PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تایپک اختصاصی: بیوگرافی خوانندگان رپ

farzam_fisher
28-06-2008, 07:16
از تمام کاربران این بخش تقاضا میشود هر گونه پست در مورد بیوگرافی و مصاحبه با خوانندگان رپ دارند اینجا بزارند.

خودم هم با چند پست شروع میکنم

بيوگرافي شخصي ياس - ياسر

نام واقعي : ياسر
متولد : سال 1360 شمسی مصادف با 1982 میلادی (بیست و هشت ساله)

محل تولد : تهران

"یاسر" از سن شانزده سالگی به موسیقی رپ علاقه داشت و از آن زمان به بعد به اون گوش میداد.

هنگامی که پدرش برای کارهای تجاری به آلمان سفر می کرد برای او سی دی های خوانندگان سبک "هیپ هاپ"(همون سبكي كه قبلا اشاره كردم در ايران به اشتباه R&B ناميده شده) و به خصوص "توپاك 2POC" را می آورد.

بعد از مرگ ناگهانی پدرش تمام مسئولیت خانواده بردوش او افتاد و توانست به سختی بدهی های پدرش را بپردازه.

او در هجده سالگی فکر رفتن به دانشگاه را از سرش بیرون کرد و برای حمایت از خانواده اش : مادر، برادرکوچکش و خواهرانش ، مشغول کار شد.

در این هنگام بود که شروع به نوشتن شعر کرد که خیلی زود تبدیل به متن آهنگ هاش شد.

این کار باعث می شد تا او به یاد پدرش بمونه.

زلزله ی "بم" تاثیر عمیقی بر روی یاسر گذاشت و باعث شد تا او اولین آهنگش را به نام "بم" بنویسه که ابتدای خواندن حرفه ای "ياس" بود.

او متوجه شد که توانایی گفتن تمام واقعیت ها رو به زبان "رپ" داره.

او تصمیم داشت تا برای کارهاش مجوز بگیره ولی برای این کار با مشکلات زیادی مواجه شد و بارها مورد تمسخر قرار گرفت، ولی در نهایت موفق شد و توانست برای شش آهنگ از ده آهنگش مجوز بگیره !

کارهای او معمولا با بیان مشکلات اجتماعی جامعه شروع می شه و با امید پایان می گيره. او در آهنگ هاش ناسزا نمی گه

و از بیان مسائل س-ک-س-ی وخشن اجتناب می کنه.

کارهای "یاس" امروزه به قدری موفق شده که به نوعی به استاندارد جدیدی در رپ فارسی يا همون "پرشين رپ" تبدیل شده .
اينم باز نظر شخصي منه كه ؛ حقيقتا تنها رپري هست كه تا الان رسالت رپري خودش رو كه همون ؛ بيان دردهاي جامعه و اعتراض مستقيم و بي پرده به تبعيض هاي اجتماعي و فرهنگي هست رو به تمامي انجام داده.
شايعه هايي در مورد اين محبوب ترين و دوست داشتني ترين خواننده پرشين رپ هست كه هميشه در حد شايعه باقي مونده و هيچوقت فراتر نرفته و اين خود گوياي اين هست كه "ياس" بهترين و مسلط ترين رپر در بين رپرهاي حرفه اي ايرانه.
براش قلبا آرزوي موفقيت بيشتر و رسيدن به اوج قله هاي "ايران" رو دارم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

"بيوگرافي ياس (ديسكوگرافي)"

ياسر كه نام هنري "ياس" را برگزيده است، پس از فيلم خصوصي بازيگر سريال نرگس به شهرت رسيد. او با قطعه �سي‌دي روبشكن�، موفق شد احساسات بسياري از شنوندگان را تحريك كند. بعد از انتشار اين آهنگ، نام ياس بر زبان‌ها افتاد. ياس بيست و هشت ساله از 9 سال پيش، رپ‌خواني را آغاز كرد. او سه روز پس از زلزلة بم قطعه بم را ضبط كرد كه تكستي كاملا احساسي و تأثيرگذار داشت. او در اين آهنگ به تصويرسازي حادثه بم پرداخت. اين به موقع آهنگ دادن‌ها، نشان مي‌داد كه او شمي قوي دارد و مي‌داند كي بايد آهنگ را بسازد و آن را منتشر كند تا نامش را مطرح كند. ياس، رپ‌خواني است كه تلاشي جدي براي دريافت مجوز نشان داده. او با همكاري شركت "باربد"، تلاش مي‌كند تا آلبومش را به صورت مجاز منتشر كند ولي تا اين لحظه درخواستش در وزارت ارشاد، بي‌جواب مانده است. ويژگي مهم تكست‌هاي ياس، خاصيت انتقادي اوست. او با لحني نيش‌دار و گاهي آزاردهنده، خصوصيات بد مردم را از قبيل مرده‌پرستي، اعتياد، بي‌غيرتي و... هدف قرار مي‌دهد كه همواره باعث رنجش عده‌اي مي‌شود. ياس معمولاً در بخش انتهايي تكست‌هايش از اميد مي‌گويد؛ از اين كه مي‌توان دوباره ساخت و دوباره‌ انديشيد. بدون شك، او مجازترين رپر ايراني است. حاشيه‌هاي رپ در كشور ما مانند بقية پديده‌هاي اجتماعي نوظهور، حواشي‌اي فراتر از متن دارد. بسياري از تازه‌واردهاي اين سبك، فقط ظواهر رپ مانند لباس و كل‌كل بازي‌ها و جنگ‌هاي خياباني را آموخته‌اند و به مسائل مهم‌تري چون جنبة انتقادي و اصلاح ‌گرايانة آن، توجه نمي‌كنند. اگر در غرب بعضي سعي كرده‌اند با اين نوع رفتار و موسيقي، ‌مدلي از اعتراض را به‌ نمايش بگذارند، ما با يك رفتار غيرعقلايي و غيرايراني به تقليد از بدترين ظواهر زندگي يك عده غيرهم‌وطن دست زده‌ايم. رپ‌خوان‌ها معمولاً لباس‌هاي گشاد مي‌پوشند. شلوار گشاد با جيب‌هاي فراوان، يك ركابي بسكتبال كه بر روي تي‌شرتي ساده پوشيده مي‌شود و كلاهي كه يا تا آخرين حد پايين آمده و يا كج قرار گرفته است. گردنبندي بزرگ كه حتي ممكن است گردنشان را خم كند. از ديگر زلم زيمبوهاي آويزان به آن‌هاست رپرها معمولا در راه رفتن هم سر و دستشان را تكان مي‌دهند و زير لب شعرهايي را زمزمه مي‌كنند. شما شايد در خيابان افرادي را ديده باشيد كه كلاه خاصي بر سر دارند و با رفتارشان جماعتي را به خود مشغول كرده‌اند. يكي مي‌خندد، يكي تعجب مي‌كند و بعضي‌ها سر تكان مي‌دهند. اين‌ها همان دوستاني هستند كه راه رفتن خودشان را فراموش كرده‌اند. اين تيپ از رپ‌خوان‌ها در حال افزايش‌اند، با فرهنگي آمريكايي كه هيچ سنخيتي با زندگي ما ندارد. آن‌ها براي جلب توجه و نشان دادن رپ‌خوان بودنشان معمولا در حال درگيري‌اند. براي هر حادثة كوچكي دعوا به راه مي‌اندازند و قمه‌هاي آماده را از غلاف بيرون مي‌كشند. متأسفانه تعداد زيادي از رپرهاي مشهور پرشين رپ، به انواع و اقسام مواد روان گردان و اعتيادآور وابسته‌اند و با افتخار از اين مواد در تكست‌ها سخن مي‌گويند. اما در اين ميان هنوز رپرهاي پاكي پيدا مي‌شوند كه مجدانه براي رسيدن به استانداردهاي دريافت مجوز، تلاش مي‌كنند. آن‌ها موجب شده‌اند كه سيما نيز در برخي برنامه‌هايش، حداقل براي تفنن از آهنگ‌هاي رپ استفاده كند. همان‌طور كه در سريال "متهم‌گريخت" آهنگي با صداي "رضا عطاران" را در اين سبك شنيديم. در جشنواره فجر نيز تيتراژ پاياني فيلم "خط ممتد" به كارگرداني ماني تارخ، شعري رپ و با مضمون اجتماعي بود.
* یاس ، تو گردنش ، گردنبند فربه هر داره . ولی به نظرم ، تنها رپ خونیه که عقایدش رو هم از پاکی فروهر ، قرض می گیره.

واقعا کردار و گفتار و پندارش نیکه . با کسی کاری نداره و سرش تو کاره خودشه . وقتی پیشه یاس نشستی ، خیالت راحته که دروغ نمیگه .

با کسی دشمنی نداره و فقط و فقط به فکر پیشرفت کارش و کمک به بقیست ( اینا رو از خودم در نمیارم ، دور و بری هاش هم تصدیقش کردن ) به نظرم واسه همینه که انقدر موفقه.

* یاس تنها خواننده ی رپیه که از ایران ، دعوت شده که برای سازمان های خیریه ی جهانی بخونه و داره به یه چهره ی شناخته شده ی بین المللی تبدیل میشه.

به نظرم اگه بین بچه های رپ ، صحبت از � جهانی شدن رپ فارسی � به میون میاد ، نمادش یاسه و بس ، یاس نه ادعایی داره و نه غروری ، نه سازمانی داره که توش ریاست کنه و نه کمپانیه دروغینی . یاس چون یاسه ،داره می درخشه.

* یاس به خوش اخلاقی و خوش برخوردی معروفه. بی نهایت خاکی و در عین حال جدیه . تو این مدت که یاس نبود، از خیلی ها شنیدم که دلشون واسه راهنمایی هاش و صمیمیتش ، تنگ شده

farzam_fisher
28-06-2008, 07:18
خودتو معرفی کن؟

فلاکت:فلاکت هستم متولد تهران ساکن ونک

از کی با آشنا ببینی؟

فلاکت:10.11 ساله بودم کلا با رپ آشنا شدم

چرا تصمیم گرفتی بخونی؟

فلاکت:واسه اینکه حرفای دلمو به مردم منتقل کنم.یه جوری عقده هامو خالی کنم.تو استودیو دق دلیمو سره میکروفون خالی کنموآخه من عقده ایم

ولی تو که زیاد کل کل نمیکنی؟

آره.ولی درباره زندگیت خوندن به نظرت یه جور عقده خالی کردن نیست؟من به نظرم وقتی از زندگیم میخونیم خیلی خالی میشم..اتاق رکورد رو تو استدیو دوست دارم.چون هر چی عقده دارم روش خالی میکنم

تنها چیزی که بهم چیزی نمیگه و ناراحت نمیشه از اینکه من دق دلیمو سرش خالی میکنم

1 کلیپ تازگیا از تو و تهام در اومده جریانش چیه؟

فلاکت:این ویدیو مال شهریور ماه سال 84هست ولی یه مشکلی پیش اومد این ویدیو روجایی آپلود نکردیم ولی الان حس کردم که به اندازه کافی هم دیر شده.واسه همین سریع این ویدیو رو آپلود کردم و نذاشتیم دیرتر از این بشه

میشه بگی چه مشکلی؟با تهام؟

فلاکت: نه یه مشکل دیگه ای به وجود اومد که مارو ترسوند از اینکه ویدیو رو پخش کنیم ولی الن دیگه حس کردم معنی نداره این ویدیو رو پخش نکنیم

بگذریم میشه بگی تو رپ فارس با کیا حال میکنی؟

فلاکت:با کسایی که از واقیت میخونن.با کسایی حال میکنم که رو کاراشون کار کنن.با کسایی حال میکنم که رو اصول بخونن

اسم نمیبری؟از جدیدا کیا رو قبول داری؟

فلاکت:از جدیدا هنوز کسی رو ندیدم که به دلم بچسبه...چون اینایی که جدید اومدن یه کار سریع ضبط میکنن پخش میکنن که آدم خندش میگیره وقتی اونارو گوش میده...البته یه آهنگ چند وقت پیش از یه گروه شنیدم که فکر میکنم بود…به دلم چسبید…نسبت به این تازه کارای دیگه خیلی قشنگ میخوند…واسه خودش استیل داشت.emi اسمش

دوست داری گروه بدی؟

فلاکت:فعلا تو فکرش نیستم چون هنوز کسای دلخواه خودمو پیدا نکردم که باهاشون گروه بزنم...ولی شاید بعدا جز اینکه خودم تکی میخونم یه گروهم جدا میزنم.ولی فعلا تو فکرش نیستم...تا ببینم خدا چی میخواد

اگه یه روز رپ آزاد بشه باز هم ادامه میدی؟ یا ؟؟؟؟؟؟

فلاکت: توايران هيچوقت رپ آزاد نميشه .. چون اين حکومت ميگح رپ مردمو تحريك ميكنه .. ولي حکومت ما نميتوون ببين رپ كنايي مثل ما ميتوونن چشم مردمو باز كنن ... اونا از قدرت رپ كنها ميترسن چون ما با گفتارمون خيلي از حقایقو واسه مردم بازگو ميكنيم.واسه همين اين حکومت از رپ کناي مثل ما ميترسه

حالا اگه آزاد شد چی ؟

فلاکت:آزاد نميشه ولي اگرهم آزاد شد در صورتي ميخونم كه باز بتوونم هر حرفي رو بيان كنم.يعنی طوري نباشه كه هرچي اونا بگن بخونم

قبول داری تو این چند ماه خیلی معروفتر شدی یهویی؟

فلاکت :آره چون من بعد رقص برگهای زرد به خاطره اینکه دوستم فوت کرد دیگه نتونستم بخونم.یه جورایی امیدمو از دست داده بودم فکر نمیکردم دیگه بتونم این 7 ماهی که کار نکردمو جبران کنم.ولی یه شب تصمیم گرفتم تو دو سه هفته تمام تلافیه 7 ماه کار نکردنمو در بیارم که فکر کنم تونستم این کاره بکنم...خدا رو شکر

ولی فکر نمیکنی علاوه بر خوندن باحالت یه کمم اتفاقی که برات افتاد و پخش شد تاثیر داشته باشه؟

فلاکت: آره 100% ولی این منو ناراحت میکنه که بعضیا فکر میکننمن این حرفارو الکی سر هم کردم که معروفتر بشم... من دوست داشتم همه بفهمن چه بدبختی کشیدم...چون دوست دارم وقتم مردم یه آهنگ ازم میشنون بفهمن چرا فلان آهنگو خوندم...ولی بعضیا فکر میکنم این چیزایی که پیش اومده واسم فقط یه اراجیف که من سرهم کردم واسه معروفتر شدن...ولی اینطوری نیست نمیدونم به چه زبونی بگم... من فقط دوست داشتم خودمو خالی کنم... گناه من اینه که همه چیز زندگیم رو هست...هیچ چیز رو قایم نمیکنم...معتاد بودم جایی نگفتم نیستم...دروغ نگفتم.به نظرت اشتباهه !؟ولی متاسفم واسه بعضیا که با اینکه ترک کردم هنوز میان یه حرفیی بهم میزنن که حالمو بد جور میگیره!

شاهین جان چرا تو باغ وحش شرکت کردی و چرا نهنگ ؟

فلاکت:یه شب تتلو اومد بهم گفت یه آهنگ با این موضوع تو هم بیا بخون منم دیدم واقها موضوع جالب و تکیه...شعرش رو نوشتم و رفتم خوندم...راجه به نهنگ هم باید بگم که من واقها نمیدونم چرا نهنگ!

خوب با کدوم رپرا ارتباط نزدیک داری؟

فلاکت:توی رپ کنا ارتباطم با هیچکسو و پشیرو وتتلو و ابلیسه...البته تتلو( آر&بی) خونه ولی با اونم ارتباط دارم

دامون: شاهین جام من هنوز نمیدونم تو متولد چند و چه ماهی هستی؟

(شاهین جواب نمیده)

دامون : نپرسم؟

فلاکت:سن مهم نیست. مهم این که کیس که آهنگهای منو میشنوه مذت میبره یا نه!؟که امیدوارم لذت ببره که اگرهم لذت نمیبره من شرمندم.........تو ماه فروردین به دنیا اومدم

نمیگی چند سالته؟

فلاکت:17 سالمه!!

الان چی کار میکنی بیکاری یا مشغول؟

فلاکت: کلا دارم رو 3 فش آهنگ جدید کار میکنم

اسماشون؟

فلاکت:یکیش دیگه گریه نکنه...که برایی خواهر 8 سالم خوندمش.این آهنگ رو قراره با تتلو بخونیم یکیش به اسمه سربازای منه یکیش هم هنوز اسمی براش انتخاب نکردم ولی موضوع آهنگ دربازه دوست دخترهای لاشیه که قبلا داشتم... با اونا یه صحبتی کردم...یه آهنگ کمدیه

چرا ریش میذاری؟

شاید میخوام قیافه تخیلیم کمتر معلوم شه...ولی نه بی شوخی هر دفعه دوست دارم یه مدل باشم...یه مدت با ریش.یه مدت بی ریش

دمت گرم بابا خوشتیپ

نه بابا اگه ما خوشتیپ بودیم دوست دخترمون نمیمرد...مگه خبر نداری؟؟اون بنده خدا قیافه منو دید ترشید مرد دیگه...سکته کرد !!

بعد ترکت روحیه و طبع شعرگوییت ضعیف نشده؟

فلاکت:روحیه ام که یککم خرابه چون اون موقع که مواد مصرف میکردم خیلی فکر و خیالم کمتر بود اصلا مواد میکشیدم واسه خاطر اینکه کمتر به اون فکر کنم ولی الن که ترک کردم همش فکرم شده اون. شعرم میتونم هنوز بنویسم...ولی خوب اون موقع راحت تر بود واسم ... ولی نمیزارم تفاوت پیدا کنه شعره الانم با اون موقع!

مرسی فلاکت جان حرف آخر نداری؟

فلاکت:حرف آخر ممنون ازمصاحبت. واسه همه آرزوی موفقیت میکنم

1چیزم میخوام بنویسم من مثل بعضیا ازت فری استایل نمیخوایم ولی اگه اومده بگو!

فلاکت:حرفای من همه از حقیقته/اگه جواب سلام ندادم شاید شاهین ندیدتت

که ما رو دیدی!

فلاکت:نه بابا این حرفا چیه.....ما خاک زیر پاتیم

مرسی و شب بخیر

فلاکت:شب تو هم بخیر خداحافظ

farzam_fisher
28-06-2008, 07:23
ارازل برین خونهاتون

[هیچ کس]

بازم کلان پیچید که تو این کوچه

همه قلاف میکنن هرچی خلاف

چون گیر میده الان

رقص نور داره کوچه و قرمز

اما مهمونی نیست که یه دافی قر بده

همه متوجه میشنو متفرق

چون که تو این جیبای ما چندتا مورد هستش

بچه گربه میشم من جلو کلان

از اون بچه های خوبی که مامان میشه فداش

بهش فاز میدم فکر کنه مهندسم

بهش میگم از رتبه و معدلم

فازشونه منم یه پسر مودب

حاجی لبخند میزننو میگن موفق باشی

وقتی دور شد که دیگه سروشو نبینه

بچه ها میگن رپ رو شروع کن

اینو میخونمو یه قوطی دستم همش

ببیبن ببین به من دستبند نزن

[هیچ کس]

داره یه صدایی میاد همه در میرن

همه در میرن در گیره

مگه گیر دادن به ما تفریحه

مخصوصا وقتی شب میشه

[پیشرو]

همه در میرن در گیره

مخصوصا وقتی شب میشه

[پیشرو]

رو مخمه اون مینی بوسو بردار سرکار

وای دعوا دعوا

تکون نخور از جات

إ باشه باشه شوخی کردم

تو جیبم من چیزی نی بخوام یه جوری دررم

آره جون عمت

باید حتمأ از من

یه آتو بگیری که بشی سرگرم هر شب

میگی بر گرد

تا بزنی دستم دست بند دستم

من رفتم آره

ها ها ها ها ها

تو خلوت بده من چند دم

اگه بشم دلقک

تا 3 شب نعشم

سوژت میکنم چون وروجکم من

پس اونقد میخونم که دود از کلم بزنه بیرون

وک وک کنی جا اردک

با فندکم بازی نکن احمق تق تق

میزنی گاز میره همه نسخن ازدم

وای پلیس مجبورم نزنم دررم

[هیچ کس]

همه در میرن در گیره

مخصوصا وقتی شب میشه

[پیشرو]

همه در میرن در گیره

مخصوصا وقتی شب میشه

[هیچ کس و پیشرو]

نگاه نکن پشتتو رضا

چرا؟

یه کلان داره میکنه نگاه

چیزی داری پیشت؟

نه

چیزی بارت میشه؟

وای یه سیگاری پیشم هست

تو بیکاری پیچیدم

هل نشو آروم

بندازش از جیبت زمین

شمشادا بلندن؟

نه

پس میشه پرید

پاتو روش بذار

رضا انگار دیگه

سگ خور

نه خب من قول دادم نه تو

حاضرم تو گور باشم

دور نندازم تشو

پاشو حاجی بیسیمو زد دررو

نکنه

میخوای بریم زندان

نه چون

ما میخوایم پول دار بشیم با رپ فارسی

تا تو خییابون راه بریم

با 10 تا ماشین

[هیچ کس]

همه در میرن در گیره

مخصوصا وقتی شب میشه

[پیشرو]

همه در میرن در گیره

مخصوصا وقتی شب میشه

[هیچ کس]

من در میرم سری داش

چون نمیخوام بشم بازداشت

هرکی چیزی توی جیبش داشت

بندازه در ره وقت فراره داش

آقا من موندم چند بار باید بگم که
مثل همیشه اهنگساز کیه؟
مهدیاره پسر

صامت021

صامت021

صامت021

صامت صامت صامت

farzam_fisher
28-06-2008, 07:33
پانی، دختر رپر (Rapper) ایرانی

بالاخره پانی رو پیدا کردیم. پانی یه دختر خواننده رپ در تهرانه که چند وقت پیش با یکی از آهنگهاش که با پسری به اسم طیب همکاری کرده بود معروف شد.

چی شد وارد سبک رپ شدی؟

سبک رپ رو دوست دارم و علاقه خاصی هم به صدای خودم دارم.

نظر خانواده چيه؟ آیا در جریان بودن؟

مادرم خیلی تشویقم کرد ولی پدرم اوایل می ترسید ولی بعد از اینکه چندتا آهنگ خوندم و مشکلی پیش نیومد اونهم حل شد.

شعرهاتو چه کسی می نویسه؟

بیشتر شعرهای خودمه و بعضی وقتها هم با کمک یکی از دوستام شعر می گم و یا از اشعار دیگران استفاده می کنم. مثلا در آهنگ "فراموش" از یکی از شعرهای مریم حیدرزاده و با کمی تغییرات استفاده کردم.

شعر ها از کجا الهام می گيره؟

بستگی داره ولی بیشتر وقتها در تاکسی این الهام اتفاق می افته!

در آهنگ فراموش یکی دیگه هم هم صدا است؟

آره سیاوش، که الان در ایران نیست.

رپ خوندن، اونهم برای یک دختر در ایران چه جوريه؟

محدودیت های خودش رو داره. نمیشه همه احساسات رو بیان کرد.

ولی در آهنگها خیلی شاخ و شونه می کشی؟

خوب تا یک حدی اینها واقعيه و بعضی وقتها اتفاق می افته ولی نه زیاد!

ولی وقتی به آهنگها گوش می کنیم، تصویر یک گروه خیابانی (مدل آمریکایی!) به ذهن مياد؟

نه اصلا اینجوری نیست. این کارها رو بیشتر برای جذابتر کردن آهنگها می کنیم. بیشترپسرهاست که با این نوع آهنگها بهشون برمی خوره. پسرها موجودات حسودی هستن و نمی توانن بیین که یک دختر برای اونها شاخ و شانه می کشه!

جریان آهنگ "صفحه" چیه؟

این آهنگ رو سال پیش خوندم برای اون پسرهایی که پشت سر دخترها حرف می زنن، وقتی که اون دختر محلشون نمی ذاره.

آهنگ ها رو چه جوری پخش می کنی؟

بعضی آهنگها مثل صفحه دست به دست پخش شده، بعضی ها هم از طریق اینترنت.

فکر می کنی نهضت دخترهای رپ خون شروع شده؟

نه هنوز، الان اونقدر زیاد نشده بعضی ها هم که رپ می خونن یکهو وارد یک سبک دیگه می شن ولی کلا امیدوارم که تعدادمون بیشتر بشه!

فکر می کنی که دخترهای رپ خون به چه چیزهایی می تونن اشاره کنن که پسرها نمی تونن؟

در ایران مشکلات دخترها خیلی بیشتر از پسرها است. در این آهنگها میشه به این مشکلات اشاره کرد و از جهتی این جور آهنگ می تونه زبان دخترهایی باشه که اجازه ندارن حرفشون رو بزنن.

تا چه حد تصمیم داری که در این کار بری جلو؟

من الان در آغاز کار هستم. خیلی چیزهاست که باید بگیرم. تصمیم دارم که فعلا ادامه بدم و برم جلو.

شایع شده بود که ازدواج کردی و کار رو ول کردی؟

کار رو برای یک مدتی ول کرده بودم ولی از ازدواج خبری نیست!

جریان آهنگ بچه رپها چی هست؟

من قرار بود که در خوندن این آهنگ همکاری کنم ولی سگم در استودیو همراهم بود و اذیت می کرد بیشتر از پس خوانی نتونستم کمک کنم.

با سختگیریهایی که برای بیرون آوردن سگها هست چی کار می کنی؟

سگ من فوت کرد!

به عنوان انتقام کشتیش؟

نه با توجه به شرایط سخت موجود سکته کرد!

با مانا دختر رپ خون ساکن تهران مصاحبه کردم. پرسيدم که چند وقته که کار رپ رو شروع کرده در حالی که مطمئن بودم جواب من بلندتر از "چندماه" نيست. رپ در ايران خصوصاً برای دخترها خيلی نوپاست و همين باعث شده که خيلی سطح بالا نباشه، همينطور که مانا هم جاهايی بااصطلاح خارج ميخونه. اما مسلماً روز به روز بهتر ميشه و آينده روشنی در جلوی پای اين موسيقی هست.

شايد باورش سخت باشه (قبل از اينکه به سايتهای موسيقی رپ فارسی سر بزنيد) که تقريباً هر روز يک يا دو خواننده رپ در گوشه ای از ايران شروع به کار می کنن. ۹۹% کارهاهم مثل آهنگهای رپ خارجيه که اکثراً هم معروف هستن. سبک خوندن ها هم به نوعی شبيه به همه و هنوز نهال اين سبک موسيقی در ابتدای رشد خودشه.

از مانا پرسيدم چرا رپ رو انتخاب کرده در حاليکه ظاهراً همه راک رو موسيقی اعتراضی می دونن

رپ نسبت به راک خيلی آروم تره و هيچ محدوديتی در نحوه اجراش نيست و به راحتی می تونم حرفم رو توش بزنم بدون اينکه مجبور باشم از روش يا سبک خاصی پيروی کنم. رپ بيشتر روی متن شعر تاکيد داره و اين متن رو من از حرفهای دل خودم انتخاب می کنم...از مشکلات و مسائلی که هر روز در ايران با اون مواجه هستيم .ديگران هم بيشتر ناراحتی و اعتراض خودشون رو تو آهنگها می خونن که کمترين نتيجه اش اينه که شنونده اون رو درک کنه.

با توجه به محدوديت هايی که در ايران برای پخش اين موسيقی هست ، چطور اين آهنگ رو به گوش ديگران می رسونی؟

با استفاده از سايتهای اينترنتی که تازگی برای موسيقی رپ ساخته شده(ايرانی)، که آهنگ ها رو برای مسئول اين سايتها ارسال می کنيم.

اولين آهنگی که خوندم با داريا بود. جريان اين آهنگ از شعرهايی شروع شد که هميشه می نوشتم. بعد وقتی تصميم گرفتم که به صورت رپ بخونمش ، خيلی خوشحال بودم چون شعری از ته دلم بود. داستان هم مربوط به دو تا آدمه که وقتی از هم دورن هنوز عشقشون پابرجا می مونه.

تا الان فقط سه تا آهنگ بيرون دادم، ولی همين ابتدا نگرانيهايی هست چون دخترم. مشکلاتی هم هست که همه رپ خون ها با اون مواجه هستن. تعداد دخترهايی که رپ می خونن هر روز بيشتر می شه و من هم شخصاً خيلی به اين کار علاقه دارم. می دونم که اشکال زياد دارم ولی دوست دارم که ادامه بدم.

حرفهای مترادفی می زنی با آهنگهای عاشقانه روز، آيا دليلش خستگی از آهنگهای عاشقانه پاپه؟

دقيقاً، آهنگهای پاپ از زدن حرفهای روز مره طفره می ره و خيلی تکراری شده. حتی ايده های جديدش باز هم محدوديت داره و ديگه کليشه ای شدن. موسيقی پاپ مسلماً ----- ميشه و محدوديت ها باعث شده نتونن حرف دلشون رو بزنن.

آهنگ جديدی که به تازگی خوندم عصيان هست. مربوط به مشکل فقر و دختران فراری که همه در ايران هر روز می تونن به راحتی ببينن و حس کنن. از کارهای ديگه در زندگی درسم را می خونم. رشته علوم انسانی هستم و يادم رفت بگم که من ۱۷ سالمه. درسم برام خيلی مهمه و اونرو جدی دنبال می کنم. ولی سعی می کنم کار رپ رو هم جدی ادامه بدم و تلاش می کنم هر روز بهتر بشم.

با دخترهايی که کار رپ می خونن آشنايی داری؟

با غوغا رابطه نزديک دارم که باهاش هم کار کردم. سالومه رو خوب می شناسم و کارش رو قبول دارم و همينطور پانی رو می شناسم و باهاش رابطه دارم. تعداد اين خواننده ها زياد شده ولی خيلی از اونها بعد از مدتی کنار می کشن و حس می کنن حرفی برای گفتن ندارن.

بی بی سی

hichkas @ pishroo
29-06-2008, 17:53
خوب ادامه بده ............................:47::47::47::47::1:

farzam_fisher
01-07-2008, 07:07
داداش شما هم کمک برسونین

hichkas @ pishroo
10-07-2008, 00:29
هیچکس

نام : سروش لشکری

تاریخ تولد : 17 اردیبهشت 1364

تحصیلات : لیسانس زبان

لقب : هیچکس , گرگ نما

همین دیگه

hichkas @ pishroo
10-07-2008, 00:31
ادامه بده تا تاپیک نخوابه

Ghorbat22
02-08-2008, 10:21
من فقط می خوام از بیوگرافی کامل در مورد یاس از شما سپاس گذاری کنم.مرسی.

Consul 141
03-08-2008, 04:22
من فقط می خوام از بیوگرافی کامل در مورد یاس از شما سپاس گذاری کنم.مرسی.

این دکمه روهم واسه همین کارها گذاشتند.