PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست: معرفی راهکارها و برنامه های فشرده سازی سندهای html و ... ?!؟

DaRiOuShJh
04-07-2008, 01:04
دوستان خسته نباشید

بازم مقدمه:

همونطور که میدونید برنامه های طراحی وب برایه راحتیه کار طراح و تشخیص راحت تر شروع و پایان کدها، دستورات رو reformat میکنن به نوعه خاصی
یعنی قبل و بعد از کدها تعدادی space اضافه میکنن
این طوری برایه طراحی خیلی خوبه ولی برایه گزاشتن بر رویه نت بالاخره حجم رو چند کیلو بایت بالا میبره این space های اضافه
مخصوصا در صفحاتی که سورس زیادی دارن ممکنه این اختلاف یه یک مگا بایت هم برسه

با اینکه خوده مودم ها هم موقعه گرفتنه فایل های text و از این قبیل فایل ها اونها رو به حجمه قابله توجهی compress میکنن ولی باز به مراتب بهتره که کدها رو پشته هم بکنیم قبل از publish و این space های اضافی رو برداریم و کدها رو به قولی قطاری!!! پشته سره هم بزاریم

میخواستم ببینم دوستان در این زمینه از چه راههایی و برنامه هایی استفاده میکنن
اینجا به من و دوستان هم معرفی کنن تا بسی مفیوض گردیم جمیعا و در کناره هم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنان:10:

amir abbas
04-07-2008, 08:50
حالا اون 1 مگابایتی که شما گفتی اغراقه ولی یه مقدار حجم فایل بالا میره ولی میشه با Gzip کردن صفحات حجم اونها رو گاها به یک سوم کاهش داد.

DaRiOuShJh
04-07-2008, 12:45
امیر جان چرا اغراق!
شما یه فایله excel یا .... رو خروجیه html بگیر اگه یه مقدار لیستتون زیاد باشه از مرزه 5 مگ هم میگزره
حالا با برنامه ای جانبی هم کاری نداشتیم همین سایت های سنگین مثلا یکیش game spot فقط کدشون طرفایه 600-500 کیلو بایت میشه
بگزریم

والا من منظورم رو فشرده سازیشون با برنامه ها یی مثله gzip و winrar و ... نبود
همونطور که اشاره کردم بیشتر میخواستم اگه میتونید برنامه ای معرفی کنید که این space های اضافی رو پاک کنه و کده رو پشته سره هم و به خط کنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir abbas
04-07-2008, 13:22
امیر جان چرا اغراق!
شما یه فایله excel یا .... رو خروجیه html بگیر اگه یه مقدار لیستتون زیاد باشه از مرزه 5 مگ هم میگزره

خوب خود شما میگی برنامه excel . این برنامه که برنامه طراحی وب نیست که شما ازش انتظار دارید فایل تمیز و مرتب به شما تحویل بده. شما اگر از برنامه های جدید مثل دریم ویور یا اکسپرشن وب استفاده کنید هیچ وقت حجم صفحاتتون خیلی بالا نمیره. در ضمن یه سری از صفحات اصولی طراحی نشدن مثل همون سایت gamespot . میشه همون صفحه رو خیلی سبک تر طراحی کرد ولی از اونجایی که بخش عمده بازدید کننده های اون سایت افرادی هستند که اینترنت پر سرعت دارند، در نتیجه سنگین بودن صفحات زیاد هم به چشم نمیاد.

در ضمن Gzip کردن با rar کردن فایل خیلی تفاوت داره. شما موقعی که با استفاده از قابلیت های سرور آپاچی یه فایل HTML رو gzip میکنید این فایل حجمش یک سوم میشه و برای مرورگر ارسال میشه. مرورگر فایل رو از حالت فشرده خارج میکنه و به شما نمایش میده.

برای تمیز کردن فایل HTML هم میتونید از HTML tidy استفاده کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

neopersia
04-07-2008, 14:42
منم با امیر عباس موافقم بهترین راه همون gzip هست که حتی برخی مواقع یک فایل متنی رو تا 10 برابر فشرده میکنه

ولی اگه اصرار دارید که بدون زیپ کردن صفحه رو بهینه کنید یادمه توی فرانت پیج یه گزینه برای این کار بود
وقتی که توی سورس صفحه راست کلیک میکردم اگه اشتباه نکنم یه گزینه داشت به عنوان optimize code یا همچین چیزی که تا جایی که میشد کدها رو توی یک خط مرتب میکرد

eAmin
04-07-2008, 18:37
سلام.

من نرم افزار خاصی نمی شناسم، شرمنده!

ولی با نظر دوتا استاد موافقم! Gzip یه چیزه دیگه ست، اگر ازش استفاده کنی، مشتریش می شی!!!!!

DaRiOuShJh
04-07-2008, 22:41
ممنون از تکه تکه دوستان که وقت گزاشتن
والا این gzip که خیلی خوبه ولی به درده منی که با هاست های رایگان یا بلاگ ها کار میکنم نمیاد!
از اون لحاظ گفتم که حداقل یه حجمی که بشه بد نیس
یاسر جان من تو این مدت هر چی گشتم اون عبارتی که گفتی رو نیافتم
refortmat html و apply xml formating داره ولی اونی که شما گفتی ...................... نه!
جایی رو هم سراغ ندارید برم دنبالش

امیر جان اون فایله رو هم گرفتم ولی اون command prompt ]ست و بیشتر به درده مرتب کردنه کدها میخوره تا این نیازه من

neopersia
04-07-2008, 23:01
gzip رو هم میشه از طریق سرور اعمال کرد و هم از طریق زبانهای داینامیک. تو خیلی از هاستهای رایگان هم فعاله. اما وبلاگها رو نمیدونم
راستش اون گزینه رو دقیق یادم نیست چون آخرین باری که فرانت پیج دیدم برمیگرده به دو سه سال پیش!
ولی مطمئنم کنار همون گزینه هایی که میاد ظاهر کد رو قشنگ (فرمت) میکنه یکی هم بود که کد رو فشرده میکرد. راستی اون موقع من فرانت پیج 2003 داشتم

Bracket
05-07-2008, 00:34
ضمن تایید حرف های جناب امیر عباس , در مورد CSS من میتونم بگم که برداشتن فاصله ها نوشتن کد ها در یک خط و استفاده از کد های خلاصه شده البته تو CSS های حجیم تا 20-30% یا حتی بیشتر حجم CSS رو کم میکنه برای این کار میشه از بعضی از نرم افزارهای تغییر CSS که همچین امکاناتی دارن استفاده کرد مثلا Rapid Css و ... . برای HTML هم به نظر من همه چیز بسته مهارت طراح و شخص HTML نویس داره که از بهینه ترین و کمینه ترین کد ها استفاده کنه معمولا استفاده درست و حرفه ای از لایه و CSS به جایه table حجم صفحات رو کمتر میکنه چون معمولا تو table جدول های اضافی و خالی زیاد ساخته میشه بعضا صفحاتی رو با طراحی بهتر و حرفهای تر میشه حتی حجمشون رو هم تا نصف کاهش داد . ولی توصیه خیلی بزرگی که میشه کرد اینه که در هر دو مورد استفاده نکردن از نرم افزارهای طراحی برای ترسیم صفحات هست کد زدن بصورت دستی که در CSS و HTML خیلی ساده هست در حجم کمتر تاثیر زیادی میزاره .

DaRiOuShJh
05-07-2008, 12:39
ممنون از همگی اونم دو بار
حالا سایتی هایی رو سراغ ندارید که برنامه در این زمینه ها برایه doc و فایل های text داشته باشه؟

key words به نظرتون چی سرچ کنم در این زمینه بهتره؟