PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق ببین PCI Express 1.1 با PCI Express 2.0؟؟؟

sinaset
03-07-2008, 11:11
سلام دوستان
فرق ببیم PCI-Express 1 و PCI-Express 2 پهنایی باندشون باهم چقدر فرق داره
بعد وقتی که کارت گرافیک های مبتنی بر PCI-Express 2 روی مین برد PCI-Express 1.1 نصب می شه ایا از همه امکانت خودش استفاده می کنه
یعنی این چه جوری با تمام سرعتش کار می کنه
مثل همین ازمایش که داده بیرون عمل می کنه (منظورم کارت گرافیک 4870 بود)
ممنون می شم پاسخ سوالات من رو بدید (هنوز هم سوال دارم)
اگر می شه با جزوییات و دقیق بگید ( همچنین علمی) بگیید خیلی خیلی ممنون می شم:10::11::11::11:

javadshahvand
03-07-2008, 11:24
سلام دوستان
فرق ببیم PCI-Express 1 و PCI-Express 2 پهنایی باندشون باهم چقدر فرق داره
بعد وقتی که کارت گرافیک های مبتنی بر PCI-Express 2 روی مین برد PCI-Express 1.1 نصب می شه ایا از همه امکانت خودش استفاده می کنه
یعنی این چه جوری با تمام سرعتش کار می کنه
مثل همین ازمایش که داده بیرون عمل می کنه (منظورم کارت گرافیک 4870 بود)
ممنون می شم پاسخ سوالات من رو بدید (هنوز هم سوال دارم)
اگر می شه با جزوییات و دقیق بگید ( همچنین علمی) بگیید خیلی خیلی ممنون می شم:10::11::11::11:

مادربردهای AMD که با چیپست RD890 و RS880 عرضه میشوند از PCIe 3.0 پشتیبانی می کنند

شایعاتی هست که PCIe 5GHz x 4 رو ساپورت میکنه

sinaset
03-07-2008, 11:29
مادربردهای AMD که با چیپست RD890 و RS880 عرضه میشوند از PCIe 3.0 پشتیبانی می کنند

شایعاتی هست که PCIe 5GHz x 4 رو ساپورت میکنه
سلام دوست من
اطلاعات مفیدی در اخطار ما گزاشتید
ولی رابطی به موضوع بالا نداشتتتت:20::11:

javadshahvand
03-07-2008, 11:35
سلام دوست من
اطلاعات مفیدی در اخطار ما گزاشتید
ولی رابطی به موضوع بالا نداشتتتت:20::11:
جواب سوال شما اینجاست بطور کامل و مفید توضیح داده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sinaset
03-07-2008, 11:45
جواب سوال شما اینجاست بطور کامل و مفید توضیح داده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
سلام دوست من
من که خارجی بلددددددددددد نیستممممممممممممممممممممم :46:
می شه به صورت خلاصه شوده ولی دقیق توضیح بدید:10::11:

Stream
03-07-2008, 12:35
این توضیح مهدی توی انجمن هست:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sinaset
03-07-2008, 12:57
این توضیح مهدی توی انجمن هست:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام ارمان جان
دستت درد نکونه ولی ان رو دیدم (تویه اون تاپیک هم گفته بودید)
توضیح خیلی مفصل و دقیق بود
اقا مهدی بیشتر در مورد فرق ببین Pci 1 با 2 گفته بود
حالا من این سوال رو دارم وقتی که کارت گرافیک مبتی بر PCI 2 روی مین برد PCI 1.1 نصب می شه
ایا از همه امکانات خودش استفاده می کنه ؟
سوال دوم ایا در ویندوز VISTA فرقی می کنه ( در مین بورد هایی PCI 1.1)
او اگر از قابلیت ها خودش نمی تونه استفاده کنه
ایا با اپدیت باس یا اپدیت گرافیک کمی از این مشکلات کاسته می شه؟؟؟:20::11:

Stream
03-07-2008, 19:13
سوال شما هم دقیقا همونه...

شما وقتی یک کارت گرافیک سازگار با PCI-Express 2.0 رو روی یک مادربورد PCI-Express 1.1 نصب کنید در اصل پهنای باند بین حافظه سیستم و Memory Controller کارت گرافیک کم میشه و ربطی به استفاده از قابلیتهای کارت گرافیک نداره.

آپدیت بایوس و استفاده از آخرین نسخه درایور همیشه در بالا بردن سازگاری بین قطعات موثر هست.

sinaset
03-07-2008, 20:38
سوال شما هم دقیقا همونه...

شما وقتی یک کارت گرافیک سازگار با PCI-Express 2.0 رو روی یک مادربورد PCI-Express 1.1 نصب کنید در اصل پهنای باند بین حافظه سیستم و Memory Controller کارت گرافیک کم میشه و ربطی به استفاده از قابلیتهای کارت گرافیک نداره.

آپدیت بایوس و استفاده از آخرین نسخه درایور همیشه در بالا بردن سازگاری بین قطعات موثر هست.
سلام دوست من
یعنی از پهنایی باند مموری هم چیزی کم می شه مثلان اگر 120 گیگ پهنایی باند باشه از پهنایی باندشم کم می شه
و اخرین سوال من به نظر شما 4870 می تونه روی مین PCI-Express 1.1 قدرت خودش و کارکرد واقعیه خودشه رو به صورت مطلوب و خوب داشته باشه یعنی بهتر از 9800 و 9800+ و 260و بازی ها رو خوب اجاره کنه(خیلی خیلی ممنون می شم پاسخ این سوال من رو هم بدید):10::11::11::20:

Stream
03-07-2008, 20:44
اونی که شما می فرمایید پهنای باند بین GPU و Memory خود کارت گرافیک هست که هیچ ربطی به نسخه PCI-Express نداره.

سوال آخرتون هم فکر می کنم قبلا در همین تاپیک و توضیحات لینکی که دادم در حالت کلی پاسخ داده شده باشه و نیازی به تکرار دوباره برای یک مدل خاص نیست.

sinaset
03-07-2008, 20:58
اونی که شما می فرمایید پهنای باند بین GPU و Memory خود کارت گرافیک هست که هیچ ربطی به نسخه PCI-Express نداره.

سوال آخرتون هم فکر می کنم قبلا در همین تاپیک و توضیحات لینکی که دادم در حالت کلی پاسخ داده شده باشه و نیازی به تکرار دوباره برای یک مدل خاص نیست.
سلام دوست من
ممنون بابت پاسخ اولی خوشحالمون کردید در کل بابت کمک کردن من خیلی خیلی ممنون:10::11::20::11::11::20::10:
فقط این سوال اخری رو بگید حتا در این صورت هم از سه مدل بالا هم بهتر هست یا نه؟:31:

Stream
03-07-2008, 21:40
سینا جان اون کارتها هم همشون PCI-Express 2.0 هستند حتی اگه قرار باشه این مسئله کاهشی توی کارایی داشته باشه مطمئنا برای همشون تاثیر داره.

در کل:

Radeon HD 4870 > Geforce GTX 260 > Geforce 9800 GTX+ > Geforce 9800 GTX

حالا روی مادربوردهای مختلف و ... باز هم همین ترتیب برقراره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MicroSystem
06-07-2008, 09:58
آقا اين قضيه PCI-Express 4X و PCI-Express 16X همينه يعني از اين گيرهاي نيم ثانيه اي پيش مياد و يا نه فرم كمتري ميده
نتايج بنچماركها رو كه ميديدم تو گرافيكهاي High End چهار ايكس يه مقدار جزئي كمتر نمره ميده

و سئوال آخر آيا معقول هست 4850 رو روي مادبردي كه PCI-Express 4X داره نصب كنم

Mahdi_Moosavi
06-07-2008, 17:14
آقا اين قضيه PCI-Express 4X و PCI-Express 16X همينه يعني از اين گيرهاي نيم ثانيه اي پيش مياد و يا نه فرم كمتري ميده
نتايج بنچماركها رو كه ميديدم تو گرافيكهاي High End چهار ايكس يه مقدار جزئي كمتر نمره ميده

و سئوال آخر آيا معقول هست 4850 رو روي مادبردي كه PCI-Express 4X داره نصب كنم

خب همین گیر های نیم ثانیه ای در صورتی که حجم texture ها بره بالاتر محسوس میشه ... !

افزایش حجم texture ها به quality + رزولیشن بافت ها رابطه مستقیم داره . کارتی مثل HD Rdeon 4850 هم در حال حاضر قادره 95 درصد game های موجود در بازار رو با رزولیشن های بالا و آخرین جزعیات اجرا کنه !

PCI-E 4X برای این کارت دیگه خیلی Interface ضعیفی میشه !

sinaset
06-07-2008, 17:30
خب همین گیر های نیم ثانیه ای در صورتی که حجم texture ها بره بالاتر محسوس میشه ... !

افزایش حجم texture ها به quality + رزولیشن بافت ها رابطه مستقیم داره . کارتی مثل HD Rdeon 4850 هم در حال حاضر قادره 95 درصد game های موجود در بازار رو با رزولیشن های بالا و آخرین جزعیات اجرا کنه !

PCI-E 4X برای این کارت دیگه خیلی Interface ضعیفی میشه !
سلام مهدی جان
ممنون بابت این اطلاعات
ببخشید یه سوال PCI-E 4X همون AGP نیست؟
بعد اگر 4850 قادر 95% بازی هارو با جزییات نشون بده 4870 چقدر از بازی ها رو می تونه اسپورت کنه؟:10::11:

Benygh
06-07-2008, 17:58
سلام مهدی جان
ممنون بابت این اطلاعات
ببخشید یه سوال PCI-E 4X همون AGP نیست؟
بعد اگر 4850 قادر 95% بازی هارو با جزییات نشون بده 4870 چقدر از بازی ها رو می تونه اسپورت کنه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خوب مسلما باید بیشتر از این مقدار باشه ...
اره فکر کنم همون AGP 4X میشه ... فکر کنم ...

MicroSystem
06-07-2008, 21:52
خوب مسلما باید بیشتر از این مقدار باشه ...
اره فکر کنم همون AGP 4X میشه ... فکر کنم ...
نه همون PCI-Express هست شبيه همه PCI-Express ها منتها بجاي 16 ايكس 4 ايكس هست
مادبردهاي درپيتي(مثل مال من) به اين شكل هستند