PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث و تبادل نظر درباره GPGPU و مباحث مرتبط

Stream
01-06-2008, 12:32
در این تاپیک درباره پردازش فیزیک، موتورهای مطرح پردازش فیزیک یعنی PhysX و Havoc صحبت خواهیم کرد.

Stream
28-06-2008, 10:47
سایت NGOHQ.com که یکی از بزرگترین سایتهای منتشر کننده درایور های مود شده است امروز خبر جالبی رو منتشر کرد!

با درایور جدید اونها PhysX روی GPU های Radeon هم فعال می شود. در اینجا یک تست با Radeon HD 3850 گرفته شده که در 3DMark Vantage جدود 4200 امتیاز آورده (بدون PhysX این کارت حدود 3000 امتیاز میاره)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چون PhysX از طرف NVIDIA به عنوان Open Technology معرفی شده از نظر قانونی هم هیچ منعی برای این کار وجود نداره. این تیم بزودی این درایور رو برای همه منتشر می کنه. (شاید از بین رفتن یکی از آخرین برگهای برنده NVIDIA ...)

MicroSystem
28-06-2008, 12:21
سایت NGOHQ.com که یکی از بزرگترین سایتهای منتشر کننده درایور های مود شده است امروز خبر جالبی رو منتشر کرد!

با درایور جدید اونها PhysX روی GPU های Radeon هم فعال می شود. در اینجا یک تست با Radeon HD 3850 گرفته شده که در 3DMark Vantage جدود 4200 امتیاز آورده (بدون PhysX این کارت حدود 3000 امتیاز میاره)
چون PhysX از طرف NVIDIA به عنوان Open Technology معرفی شده از نظر قانونی هم هیچ منعی برای این کار وجود نداره. این تیم بزودی این درایور رو برای همه منتشر می کنه. (شاید از بین رفتن یکی از آخرین برگهای برنده NVIDIA ...)
از كجا اين رو دانلود ميشه كرد من سه تابازي دارم كه موقع نصب PhysX رو نصب ميكنه و هيچكدومشون اجرا نميشه با اين درايور درست ميشه؟ البته گرافيكم يه خورده قديميه radeon 9600

Stream
28-06-2008, 12:44
از كجا اين رو دانلود ميشه كرد من سه تابازي دارم كه موقع نصب PhysX رو نصب ميكنه و هيچكدومشون اجرا نميشه با اين درايور درست ميشه؟ البته گرافيكم يه خورده قديميه radeon 9600
نه کارت گرافیک شما از PhysX نمی تونه پشتیبانی کنه. این امکان فقط از Radeon HD 2000 و Geforce 8 به بعد قابل اجراست.

ali65
28-06-2008, 17:20
نه کارت گرافیک شما از PhysX نمی تونه پشتیبانی کنه. این امکان فقط از Radeon HD 2000 و Geforce 8 به بعد قابل اجراست.

دوست عزیز این برنامه را از کجا میشه دریافت نمود و آیا روی 8800gt کا می کنه ؟!:10:

MicroSystem
28-06-2008, 17:24
دوست عزیز این برنامه را از کجا میشه دریافت نمود و آیا روی 8800gt کا می کنه ؟!:10:
شما نيازي نيست چيزي نصب كني خود بازي اگر از PhysX استفاده كنه موقع نصب اون رو نصب ميكنه

Stream
28-06-2008, 17:30
بله پشتیبانی می کنه ولی فعلا NVIDIA فقط درایور Geforce PhysX رو برای Geforce 200 عرضه کرده. بزودی برای سری 8 و 9 هم عرضه میشه.

MaSoOd
28-06-2008, 18:19
ATI سری 4000 چی ؟

vegas
28-06-2008, 18:45
ATI سری 4000 چی ؟

این امکان فقط از Radeon HD 2000 و Geforce 8 به بعد قابل اجراست.

Stream
03-07-2008, 17:55
NVIDIA مرتب داره تاکید می کنه بهترین راه پردازش فیزیک از طریق GPU و بوسیله PhysX هست.

فعلا Havoc بیشترین محبوبیت رو در بین موتورهای فیزیک داره و تقریبا 300 بازی از Havoc پشتیبانی می کنند ولی پردازش فیزیک در Havoc توسط CPU انجام می شود نه GPU.

مدتی پیش ATI اعلام کرد به طور رسمی از PhysX پشتیبانی نخواهد کرد و کماکان به پشتیبانی از Havoc توسط CPU ادامه خواهد داد. ATI تصمیم داره تا تغییراتی در کدهای Havoc آن را برای پردازش توسط CPU بهینه تر از پیش کنه تا رقابت جدیدی بین Havoc و PhysX بوجود بیاد.

از طرف دیگه ATI در حال مذاکره با اینتل برای پشتیبانی از Havoc توسط GPU های ATI هست.

javadshahvand
08-07-2008, 11:34

بیشتر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

javadshahvand
08-07-2008, 16:54
انودیا همچنان در تلاش ساپورت PhysX رو روی کارتهایATI Radeon می باشد

javadshahvand
08-07-2008, 20:49

NVIDIA از PhysX بعنوان یک ماشین powerful برای بهبود عملکرد کارت گرافیک و Xbox 360 وPlaystation 3 یاد کرده

PhysX روی 150 بازی پشتیبانی شده و ویژگیهای آن به قرار زیر می باشد

Explosions that cause dust and collateral debris
Characters with complex, jointed geometries for more life-like motion and interaction
Spectacular new weapons with incredible effects
Cloth that drapes and tears naturally
Dense smoke & fog that billow around objects in motion

javadshahvand
10-07-2008, 12:27
NVIDIA رسماً کمک خود را برای porting پردازشگر فیزیک روی کارتهای RADEON اعلام کرده این درحالی است که عکس العمل AMD در مقابل این اقدام بی تفاوت می باشد

همچنین انودیا از عرضه کارت های سری 8 با پشتیبانی از فیزیک خبر می دهد

Stream
10-07-2008, 12:34
NVIDIA رسماً کمک خود را برای porting پردازشگر فیزیک روی کارتهای RADEON اعلام کرده این درحالی است که عکس العمل AMD در مقابل این اقدام بی تفاوت می باشد

همچنین انودیا از عرضه کارت های سری 8 با پشتیبانی از فیزیک خبر می دهد
خیلی جالبه... NVIDIA داره برای عبور از Havoc دست به همه کار می زنه ولی مثل اینکه ATI خیلی دلش نمی خواد PhysX از Havoc جلو بزنه! هفته گذشته هم چندین بار ATI و NVIDIA با هم مذاکره کردند که نتایج کلی اش همان تلاش ATI برای پشتیبانی از Havoc برای GPU بود!

yasser1680
10-07-2008, 20:10

شاید این عمل انویدیا کمی هم برای بدست اوردن DX10.1 ربط داشته باشه؟

Stream
10-07-2008, 20:14
شاید این عمل انویدیا کمی هم برای بدست اوردن DX10.1 ربط داشته باشه؟
نه... به نظر می رسه NVIDIA اصلا سراغ پشتیبانی از DirectX 10.1 نخواهد رفت. به هر بزودی DirectX 11 توسط Microsoft معرفی میشه و در اواخر 2009 عرضه خواهد شد.

Stream
11-07-2008, 13:29
رقابت توی بازار پردازش فیزیک کماکان داره ادامه پیدا می کنه.

ATI بالاخره بعد از مذاکره با NVIDIA قبول نکرد از PhysX به طور رسمی پشتیبانی کنه و کماکان یکی از متحدهای درجه اول Intel Havoc به شمار می ره.

فعلا Havoc هم کماکان یک CPU Acceleration باقی می ماند و فعلا ATI و Intel در حال تغییرات Havoc و اجرای اون توسط GPU های Radeon احتمالا برای نسل بعد هستند.

NVIDIA کماکان از سایت NGHOQ.com حمایت می کنه و اعلام کرده برای پروژه Radeon PhysX آماده کمک و همکاری است.

yasser1680
11-07-2008, 21:33
رقابت داغی بین این موتورها بوجود آمده.جالب اینجاست که AMD و Intell در بازار پردازنده ها سالها رقیب هم بودند.شاید این عمل AMD سیاستی برای بوجود آوردن هماهنگی بیشتر و بهتر کارتهایش با سی پی یو های اینتل باشه!

sepehr_x50
01-08-2008, 16:16
4870 هم فیزیک داره؟!

yasser1680
01-08-2008, 16:28
4870 هم فیزیک داره؟!

در حا حاضر نه.

sepehr_x50
01-08-2008, 16:54
در حا حاضر نه.

کدوم کارت ها فیزیک دارند؟!

ATI , NVIDIA

Stream
01-08-2008, 18:27
کدوم کارت ها فیزیک دارند؟!

ATI , NVIDIA
کارتهای سری Radeon HD 2000 و Geforce 8 به بعد قابلیت پردازش یکی از موتورهای فیزیک از طریق GPU رو دارند. ولی فعلا فقط برای Geforce 200 و Geforce 9800 GTX درایور PhysX عرضه شده.

sinaset
10-08-2008, 14:39
سلام دوستان
خواستم بدونم این نرم افزار چیه و کارش چی هست؟
اگر می شه حزییاتش رو هم بگیید ممنون می شم
:10::11:

behradsn
10-08-2008, 15:26
سلام دوستان
خواستم بدونم این نرم افزار چیه و کارش چی هست؟
اگر می شه حزییاتش رو هم بگیید ممنون می شم
:10::11:

سلام دوست عزیز

خیلی سئوالتون کلیه اما خود تا حدودی از دانسته های خودم استفاده میکنم و براتون توضیح میدم

ابتدا باید بگم Agia چیست ؟

Agia نام شرکتی است که برای اولین باز چیپ های شتابدهنده حرکات فیزیکی اجسام سه بعدی در محیط DirectX را ساخت

این چیپ اولین بار توسط شرکت BFG به بازار عرضه شد و هم اکنون شرکت های مختلفی برد های این کارت هارا میسازند مانند شرکت معروف Asus

کارت بالا همانطور که میبینید یک کارت PhysX با چیپ Agia است از برند Asus که برروی پورت PCI نصب میشود

ورژن دیگری از این کارت ها هم است که برروی پورت PCI Express 1X نصب میگردد

حال PhysX چیست ؟

حالتهای مختلفی از حرکت اجسام در فضای سه بعدی که دارای حرکتی Random میباشد و باید طبیعی نیز جلوه کند را PhysX گوشند.

مانند :

1. حرکت یک پرچم در باد

2. ریخته شدن مایع برروی زمین

3.پخش شدم قطعات و اشیاء بر اثر انفجار

و...

تا چند روز پیش فقط چیپهای شرکت Agia بودند که میتوانستند بصورت سخت افزاری این حالات را سرعت بخشیده و آنهارا طبیعی تر کنند ولی هم اکنون با آمدن نرم افزار جدید Agia چیپ های گرافیکی شرکت Nvidia از نسل Geforce 8 به بعد نیز میتوانند بصورت سخت افزاری این کاررا انجام دهند.

اگر شما دارای شتابدهنده PhysX نباشید چه میشود ؟

این حالتها بوسیله سی پی یو شما پردازش خواهد شد ولی باعث پایین آمدن سرعت سی پی یو و در بعضی اوقات پایین آمدن قدرت دستگاه در موقع اجرای بازی میشود.

درخاتمه باید بگم که موتور پردازشگر داخلی شرکت ATI در کارت های گرافیکی Radeon خود بنام Havok قرارداده که در آینده ای نزدیک این کارت ها از قابلیت شتاب سخت افزاری PhysX بهره مند میشوند

برای اطلاعات بیشتر و جامع تر به این سایت مراجعه کنید : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Stream
10-08-2008, 17:23
ممنون behradsn ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان ولی من یکم توضیحات شما رو تکمیل می کنم...

حال PhysX چیست ؟

حالتهای مختلفی از حرکت اجسام در فضای سه بعدی که دارای حرکتی Random میباشد و باید طبیعی نیز جلوه کند را PhysX گوشند.

مانند :

1. حرکت یک پرچم در باد

2. ریخته شدن مایع برروی زمین

3.پخش شدم قطعات و اشیاء بر اثر انفجار

و...

این تا حدی تعریف پردازش فیزیک است... PhysX اسم موتور پردازش فیزیک هست که توسط AGEIA طراحی شد و از چند ماه پیش با خرید AGEIA توسط NVIDIA عملا به عنوان یکی از تکنولوژی های NVIDIA معرفی شد.

PhysX باعث میشه پردازش فیزیک از روی CPU برداشته بشه و توسط یک کارت دیگه به اسم PhysX Card ( و حالا توسط GPU های NVIDIA) صورت بگیره. پردازش فیزیک توسط GPU سریعتر و بهینه تر از پردازش بوسیله CPU هست.

تا چند روز پیش فقط چیپهای شرکت Agia بودند که میتوانستند بصورت سخت افزاری این حالات را سرعت بخشیده و آنهارا طبیعی تر کنند ولی هم اکنون با آمدن نرم افزار جدید Agia چیپ های گرافیکی شرکت Nvidia از نسل Geforce 8 به بعد نیز میتوانند بصورت سخت افزاری این کاررا انجام دهند.

درسته... NVIDIA تونست بالاخره PhysX رو توسط CUDA پورت کنه روی GPU هاش و از حالا GPU های نسل Geforce 8 به بعد می تونند پردازش فیزیک رو توسط PhysX بوسیله GPU انجام بدهند.

درخاتمه باید بگم که موتور پردازشگر داخلی شرکت ATI در کارت های گرافیکی Radeon خود بنام Havok قرارداده که در آینده ای نزدیک این کارت ها از قابلیت شتاب سخت افزاری PhysX بهره مند میشوند

این قسمت درست نیست... (قبلا هم توی همین تاپیک توضیح دادم)

Havoc یک موتور فیزیک دیگه (رقیب PhysX) است که در اختیار Intel قرار داره و فعلا فقط پردازش فیزیک رو توسط CPU انجام می ده. ATI هم فعلا از Havoc پشتیبانی می کنه و با Intel در حال به روز رسانی Havoc برای استفاده در GPU های خودش هست.
ATI و NVIDIA سر پشتیبانی از PhysX به توافق نرسیدند و ATI هیچ برنامه ای برای پشتیبانی از PhysX نداره...

چون PhysX یک Open Technology به حساب میاد همه آزاد هستند تا ازش استفاده کنند، سایت NGOHQ.com هم داره درایور PhysX رو برای GPU های Radeon آماده می کنه و چند عکس هم از موفقیت هاش منتشر کرده...

MILIN3M
10-08-2008, 17:41
ببینم مثلا کارت من الان8800 gts 512 هست...درایوری چیزی هست برای دانلود...برای فیزیک؟؟؟

Stream
10-08-2008, 17:46
ببینم مثلا کارت من الان8800 gts 512 هست...درایوری چیزی هست برای دانلود...برای فیزیک؟؟؟
بله... فکر کنم مهدی جان لینکشو توی تاپیک اخبار گذاشته بودند.

sinaset
10-08-2008, 18:00
سلام ارمان جان
اول از همه یک معذرت خواهی بابت اون تاپیک :31:...
و بعد اقا ارمان خوب الان کارت گرافیک من ati 4870 است باید چه کار کنم؟
باید چه نرم افزار رو نسب کنم تا CPU من بهتر پردازش کنه ......( یا GPU:13:):11:
ببخشید یعنی شما می فرمایید که این نرم افزار یعنیPhysX سی پی یو رو طوری تظنیم می کنه که برای بازی ها بهتر بشه...:20:

سایت NGOHQ.com هم داره درایور PhysX رو برای GPU های Radeon آماده می کنه و چند عکس هم از موفقیت هاش منتشر کرده...

خوب ایا این نرم افزار بر روی کارت گرافیک های من هم جواب می ده؟:20:
یه سوال دیگه هم داشتم من
یه بازی دارم به نام Turok حدود 18 گیگ حجمشه
وقتی تویه بازی هستم زیاد هنگ می کنه ( یا همون تیک تیک می زنه) هر چند دقیقه یه بار.
ولی اهسته نمی شه
لازم به ذکر است من هر چی رزو لیشن رو پایین بالا بیارم فرقی براش نمی کنه.. :41:
و همچنین کمی بازی کرایسیس( خیلی خیلی کمتر)
ایا به همون دلیلی است که سری کارت های ATI نرم افزار PhysX پشتبانی نمی کنه...
ممنون و خدا حافظ

MILIN3M
10-08-2008, 18:15
بله... فکر کنم مهدی جان لینکشو توی تاپیک اخبار گذاشته بودند.
ارمان میشه لینکشو بذاری پیدا نکردم:41:

MicroSystem
10-08-2008, 18:56
سلام ارمان جان
ببخشید یعنی شما می فرمایید که این نرم افزار یعنیPhysX سی پی یو رو طوری تظنیم می کنه که برای بازی ها بهتر بشه...:20:

یه سوال دیگه هم داشتم من
وقتی تویه بازی هستم زیاد هنگ می کنه ( یا همون تیک تیک می زنه) هر چند دقیقه یه بار.
ولی اهسته نمی شه
ممنون و خدا حافظ
شما فقط كافيه بجاي درايور استاندارد ATI از درايور NGOHQ استفاده كنيد. من چند وقت پيش رفتم تو سايتش فقط اخبارش بود.
مادبردت اگه PCI-Express 1.1 باشه
پردازندت اگه ضعيف باشه
ويندوزت اگه ويستا نباشه

اين احتمالات هست حالا كدوم يكي از محدوديتها رو سيستمت هست؟

Stream
10-08-2008, 19:14
سلام ارمان جان

یه سوال دیگه هم داشتم من
ولی اهسته نمی شه
ممنون و خدا حافظ

سینا جان باز از اون سوالات عجیب پرسیدی ها! جواب همش توی توضیح هایی که دادم بود! :31:

شما لازم نیست کاری کنید، هنوز هیچ موتور فیزیکی که روی GPU شما اجرا بشه وجود نداره... شما هیچ کاری نمی تونید انجام بدید. :13:
PhysX کاری با CPU نداره... فقط پردازش فیزیک رو توسط GPU انجام می ده و PhysX روی GPU و توسط Shader ها خیلی می تونه سریعتر از CPU باشه.

مشکلاتی که شما دارید هیچ ربطی به PhysX نداره. (اصلا این بازیها از PhysX پشتیبانی نمی کنند.)
درایور PhysX برای اجرا روی GPU های Radeon هنوز منتشر نشده و هنوز پروژه Radeon PhysX به به مرحله عرضه کلی نرسیده.

ارمان میشه لینکشو بذاری پیدا نکردم:41:

همون تاپیکی که گفتم، پست شماره 281 این هم لینکش :46:

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MILIN3M
10-08-2008, 19:32
ارمان در حالت کلی من درایور کارتو تا الان نصب کردم ...همین یعنی فیزیکش الان دیسیبل هست؟؟؟ با نصب تازه فعال میشه؟

Stream
10-08-2008, 20:00
ارمان در حالت کلی من درایور کارتو تا الان نصب کردم ...همین یعنی فیزیکش الان دیسیبل هست؟؟؟ با نصب تازه فعال میشه؟
تا وقتی اون درایور رو نصب نکرده باشید GPU شما قابلیت پشتیبانی از PhysX و پردازش فیزیک رو نداره. وقتی اون درایور رو نصب کنید می تونید پردازش فیزیک توسط GPU ( یا همون PhysX) رو Enable یا Disable کنید.

behradsn
10-08-2008, 20:35
پس بنابراین میشه نتیجه گرفت که فعلاً کارت های ATI از PhysX پشتیبانی نمیکنند و باید منتظر یک درایور باشیم از سایت NGOHQ تا این مسئله حل بشه...

امیدوارم سریعتر ریلیز بشه برنامه

sinaset
10-08-2008, 20:44
سینا جان باز از اون سوالات عجیب پرسیدی ها! جواب همش توی توضیح هایی که دادم بود! :31:

شما لازم نیست کاری کنید، هنوز هیچ موتور فیزیکی که روی GPU شما اجرا بشه وجود نداره... شما هیچ کاری نمی تونید انجام بدید. :13:
PhysX کاری با CPU نداره... فقط پردازش فیزیک رو توسط GPU انجام می ده و PhysX روی GPU و توسط Shader ها خیلی می تونه سریعتر از CPU باشه.

مشکلاتی که شما دارید هیچ ربطی به PhysX نداره. (اصلا این بازیها از PhysX پشتیبانی نمی کنند.)
درایور PhysX برای اجرا روی GPU های Radeon هنوز منتشر نشده و هنوز پروژه Radeon PhysX به به مرحله عرضه کلی نرسیده.

همون تاپیکی که گفتم، پست شماره 281 این هم لینکش :46:

سلام ارمان جان
این رو بگم این بازی رو که نسب کردم یعنی Turok تویه یه dvd یه موشت درایور بود که یکی از درایو هاش open gl 2 بود و همچینی یکی شم AGEIA PhysX
نظرتون چیه؟:13::20:

sinaset
10-08-2008, 20:48
شما فقط كافيه بجاي درايور استاندارد ATI از درايور NGOHQ استفاده كنيد. من چند وقت پيش رفتم تو سايتش فقط اخبارش بود.
پردازندت اگه ضعيف باشه
ويندوزت اگه ويستا نباشه

اين احتمالات هست حالا كدوم يكي از محدوديتها رو سيستمت هست؟
اره
**
پردازندت اگه ضعيف باشه
ضعیف نیست مدل e8400 است
ویندوزم هم ویستا نیست XP است
حاللا می شه واضع تر صحبت کنید که من متوجه بشم
حالا نشونه ها رو برای چی می خوانید...
واضع تر صحبت کنید:11:

sinaset
10-08-2008, 21:02
سلام دوستان
یه چیز جالب
Nvidia PhysX runs on AMD Radeon 3870, scores 22,000 CPU marks in Vantage
:18:

ایا حقیقت داره
ادرس

Stream
10-08-2008, 21:13
پس بنابراین میشه نتیجه گرفت که فعلاً کارت های ATI از PhysX پشتیبانی نمیکنند و باید منتظر یک درایور باشیم از سایت NGOHQ تا این مسئله حل بشه...

امیدوارم سریعتر ریلیز بشه برنامه

درسته همینطوره.

سلام ارمان جان
این رو بگم این بازی رو که نسب کردم یعنی Turok تویه یه dvd یه موشت درایور بود که یکی از درایو هاش open gl 2 بود و همچینی یکی شم AGEIA PhysX
نظرتون چیه؟:13::20:

بله مثل اینکه Turok از PhysX پشتیبانی می کنه (نمی دونستم!)

اره
**
پردازندت اگه ضعيف باشه
ضعیف نیست مدل e8400 است
ویندوزم هم ویستا نیست XP است
حاللا می شه واضع تر صحبت کنید که من متوجه بشم
حالا نشونه ها رو برای چی می خوانید...
واضع تر صحبت کنید:11:

سینا جان مشکلات سیستم شما در بازیها ارتباطی با این موضوع نداره... بحث رو توی یک تاپیک جدید ادامه بدید. :46:

Stream
10-08-2008, 21:21
سلام دوستان
یه چیز جالب
Nvidia PhysX runs on AMD Radeon 3870, scores 22,000 CPU marks in Vantage
:18:

ایا حقیقت داره
ادرس

این هم یکی از کارهای NGOHQ.com بوده... طبق گفته های این گروه PhysX روی GPU های Radeon کارایی خیلی خوبی داشته و این امیدوار کننده است!

sinaset
10-08-2008, 21:21
درسته همینطوره.

بله مثل اینکه Turok از PhysX پشتیبانی می کنه (نمی دونستم!)

سینا جان مشکلات سیستم شما در بازیها ارتباطی با این موضوع نداره... بحث رو توی یک تاپیک جدید ادامه بدید. :46:
سلام ارمان جان
ممنون بابت پاسخ
اقایی MicroSystem از من چند سوال پرسیدم منم جواب دادم..
:11:
روی چشم..:11:

sinaset
10-08-2008, 21:23
این هم یکی از کارهای NGOHQ.com بوده... طبق گفته های این گروه PhysX روی GPU های Radeon کارایی خیلی خوبی داشته و این امیدوار کننده است!
سلام ارمان جان
ببخشید امتیازه 3870 بدون PhysX چقدر بوده که با PhysX شوده این..؟:20:

MILIN3M
10-08-2008, 21:36
تا وقتی اون درایور رو نصب نکرده باشید GPU شما قابلیت پشتیبانی از PhysX و پردازش فیزیک رو نداره. وقتی اون درایور رو نصب کنید می تونید پردازش فیزیک توسط GPU ( یا همون PhysX) رو Enable یا Disable کنید.

ببینم تاثیرش رو توی گیم به وضوح میشه دید؟؟؟؟؟؟؟؟
تاثیری تو افزایش فریم داره یا نه؟

ali_ranger22
10-08-2008, 21:39
موتور هاوک الان توی بازی ها بهتر عمل میکنه به نظرم.... بیشتر شرکت های بازی سازی ار این موتور استفاده میکنن. ولی اگه بخواد رقابت پیش بیاد بین این دو فیزیک به نظرم زیاد جالب نمیشه

MILIN3M
10-08-2008, 21:58
الان بهم بگید ... enable هست یا disable!!!!!!!! چه طوری فعالش کنم؟؟ با بازی مدال خودش نصب شده یعنی الان قسمت فیزیکش فعاله؟؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Stream
10-08-2008, 22:54
ببینم تاثیرش رو توی گیم به وضوح میشه دید؟؟؟؟؟؟؟؟
تاثیری تو افزایش فریم داره یا نه؟

تاثیر اصلیش توی افزایش فریم هست، فقط وقتی که بازی از PhysX پشتیبانی می کنه فایده داره وگرنه مثلا توی CRYSIS که از PhysX پشتیبانی نمی کنه هیچ تاثیری نداره.

موتور هاوک الان توی بازی ها بهتر عمل میکنه به نظرم.... بیشتر شرکت های بازی سازی ار این موتور استفاده میکنن. ولی اگه بخواد رقابت پیش بیاد بین این دو فیزیک به نظرم زیاد جالب نمیشه

این دو موتور رقیب هم هستند. درسته الان Havoc بیشتر مورد استفاده قرار گرفته تا PhysX و اگه Havoc هم بتونه توسط GPU های Radeon اجرا بشه وضعیت PhysX تغییر می کنه. (چه توی PC، چه توی Xbox 360)

الان بهم بگید ... enable هست یا disable!!!!!!!! چه طوری فعالش کنم؟؟ با بازی مدال خودش نصب شده یعنی الان قسمت فیزیکش فعاله؟؟!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مثل اینکه شما اصلا دقت نمی کنید من چی میگم!

شما فقط وقتی می تونید از PhysX استفاده کنید که این درایور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو نصب کرده باشید (فقط همین نسخه 8.07.18 از کارت گرافیک شما پشتیبانی می کنه)
هر چیزی که قبلا نصب کردید و روی هر بازی ای بوده نمی تونه باعث بشه (مثل همینی که الان نصب کردید) PhysX توسط کارت گرافیک شما اجرا بشه.

behradsn
10-08-2008, 23:07
دوستان عزیز حالا از تمام این بحث ها بگذرین آیا در ایران کارت PhysX پیدا میشه

مخصوصاً نوع PCI Express 1X

واگر هستش قیمت مدلهای مختلفش چقدر هست حدوداً ؟

باتشکر

Stream
10-08-2008, 23:19
دوستان عزیز حالا از تمام این بحث ها بگذرین آیا در ایران کارت PhysX پیدا میشه

مخصوصاً نوع PCI Express 1X

واگر هستش قیمت مدلهای مختلفش چقدر هست حدوداً ؟

باتشکر
فکر کنم برین تک BFG اش رو آورده باشه با قیمت حدود 200 می فروشه؛ نمی دونم چه مدلیه!

چون الان وسط تغییر و تحول توی دنیای پردازش فیزیک هستیم و بدون شک این کارتهای PhysX هم آینده ای توی این تغییرات ندارند خریدشون به صرفه نیست...

takotok
11-08-2008, 09:50
سلام:11:

من این تاپیک رو کامل خوندم ... اما با توجه به اینکه کارتم ATI هست و سی پی یوم اینتل فکر کنم نه از PhysX بتونم استفاده کنم نه از Havoc (فقط CPU های AMD از Havoc استفاده می کنن دیگه؟) درسته؟

======================

به هر حال اگه یه بازی از این قابلیت استفاده کنه حتما در تنظیمات گرافیکی بازی چند تا گزینه هست که به این قابلیت مربوط بشن و وقتی نداشته باشی ، در بازی ،احتمالا با مشکل روبرو می شیم حالا هر مقدار هم که کارت قوی باشه... می شه بگین این فیزیک ها در بازی با چه گزینه های گرافیکی فعال می شوند تا اونها رو غیر فعال کنیم ... و اگه غیر فعال کنیم چی می شه (مثلا اگه بمب منفجر بشه چیزی تو هوا پخش نمی شه؟)

فابریک
11-08-2008, 10:44
سلام

من این بر نامرو دانلود کردم ولی در قسمت settings اجازه فعال کردن رو نداد خاموش بودش..

کارتم 8600gt 256ddr3 هستش ولی چی جوری رو بعضی از G84 هم عمل کرده به دایور ربطی نداره ؟ چون در ایوکارتم 174.74 هستیا اینکه کارتم از فیزیک پشتیبانی نمی کنه او نجایی که تو settings جیفورس فیزیک و ageia فیزیک

گزینه هاش خاموش بود مشکل از درایو کارتم نیست ؟؟؟؟:19::20:
دوستان میشه کمک کنید؟

ali_ranger22
11-08-2008, 12:43
این دو موتور رقیب هم هستند. درسته الان Havoc بیشتر مورد استفاده قرار گرفته تا PhysX و اگه Havoc هم بتونه توسط GPU های Radeon اجرا بشه وضعیت PhysX تغییر می کنه. (چه توی PC، چه توی Xbox 360)

اره درسته ولی مثلا اگه اینطوری بشه که انودیا فقط از physX استفاده کنه و رادئون هم از هاوک رقابت جالبی نمیشه مثلا یه بازی با گرافیک انودیا بهتر اجرا میشه یه بازی با رادئون ....که این اصلا به نفع گیمر ها نیست

Stream
11-08-2008, 14:15

من این تاپیک رو کامل خوندم ... اما با توجه به اینکه کارتم ATI هست و سی پی یوم اینتل فکر کنم نه از PhysX بتونم استفاده کنم نه از Havoc (فقط CPU های AMD از Havoc استفاده می کنن دیگه؟) درسته؟

======================

به هر حال اگه یه بازی از این قابلیت استفاده کنه حتما در تنظیمات گرافیکی بازی چند تا گزینه هست که به این قابلیت مربوط بشن و وقتی نداشته باشی ، در بازی ،احتمالا با مشکل روبرو می شیم حالا هر مقدار هم که کارت قوی باشه... می شه بگین این فیزیک ها در بازی با چه گزینه های گرافیکی فعال می شوند تا اونها رو غیر فعال کنیم ... و اگه غیر فعال کنیم چی می شه (مثلا اگه بمب منفجر بشه چیزی تو هوا پخش نمی شه؟)

قسمت اول درست نیست، Havoc توسط همه CPU ها قابل اجراست و همیشه می تونید از Havoc استفاده کنید و احتمال اینکه بتونید از Havoc یا PhysX توسط GPU هم استفاده کنید در آینده هست.

در بازی با مشکل روبرو نمی شید، در صورتی که PhysX رو غیر فعال کرده باشید و پردازش فیزیک رو فعال نگه دارید پردازش فیزیک به طور پیش فرض توسط CPU انجام میشه و باعث میشه مقدار زیادی از منابع سیستم صرف همین مسئله بشه.

سلام

من این بر نامرو دانلود کردم ولی در قسمت settings اجازه فعال کردن رو نداد خاموش بودش..

کارتم 8600gt 256ddr3 هستش ولی چی جوری رو بعضی از G84 هم عمل کرده به دایور ربطی نداره ؟ چون در ایوکارتم 174.74 هستیا اینکه کارتم از فیزیک پشتیبانی نمی کنه او نجایی که تو settings جیفورس فیزیک و ageia فیزیک

گزینه هاش خاموش بود مشکل از درایو کارتم نیست ؟؟؟؟:19::20:
دوستان میشه کمک کنید؟

کارت گرافیک شما به طور رسمی توی لیست ساپرت PhysX نیست ولی اکثر جاها تست های موفقیت آمیزی از PhysX همراه با G84 داشته اند. اطلاعی ندارم نیازی به تغییر فایل های inf برای اضافه کردن پشتیبانی هست یا نه؛ می تونید کمی جست و جو کنید.

اره درسته ولی مثلا اگه اینطوری بشه که انودیا فقط از physX استفاده کنه و رادئون هم از هاوک رقابت جالبی نمیشه مثلا یه بازی با گرافیک انودیا بهتر اجرا میشه یه بازی با رادئون ....که این اصلا به نفع گیمر ها نیست

اینطوری نمیشه... چون بازیساز ها هم به این مسئله فکر می کنند و در صورت انحصاری شدن تکنولوژی های فیزیک (که بعید میدونم اینطوری بشه) فروش بازیهاشون رو به خاطر پشتیبانی از ATI و NVIDIA کم نمی کنند. گرچه با اضافه شدن Intel به بازار GPU های High-End شاید اصلا این صحبت ها بی معنی باشه!

davoodf
11-08-2008, 15:03
دوست من درایور کارت گرافیک رو اپدیت کنید به احتمال زیاد باید مشکل شما حل بشه.

Stream
11-08-2008, 15:27
دوست من درایور کارت گرافیک رو اپدیت کنید به احتمال زیاد باید مشکل شما حل بشه.
درسته مثل اینکه همینطوره...

باید درایور کارت گرافیکتون نسخه 177.79 یا بالاتر باشه.

فابریک
11-08-2008, 17:57
سلام

بله همینطور که شما دوستان می گید شد حتما باید درایور کارت نسخه 177.79 یا جدیدتر باشه تا فعال بشه من ورژن

درایو به 177.79 تغییر دادم الان اینطوری شد :20:

خیلی ممنون بابت کمک دو ستان :11:

behradsn
12-08-2008, 13:41
ببخشید که باز این مسئله را وسط میکشم

موتور Havok فقط با سی پی یو های AMD کار میکند ؟

اگر اینطور است کدام سری از سی پی یو ها ؟

درضمن اگر اینگونه باشد کسانی که از کارتهای ATI و سی پی یو های Intel استفاده میکنند نمیتوانند از هیچکدام از شتابدهنده های فیزیکی استفاده کنند ؟ (البته تا امروز)

در آخر این نکته را هم بگم که تا اواخر سال میلادی و اوایل سال میلادی جدید سی پی یو های 8 و 12 هسته ای وارد بازار میشوند.

بااین توصیف اگر بخواهیم در بازی ها تمام کارهارا از جی پی یو بگیریم این همه هسته پس چکاره اند ؟

یعنی در یک سی پی یو 8 هسته ای 1 یا 2 هسته نمیتوانند فقط کار شتاب حرکات فیزیکی اجسام را انجام دهند ؟

Stream
12-08-2008, 14:18
ببخشید که باز این مسئله را وسط میکشم

موتور Havok فقط با سی پی یو های AMD کار میکند ؟

اگر اینطور است کدام سری از سی پی یو ها ؟

درضمن اگر اینگونه باشد کسانی که از کارتهای ATI و سی پی یو های Intel استفاده میکنند نمیتوانند از هیچکدام از شتابدهنده های فیزیکی استفاده کنند ؟ (البته تا امروز)

در آخر این نکته را هم بگم که تا اواخر سال میلادی و اوایل سال میلادی جدید سی پی یو های 8 و 12 هسته ای وارد بازار میشوند.

بااین توصیف اگر بخواهیم در بازی ها تمام کارهارا از جی پی یو بگیریم این همه هسته پس چکاره اند ؟

یعنی در یک سی پی یو 8 هسته ای 1 یا 2 هسته نمیتوانند فقط کار شتاب حرکات فیزیکی اجسام را انجام دهند ؟
قبلا گفته بودم این رو!

Havoc توسط Intel توسعه داده میشه چه دلیلی داره فقط با CPU های AMD کار کنه؟
موتور Havoc توسط همه CPU های Intel و AMD پشتیبانی میشه.

-------------------------

اتفاقا همین مسئله عرضه شدن نسل های جدید CPU های Intel و AMD باعث میشه پردازش فیزیک اهمیت بیشتری پیدا کنه. هنوز مشخص نیست در معماری های آینده پردازش فیزیک چطور صورت می گیره ولی چون هم Intel و هم AMD قصد دارند یک نسل جدید هم از CPU و هم از GPU معرفی کنند (که احتمالا هر دو سمت Havoc خواهند بود) پردازش فیزیک توسط GPU نسبت به CPU میتونه ارجحیت داشته باشه.

javadshahvand
13-08-2008, 08:45
NVIDIA GPU PhysX Pack Preview

javadshahvand
13-08-2008, 20:11
تا اینجا فهمیدیم که انودیا physx رو رو کارتهای سری GeForce 8, 9 و GTX 200 ساپورت میشوند ولی یک خبر نگران کننده اینکه در تست ها مشخص شده که physx رابطه ای با پردازنده داره...

All CUDA-enabled cards can run PhysX if the shaders support the feature. The drivers are said to also give a performance boost, allowing PhysX applications to run faster. Nvidia said a few weeks ago that, since the physics would be handled by the GPU, the CPU would be available to use for other tasks. Recently made tests have showed that things are not as Nvidia claims, and that the CPU is used more when physics are enabled on a graphics card compared to the physics handled by a PPU.

The guys from news site Fudzilla ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) say that they have performed a test with a particle fluid demo from Nvidia to see how a GeForce 8800GT card would perform against a PPU card from Ageia. The test revealed that the graphics performance of the GeForce card is twice as that of the Ageia card. This result is not surprising at all, since Nvidia claims that the performance is highly boosted when the PhysX are enabled on its cards

Stream
13-08-2008, 20:27
تا اینجا فهمیدیم که انودیا physx رو رو کارتهای سری GeForce 8, 9 و GTX 200 ساپورت میشوند ولی یک خبر نگران کننده اینکه در تست ها مشخص شده که physx رابطه ای با پردازنده داره...

All CUDA-enabled cards can run PhysX if the shaders support the feature. The drivers are said to also give a performance boost, allowing PhysX applications to run faster. Nvidia said a few weeks ago that, since the physics would be handled by the GPU, the CPU would be available to use for other tasks. Recently made tests have showed that things are not as Nvidia claims, and that the CPU is used more when physics are enabled on a graphics card compared to the physics handled by a PPU.

The guys from news site Fudzilla ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) say that they have performed a test with a particle fluid demo from Nvidia to see how a GeForce 8800GT card would perform against a PPU card from Ageia. The test revealed that the graphics performance of the GeForce card is twice as that of the Ageia card. This result is not surprising at all, since Nvidia claims that the performance is highly boosted when the PhysX are enabled on its cards
PhysX توسط Shader سریعتر از خود PhysX Card می تونه باشه ولی خوب مقداری از منابع CPU رو هم می گیره. (این مفهوم کلی نوشته های بالاست.)

در هر صورت باز هم اگه از دید Price/Performance به قضیه نگاه کنیم استفاده از Geforce PhysX هم کارایی بهتری و هم قیمت پایین تری نسبت به AGEIA PhysX داره؛ در مقابلش CPU هم بیشتر مشغول میشه.

takotok
15-08-2008, 14:01

من به یک مشکلی برخوردم که فکر کنم جاش اینجاست...

قبلش یه سوال :
من گرافیکم ATI هست
اگه من AGEIA physx روی سیستمم نصب باشه مشکلی ایجاد می کنه (نرم افزاری و سخت افزاری )
اصلا بدردی می خوره ؟؟؟ چرا بعضی بازی ها این نرم افزار رو موقع نصب بازی نصب می کنن طوری که اگه نصب AGEIA physx رو کنسل کنی نصب برنامه هم کنسل می شه؟

برگردیم سر مشکل...
بازی انریل تورنمنت 3 موقع نصب بازی این برنامه رو نصب می کنه منم نصبش کردم اما از اونجایی که گفتم نکنه مضر باشه سریع بعد از تموم شدن نصب یازی پاکش کردم ولی بازی به خوبی اجرا شد

اما بازی FRONTLINE : FUEL OR WAR رو نصب کردم که خودکار این برنامه رو نصب کرد و من تا نصب بازی تموم شد برنامهAGEIA physx رو پاک کردم اما بازی اجرا نشد و این ارور رو داد

می خواستم بدونم این ارور مر بوط به این برنامه هست و من ایا باید این برنامه رو نصب کنم و اگه نصب کنم چی می شه؟

با تشکر

Stream
15-08-2008, 15:29
شما می تونید AGEIA PhysX همراه بازیها رو نصب کنید و مشکلی براتون ایجاد نمی کنه؛ حتی اگه کارت گرافیکتون ATI باشه و از PhysX پشتیبانی نکنه چون این برنامه برای AGEIA PhysX هست نه Geforce PhysX، یعنی چه کارت گرافیک ATI داشته باشید چه NVIDIA حکم این درایور یکیه، کاری انجام نمی ده و فقط به درد PPU های PhysX می خوره.

اگه هم بعدش پاکش کنید نباید برای بازی مشکلی بوجود بیاره فکر نمی کنم این مشکلی که پیش اومده ارتباطی به PhysX داشته باشه. اینجا درباره مشکل بحث شده (البته تخصصی نیست ولی شاید به درد بخوره)

takotok
15-08-2008, 15:57
[]
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/code]

ممنون بابت توجه شما اقا ارمان عزیز

خیالم راحت شد و با نصب AGEIA physx وارد بازی شدم . بازی اجرا شد .

بعد دوباره پاکش کردم . همون ارور رو داد .

بزارم نصب بمونه ؟

بازم ممنون

Stream
15-08-2008, 16:17
[]

ممنون بابت توجه شما اقا ارمان عزیز

خیالم راحت شد و با نصب AGEIA physx وارد بازی شدم . بازی اجرا شد .

بعد دوباره پاکش کردم . همون ارور رو داد .

بزارم نصب بمونه ؟

بازم ممنون
بله بگذارید نصب بمونه.

sinaset
21-08-2008, 14:12
سلام دوستان
خواستم بدونم ایا برنامه برای استفاده از موتور Havok زده خواهد شود
و اگر زده بشه فرقش با AGEIA physx چیه
و بعد ایا برای اجرای بازی باید هر دو این نرم افزارها رو نسب کنیم
یه بستگی به نوع کارت گرافیک داره ( ati va geforce)
یه سوال هم الان داشتم
خواستم بدونم الان کارت گرافیک من از تمام قدرت gpu خودش استفاده می کنه
یعنی با اومدم Havok خیلی تاثیر داره تویه بازی ها؟

Stream
21-08-2008, 14:20
سلام دوستان
خواستم بدونم ایا برنامه برای استفاده از موتور Havok زده خواهد شود
و اگر زده بشه فرقش با AGEIA physx چیه
و بعد ایا برای اجرای بازی باید هر دو این نرم افزارها رو نسب کنیم
یه بستگی به نوع کارت گرافیک داره ( ati va geforce)
یه سوال هم الان داشتم
خواستم بدونم الان کارت گرافیک من از تمام قدرت gpu خودش استفاده می کنه
یعنی با اومدم Havok خیلی تاثیر داره تویه بازی ها؟
سینا جان اضافه شدن Havoc به کارت های گرافیک بحث زمان حال نیست، بحث مال سال آینده و احتمالا نسل بعد کارتهای گرافیکیه. هنوز هم حتی یک کلمه دربارش منتشر نشده و مشخص نیست.

فعلا Havoc فقط از طریق CPU انجام میشه و شما لازم نیست هیچ چیزی رو نصب کنید. اینقدر هم نگران قدرت کارت گرافیک خودتون نباشید! همه دنیا الان مثل شما از 4870 اشون استفاده می کنند!

javadshahvand
22-08-2008, 12:28
NVIDIA PhysX System driver 8.08.01

Download NVIDIA PhysX System Software, this update is compatible with AGEIA PhysX processors and software runtimes.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] driver Supports all AGEIA PhysX Processors and GeForce PhysX. This driver will allow you to select and dedicate a GPU to PhysX as well.
Adds support for NVIDIA PhysX on GeForce 9800 GTX, GeForce GTX 280, and GeForce GTX 260 GPUs, including SLI configurations.
Experience GPU PhysX acceleration today by downloading the Unreal Tournament 3 PhysX Mod Pack.
Supports AGEIA PhysX processors and software runtimes (no change to PPU support).
Supports the following PhysX runtime engines: 2.8.1, 2.8.0, 2.7.4, 2.7.3, 2.7.2, 2.7.1, 2.7.0, 2.6.4, 2.6.3, 2.6.2, 2.6.1, 2.6.0, 2.5.1, 2.5.0, 2.4.4, 2.4.1, 2.4.0, 2.3.3, 2.3.2, 2.3.1
Includes the latest PhysX runtimes used in the latest game titles

ali65
22-08-2008, 13:47
NVIDIA PhysX System driver 8.08.01

Download NVIDIA PhysX System Software, this update is compatible with AGEIA PhysX processors and software runtimes.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] driver Supports all AGEIA PhysX Processors and GeForce PhysX. This driver will allow you to select and dedicate a GPU to PhysX as well.
Adds support for NVIDIA PhysX on GeForce 9800 GTX, GeForce GTX 280, and GeForce GTX 260 GPUs, including SLI configurations.
Experience GPU PhysX acceleration today by downloading the Unreal Tournament 3 PhysX Mod Pack.
Supports AGEIA PhysX processors and software runtimes (no change to PPU support).
Supports the following PhysX runtime engines: 2.8.1, 2.8.0, 2.7.4, 2.7.3, 2.7.2, 2.7.1, 2.7.0, 2.6.4, 2.6.3, 2.6.2, 2.6.1, 2.6.0, 2.5.1, 2.5.0, 2.4.4, 2.4.1, 2.4.0, 2.3.3, 2.3.2, 2.3.1
Includes the latest PhysX runtimes used in the latest game titles

سلام
فرق این نسخه با نسخه قبلی چی هستش
منظورم نسخه 8.07 هستش

sinaset
22-08-2008, 13:57
سینا جان اضافه شدن Havoc به کارت های گرافیک بحث زمان حال نیست، بحث مال سال آینده و احتمالا نسل بعد کارتهای گرافیکیه. هنوز هم حتی یک کلمه دربارش منتشر نشده و مشخص نیست.

فعلا Havoc فقط از طریق CPU انجام میشه و شما لازم نیست هیچ چیزی رو نصب کنید. اینقدر هم نگران قدرت کارت گرافیک خودتون نباشید! همه دنیا الان مثل شما از 4870 اشون استفاده می کنند!
سلام اقایی استروم
من یه بازی رو دیدم که ماله نسل اینده بود حدود سال 2009 که از فیزکHavoc پشتبانی می کرد
الان اگر برنامه اش رو بسازند ایا کارت گرافیک من قادر به پشتبانی این موتور هست؟
و بعد این برنامه PhysX رو که برای ati خواهند زد؟

Stream
22-08-2008, 15:35
سلام اقایی استروم
من یه بازی رو دیدم که ماله نسل اینده بود حدود سال 2009 که از فیزکHavoc پشتبانی می کرد
الان اگر برنامه اش رو بسازند ایا کارت گرافیک من قادر به پشتبانی این موتور هست؟
و بعد این برنامه PhysX رو که برای ati خواهند زد؟
سینا جان کسی از آینده خبر نداره! صحبتش هست که Intel و ATI بر سر اجرای Havoc توسط GPU های Radeon به توافق می رسند (شاید هم نرسند!) ولی اگه به توافق برسند و قرار باشه Havoc توسط GPU های Radeon اجرا بشه، کارت گرافیک شما قادر به پشتیبانی ازش هست. اگه هم به توافق نرسند Havoc مثل حالا توسط CPU پردازش میشه (یا در آینده توسط GPU های Intel)

سایت NGOHQ.com هنوز PhysX System Driver ای برای GPU های Radeon منتشر نکرده، پس هنوز هیچ کارت گرافیک ATI ای از PhysX پشتیبانی نمی کنه. شاید در آینده همچین چیزی منتشر بشه... شاید نشه. اگه منتشر بشه کارت گرافیک شما قادر به پردازش PhysX خواهد بود و اگه نشه نمی تونید از قابلیت های PhysX استفاده کنید.

Stream
22-08-2008, 15:43
CRYTEK ... نه ATI و نه NVIDIA !

در Games Convention 08 کمپانی CRYTEK اعلام کرد از هیچ کدام از موتورهای فیزیک در Cry Engine 2 استفاده نخواهد شد و CRYTEK یک موتور فیزیک ویژه Cry Engine 2 طراحی خواهد کرد.

گفته میشه این موتور فیزیک همراه با Cry Engine 2 به سازنده های بازی فروخته خواهد شد. تا امروز CRYTEK در موتورهای فیزیک خود فقط از CPU Acceleration استفاده می کرد ولی این امکان وجود داره که حالا تمایلی به سمت استفاده GPU Acceleration هم وجود داشته باشه.

به احتمال زیاد موتور فیزیک Cry Engine 2 توسط کارتهای گرافیک Geforce 8 و Radeon HD 2000 به بعد قابل پشتیبانی خواهد بود.

(اطلاعات رسمی نیست)

behradsn
22-08-2008, 16:13
یک خبر جالب درباره پردازش فیزیک ایکس انویدیا

اون هم اینکه شما اگر مادربوردتون از حالت مولتی جی پی یو پشتیبانی کنه میتونید دو کارت گرافیکی حتی غیر هم جنس و هم نسل را برروی مادر بود ستاپ کنید

و در ستینگ فیزیک ایکس یکی از کارت هارا فقط برای پردازش فیزیکی انتخواب کنید و کارت دیگر نیز به پردازش سه بعدی بپردازه

این کار خیلی جالبی است

در لینک زیر یک کارت جی تی ایکس 280 با یک کارت 9600 جی تی ساپ شده و کارت 9600 برروی پردازش فیزیکی تنظیم شده است

و یک خبر خوب برای دوستانیکه کارت ATI دارند

با اضافه شدن این حالت در درایور جدید فیزیک ایکس انویدیا شما میتونید کارت گرافیکی انویدیا را کاملاً مانند یک کارت فیزیک ایکس ستاپ کنید. این یعنی اینکه مثلاً بنده که 4870 دارم میتونم یک کارت ارزان قیمت انویدیا مانند 8500 جی تی خریداری کنم و این کارت را برای پردازش فیزیک ایکس استفاده کنم و بار فیزیکی را از روی سی پی یو به این کارت منتقل کنم

منبع فروم NGOHQ پست شماره 23 لینک زیر :

با این کار پرفورمانس در 3D Marks تقریباً 2 برابر شده

__________________________________________________ _________________________________

در ضمن حتی یک چاره هم برای دوستانی هست که مادربوردشون فقط یک پورت پی سی آی اکسپرس داره و نمیتونن 2 کارت را با هم ستاپ کنند

شرکت Albatron کارت 8500 جی تی با پورت پی سی آی (معمولی) داره که میتونید برروی پورت پی سی آی ستاپش کنید و به روش فوق عمل کنید

لینک کارت پی سی آی 8500 جی تی شرکت Albatron

Stream
22-08-2008, 18:59
و یک خبر خوب برای دوستانیکه کارت ATI دارند

با اضافه شدن این حالت در درایور جدید فیزیک ایکس انویدیا شما میتونید کارت گرافیکی انویدیا را کاملاً مانند یک کارت فیزیک ایکس ستاپ کنید. این یعنی اینکه مثلاً بنده که 4870 دارم میتونم یک کارت ارزان قیمت انویدیا مانند 8500 جی تی خریداری کنم و این کارت را برای پردازش فیزیک ایکس استفاده کنم و بار فیزیکی را از روی سی پی یو به این کارت منتقل کنم

منبع فروم NGOHQ پست شماره 23 لینک زیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا این کار پرفورمانس در 3D Marks تقریباً 2 برابر شده

اتفاقا چند روز بعد از عرضه PhysX System Driver با مهدی موسوی درباره همین موضوع صحبت می کردیم ولی به نتیجه رسیدیم که امکان پذیر نیست؛ چون نمیشه همزمان دو درایور کارت گرافیک روی سیستم عامل داشت. ولی مثل اینکه PhysX System Driver جدید نیازی به درایور کارت گرافیک نداره و Standalone عمل می کنه.

behradsn
22-08-2008, 22:35
اتفاقا چند روز بعد از عرضه PhysX System Driver با مهدی موسوی درباره همین موضوع صحبت می کردیم ولی به نتیجه رسیدیم که امکان پذیر نیست؛ چون نمیشه همزمان دو درایور کارت گرافیک روی سیستم عامل داشت. ولی مثل اینکه PhysX System Driver جدید نیازی به درایور کارت گرافیک نداره و Standalone عمل می کنه.

پس در نهایت میشه گفت با استفاده از یک کارت سری 8 به بعد انویدیا یک کارت فیزیک ایکس با پرفورمانس بالاتر و قیمت بهتر در کنار یک کارت ATI داشت

این کار باعث میشه حتی اگر کارت های ATI در آینده از فیزیک ایکس بهره مند نشدند از یک کارت انویدیا بعنوان پردازشکر فیزیکی بهره برد (البته اگر تعداد بازی های فیزیک ایکس ساپورت خیلی زیاد بشه)

playstation 3
24-08-2008, 18:08
سلام دوستان میخواستم بدونم کارت من sparkle 9600gt قابلیت نصب این نرم افزارو داره؟

Stream
24-08-2008, 18:41
سلام دوستان میخواستم بدونم کارت من sparkle 9600gt قابلیت نصب این نرم افزارو داره؟
بله دوست عزیز...

وقتی گفته میشه کارتهای گرافیک Geforce 8 به بعد، یعنی کارت گرافیک شما (Geforce 9) رو هم شامل میشه.

Abolfazl3007
24-08-2008, 20:51
سلام دوستان
من رفتم تو سایت nvidia فیزیک رو دانلود کنم _,whql 8.6
تو قسمت support نوشته بود فقط 280_250_9800
شما اطمینان دارید که به 8500gt من میخوره؟
در ضمن من یه درایور فیزیک دارم نوشته aegia
آیا این ageia همین درایور فیزیک nvidia هستش؟

Stream
24-08-2008, 21:56
سلام دوستان
من رفتم تو سایت nvidia فیزیک رو دانلود کنم _,whql 8.6
تو قسمت support نوشته بود فقط 280_250_9800
شما اطمینان دارید که به 8500gt من میخوره؟
در ضمن من یه درایور فیزیک دارم نوشته aegia
آیا این ageia همین درایور فیزیک nvidia هستش؟
ابتدا درایور کارت گرافیک نسخه 177.79 یا بالاتر رو نصب کنید و بعد این نسخه رو دانلود کنید:

(نسخه WHQL از کارت گرافیک شما پشتیبانی نمی کنه، فعلا باید از نسخه های بتا استفاده کنید که Stable ترینش همین نسخه است)

Abolfazl3007
24-08-2008, 22:11
ابتدا درایور کارت گرافیک نسخه 177.79 یا بالاتر رو نصب کنید و بعد این نسخه رو دانلود کنید:

(نسخه WHQL از کارت گرافیک شما پشتیبانی نمی کنه، فعلا باید از نسخه های بتا استفاده کنید که Stable ترینش همین نسخه است)

مرسی:40:
دلم خوش بود این 175.19 کامله :13:

برم 177.79رو دانلود کنم
در ضمن
با این حجم سنگین نمیتونم دوباره یه درایور دیگه رو دانلود کنم
به نظر شما ورژن 8.08.01physx رو دانلود کنم بهتر نیست؟ چون جدیدتره.؟

Stream
24-08-2008, 22:45
مرسی:40:
دلم خوش بود این 175.19 کامله :13:

برم 177.79رو دانلود کنم
در ضمن
با این حجم سنگین نمیتونم دوباره یه درایور دیگه رو دانلود کنم
به نظر شما ورژن 8.08.01physx رو دانلود کنم بهتر نیست؟ چون جدیدتره.؟
من چند جا دیدم باهاش مشکل داشتند برای همین نسخه قبلی رو پیشنهاد دادم. مثل اینکه بیشتر تغییرات توی این نسخه برای Geforce GTX 280/260 و 9800GTX بوده.

Abolfazl3007
24-08-2008, 22:52
با تشکر بالاخره فهمیدم قضیه این فیزیک چیه
یه سرچی کردم دیدم که8.08.01physx فقط با درایور whql 177,83 کار میکنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/URL]
اما حجمش 120 مگابایته(همراه با درایور فیزیک عرضه شده)

Abolfazl3007
26-08-2008, 23:53
سلام دوستان
اگر میشه یک نفر به من لینک دانلود این 8.08.01physx رو به من بده ؟
طوری که فقط خودشو دانلود کنم و مجبور نباشم 120 مگابایت درایو و چیزای دیگه رو دانلود کنم
و فقط خود فزیک رو دانلود کنم
خیلی ممنون میشم کمک کنید

behradsn
28-08-2008, 15:59
بالاخره اونهایی که کارت ATI دارند به راحتی میتونند با خرید یک کارت ارزان قیمت انویدیا از شتابدهنده فیزیکی این کارت در کنار کارت خود بهره ببرند

به نقل از سایت techpower up :

یک کارت Radeon HD 3850 همراه با یک کارت GeForce 9600 GT برای تست برروی مادربرد ستاپ گردیده

ودرنهایت در برنامه 3D FluidMark با 350 درصد افزایش پرفورمانس مواجه شدیم یعنی امتیاز کارتRadeon HD 3850 به تنهایی برابر 759 و همراه با GeForce 9600 GT برابر باامتیاز 2909 ...

و همینطور میتونید در عکسهای زیر بازی Unreal Tournament III را ببینید همرا با کار این دو کارت باهم

منبع :

armin-nas
28-08-2008, 22:09
سلام دوستان
برای استفاده از PhysX باید ازمادربوردی که sli پشتیانی میکنه استفاده کرد یا cross fire ؟

Mahdi_Moosavi
28-08-2008, 22:29
سلام دوستان
برای استفاده از PhysX باید ازمادربوردی که sli پشتیانی میکنه استفاده کرد یا cross fire ؟

فرقی نمیکنه فقط مادربوردی با 2 اسلات PCI-E با نرخ تبادل دیتا 4X به بالا لازم هست .

ali_ranger22
29-08-2008, 10:10
این physX آخرش فک کنم کار دستمون میده بازی ghost recon advanced warfighter2 رو ریختم بعد physX رو نصب کرد رتم تو تنظیمتش که فعالش کنم....فعال نمیشه متاسفانه!

behradsn
29-08-2008, 11:03
این physX آخرش فک کنم کار دستمون میده بازی ghost recon advanced warfighter2 رو ریختم بعد physX رو نصب کرد رتم تو تنظیمتش که فعالش کنم....فعال نمیشه متاسفانه!

پشتیبانی سخت افزاری از physX لازمه اجرای بازی ها نیست

فقط کیفیت بعضی حالات را بالا میبره و طبیعی میکنه ، اگه پشتیبانی نشه از سی پی یو استفاده میکنه (نرم افزاری)

ali_ranger22
29-08-2008, 11:07
پشتیبانی سخت افزاری از physX لازمه اجرای بازی ها نیست

فقط کیفیت بعضی حالات را بالا میبره و طبیعی میکنه ، اگه پشتیبانی نشه از سی پی یو استفاده میکنه (نرم افزاری)

من گرافیکم 4850 ...سی پی یو هم Q6600 خب حالا فک کنم اصلا نمیتونم تو این بازی از physX استفاده کنم...

behradsn
29-08-2008, 11:24
من گرافیکم 4850 ...سی پی یو هم Q6600 خب حالا فک کنم اصلا نمیتونم تو این بازی از physX استفاده کنم...

درسته ، اما جای امیدواری هست ، چون NGOHQ داره روی فعالسازی فیزیک ایکس رادئون کار میکنه

در نهایت هم اگر نشه با این کارت فیزیک ایکس رو فعال کنی یک عدد 8500 جی تی 50 تومنی میخری نصب میکنی روی سیستمو ار فیزیک ایکسش استفاده میکنی

اینجوری در بازی های فیزیک ایکس ساپورت پرفورمانست هم فوق العاده بالا میره

ali_ranger22
29-08-2008, 13:39
درسته ، اما جای امیدواری هست ، چون NGOHQ داره روی فعالسازی فیزیک ایکس رادئون کار میکنه

در نهایت هم اگر نشه با این کارت فیزیک ایکس رو فعال کنی یک عدد 8500 جی تی 50 تومنی میخری نصب میکنی روی سیستمو ار فیزیک ایکسش استفاده میکنی

اینجوری در بازی های فیزیک ایکس ساپورت پرفورمانست هم فوق العاده بالا میره

متاسفانه من مادربوردم یک PCI-E داره.......P5Q

behradsn
29-08-2008, 16:32
متاسفانه من مادربوردم یک PCI-E داره.......P5Q

نمیدونم تو بازار ایران هست یا نه اما Gaimward 8500 و 8600 پی سی آی داده بیرون اگه باشه میتونی از او بخری

MILIN3M
29-08-2008, 21:17
فرقی هم بین فیزیک بین کارتهایی مثل8800 و 8600 میکنه یا همشون یکین؟؟

behradsn
29-08-2008, 23:43
فرقی هم بین فیزیک بین کارتهایی مثل8800 و 8600 میکنه یا همشون یکین؟؟

بله فرق میکنه

اما اونقدر که تفاوت قدرت گرافیکی دارند نه

چون جی پی یو برای اینکه فقط پردازشگر فیزیکی باشه خیلی خیلی قویه

MILIN3M
29-08-2008, 23:57
نمیشه یه 8800 گذاشت برای پردازش 3d و یه مثلا8600 گذاشت برای فیزیک؟؟

Mahdi_Moosavi
30-08-2008, 00:02
نمیشه یه 8800 گذاشت برای پردازش 3d و یه مثلا8600 گذاشت برای فیزیک؟؟

بله میشه ! تست ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نشون میدن ، در صورتی که از یه GPU فقط برای Physic Processing استفاده بشه ، افزایش کارایی ، بیشتر خواهد بود .

MILIN3M
30-08-2008, 00:07
بله میشه ! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rticle%2Fphysx-by-nvidia-review%2F5)نشون میدن ، در صورتی که از یه GPU فقط برای Physic Processing استفاده بشه ، افزایش کارایی ، بیشتر خواهد بود .
ببینم مثلا مادربوردی مثلp5k که یک اسلات 16 و یک اسلات 4 داره اگه ما یه کارت دیگه برای فیزیک روی اسلات4 بذاریم ایا باعث کاهش قدرت نمیشه؟؟ یا برای فیزیک پهنای باند مفهومی نداره؟

Mahdi_Moosavi
30-08-2008, 01:19
ببینم مثلا مادربوردی مثلp5k که یک اسلات 16 و یک اسلات 4 داره اگه ما یه کارت دیگه برای فیزیک روی اسلات4 بذاریم ایا باعث کاهش قدرت نمیشه؟؟ یا برای فیزیک پهنای باند مفهومی نداره؟

والا دقیق نمی دونم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی به صورت تئوری باید تاثیر داشته باشه ! من که تا الان تستی در این مورد ندیدم ! مگه اینکه خودت دست به کار بشی ، مهندس . :31:

MILIN3M
30-08-2008, 01:32
والا دقیق نمی دونم ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی به صورت تئوری باید تاثیر داشته باشه ! من که تا الان تستی در این مورد ندیدم ! مگه اینکه خودت دست به کار بشی ، مهندس
ها..دیدی..من از اینجا این فکرو ایجاد کردم و بنیانگذار شرکتی در اینده خواهم بود...:دی..انیشتینم اول گلابی خورد تو سرش بعد برقو اختراع کرد.....فردا تو سایتی در این مورد مطلبی ذکر شد بگو خدا بیامرز میلاد اول این فکرد کرد بدلیل کمبود امکانات نتونست ادامه بده
.
جدا از شوخی چه جوری امتحان کنم؟/

behradsn
30-08-2008, 09:02

سلام دوست عزیز

اول اینکه شما باید همیشه کارتیکه قویتره را برای پردازش گرافیکی بگذاری و کارت ضعیف ترو برای فیزیکس

بعد هم اینکه کارت های گرافیکی حداقل با لیتک 8 کار میکنند !!!

یعنی روی پورت پی سی آی اکسپرس 4 بالا نماید کارت که بخواهید از فیزیک ایکسش استفاده کنید...

البته اطلاعات من در این حد است ...

MicroSystem
30-08-2008, 12:41
سلام دوست عزیز

اول اینکه شما باید همیشه کارتیکه قویتره را برای پردازش گرافیکی بگذاری و کارت ضعیف ترو برای فیزیکس

یعنی روی پورت پی سی آی اکسپرس 4 بالا نماید کارت که بخواهید از فیزیک ایکسش استفاده کنید...

پس چطور روي PCI با پهناي باند 33 جواب ميده ولي روي 4X با پهناي باند 400 جواب نميده؟

Mahdi_Moosavi
30-08-2008, 19:18
سلام دوست عزیز

خیر ! همچین چیزی صحت نداره ! در حال حاضر چیپست p35 اینتل به صورت 16X , 4x از Crossfire پشتیبانی میکنه .

behradsn
14-09-2008, 21:39
خیر ! همچین چیزی صحت نداره ! در حال حاضر چیپست p35 اینتل به صورت 16X , 4x از Crossfire پشتیبانی میکنه .

بله درسته

تائید میشه دوست عزیز

behradsn
14-09-2008, 21:41
پس چطور روي PCI با پهناي باند 33 جواب ميده ولي روي 4X با پهناي باند 400 جواب نميده؟

کارتی که PCI ساخته میشه قرار هستش با پهنای باند 33 کار کنه اما کارتی که پی سی آی اکسپرس ساخته میشه از طرف انویدیا با لینک 8 یا 16

تصحیح :

بله ، بنده تحقیق کردم میشه

شما فقط باید یک پورت پی سی آی اکسپرس مخصوص وی جی ای با هر سرعت لینکی که شد روی مادربرد داشته باشی و کارت انویدیا رو روی اون قراربدی تا در ویندوز کارتو بشناسه

بعد از نصب درایور و درایور فیزیک ایکس انویدیا میتونید به راحتی از این قابلیت در کنار کارت گرافیکی های ATI بهره ببرید...

behradsn
14-09-2008, 21:43
کارت 8400 جی اس هم از فیزیک ایکس پشتیبانی میکنه؟

این ضعیف ترین کارت از انویدیا در سری 8 محسوب میشه

اگر پشتیبانی کنه با قیمت 40 هزار تومان واقعاً میرزه که برای پردازش فیزیکی خریداری و استفاده بشه...

alborz_k
16-09-2008, 00:14
کارتی که PCI ساخته میشه قرار هستش با پهنای باند 33 کار کنه اما کارتی که پی سی آی اکسپرس ساخته میشه از طرف انویدیا با لینک 8 یا 16

تصحیح :

بله ، بنده تحقیق کردم میشه

شما فقط باید یک پورت پی سی آی اکسپرس مخصوص وی جی ای با هر سرعت لینکی که شد روی مادربرد داشته باشی و کارت انویدیا رو روی اون قراربدی تا در ویندوز کارتو بشناسه

بعد از نصب درایور و درایور فیزیک ایکس انویدیا میتونید به راحتی از این قابلیت در کنار کارت گرافیکی های ATI بهره ببرید...
سلام. تا جایی که من می دونم ، کارت های گرافیک بازی ، اطلاعات رو از پردازنده می گیرند و اون رو به پیکسل و بعدش تصویر تبدیل می کنند . چه جوری ممکنه که بک کارت 8400 ، قسمتی از پردازش پردازنده رو انجام بده و سپس اطلاعات پردازش شده رو به کارت دیگه بده؟کلأ 2 کارت گرافیک فقط در دو حالت کراس فایر و sli می تونند با هم ارتباط داشته باشند.
منظور شما اینه که مثلأ بخشی از داده ها که نیاز به پردازش فیزیک دارن ، توسط پل شمالی به کارت جیفورس داده می شن ، و بعدش کارت جیفورس اون اطلاعات رو پردازش می کنه و بعد دوباره به به پل شمالی تحویل می ده و اون دوباره اون اطلاعات رو به کارت رادون می ده؟ برای انجام یک همچین کاری ، پردازنده و مادربرد هم باید امادگی داشته باشن. البته این کار بن نظر می رسه که نشدنی باشه. آیا تا حالا کسی این کار رو انجام داده؟

behradsn
16-09-2008, 12:23
سلام. تا جایی که من می دونم ، کارت های گرافیک بازی ، اطلاعات رو از پردازنده می گیرند و اون رو به پیکسل و بعدش تصویر تبدیل می کنند . چه جوری ممکنه که بک کارت 8400 ، قسمتی از پردازش پردازنده رو انجام بده و سپس اطلاعات پردازش شده رو به کارت دیگه بده؟کلأ 2 کارت گرافیک فقط در دو حالت کراس فایر و sli می تونند با هم ارتباط داشته باشند.
منظور شما اینه که مثلأ بخشی از داده ها که نیاز به پردازش فیزیک دارن ، توسط پل شمالی به کارت جیفورس داده می شن ، و بعدش کارت جیفورس اون اطلاعات رو پردازش می کنه و بعد دوباره به به پل شمالی تحویل می ده و اون دوباره اون اطلاعات رو به کارت رادون می ده؟ برای انجام یک همچین کاری ، پردازنده و مادربرد هم باید امادگی داشته باشن. البته این کار بن نظر می رسه که نشدنی باشه. آیا تا حالا کسی این کار رو انجام داده؟

سلام

خیلی جریانو پیچوندی !!!

شما وقتی داری گیم بازی میکنی درایور کارت گرافیکی و دی ایکس شماست که میگه چی کجابره و کدوم دیتا توسط چه قسمتی پردازش بشه (منظور پردازش تصویریه)

شما درایور کارت گرافیکیتونه که با درایور فیزیک انویدیا پردازش رو به کارت گرافیکی منتقل میکنند و برروی اون قسمت از دیتا برچسب پردازش بوسیله جی پی یو زده میشه پس سی پی یو دیگه با این دیتا کاری نداره و فقط به جی پی یو منتقل میشه

اینی که شما میگی اگر درست بود راجع به کارت های PhysX Cuda هم صادق بود که برروی پورت پی سی آی نصب میشدند و کارپردازش فیزیکی گیم هارو انجام میدادند

البته انجین گیم باید از PhysX پشتیبانی کنه و بعد درایور وی جی ای و درایور PhysX کار هدایت دیتا و پردازش اونرو از طریق جی پی یو انجام بدن

درمورد شدنش هم که لینک گذاشتم ، دیدید که شده و 2 کارت ATI و Nvidia باهم دارند کار میکنند برروی یک مادربرد :31:

davoodf
16-09-2008, 12:33
اقا یه سوال بهراد جان اون موقع باید دو اسلات پی سی ای مخصوص vga روی برد مادر بورد باشه درسته؟مثلا من الان بخوام برای فیزیک یک کارت گرافیک انویدیا رو بزارم چه جوری میشه اون وقت؟چون که فقط یک سالت برای کارت گرافیک وجود داره!

Mahdi_Moosavi
16-09-2008, 15:56
بله ، کارت های ATI بخاطر پشتیبانی از کراس فایر ایکس کار میکنه اما Nvidia خیر

منظور ایشون هم کارت Nvidia بود که قراره پردازنده فیزیکی بشه

:blink:

پس نظرت در مورد عکس زیر چیه :

Geforece 8600gt at 1x pci-e transfer rate
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

GPU-Z Validation ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bijan666
17-09-2008, 00:34
اقا من 8800gts 512 دارم از چه ورژن فیزیک و چه درایوری برای کارتم استفاده کنم که این فیزیک روی سیستمم فعال بشه ؟؟؟

بازی Grid از فیزیک پشتیبانی میکنه یا Devil Mar Cry 4 ????

behradsn
17-09-2008, 00:38
اقا یه سوال بهراد جان اون موقع باید دو اسلات پی سی ای مخصوص vga روی برد مادر بورد باشه درسته؟مثلا من الان بخوام برای فیزیک یک کارت گرافیک انویدیا رو بزارم چه جوری میشه اون وقت؟چون که فقط یک سالت برای کارت گرافیک وجود داره!

متاسفانه نمیشه

باید حتماً یه اسلات خالی پی سی آی اکسپرس وی جی ای داشته باشی بغیر از اینی که الان روش 4870 داری

برای همینه که مین 3 اسلاته خریدم

2تا برای ATI و یکی برای انویدیا

behradsn
17-09-2008, 00:40
:blink:

پس نظرت در مورد عکس زیر چیه :

Geforece 8600gt at 1x pci-e transfer rate
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fimg%2Fout.php%2Fi7050_geforce8600gt1XPcie.jpg)

GPU-Z Validation ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2Fgpuz%2F4hax7%2F)

wow

مرسی از عکسی که گذاشتی

اما من در ارسال قبلیم تصحیح کردم حرفمو و نوشتم که فقط یک اسلات پی سی آی اکسپرس وی جی ای با هر سرعتی کافیه

این عکس ضمیمه شما هم دلیل محکمی بود

واقعاً ممنون

Mahdi_Moosavi
17-09-2008, 12:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

==>>لیست تمام Game هایی که از nVIDIA PhysX پشتیبانی می کنند <<== ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali_ranger22
17-09-2008, 13:43
این جریان اینکه یه گرافیک 50 تومنی Pci بندازی برای فیزیک راحت کار میده?؟

behradsn
17-09-2008, 14:16
این جریان اینکه یه گرافیک 50 تومنی Pci بندازی برای فیزیک راحت کار میده?؟

اول این که شما کارت گرافیکی Nvidia سری 8 به بعد باید تهیه کنی

اگر مدل پی سی آی پیدا کردی که چه بهتر (ولی فکر نکنم تو ایران باشه)

یه پورت PCI-E باید خالی داشته باشی روی مادربرد و کارتو روش نصب کنی

آخرین درایورNvidia و PhysX رو هم باید نصب کنی

در آخر گیم هم باید از این فن آوری پشتیبانی کنه

با این اوصاف از 50 تا 300 درصد پرفورمانس شما بالا میره در گیم های PhysX Support

behradsn
17-09-2008, 15:48
امروز 7900 جی تی مو دام 8600 جیتی گرفتم

فردا پس فردا یه تست از فیزیکش میگیرم در کنار 4870 براتون میگذارم نتیجه رو

bijan666
17-09-2008, 22:27
اقا من 8800gts 512 دارم از چه ورژن فیزیک و چه درایوری برای کارتم استفاده کنم که این فیزیک روی سیستمم فعال بشه ؟؟؟

behradsn
18-09-2008, 10:44

دوست عزیز ، چند تا پست قبلی رو مطالعه کنی به تمام سئوال های شما جواب داده شده

لطفا یک مقدار تاپیک رو مطالعه کن :20:

behradsn
18-09-2008, 10:51
استادان عزیز در ستاپ کردن 8600 جتی برای استفاده از فیزیکش به مشکل برخوردم :41:

درایور 177.92 رو دانلود کردم و نصب کردم

آخرین ورژن فیزیک ایکس رو هم نصب کردن (PhysX_8.09.04_SystemSoftware)

اما در ویندوز ویستا کارت گرافیکی رو غیر فعال نشون میده

ارور ها و پیغامهارو واستون در زیر گذاشتم

ممنون میشم راهنمایی کنید

Mahdi_Moosavi
18-09-2008, 12:03
خب جالب شد !

شما forceware رو نصب نکن ! فقط با درایور PhysX امتحان کن .

davoodf
18-09-2008, 12:56
اقا روی مادر بورد برای اونهایی که کارت ati دارن برای استفاده از فیزیک انویدیا باید دو تا اسلات pci express برای vga وجود داشته باشه تا بشه یه کارتی که از فیزیک انویدیا پشتیابنی می کنه استفاده کرد درسته؟!یا روی یه اسلات pci معمولی هم میشه(مثل مودم)؟

Stream
18-09-2008, 13:06
استادان عزیز در ستاپ کردن 8600 جتی برای استفاده از فیزیکش به مشکل برخوردم :41:

درایور 177.92 رو دانلود کردم و نصب کردم

آخرین ورژن فیزیک ایکس رو هم نصب کردن (PhysX_8.09.04_SystemSoftware)

اما در ویندوز ویستا کارت گرافیکی رو غیر فعال نشون میده

ارور ها و پیغامهارو واستون در زیر گذاشتم

ممنون میشم راهنمایی کنید

خب شما تمام اصول سیستم عامل رو زیر پا گذاشتید :31:

نمیشه برای کارت گرافیک همزمان دو درایور روی سیستم عامل نصب کرد. همونطور که مهدی گفت Catalyst رو نصب کنید + PhysX System Software

behradsn
18-09-2008, 17:12
خب شما تمام اصول سیستم عامل رو زیر پا گذاشتید :31:

نمیشه برای کارت گرافیک همزمان دو درایور روی سیستم عامل نصب کرد. همونطور که مهدی گفت Catalyst رو نصب کنید + PhysX System Software

این کار رو هم کردم باز نشد

درایور رو حذف کردم بعد کاتالیست 8.9 جدید رو نصب کردم و بعد درایور فیزیک ایکس رو اما باز نشد !!!

جالب اینه که در ایکس پی وقتی درایور کارت انویدیارو نصب کیکنم درست نصب میشه و هیچ اروری نمیده ، جی پی یو زد هم اطلاعات درست میده راجع به کارت

اما درایور فیزیک ایکس انویدیارو که نصب میکنم داخل کنترل پنل نمیاد برای فعال کردن

برای همینه که گیر دادم به ویستا...

behradsn
18-09-2008, 20:10
بنده در فرون guru3d عضو هستم

متسفانه اونجا وقطی مطالب رو راجع به استفاده همزمان فیزیک با کارت رادئون خوندم متوجه شدم در ویستا نمیشه

فقط در اکس پی و ویندوز 7

اما براک جالبه که راجع به ویندوز 7 اینقدر صحبت میکنند اونجا ، مگر ورژن بتایی چیزی از این ویندوز وجود داره که رو این ویندوز تست کرده اند ؟!

alborz_k
23-09-2008, 11:14
بنده در فرون guru3d عضو هستم

متسفانه اونجا وقطی مطالب رو راجع به استفاده همزمان فیزیک با کارت رادئون خوندم متوجه شدم در ویستا نمیشه

فقط در اکس پی و ویندوز 7

اما براک جالبه که راجع به ویندوز 7 اینقدر صحبت میکنند اونجا ، مگر ورژن بتایی چیزی از این ویندوز وجود داره که رو این ویندوز تست کرده اند ؟!
خوب اگه اون ها تونستن رو xp تست کنند ، چرا شما نتونستی؟؟؟؟؟؟ مشکل از کجا بود؟؟؟؟؟؟
در ضمن مدل کارت جیفورش در قابلیت فیزیک تأثیر داره؟ مثلأ اگه از 8400 به جای 8600 استفاده بشه ، عملکرد پایین می اد؟؟؟؟

behradsn
23-09-2008, 12:19
خوب اگه اون ها تونستن رو xp تست کنند ، چرا شما نتونستی؟؟؟؟؟؟ مشکل از کجا بود؟؟؟؟؟؟
در ضمن مدل کارت جیفورش در قابلیت فیزیک تأثیر داره؟ مثلأ اگه از 8400 به جای 8600 استفاده بشه ، عملکرد پایین می اد؟؟؟؟

تو اکس پی کار میکنه ، مشکل از رجیستری ویندوز من بود که با نصب دریایور فیزیک آیکنش تو کنترل پنلش نمیاد

ولی در اکس پی 100درصد کار میکنه....

درمورد 8600 و 8400 هم موثرترین چیز تعداد Stream Prossesor ها هستش که هرچی بیشتر باشه تو جی پی یو عملکرد فیزیک ایکسش بیشتر میشه

alborz_k
23-09-2008, 14:43
تو اکس پی کار میکنه ، مشکل از رجیستری ویندوز من بود که با نصب دریایور فیزیک آیکنش تو کنترل پنلش نمیاد

ولی در اکس پی 100درصد کار میکنه....

درمورد 8600 و 8400 هم موثرترین چیز تعداد Stream Prossesor ها هستش که هرچی بیشتر باشه تو جی پی یو عملکرد فیزیک ایکسش بیشتر میشه
ممنون از جوابت.
نوع حافظه هم تأثیر می زاره؟ مثلأ حافظه ی 8600 ، ddr2 باشه و یا ddr3 ?

behradsn
23-09-2008, 17:31
ممنون از جوابت.
نوع حافظه هم تأثیر می زاره؟ مثلأ حافظه ی 8600 ، ddr2 باشه و یا ddr3 ?

خیلی کم ، بیتاثیر نیست ولی ، تفاوتی که در رندر گرافیکی داره در پردازش فیزیکی نداره ، چون پردازش فیزیکی نیاز به بافر شدن برای مدت طولانی مانند گرافیک سه بعدی نداره

ریل تایمه...

Benygh
23-09-2008, 18:25
عکس هایی از نسخه 7 ویندوز موجده که از نسخه ی آزمایش اونه !
مطمئنا یا با اون تست کردند و یا توسط شرکت کارت گرافیکی چنین اطلاعاتی داده شده !

milky way
23-09-2008, 19:38
نسخه Whql نیومد ؟

milky way
26-09-2008, 02:23
Whql 178 هم اومد بالاخره امروز .

M659
26-09-2008, 02:56
behradsn شما آخرش نشد توی XP تست کنی؟
این مسئله که روی Vista کار نمی کنه که تقریبا در غالب مکان هایی که در این مورد بحث شده، بود.
منتظریم.
لیست بازی ها هم که الان خیلی هاشون در دست رس هستن.
اگه بتونی چند تا بنچ مارک بذاری خیلی خوب میشه.
ممنون از زحماتی که می کشی.

ghahremanimehdi
01-10-2008, 02:51
میشه درباره ی اینکه اصلا PhysX چیه و به چه دردی میخوره صحبت کنید روی کارتهای سری 9 هستش؟

javadshahvand
01-10-2008, 10:35
میشه درباره ی اینکه اصلا PhysX چیه و به چه دردی میخوره صحبت کنید روی کارتهای سری 9 هستش؟

یه گشتی توی همین تاپیک بزنی متوجه میشی

behradsn
03-10-2008, 22:28
روی اکس پی کار میکنه 100%

روی ویستا کار نمیکنه فعلاً 100%

بازی ها هم راستشو بخواهید بنچی ازشون نیست که با فیزیک چقدر پرفورمانسون بالا میره

اما تعداد بازیهای فیزیک ساپورت فعلاً محدود هستند

Kaptian Black
09-10-2008, 10:54
آیا 8400 فیزیک ایکس رو ساپورت میکنه ؟

alborz_k
09-10-2008, 13:05
آیا 8400 فیزیک ایکس رو ساپورت میکنه ؟
بله. اما این کارت گرافیک تو انجام وظایف خودش مونده ، من نمی دونم که چه جوری می خواد پردازش فیزیک رو هم انجام بده.

Kaptian Black
09-10-2008, 13:33
بله. اما این کارت گرافیک تو انجام وظایف خودش مونده ، من نمی دونم که چه جوری می خواد پردازش فیزیک رو هم انجام بده.

نه فقط میخوام ازش به عنوان پردازش گر فیزیک استفاده کنم

alborz_k
09-10-2008, 13:39
اره . می شه. اما اگه 8600 استفاده بشه ، کاراییش خیلی بالاتر می ره.

behradsn
09-10-2008, 18:21

توجه داشته باش که در ویستا نمیتونید از کارت انویدیا در کنار کارت رادئون برای بهره بری از فیزیکش استفاده کنی

فقط در اکس پی فعلاً اینکار صورت پذیره

در ضمن شما میتونی در ویستا و اکس پی از کارتی مانند 8400 در کنار کارت قویتر انویدیا بعنوان پردازش کننده فیزیکی استفاده کنی

مثلا 8400 در کنار +9800GTX یا کارت های دیگه

البته شما باید بگردی ببینی اگر از 8400 در کنار کارت قویتر بخواهی بعنوان پردازش فیزیکی استفاده کنی پرفورمانس بیشتری خواهد داشت یا اینکه فقط از یک کارت قوی بعنوان پردازش گرافیکی و فیزیکی

به نظر من بالاتر از +9800GTX فکر نکنم 8400 در کنارش پرفورمانسو بالا ببره (البته مطمئن نیستم)

gamekhor2007
12-10-2008, 06:09
من درایور 178.13 whql رو گرفتم و نصب کردم.اما وقتی برنامه فیزیک رو اجرا میکنم مثل اینکه کارت رو نمیشناسه.اینم عکس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید .کارتم ZOTAC 9600 Gt AMP هست.

Stream
12-10-2008, 08:14
من درایور 178.13 whql رو گرفتم و نصب کردم.اما وقتی برنامه فیزیک رو اجرا میکنم مثل اینکه کارت رو نمیشناسه.اینم عکس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید .کارتم ZOTAC 9600 Gt AMP هست.
بخش Settings رو نگاه کنید ببینید گزینه Geforce PhysX رو می تونید انتخاب کنید یا خیر.

behradsn
12-10-2008, 21:19
به نظر من اگه این مسئله فیزیک بالا بگیره (البته هنوز معلوم نیست) راه چاره بهتر اینه که از کارت فیزیک آگیا استفاده بشه

تو ایران انگار 100 تومنه حدوداً و سخت پیدا میشه

اما از اونور آب اگه بشه آورد خوب میشه

سرجمع میتونم اینو بگم که مسئله ساپورت فیزیک فعلاً اونقدر مهم نیست که بخواد ذهن کاربران کارت های رادئون رو به خودش مشغول کنه و بخواد براشون مهم باشه (ازجمله خود من)

سال آینده میلادی و ارائه شدن سری بازی های جدید همه چی رو معلوم میکنه

تکلیف ساپورت فیزیک کارت های رادئون هم تا اون زمان معلوم شده

بهتره تا ارائه بازی های جدید در سال آینده میلادی در صورتی که درصد ساپورت اونها از پردازش فیزیکی بالارفت صبر کنیم بعد دست به اقدام بزنیم

gamekhor2007
13-10-2008, 06:15
بخش Settings رو نگاه کنید ببینید گزینه Geforce PhysX رو می تونید انتخاب کنید یا خیر.

بله میتونم انتخاب کنم

gamekhor2007
15-10-2008, 06:27
کسی جواب سوال من رو نمیده؟

Mahdi_Moosavi
15-10-2008, 20:55
کسی جواب سوال من رو نمیده؟

خب این نشون دهنده اینه که PhysX Processor کارت گرافیک شما فعال شده . ربطی به اون قسمتی که شما شات گرفتی ، نداره .

rezidentevilone
15-10-2008, 23:25
کارت گرافیک شما به طور رسمی توی لیست ساپرت PhysX نیست ولی اکثر جاها تست های موفقیت آمیزی از PhysX همراه با G84 داشته اند. اطلاعی ندارم نیازی به تغییر فایل های inf برای اضافه کردن پشتیبانی هست یا نه؛ می تونید کمی جست و جو کنید.!

سلام...

می شه لطفا بگید شما از کجا این رو دیدی ( لیست کجاست؟ لینک لطفا ):10:

Stream
15-10-2008, 23:43
سلام...

می شه لطفا بگید شما از کجا این رو دیدی ( لیست کجاست؟ لینک لطفا ):10:
الان با PhysX System Software های جدید همه کارت های گرافیک سری 8 به بعد از PhysX پشتیبانی می کنند.

به هر حال این آخرین نسخه PhysX System Software هست که در قسمت Products Supported می تونید این GPU ها رو ببینید:

nelson
17-10-2008, 14:44
سلام چند تا سوال اساسی داشتم ایا یک بازی که physx ساپورت است با کارتهای ati سری 4000 اجرا نمیشه یا اگه میشه کیفیت بازی پایین میاد یا نه اگه اره افت کیفیت چقدر است؟دوم ایا اگه physx برای ati تایید بشه افزایش فریم در جه حدی است ایا بیشتر از 5 فریم؟ سوم اگه havok از cpu به gpu منتقل بشه ایا مانند physx باعث افزایش کارایی مشود و physx برتری خود را از دست میدهد؟ خیلی ممنون

Stream
17-10-2008, 15:09
یک بازی که از PhysX پشتیبانی کنه مسلما توسط کارت های گرافیک ATI اجرا میشه. فقط پردازش فیزیک توسط PhysX صورت نمی گیره و مسلما شما یک سری افکت ها رو نمی بینید.

PhysX بطور رسمی برای کارتهای گرافیک ATI پشتیبانی نمیشه و نخواهد شد. بطور غیر رسمی هم چیزی مشخص نیست.
اینکه PhysX باعث افزایش فریم میشه یا نه خودش یک مبحث خیلی گسترده است. یک مطالعه درباره نحوه پردازش فیزیک و Geforce PhysX در دو بازی Unreal Tournoment 3 و Ghost Recon - Advanced Warfighter 2 داشته باشید خیلی از سوالاتتون خود به خود پاسخ داده میشه.

معماری Havok کاملا با PhysX فرق می کنه. ولی اینکه با منتقل شدنش از CPU به GPU افزایش کارایی رو در پی داره یا خیر به Application مورد نظر بستگی داره که چطور طراحی شده باشه.

nelson
17-10-2008, 16:28
خیلی از پاسخ ممنون ولی ابن که میگید هیچگاه به طور رسمی پشتیبانی نمیشه 100 درصد است یا نه؟

Stream
17-10-2008, 16:33
چند ماه پیش مذاکرات خیلی زیادی بین ATI و NVIDIA صورت گرفت که ATI اعلام کرد هیچ برنامه ای برای پشتیبانی رسمی از PhysX در آینده نداره و کماکان به همکاری با Intel برای توسعه Havok ادامه میده.

Kaptian Black
28-10-2008, 18:21
فرق Geforce PhysX با Ageia PhysX در چیه ؟:31:

4daneshjo
14-11-2008, 15:54
ببخشید که این سوال رو میکنم چون تا حالا هیچی نفهمیدم
یکی از دوستان لطف کنه یکم واضحتر توضیح بده این physx رو چه جوری بگیرم ونصب کنم کارت من giga8500 gt هست و نمیتونم باهاش time shift رو بازی کنم این physx رو نصب کنم میتونم اجرا کنم

behradsn
14-11-2008, 18:24
فرق Geforce PhysX با Ageia PhysX در چیه ؟:31:

Ageia اولین شرکتی بود که چیپ پردازش فیزیکی رو ساخت و بوسیله اون این کار پردازش مجزا فیزیک در محیط های سه بعدی ابداع گردید

Geforce PhysX هم نام تجاری قسمطی از جی پی رو های شرکت انویدیا است که بطور مجزا قادر به پردازش فیزیک بازی ها است

sinaset
21-11-2008, 15:59
چند ماه پیش مذاکرات خیلی زیادی بین ATI و NVIDIA صورت گرفت که ATI اعلام کرد هیچ برنامه ای برای پشتیبانی رسمی از PhysX در آینده نداره و کماکان به همکاری با Intel برای توسعه Havok ادامه میده.
سلام ارمان
ممنون ارمان جان بابت این خبر
خوب ارمان اخرش معلوم نشود کی این موتور هاواک درایورش بیشرون میاید
و چه بازی ها رو ساپورت می کنه
و ایا قابل رقابت با PhysX انویدیا هست ؟
راستی من فکر کنم اگر بیرون بیاید روی کارت های 4870 و 4850 خیلی تاثیر گزار باشه نظر شما چیه؟

Stream
21-11-2008, 16:05
سلام ارمان
ممنون ارمان جان بابت این خبر
خوب ارمان اخرش معلوم نشود کی این موتور هاواک درایورش بیشرون میاید
و چه بازی ها رو ساپورت می کنه
و ایا قابل رقابت با PhysX انویدیا هست ؟
راستی من فکر کنم اگر بیرون بیاید روی کارت های 4870 و 4850 خیلی تاثیر گزار باشه نظر شما چیه؟
هیچ خبری نیست. احتمالا برنامه ای برای اجرای Havok توسط GPU های این نسل ATI وجود نداره و این اتفاق حداقل توی این نسل نمی افته.

ravani_13
01-12-2008, 00:26
سلام

ولی میشه امیدوار بود که در نسل اینده ی ATI ها البته به صورت ( غیر رسمی ) این ساپورت انجام بشه

واسه یه کاربر معمولی cuda به غیر از افکت هایی مثل اتش سوزی و دود و ... در بازی کاربرد خاص دیگه ای نداره . داره ؟

Stream
01-12-2008, 00:35
سلام

ولی میشه امیدوار بود که در نسل اینده ی ATI ها البته به صورت ( غیر رسمی ) این ساپورت انجام بشه

واسه یه کاربر معمولی cuda به غیر از افکت هایی مثل اتش سوزی و دود و ... در بازی کاربرد خاص دیگه ای نداره . داره ؟
پشتیبانی از PhysX خیلی هم مهم نیست، خود ATI هم هیچ تمایلی به پشتیبانی از PhysX نشون نداده.
چون احتمال میره نسخه GPU-based موتور فیزیک Havok (یا یک موتور فیزیک اختصاصی دیگه) در پروژه ATI Stream که یک تحول در GPU Accelerated Computing هست پشتیبانی بشه.

CUDA فعلا به جز موتور فیزیک PhysX کاربرد خانگی خاص دیگه ای نداره.

ghahremanimehdi
01-12-2008, 01:42
Cuda جریانش چی هست ؟ همون فیزیکس هست ؟

Kaptian Black
01-12-2008, 06:53
Cuda جریانش چی هست ؟ همون فیزیکس هست ؟

اگه درست فهمیده باشم PhysX یکی از قابلیت های Cuda ه وفعلا کاربردش فقط تو گیم ه و فقط انویدیا این قابلیت رو داره ...

behradsn
01-12-2008, 23:25
اگه درست فهمیده باشم PhysX یکی از قابلیت های Cuda ه وفعلا کاربردش فقط تو گیم ه و فقط انویدیا این قابلیت رو داره ...

Cuda ابداع کننده پردازش سخت افزاری حرکت آبجکت های سه بعدی در فضا بصورت رندوم هست که نام انحصاری PhysX رو برروی این عملکرد گذاشت

اما این که انویدیا پشتیبانی میکنه از این قابلیت درست نیست و اولین سری چیپ هایی که قابلیت پردازش سخت افزاری PhysX رو داشتند از طرف شرکت Agia ارائه شده و میشه

کارت های پی سی آی 1 سرعته و پی سی آی این چیپ برای پردازش سخت افزاری وجود داره که برند هایی مانند ASUS / BFG و چند برند دیگه ارائه میدهند این کارت ها رو

بعد از مدتی با همکاری Cuda انویدیا این قابلیت رو در جی پی یو های سری 8 به بعد گنجوند

البته PhysX تنها سیستم پردازش سخت افزاری نیست و HAVOK هم به اینگونه عمل میکنه اما فقط فعلاً از طریق سی پی یو با عملکردی نصبتاً ضعیفتر و متفاوت تر

درضمن برای استفاده از PhysX انویدیا و Agia نرم افزار یا بازی باید از این تکنولوژی پشتیبانی کنه....

Mahdi_Moosavi
02-12-2008, 03:12
Cuda ابداع کننده پردازش سخت افزاری حرکت آبجکت های سه بعدی در فضا بصورت رندوم هست که نام انحصاری PhysX رو برروی این عملکرد گذاشت

اما این که انویدیا پشتیبانی میکنه از این قابلیت درست نیست و اولین سری چیپ هایی که قابلیت پردازش سخت افزاری PhysX رو داشتند از طرف شرکت Agia ارائه شده و میشه

کارت های پی سی آی 1 سرعته و پی سی آی این چیپ برای پردازش سخت افزاری وجود داره که برند هایی مانند ASUS / BFG و چند برند دیگه ارائه میدهند این کارت ها رو

بعد از مدتی با همکاری Cuda انویدیا این قابلیت رو در جی پی یو های سری 8 به بعد گنجوند

البته PhysX تنها سیستم پردازش سخت افزاری نیست و HAVOK هم به اینگونه عمل میکنه اما فقط فعلاً از طریق سی پی یو با عملکردی نصبتاً ضعیفتر و متفاوت تر

درضمن برای استفاده از PhysX انویدیا و Agia نرم افزار یا بازی باید از این تکنولوژی پشتیبانی کنه....

در مورد CUDA فکر میکنم که اطلاعات شما اشتباه است .

NVIDIA CUDA™(Compute Unified Device Architecture)l یک تکنولوژِی با محیط به زبان C هست ، که این قابلیت رو برای برنامه نویسان و طراحان فراهم میکنه که تا با استفاده از قابلیت پردازش موازی ( Parallel Processing ) توسط Stream Processor های موجود در GPU برنامه های پیچیده مورد نظرشون رو در کسر زمانی بسیار کمتری نسبت به CPU اجرا کنند .

از ویژگی های بارز این تکنولوژی :

1 - استفاده از زبان استاندارد C برای توسعه application های موازی در GPU

2 - درایورهای CUDA هم با درایورهای OpenGL و هم DIRECTX کارت های گرافیک سازگاری دارند

3 - سازگاری با نسخه های 32 و 64 بیتی ، سیستم های عامل Windows و Linux

4 - درایور های CUDA مسیری با سرعت بالای ترانسفر DATA بین GPU و CPU ایجاد می کنند .

....
...
..
.

میشه گفت CUDA فقط برای پردازش فیزیک یا به اصطلاح PhysX کاربرد نداره و میشه خیلی از نرم افزارهای مهندسی و آماری رو هم با استفاده از CUDA شبیه سازی و در نهایت اجرا کرد .

ضمنا CUDA ، زاده خود nVIDIA هست .

PCminister
02-12-2008, 08:10
میشه گفت CUDA فقط برای پردازش فیزیک یا به اصطلاح PhysX کاربرد نداره و میشه خیلی از نرم افزارهای مهندسی و آماری رو هم با استفاده از CUDA شبیه سازی و در نهایت اجرا کرد .در سوپر کامپیوتر FASTRA که در دانشگاه انتورپ در بلژیک با استفاده از 4 کارت 9800GX2 ساختن از همین CUDA برای شبیه سازی اعضاء داخلی بدن استفاده شده و به کمک قدرت پردازشی این کارتها محاسبات بسیار پیچیده شبیه سازی را حتی سریعتر از کامپیوتر های چند ده هزار دلاری انجام میدن.

همینطور که میبینین خبری از پل SLI نیست (البته 4 کارت 9800GX2 را هم نمیشه روی یک مادربرد SLI کرد).

Another interesting note is that this system doesn't need SLI, their application uses the NVIDIA CUDA programming model which makes all eight GPUs work in parallelدر این کامپیوتر 4000 هزار یورویی از همین CUDA برای افزایش سرعت پردازش تصاویر توموگرافی استفاده شده.

منابع:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباتشکر

javadshahvand
02-12-2008, 17:56
download CUDA

لیست کارتهای رو که ساپورت میکنه مشخص شده

yasser1680
11-12-2008, 08:26
CUDA 3.0 در اواخر 2009 طراحی میشود.

هم اکنون کاربران Nvidia CUDA به بیش از 25.000 نفر میرسد بیش از 100 برنامه و بازی هم از پردازش CUDA بهره میبرن.

yasser1680
12-12-2008, 23:46
AMD باز هم مخالفت خود را در باره پردازش فیزیک با عنوان PhysX will Die, Says AMD مطرح کرد.

Amin_0913
17-01-2009, 20:59
یعنی ati از فیزیک و کودا پشتیبانی نمیکنه؟

Stream
18-01-2009, 07:29
یعنی ati از فیزیک و کودا پشتیبانی نمیکنه؟
PhysX و CUDA تکنولوژی های NVIDIA هستند.

Amin_0913
18-01-2009, 11:44
اما مثل اینکه که ATi یه برنامه داره به اسم استریم که خاصیت کودا برای این کارتها رو فراهم میکنه یعنی یه جور کودا برای Ati

Stream
18-01-2009, 14:38
اما مثل اینکه که ATi یه برنامه داره به اسم استریم که خاصیت کودا برای این کارتها رو فراهم میکنه یعنی یه جور کودا برای Ati
ATI هم با ATI Stream بصورت Effective وارد دنیای GPGPU شده. NVIDIA نسبت به ATI توی این زمینه جلوتره (و پیشرفت سریعتری هم داره..!)

dali251
25-02-2009, 15:42
من نیاز به محاسبات عددی سنگین با نرم افزار Ansys دارم. می تونم با استفاده از این قابلیت ها سرعت محاسبات رو بالا ببرم؟

ali_ranger22
25-02-2009, 16:24
جدیدا ATI و Nvidia با هم مذاکره نکردن دوباره برای استفاده از فیزیک ایکس ؟؟

Stream
25-02-2009, 23:12
من نیاز به محاسبات عددی سنگین با نرم افزار Ansys دارم. می تونم با استفاده از این قابلیت ها سرعت محاسبات رو بالا ببرم؟

ANSYS فعلا GPU Accelerated شده ولی این قضیه ربطی به پردازش فیزیک فعلی نداره. اون از طریق CUDA انجام شده.

جدیدا ATI و Nvidia با هم مذاکره نکردن دوباره برای استفاده از فیزیک ایکس ؟؟

من جدیدا خبری نشنیدم ولی NVIDIA همیشه مایل بوده ATI از PhysX استقبال کنه. ATI هم تمایلی نداره مثل اینکه.

BZ7
01-06-2009, 20:19
ببخشید چطور میشه از ATi Stream استفاده کرد . نرم افزار خاصی باید نصب بشه ؟ و آیا خود نرم افزار بایداز ATi Stream پشتیبانی کنه ؟ و اینکه آیا نمیشه ATi Stream همراه با CPU همزمان برای پردازش کل سیستم (همه کارها ) کار کنن ؟ اگه یکم توضیح در موردش بدین ممنون میشم

Stream
01-06-2009, 20:40
ببخشید چطور میشه از ATi Stream استفاده کرد . نرم افزار خاصی باید نصب بشه ؟ و آیا خود نرم افزار بایداز ATi Stream پشتیبانی کنه ؟ و اینکه آیا نمیشه ATi Stream همراه با CPU همزمان برای پردازش کل سیستم (همه کارها ) کار کنن ؟ اگه یکم توضیح در موردش بدین ممنون میشم
اگه آخرین درایورهای ATI رو نصب کنید می تونید از ATI Stream استفاده کنید. نیازی به نصب نرم افزار خاصی نیست. همین که نسخه درایور شما Catalyst 8.12 یا جدیدتر باشه کافیه. البته کارت گرافیکتون هم باید سری Radeon HD 2000 به بعد باشه.
در مورد سوال دوم، بله، نرم افزار باید از ATI Stream پشتیبانی کنه و نمیشه هر پردازشی رو با ATI Stream انجام داد.

اطلاعات بیشتر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنکته: این مسئله ارتباطی با پردازش فیزیک و این تاپیک نداره، اگه سوال دیگه ای دارید تاپیک جدید بزنید.

HOJ-JAT
11-07-2009, 17:57
من به تازگی geforce 9500 gt 1gig خریدم تو کنترل پنلش این منو است physx و می شه فعال یا غیر فعالش کنی حالا این چی و من فعالش کنم؟

am_pixels
12-07-2009, 01:24
سلام. من یه کارت 4850 دارم . میخوام بدونم مادر برد Biostar TF8200 A2+ i که 8200 geforce آنبرد داره می تونم ازش به عنوان موتور فیزیک استفاده کنم و همزمان با کارت خودم فعال باشه؟ کسی تست کرده؟ راجع به مشکل 2 کارت در ویستا اطلاعات جدیدی نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Stream
12-07-2009, 01:33
من به تازگی geforce 9500 gt 1gig خریدم تو کنترل پنلش این منو است physx و می شه فعال یا غیر فعالش کنی حالا این چی و من فعالش کنم؟

در مورد اینکه چی هست، این تاپیک رو بخونید با کلیت موضوع آشنا می شید.
در مورد اینکه فعالش کنید یا نه، فعال کردنش در کارایی کلی سیستم شما هیچ تفاوتی ایجاد نمی کنه.

سلام. من یه کارت 4850 دارم . میخوام بدونم مادر برد Biostar TF8200 A2+ i که 8200 geforce آنبرد داره می تونم ازش به عنوان موتور فیزیک استفاده کنم و همزمان با کارت خودم فعال باشه؟ کسی تست کرده؟ راجع به مشکل 2 کارت در ویستا اطلاعات جدیدی نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امکان پذیر نیست.

به جز مسئله درایور در ویندوز ویستا، PhysX نیاز به 256 مگابایت Dedicated Memory داره و در چیپ های آنبرد قابل اجرا نیست.

am_pixels
12-07-2009, 02:31
ممنون بابت پاسخ سریعتون. می دونستم 256 حافظه می خواد اما چون تو مشخصات مادربرد نوشته بود 512MB SHARED شک داشتم. حالا با این اوصافی که فرمودید گویا نمی شه. 2 سوال دیگه لطفا :
1- راجع به مسئله ای که در ویستا وجود داره پیشرفتی رخ نداده ؟
2 - سری 8000 PCI کارت های جیفورس تو بازار دیده شده ؟!
(می خوام مادربرد بگیرم و اگه به این طریق بشه بدون مشکل فیزیک رو گرفت کراس فایر می گیرم اما اگه بی فایده باشه نمی خوام هزینه اضافی کرده باشم به خاطر مادربرد)

Stream
12-07-2009, 11:17
ممنون بابت پاسخ سریعتون. می دونستم 256 حافظه می خواد اما چون تو مشخصات مادربرد نوشته بود 512MB SHARED شک داشتم. حالا با این اوصافی که فرمودید گویا نمی شه. 2 سوال دیگه لطفا :
1- راجع به مسئله ای که در ویستا وجود داره پیشرفتی رخ نداده ؟
2 - سری 8000 PCI کارت های جیفورس تو بازار دیده شده ؟!
(می خوام مادربرد بگیرم و اگه به این طریق بشه بدون مشکل فیزیک رو گرفت کراس فایر می گیرم اما اگه بی فایده باشه نمی خوام هزینه اضافی کرده باشم به خاطر مادربرد)
1. در ویستا تغییری رخ نداده چون این مشکل به ساختار سیستم عامل برمی گرده. در Windows 7 این مشکل حل شده.

2. بله، Albatron یک PCI 8400GS عرضه کرده بود که فکر کنم قبلا هم در این تاپیک معرفی شده بود.

am_pixels
13-07-2009, 15:19
1.
2. بله، Albatron یک PCI 8400GS عرضه کرده بود که فکر کنم قبلا هم در این تاپیک معرفی شده بود.

سلام. منظورم بازار تهران هست، کسی تا حالا تو بازار تهران تونسته سری 8 پی سی آی پبدا کنه ؟ ممنون.

am_pixels
18-07-2009, 04:00
امکان پذیر نیست.

به جز مسئله درایور در ویندوز ویستا، PhysX نیاز به 256 مگابایت Dedicated Memory داره و در چیپ های آنبرد قابل اجرا نیست.

سلام. طبق تحقیقات من گویا این مطلب در ویستا امکان پذیره... گفتم عرض کنم تا دوستان همه بدونند. سوال من راجع به +biostar 8200 a2 و اینکه آیا می شه از گرافیک آنبرد این برد به عنوان physic استفاده کرد که اینطور که پیداست می شه.

Abolfazl3007
26-07-2009, 14:21
دوستان من درایور 190.38 nvidia رو دانلود کردم
ویندوز رو عوض کردم و درایور رو نصب کردم
حالا که نصب شده اصلا همراش فیزیک نصب نشده
خودم هم جداگانه فیزیک رو نصب کردم(PhysX_9.09.0428_SystemSoftware) ولی بازم تو nvidia control panel قسمت physx نیومد .
مشکل چیه ؟ لطفا راهنمایی کنید

Stream
26-07-2009, 14:48
دوستان من درایور 190.38 nvidia رو دانلود کردم
ویندوز رو عوض کردم و درایور رو نصب کردم
حالا که نصب شده اصلا همراش فیزیک نصب نشده
خودم هم جداگانه فیزیک رو نصب کردم(PhysX_9.09.0428_SystemSoftware) ولی بازم تو nvidia control panel قسمت physx نیومد .
مشکل چیه ؟ لطفا راهنمایی کنید
دوست عزیز کارت گرافیک شما چیه؟

به NVIDIA Control Panel مراجعه کنید و ببینید در قسمت 3D Settings چیزی درباره PhysX مشاهده می کنید یا خیر.

Abolfazl3007
26-07-2009, 16:26
دوست عزیز کارت گرافیک شما چیه؟

به NVIDIA Control Panel مراجعه کنید و ببینید در قسمت 3D Settings چیزی درباره PhysX مشاهده می کنید یا خیر.
کارتم 8500 gt هستش
در قسمت 3d setting هم چیزی درباره physx نیست کلا هیچ جای control panel نیست
ولی وقتی درایور های قبلی رو نصب میکنم میاد
ولی رو 190.38 whql این مشکل هست

Kianoosh
26-07-2009, 17:05
تو کنترل پنل باید nvidia control panel-nvidia nview desktop manager -nvidia physx داشته باشی کدوماشو نداری؟!درایوهای قبلی رو پاک کن بعد 190.38 بریز نشد بتا 190.40 بریز

Abolfazl3007
26-07-2009, 17:21
تو کنترل پنل وقتی خودم physx رو نصب کردم nvidia physx اومد و هر 3 تا رو دارم ولی هنوز هم تو nvidia control panel قسمت تنظیمات فیزیک که فعال و غیر فعالش میکردی نیست
الان وقتی وارد بازی مثل cryostatis میشم از تو تنظیمات گرافیکی بازی میتونم hardware physx رو فعال کنم
به نظر شما مشکلی ندارم ؟

Stream
26-07-2009, 18:55
تو کنترل پنل وقتی خودم physx رو نصب کردم nvidia physx اومد و هر 3 تا رو دارم ولی هنوز هم تو nvidia control panel قسمت تنظیمات فیزیک که فعال و غیر فعالش میکردی نیست
الان وقتی وارد بازی مثل cryostatis میشم از تو تنظیمات گرافیکی بازی میتونم hardware physx رو فعال کنم
به نظر شما مشکلی ندارم ؟
اگه PhysX در بازی ها فعال باشه مشکل خاصی نیست... به هر حال می تونید نسخه جدید رو هم تست کنید شاید این باگ برطرف شده باشه.

javad2015
26-07-2009, 19:21
شاید انویدیا خواسته کار بی خودی نکنه چون وقتی یه نفر یه کارت میخره میخاد از حداکثر کاراییش استفاده کنه حالا بیاد فیزیک رو disable کنه که مثلا چی بشه

Kianoosh
27-07-2009, 06:28
شاید انویدیا خواسته کار بی خودی نکنه چون وقتی یه نفر یه کارت میخره میخاد از حداکثر کاراییش استفاده کنه حالا بیاد فیزیک رو disable کنه که مثلا چی بشه

اینی که میگی یعنی چه!؟:دی

به نظر شما مشکلی ندارم ؟

خب مشکل خاصی نیست شاید برخی بازی ها تنظیم فیزیک نداشته باشن کلا از 3d بتونی انتخاب کنی و فعال کنی راحتتره

باز نسخه های جد ید تست کن همونطور که آرمان گفت...

javad2015
27-07-2009, 09:49
یعنی جناب عالی تا حالا کسی رو دیدی که بیاد physx کارتش رو غیر فعال کنه؟:31::27:

Kianoosh
27-07-2009, 12:09
یعنی جناب عالی تا حالا کسی رو دیدی که بیاد physx کارتش رو غیر فعال کنه؟

غیر فعال که نه!ولی فعالش تو خیلی از بازی ها تاثیر کم و یه سری دیگه بی اثر هست و بازی هایی که واقعا با پشتیبانی فیزیک میشه پرفرمنس بیشتر داشت تک و توک!هستند:دی

millad1388
01-08-2009, 16:20
:31:کسی اسم پرداشگر فیزیک ATI رو میدونه ؟اسم با حالی هم داشت!!!:31:

Kianoosh
03-08-2009, 01:21
کسی اسم پرداشگر فیزیک ATI رو میدونه ؟اسم با حالی هم داشت!!!

آقا شما چه مهارتی در اسپم دادن داریها!:دی:

BZ7
11-08-2009, 19:49
ATI Stream مگه میشه باهاش فیزیک هم پردازش کرد تا اونجا که من میدونم اینا از havok استفاده میکنن که از cpu استفاده میکنه :D

alborz_k
28-08-2009, 04:26
:31:کسی اسم پرداشگر فیزیک ATI رو میدونه ؟اسم با حالی هم داشت!!!:31:
سلام. کلأ کارت های ati دستور العمل خاصی برای پردازش دستورات مبتنی بر فیزیک رو ندارند ، و برنامه نویسان این نوع دستورات رو بر مبنای hovak که قابلیت پردازش فیزیک داره ، می نویسند !! و کار پردازش دستورات hovak رو هم پردازنده ی مرکزی انجام می ده!

Guts
16-11-2009, 14:14
Physx واقعاً تکنولوژی جالبیه [یکی از دلایلی که من Nvidia رو بیشتر از ATI دوست دارم]، در هر صورت زمان خرید کارت گرافیک جدید Physx رو هم در نظر بگیرید.
البته در صورتی که کارت شما آنچنان قوی نباشه بهتره در بعضی از بازی‌ها Physx رو خاموش کنید چون بخاطر پردازش مازادی که بر GPU تحمیل میشه باعث افت فریم ریت در بازی میشه، البته بازی با بازی فرق میکنه [و در ادامه می‌بینید Nvidia کاری کرده که این حتی محسوس‌تر هم بشه].
بازی Batman یکی از بازی‌هایه که بشکل خیلی گسترده از Physx API استفاده کرده و توسعه دهندگان بازی موتور Unreal3 رو به شکل وسیعی برای استفاده بهینه از Physx توسعه دادن. این بازی یکی از بازی‌هایی که شما بدون شک تأثیر اجرای بازی با Physx و بدون اونو می‌بینید.

حالا بریم سراغ تست ها.

زمانی که Physx رو در بازی غیر فعال کرده باشم نتایج به این صورته.

وقتی Physx رو در حالت نرمال قرار می‌دیم، دقت کنید بدلیل پشتیبانی نکردن GPU های ATI از Physx فریم‌ریت به شکل گسترده‌ای محدود میشه و نباید اصلاً روی این کارت‌ها Physx رو در بازی فعال کنید (گرچه اصلاً نباید بتونید این کار رو بکنید!).

وقت Physx روی High باشه نتایج اینطور می‌شه.

زمانی که یه‌کارت اختصاصی برای Physx در نظر بگیریم نتایج برای GTX260 به این صورت میشه، و خیلی جالبه تأثیر کارت مجزا برای Physx واقعاً جالبه، حتی یه کارت ضعیف مثل 9500GT؛ البته در رزولوشن‌های پائینتر بخاطر افزایش فریم‌ریت اختلاف‌ها بیشتر می‌شه ولی من دیگه عکسش رو نذاشتم. [این امکان روی ویندوز XP و 7 فقط کار میکنه]

حالا بریم سراغ CPUها:

وقتی Physx خاموشه.

این نتایج زیر نشون میده که موتور Unreal3 با چه قدرتی Multi-core و MultiThreading رو پشتیبانی میکنه.

حالا جای خیلی جالب اینجاست، در حالتی Physx روشن میشه؛ محسابات Physx بسیار سنگین هستن و توان زیادی طلب میکنن ولی نکته جالب اینجاست وقتی Physx روشن میشه میزان استفاده از CPU به طور چشم‌گیری کاهش پیدا میکنه و جالبتر اصلاً چرا استفاده از CPU به صورت کلی انقدر کمه!؟ که این امر حتی نگارنده مقاله رو هم شگفت زده کرده :13:. جواب سوال رو در ادامه مشخص میکنیم.

خوب حالا یه نگاهی بندازیم به استفاده از Threadهای مختلف و استفاده از CPU در حالت استفاده از Physx و Physx خاموش. این نکته مهمه که Physx API قراره Multi Threads رو بهینه کنه اما در زیر همونطور که می‌بینید روی Core i7 تنها یک Thread داره استفاده میشه! که خیلی عجیبه این چنین اختلافی با حالتی که Physx خاموش هست.
خوب برای جواب نگارنده کفش و کلاه کرده و رفته از یک توسعه دهنده بازی سوال کرده و باید گفت wow مثل اینکه Nvidia به صورت مصنوعی کاری میکنی که Software Physx تنها از یک Thread استفاده کنه و اینطوری Nvidia تفاوت بیشتری بین Software Physx و Hardware Physx ایجاد میکنه. البته از ابتدا Sofware Physx به صورت MultiThread طراحی شده بود ولی Nvidia کاری کرده که تنها محدود به یک Thread بشه اینطوری GPU Physx خیلی عالی به نظر میرسه در اصل این یک حیله یا یک ترفنده از طرف Nvidia و خیلی هم کار جالبی نیست.
در مورد استفاده خیلی بیشتر از CPU هم در پردازنده Phenom II دقیقاً جایه که میتونید قدرت واقعی یه CPU و معماری خیلی برتر Core i7 رو ببنید و این اختلاف فاحش.

منبع:

soheil_eshghi
16-12-2009, 19:14
ما که بلاخره نفهمیدیم که چطور میشه از فیزیک کارت انویدیا کنار کارت ای تی آی استفاده کرد؟
کسی هست که این فرایند رو کاملا توضیح بده اگر عکسی چیزی هم دارید حتما برای راهنمایی بیشتر بزارید
با تشکر.

Kaptian Black
16-12-2009, 21:02
ما که بلاخره نفهمیدیم که چطور میشه از فیزیک کارت انویدیا کنار کارت ای تی آی استفاده کرد؟
کسی هست که این فرایند رو کاملا توضیح بده اگر عکسی چیزی هم دارید حتما برای راهنمایی بیشتر بزارید
با تشکر.
اگه مادربردت 2تا اسلات PCI express داشته باشه میشه اینجور که مثلا یه 5850 میذاری رو اسلات اول که 16x ه واسه پردازش گرافیک بعد یدونه هم مثلا 9500GT میذاری رو اسلات بعددی البته اینا با هم کار نخواهند کرد اما اگه PhysX رو نصب کنی و تو تنظیماتش PhysX رو بذاری رو 9500 ه اینجوری 5850 گرافیک پردازش میکنه 9500 هم فیزیک :31:

mehrdad_ati
16-12-2009, 22:31
اینجا جا داره که به یکی از جالب ترین امکانات dx11 اشاره کرد که واقعا جال و کار آمده !

همونطور که خودتون احتمالا میدونید پردازش فیزیک در واقع نیازی به قدرت پردازشی خارقالعاده ای هم نیست و کارتی مثل geforce 9500 هم از عهده ی سنگین ترین پردازش های فیزیک بر میاد .

اما مسئله اینجاست که شرکت nvidia میاد و یکی از مطرح ترین شرکت ها در مورد فیزیک رو ( aegia ) میخره و میاد الگوریتم فیزیکش رو که قبلا aegia physics بود به nvidia physx تغییر میده و بعد از اون با چند شرکت مطرح بازی ساز وارد مذاکره میشه و چندین عنوان انحصاری برای nvidia physx به بازار میاد .

خوب حالا در واقع چه اتفاقی این وسط میفته ؟

کاملا واضح هست که کارتهای nvidia که api مربوط به nvidia physx رو دارند هیچ مشکلی برای پردازش فیزیک ندارند ! اما کارتهای ati که این api رو ندارند این وسط به شدت با افت کارایی مواجه میشن !

ati برای اینکه از ماجرا عقب نمونه رفت با شرکتی به نام havok که خودش قبلا توسط اینتل خریده شده بود وارد مذاکره شد تا اون هم یک api اختصاصی برای خودش داشته باشه !

بعد از این همه ماجرا microsoft که صاحب امتیاز قوی ترین api گرافیکی جهان بود (directx) دید که داره به شهرت api اش لطمه وارد میشه و از طرفی در حال نوشتن نسخه 11 ام از api خودش بود . و در اینجا بود که microsoft به سراغ opencl رفت . که در حال حاظر هم nvidia و هم ati اون رو پذیرفتند .

حالا open cl چی هست ؟ در واقع open cl یا همون open computing language هست که بر پایه ی استاندارد c99 کار میکنه . به زبان ساده تر opencl یک زبان open source هست که پتانسیل بالایی در زمینه ی پردازش موازی گرافیکی یا غیر گرافیکی (که امروزه ما اون رو با نام direct compute میشناسیم) داره . که با گنجانده شدنش در dx11 میتونه حکم مرگ nvidia physx و havok for gpu رو داشته باشه !

یعنی از این به بعد شرکت ها به جای استفاده از nvidia physx یا havok میان و از opencl برای پردازش های غیر گرافیکی (مثل پردازش محسبات فیزیکی) استفاده میکنند . به دو دلیل :

1-dx11 بسایر همه گیر بتره نسبت به دو api دیگه و اینجوری میتونند مطمعن باشند که سود بیشتری نصیبشون میشه
2-open cl بر خلاف دو api دیگه یک زبان open source محسوب میشه و بسیار منعطف تر از اون api هاست به همین دلیل دست شرکت بازتره

با این حساب در آینده ای نزدیک و با عرضه شدن کارتهای dx11 از طرف nvidia ما میتونیم رسما شاهد ارائه ی عنوان هایی باشیم که (برای اولین بار) از فیزیک استفاده میکنند اما در هر دو کارت radeon و geforce به راحتی اجرا میشند .

راستی تا یادم نرفته : opencl اولین بار توسط apple معرفی شد .

اینم لینکهایی که میتونه کمک کنه :

soheil_eshghi
22-12-2009, 17:52
اگه مادربردت 2تا اسلات PCI express داشته باشه میشه اینجور که مثلا یه 5850 میذاری رو اسلات اول که 16x ه واسه پردازش گرافیک بعد یدونه هم مثلا 9500GT میذاری رو اسلات بعددی البته اینا با هم کار نخواهند کرد اما اگه PhysX رو نصب کنی و تو تنظیماتش PhysX رو بذاری رو 9500 ه اینجوری 5850 گرافیک پردازش میکنه 9500 هم فیزیک :31:
خوب حرف شما درست ولی چطور میشه این کارو انجام داد در صورتی که اصلا هیچ گزینه ای در physx properties فعال نمیشه ؟ که بخام همچین کاری رو انجام بدم.
مینم هم 2تا اصلات داره و یه 9400 رو بهش وصل کردم ولی چیزی ندیدم. بازم میگم کامل و واضح توضیح بدید که چطور میشه این کارو انجام داد؟

Kaptian Black
22-12-2009, 18:17
خوب حرف شما درست ولی چطور میشه این کارو انجام داد در صورتی که اصلا هیچ گزینه ای در physx properties فعال نمیشه ؟ که بخام همچین کاری رو انجام بدم.
مینم هم 2تا اصلات داره و یه 9400 رو بهش وصل کردم ولی چیزی ندیدم. بازم میگم کامل و واضح توضیح بدید که چطور میشه این کارو انجام داد؟

سما اگه PhysX رو نصب کنی و تو گنترل پنل بازش کنی میتونی گزینه Geforce PhysX رو فعال کنی و بذاری رو 9400

hassanshaikhi
25-12-2009, 11:45
با استفاده از این پچ میشه از physX کارت های Nvidia در کنار کارتهای ATI استفاده کرد.
باید جدیدترین درایور nvidia رو نصب کنید
طبق گفته اعضای اون سایت این روش جواب میده
فقط روی ویندوز 7 عمل میکنه!

NVIDIA GeForce driver 19x.xx PhysX mod [x86/x64] v1.01
by Liandri / THETA

* DESCRIPTION:
This mod will enable hardware PhysX support for NVIDIA GPU, when non-NVIDIA GPU
is used as a primary display device.
- intended only for WDDM 1.1 OS (Windows 7).
- only for multi-vendor multi-GPU configurations.

* INSTALLATION:
1. Install the needed GeForce driver package. Do not reboot when asked.
2. Use the mod (x86/x64) to patch all needed driver files.
3. Reboot.

* NOTES:
1. If you are unable to patch the files due to "file in use" error, you may try one of the following solutions:
- Terminate all NVIDIA runtimes (nv***.exe) and Windows Explorer shell (explorer.exe) manually before patching.
- Try using the mod under Safe Mode.
2. It is safe to apply the patch several times - the needed files will be patched only once.
3. After reboot you may find "*.tmp" files in system directories left after patching. You can safely delete or leave them.

* Thanks to beta testers:
ghost_zero5, Pat, Skyfallkavu, Decebal, darthcyclonis, Kinnyo

* Do not let proprietary closed standards choose a hardware for you! When they die, the hardware will be useless.

32bit

64bit

mehrdad_ati
30-12-2009, 10:16
از درایور های قدیمی استفاده کنید و انقدر خودتون رو به دردسر نندازید .

iceweek
17-01-2010, 22:13
بالاخره درایور PhysX برای ati چیزی هست که درست کار بده؟

silent-assassin
12-08-2010, 17:32
سلام دوستان

بالاخره ماجرا پشتیبانی ATI از فیزیک چی شد؟

من یه 3870 دارم
تا چند روز دیگه هم که مافیا 2 میاد و حیفه بی فیزیک بازیش کرد!

ماجرای پست دوم تاپیک به کجا رسید؟

Stream
12-08-2010, 17:58
سلام دوستان

بالاخره ماجرا پشتیبانی ATI از فیزیک چی شد؟

من یه 3870 دارم
تا چند روز دیگه هم که مافیا 2 میاد و حیفه بی فیزیک بازیش کرد!

ماجرای پست دوم تاپیک به کجا رسید؟

به هیچ جا .. امکانش وجود نداره. تنها راه PhysX داشتن محصولات انویدیاست.

zed2
20-09-2010, 19:31
بچه ها خبر جدید تو نت دیدم ظاهرا تو درایو های بتای 257.15 ساپورت دو کارت ati و nvidia در کنار هم و استفاده از PhysX دوباره فعال هست...کسی این موضوع رو تست کرده؟

install a new driver ATI 10.8, install driver Nvidia 257.15 beta, install PhysX 8.10.0513 تو نسخه های جدید و پایدارش چطور؟

ویرایش:
تو نسخه های پایدار همچنان خبری نیست و باید همچنان پچ زده بشن تا کار کنن....البته یک نرم افزار تست بنام PhysX FluidMark دیدم که فکر کنم باسه کسایی که بخوان پچ کنن بد نباشه.( باسه تست کار کردن)

پ ن:
باسه نسخه های جدید درایو های گرافیکی پچ های جدید امده است.(که ساپورت باسه ویندوز های قدیمی تر را هم دارد)

masoodregister
24-09-2010, 15:13
بیاین جمع شیم از خارج از کشور کارت فیزیک سفارش بدیم قیمتش 30 تا 35 دولاره.

remi_pishtaz
12-10-2010, 23:13
برادرا 2 سوال داشتم
1_ خفن ترین کارت گرافیک موجود در بازار چیه و قیمتش چنده؟
2_ بهترین کارت گرافیکی که تا 150 هزار میشه خرید چیه؟

14708
22-10-2010, 23:22
منظور از عبارت AMD Catalyst™ Accelerated Parallel Processing (APP) Technology Edition چیست که در کنار درایورهای جدید کارتهای گرافیک جدید ای تی ای همون ای ام دی جدید قابل دانلود هست ؟
منظورش چیه ؟ و برای چه کاری؟
AMD Catalyst™ Accelerated Parallel Processing (APP) Technology Edition

yaran99
09-11-2010, 22:08
منظور از GPU در این مدل کارت گرافیکی چیست ؟
GeForce GT 320M GPU

alireza1411
09-11-2010, 22:23
منظور از عبارت AMD Catalyst™ Accelerated Parallel Processing (APP) Technology Edition چیست که در کنار درایورهای جدید کارتهای گرافیک جدید ای تی ای همون ای ام دی جدید قابل دانلود هست ؟
منظورش چیه ؟ و برای چه کاری؟
AMD Catalyst™ Accelerated Parallel Processing (APP) Technology Edition

پردازش موازی که شبیه کار انویدیا یعنی CUDA هست رو میگه. دقیقا در موردش خبر ندارم ولی تازه زده تو کار GPGPU و میخواد مثل انویدیا از قدرت کارت گرافیک برای پردازش های غیر گرافیکی هم استفاده کنه.

:11::11:

---------- Post added at 12:23 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

منظور از GPU در این مدل کارت گرافیکی چیست ؟
GeForce GT 320M GPU

خب منظور همون کارت گرافیکه یا دقیقش اینکه که Graphic Processor Unit که میشه پردازنده ی گرافیکی. اون چیپ روی برد کارت گرافیک رو میگن پردازنده ی گرافیکی.

:11::11::11::11:

zed2
09-12-2010, 21:28
پردازش موازی که شبیه کار انویدیا یعنی CUDA هست رو میگه. دقیقا در موردش خبر ندارم ولی تازه زده تو کار GPGPU و میخواد مثل انویدیا از قدرت کارت گرافیک برای پردازش های غیر گرافیکی هم استفاده کنه.

:11::11:

---------- Post added at 12:23 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

خب منظور همون کارت گرافیکه یا دقیقش اینکه که Graphic Processor Unit که میشه پردازنده ی گرافیکی. اون چیپ روی برد کارت گرافیک رو میگن پردازنده ی گرافیکی.

:11::11::11::11:
تو کارت های nvidia مدل های عادی اش ( نه Quadro ) ساپورت opencl رو به صورت سخت افزاری داره؟

Stream
09-12-2010, 21:49
تو کارت های nvidia مدل های عادی اش ( نه Quadro ) ساپورت opencl رو به صورت سخت افزاری داره؟
بله ... هر کدوم که از CUDA پشتیبانی کنند از OpenCL و DirectCompute هم پشتیبانی می کنن. امکان پشتیبانی هم در معماری خود Stream Processor ها وجود داره و یک پشتیبانی نرم افزاری (تبدیل کردن به CUDA و ...) نیست.

amirpcp30
24-12-2010, 21:32
سلام
می خواستم ببینم این stream با نرم ازفار هایی که cuda ساپورت می کنند کار می کنه؟
یعنی فقط تنها برتری انویدیا فیزیکس هستش؟ یا استریم کلا با کودا فرق می کنه و نرم افزار های تبدیل فایل بخصوصی برای خودش داره
ممنون
:11:

Juventus FC
07-04-2013, 20:09
سلام

نمیدونم باید این سوال اینجا میپرسیدم یا نه ! چون تاپیکی ندیدم که با سوالم مرتبط باشه ، من میخوام یه کارت گرافیک بخرم تو رنج قیمت 150 و اینا ، گشتم خیلی مدل بود و واقعا اینکه بفهمی کدوم مدل بهتره یکم مشکل بود ، اگر میشه من و در این امر کمک کنید. همینطور چند تا سوال دارم.

کارت گرافیک چقدر روی کیفیت بازی ، اینکه گیر و اینا نکنه و بشه خوب بازی کرد تاثیر داره ؟ - بعد اینکه یه سری کارت گرافیک ها من دیدیم از پاور هم به صورت جدا برق میگیرن اونا چه حورن ؟

از مدل های XFX - ASUS - MSI کدوم قابلیت بهتری دارند ؟