PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با read only شدن پوشه ها

rezaete
30-06-2008, 09:02
برای نصب وردپرس روی سیستمم و کول دیسک باید یه پوشه writable باشه . اما هر چی سعی میکنم از حالت read-only خارج نمیشن . یعنی تغییر میکنن اما وقتی دوباره properties رو میبینم read only شدن . چکار باید بکنم؟

Ar@m
30-06-2008, 14:26
توي رجيستري برو به مسير زير:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr ent Version\Explorer
از منوي Edit برو به New و بعدش DWORD Value و اسمش رو بذار UseSystemForSystemFolders
حالا روش راست كليك كن و Modify رو بزن بعدشم بنويس 1 و ok كن
حالا ديگه بايد درست بشه

rezaete
30-06-2008, 16:44
نه متاسفانه . فرقی نکرد

BioHazard
01-07-2008, 10:20
تو ویندوز ، Properties بگیر و بعد Readonly رو بردار ، همین دیگه :13:

تو لینوکس هم ،
chmod 755 foldername

rezaete
01-07-2008, 11:02
اگه اینجور بود که تاپیک نمیزدم . گفتم که اینجوری نمیشه

winxp
02-07-2008, 09:51
سلام عزیزم

ایا ویندوزت برای همه ی پوشه ها این طوریه یا فقط برای این پوشه

ضمنا , من درست سوالت رو متوجه نشدم

این پوشه ی روی فلش این طوریه یا روی سیستم هم همین جوریه

داخل پوشه فایل مخفی و سیستمی رو show کن ببین script یا فایل ini داخلش نداره

هرچی فایل این طوری داشت پاک کن

موفق باشی عزیزم

BioHazard
02-07-2008, 14:19
خوب به دعوا که نداریم
من خودم Xampp رو سیستم نصب کردم مشکلی ندارم
و هر موقع ارور بده اینکارو میکنم
راستی میتونی ازPowershell ویندوز برای عوض کردن Perm استفاده کنی

asklt
25-06-2009, 23:54
من هم این مشکل رو دارم ولی بااین کارها بر طرف نشد.
یکی کمکم کنه.

linkinkurd
26-06-2009, 10:42
من هم یک پوشه هست که میگن روی درایو های fat باز میشه. اما درایو من ntfs هست و وقتی روش کلیک میکنم میگه access is denied... خلاصه از حالت read only هم خارج نمیشه اصلا. پاک هم نمیشه! من میخوام از این پوشه استفاده کنم اما درایومم نمیخوام بکنم fat. راه حلی هست؟

asklt
26-06-2009, 10:47
امروز یه مشکل دیگه هم اضافه شد هر فولدری که درست میکنم رد انلی میشه و قطع هم نمیشه.
یکی کمکم کنه. 

asklt
26-06-2009, 15:52
کسی نیست به داد ما برسه.

farzad_sh_2020
06-10-2009, 18:18
منم بدجوری گرفتارش شدم .

همه چیز رو رید انلی میکنه . واقعاً اعصابم خورد کرده

Masоud
06-10-2009, 21:33
سلام

لطفا قوانین رو رعایت کنید و تاپیک های قدیمی رو بالا نیارید.

از نرم افزار زیر استفاده کنید .

توضیح :

بعد از نصب نرم افزار یک گزینه به کلیک راست اضافه میشه .

CROA - Clear Read Only Attributes

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :40:

مهندس الهه
10-10-2009, 11:47
ولی نه CROA مشکل منو حل کرد و نه Change attributes !
حالا یکی یه راه دیگه بلد نیست ؟

kral_pontiac
12-10-2009, 12:53
یکی نیست به این بنده خدا جواب بده تا ما هم فیض ببریم ؟

Masоud
12-10-2009, 17:14
سلام

Clear Read-Only 1.1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Clear Read-Only - Clear Read-Only is powerful tool for clearing Read-Only file attribute. You can easily change all files & folders Read-Only file/folder attribute just clicking Start buton. There are several options like “Include subfolders”, “Apply to files”, “Apply to folders” for customizing operation types.

Features :

1-Folder select sption.

2-Include subfolder option.

3-Apply to Files (and-or) Apply to folders option.

4-Stop changing read-only attribute while running

موفق باشید :40:

poyan395
01-11-2009, 12:40
درود نمی دونم کسی میاد اینجارو ببینه یا نه ؟

منم همین مشکل دوست خوبمو دارم ولی بزارین کامل تر توضیح بدم واسه همه تا بدونین :

سورس اصلی ویروس با نام ise32.exe هستش که تو فولدر مخفی RECYCLER قرار میگیره بعد تو کول دیسک یا همون فلاش یه autorun.inf می سازه. تا اینجا همه میگن خوب اونا رو پاک کن. ولی به خاطر read-only بودن فایلها و پوشه ها نه تنها فایلها و پوشه ها پاک نمی شن بلکه کول دیسک فورمت نمیشه و ارور read-only بودن کول دیسک و می ده .

اینم به بچه هاای که میگن از آنتی ویروس استفاده کن میگم : من از هر نوع آنتی ویروس ، تروجان و ... استفاده کردم البته با آپدیت به روز ولی چون کول read-only شده نمی تونن فایلو پاک کنن

مشکل من خیلی جدیه برای اینکه این ویروس به دو تا از کول دیسکام ، موبایل خودم و داداشم ، mp3 player ، و از همه مهمتر رو دستگاه wii من نشسته !!!!!!!!
روی موبایل نمیشه چیزی ریخت یا پاک کرد همچنین mp3 player ، دستگاه wii هم که ارور میده میگه مموری شما دارای مشکل می باشد که هیچ بازی رو نمیاره

خوب این مشکل من بود حالا مهندس های گل پی سی ورد منتظر شما هستم تا ببینم چیکار می کنین

با تشکر فراوان پویان

mehazizi
06-01-2010, 18:09
:10::10:در مورد کول دیسک و این ویروس باید بگم که اگر با software مخصوص هرکول دیسک ( firm ware ) اون باید low level format بشه و مشکل حل میشه در مورد موبایل هم فکر کنم اصتلاحا " باید فلش بشه و در موردهارد سیستم بهترین راه نصب مجدد ویندوز میباشد. من هم همین مشکل در مورد درایو C داشتم و Readonly شده بود با آنتی ویروسNod32 . ویروس پاک میشه ولی اثر اون تو درایو میمونه هنوز راهی دیگر پیدا نکردم که بتونم بدون نصب مجدد ویندوز این مشکل را حل کنم و فکر میکنم که هر چی هست تو ریجیستری ویندوز میباشد فکر کنم عملی مثل نرم افزار Deepfreze انجام میده تو ریجستری ویندوز .... من با نرم افزارهای زیادی کار کردم Power Quest, Partitionmagic , paragon ,.........هنوز نتونستم حل کنم به محض حل مشکل براتون توضیح میدم

svheydari
07-02-2010, 21:29
در xp و 2003 این مشکل را دارم

ahmadi_panah
12-04-2010, 17:38
سلام.آقا حل نمیشه این مشکل.تا اونجایی که من گشتم هیچ راه حل عملی براش پیدا نشده

angeli
14-04-2011, 15:46
سلام ببخشید توی تایپیک قدیمی پست میدم ولی من این مشکلو با کامپیوترم و تمام دستگاههایی که بهش وصل کردم دارم دیگه داره خیلی اذیت میکنه میخواستم ببینم دوستانی که این مشکلو داشتن باهاش چی کار کردن راهی براش پیدا کردن ممنون میشم بهم بگن

imanjoon2011
15-04-2011, 20:34
Important This section, method, or task contains steps that tell you how to modify the registry. However, serious problems might occur if you modify the registry incorrectly. Therefore, make sure that you follow these steps carefully. For added protection, back up the registry before you modify it. Then, you can restore the registry if a problem occurs. For more information about how to back up and restore the registry, click the following article number to view the article in the Microsoft Knowledge Base:
322756 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ) How to back up and restore the registry in Windows

Windows Explorer uses the Read-Only attribute to determine whether or not the folder is customized. To work around this behavior, you can configure Windows Explorer to use the System flag instead of the Read-Only flag. To do this, use the following steps.

NOTE: Some programs do not operate correctly with folders that have the System attribute configured.

Start Registry Editor (Regedit.exe).
Locate the following registry key:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr ent Version\Explorer

On the Edit menu, point to New, click DWORD Value, and then type the following registry value name:

UseSystemForSystemFolders

Right-click the new value, and then click Modify.
Type 1, and then click OK.
Quit Registry Editor.
After you make this change to the registry, you must change the Read-Only attribute for all affected folders by using the attrib command at a command prompt (Command.com or Cmd.exe). Type attrib /? at the command prompt to view the syntax for the attrib command. For example, to change the Read-Only attribute to System for the C:\Test folder, use the following command:

attrib -r +s c:\test

mehazizi
19-04-2011, 10:49
سلام من یک راه حل مناسب برای این ویروس پیدا کردم اونم اینه که این ویروس روی 6 Internet Explorer به پائین عمل میکنه و فعال میشه . بعد از آپ دیت کردن اون به نسخه 7 ویا 8 Internet Explorer دیگر هیچ اثری از Virus ندیدم و مشکلم بطور کل حل شد.

بعد از ویروس یابی توسط Nod ver: 4 و نصب مجدد ویندوز بلافاصله Internet Explorer را update کنید سپس تمام پوشه های درگیر با این ویروس را مجددا با همون نام در جای دیگر بسازید و فایلهای داخل پوشه ها را انتقال دهد همین... امید وارم موفق باشید

:)>- %%- خوش باشيد

hraa
14-06-2011, 06:46
دوستان هيچ كدوم از مطالب براي من باعث حل مشكل نشد! راه حل درست و درمون پيدا كردين بگين... ممنون

رعد
27-06-2011, 01:01
با سلام خدمت دوستان
ببخشين كه سوال ابتداييم رو در اين تاپيك مطرح ميكنم چون عنوان read only روشه
تا حالا هيچ وقت دقت نكردم اگر يك فايل تيك آرشيو نداشته باشه چي ميشه؟ واقعا كار archive چيه ؟و بهتره فايلها درچه حالتي باشند؟
مثلا اگر اصلا نه read only باشه و نه archive و نه hidden چكار ميشه؟
اينا سوالايي ابتدايي كه بعد از 10 سال به ذهنم رسيد چون حقيقتا برام جلب توجه نكرده بود

F-Privacy
27-06-2011, 08:04
سلام.

Read-only

فایل یا فولدر فقط خواندنی هست و نمیشه هیچ تغییراتی را در اون ذخیره نمود یا فایل یا فولدر را حذف نمود.

Hidden

در حالت طبیعی در لیست فایل ها و فولدرها ی ویندوز اکسپلورر یا پروسه های مشابه اون در ویندوز نشان داده نمی شود.

Archive

وقتی این خاصیت فعال میشود که از فایل قبلی موجود یک کپی یا بک آپ گرفته شده هست و فایل اخیر بوجود آمده هست ، یا آخرین بار بعد از باز شدن در اون تغییراتی ذخیره شده هست.

System

فایلها یا فولدرهایی که مختص سیستم عامل هست ودر حالت طبیعی در لیست فایل ها و فولدرها ی ویندوز اکسپلورر نشان داده نمی شود.

:11:

رعد
27-06-2011, 08:26
مثلا يك فيلم كه صرفا نگاه ميكنيم و توش تغييري هم نميديم و ازش كپي هم نگرفتيم بازم آرشيو؟

F-Privacy
27-06-2011, 08:47
سلام.

هر خاصیت آرشیو که قبلا داشت همون باقی میموند . یعنی دقیقاً اگر کپی گرفته نشه یا تغییراتی در اون ذخیره نشه هیچ تاثیری در خاصیت آرشیو اون پیدا نمیشه .

منتها دو نکته رو میگم :

1 - اگر سیستمتون ویروسی باشه و آنتی ویروس نصب نشده باشه یا نتونه ویروس مشخصی را شناسایی کنه ممکنه ویروس در مورد هر فایل یا فولدری که باز یا بسته میشه خاصیت اونو دستکاری بکنه

2 - برنامه نویسی یک کد برای پخش Media بنویسه که لازم باشه خاصیت فایل مورد استفاده تغییر پیدا کنه .

:11:

yalanemail
27-10-2011, 10:39
با اين روش حتما مشكلتون حل ميشه :

Doesn't sound like a virus. Sounds like a permission issue.
You must be logged on to the computer with an account that has administrative credentials. If you are running Microsoft Windows XP Home Edition, you must start the computer in safe mode, and then log on with an account that has Administrative rights to have access to the Security tab. If you are using Windows XP Professional, you must disable Simple File Sharing. By default, Windows XP Professional uses Simple File sharing when it is not joined to a domain.

To take ownership of a folder, follow these steps:

1. Right-click the folder that you want to take ownership of, and then click Properties.
2. Click the Security tab, and then click OK on the Security message (if one appears).
3. Click Advanced, and then click the Owner tab.
4. In the Name list, click your user name, or click Administrator if you are logged in as Administrator, or click the Administrators group. If you want to take ownership of the contents of that folder, select the Replace owner on subcontainers and objects check box.
5. Click OK, and then click Yes when you receive the following message: You do not have permission to read the contents of directory folder name. Do you want to replace the directory permissions with permissions granting you Full Control? All permissions will be replaced if you press Yes. Note folder name is the name of the folder that you want to take ownership of.
6. Click OK, and then reapply the permissions and security settings
that you want for the folder and its contents.

To take ownership of a file, follow these steps:

1. Right-click the file that you want to take ownership of, and then click Properties.
2. Click the Security tab, and then click OK on the Security message (if one appears).
3. Click Advanced, and then click the Owner tab.
4. In the Name list, click Administrator, or click the Administrators group, and then click OK. The administrator or the Administrators group now owns the file. To change the permissions on the files and folders under this folder, go to step 5.
5. Click Add.
6. In the Enter the object names to select (examples) list, type the user or group account that you want to give access to the file. For example, type Administrator.
7. Click OK.
8. In the Group or user names list, click the account that you want, and then select the check boxes of the permissions that you want to assign that user.
9. When you are finished assigning permissions, click OK.

Hopefully this will solve your problem.

با تشكر - عليرضا طالبي

hajibero
13-11-2012, 00:56
اقا تو که ثوابه رو کردی . من با گوگل ترجمه کردم .واقعیتش زیاد نفهمیدم. لطف کن ترجمه کن ببینیم حرف حسابش چیه. خدا رو دوست داری .! ؟ منم دوست دارم . پس به خاطر خدا همیشه لطف کن.

jafarian
13-11-2012, 16:43
اقا تو که ثوابه رو کردی . من با گوگل ترجمه کردم .واقعیتش زیاد نفهمیدم. لطف کن ترجمه کن ببینیم حرف حسابش چیه. خدا رو دوست داری .! ؟ منم دوست دارم . پس به خاطر خدا همیشه لطف کن.

شما این دو تا روش تست کنید:20:

روش اول

برنامه Attribute Changer ازپایین دانلود کنید بعدشم نصب روی همون پوشه مورد نظر کلیک کنید چکمارک گزینه Read-only بردارین بعدشم تایید اکی کنید ازنوع تست کنید

Attribute Changer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش دوم

پنجره cmd درحالت ادمین اجرا کنید بعدشم داخلش متن پایین با موس ازروش کپی بگیرین اونجا با موس paste اینتر کنید

فقط بجای اون قسمت که من بارنگ سبزمشخص کردم شما مسیر پوشه خودتون بدین بعدشم اینتر کنیداون حرف M هم مربوط به اسم پوشه میشه

روش سوم

ابتدا به قسمت فلدر آپشن برین بعدشم طبق شکل چکمارک گزینه مورد نظر بردارین تایید اکی کنید

درمرحله بعد روی فلدر خودتون کلیک راست گزینه Properties انتخاب کنید بعدشم به سربرگ

برین بعدشم اونجا اکانت خودتون انتخاب کنید از Read & Execute به Full Control تبدیلش کنید بعنی چکمارک این گزینه رو بزنید تایید اکی کنید بیاین بیرون .

مديريت
23-02-2014, 04:00
بابا این مشکل برای منم حل نشد الان میخام iis بریزم پوشه رو میخام دسترسیشو عوض کنم نمیشه چه کنیم ها ؟