آن خاكستري بودن كاراكترهاست. همه آدم‌ها در موقعيت‌هاي مختلف تصميم‌ها و در نتيجه رفتارهاي متفاوتي دارند.

ولي در عين حال نبايد هر شخصيتي چنان از حد انتظار بيننده فراتر برود كه با تعريفي كه از خودش در آغاز ارائه كرده متفاوت بشود و آن شخصيت در ذهن بيننده به هم بريزد؛‌مثلا بدجنسي‌هاي فرخ گاهي واقعا غير قابل درك است.
اين غلط مصطلح سينما و تلويزيون ماست كه يا بايد يك نفر را سياه ببينيم يا سفيد.

اتفاقا من فكر مي‌كنم همين خاكستري ديدن كاراكترها هم به تازگي بابي شده براي اينكه ما هر طرفي خواستيم آنها را هدايت كنيم، طوري كه سياه نيستند، سفيد هم نيستند و البته خاكستري هم نيستند. بلكه گاه سفيدند و گاه سياه؛ يعني بعضي مواقع خيلي خوب مي‌شوند و مواقعي هم خيلي بد. در يك كلام بوقلمون‌صفت هستند.
اين‌طور نيست. بوقلمون صفت نيستند. اصلا خود شما تا به حال نشده با يك نفر خوب باشيد و بعد شرايطي پيش بيايد كه بد شويد؟

نه اينقدر آني و مكرر. فرخنده و سميرا، فرخ و فرخنده، بهرام و ليلا گاهي با هم به مهرباني صحبت مي‌كنند و گاهي چنان دشمن مي‌شوند كه دليلش اصلا مشخص نيست.
خب اين درام است ديگر. اصلا ممكن نيست كه يك نفر هميشه رفتارش يكدست باشد. اشتباه ما اين است كه چون فرخ را منفي ديده‌ايم به نظرمان حتي آب خوردنش هم بايد منفي باشد.

حرف من اين است كه چرا همه شخصيت‌ها تا پيش از مرگ مادر خوب پيش مي‌رفتند، همه خودشان بودند و به قول شما خاكستري بودند. سميرا، سميرا بود. فرخ،‌فرخ و فرخنده، فرخنده بود اما زمامشان يكباره انگار بعد از مرگ مادر از دست پردازنده خارج شد.
حرف من هم اين است كه دليلش شرايط است. مرگ مادر،‌شرايط همه اين آدم‌ها را عوض كرد. اصلا بحث اصلي ما همين است كه شرايط چه تاثيري بر آدم‌ها دارد و دو تا برادر كه از هم جدا شده‌اند و در شرايط خاص تربيتي رشد كرده‌اند چقدر رفتارشان متفاوت است.

بسيار خب، فراموش كنيد. سؤال ديگر درباره اين قصه، معضلي است كه همه سريال‌هاي بلند ما دارند و آن هم نتيجه است. شما كه در اين 40قسمت اين همه مسئله براي اين خانواده‌ ايجاد كرديد، قصد داريد تمام اين مشكلات را در هشت قسمت حل كنيد؟
به نظر من گره‌هاي قصه ما تقريبا باز شده و فقط پايان قصه باقيمانده.

نه، منظورم پي بردن بهرام و پويا به رازشان، حل شدن مسئله خانه، حل اختلاف فرخ با برادر شوهر فرخنده و پدرزنش، ازدواج پويا، مشكل پويا با مادرش و... است.
بله، مگر هشت قسمت كم است؟!

نمي‌دانم!
در هشت قسمت يك سريال مي‌سازند.

ريتم چنين سريالي بايد از همان آغاز خيلي تندتر از سريال 50قسمتي باشد. به هر حال اميدوارم يك‌دفعه سر و ته ماجرا را هم نياوريد.
نه يك‌دفعه‌اي نمي‌شود، مطمئن باشيد، چون همه چيز از قبل طراحي شده.

خودتان فكر مي‌كنيد اين سرعت و شرايط سخت كه بارها به آن اشاره كرديد به كدام بخش از كار لطمه بيشتري وارد كرده؟
فكر مي‌كنم بازي‌ها را خوب توانستيم به كمك آقاي حاتمي هدايت كنيم. تكنيك را هم ناديده نگرفتيم و فكر مي‌كنم تنها فضاسازي سريال قدري لطمه‌ديده، طبيعتا وقتي با سرعت كار مي‌كنيم قدري فضاسازي از دست مي‌رود.

مخصوصا در دانشگاه. راستي اين چه جور دانشگاهي است؟ استاد هميشه همان استاد و دانشجوها همان و درس هم همان!
اين را البته اصلاح كرديم. الان ديگر اگر دقت كنيد چند وقتي است كه درس‌هاي متفاوتي تدريس مي‌شود و استاد هم عوض شده است (‌با خنده). خب، يك محدوديت‌هايي هميشه در كارها وجود دارد. ما دو نفر براي نقش استاد داشتيم كه خوب هم اجرا كردند. يا براي دانشجوها هم يك تعدادي را مي‌توانستيم در اختيار داشته باشيم. در ضمن مهم اين بود كه تماشاگر فضا را گم مي‌كند اگر مدام با تغيير و تحول روبه‌رو شود چون ما به طور پيوسته در دانشگاه نبوديم. با اين حال حالا ديگر استادها سه تا شدند!

به محمدحاتمي اشاره كرديد كه به عنوان بازيگردان هم در «ترانه مادري» با شما همكاري داشتند؛ حضور بازيگران مخصوصا براي چنين سريال طولاني و پرزحمتي تدبير بسيار خوبي بوده و انصافا بازي‌هاي چشمگير و متفاوتي هم از بازيگران اين مجموعه خصوصا دانيال حكيمي، فاطمه گودرزي و سياوش خيرابي شاهد بوديم. انتخاب بازيگران به چه ترتيب بود و محمد حاتمي چقدر در بازي خوب آنها موثر بود؟
در مورد انتخاب بازيگران من هميشه روشم اين بوده كه با گروهم يعني گروه كارگرداني و تهيه‌كننده مشورت مي‌كنم و براي تك تك شخصيت‌ها كانديداهايي داريم. در مورد اين گروه هم ما در پيش توليد با هم مشورت كرديم و طي يك ماه بازيگران انتخاب شدند. براي نقش‌هاي پسرها (بهرام و پويا) هم ما حدود 150نفر را تست زديم.

محسن افشاني را براي نقش پويا، دستيارم آقاي حمزه‌اي پيشنهاد داد. اجرايش را در برنامه‌اي ديدم، دو،‌ سه بار تست شد و نهايتا انتخابش كرديم. از سياوش خيرابي هم تله فيلم تلخون آقاي اميني را ديدم كه در آن بازي خوبي داشت. او را هم تست كرديم و انتخاب شد. بقيه دوستان هم به همين ترتيب متناسب با نقش انتخاب شدند. در اين ميان آقاي محمدحاتمي به عنوان بازيگردان خيلي كمك كردند. بازيگران از زمان انتخاب يك ماه تمرين داشتند تا زير نظر ايشان رفته رفته جا افتادند؛ مخصوصا اين دو بازيگر جوان نقش بهرام و پويا كه البته بچه‌هاي خيلي باهوشي هستند و خوب نقش را فهميدند و به كمك ايشان توانستند بازي‌هاي جذاب و قابل‌توجهي ارائه دهند.

اين اواخر چند قسمت از پخش جلوتر بوديد و تدوين به چه شكل انجام شد؟
تدوين هم طبقه بالاي همين لوكيشن انجام مي‌شود ولي خوشبختانه ما به روز پخشي اصلا نرسيديم و تقريبا چهار قسمت از پخش جلوتر هستيم. ما به صورت رجي كار مي‌كنيم و از اول پنج قسمت به پنج قسمت رج زديم و جلو رفتيم.

alioxv
26-08-2008, 20:01
ولي دركل خيلي كشش مي دن.:5:

nel(اصلی)
27-08-2008, 12:31
فیلم خوبی بود ولی پویا تازگیا خیلی خنگ شده دایی هم بی شعور
حق دایی باید ادا بشه

Havbb
27-08-2008, 14:09
چرا همه عصبانیند اینجا؟؟؟ نزنید منو یه وقت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](141).gif

iman_s
27-08-2008, 14:46
چه عجب تو یک قسمت قیافه علامه دهر یا همون سمیرا رو ندیدیم..البته یک بار اسمش اومد.

sara_girl
27-08-2008, 15:29
سلام بچه ها خوبید؟؟؟؟...بعضی هاتون یهو غیبتون میزنه....سعید جون توکجایی؟؟؟؟... havbbجون یعنی منم عصبانیم:13::11:؟؟؟؟....ترانه مادری روچقدر کشش میدن اه اه اه اه :13:.... ایمان جون یعنی انقدر از سمیرا متنفری:2:...خوب دیگه تا بعد...زود پست بزنید...بای بای

Ssarshar
27-08-2008, 15:52
مگه باید همیشه اینجا باشیم سارا خانوم !!!!!!!!!!!!!!!!!..............

hermione
27-08-2008, 16:01
یه سوتیه خیلی جالب گرفتم . قسمت دیشب اونجایی که پویا با مشت زد تو صورت بهرام ، دوربین پشت سر بهرام نشون می داد که بینی شو با دست گرفته بعد دوربینی که از جلو فیلم می گرفت دست های بهرامو آزاد نشون میداد .. خیلی جالب بود

sara_girl
27-08-2008, 17:58
آره باید همش اینجا باشین سرشار آقا:31:..... جواب پستامو که نمیدید......کاش حداقل یه دختر اینجا بود منو تحویل میگرفت:20:......

alioxv
27-08-2008, 20:17
چند قسمت ديگر مونده ؟؟

MOHAMMAD2010
27-08-2008, 20:25
یه سوتیه خیلی جالب گرفتم . قسمت دیشب اونجایی که پویا با مشت زد تو صورت بهرام ، دوربین پشت سر بهرام نشون می داد که بینی شو با دست گرفته بعد دوربینی که از جلو فیلم می گرفت دست های بهرامو آزاد نشون میداد .. خیلی جالب بود

دقت نکردم اینو

آره باید همش اینجا باشین سرشار آقا:31:..... جواب پستامو که نمیدید......کاش حداقل یه دختر اینجا بود منو تحویل میگرفت:20:......

همه که تحویل میگیرن ای بابا :31:

چند قسمت ديگر مونده ؟؟

نهایت 5 تا

Inter
28-08-2008, 00:06
آقا میگم این پویا هم تقی به توقی میخوره زود قهر می کنه :weird:

مادرشم که توقی به تقّی میخوره زود غش میکنه :24:

به قول یکی از دوستان داستان شده این: ( البته به روایت بنده)

پویا: سلام خانوم ادیب چه خبر ؟

نغمه: خوبم مرسی

پویا: اینو برای شما گرفتم

نغمه:( با عصبانیت) این بار چندمه که دارین اینکارا رو می کنین. ( با ناراحتی می رود )

بهرام هم از دور و یواشکی مراقب اوضاع هستش و زود آمار رو به فرخ می رسونه.

فرخ ( تو خونه باغ): فرخنده شنیدم پویا واسه دختره بازم هدیه گرفته

فرخنده نقش بر زمین می شود و پس از به هوش آمدن به خدمت پویا خان که دچار ضربه روحی شده می رسد.

پویا به طبقه بالا رفته و با بهرام گلاویز شده و ضربه مشتی بر او وارد می سازد و او نقش بر زمین می شود.

بعد پویا هم که ضربه روحی شده بود دویاره ضربه دیگری از طرف دایی و مادرش خورده و با اردنگی از خونه بیرون می افتد.

سکانس بعدی:

سمیرا در حال بیل زدن و یاد دادن طرز صحیح ملات قاطی کردن به کارگران است.
-آره خوب که شن و ماسه رو بهم زدی سیمان رو بهش اضافه می کنی بعد آب به مقدار لازم ...و کمی نصیحت می کند در این حین فرخنده زنگ می زند :

-پویا گم شده

-گم شده

-آره گم شده (به دلیل گرما و خشک بودن هوا توسط تکرار مکرر چند کلمه به سناریوی سریال آب بسته می شود)

- کی گم شده

- از صبح رفته نیومده

سکانس بعدی:( در خونه)
سمیرا: چی شده
- گم شده
- چرا ؟ تو حرفی بهش زدی
- نه فقط گفتم دیگه نمی خوام ببینمت، بازم رفته واسه دختره هدیه خریده
درس اخلاق سمیرا شروع می شود:
................
تو چرا باهاش اینطوری برخورد کردی ، پویا خوب تربیت نشده همونجوری که بهرام نشده و از این حرفا .... .

بهرام کجاست؟

بهرام فرا خوانده می شود و ابتدا مخالف می کند ولی پس از استماع سخنان گهربار و نصایح دُرگونه سمیرا به اصرار او دنبال پویا گشته و از زیر سنگ!!! یکی از پارکها پیدایش می کند و همه چیز به خوبی و خوشی تمام می شود.
پویا که باز کیفش کوک شده دوباره هوای نغمه به سرش می زند و باز با او ( در حضور پدر نغمه )حرف ازدواج را پیش کشیده و اینبار با جواب دندان شکن پدرش مواجه می شود. پویا دندانش را از زمین برداشته و بهرام هم که بطور کاملاً!!! اتفاقی از آنجا رد می شده این صحنه را می بیند و ........... برای ادامه به سطر ششم سناریو مراجعه شود.

این حلقه تا کامل شدن تمام روزهایی که قرار است سریال به پخش برود برای تمامی گروه لازم الاجراست.

قسمت آخر:
سمیرا بهرام و پویا را فراخوانده و تمام ماجرا را از سیر تا پياز به تعداد لازم بازگو می کند. ( کاری که از اول سریال می خواست بکند ولی برای جذاب!!!! شدن داستان و با توجه به استقبال کم نظیر و نتایج مثبت نظرسنجی و از همه مهمتر خالی نبودن عریضه(بخوانید آنتن شبکه 3) به 20 قسمت بعد منتقل شد)
بهرام، پویا را به آغوش کشیده و از اون گریه ها و لبخندهای مونالیزایی که در آن - تبحر خاصی دارد - تحویل پویا می دهد.
فرخنده که روی تخت شاهد این ماجراست آهی از ته دل کشیده و به کما رفته و به ICU منتقل می شود.

ادامشم عروسی و ادامه سخنرانیهای سمیرا و در نهایت آشتی فرخ با جلال و فرخنده و خانوم بچه ها و خوشحال بودن روح مادرجون بنابه فرموده سمیرا خانم. تمام

Havbb
28-08-2008, 01:13
امشب تو برنامه سفربخیر این دختره نغمه (سحرخیز) گفت یکشنبه تمومه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M- H- N
28-08-2008, 01:20
آقا میگم این پویا هم تقی به توقی میخوره زود قهر می کنه :weird:

مادرشم که توقی به تقّی میخوره زود غش میکنه :24:

به قول یکی از دوستان داستان شده این: ( البته به روایت بنده)

پویا: سلام خانوم ادیب چه خبر ؟

نغمه: خوبم مرسی

پویا: اینو برای شما گرفتم

نغمه:( با عصبانیت) این بار چندمه که دارین اینکارا رو می کنین. ( با ناراحتی می رود )

بهرام هم از دور و یواشکی مراقب اوضاع هستش و زود آمار رو به فرخ می رسونه.

فرخ ( تو خونه باغ): فرخنده شنیدم پویا واسه دختره بازم هدیه گرفته

فرخنده نقش بر زمین می شود و پس از به هوش آمدن به خدمت پویا خان که دچار ضربه روحی شده می رسد.

پویا به طبقه بالا رفته و با بهرام گلاویز شده و ضربه مشتی بر او وارد می سازد و او نقش بر زمین می شود.

بعد پویا هم که ضربه روحی شده بود دویاره ضربه دیگری از طرف دایی و مادرش خورده و با اردنگی از خونه بیرون می افتد.

سکانس بعدی:

سمیرا در حال بیل زدن و یاد دادن طرز صحیح ملات قاطی کردن به کارگران است.
-آره خوب که شن و ماسه رو بهم زدی سیمان رو بهش اضافه می کنی بعد آب به مقدار لازم ...و کمی نصیحت می کند در این حین فرخنده زنگ می زند :

-پویا گم شده

-گم شده

-آره گم شده (به دلیل گرما و خشک بودن هوا توسط تکرار مکرر چند کلمه به سناریوی سریال آب بسته می شود)

- کی گم شده

- از صبح رفته نیومده

سکانس بعدی:( در خونه)
سمیرا: چی شده
- گم شده
- چرا ؟ تو حرفی بهش زدی
- نه فقط گفتم دیگه نمی خوام ببینمت، بازم رفته واسه دختره هدیه خریده
درس اخلاق سمیرا شروع می شود:
................
تو چرا باهاش اینطوری برخورد کردی ، پویا خوب تربیت نشده همونجوری که بهرام نشده و از این حرفا .... .

بهرام کجاست؟

بهرام فرا خوانده می شود و ابتدا مخالف می کند ولی پس از استماع سخنان گهربار و نصایح دُرگونه سمیرا به اصرار او دنبال پویا گشته و از زیر سنگ!!! یکی از پارکها پیدایش می کند و همه چیز به خوبی و خوشی تمام می شود.
پویا که باز کیفش کوک شده دوباره هوای نغمه به سرش می زند و باز با او ( در حضور پدر نغمه )حرف ازدواج را پیش کشیده و اینبار با جواب دندان شکن پدرش مواجه می شود. پویا دندانش را از زمین برداشته و بهرام هم که بطور کاملاً!!! اتفاقی از آنجا رد می شده این صحنه را می بیند و ........... برای ادامه به سطر ششم سناریو مراجعه شود.

این حلقه تا کامل شدن تمام روزهایی که قرار است سریال به پخش برود برای تمامی گروه لازم الاجراست.

قسمت آخر:
سمیرا بهرام و پویا را فراخوانده و تمام ماجرا را از سیر تا پياز به تعداد لازم بازگو می کند. ( کاری که از اول سریال می خواست بکند ولی برای جذاب!!!! شدن داستان و با توجه به استقبال کم نظیر و نتایج مثبت نظرسنجی و از همه مهمتر خالی نبودن عریضه(بخوانید آنتن شبکه 3) به 20 قسمت بعد منتقل شد)
بهرام، پویا را به آغوش کشیده و از اون گریه ها و لبخندهای مونالیزایی که در آن - تبحر خاصی دارد - تحویل پویا می دهد.
فرخنده که روی تخت شاهد این ماجراست آهی از ته دل کشیده و به کما رفته و به ICU منتقل می شود.

ادامشم عروسی و ادامه سخنرانیهای سمیرا و در نهایت آشتی فرخ با جلال و فرخنده و خانوم بچه ها و خوشحال بودن روح مادرجون بنابه فرموده سمیرا خانم. تمام

تا حد زیادی باهات موافقم.

ragbar12
28-08-2008, 02:05
اين ترانه مادري پدر همه مردم ايرانو در اورد
موافقيد؟

اين فيلم فوق فوقش بايد يه سريال 8 قسمتي 45 دقيقه اي ميشد
قابليت اين همه كشدار شدنو ابدا نداشت
موافقيد؟
منم موافقم!