PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه قفل کردن درایو ها

salarnight
01-07-2008, 22:17
سلام خدمت دوستان
دوستان من میخوام که روی یکی از account های ویندوز xp کاری کنم که my computer توش باز نشه یا اینکه کسی که توی اون اکانته نتونه توی هیچ درایوی بره
البته طرفی که زیاد باهاش کار میکنه زیاد وارد نیست
ولی میخوام که به درایوهام و فایل هام دسترسی نداشته باشه
ممنون میشم اگه راه حلی بدین
10nX

mehdy.delshekaste
01-07-2008, 22:36
سلام
خوب شما ميتونيد از نرم افزارهاي قفل گذاري روي درايو يا مخفي كردن درايو استفاده كنين.
مثلا Disk Password Protectionبراي جلوگيري از دسترسي به درايوهاست

mahdi7610
02-07-2008, 08:32
سلام خدمت دوستان
دوستان من میخوام که روی یکی از account های ویندوز xp کاری کنم که my computer توش باز نشه یا اینکه کسی که توی اون اکانته نتونه توی هیچ درایوی بره
البته طرفی که زیاد باهاش کار میکنه زیاد وارد نیست
ولی میخوام که به درایوهام و فایل هام دسترسی نداشته باشه
ممنون میشم اگه راه حلی بدین
10nX
سلام دوست عزیز

خوب اگه زیاد وارد نیست این کار را انجام بده .

وارد اکانت اون طرف شو و به منوی استارت برو و روی run تایپ کن gpedit.msc و کلید اینتر را بزن .

از پنجره باز شده به مسیر های زیر برو .

با مسیر زیر می تونی درایو ها را مخفی کنی تا اصلا درایو ها را نبینه . اونوقت اصلا متوجه نمی شه که اینجا درایوی بوده .

User Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Explorer -> Hide these spicifed drive in my computer

روی این گزینه دوبار کلیک کن تا پنجره مربوط به اون باز بشه . از وسط صفحه گزینه enable را انتخاب کن و بعد هم از وسط صفحه یه درایو را انتخاب کن و بعد هم صفحه را ok کن .
حالا به مای کامپیوتر نگاه کن درایو نیست .
حتی اگه اطلاعات درایو را سرچ هم بکنه چیزی نشون داده نمی شه .

با استفاده از مسیر زیر هم می تونی درایو ها را قفل کنی
User Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Explorer --- > Prevent acsses to drive in my computer

عنوان تاپیک را هم ویرایش کردم .
موفق باشی .

salarnight
02-07-2008, 09:28
مرسییییییییی
خیلی ممنون از شما دوستان عزیز که جواب دادین
میرم تستشون کنم

مهدی جان خیلی ممنون

مهدی جان در هر 2 راهی که گفتید توی همه ی اکانت ها قفل یا غیب میشن :41:

کسی راهی بلد نیست ؟

mahdi7610
03-07-2008, 09:25
مهدی جان در هر 2 راهی که گفتید توی همه ی اکانت ها قفل یا غیب میشن :41:
سلام

درسته من امتحانش نکرده بودم .

با این حساب یا باید از برنامه استفاده کنید .

یا استفاده از پرمیشن ها هستش . اگه با پرمیشن ها بلد هستید کار کنید من این روش را پیشنهاد می کنم . در غیر این صورت باید از برنامه استفاده کنید .

برای درخواست برنامه هم به انجمن دخواست نرم افزار رجوع کنید .

در خواست نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشی .

dost1
03-07-2008, 09:35
کسی راهی بلد نیست ؟

دوست عزیز یه راه بهتر اگر ویندوزت فورمتش NTFS است به راحتی میتونی این کار را انجام بدی
اول تر از همه به فولدر آپ شن برو و از تب View آخرین گزینه یعنی Use Simple File Sharing را تیکش بردار
حالا روی درایو مورد نظر راست کلیک کن و پراپرتیس برو
حالا به تب Security برو و در بخش Group or user name همه را پاک کن به جز Administrator و در آخر هم اوکی را بزن
یادت باشه یوزری را که برای طرف درست میکنی limited باشه یعنی از نوع ادمین نباشه
اینطوری کارت راه میفته
اگر بازم مشکلی داشتی در خدمتم
:46:

salarnight
03-07-2008, 11:51
دوست عزیز یه راه بهتر اگر ویندوزت فورمتش NTFS است به راحتی میتونی این کار را انجام بدی
اول تر از همه به فولدر آپ شن برو و از تب View آخرین گزینه یعنی Use Simple File Sharing را تیکش بردار
حالا روی درایو مورد نظر راست کلیک کن و پراپرتیس برو
حالا به تب Security برو و در بخش Group or user name همه را پاک کن به جز Administrator و در آخر هم اوکی را بزن
یادت باشه یوزری را که برای طرف درست میکنی limited باشه یعنی از نوع ادمین نباشه
اینطوری کارت راه میفته
اگر بازم مشکلی داشتی در خدمتم
:46:

مرسی واقعا خیلی ممنون
تست کردم جواب داد :46::11:

سلام

درسته من امتحانش نکرده بودم .

با این حساب یا باید از برنامه استفاده کنید .

یا استفاده از پرمیشن ها هستش . اگه با پرمیشن ها بلد هستید کار کنید من این روش را پیشنهاد می کنم . در غیر این صورت باید از برنامه استفاده کنید .

برای درخواست برنامه هم به انجمن دخواست نرم افزار رجوع کنید .

در خواست نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشی .

مرسی با همون پرمیشن ها حلش کردم :46: