PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترانسپرت کردن یک عکس

sam & snake
04-07-2008, 15:14
چطوری میشه یک عکس رو ترانسپرت کرد؟
مثلا دور یک عکس سفید هست می خواهیم سفیدی رو بر داریم که فقط
خود شکل معلوم باشه.میشه این کار رو در فوتوشاپ کرد؟

smohs
04-07-2008, 17:53
چطوری میشه یک عکس رو ترانسپرت کرد؟
مثلا دور یک عکس سفید هست می خواهیم سفیدی رو بر داریم که فقط
خود شکل معلوم باشه.میشه این کار رو در فوتوشاپ کرد؟
معلومه كه ميشه
اصلا" فوتوشاپ كارش همينه
خب براي اين كار راه هاي زيادي وجود داره كه يكيش انتخاب اون دور عكس كه سفيده، با استفاده از ابزار Magic Wand و براحتي ديليت كردن اون قسمت اضافي(و راه هاي بسيار ديگه اي كه براي انتخاب قسمتي از عكس در فوتوشاپ موجوده)
نكته ديگه مورد استفاده تون از اون عكسه
يعني اين كه در چه فرمتي لازم داشته باشيد
بهترين فرمت براي عكسهاي ترنسپرنت PNG هست يعني بايد با پسوند Png سيوش كنيد
ولي اگه كارتون گيفه كه فرمت gif مي تونه مشكلتونو حل كنه (هر چند كه اين فرمت كيفيت رو پايين مياره)
اگه اصلا Psd به دردتون مي خوره كه ديگه چه بهتر
ولي دقت داشته باشيد كه اگه با فرمت هايي نظير JPG و يا BMP و امثالهم سيو كنيد ديگه از خاصيت ترنسپرنسي برخوردار نميباشد

Saeed kmss-D
04-07-2008, 18:38
سلام...

به نظرم كمي گنگ توضيح دادي و اگه درست متوجه شده باشم.
به انضمام فرمايشات محمد جان.

اگه اون سفيدي در قسمت انتهايي عكس باشه_ كه با برداشتنش چيزي از عكس كم نشه_ كافيه فقط اون قسمت رو انتخاب و پاكش كنيد.

مثل نمونه ي پايين:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] \ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولي يه موقع اون سفيدي دور يك جسم، قسمتي از عكس رو تشكيل ميده و ما نميتونيم اونو حذف و يا پاك كنيم، چون بايد جايگزيني براش پيدا كنيم كه با محيط پست و اطراف يكي باشه.
كه در اين مواقع معمولا تا جايي كه امكان داشته باشه از محيط اطراف استفاده و ناحيه رو ميپيوشونيم.

مثل نمونه ي زير:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا شما توضيح بشتر بده ببينيم چي ميشه.

موفق باشيد♥♥♥

huti_421
04-07-2008, 18:41
اگه نخواستی می تونی انتخابم نکنی ... کافیه کلید Shift رو نگه داری و اول با براش - پاک کن - استمپ یا هر چیز دیگه تو این شکل ها یه تک کلیک برای نقطه ی شروع بزنی بعد همینطور که شیفت رو نگه داشتی یه دونه کلیکم رو نقطه مقصد بزنی با این کار خط صاف کشیده میشه ... ( برای دور عکس کاربرد داره )

sam & snake
04-07-2008, 19:43
من که چیزی نفهمیدم.
فرض کنید یک شکل دایره داریم در یک بک گراند سفید یا سیاه یا سبز و ... .
فوتوشاپ این قدر تشخیص رنگ رو داره که بتونه رنگ سبز یا رنگی که یک دست هست رو برداره
و شکل رو بزاره.

مثل پرده سبز در نرم افزار های مونتاژ .

smohs
04-07-2008, 20:25
من که چیزی نفهمیدم.
فرض کنید یک شکل دایره داریم در یک بک گراند سفید یا سیاه یا سبز و ... .
فوتوشاپ این قدر تشخیص رنگ رو داره که بتونه رنگ سبز یا رنگی که یک دست هست رو برداره
و شکل رو بزاره.

مثل پرده سبز در نرم افزار های مونتاژ .
بله كاملا
همون Magic Wand گفتم دقيقا همين كارو مي كنه
البته روش ديگه اي هم هست كه كلي تره مثل انتخاب Select>Select color يا يه همچين چيزي و انتخاب رنگ مورد نظرتون

sam & snake
04-07-2008, 21:37
با تشکر
امتحان می کنم
خبرش رو میدم.