PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمای نصب و Config مودم Dlink-DSL200

LORD SCORPIAN
01-07-2008, 20:33
سلام . لطفا راهنمای نصب و Config مودم Dlink-DSL200 رو مرحله به مرحله و قدو به قدم با جزئیات و به طور کامل بنویسید .
با تشکر

LORD SCORPIAN
01-07-2008, 20:37
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم عکسش هست

MaSoOd
01-07-2008, 20:44
منظورت نصب سیم هاشه ؟

یه نصب برنامه هاش ؟

یا تنظیمات خود مودم ؟

huti_421
01-07-2008, 21:45
قسمت راه اندازی اولیه رو میگن ... توی دفترچه راهنماش با عکس توضیح داده ... خیلی راحته ... نرم افزار خاصیم نداره ...سیم هاشم که سه تا سیمه قائدتا .. یکی آداپتور ، یکی کابل کراس ، یکی دیگه هم سیم تلفن ...

LORD SCORPIAN
02-07-2008, 16:55
منظورت نصب سیم هاشه ؟

یه نصب برنامه هاش ؟

یا تنظیمات خود مودم ؟
قسمت راه اندازی اولیه رو میگن ... توی دفترچه راهنماش با عکس توضیح داده ... خیلی راحته ... نرم افزار خاصیم نداره ...سیم هاشم که سه تا سیمه قائدتا .. یکی آداپتور ، یکی کابل کراس ، یکی دیگه هم سیم تلفن ...

منظورم کلی هست همشو اگه میشه توضیح بدین چون دیگه دارم دیوونه میشم از این دیس شدنام هر 3 دقیقه دیس میشم .
اول بگین سیم کشیش باید چطور باشه چون خونه من خیلی بزرگه و نمی تونم یه تیکه سیم کشی کنم یعنی سیم هایی که سوکت دارن خیلی کوتاهن مثلا من 50 متر سیم لازم دارم تا از دم در که سیم اصلی تلفن هست تا گوشی ببرم و از اونجا نویز ----- بهش وصل کنم و تا به اتاقم بیارم بازم 30 متر سیم میخوام به خاطر همین نمی تونم یه تیکه سیم کشی کنم:41:
بعد بگین وقتی نرم افزارش رو نصب میکنم باید چه چیزایی رو تغییر بدم منظورم همون تنظیماته که میگیم Wan باشه یا .... در ضمن اگه تنظیمات دیگه ای هم داره لطفا بگین .
تو دفترچه راهنماش هم که فقط نصب نرم افزارش رو توضیح داده و اینکه سه تا سیم نداره USB هست و فقط دو تا سیم داره یکی همون کابل USB و یکی هم سیم سوکت دار تلفن .
در ضمن وقتی دیس میشم کلا مودم از آپ می افته و دوباره چراغش شروع به چشمک زدن میکنه لطفا اگه مشکل از یه جای دیگس بهم بگین.
در ضمن وقتی کاننکتم اینطوریه :

وقتی هم دیس میشم اینطوری میشه :

صفحه دومش هم هیچ فرقی نمی کنه لطفا کمکم کنین.:42:

MaSoOd
02-07-2008, 22:55
ببین ساده ترین روش سیم کشی اینه که شنا بیای سیم مودمت رو بدون هیچ واسطه ای اعم از اسپلیتر یا میکرو ----- به تلفن وصل کنی و در عوض به ازای هر تلفن یه میکرو ----- ببندی که نیاز به 50 متر سیم نیست

بعد که شما مودم رو سیماشو نصب کردی IP مودمت رو میزنی که معمولا 192.168.1.1 هست بعد میری تو بخش تنظیماتش که اونجا باید VCI و VPI رو از شرکت بپرسی و وارد کنی

تا این مرحله رو بیا بعد زنگ بزن پشتیبانی شرکت خودش همه چی رو بهت میگه

LORD SCORPIAN
02-07-2008, 23:10
ببین ساده ترین روش سیم کشی اینه که شنا بیای سیم مودمت رو بدون هیچ واسطه ای اعم از اسپلیتر یا میکرو ----- به تلفن وصل کنی و در عوض به ازای هر تلفن یه میکرو ----- ببندی که نیاز به 50 متر سیم نیست

بعد که شما مودم رو سیماشو نصب کردی IP مودمت رو میزنی که معمولا 192.168.1.1 هست بعد میری تو بخش تنظیماتش که اونجا باید VCI و VPI رو از شرکت بپرسی و وارد کنی

تا این مرحله رو بیا بعد زنگ بزن پشتیبانی شرکت خودش همه چی رو بهت میگه

سلام.ممنون از این که به ما لطف داری . ولی اگه میشه یه کم ساده تر و واضح تر (زیر دیپلم) توضیح بده تا منم متوجه بشم.

MaSoOd
03-07-2008, 00:16
کدووم قسمتو متوجه نشدی بگو توضیح بدم

LORD SCORPIAN
03-07-2008, 13:09
کدووم قسمتو متوجه نشدی بگو توضیح بدم

و

IP مودمت رو میزنی که معمولا 192.168.1.1 هست

این ای پی رو کجا باید بزنم؟
بازم ممنون از لطفت.

MaSoOd
04-07-2008, 00:32
ببین کلا 2 روش برای سر هم کردن اسپلیتر و مودم و خط تلفن هست :

روش اول : سیم ورودی مودم رو به یه پریز تلفن تو خونه وصل میکنی ( هر پریزی که دلت خواست ) و مستقیم بدون هیچ واسطه ای ( اسپلیتر ) مثل اینکه داری تلفن رو به پریزش وصل میکنی

در عوض برای اینکه موقع استفاده از تلفن اینترنت قطع نشه به ازای هر تلفن که تو خونه هست و می خوای به پریز تلفن وصلش کنی یه اسپلیتر بین تلفن و پریز میزاری

این روش برا اونایی خوبه که فاصله ی سیم ورودی تلفن زیاده و تو روش دوم مجبورن سیم بیشتری مصرف کنن ( عین مشکل خودت )

روش دوم اینه که سیم ورودی تلفن رو که از دم در خونه اومده تو قبل از اینکه به پریز ها وصل بشه ببری به ورودی اسپلیتر و از اونجا ( خروجی اسپلیتر ) سیم تلفن رو جدا کنی ببری به ورودی همه ی پریز ها و سیم مودم رو هم به مودمت وصل کنی

مودم که الان به کامپیوترت وصله یه IP داره که معمولا 192.168.1.1 هست که اگه اینو تو مرورگر اینترنتت بزنی میری تو قسمت تنظیمات خود مودم بعد تو این مرحله زنگ میزنی ISP و اونم توضیح میده که باید چیکار کنی

Acro-Crown
04-07-2008, 10:01
اشتباه شد!

Hossein Adeli
10-07-2008, 15:02
در موقع نصب lan رو انتخاب کن در کادر اول عدد رو به 0 تغییر بده و در لیست نیز گزینه دوم رو انتخاب کن فکر کنم llc bridge نوشته بود
به همین سادگی .
من هم یکی دیروز خریدم و راضیم اما این صبا نت عصابم رو قاطی کرده
راستی مودم رو چند گرفتی